placeholder
"

Sünnet Külodu

" araması için 283 sonuç listeleniyor

Sünnet Külodu

Sünnet Külodu

Sünnet olan erkek çocuklarının ameliyat sonrası cinsel organında ileriye dönük problem yaşamaması ve sürtünmelerden dolayı oluşabilecek herhangi bir iltihap ve benzeri sorunlarla karşılaşmaması için özel üretilmiş sünnet külodu çeşitleri bulunmaktadır. Sünnet külodunun üretilmediği dönemlerde bu ameliyatı geçiren çocukların, yürürken veya yatarken yaşadıkları problemlerle sıkça karşılaşılıyordu. Şimdilerde ise sünnet olan çocukların veya bebeklerin başına gelmesi olası problemleri engelleyecek her bedene uygun çeşitleriyle sünnet külodu üretiliyor. 90'lar ve öncesi dönemde sünnet külodunun kullanımına her yerde rastlamıyorduk. Sünnet külodu kullanımı gerekli görülmüyordu. Fakat sağlık açısından ve çocuğun psikolojik gelişimi açısından önemli bir yere sahip olan sünnet külodunun kullanımı yıllar geçtikçe artmaya başladı.

Sünnet Külodu Kullanımının Önemi

Özellikle küçük yaştaki erkek çocuklarının cinsel organları sünnet ameliyatı öncesinde iğne ile uyuşturuluyor ve bu durum erkek çocuklarında korku ve beraberinde travma yaratabiliyor. Sünnet ameliyatı sonrası ise gördüğü manzara, erkek çocuğuna başka bir travma yaşatabiliyor. Böylesi travmatik durumları hemen hemen her erkek çocuğu yaşıyor ve bunun önüne geçilmesi pek de mümkün görülmüyor. Fakat sünnet sonrası oluşabilecek travmaların önüne geçilebilmesi özel üretilen ürünler sayesinde mümkün olabiliyor. Sünnet külodu kullanımı sünnet sonrası dönemde oluşabilecek olası travmaların önüne geçilmesine olanak sağlıyor. Eski dönemlerde özellikle sünnet sonrası dönemde erkek çocuklarının cinsel organları dışarıdan gelebilecek herhangi bir mikrop yüzünden iltihap kapmaması için kutularla kapatılıyordu. Bu eski sistem iyi niyetli gibi gözükse de pek de yararlı değildi. Dış etkenlerden koruma sağlamasına karşın konforlu bir çözüm değildi. Sünnet külodu ise bu gibi durum için özel olarak üretiliyor ve ameliyat sonrası dönemde oluşabilecek olası dış etkenlerden %100 koruma sağlıyor. Görünen o ki; sünnet külodu kullanımı çocuğunuzun bu zorlu dönemi atlatmasında açıkça önem arz ediyor.

Sünnet olan erkek çocuklarının normal aktivitelere dönüşü ortalama bir haftayı alabiliyor. 2 ila 7 yaş aralığında sünnet olan erkek çocukları doğaları gereği uzun süre hareketsiz kalamıyorlar. Hareketli ve meraklı yapıları sayesinde yerlerinde duramıyor ve oyun oynamak için sürekli bir arayış içerisinde oluyorlar. Dikkatsiz olmalarının doğal karşılanacağı bu yaş aralığında hali hazırda operasyon geçirdikleri için ekstra bir korumaya ihtiyaç duyuyorlar. Bu yüzden bu bir haftalık dönemde ve sonrasında sünnet külodunun kullanımı açıkca önem arz ediyor.

Sünnet sonrası dönemde çocuklarınızdan sadece yatmasını ve tüm süreci böyle geçirmesini beklemek büyük bir hata olur. Çünkü çocuklar sosyal bir varlıktır ve sosyalleşmek, oyun oynamak için bütün insiyatiflerini kullanacaktır. Ayrıca kişisel ihtiyaçları için de sıkça yerinden kalkacak çocuğunuz için özel olarak üretilen sünnet külodu iyileşme süresince karşılaşabilecekleri tüm olumsuzluklara engel olmak için üretilmiş ürünleri ile ön plana çıkıyor. Öngörülen bir haftalık iyileşme süresinde çocuğunuza büyük yardımı dokunuyor.

