placeholder
"

Serve Deep

" araması için 384 sonuç listeleniyor

Serve Deep

Serve Deep

Tarihi 5 bin yıl öncesine dayanan kurşun kalemler sandığımızdan daha uzun süredir hayatımızda yer alıyor. Kurşun kalemler, bundan 5 bin yıl önce Eski Mısır'da saz, bambu, papirüs gibi bitkilerin sert kısımları olan kamışlarına sıvı kurşun dökülerek kullanılıyordu. Antik Çağ’da ise kurşun kalemler kullanımı daha kolay olduğu için kurşundan yapılmış çubuklar olarak kullanılıyordu. Orta Çağ’a geldiğimizde ise kurşun kalemde gelişmeler olduğunu görüyoruz. Ucu gümüşle lehimlenen ve kurşun alaşımından yapılan kalemler bu çağda kurşun kalem olarak kullanılıyordu. 16. yüzyıldan günümüze kadar ise kurşun kalem olarak adlandırılan kalemler doğal bir karbon olan grafit kullanılarak yapılmaya başlandı. Kurşundan yapılan kalemlerin kullanımı ve bu kalemlerle yazı yazmanın oldukça zorlayıcı olması sebebiyle bu yüzyılda hem kalem üretimini hem de kalem kullanımını kolaylaştıran yepyeni bir keşif yapıldı. İngiltere’de keşfedilen grafit, işlenmesi ve kullanımı çok daha kolay bir maddeydi. Keşfedilen bu materyale verilen isim ise Yunancada “yazmak” anlamına gelen “graphein” kelimesinden geliyordu. Ancak bu materyalin de bir dezavantajı vardı ve yazı yazma işlemi sırasında ellerde bir boya bırakıyordu. 1800’lü yıllarda ise Amerikalı Josef Dixon, grafit materyalinin ahşap ile kaplanabileceğini öne sürdü. Böylece kurşun kalem, bu yıllarda kendi formunu bulmuş oldu. Sonrasında ham maddesi oldukça pahalı olan grafit, boya ve kille karıştırılarak üretilmeye başladı. Modern çağlarda ise bu ahşap kaplama kurşun kalemlerin yerini mekanik kurşun kalemler aldı. Bu kurşun kalemler hem çok daha uzun süre kullanılabiliyordu hem de ucu dilenilen kalınlıkta ayarlanabiliyordu. Geçen zaman kurşun kalemin formunu değiştirse de kullanım kolaylığını hiçbir zaman değiştiremedi. Bir hata yapıldığında kolayca silme imkanı sunan, her türlü koşulda yazmaya devam eden ve günümüzde birçok renk seçeneğiyle de hayatımızda yer alan kurşun kalemler; birçok kişi için çağımız ne kadar değişirse değişsin vazgeçilmez seçenekler arasında yer alıyor. Serve Deep kalem de, kurşun kalemin modern versiyonu olan mekanik kalem formuyla kullanıcıların tutkunu olduğu marka olarak yerini koruyor.

İlkokul yıllarında hayatımıza giren kurşun kalemlerin kullanım alanının da oldukça geniş olduğu görülüyor. Okul hayatında öğrenciler kurşun kalem kullanmayı tercih ediyorlar. Özellikle sınavlarda bir hata yapıldığında kolayca düzeltme imkanı sunan kurşun kalemler en büyük kurtarıcı oluyor. İş hayatında da birçok meslek grubu tarafından tercih kurşun kalemlerden yana oluyor. Mimarlar ya da mühendisler çizimlerini düzenleyerek yapmak durumunda oldukları için kurşun kalem kullanıyorlar. Aynı şekilde muhasebe ve reklamcı gibi meslek grupları da kolayca düzeltilebilir olduğu için kurşun kalem kullanımından yana tercih yapıyorlar. Serve Deep, bu noktada da her ihtiyaca uygun kalemler sunarak kullanıcıların gönlünü kazanıyor.

