placeholder
"

Seramik Çamuru

" araması için 151 sonuç listeleniyor
Güler Seramik Heykel Çamuru 2 Kg
GülerSeramik Heykel Çamuru 2 Kg
29 TL
Sepete Git
Güler Seramik Heykel Çamuru 8 Kg-beyaz
GülerSeramik Heykel Çamuru 8 Kg-beyaz
59 TL
Sepete Git
ÇETİN ÇİNİ 5 Kg Beyaz Seramik Çamuru
ÇETİN ÇİNİ5 Kg Beyaz Seramik Çamuru
(12)
5 Kg Beyaz Seramik Çamuru
49 TL
Sepete Git
abenim Seramik Çamuru 20 Kg
KARGO BEDAVA
abenimSeramik Çamuru 20 Kg
300 TL
Sepete Git

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Seramik Çamuru

Seramik Çamuru

İnsanların sanatsal üretim çabaları oldukça eskiye dayanır. Mağara duvarlarına çizilen resimlerden günümüzde modern yöntemlerle oluşturulan eserlere kadar bu çaba varlığını sürdürür. Seramiğin ana malzemesi toprak olduğu için oldukça uzun yıllardan beri kullanılır. Belli işlemlerden geçtikten sonra dayanıklı ve kullanışlı ürünler de elde edilebilir. Günümüzde bu işlemler hem atölye benzeri yerlerde hem de evlerde yapılabilir. Seramik çamuru ile evde kendi imkanlarınız ile çeşitli eserler üretebilirsiniz. Dilerseniz kalıp kullanarak dilerseniz de kendiniz şekil verebilirsiniz. Bazı çamurları yoğurarak kullanıma uygun hale getirebilirsiniz. Yoğurma işlemi çamuru elinizle çevirip bastırarak karıştırma şeklinde olur. Böylece çamurda bulunan hava kabarcıkları çıkar ve patlar. Bu da elde etmek istediğiniz ürünün pişirme sırasında patlamasını engeller. Eğer hava kabarcığı kalırsa patlayabilir, bu da hem fırına hem de ortaya çıkan esere zarar verebilir. Yoğurma işleminden sonra sıra şekil vermeye gelir. Tek bir yöntem kullanılabileceği gibi farklı yöntemler birleştirilerek de kullanılabilir.

Doğal kil veya çamur çeşitlerinden kullanımınıza uygun olan bir veya birkaç tanesini seçebilirsiniz. Seramik çamuru çeşitleri kırmızı, beyaz ve şamotlu olarak üçe ayrılır. Yapmak istediğiniz eserin dokusuna, rengine karar verdikten sonra çamuru seçebilirsiniz. Hayal ettiğiniz tasarımı tam anlamıyla ortaya koyabilmeniz için bu önemli bir konudur. Seçeceğiniz malzeme pişme sonrasında ürünün nasıl bir renk alacağını, ne oranda küçüleceğini ve kalınlığı gibi önemli teknik detayları etkiler. Bu sizin tek başınıza veya aileniz ile birlikte yapabileceğiniz bir uğraştır. Özellikle çocuklarınızla kaliteli vakit geçirmek ve onlara el becerisi kazandırmak istiyorsanız faydalı bir aktivitedir. Sanatsal bir yanı olması ayrıca güzeldir. Kendinizi farklı bir biçimde ifade edebilmenize imkan sağlar. Yaptığınız eserleri sergileyebilmeniz veya kullanabilmeniz de oldukça mutlu eden bir durumdur. Çocuklar için bu oldukça gurur vericidi. Böyle bir uğraş ona emek vermeyi ve sabretmeyi de öğretebilir. Bu kazanımlar hayatı boyunca onun için faydalı olabilir. Trendyol’da birbirinden farklı kil ve çamur çeşitlerini uygun fiyata satın alabilirsiniz. Hem bir hobi edinmek hem de beceri kazanmak istiyorsanız, olmanız gereken yerdesiniz.

Seramik Çamuru Çeşitleri Nelerdir ve Neye Göre Seçim Yapılır?

