Avantajlı Ürünler
Renk
Boya Ağırlığı
Fiyat
Parlaklık (Ansilümen)
Fiyat Geçmişi
Tip
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Saten Boya

" araması için 496 sonuç listeleniyor

Saten Boya Çeşitleri ile Göz Alıcı Tonlar

Boyalar iç ve dış cepheleri canlandıran ürünlerdir. Mekanların bir kimlik kazanmasında önemli rol oynayan boyalar bitişlerine göre pek çok türe ayrılır. Duvarda boyama işlemi yapıldıktan sonra boyamanın kurumasına izin verirsiniz. Kuruma tam olarak gerçekleştikten sonra boyanın duvarda nasıl durduğu bitişini tanımlar. Boyanın bitiş türünün ortamın dekorasyonuna, ışık koşullarına ve duvar yapısına uyması son derece önemlidir. Bu bitişler arasında saten bitiş oldukça sevilen ve hoş duran seçeneklerden biridir. Ne tam parlak ne de tam mat duran saten boya ve yarı mat saten boya mekanlarınız için canlı bir görünüm yaratır. Buna karşın çok da parlak olmadığı için göz yormaz ve çiğ durmaz. Parlaktan ziyade daha çok ışıltılı bir yapıya sahip olduğunu söylemek mümkündür. Ayrıca tam mat olmadığı için donuk bir görüntü de yaratmaz. Bu özelliği sayesinde hemen hemen her mekânda kullanılabilir olduğunu söylemek mümkündür. Üstelik her renge de uyum sağlayabilirler. Renkleri geri çeken boyaların aksine, saten bitişli boyalar renkleri ön plana çıkarır. Bunu yaparken ağırlığın duvarda olması yerine boyayı dengeleyerek ortama uygun bir hale getirir. Böylece dekorasyonlarınız daha dengeli ve elit bir görünümle tamamlanır. Birden fazla çeşidi bulunan saten boya modelleri içinden sizin için en uygun olanı bulabilirsiniz. Saten boya yarı mat olarak da bilinen parıltılı bir görüntüye sahiptir. Bu görüntüsü nedeniyle sık tercih edilen boya türlerindendir.

Saten Boya Çeşitleri

Saten Boya Çeşitleri

Saten boyadan tam anlamıyla beklediklerinizi almak için belli başlı çeşitlerini bilmek ve saten boyaları tanımanız faydalı olacaktır. Bu boyalar sahip olduğu özellikler nedeniyle alt gruplara ayrılır. Baz açısından su bazlı ve tiner bazlı olarak ikiye ayrılır. Su bazlı saten boya, özellikle ilk aşamada çok büyük avantaj sağlar. İçine su katılarak inceltilen su bazı boyalar çabuk ve kolay hazırlanır. Oranları genelde sabit olan bu boyalar, su gibi zararsız bir maddeyle inceltildiği için amatör insanlar için de kullanım rahatlığı yaratır. Bunun yanı sıra su bazlı boyalar kuruma açısından da fark yaratır. Genel olarak tüm su bazlı boyalar kokusuz veya hafif kokulu olmalarıyla bilinir. Bu nedenle özellikle iç mekanlarda insanların rahatsız olmaması açısından faydalıdır. Su bazlı boyaların en büyük avantajlarından biri de çabuk kurumalarıdır. Boyama işlemi bittikten sonra hızlı bir şekilde kuruyan boya özellikle ev gibi işlemden sonra kullanmak durumunda kaldığınız alanlar için eşsiz bir rahatlıktır. Su bazlı saten boyalar bu tarz artılar sayesinde estetik bir görünümü daha az zahmetle ve daha sağlıklı bir şekilde elde etmenizi sağlar. Değerlendirebileceğiniz bir diğer tür ise tiner bazlı saten boya olacaktır. Tiner bazlı boyalar tiner ile inceltilmesi nedeniyle bu ismi alırlar. Tiner bazlı diğer boyalarla görünüş hariç hemen hemen her özellikleri benzerdir. Bir diğer ismiyle sentetik boyalar kuruma süresi noktasında su bazlı olanlarla farklılık gösterirler. Su bazlı boyalar kısa bir süre içinde kururken sentetik boyalar için bu süre birkaç katına çıkabilir. Öte yandan dayanıklı bir boya olduğunu belirtmekte yarar var. Bu niteliği sayesinde dayanıklı bir boyaya ihtiyaç duyduğunuz alanlarda tiner bazlı saten boya kullanabilirsiniz. Saten boyalar içinde dekoratif açıdan sizi tatmin edebilecek bir seçenek olarak desenli modelleri tercih edebilirsiniz. Özellikle iç mekanlarda saten boya desenleri farklı bir dokunuş katarak dekorasyonu ileri taşımanıza yardımcı olur. Siz de saten bitişli boya almak istiyorsanız istek ve ihtiyaçlarınıza göre bu çeşitleri göz önünde bulundurarak nokta atışı yapabilirsiniz. Böylece boyama öncesinde ve sonrasında herhangi bir sorun yaşamazsınız.

