İlgili Kategoriler
Renk
Fiyat
Fiyat Geçmişi
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Termal Etiket

" araması için 1938 sonuç listeleniyor
Bunlar da İlginizi Çekebilir

Çok Amaçlı Termal Etiket Çeşitleri Trendyol'da!

Herhangi bir paket üzerinde bilgilendirme amaçlı yazılı, elektronik veya grafiksel sembollerin basıldığı yazma işlemi; ürünlerin dağıtımı, depolanması, satışı ve kullanımı için üretilen bir bilgilendirme teknolojisi olarak tanımlanır. Promosyonlar, ürün menşei ve kullanımı, raf ömürleri gibi bilgileri sağlamalarının yanı sıra modellenen ürüne ilişkin bazı uyarıların belirtilmesini de içerir. Farklı sektörlere ait ürünlerin tanımlamasının yanı sıra ambalajlama sırasında endüstriyel ve askeri ortamda, kıyafetlerde ve postalama işlemlerinde de kullanılır. Yiyecek veya içeceklerde genellikle içerik ve bileşenle ilgili önemli bilgileri içerirken ambalajlar için reklam, adres veya kullanım kılavuzu amacıyla uygulanır. Endüstriyel alanda bakım işlemleri ve operasyonel amaçlı uygulamalarda açık ve kalıcı bilgilendirmelerin yapılmasını sağlanır. Posta ürünleri ise alan kişiyi ve göndereni ilgilendiren taşıma esnasında yararlı olabilecek bilgileri içerir. Tüm bu işlemleri gerçekleştirmek, termal etiket ile oldukça pratik ve hızlı hale gelir. Ofis, depo ve nakliye departmanlarındaki ürünlerin doğru şekilde işaretlenmesi, organize edilmesi ve sevk edilmesi ürün kağıdıyla mümkün hale gelir. Termal karton etiket, yapışkanlı, rulo, raf modeli gibi çeşitli modellerle müşteriye sunulur. Termal etiket çeşitleri farklı amaçlarla kullanılır. Renk skalası geniş olan bu ürünler genelde beyaz olarak tercih edilir. Termal yapışkanlı etiket her alana uygun olarak üretilir. İhtiyacınıza uygun ürünü satın almak için Trendyol’a göz atabilirsiniz.

Kaliteli Özellikleriyle Termal Etiket Seçenekleri

Kaliteli Özellikleriyle Termal Etiket Seçenekleri

Termal etiket nedir sorusu, özel olarak işlenmiş yüzeylere görüntü uygulamak ve yazı yazmak için ısı kullanan işlemlerde görev alan türleri olarak yanıtlanır. Direkt baskı işlemi ile yapılan uygun maliyetli ürünler, termokromik kağıt ile kaplanmış yüzey alanlarının baskı başlığı ile seçici olarak ısıtılması işleminde kullanılır. Kağıt, orijinal baskı başlığının üzerinden geçiyor ve ısıtılan yerde siyaha dönen görüntüler oluşur. Bu sayede renkli termal etiket üzerinde hem kırmızı hem siyah görüntüler elde edilir. Bu tip ürünlerde mürekkep, toner veya şerit yerine sadece kimyasal olarak işlenmiş, ısıya duyarlı malzemeler kullanılır. Termal terazi etiketi; raf, rulo, karton, kuyumcu, yazıcı modeli olarak kullanılmasının yanı sıra gelişen teknoloji sayesinde birçok alanda pratik fiyatlandırma işlemleri için tercih edilir. Yaygın uygulamaları arasında nakliye işlemleri, hasta ve ziyaretçi kimlikleri, makbuzlar ve bilet basımı için barkodlar, isim ürünleri ve ziyaretçi geçişleri, kuponlar, etkinlik biletleri bulunur. Makara veya uzun tabakalara yazdırılan 10x10, 10x15 termal etiket, fazla miktarlarda kullanıma uygun şekilde üretildiğinden basit ürünleme işlemlerinde oldukça uygun maliyetler sunar. Şerit kullanmadıkları için ham petrol ürünlerinden yapılmış şeritleri kullanan transfer kağıtlarına göre çevre dostu ürünlere birer alternatif oluşturur. Temiz baskı çalışmaları için BPA ve fenol içermeyen ürünlerin kağıdı da çoğu işlem için sık tercih edilir. Hangi modelin yazdırılması gerektiği ve kullanım amacı rulo boyutunu belirlediğinden, bağlantılı olarak bütçeyi de belirlemenize yardımcı olur. Ayrıca transfer mi yoksa direkt ürün mü kullanılacağı, bu iki tür ürün arasındaki fiyat farklarından dolayı bütçeyi etkileyen diğer noktalar arasında yer alır. İhtiyaçları ve kullanılacak alanı belirlemek, hesaplı seçimler yapmaya yardımcı olduğu gibi doğru ürün rulosuna karar vermede de destek sağlar. 20x40, 40x20 termal etiket gibi ürün boyutları bulunur. Farklı boyutlara sahip termal etiket satın almak için Trendyol aracılığıyla seçim yaparak, hesaplı ve güvenilir alışveriş ayrıcalığını yaşayabilirsiniz. Termal barkod etiketi seçeneklerinden işletmenize uygun olanı seçerek, avantajlı ürünlere hızlıca sahip olmanın keyfini çıkarabilirsiniz. Termal etiket yorumlarını okuyarak işinize uygun ürünü rahatlıkla edinebilirsiniz.