Kırmızı renkli seramik çamuru, kırmızı doğal kilden üretilir. İçerisindeki demir oksitten dolayı bu rengi alan çamur, çıkarılan bölgeye göre portakal rengi ve koyu kahverengi tonları arasında değişiklik gösterebiliyor. Rahatlıkla şekil verebileceğiniz bir malzemedir ve plastiklik oranı yüksektir. Doğal rengi nedeniyle pişme işlemi sonrasında da sizi oldukça hoşnut eden bir sonuç verebilir. Daha doğal çalışmaları sevenlerin memnun kalacağı bir tercihtir. Kiremit renginin açık tonlarla olan uyumu ve ortaya çıkan sonucun güzelliği, sizi çok mutlu edebilir. Beyaz seramik çamuru pişmeden gri, piştikten sonra beyaz renktedir. Esnekliği ve çalışabilirliği yüksek olduğu için çokça tercih edilir. Elinizle şekil vermeye ve heykel yapımına uygun bir yapısı bulunur.

Piştikten sonra küçülme oranı oldukça düşük seviyededir. Renkli eserler üretmek isteyenlerin tercih edebileceği bir malzemedir. Şamotlu seramik çamurunun içerisinde pişmiş kil bulunur. Kuruma sırasında oluşabilen çatlamalara karşı dayanıklı bir yapıdadır. Plastikliği yüksek değildir ve şekil vermek diğer çeşitlere göre daha zor olabilir. İçerisindeki şamot parçalarının büyüklüğü ve miktarı şekil vermenin kolaylığını etkiler. Pürüzlü yüzey alanları vardır. Daha büyük eserler için tercih edilir ve bu çalışmalara uygun bir yapısı vardır. Bu bilgilerden de faydalanarak hayalinizdeki tasarımı oluşturmaya uygun olan bir malzemeyi seçebilir ve ilk eserleriniz üzerinde çalışmaya başlayabilirsiniz.

Trendyol’da bulunan ürünler arasında neredeyse her kullanıma uygun olan bir çeşit bulabilirsiniz. Bu yüzden ilk olarak hayalinizdeki tasarım için nasıl bir malzeme gerektiğine karar vererek işe başlayabilirsiniz. Çalışmalarınıza yeni başladıysanız ve pek fazla deneyiminiz yoksa kırmızı veya beyaz renkte olan çamuru tercih edebilirsiniz. Beyaz renk, el ile şekil vermeye uygun olduğu için fazla aparata ihtiyaç duymaz. Beceri ve tecrübeniz arttıkça daha ince ve detaylı desenler üzerinde çalışabilirsiniz. Farklı renkleri birleştirdiğiniz bir tasarımı hayal ediyorsanız, beyaz renkli malzemeyi seçebilirsiniz. Bu çamurlar ile yapacağınız ürünlerin su geçirimliliği yüksektir. Bu yüzden daha çok dekoratif kullanıma uygun sonuçlar ortaya çıkar. Saksı, vazo gibi evinizde kullanabileceğiniz eşyaların kendi el emeğiniz olmasını isterseniz, amacınıza uygun olduğunu düşündüğünüz ham maddeyi seçerek çalışmaya başlayabilirsiniz. Eğer yeterli tecrübeye sahipseniz, şekillendirme setlerini tercih ederek daha detaylı bir çalışma yapabilirsiniz. Bu setler içerisinde bulunan aparatlar sayesinde hayal ettiğiniz tüm detayları işleyebilirsiniz. Büyük ölçekli olarak tasarladığınız çalışmalar için şamotlu malzeme uygun bir tercih olabilir. Başlangıç aşamasında uygun malzeme seçimine deneyerek de karar verebilirsiniz. Farklı yapıda olan malzemeleri alabilir ve deneme amaçlı kullanarak gözlem yapabilirsiniz. Böylece hem eğlenceli bir başlangıç yapabilir hem de doğru karar verebilirsiniz.

