İlgili Kategoriler
"

Su Maymuncuğu

" araması için 1 sonuç listeleniyor

Su Maymuncuğu

Su Maymuncuğu

Su Maymuncuğu

Su maymuncuğu milimetrelik boyutlara sahip oldukça küçük nesnelerdir. Su ile birleştikten bir süre sonra boyutlarının 30 ile 400 kat arası büyüklüğe ulaşabilmektedirler. Su maymuncukları birçok farklı renk seçeneğine sahiptir. Evinizde ya da iş yerinizde dilediğiniz gibi aksesuar olarak kullanabilirsiniz. Bu ürün ile yapılabilecek pek çok aksesuar alternatifi bulunmaktadır. Dilerseniz bir fanusun içine koyarak evinizin bir köşesini şık hale getirebilirsiniz dilerseniz de bitki toprağı olarak kullanabilirsiniz. Su maymuncukları bitkilerin ihtiyacı olduğu su ve havayı rahatlıkla karşılayabilmektedir. Bu yüzden bitkilere toprak almak yerine su maymuncuğu kullanan pek çok bitki yetiştiricisi bulunmaktadır. Bitkilerin toprağı yerine geçen su maymuncukları aynı zamanda onların ömrünü uzatmaktadır. İçeriğinde toksik maddeler yer almayan su maymuncukları tamamı ile biyolojik olarak parçalanabilir ürünlerdir. Su maymunu oyuncağı olarak da bilinen bu küçük top görünümlü nesneler su ile birleştirildikten sonra belli bir süre bekletildiğinde eski hallerinden çok daha büyük bir boyuta gelmektedir. Bu yüzden suya koyacağınız miktara dikkat etmeniz gerekmektedir. Az miktarda görünen su maymuncukları sudan dolayı şiştiğinde miktar olarak çok fazla hale gelebilir. Bitki, çiçek ve vazo dekorasyonu için kullanılabilen su maymuncukları dikkat çekici özelliğe sahiptir. Yumuşak yapıları ve rengârenk görünümleri ile bulundukları ortama farklı bir hava katabilmektedir. Su maymuncukları ile el yapımı şık bir dekorasyon ürünü elde edebilirsiniz. Bunun yanı sıra su maymuncuklarından stres topu üretimi de yapılmaktadır. Stres topları elleriniz ile kolaylıkla sıkabileceğiniz yumuşak ve hafif yapıda küçük top nesnelerdir. Su maymunu stres topu çeşitleri birçok kişinin severek ve eğlenerek kullandığı seçeneklerdendir. Stres topunuz eğlenceli bir görünüme sahip olduğu için gerginliğinizin ortadan kalkmasına sebep olacak ve sizi rahatlatacaktır. Bunun yanı sıra içinde farklı renklerde hayvan figürleri yer alan su maymuncuğu çeşitleri bulunmaktadır. Cam görünümüne sahip bilye toplar şeklinde bulunan su maymuncukları kolayca parçalanabilen ürünlerdir. Herhangi bir şekilde yanma tehlikesi barındırmamaktadır. Su maymuncukları küçük çocukların da çokça sevdiği oyuncaklar haline gelmiştir. Renkli görünümleri ve yumuşak yapıları ile su maymuncukları oynaması zevkli ürünlerden biridir. Hem bitkileriniz için toprak yerine kullanabilirsiniz, hem de dekorasyon ürünü olarak evinizin bir köşesine koyabilirsiniz. Stres topu, bilye gibi farklı nesneler haline gelerek çoklu şekilde kullanım sağlayabilmektedirler.