Kalem Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kalem seçimi, birçok insan için oldukça önem arz etmektedir. Çünkü artık dijital ortamların ağırlıklı olduğu düşünülse de hala manuel olarak yazı yazmayı tercih eden birçok kullanıcı bulunmaktadır. Yazarak not almak ya da bir işi yazarak yapmak her zaman akılda kalıcılığı artırmaktadır. Hal böyle olunca yoğun olarak kurşun kalem kullanan kişiler için kalem seçimi de fazlasıyla önemlidir. Özellikle günümüzde oldukça çeşitli kalem seçeneği bulunmaktadır. Bu aşamada da kalem seçimi yapılırken dikkat edilmesi gereken birden fazla özellik vardır. Kalemin kullanım amacından uç yapısına, imalatında kullanılan malzemeden rengine kadar birçok özellik kalem seçiminde belirleyici olmaktadır. İlk yazı yazmaya başladığımız andan itibaren hayatımıza giren ve o günden beri de hayatımızda büyük bir yer kaplayan kurşun kalem seçimi yaparken önce hangi uç yapısının sizin için uygun olduğunu belirlemeniz gerekir. Eğer daha ince yazılar yazmak istiyor ve kalem kontrolü konusunda kendinize güveniyorsanız Serve Deep 0.5 kalemler ihtiyacınıza yönelik bir seçim olacaktır. Yine nispeten ince yazılar yazmak istiyor ama aynı zamanda kalem kullanımınız sert olduğu için uçlarınızı çok çabuk kıracağınızı düşünüyorsanız Serve Deep 0.7 kalemler tam sizin istediğiniz özelliklerde bir kalem olarak hayatınızda yer alabilir. Daha kalın yazılar yazmak istiyorsanız Serve Deep 0.9 uçlu kalemler ihtiyacınızı fazlasıyla karşılayacaktır. Bu uç yapısını belirlerken kaleminizin kullanım amacını da eş zamanlı olarak belirlemeniz gerekmektedir. Çok hızlı not tutmanızı gerektiren durumlarda 0.7 ya da 0.9 Serve Deep uçlu kalem tercih edebilirsiniz. Kalemler konusunda öncü markalardan olan Serve Deep uç söz konusu olduğunda da oldukça kaliteli seçenekler sunmaktadır. Aynı zamanda Serve Deep silikon tutuşlu kalemler de yazarken ellerinizin konforunu da sağlamaktadır. Seçeceğiniz kalemin rengi de hem tarzınızı yansıtması he de enerjinizi değiştirmesi açısından oldukça önemlidir. Serve Deep renkleri açısından da kullanıcıyı oldukça tatmin eden bir ürün yelpazesi sunmaktadır.

Düzenli Bir Çalışma Masası ile Motivasyon Sağlamanın Yolları

İster iş hayatınızı evden yürütüyor olun, isterseniz de okul hayatınızı online dersler ile yürütün düzenli bir çalışma masasına sahip olmak her zaman motivasyonunuzu pozitif yönde etkileyecektir. Çünkü çalışma masaları kullanıcıların kendi hakimiyet alanlarını oluşturur ve bu da çalışırken kişilerin kendi içlerinde sağladığı düzenin en önemli etmeni olarak hayatımızda yer almaktadır. Çalışma masalarınızı kolay birkaç adım ile yeniten yaratabilir ve bu düzenle birlikte çalışma motivasyonunuzu geri kazanabilir ya da artırabilirsiniz. Öncelikle masanızı temizlemeniz gerekmektedir. Her şeyin üzerinde olduğu dağınık bir masa her zaman dikkat dağıtıcı olacaktır. Çalışma masanızda yer kaplayan ama çok uzun süredir hiç kullanmadığınız eşyalarınız varsa bunları daha derli toplu olacak şekilde, daha sonra kullanmak üzere bir çekmeceye ya da dolaba kaldırabilirsiniz. Çalışma masasında da tıpkı çalışma odasında olduğu gibi her eylem için ayrı bir alan belirlemeniz gerekir. Bilgisayarınızı, not defterinizi, kalemlerinizi ve dekoratif eşyalarınızı alanlar belirleyerek konumlandırabilirsiniz. Böylece düzen hissiyatınızı kendinize kodlayabilirsiniz. Çalışma esnasında aradığınız şeyi kolayca bulabilmek için etiketlemelerden faydalanabilirsiniz. Renkli stickerler, kısa sürede daha önce tuttuğunuz notları sonrasında yeniden bulmanızı fazlasıyla kolaylaştıracak eşyalarınız arasına girecektir. Dijital ortamlarda dosyalar ya da notlar silinebilir ama yazılı olarak aldığınız notlar iyi muhafaza edildiği sürece her zaman sizinle olacaktır. Bu sebeple yazılı olarak alacağınız notları bir dosyalama sistemiyle saklayabilirsiniz. Bu da aradığınız notlara ya da belgelere kolayca ulaşmanızı ve çalışma düzenini daha keskin hatlarla oturtmanızı sağlayacaktır. Tüm bunların yanı sıra çalışma masanızın dekorasyonunuzu da size kendinizi en iyi hissettirecek detaylarla yapmanız gerekir. Böylece kendinizi çalışma alanınızda hem daha iyi hem de kendinizi çalışma alanınıza daha ait hissedebilirsiniz. Kalemler de motivasyonumuzun yüksek olmasını gerektiren çalışma masaları için oldukça önemlidir. Yazı yazmanın yanı sıra gözünüze güzel görünen ve kullanırken keyif alacağınız bir kalem, motivasyonunuza da pozitif etki edecektir. Serve Deep kalem seti de konforlu kullanımının yanı sıra şahane renkleriyle de ders çalışırken ya da iş hayatında motivasyonunuzu fazlasıyla yükseltecektir.

