"

Toz Kumaş Boyası

" araması için 465 sonuç listeleniyor
Nova Color Toz Kumaş Boyası 12 Gr Lacivert

nova colorToz Kumaş Boyası 12 Gr Lacivert

30,40 TL
Sepete Git

Kolay Uygulanan Toz Kumaş Boyası Trendyol'da!

Severek aldığınız kıyafetlerinizi soldukları, eskidikleri veya çeşitli nedenlerle yıprandıkları için atmak zorunda kalmadan toz kumaş boyası yardımıyla yeniden kullanabilirsiniz. Giysiler bir süre sonra güneş ışığı, yıkanma ve lekelerden ötürü ilk günkü görünümünü kaybeder. Oluşan sorunları gidermek için çeşitli renk ve özellikte toz ürünleri üretilir. Kategorideki ürünler geniş bir renk skalasında satışa sunulup birçok ihtiyacınızı karşılar. Kıyafetleri eski renginde boyayabileceğiniz gibi farklı bir renkte yeniden yaratabilirsiniz. Toz kumaş boyası modelleri kaliteli malzemelerden imal ediliyor; öncü markalar tarafından sizlere sunulur. İçeriklerinde alerjik ya da zararlı bir madde bulunmaz. Eskimiş giysilerinizi yeniden değerlendirmek, arzu ederseniz onların görünümünde değişiklik yapmak için pratik kullanım olanağı sunan toz kumaş boyası indirimli fiyatlarla satın alabilirsiniz. Toz ürünleri, kıyafetlerinizi tekrardan boyamanıza yarıyor ve eskimiş görüntüyü yok eder. Kumaş sıvıları toz, sıvı ya da sprey olmak üzere üç çeşit olarak imal edilir. Toz ürünler, sıcak suya temas ettiğinde aktifleşir ve boyamaya hazır hale gelir. Bu çeşitler her türlü kıyafete uygun olmasına rağmen daha çok büyük boyutlardaki giysiler için tercih edilir. Kot pantolon, palto, kaban, elbise, ceket vb. kıyafetlerinizde kaliteli toz kumaş boyası markalarının ürettiği ürünler oldukça iyi sonuçlar verir. Toz halindeki kumaş boyalarla birlikte özel sabitleyici almanız ise rengin daha uzun ömürlü olmasını sağlar.

Toz Kumaş Boyası Çeşitleri

Toz Kumaş Boyası Çeşitleri

Toz ürünleri pratik ve daha hızlı şekilde kullanmak için çamaşır makinesi ile değiştirme yolunu seçebilirsiniz. Toz ürünler çamaşır makinesi yönteminde öncelikle bir paket ürünü bir kabın içine boşaltmanız ve bir yemek kaşığı sirke ile bir tatlı kaşığı tuzu da eklemeniz gerekir. Kalan kısma da sıcak su döküp, boyayı karıştırabilirsiniz. Değiştirmek istediğiniz kısmı işlemden önce ortalama 15 dakika kadar kısa programda yıkayabilirsiniz. Kumaşın ıslak olması, boyanın ona daha güzel etki etmesini sağlar. Toz kumaş boyası sabitleyici de bu aşamada devreye giriyor; çamaşır makinesinin yumuşatıcı haznesine ürünü koyabilirsiniz. Aynı anda makineden çıkarmadan hazırladığınız toz karışımını da kumaşın üzerine dökmeniz gerekir. Derecenin 80-90 civarında olması genellikle yeterli olur; sıcaklığın yüksek ayarlanması değişimin daha iyi yapılabilmesini sağlar. İşlem bitince kumaşı kuruması için asabilirsiniz. Elde kumaş değiştirilmesi işlemi için iki tane kova gerekir. İşlemi gerçekleştirirken eldiven kullanılması ve etrafa zarar vermemesi içinse alanın korunmaya alınması tavsiye edilir. Toz kumaş ürünlerini kovalardan birine döküp, kumaşı da bunun içine koyabilirsiniz. Ürün ile kumaşı iyice karıştırmanız istediğiniz sonucu almanızda önemli rol oynar. Karıştırmayı tamamladıktan sonra yaklaşık 2 saat kadar kumaşı bu kovada beklemeye bırakabilirsiniz. Bunun aşamanın ardından ise kıyafetinizi diğer kovaya alıp, üzerine su ekleyebilirsiniz. Rengini canlandırmak ya da değiştirmek istediğinizi bu kovada iyice ovalamanız gerekir. Bir miktar kadar tuz ekledikten sonra iyice yıkayabilirsiniz. Son aşamada giysiyi güneş almayan bir yerde kurutabilir ve ters çevirerek ütü yapabilirsiniz. Toz ürün ile yapılacak işlemlerde öncelikli olarak ürünlerin tek renk olması tavsiye edilir. Dilerseniz zevkinize göre çeşit çeşit renklerde üretilen ürünleri hobi olarak da kullanabilir, değişiklikler yaparak giysilerinize apayrı bir hava katabilirsiniz. Siz de fiyat fırsatlarından faydalanarak çeşit çeşit ve geniş kapsamlı bir skalada toz kumaş boya satın alabilirsiniz. Bu ürünlerle yapacağınız pratik işlemler sonucunda giysilerinizi yeniden eski güzelliğinde veya zevkinize göre farklı bir renkte kullanmanın keyfini çıkarabilirsiniz.

