Fiyat
Fiyat Geçmişi
Tip
Ürün Değerlendirmesi
Satıcı Tipi
"

Şiber Vana

" araması için 128 sonuç listeleniyor
Prestij Şiber Vana Tse 3/4

PrestijŞiber Vana Tse 3/4

124 TL
Sepete Git
KAS Şiber Vana 1"
Hızlı Teslimat

KASŞiber Vana 1"

140 TL
Sepete Git
Prestij Şiber Vana Tse 1''
Kargo Bedava

PrestijŞiber Vana Tse 1''

199 TL
Sepete Git
Eca 1/2 şiber vana
Kargo Bedava

Eca1/2 şiber vana

220 TL
Sepete Git
Akçay Su Armatürleri 3/4 Şiber Vana

Akçay Su Armatürleri3/4 Şiber Vana

109 TL
Sepete Git
Tüm Pres Şiber Vana 3/4 Pn 25
Kargo Bedava

Tüm PresŞiber Vana 3/4 Pn 25

262,55 TL
Sepete Git
Tüm Pres Şiber Vana Volanı

Tüm PresŞiber Vana Volanı

95,88 TL
Sepete Git
Eca 1-1/2 Şiber Vana 601003005
Kargo Bedava

Eca1-1/2 Şiber Vana 601003005

650 TL
Sepete Git
Eca 1/2" Şiber Vana
Kargo Bedava

Eca1/2" Şiber Vana

150 TL
Sepete Git
Eca Şiber Vana
Hızlı Teslimat
Kargo Bedava

EcaŞiber Vana

385 TL
Sepete Git

Sağlam Yapısıyla Şiber Vana Çeşitleri Sizleri Bekliyor

Şiber vana su tedarik sistemleri için en yaygın olarak kullanılan parçalar arasında yer alır. Doğrusal hareket izolasyon valfini temsil eder ve akışı durdurma ya da devam ettirme işlevine sahiptir. "Şiber vana nedir?" sorusuna, su akışının kontrol edilmesini sağlayan bir aparat, olarak cevap verilebilir. Temel olarak bir kapı görevi gören ürünler, akışın istenilen şekilde kontrol edilmesini sağlar. Basit anlamda kapama ve açma işlevine sahip olan parça, büyük sistemlerde de oldukça kullanışlı hale gelir. Şiber vanalar bakım ve onarım çalışmaları, yeni tesisler için su şebekesinin belirli alanlarını izole etmek ve boru hattı boyunca su akışını yeniden yönlendirmek amacıyla kullanılır. Hem yer üstü hem de yer altı tesisat sistemleri için uygun olmasından dolayı yurt içinde ve yurt dışında sıklıkla tercih edilir. Buna ek olarak yer altı tesisatlarında yüksek değiştirme maliyetlerinden kaçınmak için doğru ürünü tercih etmek oldukça önemlidir. Basınç kaybı gibi problemlerin ortaya çıkmasını engelleyen bir parça olmasından dolayı su akışının yoğun olduğu sistemlerde sıklıkla tercih edilen ürünler, profesyonel alanlardan ev içi düzeneklere kadar geniş bir kullanım alanına sahiptir. Müstakil ve çok katlı evlerde de sıklıkla tercih edilen ürünler, suyu bir katta açarken diğer katta kapama gibi farklı işlevleri yerine getirir. Trendyol üzerinden birbirinden farklı onlarca seçeneğe sahip olan ürünler arasından aradığınızı bulabilirsiniz.

