"

Silikonlu Boya

" araması için 26420 sonuç listeleniyor

Canlı Renk Seçenekleriyle Silikonlu Boya Trendyol'da!

Malzemelerin imalatında markaların üzerinde durduğu önemli konulardan biri, sağlığa zararı olmayan seçeneklerle kesin sonuçlar elde etmektir. Gelişen teknoloji ve her geçen gün yenilenen ürünler sayesinde koyu renk duvarları değiştirmek kabus olmaktan çıkar, kolayca açık renklere geçiş sağlanabilir. Bu ürünler sürekli geliştirilerek yeni renk karışımları oluşturur, böylece her sezon renk kartelasına yeni seçenekler eklenir. Yapacağınız karışımlarla istediğiniz tüm ara tonları yakalamanız mümkündür. Çok geniş bir skalada yüzlerce farklı seçenek sunan bulunan silikonlu renkler sayesinde bulunduğunuz ortamın tüm atmosferini değiştirebilir, hem tertemiz bir görünüm hem de kendi kimliğinizi yansıtabileceğiniz farklı tasarımlar ortaya koyabilirsiniz. Silikonlu seçenekler; mat, ipek mat, yarı mat, parlak ve yarı parlak olarak sınıflara ayrılır. Silikonlu mat boya, son yıllarda çok rağbet gören tasarımlardan biridir. Bu modeller, duvarlarda oluşan hasar ve kusurları gizlemek konusunda başarılıdır. Mat olduğundan yansıma yapmaz. İpek mat, mat ve yarı mat arasında bir görünüm sağlar. Duvara ipeksi bir matlık kazandırır. Yapısı sayesinde kolaylıkla temizlenebilir. Özellikle evlerde tercih edilen bu seçenek; salon, oturma odası, çocuk odası gibi yoğun şekilde kullanılan alanlarda sıklıkla yer bulur. Beyaz silikonlu boya çok tercih edilen modeldir. Yarı mat çeşitler, “saten” olarak da adlandırılır. Temizliği oldukça kolaydır. Diğer mat modellerle kıyaslandığında yansıtma etkisinin fazla olduğu söylenir. Parlak modeller genellikle mutfak, kemer, kapı gibi bölümlerde tercih edilir. Silikonlu dış cephe kısmı için fazla seçeneğin yer aldığı gruptur. Güneş ışınlarının uygulanan ürünü deforme etmesini ve renk değiştirmesini engeller. Bu sayede sahip olduğunuz tasarımı uzun yıllar sorunsuz kullanabilirsiniz. Bu seçeneklerin içeriğinde yer alan silikon, yüzeye nefes aldırarak biriken nemin iç ve dış cephelere zarar vermemesini sağlar. Kabarma yapmadığı için uzun süre güvenle kullanılır. Dış cephe için üretilen bu seçeneklerde de renk seçenekleri oldukça fazladır. Silikonlu akrilik çeşidi ise binaların dış kısımlarında kullanılır. Trendyol’da çeşitlerini bulabileceğiniz siyah silikonlu boya çeşitlerini özellikle dış cephe tadilatında değerlendirebilirsiniz.