Su Maymuncuğu Özellikleri, Modelleri ve Fiyatları

Su Maymuncuğu Özellikleri, Modelleri ve Fiyatları

Küçük toplar halinde gözüken su maymuncukları su ile birleştiğinde olduğunda 30 ile 400 kat arası daha büyük hale gelebilmektedir. Su maymunu en büyük hali bir elin avucuna sığabilecek kadar olmaktadır. Suya koyacağınız miktar her ne kadar az görünse de sonrasında çokça artmaktadır. Bu yüzden su maymuncuğunu büyüteceğiniz zaman dikkatli olmanız gerekmektedir. Su maymuncukları çoklu paketler halinde yer almaktadır. Bir paketin içinde 20 ya da 1000 adet su maymuncuğu bulunan çeşitler vardır. İhtiyacınıza göre farklı paket çeşitlerinden birini tercih edebilirsiniz. Su maymuncukları bitki yetiştirme konusunda fayda sağlamaktadır. Bitkilerin ihtiyaç duyduğu hava ve suyu su maymuncukları da karşılamaktadır. Toprak yerine su maymuncuklarını kullanarak da dilediğiniz bitkiyi yetiştirebilirsiniz. Evinizde çiçek yetiştirmeyi seviyorsanız vazonun içine renkli su maymuncukları koyarak çiçeğinizi büyütebilirsiniz. Vazonu çiçek ve su maymuncukları ile birlikte oldukça hoş bir görünüme sahip olacaktır. Renkli olanları tercih etmek istemeyenler için şeffaf su maymuncuğu çeşitleri de bulunmaktadır. Su maymuncuğunun kendi yapısı zaten cam gibi bir görünüm veren şeffaf ürünlerdir. Bir paketin içinde mavi, sarı, pembe, mor, yeşil gibi birçok renk bir arada yer almaktadır. Bunun yanı sıra tek renk halinde satılan paketlerden de tercih edebilirsiniz. Bitkilerin ömrünü uzatan ve ev dekorasyonu olarak kullanılabilen bu ürünler suda bekletildikten birkaç saat sonra olduklarından çok daha büyük bir boyutta karşınıza çıkmaktadır. Markalara göre suda bekleme süreleri fark göstermektedir. Kimi markalar 3-4 saat bekletmeniz gerektiğini söylerken kimi markalar 6 ile 12 saat arası bekletmenizi önermektedir. Ürünü aldığınız zaman paketinde yer alan yönergelerden yola çıkarak siz de su maymuncuklarınızı hazır hale getirebilirsiniz. Su maymuncukları su ile temas etmeden önce 2.5, 3 mm gibi oldukça küçük boyutlarda olmaktadır. Su ile temasından ve birkaç saat beklemeden sonra 10 ile 15 mm arası boyutlara erişmektedirler. Bu yüzden suya koymadan önce kullanacağınız miktarda dikkatli olmanız gerekmektedir. Su maymuncuklarını bitki ve çiçeklerinizin sağlıklı büyüyebilmesi için toprak yerine kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra fanus ve vazo gibi cam nesnelerin içine koyarak dekorasyon eşyası haline getirerek bulundukları ortamı güzelleştirebilirsiniz. Su maymuncuğu fiyatları ve farklı seçenekleri ile sayfamızda yer almaktadır. Yorumları ve değerlendirmeleri inceleyerek fikir sahibi olabilir ve ihtiyacınız olan su maymuncuğu seçeneğini hemen sipariş edebilirsiniz.