Hobi Seramik Çamuru İle Yaratıcılığınızı Ortaya Çıkarın

Evinizde dekoratif ürünler olmasını ve bu eşyaların hayal gücünüzü yansıtmasını istiyor olabilirsiniz. El becerinize güveniyor veya gelişmesini istiyorsanız Trendyol’da bulunan kil çeşitlerini tercih edebilirsiniz. Bu malzeme ile oldukça farklı eserler ortaya çıkarabilirsiniz. Malzeme çeşitleri hakkında araştırma ve denemeler yaparak, düşlediğiniz eşyayı neredeyse tüm detaylarıyla oluşturabilirsiniz. Hayvan figürleri, mumluk, minik saksılar ve vazolar yapabilirsiniz. Belli bir tecrübe edindiğinizde çalışmaların çeşitliliğini de arttırabilirsiniz. Şekil verme aparatları ile zihninizde canlandırdığınız detayları daha rahat bir şekilde yansıtabilirsiniz. Dilerseniz sevdiklerinize hediye etmek için de onların kişilik ve zevklerine uygun eserler oluşturabilirsiniz. Doğum günü benzeri özel günlerde de oldukça değerli ve anlamlı bir hediye vererek sevginizi hissettirebilirsiniz. Evinizin diğer üyelerini de bu yaratıcı aktiviteye davet edebilir ve beraber keyifli vakit geçirebilirsiniz. Böylece evinizin her köşesinde sizin emeğinizi ve yaratıcılığınızı gösteren çeşitli dekoratif eşyalara sahip olabilirsiniz. Bu eşyalar ile yaşadığınız alana otantik bir hava katabilirsiniz. Trendyol sunduğu hobi ürünleri ile kendinize yeni beceriler katmanıza yardımcı oluyor.

Çocuklar İçin Seramik Çalışmalarının Faydaları

Seramik sadece yetişkinlerin değil, 3 yaş üstü çocukların da ilgilenebileceği bir hobidir. Psikolojik ve fiziksel gelişimlerine de birçok olumlu katkısı bulunur. Öncelikle sizin ve çocuğunuzun beraber geçirdiği kaliteli zamanı artırabilirsiniz. Elini aktif olarak kullandığı için çocuğun tutma becerilerinin ve kaslarının gelişmesine katkı sağlarsınız. Genel olarak çocuklar yetişkinlerden daha geniş ve neredeyse sınırsız bir hayal gücüne sahip olduğu için, bu özelliğini somut bir şekilde ifade edebilmesine yardımcı olabilirsiniz. Siyah seramik çamuru ve diğer tonlar sayesinde renklerle daha erken bir yaşta tanışmasını sağlarsınız. Hobi seramik çamuru kullanarak çocuğunuzun yaptığı çalışmaları evinizde özel bir alanda sergileyerek onun kendine olan güvenini artırabilirsiniz. Ayrıca bu eserler büyüdüğünde onun için çocukluğuna dair çok güzel anların simgesi olabilir. Sanatsal çalışmalar yapmak kendini ifade etmenin farklı bir yoludur. Bu hobi sayesinde çocuk, kendini daha net ve farklı şekillerde ifade etmeyi öğrenebilir. Bir eser ortaya çıkması için dikkat vermesi gerekir ve bu da odaklanma ve gözlem becerilerinin gelişmesini hızlandırabilir. Çamurun yoğrulması, şekil verilmesi ve kuruması zaman alan bir işlemdir. Böyle bir uğraş ile çocuğunuzu küçük yaşlarda meşgul ederek, daha sabırlı ve anlayışlı olmasına çok büyük bir katkıda bulunabilirsiniz. Bu eğlenceli ve sayısız faydası olan çalışma, sizin ve çocuğunuzun daha samimi ve güçlü bağlar kurmanıza ve onun kişiliğine güzel katkılar yapmanıza olanak sağlıyor.

Hobi Seramik Malzemeleri İle Kendinize Zaman Ayırın

İş, okul ve benzeri nedenler dolayısıyla gününüzün büyük bir kısmını kendinize ayıramıyor olabilirsiniz. Bu durum kimi zaman kendinizi yorgun hissetmenize neden olabilir. Üzerinde çalışırken keyif alacağınız bir hobi edinerek kendinize daha çok zaman ayırabilir ve kendinizi dinlenebilirsiniz. Seramik ile ilgilenmek hem eğlenceli hem de dinlendirici bir hobi olabilir. Eğer “Seramik çamuru nedir ve nereden satın alınır?” merak ediyorsanız, Trendyol’u ziyaret edebilirsiniz. Seramik ile çalışmanın stresli bir gün geçirdiğinizde sizi rahatlatan bir etkisi olabilir. Acele etmeniz gerekmez. Kendinizi anın akışına bırakabilir ve hayal edip tasarlamanın keyfini çıkarabilirsiniz. Kendi tasarladığınız eşyaları görmek kendinize duyduğunuz güveni artırabilir. Eğer bol bol boş vaktiniz varsa, bu zamanları düşleyerek ve üreterek geçirebilirsiniz. Çalışan biriyseniz de bu hobinin iş hayatınıza olan olumlu etkisini gözlemleyebilirsiniz. Kendinize kaliteli zaman ayırdığınız ve stresinizi güzel bir yolla atabildiğiniz için daha huzurlu ve enerjik hissedebilirsiniz. Almanız gereken malzemeler uygun fiyatlı olduğu için bütçenizi zorlamanız gerekmez. Trendyol kullanıcılara bütçe dostu seramik çamuru fiyatları sunar. Birbirinden çeşitli ürün seçeneklerini inceleyin ve kendinizi sanatsal olarak ifade etmenin keyfini çıkarın!