Uygulamada Kolaylık Sağlayan Silikonlu Boya

Uygulamada Kolaylık Sağlayan Silikonlu Boya

Duvarların rengi iç mekan algısını direkt olarak etkileyen unsurların başında gelir. Ama bu algıyı doğru yaratmak için öncelikle doğru uygulama yapmak şarttır. Kullanacağınız ürünü hiç denemediyseniz dikkat etmeniz gereken bazı unsurlar vardır. Kalitesinden emin olmadığınız bir ürünün içine su veya tiner gibi incelticileri bilmeden eklemek ürünün yapısını bozabilir. Fazla sulandırılan ürün, badana yapılacak alanı artırmaz tam tersine ürünün kapatıcı özelliğini düşürür. Bunun sonucunda iyi bir görünüm sağlamak için fazla kat uygulamak gerektiğinde gereksiz bir zaman kaybı oluşur. İnceltme işlemi sırasında mutlaka ürünün kutusunda belirtilen miktarın kullanılması ve yazılan uyarılara dikkat edilmesi gerekir. Silikonlu kısım 10 kg ise buna 1,5 litre su karıştırmanız yeterli olur. Silikonlu kısım 2 kg ise buna 400 mililitre su katılması gerekir. İşleme başlamadan önce boş ve temiz bir kaba alınan boyaya belirtilen miktarda su eklenir ve homojen bir karışım oluşuncaya kadar karıştırılır. Silikonlu tavan boyası yapılırken bunlara dikkat edilmesi önemlidir. Badana işlemine başlamadan evvel tavan dipleri, priz etrafları ile kapı ve pencere kenarlarına kestirme yapılması gerekir. Geri kalan alanlara rulo ile uygulama yapılır. Rengi değişecek yüzeyin kirlilik derecesi kullanılacak ürün miktarını etkiler. Koyu renkten açık renge dönüşecek duvarlarda da yoğun ürün kullanımı gerekir. Bu yılın moda renkleri arasında bulunan gri silikonlu boya sayesinde renk geçişleri yapmak kolaydır. Yüzeyin astarlı ya da astarsız oluşu da kullanılacak miktarı etkileyen unsurlar arasındadır. Pürüzlü yüzeylerde de ürün kullanımının yoğun olduğu alanlardır. Badana işleminin zor kısmı kuşkusuz dalgalı bir görünüm olmadan fırça izi bırakmamaktır. Bunun için badana işlemi sırasında katlar arası sürülen rengin iyice kurumasının beklenmesi gerekir. Duvarlarda fırça izi kalmaması için kadife fırça kullanmakta fayda vardır. Ayrıca kestirme yapılan yerlere, yani pencere kenarları ile priz etraflarına parmak rulo ile rötuş atmak, oldukça iyi bir görünüm elde edilmesini sağlar. Badana yaparken ruloyu duvara sürdükten sonra tekrar tarama yapmak duvarda iz yapacağından tavsiye edilmez. Rulo izi bırakmamanın bir diğer yöntemi de fırçayı aynı yöne uygulamak ve ilk kat kurumadan ikinci kata geçmemektir. Örneğin badanalacak yer sadece salon gibi bir alansa 5 kg tercih edilebilir. Artan kısmı tekrar kullanmak için de kutuları doğrudan güneş ışığından uzak bir alanda saklayabilirsiniz. Duvarlarda kontrast yaratmak da odanın havasını baştan sona değiştirecektir. Odanızda seçeceğiniz bir ya da iki duvarı açık, kalan duvarları koyu renk yaptığınızda yaratacağınız kontrast algısı tüm görünümü değiştirebilir. Örneğin aynı rengin farklı tonlarında yapılacak bir kombin dışında birbiriyle uyumlu olduğunu düşündüğünüz iki farklı rengin karışımı da çok farklı bir görünüme kavuşmanızı sağlayabilir. Trendyol’da yüzlerce seçeneğe ulaşabileceğiniz çeşitleri kolayca bulabilirsiniz.