Kullanışlılık Sağlayan Termal Etiket Yazıcı Çeşitleri

Kullanışlılık Sağlayan Termal Etiket Yazıcı Çeşitleri

Yaygın olarak kullanılan direkt termal ürünler ve termal transfer modeller olmak üzere iki tür baskı ürün çeşidi bulunur. Her iki tür de gerekli görüntüyü oluşturmak için ısı kullanmasının yanı sıra ürünler arasında üretim şekli ve uygulandığı bölgelere göre farklar bulunur. Direkt baskılı ürünler, termal alanı etkinleştiren baskı başlığına ısı uygulayarak işlem görür. Isıya duyarlı malzemeden yapılmalarının yanı sıra bu işlemde kullanılan termal etiket yazıcı sayesinde görüntüyü oluşturmak için ısının uygulandığı yerdeki ürün koyulaşır. Mürekkep, toner veya şeride ihtiyaç duymayan bu yöntem çizilmeye karşı dirençli olmasa da makbuz, nakliye, isimlendirme ve barkod işlemlerinde başarılı sonuçlar verir. Ayrıca parlak ışıktan etkilenebilmelerinin yanı sıra renk kontrastları kaybolabilir. Bu nedenle sarı termal etiket beyaz veya pastel tonlarda üretilen renkler de okunabilirliği bakımından sıklıkla tavsiye edilir. Transfer modelleri ise baskı için şeride ihtiyaç duyar. Görüntüyü balmumu veya reçine şerit üzerinden ürüne aktaran termal başlığa ısı uygular. Dayanıklı ve uzun ömürlü olması bakımından depo uygulamaları, envanter barkodları ve laboratuvar numunelerinde kullanılır. Termal etiket fiyatları kullanım alanlarına göre değişse de üretimi oldukça avantajlıdır. Kağıdı uygun maliyeti, güvenilirliği ve yüksek kapasiteli üretim süreçlerine yaptığı katkı nedeniyle birçok alanda öncelikli olarak tercih edilen malzemelerden biri olarak bilinir. Yaygın olarak altı farklı alanda kullanılır. Bu alanlardan ilkini oluşturan gönderi ürünleri, postalanan veya gönderilen posta ve zarf üzerindeki bilgilerin gösterilmesini sağlar. Göndericiyi, alıcıyı ve nakliye bilgilerini içeren bu ürün paket muhafaza koşulları veya kullanım bilgileri ile ilgili ayrıntıları da içerir. Ürünlere göz atarak çeşitli amaçlara uygun olanı kolaylıkla satın alabilirsiniz. Termal etiket kullananların yorumlarıyla uygun ürünü Trendyol’dan edinebilirsiniz.

