placeholder
"

Sitrin Taşı

" araması için 910 sonuç listeleniyor

Sitrin Taşı Modelleri Trendyol'da!

Doğada birçok doğal taş yer almaktadır. Bu taşların insanlara pek çok farklı etkileri olduğu gözlemlenmiştir. Bu yüzden doğal taşlardan takı gibi aksesuarlar üretilmektedir. Böylelikle doğal taşı yanınızda taşıyabilir ve her zaman etkisini hissedebilirsiniz. Sitrin taşı da bu doğal taşlardan biridir. Doğada ender bulunan sitrin rengini demir mineralleri, hematit ve limonitten almaktadır. Sarı ve kahverengi tonlarında bir renge sahiptir. Özellikleri bakımından güçlü olan bu değerli taşın sertlik derecesi 7’dir. İçinde donmuş su damlacıkları yer almaktadır. Bu yüzden taş kırıldığında içindeki yeniden suya dönüşmektedir. Milyonlarca yıldır dünyada var olan sitrin hidrotermal alanların olduğu bölgelerde oluşmaktadır. Aslen Brezilya kökenli olan bu taş dünyanın farklı ülkelerinde görülmektedir. Gençlik, sadakat, sağlık gibi birçok değişik sembolü bulunmaktadır. Sitrin para taşı olarak da bilinir. Mücevher yapımında kullanılan sitrin taşı uygun fiyatlara sahip takı seçeneklerine de sahiptir. Güneşin gücünü taşıdığı düşünülen sitrinin doğal çevre için koruyucu bir etkisi vardır. Negatif enerjiyi emerek topladıktan sonra toprağa yaydığı düşünülmektedir. Birçok faydası bulunan sitrin en değerli taşlar arasında yer almaktadır. Taşın faydalarından ve yaydığı etkiden yararlanmak isterseniz kolye, küpe ya da bileklik olarak kullanabilirsiniz. Taşı kullanırken teninize değmesi gerektiği için takı olarak tercih edilmektedir. Sarı ve kahverengi tonlarına doğru giden farklı renkleri sitrin taşı özelliği arasında yer almaktadır. Bunun yanı sıra saydam ve yarı saydam yapıya sahiptir. Sitrin taşı pek çok gelenekte başarı ve mistik güçleri temsil etmektedir. İnsan vücudu için birçok faydası bulunan taşın donmuş su yapısı zihin için canlandırıcı bir etki sağlamaktadır. Doğal taşlar burçlar ile uyumlu olan türlere sahiptir. Sitrin taşının burçları aslan ve başaktır. Bu burçlara sahip kişiler taşın kendisini ya da takılarını kullanabilir. Burcunuzun taşı olmasa bile olumlu etkilerinden faydalanabilirsiniz. Sitrin taşının kötü alışkanlık ya da bağımlılıklara karşı koruyucu bir etkisi bulunmaktadır. Pek çok negatif duyguyu ortadan kaldırmaya yardımcı olmaktadır. Bu yönden kullanan kişinin kendisini mental olarak daha iyi hissetmesini sağlamaktadır. Bunun yanı sıra telefon, televizyon gibi teknolojik aletlerin ortaya çıkardığı ve yaydığı radyasyonun zararlı etkilerini önlemektedir. Sitrin taşı kullananlar etraflarındaki negatif enerjiden etkilenmemektedir. Çünkü taşın herhangi bir olumsuz enerjinin yayılmasını önlediğine inanılmaktadır. Doğal taşların enerjisine ve etkilerine inanıyorsanız sitrin taşı seveceğiniz ve kullanmak isteyeceğiniz bir taş olacaktır.