Doğal Seramik Çeşitleri İle Hayalinizi Gerçeğe Dönüştürün

Kendi odanız veya evinizde tasarımı sizden bir şeyler yansıtan eşyalar olması sizi mutlu edebilir. Sizin ellerinizden çıkan bir ürün aynı zamanda onu yapmak için harcadığınız çabayı da simgeler. Vakumlu seramik heykel çamuru kullanarak çok çeşitli eserler yapabilirsiniz. Dilerseniz kullanıma hazır olan, dilerseniz de yoğurduktan sonra kullanılabilen malzemeyi tercih edebilirsiniz. Daha kolay şekil vermek için evinizde bulunan çeşitli eşyaları da kalıp olarak kullanabilirsiniz. Küçük bir tasarım ile işe başlamak istiyorsanız, bir mumluk ideal bir seçim olabilir. Bunun için öncelikle çamuru yoğurup şekil vermeye uygun hale getirmeniz gerekir. Daha sonra küçük bir çay tabağı ya da kase yardımıyla şekil verme işlemini yapabilirsiniz. Yine evinizde bulunan çeşitli kumaş veya eşyalar ile kolay bir şekilde desen oluşturabilirsiniz. Kullandığınız malzemenin özelliğine göre kuruması için bırakabilir veya kuruduktan sonra pişirerek bu süreci bitirebilirsiniz. Bazı çamurlar ortalama bir gün bekledikten sonra kullanıma hazır olur. Bazıları ise belli bir süre kuruduktan sonra pişirilir. Son olarak istediğiniz renklere boyayabilir ve kullanmak istediğiniz alana koyabilirsiniz. Toz halde olan boyaları su ile karıştırarak kullanıma hazır hale getirebilir veya kullanıma hazır halde satılan boyaları tercih edebilirsiniz. İlerleyen zamanlarda daha farklı şekiller ve desenlerden oluşan ürünler yapabilir ve hayalinizdeki düşünceyi daha net ve detaylı bir şekilde somutlaştırabilirsiniz. Trendyol’da sıvı seramik çamuru ve diğer çeşitler arasından ihtiyacınıza uygun olanları inceleyebilir ve online alışveriş imkanı sayesinde bulunduğunuz her yerden sipariş verebilirsiniz.

Göze Çarpan Tasarımları İle Seramik Bardak ve Saksı Modelleri

Trendyol’da kendiniz için eserler üretebileceğiniz malzemeler olduğu gibi şekil verilmiş ve kullanıma hazır olan eşyalar da bulunur. Oldukça şık ve zarif görünümleri ile bu ürünler favoriniz olabilir. Türk kahvesi sevenlerin gözdesi olabilecek 6’lı fincan takımları fiyatı ile cebinizi de gülümsetiyor. Aile üyeleriniz ve sevdiklerinizle birlikte kahve keyfini doyasıya çıkarabilirsiniz. Sık sık Türk kahvesi tüketen dostlarınız için de hoş ve düşünceli bir hediye olabilir. Kupa modelleri birkaç farklı renk ve desen ile her zevkten kullanıcıya hitap eder. Eğer yaratıcı ve özgün bir kupaya sahip olmak isterseniz, bu kupalar tam size göre. Birbirinden yaratıcı desenleri her kullanımda size küçük bir görsel şölen yaşatabilir. Bu tarz doğal ve otantik eşyalardan hoşlanan arkadaşlarınız için mükemmel bir hediye seçimi olabilir.