Farklı Seçenekleri ile Su Maymuncukları

Farklı Seçenekleri ile Su Maymuncukları

Renkli ve yumuşak yapısı ile su maymuncukları birçok kişinin ilgisini çekmektedir. Su maymuncukları, görünüş olarak camdan yapılmış bilyeleri andırmaktadır. Pek çok farklı renk seçeneğine sahip su maymuncukları özellikle çocukların olmak üzere birçok kişinin eğlencesi haline gelmiştir. Renkli görünümleri ve farklı yapıları ile insanların hoşuna giden bir ürün olmaktadır. Su maymunu büyük hale gelmesi için suyun içinde belli bir süre beklemelidir. Suya konmadan önceki 2,5, 3 mm arasında oldukça küçük boyutludur. Suda uzun süre bekleyerek şişmeye başlamaktadır. Bekleme süresi dolduktan sonraki hali 10 ile 15 mm arasında değişmektedir. Marka farklılığına göre su maymuncuklarının boyutu, sayısı ve suda bekletme süreleri değişkenlik göstermektedir. Fakat genel işleyiş aynı olduğu için hangi markayı tercih ederseniz edin su maymuncukları suda bekledikten sonra eski hallerinden çok daha büyük bir hale gelecektir. Su maymuncuklarını evinizde, iş yerinizde ya da dilediğiniz herhangi bir mekânda dekorasyon eşyası olarak kullanmayı tercih edebilirsiniz. Bunun yanı sıra bitkilerinizi yetiştirmek için toprak yerine su maymuncuğu kullanmayı deneyebilirsiniz. Su maymuncukları bitkilerin en çok ihtiyaç duyduğu şeyler olan su ve havayı kolaylıkla sağlayabilmektedir. Bitkilerin ömürlerini uzatmakta olumlu etkileri bulunmaktadır. Su maymuncukları çocukların da eğlenceli bulduğu ürünlerdir. Ebeveyn gözetimi altında çocuklar da keyifli vakit geçirebilir. Ürünlerin içeriğinde herhangi bir toksik madde bulunmamaktadır. Ağız ile temas etmediği sürece zararlı bir etkisi yoktur. Gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Farklı renk seçenekleri ile istediğiniz mekâna uyum sağlayabilecek bir üründür. Fanus ya da vazo gibi cam nesnelerin içinde oldukça hoş bir görüntüye sahip olmaktadır. Su maymuncuğu özellikleri arasında yanma tepkimesi oluşturmaması da yer almaktadır. Nanoteknolojik bir ürün oldukları için normal büyüklüklerinden 30 ile 400 kat arası daha büyük hale gelebilmektedirler. Ürünü hazırlarken içine bol miktarda su eklerseniz büyümeleri daha sağlıklı bir şekilde gerçekleşecektir. İyice şişmeleri için istenilen bekleme süresine uymanız gerekmektedir. Size verilen talimatları uygularsanız 15 mm’ye kadar büyümüş boyutta su maymuncukları elde edebilirsiniz. Su maymuncuğu kullanımı kullanan kişinin zevkine ve isteğine göre her yere uygundur. Dilerseniz evinizin dekorasyonuna ekleyebilir ya da çiçeklerinizi büyütmek için kullanabilirsiniz. Biyolojik olarak parçalanabilir yapıda olan su maymuncukları şeffaf görünümleri ve canlı renkleri ile bulunduğu her ortamda dikkat çekmektedir.