Şiber Vana Kullanmanın Avantajları

Şiber Vana Kullanmanın Avantajları

Şiber vana birden fazla su akışında kullanışlı ve pratik bir üründür. Şiber vanalar tamamen açık ya da tamamen kapalı servis için tasarlanır. Boru hatlarına izolasyon amacı ile monte edilirler. Basit bir tasarıma sahip olması sayesinde kurulumu da oldukça kolaydır. Su akışını sağlamak için pek çok farklı sistemde rahat bir şekilde kullanılabilir. Bundan dolayı günümüzde en çok kullanılan vana çeşitleri arasında yer alır. Sürgülü valf olarak da isimlendirilen ürünler pek çok farklı avantaj ile beraber gelir. Akışa karşı çok fazla direnç göstermemesi sayesinde basınç oluşumunu engeller. Böylece fazla basınç kaynaklı yaşanabilecek problemlerin de önüne geçmiş olur. Uzun süre açık ya da kapalı olarak kullanılabilmeleri sayesinde su akışının bir süre kesilmesi gereken durumlarda pratik bir gereç haline gelir. Geniş sulama sistemlerinde de kullanılabilen ürünler, kış gibi yağışın yoğun olduğu mevsimlerde gereksiz su kullanımının önüne geçerek tasarruf elde edilmesini sağlar. Tesisat sistemlerinde işlemlerin kolay bir şekilde halledilmesini sağlaması ile genellikle her binada kullanılan ürünler, ekstra bakım gerektirmemesi ile de kullanıcıların günlük hayatına kolaylık katar. Şiber vana ölçüleri bakımından çeşitlilik sunması sayesinde de her türlü gereksinimi karşılayacak çeşitliliği içerir. Vana açıldığı zaman ortaya çıkan su akışı sayesinde kendi yüzeyini temizler. Böylece kir ya da toz gibi borusunu kapatacak bileşenleri kolay bir şekilde temizlemeye imkan tanır. Basınca karşı yüksek duyarlılığa sahip olmasının yanı sıra aynı zamanda patlamayacak şekilde tasarlanması sayesinde sürgülü valfler, basınç altındayken ekstra bir malzemenin yardımı ile mil kelepçesi ya da O-Ring parçası zorlanmadan değiştirilebilir. Şiber vana özellikleri bakımından tesisatları daha güvenlikli ve sağlam kılmayı başarır. Gövdenin düz iç ortam kanalı sayesinde minimum sıvı direnci sunan ürün, akış yolunun engelsiz olmasını sağlar. Aynı zamanda hareket yönü ya da ortamı dik olduğu için enerji tasarruflu bir valf çeşidi olma özelliği gösterir. Küresel vanalara kıyasla daha az güç tüketir. Enerji verimliliği sayesinde de toplam maliyeti düşürmeye yardımcı olur. Avantajlı şiber vanalara Trendyol üzerinden hemen sahip olabilirsiniz.

Şiber Vana Bölümleri

Şiber Vana Bölümleri

Sıvı akışını başlatmak ya da durdurmak için kullanılan doğrusal bir hareket valfi olan şiber vanalar çoğu tesiste pratikliğinden dolayı kullanılır. Basit bir tasarıma sahip olması sayesinde herkesin çalışma mekaniği kolay bir şekilde öğrenebileceği ürünler olan şiber vanaları, avantajlı olmasından dolayı pek çok yerde kullanılır. "Şiber vana ne işe yarar?" diye merak ediyorsanız su sistemlerinin az enerji tüketerek akışkan bir şekilde yönlendirilmesine yardımcı olduğunu bilmek isteyebilirsiniz. Genellikle pirinçten üretilse de seçenekleri incelediğinizde plastik şiber vana çeşitleri de olduğunu görebilirsiniz. Plastik olanlar daha hafif ve uygun olması ile öne çıkarken pirinçten üretilenler daha sağlam bir yapıya sahiptir. Şiber vana kafası kolay bir şekilde çevrilebilen bir tasarıma sahip olduğu için herkes tarafından rahatlıkla kullanılabilir. Şiber vana kapağı da olarak adlandırılan bölüm, genellikle kırmızı renkli olan ve çevirme işleminin gerçekleştirildiği yerdir. Ürünleri incelediğinizde 1/2 ya da 3/4 şiber vana gibi farklı tipte ürünler olduğunu görebilirsiniz. İnç bazındaki ölçülerini belirten bu rakamlar içinden ihtiyacınız olan boyuttaki modele kısa süre içinde ulaşabilirsiniz. Şiber vana göbeği ise ürünün ana bölgesini oluşturur. İhtiyaç durumunda değiştirilebilir bir parça olan bölüm, sağlam ve dayanıklı yapısı ile dikkatleri üzerinde toplar. Vananın en büyük bölümünü gövde oluşturur. Valf kaputunun kendisi, temizlik ve bakım sağlayan cıvatalar aracılığı ile gövdeye bağlanır. Şiber vanası kapanırken kama valf yuvasına basana kadar aşağı doğru hareket eder, bu da tam bir kapatma anlamına gelir. Açma sırasında ise kama, valf gövdesinin üst kısmına doğru kayar. Böylece su akışına herhangi bir etkide bulunmaz. Trendyol üzerinden basit ve pratik bir ürün olan şiber vanasına vakit kaybetmeden ulaşabilir, su sistemlerinizi iyileştirmeye başlayabilirsiniz.

