İlgili Kategoriler
Fiyat
Fiyat Geçmişi
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Şeffaf Etiket

" araması için 1115 sonuç listeleniyor

Çok Amaçlı Şeffaf Etiket Seçenekleri Trendyol'da!

Ürünlerin ve paket, kavanoz gibi saklama amacıyla kullanılan kapların üzerinde bulunan etiketler, paket içeriği hakkında önemli bilgiler verir. Bu nedenle, ürün kullanımı hemen her yerde büyük önem arz eder. Aynı durum evlerde kullanılan daha basit parçalar için de geçerlidir. Özellikle içi görünmeyen, mat malzemelerden üretilmiş kavanoz, kutu ve kapların içinde ne bulunduğunu belirtmek için şeffaf etiket tavsiyeleri çok yaygındır. Bu gibi durumlarda aynı ya da benzer görünüme sahip, yan yana duran pek çok kaptan hangisinin arandığını bulmak son derece kolay hale gelir. Bu etiketleme işlemleri için transparan sticker kullanımı son derece pratik ve yaygındır. Şeffaf etiketler, ürün ve saklama kabı üzerinde kötü bir görünüm bırakmaz. Aynı zamanda istenen şekilde şeffaf etiket baskı seçeneklerinin değerlendirilebilir olması da bunları daha kullanışlı kılar. Transparan olanlar üzerine yapılacak baskılar hem evlerde bulunan basit yazıcılar ile amatör şekilde, hem de daha kapsamlı baskı merkezlerinde profesyonel bir şekilde basılabilir. Yöntem hangisi olursa olsun, son derece başarılı sonuçlar almak mümkündür. Bu baskılı olan şeffaf baharat etiketi isteyen kişiler, kendi tasarladıkları şekilde kullanabilirler. Buna ek olarak, sık kullanılan ürünlerin hazır basılı hallerini almak da son derece pratiktir. Bu şekilde tasarım yapmaya ve baskı süreciyle uğraşmaya gerek kalmaz. Bu doğrultuda üretilmiş, kullanıma hazır şeffaf kavanoz etiketi çeşitleri bulunabilir.

Şeffaf Etiket Çeşitleri

Şeffaf Etiket Çeşitleri

Amatör şekilde baskı ve tasarım işiyle uğraşanlar, hazır olarak satılmayan, kendi fikirlerine ait tasarımları, transparan rulo olanları satın alarak rahatlıkla basabilirler. Bu etiketler, üzerine baskı yapmak için çok sayıda üretilir ve hem amatör hem de profesyonel kullanıma uygundur. Üstelik baskı yapmak istemeyenler için, hazır halde satılan rulo ürün seçenekleri de bulunur. Transparan olanlar genellikle yumuşak ve esnek olacak şekilde, polimer malzemelerden üretilir. Polimer malzemelerin sağladığı avantajlardan biri de su ile temas durumundan olumsuz etkilenmemesidir. Transparan PP etiket olarak piyasada bol miktarda bulunan polipropilen olanlar, aynı zamanda çeşitli korumalar ile desteklenebilir. PVC şeffaf etiket olarak bilinen bu ürünler, su ve diğer yıpratıcı etkenlere karşı daha dayanıklıdır. Su geçirmeme özelliği bulunur ve yüksek sıcaklık durumuna da uzun süre dayanabilir. Bu sayede transparan yapışkanları ve malzemelerin üzerinde baskıları korumak için kullanılabilir. Uygun ve düzgün bir şekilde yapıştırılan yapışkanların, uzun süreler boyunca elde yıkama durumlarına karşı dayanıklı olması beklenir. Elbette ki yüksek sıcaklıklarda yıkama yapan bulaşık makineleri, bu stickerleri elde yıkama durumundan çok daha hızlı şekilde zarar verir. Bu nedenle şeffaf etiket koruyucular büyük önem taşır. Yapışkanların üretim yöntemleri da farklı çeşitleri oluşturur. Şeffaf lazer etiket, lazer baskı yöntemi ile üretilen ve daha kalıcı sonuçlar veren yapışkanlardır ve siyah renkli baskılarda kullanılır. Genellikle yazı gibi içerikleri yapışkan üzerine basma noktasında etkili ve düşük maliyetli bir çözümdür. Transparan film ve şeffaf folyo etiket de farklı uygulama alanları için üretilen, pratik kullanım imkânı sağlayan türleridir. Bu doğrultuda farklı tasarımları baskı yöntemi ile üretmek üzere şeffaf etiket kağıdı ürünleri tercih edilir. Bu kâğıtlar genellikle büyük boyutlarda olur ve tek sayfa üzerine birden fazla baskı yapılarak ürünler üretilir. A4 şeffaf etiket gibi ürünler, bu şekilde büyük boyutta basılarak küçük parçalara ayrılabilir. Bunun dışında A4 transparan etiket ile tek bir boyutta baskı seçeneği de kullanılabilir. Şeffaf etiket kullananlar aynı zamanda büyük boylarda levha üretimi gibi alanlarda kullanabilirler.