Baslik1

Baslik1

Dünya üzerinde birçok doğal taş bulunmaktadır. Bu taşların frekans ve titreşimlere sahip olduğu bilinmektedir. Bu frekans ve titreşimlerin etkisi ile insan vücudunda bazı etkiler meydana gelmektedir. Birçok insan doğal taşların pozitif etkilerinden yararlanmak için onları yanlarında taşımakta ve etraflarında bulundurmaktadır. Sitrin taşı da doğada bulunan en değerli taşlardan biridir. Taşı kullanmak isteyenler çeşitli takılardan yararlanabilir. Dilerseniz sitrin taşı kolye, bileklik, yüzük çeşitlerinden birini tercih edebilirsiniz. Yalnızca kendiniz için değil sevdikleriniz için de tercih edebileceğiniz takıların hepsi birbirinden farklı tasarımlara sahiptir. Sevdiklerinize doğum günü gibi özel günlerde hediye seçeneği olarak düşünebilirsiniz. Başarı getirdiğine inanılan bu taş, taşı kullanan kişiye neşe ve mutluluk duyguları vermektedir. Bunun yanı sıra özgüven duygusunu beslemektedir. Eski zamanlarda bulunan kaynaklara göre sitrin taşının insanlara cesaret verildiği görülmüştür. Bu sebep ile birçok gelenekte sitrin taşının korkuları yok ettiğine dair inançlar yer almaktadır. Günümüzde yapılan araştırmalara göre ise sitrinin kas ağrılarına iyi geldiği gözlemlenmiştir. Kramp, kasılma gibi kas problemlerine engel olduğu bilinmektedir. Doğal taşları kullanırken yayacağı enerjiye ve sahip olduğu etkilere inanmak önemli bir etkendir. Taşı kullanan kişinin inancı ile taşın enerjisi birleşmektedir. Sitrin taşının içerisinde donmuş yapıda su bulunmaktadır. Taş kırıldığı zaman içindeki donmuş su da çözülmektedir. Taşın sahte olup olmadığını anlamak için içerisindeki donmuş sudan yardım alınmaktadır. Taşı bir çakmak ile ısıttığınızda içinde bulunan su kolayca çözülmektedir. Su çözülürken aynı zamanda taşın yüzeyinde herhangi bir renk değişimi oluyorsa ya da taş erimeye başlıyorsa taş sahtedir. Bunun yanı sıra taşın materyalleri arasında kaplama gibi farklı durumlar da olabilmektedir. Taşın etkisini göstermesi için yüzde yüz doğal bir içeriğe sahip olması gerekmektedir. Aksi takdirde beklediğiniz etkiye alamayabilirsiniz. Sitrini takı gibi çeşitli aksesuarlar olarak kullanabilmenizin yanı sıra ham sitrin taşı kullanmayı da tercih edebilirsiniz. Ham haldeki taşı dekor ürünü olarak evinizde ya da ofisinizde bulundurabilirsiniz. Böylelikle etraftaki negatif enerjiyi emerken aynı zamanda teknolojik aletlerin yaymış olduğu radyasyonu da önlemektedir. Eski geleneklerde bile başarı ve gücü temsil eden bu taş oldukça semboliktir. Günümüzde yapılan pek çok araştırma da sitrin taşının insanlar üzerinde olumlu etkilere sahip olduğunu ve birçok faydasının bulunduğu ortaya koymuştur.

Sitrin Taşı Faydaları

Sitrin Taşı Faydaları

Sitrin taşı, Kuvars taşının sarı tonlardaki alt türü olmaktadır. Sarı rengini yapısında yer alan demirden almaktadır. Demir mineralinin yanı sıra içinde dioksin bileşimleri, hematit ve limonit de bulunmaktadır. Sitrinin kökeni Brezilya’dır. Fakat Fransa, Madagaskar, Rusya, ABD gibi farklı ülkelerde de çıkarılmaya devam edilmektedir. Sitrin kelimesi Yunancadaki ‘citron’ kelimesine dayanmaktadır ve Türkçe limon anlamına geldiği söylenmektedir. Rengi de limon gibi sarı ve de kahverengi tonlarında olmaktadır. Saydam ve yarı saydam özelliğe sahiptir. Bununla birlikte aslan ve başak burçlarının taşı olarak da bilinmektedir. Sitrin taşı sertlik derecesi 7’dir. Sertlik derecesi 7 ve 7’nin üstünde olan doğal taşların temizliğinde su ve toprak kullanılmaktadır. Fakat sitrin taşının temizliğe ihtiyacı olmamaktadır. Bunun sebebi ise etrafındaki negatif enerjiyi pozitif enerjiye çevirmesidir. Bu sayede taşta herhangi bir negatif enerji yer almamaktadır ve taş kendi kendini temizlemektedir. Sitrin taşının kalp, böbrek, ciğer gibi iç organlar için yararlı olduğuna inanılmaktadır. Bunun yanı sıra sitrin bolluk, bereket ve şans getiren bir taştır. Başarı ve güç taşı olarak bilinen sitrin insanların korkularının geçmesine yardımcı olmakta ve cesaret vermektedir. Vücuda enerji veren bu taş vücut oluşan kramp ve kasılma gibi kas ağrılarının giderilmesine yardımcı olmaktadır. Sitrin, kuvars taşının alt türü olduğu için kuvars ve diğer kuvars türleri ile beraber kullanıldığında etkisini arttırdığı söylenmektedir. Sitrini takı olarak tercih edecekseniz teniniz ile temas ettiğinden emin olmalısınız. Çünkü bu sayede taş sizin ile bir bütün haline gelmekte ve etkisini göstermektedir. Sitrin taşı tesbih ve kolye, sitrin taşı yüzük, bileklik gibi farklı takı modelleri içermektedir. Kadın ve erkek fark etmeksizin bu takıları takmayı ve daima yanınızda taşımayı tercih edebilirsiniz. Sitrin taşı erkek yüzük modellerinin yanında sitrin taşı siyah rengi ile erkekler tarafından oldukça ilgi görmektedir.

