İlgili Kategoriler
Marka
Renk
Ürün Değerlendirmesi
Satıcı Tipi
"

Simli Duvar Boyası

" araması için 13 sonuç listeleniyor

Simli Duvar Boyası Modelleri ile Odanı Süsle

İç mekanların dekoru her şeyiyle bir bütündür. Bu bütünlüğün sağlanabilmesi için mobilyaların, tekstil ürünlerinin, aksesuarların uyum içinde olması gerekir. Her şey tamamlandıktan sonra ise duvar dekorasyonu ön plana çıkar. Tüm görüntüyü tamamlayıp kusursuz bir bütün elde etmek adına boyalar en önemli adımlardan biridir. Duvar boyaları sınırsız seçeneğe sahip olduğunuz bir alandır. Bu noktada eşyalarınız, badana yapılacak odanın aydınlık olup olmadığı, ışıklandırma, mimari vb. pek çok etken boya seçiminizi etkiler. Böylesine geniş çeşitliliğin bulunduğu bir alanda bazı boya türleri sağladığı avantajlar nedeniyle bir adım öndedir. Simli duvar boyası da son dönemlerin sevilen boya türleri arasındadır. Ortama kattığı ışıltıyla bilinen simli boyalar, karanlık ve dar odalarda da avantaj sağlar. Simler sayesinde daha aydınlık bir görünüm yaratarak her tür odayı olduğundan daha ferah bir forma kavuşturur. Sim oranını kendiniz ayarlamak isterseniz ayrı satılan simleri normal boyalarınıza ekleyebilirsiniz.

Işıl Işıl Duvarların Sırrı

Işıl Işıl Duvarların Sırrı

Kullanım kolaylığı için ise hazır simli duvar boyası iyi bir seçim olabilir. Simli duvar boyası fiyatları da bu konuda merak edilen bir husustur. Ürün skalası geniş olduğu için fiyat aralığı dahi belirtmek mümkün olmasa da her bütçeye uygun bir simli boya bulunduğunu söylemek yanlış olmaz. Yaşam alanlarını en iyi canlandıran ürünlerden biri olan duvar boyası, aynı zamanda mekanlarınıza bir kimlik de kazandırmak için etkilidir. Dekorasyonunuzu üst seviyeye çıkarmak adına boya seçimi oldukça kritik bir aşamadır. Boyalarda iç dekora uygun renkleri seçmediğiniz takdirde eşyalarınızın güzelliği ortaya çıkmayacaktır. Bununla birlikte boya seçme aşamasında önemli tek nokta renk değildir. Uygun renkleri değerlendirdikten sonra kullanacağınız boyanın yapısı da bir o kadar önemli olacaktır. Parlak, mat, yarı parlak, simli pek çok boya seçeneği bulunmaktadır. Aynı rengi kullansanız dahi yapısı nedeniyle boyalar farklı görünecektir. Bu nedenle boyaların rengi kadar ekstra özelliklerine de dikkat etmelisiniz. Farklı boya türleri içinde simli boyalar son dönemlerde ön plana çıkmaktadır. Simli duvar boyası renkleri olduğundan daha hoş göstermek adına muhteşem bir alternatiftir. Sim dendiğinde aklınıza büyük parçalar gelmesin. Boyanın içine katılmış olan simler çok küçük boyutlarda, parça parça durmayan şekildedir. En mat ve koyu renklere dahi doğal bir ışıltı katan sim, iç mekanlarda hoş bir dokunuş oluşturuyor. Üstelik her odaya uygun simli boya bulabilirsiniz. Mesela salonunuzu sade dekore ettiyseniz hareketli görünüm katacak simli duvar boyası abartısız fakat son derece şık bir seçenek olacaktır. Sadece sade döşenmiş alanlarda kullanmak zorunda değilsiniz. Daha hareketli ortamlara da kolaylıkla eşlik ederek bütünlük sağlayacaktır. Çocuk odalarında kullanmak için de simli boyalar gayet uygundur. Çocuk odalarında genellikle onların seveceği parlak renkler kullanılır. Bu durumda onları mutlu edecek canlı renklerin içindeki minik pırıltılar çocukların kendilerine ait odalarını daha da çok sevmeleri için fazlasıyla yeterli bir nedendir. Eğer çocuğunuzun odasının duvarlarında daha sade ve pastel tonlardaki bir renk tercih ettiyseniz simlerin getirdiği hareket onun ruhuna uygun olacaktır. Siz de ışıl ışıl duvarların oluşturduğu harika ambiyanstan hoşlanıyorsanız, simli duvar boyası modelleri tam size göre.