Toz Kumaş Boyası Renk Seçenekleri

Toz Kumaş Boyası Renk Seçenekleri

Toz kumaş boyası renkleri kategoride geniş bir yelpazede sizlere sunulur. Canlı, pastel, cool ya da klasik renk seçenekleri sizi bekler. Toz beyaz kumaş boyası kişilerin favorileri arasında bulunur. Beyaz giysiler genellikle zaman içinde eski rengini kaybediyor; yıpranmış ve kötü bir görünümü düzeltmek için kaliteli beyaz toz kumaş boyası tavsiye edilir. Siyah renkteki parçalar ise solmaya ve renk atmaya çok meyilli olur. Güneşten ve yıkama işlemlerinden özellikle koyu renkteki kıyafetler daha fazla etkilenir. Bu sorunu ise siyah toz kumaş boyası kullananlar çözerler. Beyaz, siyah toz kumaş boyası dışında kategorilerinde birçok renk alternatifi yer alır. Toz pembe kumaş boyası ise soft tonu ve sempatik havası ile birçok kişinin öncelikli tercihi arasında yer alır. Pembe tonlarını çocuklar da çok sever; onların bazı eskiyen giysilerini de favori renkleri ile yeniden değiştirmek mümkün olur. Ayrıca toz pembenin haricinde şeker pembesi, koyu pembe gibi alternatifleriniz de bulunur. Mavi, sarı, turuncu, lacivert, kahverengi, kırmızı, yeşil, mercan gibi diğer renkleri de bulunan toz kumaş boyası kampanyalı olarak satın alabilirsiniz. Ayrıca renklerin parlaklık ve matlık özellikleri ürünlerin üzerinde gösterilir. Renklerin işlem sonunda daha kalıcı ve uzun ömürlü olmasını sağlamak içinse parçaların sabitleyicileri ayrı ayrı veya birlikte set olarak sunulur. İstediğiniz renk sonucunu almak için ürün kullanım uyarılarını ve detaylarını inceleyebilirsiniz. Toz kumaş boyası fiyatı çeşitli faktörlere göre değişkenlik gösterir. Kategoride birçok prestijli markanın kaliteli toz kumaş ürünleri yer alır. Markalara göre boyaların içerik standartları ve fiyatları farklı olabilir. Toz kumaş boyası online set halinde satıldığında fiyatlar biraz da yukarıya çekilir.

Toz Kumaş Boyası Fiyatları

Toz Kumaş Boyası Fiyatları

Kumaş toz boyası, çamaşır makinesi veya elde değiştirme amacı ile ürünlerin kullanılması yöntemi yer alır. Kumaş boyayı elde yıkama seçeneği ile aktifleştirdiğinizde daha güzel bir sonuç alabilirsiniz. Bu ürün aynı zamanda çamaşır makinesinde de istenilen neticeyi çoğunlukla verir. Çamaşır makinesinde kumaş boyamak daha pratik ve rahat olur; çoğu kişi bu yolu tercih ederek kısa sürede giysilerinin rengini değiştirebilir. Kumaş boyası kullanımı sonrasında arzu edilen rengin tam olarak oturması içinse sabitleyiciden destek alabilirsiniz. İnce katlar için bir paket ürünler yeterli olur. Boyama yapmak istediğiniz kısım daha kalınsa duruma göre bir paketten fazlasını kullanabilirsiniz. Kıyafetlerinizde birden çok renk varsa kendi yapacağınız boyama işlemlerinde istediğiniz sonucu alamayabilirsiniz. Bu durum imkânsız olmasa da oldukça ince detayları bilmenizi ve uygulamanızı gerektirir. Kullanacağınız ürünün ise diğer malzemeden daha koyu olması gerekir. Aksi takdirde öncelikle rengini açmayı, ağartmayı deneyebilirsiniz. Bu durumda kullanan kişilerin çok da memnun kalmayacağı bir durum olur. Toz kumaş boyası yorumlarında özellikle keten, pamuk, yün, naylon vb. materyallere daha güzel tesir ettiği görülür. Saten, tafta, desenli, ipek ve benzeri ürünlerde ise bu malzemeler pek de olumlu sonuç vermez. Bu nedenle kullanılması önerilmez. Boyanın akıp gitmesini engellemek için de özel malzeme sabitleyicilerini kullanmanız önem kazanır. Çamaşır makinesi ile yıkama yaptığınızda işlem sonrası makineyi boş çalıştırabilir, herhangi bir ürün kalıntısını çıkartabilirsiniz. Setler içinde farklı ürün adetleri ve çeşitleri bulunabilir. Bazı setlerde bir ya da daha fazla boyanın yanında sabitleyici sunulur. İhtiyacınıza göre dilediğiniz seti seçebilir veya istediğiniz tek olarak toz kumaş boyası satın alabilirsiniz. Trendyol, müşterilerini sık sık düzenlediği kampanyalar ile de memnun edebilir.