Rengârenk Görünümlere Sahip Su Maymuncukları

Rengârenk Görünümlere Sahip Su Maymuncukları

İlk gördüğünüzde birkaç milimetrelik görüntülere sahip olan su maymuncukları, su ile birleştikten ve birkaç saat su içinde durduktan sonra kat kat büyük hale gelmektedir. Suyu emen bir yapıya sahip oldukları için 15 milimetreye kadar büyüyebilen su maymuncukları, dekor ürünü olarak kullanılabilmektedir. El sanatları, dekorasyon, bitki yetiştirme gibi birçok alanda kullanılabilen bu ürün pek çok marka tarafından üretilmektedir. İçeriğinde toksik madde bulunmadığı için gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz. Elde edebileceğiniz en büyük su maymuncuğu yaklaşık olarak 15 milimetre boyutlarında olmaktadır. Su ile temas etmeden önceki hali 2,5 ile 3 milimetre arasında olduğu için sonrasında oldukça büyük hale gelebilmesi herkes için şaşırtıcı ve eğlenceli bir durum olmaktadır. Özellikle çocuklar tarafından büyük bir ilgi kazanmaktadır. Su maymuncuğunu çocuğunuzun odasına bir dekor olarak ya da evinizin salonunda vazonun içine koyarak şık bir görüntü oluşturabilirsiniz. Markalar su maymuncuklarını stres topu yapımında da kullanmaktadır. Dilerseniz içerisinde su maymuncuğu bulunduran stres topu modellerinden tercih edebilirsiniz. Bunun yanı sıra balina gibi çeşitli hayvanların şeklinde bulunan su maymuncuğu çeşitleri de bulunmaktadır. Birbirine bağlı halde bulunan su maymunu topu çeşitleri çocukların sağlığını tehlikeye atmayan seçeneklerden biri olmaktadır. Çiçek ya da farklı bitkiler yetiştirirken su maymuncuklarını toprak yerine kullanabilirsiniz. Bitkilerin ihtiyaç duyduğu iki şey olan su ve havayı bu ürünler kolaylıkla sağlamaktadır. Bitkilerinizin su ve hava ihtiyacını karşılarken bir yandan da ömürlerini uzatmaktadırlar. Şeffaf bir görünüm veren su maymuncuklarının sarı, kırmızı, turuncu, mavi, yeşil, pembe gibi pek çok farklı renk seçeneği bulunmaktadır. Genellikle paketlerin içeriğinde her renk yer almaktadır. Fakat böyle tercih etmek istemezseniz tek renk içeren paketlerden de satın alabilirsiniz. Su maymunu çoğaltma işlemi oldukça kolay bir şekilde halledilebilmektedir. Su maymuncuklarınızın eskidiğini düşündüğünüzde içine tekrar su ekleyerek büyümesini sağlayabilirsiniz. Su aldıkça şişen yapıları sayesinde ürününüzü uzun süre kullanabilirsiniz. Suyun içinde bekledikten bir süre sonra eski hallerinden kat kat daha büyük hale gelen su maymuncukları, görenlerin ilgisini çeken bir ürün olmaktadır. Bu yüzden dikkat çekebilecek bir yere süs eşyası olarak koyabilirsiniz. İstediğiniz boyuta ve düzgün bir görünüme ulaşabilmeleri için talimatları olması gerektiği gibi uygulamanız gerekmektedir. Su maymuncukları pek çok kullanım alanına sahiptir.

Eğlenceli Su Maymuncukları

Eğlenceli Su Maymuncukları

Renkli görünümleri ile ilgi çekici hale gelen su maymuncukları, birçok kişi tarafından farklı şekillerde kullanılmaktadır. Su maymuncukları, su ile temas ettikten belli bir süre sonra normal görünüşlerinden kat kat daha büyük hale gelebilmektedir. Genellikle dekor ürünü olarak kullanılmaktadır. El sanatları, dekorasyon gibi alanlarda tercih edilmektedirler. Farklı renk seçeneklerine sahip olan su maymuncuklarını dilerseniz rengârenk paketleri ile dilerseniz de tek renk paketleri ile kullanmayı tercih edebilirsiniz. Vazo, fanus ya da başka türde cam nesnelerin içine koyarak dekor ürünü haline getirebilirsiniz. Bulunduğu ortama farklı ve ilgi çekici bir görünüm kazandırmaktadırlar. Su maymuncuğu kullanımı oldukça kolaydır. Bir kaşık yardımı ile ölçerek su maymuncuklarını bir kaba koyduktan sonra içine 1 litre kadar su ekleyin. Sonrasında ortalama 6-7 saat suda bekletin. Süre dolduktan sonra su maymuncuklarının oldukça şişkin bir görünüme sahip olduklarını görebilirsiniz. Her markanın farklı yönergeleri olabilir. Buna dikkat ederek yaptığınızda en iyi sonucu alabilirsiniz. İlk aldığınızda boyutları yaklaşık 3 mm iken su ile bekledikten sonra 15 mm boyutlarına kadar gelebilmektedir. Şişkin halleri cam bilyeleri andıran su maymuncukları yumuşak bir yapıya sahiptir. Su maymunu mavi, pembe, sarı, kırmızı, yeşil gibi pek çok farklı renk çeşidine sahiptir. Farklı renklerde ürünleri bir araya getirerek rengârenk bir görünüm elde edebilirsiniz. İçeriğinde herhangi bir zararlı madde bulunmamaktadır. Ayrıca ateş ile temas ettiğinde yanma tepkimesi gibi tehlikeli durumlara yol açmamaktadır. Küçük çocukların ebeveyn gözetiminde su maymuncuğunu kullanması ya da onlar ile oynaması daha iyi olmaktadır. Su maymuncuklarını su ile karıştırmadan önce miktarını ayarlamak önemlidir. Çünkü ilk etapta çok küçük görünen su maymuncukları, su ile temasından sonra 30 ile 400 kat arasında büyüme göstermektedir. Aşırı çoğalması istenmeyen durumlara yol açabilmektedir. Su eklemesini çokça yapmanız avantajlı olacaktır. Fazla su çeken su maymuncukları az miktarda su ile pek fazla şişmemektedir. Suyun içinde bekleme süreleri dolduktan sonra arta kalan sıvıyı süzgeç ya da kevgir yardımı ile süzebilirsiniz. Hazırladığınız su maymuncuklarını kâsede ya da vazoda saklayarak süs eşyası haline getirebilirsiniz. Su maymuncuğu çeşitleri ve değerlendirmeleri ile sayfamızda yer almaktadır. Yorumları ve değerlendirmeleri inceleyerek göz önünde bulundurabilir ve bu ürünlerden sipariş vermeyi seçenek olarak düşünebilirsiniz.

