Avantajlı Ürünler
Çiçek Türü
Fiyat
Yükseklik
Fiyat Geçmişi
Renk
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Şimşir Ağacı

" araması için 193 sonuç listeleniyor

Yaşam Alanlarınızı Güzelleştiren Şimşir Ağaçları Trendyol’da!

Şimşir ağacı, dört mevsim yeşil rengini koruyabilen ve yaprakları dökülmeden duran bir bitki olarak bilinir. Bu nedenle tercih edilme oranı yüksek bitkiler arasında yer alır. Yaprak kısmı açık yeşil ve bazı bölgeleri sarı tonlarında olan bir türdür. Yaprak kısmının üstü ise siyah renginde bir görünüme sahiptir. Yaşadığınız alanlarda size eşlik ederek hoş bir görüntü verir. Yapısı gereği yaprakları dört köşeli bir forma sahiptir. Bu özelliği ile sevimli ve huzur vericidir. Söz konusu bitki geç büyüyen ve ender rastlanan bir çeşit olarak bilinir. Bahçe, havuz kenarı ya da çit süsleme gibi alanlarda sıkça tercih edilenler arasında yer alır. Çabuk şekil alan yaprakları ve geç budama gibi özellikleri sayesinde kolay kullanım sağlar. Şimşir ağacı tohumu ile istediğiniz alana ekim yaparak yenisini oluşturabilirsiniz. Tohumlar, yeni canlı oluşumunu sağladığı için bolca besin maddeleri barındırır. Bu sayede tohumları çoğaltarak, geniş alanda kullanım elde etmeniz mümkündür. Bitkilerinizi besleyerek onlara can verebilir ve güzelleştirebilirsiniz. Fakat tüm bu süreç tahmin ettiğinizden daha uzun bir zaman alabilir. Çünkü büyüme hızı yavaş ilerler. Hazır almak isteyenler için şimşir ağacı fidanı da başka bir tercihtir. Büyüyen tohumları fidan olarak yetiştirmek üzere, bulunduğu yerden toprağıyla birlikte alabilirsiniz. En genç konumda bulunan fidan, zarif ve nazik bir türdür. Tercihinizi dilediğiniz gibi kullanabilir, fidan çeşitlerini Trendyol üzerinden kolayca inceleyebilirsiniz.

Birbirinden Şık Duran Şimşir Ağacı Çeşitleri

Birbirinden Şık Duran Şimşir Ağacı Çeşitleri

Şimşir bitkisi, kolay bakımı ve estetik görünümü nedeniyle bahçe dekorasyonunda sıkça tercih edilir. Mevsimlere karşı dirençli duruşu sayesinde solma, kuruma, bozulma gibi sorunlara yol açmaz. Şimşir ağacı çeşitleri geniş yelpazede bulabileceğiniz bir türdür. Doğal görünümüyle müşterilerin favorileri arasına girmeyi başarır ve süs amaçlı kullanıma da uygundur. Bunun nedeni kolay şekillenebilir olmasıdır. Bitki hastalıklarına karşı ise dirençli bir yapısı vardır. Kullanım pratiği ile birlikte daha geniş alanlarda kendini gösterir. Diğer farklı türlerden biri de top şimşir ağacı çeşididir. Makas ve budama ile şekil verilmiş bir tür olarak bilinir. Genelde kat kat ve yuvarlak bir halde bulunur. Teras bahçeleri ve görsel anlamda zenginleştirilmesi istenen alanlar için uygundur. Estetik görüntüsü ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarır. Ayrıca alçak çit uygulamalarında da bu model sıkça tercih edilir. Bakımıyla uğraşmak istemeyenler için yapay şimşir ağacı ideal bir tercih olabilir. Botanik uzmanları ile birlikte tasarlanarak üretilen ve tamamen yapay malzemelerin işlenmesi ile oluşan bu ürünler, evlerde ve ofislerde kolay bir kullanım sağlar. Bakım gerektirmediği için yazlıklarda da tercih edilir. Canlı olan bitkiyle birbirinden ayırt etmek oldukça zordur. Görünüş bakımından benzer özelliklere sahiptir. İç ve dış mekanlara renk katar ve estetik görünümüyle oldukça dikkat çekicidir. Genellikle dekorasyon alanında tercih edilir. Bunun yanı sıra yapay ağaçların malzeme kalitesi uzun kullanım ömrü açısından önemlidir. Kaliteli malzemelerden üretildiği için canlı görünümünü koruyan dekoratif bir üründür. Süslü ve göz alıcı olması için özel olarak tasarlanıp üretilir. Yaşam alanını güzelleştiren yapay ürünler ile kendinize verimli yerler oluşturabilirsiniz. Ayrıca güneşlendirme ve sulama gibi uğraş gerektirmeyen bir alternatif olmasıyla öne çıkar. Dekoratif kullanımının yanı sıra sağlık açısından bazı faydalarının olduğu da bilinir. Bunun için yetiştirilen yabani şimşir ağacı diğer türlerden farklıdır. Süs olarak değil, farklı amaçlara da hizmet eder. Yaprakları ve kabuğunda bulunan vitaminler kullanılır. Hep yeşil kalan yaprakları sayesinde dikkat çekicidir. Sizler de ihtiyaçlarınız doğrultusunda verimli bir alışveriş için Trendyol’u tercih edebilir, kolayca tüm ürünlere ulaşabilirsiniz.