Dikkat Çeken Termal Etiket Tavsiyeleri ve Kullanım Alanları

Dikkat Çeken Termal Etiket Tavsiyeleri ve Kullanım Alanları

Termal etiket tavsiyeleri kullanım amaçlarına göre çeşitlerine ayrılır. Makinenin ihtiyaç duyacağı boyutlar belirlenirken gereken 3 farklı ölçüm bulunur. Termal etiket kağıdı genişliği, düz şekildeki kağıdın uçtan uca olan ölçüsünü ifade eder. Baskının sığması için 100x80, 100x100, 100x120, 100x150 termal etiket türleri çoğu cihaza uyum sağlar. Etiket 40x58 boyutu ile orta boy ambalajlama işlemlerinde kullanılırken 60x40, 80x40 termal etiket tipleri büyük boyutlara sahip paketlerin endüstriyel işlemlerinde uygulanır. Çap, rulo göbeğinin yanlamasına ölçülmesiyle elde edilir. Doğru bir ölçüm elde etmenin yolu, ruloyu düz bir yüzeye koyarak bir cetvel yardımıyla ölçülmesi ile mümkün oluyor. Rulo bu şekilde sabit kaldığından her iki elin kullanılmasına imkan vererek yanılma payını minimuma düşürür. Cihaza uyumu için ise cihazda bulunan rulo bölmesinin miline dikkat etmek gerekir. Rastgele alınan termal etiket ruloları cihaza büyük gelebiliyor veya küçük boyutları nedeniyle bölme boyuna göre gevşek kalabilir. 30x50, 50x30 termal etiket, yazarkasa veya süpermarketlerde yaygın olarak kullanılan kompakt ürünleme cihazları için kullanılabilirken adres, reklam veya kılavuz amaçlı kullanılacak ürünler için büyük boyutların seçilmesi önerilir. Termal etiket indirimli fiyatları ihtiyaca göre hangi tür modelin gerekli olduğunun karar verilmesinde etkili olur. 30x60, 40x60 termal etiket özellikle çeşitli alanlarda kullanılır. Fırınlar, süpermarketler, kasaplar ve atıştırmalık şirketlerinin kullandığı termal raf etiketi malzemelerin sergilenmesi, besin içeriği, pişirme talimatları gibi gereksinimleri ifade eder. Kalite kontrol ve montaj hattının ilerletilmesinde kullanılan etiketler ise hizmet alımında kullanılmak üzere seri numarasını, model numarasını veya şirket iletişim numarasını gösterir. Çeşitli avantajlara ve kullanım alanlarına sahip termal etiket online alışveriş sayesinde Trendyol'dan indirimli fiyatlarla elde edebilirsiniz.

Termal Etiket Nerede Kullanılır?

Termal etiketler, sıcaklığa duyarlı bir kaplama kullanarak baskı yapan geniş kullanım alanına sahip bir türdür. Kaplama, etiketin kalıcılığını artırmak için sıcaklığa maruz kaldıktan sonra baskının sabitlenmesini sağlar. Buna bağlı olarak bu ürünler; perakende satış, depolama ve lojistik sektörü gibi birçok endüstride yaygın olarak kullanılır. Farklı uygulama alanlarına sahip olan termal etiketler, hızlı ve kolay bir şekilde basma işlemini gerçekleştirmek için kullanılabilir. Bu sayede işletmeler daha verimli çalışabilir ve zaman kazanabilir. Fiş yazıcıları, biletleme sistemleri, terazi etiketleri gibi çeşitli amaçlarla kullanılır. Bunun yanı sıra ürünlerin takibini kolaylaştırarak depolama ve lojistik işlemlerinin daha etkin bir şekilde yönetilmesine yardımcı olabilir.

Termal Etiket Renkleri Nelerdir?

Termal etiketlerin en yaygın renkleri beyaz ve siyahtır. Beyaz renkte olanlar, perakende sektöründe sıkça kullanılır ve genellikle siyah yazılarla baskı yapmak için tercih edilir. Mat ve parlak yüzeyli olarak bulunur ve en sık kullanılan renkler arasında yer alır. Bunun yanı sıra farklı boyları da mevcuttur ve çeşitli amaçlar için kullanılabilir. Siyah renkte olanlar ise beyaz yazılar için tercih edilir. Bazı üreticiler, turuncu, sarı, yeşil ve mavi gibi diğer renklerde termal etiketler de üretir. Bu şekilde farklı renklere sahip olanlar, özellikle işaretlemeler veya kodlama için kullanılır. Bir depolama alanında renkli termal etiketler, stokların farklı kategorilerine göre ayrılmasına yardımcı olabilir. Ürünlerin veya promosyonların tanıtımı için de kullanılabilir. Farklı renklerdeki termal etiketler, işletmelerin farklı ihtiyaçlarına uygun pratik bir çözüm sağlamaya yardımcı olur.

Termal Etiket Çeşitleri Nelerdir?

Termal etiketler, farklı uygulama amaçlarına uygun olacak şekilde üretilir. Doğrudan baskı yapan ürünler, sıcaklık hassasiyeti nedeniyle kısa süreli kullanımlar için uygundur. Kaplamalı transfer termal etiketler ise daha uzun süreli kullanımlar için idealdir. Baskı, transfer baskı kağıdı veya film yüzeyi üzerine aktarılır. Koruyucu tabakası olmayan linerless termal etiketler, çevre dostu olmaları nedeniyle bazı endüstrilerde popüler hale gelir. Özel yapışkanlı ve dayanıklı olanlar farklı modellerde de üretilebilir. Bazıları suya, neme, ısıya, çizilmelere veya yıpranmaya karşı dayanıklı olarak tasarlanırken bazılarıysa daha kısa süreli kullanımlar için uygundur. Bunun yanı sıra, özel uygulamalar için yapışkanlı ve dayanıklı termal etiketler de üretilir. Tüm bu seçenekler, kullanım amaçlarına göre farklı ihtiyaçları karşılamak için tasarlanır. İhtiyacınıza uygun ölçü ve renkte olan seçeneği tercih ederek kullanabilirsiniz.