Su Maymuncukları ile Bitki Yetiştiriciliği

Su Maymuncukları ile Bitki Yetiştiriciliği

Eğlenceli ve farklı görünümleri ile pek çok kişinin severek kullandığı su maymuncukları, farklı alanlarda kullanılabilmektedir. Dekorasyon ürünü olarak ilgi çekici bir görünüm uyandırmaktadır. Vazo, kâse ya da fanus gibi cam nesnelerin içerisine koyarak dekorasyon ürünü haline getirebilirsiniz. Birbirinden farklı renklerde bulunan su maymuncuğu çeşitleri kullanıldığı mekâna ayrı bir hava katmaktadır. Şeffaf ve parlak görünümleri ile kristal toprak olarak da adlandırılmaktadır. Kristal görüntüsü şık bir manzaraya yol açmaktadır. Su maymuncuğu yaklaşık olarak 3 mm boyutlarındadır. Suyun içerisinde ortalama 6 ile 12 saat arasında durması gerekmektedir. Suda bekleme süresi bittikten sonra yaklaşık 10 ile 15 mm arasında bir boyuta ulaşmaktadır. Suyun içerisinde kalma süresi arttıkça şişme süresi de artmaktadır. Bu yüzden uzun süre suyun içerisinde bekletmeniz faydalı olacaktır. Su maymuncuklarını dekorasyon eşyası olarak kullanabileceğiniz gibi aynı zamanda bitkilerinizi yetiştirmek için de kullanabilirsiniz. Bitkilerin yetiştirmek için toprak yerine su maymuncuğu kullanmayı tercih edebilirsiniz. Bitkilerin büyümesi ve yaşaması için gereken şeyler olan su ve havayı su maymuncukları yapıları itibari ile kolaylıkla karşılayabilmektedir. Şişkin olmalarını sağlayan su bitkilere nüfuz edebilmektedir. Bunun yanı sıra bitkilerin ihtiyaç duyduğu havayı da onlara verebilmektedir. Ayrıca su maymuncukları bitkilerin ömrünü uzatmaktadır. Bu sebeplerden dolayı birçok kişi bitkileri için toprak yerine su maymuncuğu kullanmayı tercih etmektedir. Saydam bir vazo ya da saksı içerisine su maymuncukları koyduktan sonra bitkinizi ekebilirsiniz. Böylelikle ortaya şık ve hoş bir görüntü çıkacaktır. Su maymuncuğu bakımı oldukça kolaydır. Öncelikle su maymuncuklarını hazırlarken suyuna dikkat etmeniz gerekmektedir. Suyun ılık olmasına dikkat etmelisiniz. Sıcak ya da soğuk su şok etkisi yaratabilir ve su maymuncuklarının formlarının bozulmasına neden olabilir. Bu ürün biyolojik olarak parçalanabilen bir yapıya sahiptir. Bu yüzden kullanırken hassas davranmanız gerekmektedir. Uzun süre verimli bir şekilde kullanmak istiyorsanız şişkinlikleri azalmaya başladığında üzerlerine tekrardan su ekleyebilirsiniz. Su maymuncukları mavi, yeşil, pembe, kırmızı ve sarı gibi birçok farklı renk seçeneğine sahiptir. Su maymuncuğu fiyatları ve çeşitleri ile sayfamızda yer almaktadır. Siz de yorumları ve değerlendirmeleri inceleyerek fikir sahibi olabilir ve herhangi bir su maymuncuğu çeşidini hemen Trendyol’dan sipariş edebilirsiniz. Su maymuncukları eğlenceli görüntüleri ile bitkilerinize iyi gelmekte ve ilgi çekici dekor eşyaları olabilmektedir.