Sitrin taşı beyaz renk seçenekleriyle de sunulmaktadır. Dünya üzerinde yer alan en değerli taşlardan biri olan sitrini pek çok amaç için kullanabilirsiniz. Bilim insanları da yapılan çeşitli araştırmalar sonucunda sitrinin insanlar üzerinde güçlü bir etkisi olduğunu ortaya çıkarmıştır. Doğada nadir bulunan ve güçlü bir etkiye sahip olan sitrin taşı kullananlara her yönden güç vermekte ve başarıyı getirdiği bilinmektedir. Sitrin taşı kullanıcı yorumları da bunu doğrulamaktadır. Sitrin taşı fiyatı ve değerlendirmeleri ile sayfamızda yer almaktadır. Takı ve aksesuar gibi seçenekleri ile almak isteyenlere birçok alternatif sunmaktadır. Siz de ihtiyacınıza ve zevkinize uygun bir sitrin taşını sipariş verebilirsiniz. Doğal taşların geçmişi antik dönemlere kadar uzanmaktadır. Mitolojilere bile konu olmuş doğal taşların birbirlerinden farklı yararları ve etkileri bulunmaktadır. İnsanlara huzur ve mutluluk sağladığı için kullanılmaktadırlar. Sarı sitrin taşı bu doğal taşlardan biridir. En değerli doğal taşlardan biri olan sitrin adını renginden almaktadır. Sarı ve kahverengi tonları içeren sitrin taşının rengi hematit, demir mineralleri ve limonetten gelmektedir. İçerisinde donmuş su damlacıkları yer almaktadır. Bu yüzden sitrin taşı kırıldığında içindeki donmuş su damlacıkları yeniden suya dönüşmektedir. Mücevher ve çeşitli aksesuar yapımında kullanılan sitrin taşının çeşitli takılarını sayfamızda bulabilirsiniz. Kullanan kişiye sağladığı faydaları ile pozitif bir etkiye sahiptir. Dilerseniz yüzük, kolye, küpe, bileklik gibi aksesuar çeşitlerini tercih edebilirsiniz. Bunun yanı sıra işlenmemiş sitrin taşı çeşitlerini evinizde ya da ofisinizde dekor ürünü olarak kullanabilirsiniz. Sitrin taşının en büyük faydalarından biri telefon, televizyon ve tablet gibi elektronik ve teknolojik cihazların yaydığı radyasyonun zararlı etkilerini önlemesidir. Çalışma odanızda, iş yerinizde ya da elektronik ve teknolojik cihazların çokça bulunduğu bir alanda sitrin taşı kullanarak daha sağlıklı bir ortam yaratabilirsiniz. Sitrin taşı takı olarak sıklıkla tercih edilmektedir. Şık ve zarif duruşu kullananların hoş bir görünüme sahip olmasını sağlamaktadır. Sitrin taşının kan dolaşımı üzerinde olumlu etkilerinin olmasından dolayı özellikle kolye olarak kullanılmaktadır. Aksesuar çeşitlerini sevdiğiniz birine hediye olarak almayı da düşünebilirsiniz. Kadın ve erkek fark etmeksizin herkesin beğeneceği ve kullanabileceği aksesuar çeşitleri mevcuttur. Dilerseniz kolye modellerine göz atabilirsiniz. İşlenmemiş sitrin taşı kullanılarak üretilen farklı tasarımlara sahip kolyeler şık bir görsellik katmaktadır. Dilerseniz zinciri ile birlikte satılan kolyelerden dilerseniz yalnızca kolye ucu modellerinden tercih edebilirsiniz. Doğal taşların gücüne inanan biriyseniz sitrin taşından üretilen aksesuarları daima yanınızda taşıyabilirsiniz. Bu şekilde taşın size verdiği güçten yararlanabilirsiniz. Sitrin bereket, başarı ve güç getirdiğine inanılan bir taştır. Kuvars taşının alt türü olan Sitrin taşı birçok hastalığın iyileştirilmesinde kullanılmaktadır. Böbrek, ciğer, kalp ve kolon gibi iç organlar için yararlı olduğuna inanılan bir taş türüdür. Yalnızca fiziksel olarak değil ruhsal olarak da pozitif etkileri olduğu bilinmektedir. Depresyona neden olan duyguların kişiyi etkilemesine engel olmak ile birlikte kişinin özgüven konusunda güçlenmesini sağlamaktadır. Doğal sitrin taşı sahip olduğu faydaları ile tercih edebileceğiniz doğal taşlardan biridir.