Tüm Renklerin Pırıltısı

Tüm Renklerin Pırıltısı

Bir kez simli duvar boyası kullananlar çok iyi bilirler ki sim her renge yakışan bir ekstradır. Örneğin en açık renk olan beyaz sade bir boya olarak da çok sık kullanılır. Simli olduğu zaman ise adeta bir inci pırıltısına kavuşmaktadır. Siz de iç mekanlarınız için beyaz renk kullanmayı seviyorsanız beyaz simli duvar boyası kesinlikle şans verecekleriniz arasında olmalıdır. Sim sadece beyaza değil tüm açık tonlara zarif bir ışıltı katmaktadır. Kum beji simli duvar boyası da sık tercih edilen modellerden biridir. Hemen hemen her temadaki dekorasyona uyan bir ton olması nedeniyle oldukça sevilmektedir. Siz de beyaz kadar açık olmayan fakat yine de ferah bir renk arıyorsanız kum bejini deneyebilirsiniz. Yine açık tonlarda ve fazlasıyla hoş görünen bir renk de gridir. Gri renk çok sayıda tonu bulunan kullanışlı bir renktir. Bu nedenle her evde kullanılabilecek renklerin başında gelir. Simli boyalar için de sık tercih edilir çünkü sim grinin yapısına doğal bir ışık katarak klasik bir rengin eşsiz hale gelmesine olanak tanır. Grinin oluşturduğu modern ve sakin havayı ışıltıyla taçlandırmak istersiniz gri simli duvar boyası tam size göre. Çocuk odalarında sıklıkla tercih edilen mavi, pembe, mor gibi canlı renklerde de simli yapı kullanılmaktadır. Verdiği canlılık nedeniyle çocukların dinamikliğine yakışan mor, mavi, yeşil, pembe simli duvar boyası seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Simli boyada renkliliği sağlayan tek nokta boyanın rengi değildir. Boya içindeki simler de farklı renklerde sunulmaktadır. Simlerin boyutu çok küçük olduğu halde yansıma özelliği yüksek olduğu için simlerin rengi boyanın yarattığı etkiyi değiştirebiliyor. Boyaya ve isteğe uygun renkte simler boyalara eklenebilir. Bu kategoride en çok kullanılanların başında altın simli duvar boyası geliyor. Özellikle sıcak renklerde muhteşem bir etki yaratan altın sim oldukça popüler. Sık tercih edilen sim renkleri arasında gümüş de bulunuyor. Zarif ve yalın bir ışıltı katan gümüş renk, hemen hemen renk boyaya yakışır. Simler sadece altın, gümüş, bakır gibi metalik renklerden oluşmuyor. Boyaya uygun şekilde renkli simler de alternatifler arasındadır. Örneğin, bir odanızın duvarlarını mora boyamak isteseniz, yakın tonlarda seçeceğiniz mor simli duvar boyası kullanabilirsiniz. Böylece boyanızın kendi tonlarındaki simle bütünleşir. Temizleme noktasında insanlar simli boyanın zor temizlendiğine dair bir ön yargıya sahiptir. Siz de simli boya nasıl temizlenir gibi soru işaretlerine sahipseniz hiç endişelenmeyin! Diğer boyaların temizliğiyle simli olanlar arasında bariz farklar yoktur. Yalnızca simli görüntünün azalmaması için ağır temizlik malzemeleri kullanmaktan ve bastırmaktan kaçınmalısınız.

Simli Duvar Boyasının İncelikleri

Simli Duvar Boyasının İncelikleri

Simli boyalar şık görünümleri nedeniyle oldukça sevilmektedir. Kusursuz bir görüntü elde edebilmek için ise dikkat edilmesi gereken belli başlı noktalar vardır. Simli duvar boyası nasıl yapılır sorusunun cevabı bu püf noktalardadır. Bunlara dikkat edilmediğinde boya pürüzlü ve simlerin topaklandığı bir yapıya bürünebilir. Simli duvar boyanızın iyi bir görünüme kavuşması için ilk dikkat etmeniz gereken nokta duvarın durumudur. Kabaran, pürüz yaratan yerlerin temizlenerek pürüzsüz hale getirilmesi son derece önemlidir. Bu aşamada zımpara kullanabilirsiniz. Pürüzsüz hale getirdikten sonra duvar temiz ve kuru bir durumda olmalıdır. Sonrasında ilk kat boyayı simsiz bir şekilde uygulamalısınız. Bu ilk kat boyanın kurumasının ardından, kovadaki boya içine simi katabilirsiniz. Burada simli boyayı uygulamadan önce güzelce karıştırmak kritik bir aşama. İyice karışmazsa dengeli bir şekilde dağılmaz ve duvarın bir yerinde yoğun sim varken bir tarafında sim oranı az kalabilir. Ayrıca simlerin boya içinde topaklanmaması adına da sık sık karıştırmak mühimdir. Bu maddelere dikkat ettiğiniz sürece simli iç cephe boyası hakkında herhangi bir sorun yaşamadan kullanabilirsiniz. Eğer simli yapının yoğun olmasını tercih ediyorsanız sim oranını arttırarak istediğiniz gibi bir görüntü elde edersiniz. Bununla birlikte bazı insanlar simli boyaya sadece hafif bir ışıltı için yönelirler. Siz de bu tarz yumuşak bir pırıltı istiyorsanız az simli duvar boyası modelleri yüzünüzü güldürecektir. Odalarında simli boya kullanmak isteyenler için pek çok marka ve model bulunur. Çeşitli simli duvar boyası markaları ve modellerinden geniş bir ürün yelpazesine Trendyol’da ulaşabilirsiniz. Üstelik Trendyol’da farklı kullanıcılar tarafından yapılmış pek çok yorum bulunur. Simli duvar boyası yorumları okuyarak sizin için en uygun ürünü bulmanız çok daha kolay olacaktır. Ayrıca; Kendinden simli duvar boyası seçeneklerine Trendyol üzerinden göz atabilirsiniz.