Sünnet Külodu Dış Etkenlerden Korur

Sünnet sonrası çocuklara genelde özel kıyafetler giydiriliyor. Bu özel kıyafetler çocukların operasyon sonrası iyileşme dönemi için büyük önem arz ediyor, çünkü herhangi bir kot pantolon ve türevlerinin giyilmesinde bazı problemler yaşanabileceği düşünülüyor. Eski dönemlerde sünnet olan çocukların yürüyüş esnasında bu özel kıyafetleri elleri ile tuttuğuna sıkça rastlanıyordu; fakat sünnet külodu sayesinde artık bu sorun da ortadan kalkıyor. Sünnet külodu modelleri erkek cinsel organının şekline göre özel üretiliyor, erkek cinsel organının kassal yapısından kaynaklı büyüme ve küçülme gibi doğal durumlarda bir sorun yaratmaması için özel üretilmiş bir hazneye sahip olan sünnet külodu farklı bedenlere uygun olacak şekilde tasarlanıyor. Bu koruma haznesi sayesinde çocuğunuz iyileşme döneminde rahatlıkla yürüyüşler yapabilir, ihtiyaçlarını giderebilir ve arkadaşları ile sosyalleşebilir. Koruma haznesinin plastik ve sert yapısı sayesinde dışarıdan gelebilecek olası herhangi fiziki bir darbeye karşı da maksimum koruma sağlıyor. Sünnet sonrası ilk 48 saatlik dilimde kısmen uyuşuk olacak hassas bölgenin korunması için büyük önem taşıyan sünnet külodu çocuğunuzun konforunuzu sağlamak üzere üretilmiş. Sünnet sonrası operasyonlu bölgenin kumaş ile temas etmemesi gerektiğinin sıkça altı çiziliyor. Bu bölgenin olası bir kumaşla teması açık yaraya zarar verebilir ve doğal olarak iltihapa neden olabileceği için çocuğunuzun acı çekmesine sebep olabilir. Aynı zamanda doktorlar tarafından da sıkça dile getirilen bu dönem travmalarının ana sebeplerinden biri olarak da gösterilen, dış etkenler sonrası oluşan iltihap ve yara problemlerinin çocuğunuzda yaratacağı negatif etkilerin önüne geçilmesi için sünnet külodunun kullanımı önem arz ediyor. Koruma haznesi ile tasarlanmış sünnet külodu operasyon geçirmiş bölgenin kumaşla olası bir temasını engelliyor. Bu sayede iltihap ve benzeri sorunların önüne geçilmiş oluyor. Ayrıca çocuğunuzun yaşayacağı korkunun ilerde yaratabileceği olası bir travma da engellenmiş oluyor.

Koruma hazneli sünnet külodunun delikli yapıda olması ise erkek çocuğuna bu zorlu dönemi atlatması için önemli avantajlar sağlıyor. Operasyon geçiren bölgenin hava alması iyileşme süresinde çok önemli bir yer tutuyor. Uzman doktorlar operasyon geçiren bölgenin oksijen ile temas halinde olması gerektiğini sıkça dile getiriyorlar. Sünnet külodu delikli yapısı sayesinde iyileşme sürecini kısaltıyor ve çocuk için sağlıklı bir ortam yaratıyor. Tek delikliden bir kaç delikli yapıda sünnet küloduna kadar birçok model yer alıyor. Koruma hazneli ve delikli sünnet külodu, bombeli yapısıyla erkek cinsel organına göre özel olarak tasarlanmış konforlu bir kullanım alanı yaratıyor. Sünnet sonrası çocuğunuzun cinsel organında bir şişlik oluşma ihtimaline karşı bu gibi durumlarda çocuğunuzun sıkıntı yaşamaması için koruma hazneli sünnet külodunun bombesi oldukça geniş tasarlanıyor.