Farklı Aksesuar Çeşitleri Bulunan Sitrin Taşı

Farklı Aksesuar Çeşitleri Bulunan Sitrin Taşı

Pek çok kişi spiritüel olarak kendini zinde tutmak için doğal taşlar kullanmaktadır. Doğal taşların her birinin farklı etkileri olduğu gözlemlenmektedir. Sitrin taşı birçok faydaya ve pozitif etkiye sahip doğal taşlardan biridir. Oldukça değerli olan bu taş eşsiz bir doğallığa sahiptir. Taşın öne çıkan birçok özelliği bulunmaktadır. Sarı ve kahverengi tonlarına sahip taşın rengi hematit, demir mineralleri ve limonitten gelmektedir. Sitrin taşı kullananların kötü alışkanlık ve bağımlılıklarına karşı koruyucu bir etkiye sahip olduğu bilinmektedir. Kişiye zarar verebilecek alışkanlıklardan uzakta tutmaktadır. Orijinal sitrin taşı kullanmak faydalarını görmek için oldukça önemlidir. Bu yüzden sitrin taşı alırken orijinal olmasına dikkat etmek gerekmektedir. Taşın içerisinde donmuş su damlacıkları bulunmaktadır. Gerçek olup olmadığını anlamak için bir çakmak yardımı ile taşı yakabilirsiniz. Taş ateşe maruz kaldığında donmuş su kolaylıkla çözülmektedir. Eğer su çözülürken aynı zamanda taşın yüzeyinde renk değişimi oluşuyorsa ya da taş erimeye başlıyorsa orijinal olmadığını anlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra taşın materyalleri arasında kaplama gibi farklı unsurlar da bulunabilmektedir. Şans, bolluk ve bereket getirdiğine inanılan bir taştır. Hatta bu yüzden eski zamanlarda tüccar taşı olarak geçmektedir. İnsanlar para gibi değerli eşyaların bulunduğu kasalarına sitrin taşı koymaktadır. Sitrin taşı başarıyı sembolize etmektedir. Başarıyı daima yanınızda götürmek için sitrin taşı içeren takıları kullanabilirsiniz. Kolye kullanmayı tercih ediyorsanız teninize değdiğinden emin olmalısınız. Bu sayede taş kan dolaşımı üzerinde olumlu etkiler yaratmaktadır. Sitrin taşından üretilen aksesuarları kendinize alabileceğiniz gibi hediye seçeneği olarak da değerlendirebilirsiniz. Kolyenin yanı sıra bileklik, küpe, tesbih gibi farklı çeşitleri de bulunmaktadır. Sitrin taşı bileklik erkek ve kadın fark etmeksizin herkesin takmaktan hoşlanacağı bir takı çeşidi olmaktadır. Saatinize uyumlu olacak şekilde sitrin taşı bileklik kullanabilirsiniz. Şık ve zarif bir görüntü oluşturacaktır.