İşlevsel Seçeneklerle Silikonlu Boya Çeşitleri

İşlevsel Seçeneklerle Silikonlu Boya Çeşitleri

Silikonlu tasarımlar da diğer çeşitler gibi hazırlık aşamasında bazı işlemler gerektirir. Öncelikle duvar renklendirme işine karar verildiğinde bu iş için uzman bir ekiple çalışmakta fayda vardır. Çünkü badana yapılacak yüzeyi tanımak ve buna uygun hareket etmek çok önemlidir. Duvar yüzeyinde nem kaynaklı rutubet gibi bir sorun varsa öncelikle altyapı oluşturulması gerekir. Aynı şekilde yalıtım kaynaklı bir sorun oluşmuşsa bunun da giderilmesi şarttır. Uygulamaya başlamadan önce duvara zımpara yapılmasında fayda vardır. Bu sayede duvarda pürüzsüz bir görüntü elde etmek kolaylaşır. Zımpara işleminin hemen ardından duvara astar atmak de kalıcılığı artıracaktır. Astar seçiminde astarın hangi yüzeyde kullanılacağına ve yüzey özelliklerine dikkat edilmesi önerilir. Tüm işlemlerin yüzeyin temizlendikten ve nem çekildikten sonra yapılması gerekir. Nemli olan yüzeyler silikonlu astar boya kullanımı için uygun değildir. Astar kuruduktan sonra badana işlemine başlanabilir. İşleme önce tavanlardan başlanarak sonra duvarların renginin değiştirilmesi önerilir. Badana için gerekli gereçler arasında; fırça, rulo, zımpara, alçı, spatula, merdiven ve naylon branda gibi hazırlık ekipmanları bulunur. Boya rulosu bu seçenekler için özel olarak üretilen ve kullanılan rulo çeşididir. Satın alırken ihtiyacınız olan bu ekipmanları da beraberinde alabilirsiniz. Kullanacağınız ekipmanların kalitesi de malzeme kadar kritik öneme sahiptir. Badana işine başlamadan önce hem gerekli miktarı hem de oluşacak maliyeti hesaplamak faydalı olacaktır. Bunun için rengi değişecek alanın metrekaresinin ölçülmesi gerekir. Ölçüme göre 1 kg, 2.5 kg, 10 kg silikonlu boya tercihi yapabilirsiniz. Odanın çevresi ve yerden tavana kadar olan uzunluğu çarpılarak brüt duvar alanı hesaplanır. Örneğin 15 lt silikonlu boya ile 80 metrekarelik bir dairenin rengi rahatlıkla değiştirilebilir. Kırık beyaz renk evlerde fazla tercih edilen tonların başında gelir. Kum beji model de yine çok satılan alternatifler arasındadır. Her yıl yeni piyasaya çıkan onlarca moda renk evlere farklı bir hava katar. Trendyol’dan satın alacağınız seçenekler ile salonuzun ve yatak odanızın rengini değiştirebilir, uzun süredir aradığınız ferahlığa kısa sürede kavuşabilirsiniz. Silikonlu beyaz boya çeşitlerine Trendyol üzerinden ulaşabilirsiniz.

Kaliteli Detaylar İçeren Silikonlu Boya Modelleri

Kaliteli Detaylar İçeren Silikonlu Boya Modelleri

Silikonlu boya son yıllarda iç ve dış cephe renklendirmesinde sık tercih edilen popüler çeşitlerin başında gelir. Dış cephe, iç cephe silikonlu boya çeşidi vardır. Bu seçenekler, özel olarak üretilmiş yapısı sayesinde bağlayıcı özelliğe sahiptir. Bu sebeple eski ya da yeni olsun tüm yüzeylere kolayca yapışır. Bu modeller sayesinde duvar yüzeyinde yaşanabilecek her türlü çatlama, kabarma ya da dökülmeye karşı bir koruma kalkanı oluşturur. Yüksek kapatıcılık etkisine sahip alternatifler sayesinde renk değiştirmek için kat kat badana işlemi yapılmasına gerek kalmaz. Adından da anlaşılacağı gibi içinde bulunan özel yapı sayesinde çok dayanıklıdır. Yüzeyin esnek olmasını sağlayarak duvarı iç ve dış etkenlere karşı maksimum düzeyde korur. Her türlü olumsuz hava koşulu konusunda dayanıklıdır. Bu tür ürünler başta nem olmak üzere, yağışa ve güneş ışınlarının olumsuz etkilerine karşı da dirençlidir.

Uygulaması da oldukça kolay olan bu ürün sayesinde uygulanan yüzeye mat bir görünüm katar. Bu aynı zamanda duvar yüzeyinin kolay temizlenmesine de yardımcı

olur. Silikonlu silinebilir boya olduğu için kullanımı kolaydır. Bunun yanı sıra bu tür ürünler yapışma özelliğine de sahiptir. Bu sayede duvarın çatlamasının ya da kabarmasının da önüne geçilmiş olur. Bu ürünler uygulandıkları yüzeylere plastik ürünlere oranla pürüzsüz bir doku bırakırlar. Silikonlu boya özelliklerine bakarak hangi alanlarda kullanılabileceğini öğrenebilirsiniz. Ancak bu ürünlerin tavanda olarak da kullanılması önerilmez. Ayrıca ürünleri banyo, tuvalet gibi nemli ortamlarda kullanmamakta da fayda vardır. Özellikle su bazlı silikonlu boya kokusuz olduğundan çok kolay uygulanır. Seçtiğiniz malzemeler sayesinde badana işlemi yapılırken rahatça evde durabilir hatta badana biter bitmez evinizi yerleştirmeye bile başlayabilirsiniz. Silikonlu plastik boya çeşitlerine Trendyol üzerinden ulaşabilirsiniz.