Düzenli Not Tutmak İçin İpuçları

Not tutmak, etkili öğrenmek için atılacak ilk adımdır. Bu sebeple etkili not alma yeteneğine sahip olmak, okul hayatı için oldukça önemlidir. Özellikle hızlı bir şekilde not alırken önemli noktaları yakalamanızı gerektiren durumlarda bu yetenek sizin için hayat kurtarıcı özellikle olacaktır. Not alma konusunda hayatınızı kolaylaştıracak birçok farklı teknik vardır. Taslak Çıkarma Yöntemi, not almayı fazlasıyla kolaylaştıran yöntemlerin başında gelmektedir. Bu yöntemi uygularken belirleyeceğiniz kilit noktalar üzerinden ilerlemeniz gerekir. Bu başlıkları belirledikten sonra belirlediğiniz başlıklarla ilgili daha detaylı notlar alabilir ve odaklanmanız gereken önemli noktalara dikkatinizi verebilirsiniz. Cornell Yöntemi de en etkili not alma uygulamalarından biridir. Bu yöntemde üç temel çerçeve belirlenmektedir. Öncelikle dikkat etmeniz gereken noktaları belirleyeceğiniz dar bir ipucu sütunu oluşturarak işe başlamalısınız. Sonrasında bu ipuçlarını genişletecek asıl notlarınız için daha geniş bir sütun oluşturarak not alma işlemine devam etmelisiniz. Finalde ise alt kısımda tüm bunların özetini çıkararak not alma işlemini tamamlamalısınız. Akıl Haritası Yöntemi de not alırken kullanılan yöntemler arasında yer alır. Bu yöntem genellikle felsefe, sosyoloji ve tarih gibi soyut konularda kullanılır. Konunun merkezinde yer alan kavramdan başlayarak konunun geneline yayılan bir not tutma sistemi olan bu yöntem, özellikle tarihsel olayları anlamak konusunda oldukça faydalı olarak görülmektedir. Akıcı Notlar Yöntemi ise notlarınızı grafikler, şekiller, oklar ve diyagramlar ile hareketlendirmek için sizi yönlendiren bir not tutma sistemidir. Bu yöntem, mevcut bilgilerinizle farklı bilgiler arasında bir köprü görevi de görmektedir. Çizdiğiniz ok sizi başka bir bilgiye yönlendiriyorsa o bilgiyi de not ederek hafızanıza kodlayabilirsiniz. Cümle Yöntemi, not tutma işlemini kolaylaştırmak isteyen kişilerin tercihi olarak dikkat çekmektedir. Konuyu olabilecek en basit cümlelerle not almayı hedefleyen yöntem, konunun ana fikrini kavramayı amaçlamaktadır. Not tutma yönteminiz ne olursa olsun sizi not tutarken motive edecek ve kullanım konforu sağlayacak bir kalem seçmek de fazlasıyla önem arz etmektedir. Yazarken konforunuzu sağlayan yıldız marka Serve Deep set olarak ya da yalnızca tek bir kalem olarak edindiğinizde size bir kalemde aradığınız tüm özellikleri sağlayacaktır.