Sünnet Külodu ile Problemlerin Önüne Geçmek Mümkün

Sünnet sonrası dönem, erkek çocukları için ameliyat anından çok daha zorlu geçiyor. Yürümek ve sosyalleşmek gibi alanlarda getirdiği zorlukların yanında sünnet sonrası erkek çocuklarının yaşadığı en büyük zorluklardan başında uyurken yaşadığı sıkıntılar geliyor. Sünnet olan erkek çocukları uyumakta zorluk çekebiliyor; çünkü uyuma esnasında istemeden yaptıkları pozisyonlarındaki değişiklikler neticesinde cinsel organları kumaşla temas edebiliyor ve bu olay sonunda acı duyabiliyorlar. Doğal olarak rahat ve konforlu uyku çekemiyorlar. Sünnet külodunun plastik koruma hazneli yapısı sayesinde sünnet olan çocuklar daha rahat bir uyku çekiyorlar ve yataklarında özgürce hareket edebiliyorlar. Bombeli ve korunaklı tasarımı sayesinde operasyon geçiren bölgenin olası yorgan ve pike ile olan temasının önüne geçiliyor ve uyku bir kabus olmaktan çıkıyor.

Tuvalet ihtiyacını gidermek sünnet olmuş erkek çocukları için belli bir süre sıkıntı yaratabiliyor. Çocuklar bu dönemde tuvaletlerini yaparken oldukça zorlanıyorlar. Giymiş oldukları kıyafetleri çıkarmak veya tekrar giymekte zorlanabiliyorlar ve çoğu zaman bunu sağlıklı bir şekilde yapamıyorlar. Sünnet külodu tasarlanırken çocukların tuvaletlerini kolayca yapabilmeleri de göz önüne alınmış. Sünnet külodu önden açılır modelleri ile bu alanda açıkça farklılık yaratıyor. Önden açılır sünnet külodu sayesinde çocuğunuz kolaylıkla külodunu açabilir ve tuvaletini yaptıktan sonra da aynı külodu kullanıma devam edebilir. Tuvalet sonrasında ise idrar artığı nedeniyle ameliyatlı bölgenin kumaşla temasından kaynaklı sorun yarattığı gerçeği ile sıkça karşılaşılıyor. Sünnet külodunun yapısı sayesinde hassas bölgenin kumaşla teması sıfıra indirgeniyor. Bu ürün yaşanılacak olası tüm problemleri engellemeyi başarıyor.

Bazı erkek çocuklarına bu dönemlerde etek giydirildiğine sıkça rastlanıyor. Tabii ki de bu yapılırken erkek çocuklarının rahatça tuvalete çıkabilmeleri, rahat hareket edebilmeleri; uzun lafın kısası sünnet sonrası dönemi konforlu geçirmeleri düşünülüyor. Fakat erkek çocuğunun etek giymeye ikna edilmesi bazen zor olabiliyor ve doğal olarak erkek çocukları etek giymeyi istemeyebiliyorlar. Etek giydirilmesi sonucunda erkek çocuklarında bazı özel travmatik durumlara da rastlanabiliyor. Sünnet külodunun özel tasarımlı korunaklı yapısı sayesinde ameliyatlı bölge her koşula uygun koruma sağlıyor ve hiçbir erkek çocuğu etek giymek zorunda kalmıyor. Sert ve dar pantolonlarda kullanılması önerilmediği gibi rahat bir pijama ile gönül rahatlığı ile sünnet külodu kullanılabilir.

