placeholder
"

Toz Kumaş Boyası

" araması için 402 sonuç listeleniyor

Toz Kumaş Boyası

Toz Kumaş Boyası Özellikleri

0.7 Uç Kullanım Alanları

Severek aldığınız kıyafetlerinizi soldukları, eskidikleri veya çeşitli nedenlerle yıprandıkları için atmak zorunda kalmadan toz kumaş boyası yardımıyla yeniden kullanabilirsiniz. Giysi kumaşları bir süre sonra güneş ışığı, yıkanma ve lekelerden ötürü ilk günkü görünümünü kaybediyor. Oluşan sorunları gidermek için çeşitli renk ve özellikte toz kumaş boyaları üretiliyor. Kategorideki ürünler geniş bir renk skalasında satışa sunulup birçok ihtiyacınızı karşılıyor. Kumaşlarınızı eski renginde boyabileceğiniz gibi farklı bir renkte yeniden yaratabilirsiniz. Toz kumaş boyaları kaliteli malzemelerden imal ediliyor; öncü markalar tarafından sizlere sunuluyor. İçeriklerinde alerjik ya da zararlı bir madde bulunmuyor. Eskimiş giysilerinizi yeniden değerlendirmek, arzu ederseniz onların görünümünde değişiklik yapmak için pratik kullanım olanağı sunan bu ürünleri indirimli fiyatlarla satın alabilirsiniz. Toz kumaş boya, kıyafetlerinizi tekrardan boyamanıza yarıyor ve eskimiş görüntüyü yok ediyor. Kumaş boyaları toz, sıvı ya da sprey olmak üzere üç çeşit olarak imal ediliyor.Toz boyalar, sıcak suya temas ettiğinde aktifleşiyor ve kumaşınızı boyamaya hazır hale geliyor. Bu boya çeşidi her türlü kumaşa uygun olmasına rağmen daha çok büyük boyutlardaki kumaşlar için tercih ediliyor. Kot pantolon, palto, kaban, elbise, ceket vb. kıyafetlerinizde kaliteli toz kumaş boyaları oldukça iyi sonuçlar veriyor. Toz halindeki kumaş boyalarla birlikte özel sabitleyici almanız ise rengin daha uzun ömürlü olmasını sağlıyor. Dilerseniz zevkinize göre çeşit çeşit renklerde üretilen kumaş boyalarını hobi olarak da kullanabilir, değişiklikler yaparak giysilerinize apayrı bir hava katabilirsiniz. Peki toz kumaş boyası nasıl kullanılır? Toz kumaş boyalar, çamaşır makinesi veya elde boyama yöntemi ile kullanılıyorlar. Toz kumaş boyayı elde yıkama seçeneği ile aktifleştirdiğinizde daha güzel bir sonuç alabilirsiniz. Bu ürün aynı zamanda çamaşır makinesinde de istenilen neticeyi çoğunlukla veriyor. Çamaşır makinesinde kumaş boyamak daha pratik ve rahat oluyor; çoğu kişi bu yolu tercih ederek kısa sürede giysilerinin rengini değiştirebiliyor. Toz kumaş boyası kullanımı sonrasında arzu edilen rengin tam olarak oturması içinse sabitleyiciden destek alabilirsiniz. İnce katlar için bir paket toz boya yeterli oluyor. Boyama yapmak istediğiniz kumaş daha kalınsa duruma göre bir paketten fazlasını kullanabilirsiniz.

Çamaşır Makinesinde Toz Kumaş Boyası Nasıl Kullanılır?

Çamaşır Makinesinde Toz Kumaş Boyası Nasıl Kullanılır?