Derslerde Hızlı Not Tutmak İçin Yapılması Gerekenler

Derslerde not almak, bilgiyi saklamak ve hafızada tutmak için en etkili yöntemdir. Ancak öğretmenin anlattığı her şeyi onun konuşurken kurduğu cümlelerle yazmaya çalışmak hem çok yorucu olacak hem de o bilgiyi hafızada tutmak ve öğrenmek için efektif bir yöntem olmayacaktır. Derslerde etkili not tutmak için önemli noktaları belirleyebilmek oldukça mühim bir noktadır. Öğretmenin ağzından çıkan her detayı not almaya çalıştığınızda hem dersten koparsınız hem de alacağınız bilginin size kazandırdıklarını büyük ölçüde kaybetmiş olursunuz. Bu sebeple yapmanız gereken en önemli şey öğretmenin kurduğu cümleler içerisinde en önemli noktaları saptayarak bu konuları not etmek olacaktır. Bir diğer etkili yöntem de tekrar dönüp baktığınızda size konuyu anımsatacak anahtar sözcükleri not almak olacaktır. Böylece hem derse yeterli katılımı sağlayabilirsiniz hem de bilgi notlarınızda ve hafızanızda daha kalıcı olur. Ders esnasında etkili bir şekilde not almanın birçok faydası da bulunmaktadır. Not almanın en önemli faydalarından biri öğrenciyi derste etkin duruma geçirmesidir. Not alan öğrenciler ana fikri ve anlatılanları yakalamak için dersi dikkatle dinler, aynı zamanda derse katılım gösterir. Bilgilerin kalıcılığı en iyi yazı yazarak sağlanır. Bu sebeple derslerde not tutan öğrenciler, bilgilerin hafızalarında daha iyi yer etmesini sağlar. Ders esnasında tutulan notlar zamandan da tasarruf edilmesine yardımcı olur. Ders sonrasında ders kitaplarından çıkarılacak uzun özetler yerine derslerde alınan notlar, öğrencilerin ders çalışma süresini de hem kısaltacak hem de kolaylaştıracaktır. Aynı zamanda not tutmak, sonrasında hazırlanacak ödevlerin de daha kolay bir şekilde tamamlanmasına yardımcı olur. Derslerde aktif olarak not tutmak değerlendirme, eleştirme ve önemli noktaları kolayca saptama yeteneklerini de geliştirir. Ayrıca dinleme yeteneği de derslerde not tutarken daha fazla gelişime açık olur. Serve Deep marka kalemler, hızlı not tutmayı gerektiren zamanlarda da sağladığı kullanım kolaylığıyla en büyük yardımcınız olacaktır. Serve Deep kullananlar, yazı yazarken kalemlerinin sağladığı konfordan fazlasıyla memnun olduklarını dile getirmektedirler.

Renklerin Öğrenme Üzerindeki Etkisi

Renkler, birçok alanda olduğu gibi öğrenmek söz konusu olduğunda da etkisini göstermektedir. Bazı eşyalardaki renkler stres yaratabilir ya da gerekli motivasyonu sağlamaz. Bu noktada kullanıcıların kendilerini en iyi yansıtan ve kendilerine en iyi hissettiren renkleri tercih etmesi bir gereklilik olarak görülmektedir. Yapılan bilimsel araştırmalar renklerin öğrencilerin öğrenme yetisi üzerinde de etkisi olduğunu ortaya koymaktadır. Öğrenmenin temeli not tutmaya, yazmaya ya da çizimlere dayanır. Bunlar için de en çok kullanılan eşya şüphesiz ki kalemlerdir. Kalemler, sizin için pozitif etki sağlayacak renklere sahip olduğu takdirde öğrenme motivasyonunuzu da pozitif yönde etkileyecektir. Derse tamamen odaklanmak isteyen öğrencilerin tercihi soğuk renklerden yana olmalıdır. Serve Deep pastel renkteki kalemler, bu noktada odaklanmanızı kolaylaştıracak renk detayları sunacaktır. Aynı zamanda Serve Deep beyaz, lila, pastel mavi renkleri de öğrenme konusunda odağınızı artıran renkler arasında yer almaktadır. Çalışırken enerjinizin her zaman yüksek olmasını istiyorsanız sıcak renkleri tercih edebilirsiniz. Böylece hem kendinizi iyi hissedeceğiniz ve sizi yansıtan bir renk eşliğinde çalışmış olursunuz hem de çalışırken enerjiniz daima yüksek olur. Serve Deep sarı, turkuaz gibi renk seçenekleri size aradığınız enerjiyi sağlayacaktır. Bu şahane kalem markası, oldukça fazla renk seçeneği ve modeli kullanıcıların beğenisine sunmaktadır. Serve Deep metalik mor, yeşil, mavi, gök mavi, kırmızı, mor, lavanta, metalik gri, metalik rose, mint yeşili, pembe, siyah, turuncu gibi oldukça geniş renk skalasına sahip bu kalem serisinde kendinize en uygun renkteki kalemi seçmeniz de oldukça kolay olacaktır. Üstelik Serve Deep kalem fiyat açısından bakıldığında da kullanıcı dostu olarak görülmektedir.