Sitrin taşı sinüzit ve migrenden kaynaklanan ağrılara iyi gelmektedir. Bunun yanı sıra uyku probleminden dolayı problem yaşayan insanlar bu taştan faydalanmaktadır. Bu amaç ile kullanımı oldukça eski zamanlara dayanmaktadır. Geleneksel kaynaklara göre rahat uyuyamayan ve kâbus gören çocuklar için yastıklarının altına sitrin taşı koyulması tavsiye edilmektedir. Taşın sindirim sistemini etkileyen mide ve bağırsak problemlerine iyi geldiği bilinmektedir. Bu gibi sıkıntılar çekiyorsanız sitrin taşını ve takılarını kullanmayı tercih edebilirsiniz. Sitrin taşı, eski zamanlardan beri başarı ve mistik güçleri sembolize eden doğal bir kaynaktır. Sembolize ettiği değerlerden ve sağladığı faydalardan ötürü kullanımı günümüze kadar gelmiştir. Birçok araştırma sitrin taşının farklı konularda olumlu etkiler yarattığını gözlemlemiştir. Hem ruhsal hem de fiziksel olarak fayda görebileceğiniz bir taştır. Mutsuzluk, üzüntü gibi negatif duyguları ortadan kaldıran taş kullanan kişinin kendisini ruhsal açıdan daha iyi hissetmesini sağlamaktadır. Bunun yanı sıra uyku problemi çeken kişiler üzerinde de olumu etkileri olduğu söylenmektedir. Bereket ve bolluğu temsil eden bu taş birçok inançta yağmur yağdırmak için kullanılmıştır. Gerçek sitrin taşı sayfamızda modelleri ile birlikte yer almaktadır. İşlenmemiş modelleri ya da aksesuarları kolaylıkla bulabilirsiniz. Sitrin taşının gerçek olup olmadığını kontrol etmek isterseniz yapmanız gereken şey taşı ısıtmaktadır. İçerisinde bulunan donmuş su damlacıkları ısıya maruz kaldığında erimeye başlamaktadır. Fakat eridiği zaman taşın yüzeyinde renk değişimi oluyorsa ya da erimeye başlıyorsa taş sahte olabilir ya da materyallerinin içinde kaplama gibi taşın doğallığını bozan unsurların yer aldığı söylenebilir. Gerçek sitrin taşı negatif enerjiyi yok etmektedir. Kuvars gibi taşların yaptığı gibi negatif enerjiyi bünyesinde toplamamaktadır. Bu yüzden arınmaya ihtiyacı yoktur ve temizlenmesine de gerek kalmamaktadır. Duygusal olarak denge sağlayan bir taştır. Baş ağrısı ve migren gibi sağlık problemlerinin giderilmesine yardımcı olmaktadır. Kötü düşünceleri uzaklaştırdığı için kullanan kişinin depresyona girmesini önlemektedir. Kişinin kendine olan güvenini güçlendirmektedir. En değerli taşlardan biri olan sitrini kullanmak istiyorsanız takı olarak tercih edebilirsiniz. Farklı markalar tarafından tasarlanan çeşitli modeller oldukça hoş görünümlere sahiptir. Kolye, bileklik, küpe gibi farklı seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Takının yanı sıra farklı uzunluklarda sitrin taşı dizileri de yer almaktadır. Sitrin taşı dizilerini dilediğiniz gibi değerlendirebilirsiniz. Sitrin taşını dekorasyon ürünü olarak evinizde, iş yerinizde ya da ofisinizde kullanmayı tercih edebilirsiniz. Elektronik ve teknolojik aletlerin yaydığı radyasyonu önleyerek daha sağlıklı bir ortam sağlamaktadır. Bulunduğu ortama getirdiği pozitif enerjiden dolayı her mekânda kullanılabilecek bir seçenektir. Sitrin taşı yorumlar ve değerlendirmeleri ile birlikte sizlere sunulmaktadır. Siz de bu doğal taşın etkilerinden faydalanmak istiyorsanız farklı tasarımlara sahip modelleri ya da doğrudan ham sitrin taşını kullanabilirsiniz. Sitrin taşı modellerinden birini Trendyol’dan hemen sipariş verebilirsiniz.