Toz kumaş boyaları pratik ve daha hızlı şekilde kullanmak için çamaşır makinesi ile boyama yolunu seçebilirsiniz. Toz kumaş boyası çamaşır makinesi yönteminde öncelikle bir paket boyayı bir kabın içine boşaltmanız ve bir yemek kaşığı sirke ile bir tatlı kaşığı tuzu da eklemeniz gerekiyor. Kalan kısma da sıcak su döküp, boyayı karıştırabilirsiniz. Boyamak istediğiniz kumaşı işlemden önce ortalama 15 dakika kadar kısa programda yıkayabilirsiniz. Kumaşın ıslak olması, boyanın ona daha güzel etki etmesini sağlıyor. Toz kumaş boyası sabitleyici de bu aşamada devreye giriyor; çamaşır makinesinin yumuşatıcı haznesine ürünü koyabilirsiniz. Aynı anda makineden çıkarmadan hazırladığınız toz boya karışımını da kumaşın üzerine dökmeniz gerekiyor. Derecenin 80-90 civarında olması genellikle yeterli oluyor; sıcaklığın yüksek ayarlanması boyamanın daha iyi yapılabilmesini sağlıyor. İşlem bitince kumaşı kuruması için asabilirsiniz. Elde kumaş boyamak için iki tane kova gerekiyor. İşlemi gerçekleştirirken eldiven kullanılması ve boyaların etrafa zarar vermemesi içinse alanın korunmaya alınması tavsiye ediliyor. Toz kumaş boyasını kovalardan birine döküp, boyayacağınız kumaşı da bunun içine koyabilirsiniz. Ürün ile kumaşı iyice karıştırmanız istediğiniz sonucu almanızda önemli rol oynuyor. Karıştırmayı tamamladıktan sonra yaklaşık 2 saat kadar kumaşı bu kovada beklemeye bırakabilirsiniz. Bunun aşamanın ardından ise kıyafetinizi diğer kovaya alıp, üzerine su ekleyebilirsiniz. Rengini canlandırmak ya da değiştirmek istediğiniz kumaşı bu kovada iyice ovalamanız gerekiyor. Bir miktar kadar tuz ekledikten sonra kumaşı iyice yıkayabilirsiniz. Son aşamada giysiyi güneş almayan bir yerde kurutabilir ve ters çevirerek ütü yapabilirsiniz. Toz kumaş boyası ile yapılacak işlemlerde öncelikli olarak ürünlerin tek renk olması tavsiye ediliyor. Kıyafetlerinizde birden çok renk varsa kendi yapacağınız boyama işlemlerinde istediğiniz sonucu alamayabilirsiniz. Bu durum imkansız olmasa da oldukça ince detayları bilmenizi ve uygulamanızı gerektiriyor. Kullanacağınız boyanın ise kumaştan daha koyu olması gerekiyor. Aksi takdirde kumaşın öncelikle rengini açmayı, ağartmayı deneyebilirsiniz. Toz kumaş boyaları özellikle keten, pamuk, yün, naylon vb. materyallere daha güzel tesir ediyor. Saten, tafta, desenli, ipek ve benzeri kumaşlarda ise bu boyalar pek de olumlu sonuç vermiyor. Boyanın kumaştan akıp gitmesini engellemek için de özel kumaş boyası sabitleyicilerini kullanmanız önem kazanıyor. Çamaşır makinesi ile yıkama yaptığınızda işlem sonrası makineyi boş çalıştırabilir, herhangi bir boya kalıntısını çıkartabilirsiniz.

Toz Kumaş Boyası Renk Seçenekleri

Toz Kumaş Boyası Renk Seçenekleri

Toz kumaş boyası renkleri kategoride geniş bir yelpazade sizlere sunuluyor. Canlı, pastel, cool ya da klasik renk seçenekleri sizi bekliyor! Beyaz renk toz kumaş boyası kullanıcıların favorileri arasında bulunuyor. Beyaz giysiler genellikle zaman içinde eski rengini kaybediyor; yıpranmış ve kötü bir görünümü düzeltmek için kaliteli beyaz toz kumaş boyaları tavsiye ediliyor. Siyah renkteki kumaşlar ise solmaya ve renk atmaya çok meyilli oluyor. Güneşten ve yıkama işlemlerinden özellikle koyu renkteki kıyafetler daha fazla etkileniyor. Bu sorunu ise siyah toz kumaş boyası ile çözmek mümkün oluyor. Siyah, beyaz dışında kategoride birçok renk alternatifi yer alıyor. Toz pembe kumaş boyası ise soft tonu ve sempatik havası ile birçok kişinin öncelikli tercihi arasında yer alıyor. Pembe tonlarını çocuklar da çok seviyor; onların bazı eskiyen giysilerini de favori renkleri ile yeniden boyamak mümkün oluyor. Ayrıca toz pembenin haricinde şeker pembesi, koyu pembe vb. alternatifleriniz de bulunuyor. Mavi, sarı, turuncu, lacivert, kahverengi, kırmızı, yeşil, mercan gibi diğer kumaş boyası renklerini de kampanyalı olarak satın alabilirsiniz. Ayrıca renklerin parlaklık ve matlık özellikleri ürünlerin üzerinde gösteriliyor. Boya renklerinin işlem sonunda daha kalıcı ve uzun ömürlü olmasını sağlamak içinse kumaş sabitleyicileri ayrı ayrı veya boyalarla birlikte set olarak sunuluyor. İstediğiniz renk sonucunu almak için ürün kullanım uyarılarını ve detaylarını inceleyebilirsiniz. Toz kumaş boyası fiyatları çeşitli faktörlere göre değişkenlik gösteriyor. Kategoride birçok prestijli markanın kaliteli toz kumaş boyaları yer alıyor. Markalara göre boyaların içerik standartları ve fiyatları farklı olabiliyor. Toz kumaş boyaları set halinde satıldığında fiyatlar biraz da yukarıya çekiliyor. Setler içinde farklı ürün adetleri ve çeşitleri bulunabiliyor. Bazı setlerde bir ya da daha fazla toz kumaş boyasının yanında sabitleyici sunuluyor. İhtiyacınıza göre dilediğiniz seti seçebilir veya istediğiniz ürünü tek olarak satın alabilirsiniz. Trendyol, müşterilerini sık sık düzenlediği kampanyalar ile de memnun ediyor! Siz de fiyat fırsatlarından faydalanarak çeşit çeşit ve geniş kapsamlı bir skalada satışa sunulan toz kumaş boyalarına sahip olabilirsiniz. Bu ürünlerle yapacağınız pratik işlemler sonucunda giysilerinizi yeniden eski güzelliğinde veya zevkinize göre farklı bir renkte kullanmanın keyfini çıkarabilirsiniz.