Trendyol'da Şiber Vana Fiyatları

Trendyol'da Şiber Vana Fiyatları

Sıvı akışını başlatmak ya da durdurmak için pratik bir gereç olan şiber vana, genellikle tesisatın bulunduğu sistemlerde kullanılır. Günlük hayatın içinde de su akışının ve sıcak soğuk ve su dengesi gibi işlemlerin yapılmasını sağlayan ürün sade bir tasarıma sahiptir. Yüzyıllardır insan hayatının bir parçası olmasına rağmen tasarım açısından çok fazla değişikliğe uğramayan ürün, sızdırmazlık performansı ya da sağlamlık üzerinde yapılan birkaç iyileştirme haricinde neredeyse aynıdır. İnsan hayatında büyük bir öneme sahip olmasını bu değişmeyen kolay tasarımına borçlu olan şiber vana, sulama sistemlerinde de sıklıkla tercih edilir. 1/2, 1, 2 şiber vana gibi farklı çeşitlere sahip olması sayesinde sıvı akışının olduğu çoğu sisteme kolay bir şekilde entegre olabilir. Dayanıklılığı sayesinde uzun zaman boyunca kullanılabilen ürün, kullanan kişileri de memnun etmeyi başarır. Ağır yağlar, vernik ya da yanıcı olmayan sıvılar gibi likit sistemlerde sıklıkla tercih edilen ürün, ekonomik olması ile de öne çıkar. Basınçtan etkilenmemesinden dolayı yüksek akış hızlarının olduğu işlemlerde sorunsuz çalışmayı sürdüren vanalar, açılıp kapanma hızı biraz yavaş olsa da sağlamlık konusunda kullanıcılarını memnun eder. Şiber vana fiyatları her bütçeye hitap edebilecek uygun alternatifleri barındırır. Ürünleri incelediğiniz takdirde ihtiyacınız olan boyuttaki parçaya dilediğiniz fiyat aralıkları içinden ulaşabilirsiniz. İşlevselliği ile beraber bütçe zorlamayan bir parça olması ile de sıklıkla tercih edilen ürün, bu yönü ile de kullanıcılarını mutlu etmeye devam eder. Dayanıklı ve sağlam bir sıvı akış sistemi için ideal özellikleri barındıran ürünler, fiyat bakımından da mutlu edici bir performans gösterir. Şiber vana ihtiyacınız varsa ve aradığınız kalitedeki ürünü bulmakta zorlanıyorsanız Trendyol'da belirli bir kalite standardının üzerinde olan seçenekleri inceleyebilirsiniz.

Şiber Vana Nedir?

Şiber vana; sıvı ya da gazların akışını kontrol etmek adına kullanılan vana türlerinden biridir. Su, hava, yağ, doğalgaz ya da yakıt gibi malzemelerin yer aldığı sistemlerde bazen akışı kontrol etmek gerekir. Şiber vanalar, el yordamıyla çalışır. Ayrıca akışı tamamen kesme özelliğine sahiptir. Vanaların genel olarak iki farklı modu bulunur. Açık mod boru içindeki akışa herhangi bir biçimde engel olamaz. Tüm sistem sanki orada bir vana yokmuş gibi işlemeye devam eder. Kapalı mod ise bunun tam tersidir. Vanalar, kapalı olduğunda akış tamamen durur. Bu noktada sistemin işleyiş biçimi değişir. Hatta vana kapalıyken çoğu durumda sistem çalışmayı durdurur. Vana içerisinde döner disk ve plaket vardır. Doğru yönde hareket eden disk sayesinde plaket açılır ya da kapanır. Bu sayede akış durumu belirlenir.

Şiber Vana Nerede Kullanılır?

Şiber vanalar; su beslemesi, enerji sektörü, arıtma tesisleri, ısıtma ya da soğutma sistemleri, hidrolik tesisat yapıları ya da pek çok endüstriyel proses içinde kendine yer bulabilir. Akışkan maddelerin yer aldığı sistemlerde basınç kontrolü sağlanmasında rol oynayan şiber vanalar, manuel ya da elektronik bir yapıya sahip olabilir. Farklı kullanım alanlarına hitap eden bu araçlar, bazen insan müdahalesi gerektirir. Büyük sistemlerde elektronik vanaların tercih edildiği bilinir. Ancak daha küçük yapılarda ve günlük işlerde genellikle manuel vanalar kullanılır. Şiber vanalar aynı zamanda basınç düzenlemesi ya da doldur boşalt yapılması gereken durumlarda kendine sıklıkla yer edinebilir.

Şiber Vana Çeşitleri Nelerdir?

Şiber vana çeşitleri arasında manuel, otomatik, döner disk, Pascal, yüzey montaj, çift şaftlı ve globe vanalar yer alır. Teknik özellik bakımından ayrılan bu modeller, çeşitli sistemler içinde genellikle aynı amaca hizmet eder. Manuel modeller genelde sadece elle kontrol edilebilir. Günlük hayatta en sık rastlanan tür budur. Termostatik vana modelleri, manuel türe aittir. Genellikle radyatörlerde kendine yer bulur. Suyun sıcaklığını ayarlama özelliğine sahip bu vanalar, standart radyatörlerin neredeyse tamamıyla uyumludur. Selenoid vana modeller elektromanyetik alandan faydalanarak çalışıp insan müdahalesi olmadan görevini yapar.