Dikkat Çeken Silikonlu Boya Çeşitleri

Dikkat Çeken Silikonlu Boya Çeşitleri

İç cephe boyası bir evi, ofisi ya da mekanı baştan yaratmak konusunda kısa ve pratik yöntemdir. Bir mekana girdiğinizde belki ilk olarak gözünüze çarpan şey dekorasyon olabilir ama o dekorasyonu ön plana çıkaran aslında duvarların rengidir. Son yıllarda boya teknolojisinin de gelişmesiyle birlikte iç cephe rengi değiştirmek eskisine oranla rahat ve pratik hale gelir. Eskiden evlerimizde badana işleri yapıldığında günler süren koku sorunu artık silikonlu ev boyası sayesinde kısa sürede ortadan kalkar. Üstelik bu süre zarfında camların, pencerelerin açık kalmasına gerek olmadığından badana işlemi için bahar ya da yaz aylarının beklenmesine de gerek kalmaz. Yeni nesil malzemeler sayesinde koku sorunu sadece birkaç saatte etkisini kaybeder. Bu malzemeler sağlık açısından güvenli olduğu kadar kolay kuruma özellikleri sayesinde zamandan da tasarruf etmenizi sağlar. Silikonlu duvar boyası iç cephe badanası yapılırken sıklıkla tercih edilen malzeme çeşitlerinden biridir. Bu ürünler özellikle çocuklu ailelerin hayatını oldukça kolaylaştırır. Kolay kurumasının yanı sıra leke tutmama özelliği sayesinde yaygın olarak tercih edilir. Çocuklu evlerin vazgeçilmezi pastel ya da keçeli kalemlerinin duvarlarda bıraktığı izler nemli bir bez yardımıyla kolayca temizlenir. Aynı şekilde yemek lekeleri, ayakkabı ya da terlik izleri ya da uzun zaman asılı kalmış bir tablonun yarattığı leke de çok kolay yöntemlerle temizlenir. Sadece iç cephelerde değil dış cepheler için de tercih edilen tam silikonlu boyalar sunduğu yüzlerce renk seçeneği ve kullanım kolaylığı ile çok aranılan ürünlerdir. Maksimum kalitede imal edilen ve sağlık açısından tercih nedeni olan bu ürünleri ve çeşitlerini Trendyol’da bulabilirsiniz. Çeşitli silikonlu boya fiyatlarına Trendyol üzerinden bakabilirsiniz.