Şimşir Ağacından Üretilen Ürünler

Şimşir Ağacından Üretilen Ürünler

Bu bitki türü gerek süs gerekse sağlık açısından kullanışlı olmasıyla öne çıkar. Oldukça sert ve sıkı bir yapıya sahiptir. Bu nedenle işlenmesi zordur ve emek ister. Düzgün ve parlak yüzeye sahip olması onu değerli kılan unsurlardan biridir. Zor yarılması ve bükülgen yapıda olması ise basılma, aşınma, sürtünme, kırılma gibi çevresel etkilere karşı dayanıklı hale getirir. Tüm bu güçlü özellikleri nedeniyle birçok alana uyarlanır. Şimşir ağacı tesbih yapımında da kullanılan bir malzemedir. Küçük taneler şeklinde biçimlendirilir. El içinde sürekli kullanılan bir parça olduğundan aşınma yapmaması gerekir. Tamamen el işçiliği ile üretilir. Hafif olduğu için taşınması kolaydır. Yüzeyi tamamen pürüzsüz ve temiz olduğu için güzel görünür. Erkeklerin favori aksesuarlarından biri haline gelir. Ayrıca hediyelik olarak da tercih edilebilir. Şimşir ağacı tarak ise dayanıklı bir yapıya sahip olduğu için sıklıkla kullanılır. Ahşap taraklar sağlık açısından doğru bir seçimdir. Doğal olarak tamamen el işçiliği ile üretilir. Saç diplerine masaj yaparak kan akışını hızlandırır. Kepeklenme ve elektriklenme sorunu olan kişilerin kullanması için uygundur. Alerjik tepkilere neden olmaz. Ahşap uçlara sahip olan bu tarak, baş bölgesine masaj yapar ve kullanıldığı alanda rahatlama hissi sağlar. Sizler de bu saça dolgunluk veren taraklara kolayca ulaşabilirsiniz. Mutfak alanında ise şimşir ağacı kaşık olarak üretilebilir. Ayrıca hem mutfak kaşığı hem de oyun amaçlı kullanılan çok amaçlı bir kaşık türüdür. Vernik ve koruyucu madde kullanılmadan üretilir. Bitkinin sağlam yapısı kaşığa da yansır. Bu sayede uzun yıllar size eşlik eder. Siz de seneler boyu bozulmayacak tüm ürünlere Trendyol’dan ulaşabilir, bitkiden üretilen ürünleri inceleyebilirsiniz.

Her Bütçeye Hitap Eden Şimşir Ağacı Fiyatları

Her Bütçeye Hitap Eden Şimşir Ağacı Fiyatları

Bitki, yaşamınızı güzelleştirmek için birçok alanda tercih edilen bir dekorasyon ürünü olarak da görülebilir. Dış mekan süslemelerinde, hollerde çok kullanılan bir seçenektir. Üretimi de kolay olduğu için sıklıkla rastlamanız mümkündür. Toprak üzerindeki büyüme şekli elips biçimli ve kısa saplı tüysüz yapıdadır. Bu nedenle kullanıldığı her yerde pürüzsüzdür. Çok yavaş büyür ve kökleri sığ yapıda bulunur. Budama işlemine çok dayanıklı olduğundan çeşitli şekiller rahatlıkla verilebilir. Rakımları fazla olan yerlerde daha rahat yetişir. Şehirlerin görünümünü güzelleştiren bitki, özellikle asfaltın kenarına ekilir ve bu alanlarda da tercih edilir. Boyutlarına göre fiyatlandırma yapılır. Büyük şimşir ağacı, genel olarak geniş alanlarda tercih edilen bir seçenektir. Kökleri çabuk gelişen ve yeşeren fakat en fazla 3 metreye kadar büyüyen bir türdür. Büyük alanlarda kullanıldığı takdirde boşluğu hızlıca doldurarak şık bir hava katar. Şimşir ağacı fiyatları, boyutuna, yapısına göre değişiklik gösterir. Yetiştirildiği yer ve bulunma imkanı ise birer kriterdir. Yıl içerisinde belirli zamanlarda budama yapılarak şeklini koruması sağlanır. Çoklu alım yaparak fiyat açısından da avantaj sağlayabilmeniz mümkündür. Doğadaki dayanıklı canlılardan biri olan bu tür, kalite bakımından üst düzeyde yer alır. Bu sayede size uzun yıllar eşlik eder. Henüz kullanmamış olanlar için yorumlar önem taşır. Şimşir ağacı satın alan müşterilerin yorumları sayesinde ürünler hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Fotoğraflı olarak da görebileceğiniz ürünler karar vermenizi kolaylaştırır. Farklı alışveriş deneyimleri ile seçimleriniz daha doğru olur. Bu nedenle beğendiğiniz modelleri özel filtreleme seçeneklerini kullanarak listeleyebilirsiniz. Trendyol’un avantajlı fiyat seçeneklerini takip ederek alışverişinizi keyifli bir şekilde tamamlayabilir, birbirinden güzel canlı bitki çeşitlerini inceleyebilirsiniz.