Su Maymuncuğu Nasıl Büyür?

Su ile şişen bir malzemeden yapılan su maymuncuğunu büyütmek için su ya da şekerli malzeme eklemek yeterlidir. Genellikle canlı sanılan bu su maymuncukları tamamen cansızdır. Aynı zamanda kimyasal maddelerden üretilen bilyelere benzer. Su ile çok yavaş bir şekilde şiştiği için su maymuncuğu zamanla büyüme gibi kendini gösterir. Su maymuncukları rengarenk olarak satılır. Herhangi bir kavanozun içerisinde rahatlıkla büyütülebilir. Çok yavaş şekilde suyu emerek büyüdüğü için tıpkı bir canlı gibi fonksiyon gösterir. Dilediğiniz renklerde bu su maymuncuklarından alarak farklı hediyelik eşyalar yapabilirsiniz. Aynı zamanda balık gibi de besleyebilirsiniz. Cansız olan bu ürünler 3 ile 10 yaş arasındaki çocukların kontrollü bir şekilde kullanımına müsaittir.

Su Maymuncuğu Nerede Satılır?

Rengarenk ve çeşitli boylarda bulunan su maymuncukları Trendyol’da farklı ebatlarda satılır. Yapısındaki özel plastik ve ester bağlarıyla bileşik oluşturmuş bu ham maddeler zamanla suyu çekerek şişme eğilimi gösterir. Suyu seven ve kendi bünyesine alma kapasitesi bulunan bu cansız varlıklar çok yavaş bir şekilde suyu emder. Bu nedenle tıpkı bir canlı gibi büyüdüğü düşünülür. Özellikle çocukların ilgisini çeken ve oyuncak olarak kullandıkları su maymuncukları farklı desenlerde satılır. Evlerinizde su maymuncuklarını büyütebilmek için uygun bir kavanoz ya da fanus alarak yeterli suyun içerisine atmanız faydalı olur. Belirli bir zaman sonra oldukça büyük ebatlara ulaşan bu su maymuncukları su emmeyi kesip bir süre sonra sönerek yok olur.

Su Maymuncuğu Ne İşe Yarar?

Su maymuncuğu tamamen eğlence amaçlı üretilen ve suda şişen bir üründür. Çocukların merakını çektiği için onların oyuncağı olarak görev alır. Farklı yapısı ile suyu emer. Bu sayede canlı gibi büyüme gösterir. Farklı renklerde ve tüylü olanlarda olan modellerini alarak evlerinizde çocuklarınız için değişik bir alan oluşturabilirsiniz. Kesinlikle yenip dokunulmaması gereken bu ürünler ebeveyn kontrolünde alınmalıdır. Aslında tamamen çocukların ilgisini çeken ve onların odaklanmasını arttıran bir plastik oyuncak olarak işlevselliğini yansıtır. Renkleri ile farklı görsel bir aksesuar gibi kullanılabilir.