Her Yaşa Uygun Sünnet Külodu

Bebek yaşta sünnet olmanın kolaylıkları olduğu gibi getirdiği bazı zorlukları da var. Doğal olarak bebeklerin hareket imkanı çocuk yaşlara göre daha kısıtlı oluyor. Emekleyen ve tuvalet ihtiyacını yetişkinler gibi gideremeyen bebekleriniz için sünnet külodu kullanımı bu noktada önem arz ediyor. Bebekler tuvaletlerini bezlerine yaparlar ve yürüyemez; emeklerler. Erkek bebeklerin cinsel organları, emeklediklerinden dolayı sürekli yerle temas halindedir. Kendilerini dış etkenlerden korumakta acizdirler ve bu yönleriyle bakıma muhtaçtırlar. Bezli bebek sünnet külodu sayesinde sünnet olmuş çocuğunuz güvenle yerlerde gezebilir ve rahat bir uyku çekebilir. Ayrıca kolayca açılır olması ile kullanım rahatlığı da sağlıyor. Bebekler tuvaletlerini bezlerine yaparlar. Bu noktada sünnet külodunun delikli tasarımının işlevselliği ön plana çıkıyor. Delikli yapısı sünnetli bölgenin oksijenle temasını sağladığı gibi bebeğinizin olası bir idrar atma durumunda da rahatlık sağlıyor. İdrarının rahatça deliklerden akabilmesine olanak sağlayarak konfor alanı sağlıyor. Sünnet yaşı 2 ile 7 arasında değişkenlik gösteriyor. Fakat tıbbın gelişmesi ile çocuklarınız artık daha küçük yaşlarda da sünnet olabiliyor. Son zamanlarda 0 ila 2 yaş arasında da sünnet olan bebeklere sıklıkla rastlanıyor. Bu yeni dönemi üretici firmalar gözden kaçırmamış ve bir çözüm yolu üretmiş. Her yaşa uygun ürüne rastlamanın mümkün olduğu günümüzde, sünnet külodu yeni doğan bebekler için de üretiliyor. Bezli bebek sünnet külodu yeni doğmuş ve sünnet olmak zorunda kalmış yavrunuz için özel kumaşlarda üretilen seçenekleri ile karşınıza çıkıyor. Sünnet derisinde şişlik, morarma ve idrar yaparken zorlanma gibi hassas bölgenin basit kumaşlarla temasından kaynaklı çıkabilecek sorunlarla karşılaşmamanız için; %100 doğal kumaştan üretiliyor ve plastik koruma haznesi ile maksimum koruma sağlıyor. İki yandan kolayca açılabilir cırt cırtlı yapısı sayesinde kullanımda rahatlık sağlıyor. Ayrıca kalın cırt cırt yapısı ile de yırtılmalara karşı dayanıklı olup, özel emici kuvveti ile de maksimum idrar emilimi sağlayarak kullanıcısından tam not almayı başarıyor.

Sünnet külodu üretilirken son derece sağlıklı kumaşlardan yararlanılıyor. %100 pamuklu yapısı yeni sünnet olmuş erkek çocuklarının derilerinin nefes almasına olanak sağlıyor. Ayrıca esnek yapısı sayesinde rahat hareket etmelerine de imkan sağlıyor. %100 doğal kumaştan üretilmiş olmaları anti- alerjik özellikte olmalarını da beraberinde getiriyor. Hassas bir cilde sahip yavrunuza böylesi doğal kumaşlardan üretilmiş ürünlerden giydirerek iyileşme süresini maksimum konfor ve rahatlıkta atlatmasını sağlayabilir ve geceleri kaliteli bir uyku çekmesine olanak sağlayabilirsiniz.

Sünnet sonrası dönemde en çok dikkat edilmesi gerekenler birisi de temizliktir. Sünnet olan çocuk tamemen iyileştikten sonra sünnet bölgesini sık sık sabunlu su ile yıkayıp kurulaması gerektiği genital bölge temizliğinin aşılanması için mutlaka öğretilmelidir. Özellikle şişman olan çocuklarda genellikle cinsel organ vücut içerisinde durduğundan bu bölgede pislik toplanır ve çocuğun rahatsızlanmasına sebep olabilir. Bu sebeple sünnet külotları tek kullanımlık üretildiği gibi bazı modellerinde 10 kereya kadar yıkanabilme özelliği ile göze çarpıyor. Bu özel modellerde plastik bölme çıkabiliyor. Böylece kumaş kısmını ayrı plastik bölmeyi ayrı yıkayabiliyorsunuz. Kullan at sünnet külotları tek adet satıldığı gibi birden çok adet seçenekleri ile de satılıyor.