İş Hayatında Toplantı Notu Tutmanın Püf Noktaları

Bir toplantı esnasında anlatılanları sözlü olarak akılda tutmak neredeyse imkansızdır ve sonrasında unutulacak herhangi bir bilgi iş hayatında sıkıntılar doğurabilir. Dolayısıyla toplantılarda not tutmak, iş hayatının en önemli parçalarından biri olarak görülmektedir. Toplantı esnasında rahat hissedeceğiniz bir şekilde, kendinizi zorlamadan not tutmaya odaklanmanız gerekir. Bu sebeple doğru kalemi seçmek sizin için fazlasıyla önemli olacaktır. Kaleminizi çok fazla ses çıkarmaması, dikkatinizi dağıtmaması ve yazarken sizi zorlamaması gerekir. Serve Deep uçlu kalemler hem yazma işlemi sırasında sağladığı konfor hem de ergonomik yapısıyla toplantı notlarınızı tutarken hayatınızı fazlasıyla kolaylaştıracaktır. Toplantılarda aldığınız notları tarihleriyle sıralandırmanız gerekmektedir. Böylece hem toplantıların tarihlerini derleyebilirsiniz hem de sonrasında o toplantıya dair detaylara ihtiyaç duyduğunuzda notlarınıza kolayca ulaşabilirsiniz. Sayfalarını kolayca çevirebileceğiniz bir defter de toplantı notlarınızı alırken hayatınızı kolaylaştıracaktır. Konuşmacının ses tonundan altını çizdiği noktaları tespit ederek kendi mantığınıza uygun anahtar kelimelerle bu önemli noktaları not etmeniz gerekir. Anahtar kelimeler kullanmak, uzun cümlelere nazaran not tutmayı hayli kolaylaştıran bir yöntem olacaktır. Bu sayede hem toplantı esnasında zamandan kazanabilir hem de not alma işlemine tamamen dedike olarak toplantıdan kopma ihtimalinizi de ortadan kaldırabilirsiniz. Toplantı sonrası bu notların üzerinden geçmek ve notlarınızı dosyalamak da edindiğiniz bilginin hafızanızda daha kolay yer etmesini sağlayacaktır.

Çalışma Masanızı Renklendirecek Serve Deep Kalemler Trendyol’da

Kalem söz konusu olduğunda öncü olan marka Serve Deep, ergonomik yapısıyla sağladığı kullanım kolaylığının yanı sıra tarzı ve uygun fiyatlarıyla da dikkatleri çekiyor. Serve Deep metalik kalemler markanın en çok tercih edilen kalemleri arasında yer alıyor. Oldukça havalı olan bu modellerin yanı sıra Serve Deep rose gold kalemler de fazlasıyla tercih ediliyor. Serve Deep metalik rose gold kalemler, çalışma masalarının havasını değiştirirken kullanıcıların kalemleri söz konusu olduğunda da kendi renklerini yansıtmalarını sağlıyor. Serve Deep fiyat konusunda da Trendyol’daki kampanyalarla kullanıcıların yüzünü güldürüyor. Serve Deep uçlu kalem fiyatı konusunda da en çok tercih edilen kalem markalarından biri oluyor. Siz de Serve Deep kalem metalik ya da diğer renklere Trendyol’da kampanyalı ve uygun fiyatlarıyla sahip olabilirsiniz.