Beğeni Kazanan Silikonlu Boya Özellikleri

Beğeni Kazanan Silikonlu Boya Özellikleri

Silikonlu boya özellikleri arasında önemli olanlardan biri, kolay temizlik sağlamasıdır. Silinebilir özellikte ve leke tutmama özelliğine sahip olan bu ürünleri kullananlar da büyük avantaj sağlar. Bu ürünleri duvarın badanalanmasından ortalama 1 ay sonra silmeye başlayabilirsiniz. Nemli bezle 3-4 aylık aralıkla sileceğiniz duvarlar kısa sürede ilk günkü haline kavuşur. Temizlik sırasında herhangi bir kimyasal madde kullanmaya gerek yoktur. Duvarları silmek için nemli ve sabunlu bir bez kullanmanız yeterli olur. Ürünlerin küf önleyici ve antibakteriyel silikon boya seçenekleri de bulunur. Silinebilir silikonlu çeşitler özellikle çocuklu ailelerin alışveriş seçimlerinin başında gelir. Özellikle bebek odası için seçim yapılırken yağlı boya yerine su bazlı olanların tercih edilmesi gerekir. Bunun nedeni ise su bazlı ürünlerin tiner gibi kimyasallarla değil de su ile seyreltilmeleridir. Ayrıca renklerin zihinsel gelişime, yaratıcılığa, üretkenliğe, öğrenmeye etkisi olduğu bilimsel araştırmalarla kanıtlanır. Bu nedenle soft renkler çocuk ve bebek odalarının vazgeçilmezidir. Bu ürünlerde 1 kg ya da 3 kg silikonlu boya gibi küçük kutu seçenekleri tercih edilebilir. Bu ürünlerin bir diğer önemli özelliği de duvarlarda pürüzsüz bir görünüm sağlamasıdır. Nefes alma özelliğine sahip bu ürünler yeni teknolojiler sayesinde oldukça gelişmiş düzeydedir. Ancak dikkat edilmesi gereken önemli nokta, satın alınacak ürünlerin kalitesidir. Bu nedenle özellikle yapı malzemesi satın alırken güvenilir ve onaylı markalardan alışveriş yapmak doğru olur. Silikonlu sprey boya vardır. Sprey sayesinde değiştirmek istediğiniz eşyayı kolaylıkla boyayabillirsiniz. Araba jantları görüntü açısından büyük önem taşır. Yıl geçtikçe jant yıpranır. Jantların rengi atmaya başlar. Bunun için jantı boyamanız gerekir. Silikon jant boyası sayesinde kolayca bu işlemi yapabilirsiniz. Trendyol üzerinden istediğiniz renge ve ürüne ulaşabilirsiniz.

Kalıcı ve Sağlıklı Silikon Boyalar

Kalıcı ve Sağlıklı Silikon Boyalar

Ev dekorasyonunun kilit noktalardan birisi olan duvar renklendirmesinde hangi markayı seçeceğiniz tamamen beklentilerinize bağlıdır. Ancak bu noktada işçilik kadar kullanacağınız ürünlerin markası ve kalitesi de çok önemlidir. Bu nedenle markalar hakkında yapacağınız kısa bir değerlendirme işinizi büyük ölçüde kolaylaştırır. Ürünlerin fiyatları; markalara, kalitesine, boyutlarına ve renklerine göre farklılıklar gösterir. Günümüzde bu ürünleri titizlikle ve özenle üreten silikonlu boya markaları, pek çok farklı boyutta ürettikleri ürünler ile her ihtiyaca yönelik uygun alternatifler sunar. Çeşitli markalar, yeni ürünler üzerinde çalışırken farklı üretim teknikleri ve değişik kimyasallar kullanır. Bu yeni hibrit teknolojiler sayesinde artan ürünün saklanması da eskisi kadar zor değildir. Havanın içeri girmesini engelleyen kapalı kaplarda güvenle koruyabileceğiniz ürünler, güneş ışığı ve buzlanmadan direkt etkilenmediği sürece uzun süre sorunsuzca saklanabilir. Eğer ürünü kendi kutusunda saklamak isterseniz üzerini streç film ile sarmak ve kapağını kapatmak yeterlidir. Trendyol’da alışveriş yapanların büyük bölümü tercihlerini sağlık dostu ürünlerden yana kullanılır. Duvarlara ışıldayan bir görünüm kazandırır ancak duvar yüzeyindeki kusurların kapatılması konusunda çok etkili değildir. Yarı Parlak olanların ise parlaklık oranları ve yansıtma etkileri parlak olanlara göre azdır. Yine evde, iş yerinde, yazlıkta sıklıkla tercih edilen ürünlerin başında gelir. Silikonlu boya yorumları incelendiğinde beğenilen özelliğin ise kolay temizlenme olduğu görülür. İşin profesyonelleri de duvar renklendirmesi seçiminde sıklıkla silikonlu boya tavsiyesi verir. Sağlıklı, kalıcı ve doğru renkler için onlarca markanın yüzlerce farklı ürününü Trendyol’da bulabilirsiniz. Bu ürünleri alırken silikonlu yağlı boya çeşidinden başlayan zenginliği detaylı olarak inceleyebilirsiniz. Silikonlu ahşap boyası gibi birçok seçenek kullanımda fark yaratır. Trendyol üzerinden ihtiyacınıza göre araştırma yaparak beğendiğiniz seçenekleri kolayca satın alabilirsiniz.