Sünnet külodu çeşitlerinde bazı tasarımsal farklılıklar da ön plana çıkıyor. Sünnet külodu modellerine sade olanlarının yanında farklı şekiller kullanılmış tasarımlarla da çeşitlilik sağlanıyor. Küçük yaşlarda oyun oynamak çocukların en önemli etkinliklerinden biridir. Bu nedenle sünnet sonrası dönemi en kolay şekilde atlatabilmeleri için üretici firmalar farklı yollar deneniyor. Sünnet külotlarınının bombeli bölümlerinde çocuğunuzun hareket imkanını kısıtlamayacak şekilde aslan, araba ve bunun gibi motifler kullanılarak tasarımsal farklılıklara yer veriliyor. Bir nebze de olsa korkularının önüne geçilmesi ve çocuğunuzun bu süreci en iyi şekilde atlatması için üretilmiş bu eğlenceli sünnet külodu modelleri de kullanıcılar tarafından sıkça tercih edilenler arasında yerini buluyor.

Sünnet Külodu Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sünnet külodu bedenleri genellikle yaşlarına göre ayrılıyor. Yeni doğmuş bebekler 0- 2 yaş kategorisinde değerlendiriliyor. 2 ila 5 yaş aralığında, 5 ila 8 yaş aralığında ve 8 yaş üstü sınıflandırılmış sünnet külodu bedenleri arasından seçim yapabiliyorsunuz. Bazı firmalar ise bedenler konusunda daha hassas davranmış. S, M, L, XL olarak ayırdığı bedenleri belirli yaş kategorisinde değerlendirmiş. 1 ila 4 yaş arasında ki çocuklar için S; 4 ila 7 yaş aralığı için M; 7 ila 10 yaş aralığı için L; 10 ila 12 yaş aralığı için ise XL bedenlerini uygun görmüş. Sünnet külodu büyük beden; XL olarak tanımlanmış. Ayrıca bazı başarılı firmalar sünnet külodu bedenleri arasında ki ayrımı kiloları kullanarak yapmış. Sünnet külodu bedenleri açıkça markalara ve ürünlere göre farklılık gösterdiğinden ürünü satın almadan yaş aralığına veya kilo ağırlığına dikkat etmeniz gerekiyor.

Sünnet olan çocukların yaşları 0 ila 10 yaş aralığında olduğundan yorum yapan kullanıcıların, çocukların ebeveynleri olması dikkat çekiyor. Sünnet külodu tavsiye eden kullanıcıların bazıları seçim yaparken küçük bebeğinizin kilo aralığına denk gelen bedeni değil de bir beden daha büyük almanızı öneriyor. Yeni doğan ve sünnet olmuş küçük yaştaki bebekler için önden açılır sünnet külodu alanlar ise memnuniyetini dile getiriyor. Beklediklerinden çok daha kullanışlı ürünlerle karşılaştıklarını söyleyen kullanıcılar üretici firmalara olan memnuniyetlerini sıkça dile getiriyorlar. Hem bebeklerinin rahatlıkla kullandıklarını ifade ediyorlar hem de bir ebevyn olarak mutlu olduklarını belirtiyorlar. Ayrıca sünnet olmuş çocuklu ailelere %100 pamuklu ürünleri tavsiye ediyorlar.

Kullanımında Fark Yaratan Sünnet Külodu Modelleri Trendyol'da

Sünnet külodu fiyatı bebeğinizin veya çocuğunuzun yaşına, külodun yapıldığı ana malzemesine, adetine ve markalara göre değişiklik gösteriyor. Birçok markanın ürünlerine Trendyol' dan kolayca ulaşabilir, aradığınız sünnet külodunu rahatlıkla bulabilir ve hızlıca satın alabilirsiniz. Eğer bir sünnet külodu satın almak istiyorsanız Trendyol'un size sunduğu seçeneklerden faydalanabilir, sizin için en uygun olanı sepete ekleyerek kapınıza gelmesini sağlayabilirsiniz. Trendyol güvencesi ile güvenle kullanabileceğiniz ürünler içinde her yaş grubunda kullanabileceğiniz çok sayıda seçenek bulunuyor. Sünnet külodu yorum ve önerilerini dikkate alarak yavrunuza en uygun ürünü rahatlıkla satın alabilirsiniz.

Trendyol'un birbirinden avantajlı fırsatları da sizleri bekliyor. Hemen şimdi ürünleri incelemeye başlayın, kolayca sepetinize atarak ihtiyacınız olan modellere hızlıca ve güvenle sahip olun.