Seramik saksılar çiçeklerinizi güvenli şekilde büyütmenize uygun bir ortam hazırlar. Dekoratif tasarımları sayesinde evinizde daha hoş bir alan oluşturmanıza yardımcı olurlar. Farklı model ve renk seçeneklerinden evinizin dekorasyonuna uygun olan bir ürünü seçebilirsiniz. Pencerelerinizin önündeki alanlarda, balkonunuzda veya bahçenizde gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Yağmur, kar gibi açık hava şartlarına dayanıklıdırlar. Geniş yapıları sayesinde çiçeğinizin büyümesi için sağlıklı bir ortam oluşur. Küçük boyutta olan çiçekler için ilk olarak daha küçük bir boyutta saksı tercih edebilirsiniz. Daha sonra çiçeğin büyüklüğüne uygun olan bir saksıya geçiş yaparak daha geniş bir büyüme alanı sağlayabilirsiniz. Çiçeğe uygun bir toprak ile saksıyı doldurduktan sonra belirli aralıklarla sulama işlemini yapabilirsiniz. Kimi zaman saksıların yerini değiştirmeniz gerekebilir. Bunun nedeni kimi zaman dekoratif amaçlı kimi zaman da hava şartları olabilir. Bu durumda rahatlıkla yerini değiştirebilir ve daha uygun bir alanda kullanmaya devam edebilirsiniz. Trendyol’da seramik kupa ve saksı modelleri arasından sizin zevkinize uygun olan modelleri seçebilir ve bütçenize dost fiyatlarla satın alabilirsiniz.

Seçkin Markalara Ait Seramik Malzeme Çeşitleri Trendyol’da

Trendyol kullanıcılarına geniş bir ürün yelpazesi ile hizmet verir. Okul, ev ve iş yeriniz için ihtiyaç duyduğunuz birçok eşyayı uygun fiyatlara bulabilirsiniz. Tasarım ürünleri alanında da zevkinize uygun ürünler arasından tercih yapabilirsiniz. Seramik saksı ve kupa modellerini inceleyebilir ve hoşunuza giden bir veya birkaç tanesini satın alabilirsiniz. Açıklama kısmından ürün ile ilgili detaylı bilgi edinebilirsiniz. Kullanıcı yorumlarına da göz atarak, diğer insanların ürünle ilgili deneyimleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Almak istediğiniz seramik çamuru özellikleri ve çeşitlerini öğrenebilirsiniz. Sizin üretmek istediğiniz esere uygun olan özellikteki malzemeye karar verdikten sonra filtreleme özelliğini de kullanarak hızlı bir şekilde aradığınız ürünü bulabilirsiniz. Aradığınız ürün 20 kg şamotlu seramik çamur ise bu özellikte olan ürünleri listeleyebilirsiniz.

Birçok seçkin marka arasından dilediğinizi seçebilir ve hayalinizdeki eserleri oluşturmaya başlayabilirsiniz. Doğal yapıda bir malzeme olduğu için 3 yaş üzeri çocuklar da rahatlıkla kullanabilir. Ayrıca seramikle çalışmanın çocuklara psikolojik ve fiziksel anlamda birçok katkısı bulunur. El becerilerini ve kas gücünü geliştirir. Sabırlı olma, odaklanma ve gözlem yapma gibi konularda gelişim göstermesine yardımcı olur.

Beyaz seramik döküm çamur ve diğer birçok seçenek ile kendiniz, eviniz ve sevdikleriniz için kullanışlı hediyelik eşyalar yapabilirsiniz. Aile üyelerinizi de bu uğraşa dahil ederek beraber keyifli vakit geçirebilir ve birbirinize farklı fikirlerle yardımcı olabilirsiniz. Seramik aksesuarlara sahip olmak ama kendiniz yapmak istemiyorsanız da zarif fincan, saksı ve kupa tasarımlarına göz atabilirsiniz. Sıra dışı motiflerle evinize farklı bir hava katabilirsiniz. Trendyol’dan dekoratif ve kullanışlı el yapımı ürünleri bütçenize dost fiyatlarla satın alabilirsiniz. Zaman zaman gerçekleşen kampanyalardan faydalanmak için beğendiğiniz ürünleri favorilerinize ekleyebilir ve indirimlerden hızlı bir şekilde haberdar olabilirsiniz. Böylece normalden daha indirimli olarak istediğiniz ürüne sahip olabilirsiniz. Aldığınız ürünlerle ilgili yorumlarınızı paylaşarak diğer kullanıcılara yardımcı olabilirsiniz. Trendyol’un sunduğu online alışveriş imkanı ile zaman ve mekan sınırınız olmadan alışverişinizi yapabilirsiniz.