Püf Noktalar

Püf Noktalar

Saten bitişli bir boyaya sahip olmayı düşünüyorsanız dikkat etmeniz gereken birkaç püf noktası vardır. İşte saten boya özellikleri ile birlikte belirlenmiş püf noktaları! Boyalar konusunda en çok endişe edilen noktalardan biri temizliktir. Bazı boyalar çabuk kirlenir ve rahat temizlenemezler. Boyanın silmeye çalıştığınızda beze akması gibi durumlar temizliği zorlaştırır. Saten boya temizliği ise birçok açıdan son derece zahmetsizdir. Duvarların çabuk kirleneceğini düşündüğünüz bir alana boyama işlemi yapıyorsanız saten boya oldukça işinize yarayacaktır. Temizliği kolay yapılabilen saten boyalar pek çok mekânda temizliği kolaylaştırır. Örneğin, çocuklarınız duvarları çizmeyi ve boyamayı seviyorsa temizliği rahat olan saten boya kurtarıcınız olacaktır. Sadece evlerde değil iş yerleri hatta okullarda bile rahatlıkla kullanılan saten boyaların temizlik açısından sunduğu rahatlık tartışılmayacak düzeydedir. Boyanın talimatlarına uygun bezler ve temizleyici maddelerle duvarınızı lekelerden arındırabilirsiniz. Bu işlemi yaparken çok bastırmamak ve sert davranmamak boyanın deforme olmaması adına çok önemlidir. Saten boyanın bu kadar çok sevilmesinin nedenlerinden biri de pürüzsüz bitişidir. Siz de bu nedenle saten boya kullanmayı istiyorsanız işleme başlamadan önce bilmeniz gereken bir nokta var. Boyanın pürüzsüz görünebilmesi için alt katmanların da pürüzsüz olması gerekir. Pürüzlü ve katmanların üst üste bindiği duvarlarda saten boya markaları veya kaç kat boya kullandığınız fark etmez. İstediğiniz saten bitişi elde edemezsiniz. Bu nedenle zımparalama, alçı veya sıva gibi yöntemlerle duvarınızı boyaya uygun hâle getirebilirsiniz. Hangi yöntemi seçeceğinize karar vermek için ise duvarınızın durumunu iyi değerlendirmeniz gerekir. Saten boyalar dayanıklı ve uzun ömürlü bir yapıdadırlar. Buna karşın yine de boyanın ömrünü uzatmak adına yapılabilecek işlemler mevcuttur. Boyamada kullanacağınız astarlar boyanın sağlamlığını korumak adına çok etkili bir yoldur. Astar sonrasında yaptığınız boyama işlemlerinde boya daha etkili bir şekilde duvara yerleşir. Duvara daha kuvvetli tutunan boya akma gibi durumlardan kendini korur. Böylece yeterince dayanıklı olan olan saten boyanızın ömrünü daha da uzatabilirsiniz. Saten boyalar kalıcılığı ve kolay temizlenebilirliği nedeniyle uzun süre kullanılması arzulanan ürünlerdir. Bu nedenle mobilyalar ve dekorasyon değişse bile boyanın hâlâ ortama uygun kalması önemlidir. Böyle bir etkiyi elde edebilmek için her şeyle uyum sağlayabilen renkleri tercih edebilirsiniz. Örneğin, kum beji saten boya sıcak ve açık tonlardadır, hemen hemen her renge de uyum sağlar. Bununla birlikte beyaz saten boya da içine koyduğunuz her mobilya ve dekor ürünüyle bütünleşecektir. Beyaz, tüm renklerle muhteşem bir kombinasyon oluşturduğu için en canlı renklerden en soft renklere kadar her tonda sizi mutlu edecektir. Bu da ışıltılı saten boyanızın uzun süre boyunca sizi memnun etmesine olanak tanır.

Saten Boya Fiyatları

Saten Boya Fiyatları

Saten boyalar kalıcılığı ve kolay temizlenebilirliği nedeniyle uzun süre kullanılması arzulanan ürünlerdir. Bu nedenle mobilyalar ve dekorasyon değişse bile boyanın hâlâ ortama uygun kalması önemlidir. Böyle bir etkiyi elde edebilmek için her şeyle uyum sağlayabilen renkleri tercih edebilirsiniz. Örneğin, kum beji saten boya sıcak ve açık tonlardadır, hemen hemen her renge de uyum sağlar. Bununla birlikte beyaz saten boya da içine koyduğunuz her mobilya ve dekor ürünüyle bütünleşecektir. Beyaz, tüm renklerle muhteşem bir kombinasyon oluşturduğu için en canlı renklerden en soft renklere kadar her tonda sizi mutlu edecektir. Bu da ışıltılı saten boyanızın uzun süre boyunca sizi memnun etmesine olanak tanır. Duvar boyaları büyük ölçülü ambalajlarda sunulduğu için maliyeti de buna göre belirlenmektedir. Özellikle de aynı anda birden fazla alanı boyamak isteyen insanlar için fiyat önemli bir konudur. Doğru seçim yapıldığı takdirde boya için verdiğiniz ücret sizi mutsuz etmeyecektir. Saten boya da sunduğu avantajlar sayesinde müşteri memnuniyetini üst düzeyde tutan boyalar arasındadır. Dolayısıyla, boyama işleminde gerekli adımlara dikkat ettikten sonra boyadan alacağınız verim yüksek olacaktır. Hem uzun süreli kullanım elde etmenize imkân tanır hem de estetik açıdan sizi memnun eder. Bu gibi avantajlar göz önünde bulundurulduğunda saten boya fiyatları uzun vadede size de ekonomik gelecektir. Çok çeşitli saten boya markaları, Trendyol’un geliştirilmiş ürün skalası içinde yer almaktadır. Bu nedenle her bütçeye ve her gereksinime uygun bir boyaya Trendyol’dan ulaşabilirsiniz. Size en uygun saten boyalar ve çok daha fazlası için Trendyol’u ziyaret etmeyi unutmayın.