Kendinden Yapışkanlı Şeffaf Etiketler

Kendinden Yapışkanlı Şeffaf Etiketler

Kendinden yapışkanlı olanlar, şeffaf sticker ürünlerine benzer olarak kolayca yapıştırılabilir. Farklı yüzeylerde yapıştırılarak kullanılanlar, baskı aşamasında da son derece pratiktir. Yapışkanlı özelliği üretici tarafından arka yüzeyinde oluşturulur. Daha sonra baskı için yazıcı cihazlarına bu şekilde giren sticker kâğıtları, kullanıma hazır bir şekilde baskıdan çıkar. Pek çok ürünü bu şekilde üretilir ve genel olarak yapışkanlı şeffaf etiket olarak isimlendirilir. Bu ürünler üretildikten sonra farklı alanlarda kullanılabilir. Şeffaf nişan gibi ürünler, baskı sonrasında herhangi bir zemine uygulanabilecek şekilde üretilir. Genellikle kendinden yapışkanlı olan bu stickerlar sıcak bir ortamla temas ettirilerek istenen yüzeye basılır. Yuvarlak şeffaf etiket türleri genellikle bu gibi amaçlarla kullanılır. Farklı yüzeyler üzerine, 3 boyutlu ve belirli bir derinliğe sahip logo ya da tasarım baskısı yapılmasına imkân tanıyan bu yuvarlak şeffaf olanlar için de farklı boyut seçenekleri bulmak mümkün. Özellikle davetiye benzeri alanlarda kullanılmak üzere tercih edilen 30 mm PVC kişiye özel şeffaf etiket modelleri, ideal boyutları ile pek çok belge ve davetiye üzerinde şık durur. Şeffaf olanların kullanım alanları bunlarla sınırlı değil. Son derece geniş bir kullanım alanı olan barkodlar da şeffaf olanlar ile oluşturulabilir. İstenen barkodların şeffaf etiketler üzerine basılması sonucunda transparan barkod stickerı oluşur. Bu etiket her türlü ürün üzerinde rahatlıkla kullanılabilir. Aynı zamanda profesyonel uygulamalara açık olduğu kadar, amatör şekilde de uygulanması mümkündür. Bu nedenle sıklıkla tercih edilir. Kendinden yapışkanlı türlerini çeşitlendirmek için çok fazla ürün mevcut olsa da, bu ürünler genel olarak transparan sticker ya da transparan folyo sticker olarak bilinir.

Şeffaf Etiket Fiyatları

Şeffaf Etiket Fiyatları

Etiketler arasında en çok tercih edilen modellerden biri olan transparan olanlar için fiyatlandırma seçenekleri farklılık gösterir. Özellikle ürün boyutu ve baskı çeşitleri sebebiyle oluşan bu fiyat farkları, kişilerin ihtiyaçlarına göre artabilir ya da azalabilir. Şeffaf etiket fiyatları belirlenirken ilk dikkate alınan nokta, boyutudur. Amatör ya da profesyonel şekilde baskı işlemini kendisi yapacak olan kişiler, büyük boyutlara sahip kâğıtları satın alabilirler. Bu kâğıtlar A4 boyutundan başlayarak daha büyük boyutlara kadar gidebilir. A4 boyutu özellikle her tip baskı cihazına uygun olduğu için, en avantajlı boyutlardan biri olarak değerlendirilebilir. Bu kâğıtları alarak kendi imkânları ile baskı yapan kişiler, birim maliyeti açısından önemli avantajlar elde edebilirler. Bir adet kâğıt için ödenen ücret, boyut büyüdükçe artar ancak işlem sonrasında, bir ürün olarak ortaya çıkana kadar harcanan maliyet düşer. Bu durum, bir adet büyük boy kâğıt ile çok sayıda küçük sticker oluşturulabilmesinden kaynaklanır. Bu sayede uzun süreli ve çoklu kullanımlar için büyük boyutlar ve baskıya hazır kâğıtlarının alınması daha mantıklıdır. Bunun dışında hazır baskı ile uygun ve istenen boyutlarda satılan şeffaf etiket modelleri de bireysel alımda son derece idealdir. Toplu üretim kadar avantajlı birim fiyata sahip olmasa da, bu ürünler çok sayıda kullanılan ürünler değildir ve bir şeffaf etiket indirimli bir halde faydalanabilmek için belirli sayıda almak gerekir. Bu nedenle alım maliyeti açısından, hazır basılı halde bulunan şeffaf etiket kampanyalarını takip etmek daha düşük bir maliyete sebep olur. Özellikle baskı imkânı olmayan kişiler için hazır basılmış şeffaf isim etiketi gibi ürünler pratik kullanım imkânı sağlar. Aynı zamanda kullanıma hazır şekilde gelen bu ürünler için ekstra işlem ya da maliyet yapmak gerekmez. Şeffaf etiket online alışveriş fırsatları için Trendyol’a göz atabilirsiniz. Ayrıca şeffaf etiket yorumlarını da inceleyebilirsiniz.