"

Sünnet Külodu

" araması için 332 sonuç listeleniyor

Rahat ve Güvenilir Sünnet Külodu Çeşitleri Trendyol'da!

Sünnet olan erkek çocuklarının ameliyat sonrası cinsel organında ileriye dönük problem yaşamaması ve sürtünmelerden dolayı oluşabilecek herhangi bir iltihap ve benzeri sorunlarla karşılaşmaması için özel üretilmiş sünnet külodu çeşitleri bulunmaktadır. Sünnet bezi ve diğer çeşitlerinin üretilmediği dönemlerde bu ameliyatı geçiren çocukların, yürürken veya yatarken yaşadıkları problemlerle sıkça karşılaşılıyordu. Şimdilerde ise operasyon sonrası çocukların veya bebeklerin başına gelmesi olası problemleri engelleyecek her bedene uygun çeşitleriyle farklı modeller üretiliyor. 90'lar ve öncesi dönemde bu ürünlerin kullanımına her yerde rastlamıyorduk. O zamanlarda bu parçaların kullanımı gerekli görülmüyordu. Fakat sağlık açısından ve çocuğun psikolojik gelişimi açısından önemli bir yere sahip olan ürünlerin kullanımı yıllar geçtikçe artmaya başladı. Özellikle küçük yaştaki erkek çocuklarının cinsel organları ameliyat öncesinde iğne ile uyuşturuluyor ve bu durum erkek çocuklarında korku ve beraberinde travma yaratabiliyor. Operasyon sonrası ise gördüğü manzara, erkek çocuğuna başka bir travma yaşatabiliyor. Böylesi travmatik durumları hemen hemen her erkek çocuğu yaşıyor ve bunun önüne geçilmesi pek de mümkün görülmüyor. Fakat ameliyat sonrası oluşabilecek travmaların önüne geçilebilmesi özel üretilen ürünler sayesinde mümkün olabiliyor. Sünnet külodu medikal modeller sonradan oluşabilecek olası travmaların önüne geçilmesine olanak sağlıyor. Eski dönemlerde özellikle operasyon dönemlerinde erkek çocuklarının cinsel organları dışarıdan gelebilecek herhangi bir mikrop yüzünden iltihap kapmaması için kutularla kapatılıyordu. Bu eski sistem iyi niyetli gibi gözükse de pek de yararlı değildi. Dış etkenlerden koruma sağlamasına karşın konforlu bir çözüm değildi. Bu ürünler ise bu gibi durum için özel olarak üretiliyor ve ameliyat sonrası dönemde oluşabilecek olası dış etkenlerden %100 koruma sağlıyor. Görünen o ki; bu modellerin kullanımı çocuğunuzun bu zorlu dönemi atlatmasında açıkça önem arz ediyor. Sünnet olan erkek çocuklarının normal aktivitelere dönüşü ortalama bir haftayı alabiliyor. 2 ila 7 yaş aralığında ameliyat olan erkek çocukları doğaları gereği uzun süre hareketsiz kalamıyorlar. Trendyol'un birbirinden avantajlı fırsatları da sizleri bekliyor. Hemen şimdi yıkanabilir bezli sünnet külodu çeşitlerini incelemeye başlayın, kolayca sepetinize atarak ihtiyacınız olan modellere hızlı ve güvenle sahip olun.

Kaliteli ve Sağlıklı Sünnet Bezi Çeşitleri

Kaliteli ve Sağlıklı Sünnet Bezi Çeşitleri

Hareketli ve meraklı yapıları sayesinde yerlerinde duramıyor ve oyun oynamak için sürekli bir arayış içerisinde oluyorlar. Dikkatsiz olmalarının doğal karşılanacağı bu yaş aralığında hali hazırda operasyon geçirdikleri için ekstra bir korumaya ihtiyaç duyuyorlar. Bu yüzden bu bir haftalık dönemde ve sonrasında ürünlerin kullanımı açıkça önem arz ediyor. Sünnet külodu kullananlar o dönemde çocuklarından sadece yatmasını ve tüm süreci böyle geçirmesini beklemek büyük bir hata olur. Çünkü çocuklar sosyal bir varlıktır ve sosyalleşmek, oyun oynamak için bütün insiyatiflerini kullanacaktır. Ayrıca kişisel ihtiyaçları için de sıkça yerinden kalkacak çocuğunuz için özel olarak üretilen parçalar iyileşme süresince karşılaşabilecekleri tüm olumsuzluklara engel olmak için üretilmiş ürünleri ile ön plana çıkıyor. Öngörülen bir haftalık iyileşme sürecinde çocuğunuza büyük yardımı dokunuyor. Operasyon çocuklara genelde özel kıyafetler giydiriliyor. Bu özel kıyafetler çocukların operasyon sonrası iyileşme dönemi için büyük önem arz ediyor, çünkü herhangi bir kot pantolon ve türevlerinin giyilmesinde bazı problemler yaşanabileceği düşünülüyor. Eski dönemlerde sünnet olan çocukların yürüyüş esnasında bu özel kıyafetleri elleri ile tuttuğuna sıkça rastlanıyordu; fakat bu tasarımlar sayesinde artık bu sorun da ortadan kalkıyor. Bu modelleri erkek cinsel organının şekline göre özel üretiliyor, erkek cinsel organının kassal yapısından kaynaklı büyüme ve küçülme gibi doğal durumlarda bir sorun yaratmaması için özel üretilmiş bir hazneye sahip olan donu farklı bedenlere uygun olacak şekilde tasarlanıyor. Bu koruma haznesi sayesinde çocuğunuz iyileşme döneminde rahatlıkla yürüyüşler yapabilir, ihtiyaçlarını giderebilir ve arkadaşları ile sosyalleşebilir. Koruma haznesinin plastik ve sert yapısı sayesinde dışarıdan gelebilecek olası herhangi fiziki bir darbeye karşı da maksimum koruma sağlıyor. Operasyon sonrası ilk 48 saatlik dilimde kısmen uyuşuk olacak hassas bölgenin korunması için büyük önem taşıyan ürünler çocuğunuzun konforunu sağlamak üzere üretilmiş. Ameliyat sonrası operasyonlu bölgenin kumaş ile temas etmemesi gerektiğinin sıkça altı çiziliyor. Bu bölgenin olası bir kumaşla teması açık yaraya zarar verebilir ve doğal olarak iltihaba neden olabileceği için çocuğunuzun acı çekmesine sebep olabilir. Aynı zamanda doktorlar tarafından da sıkça dile getirilen bu dönem travmalarının ana sebeplerinden biri olarak da gösterilen, dış etkenler sonrası oluşan iltihap ve yara problemlerinin çocuğunuzda yarattığı negatif etkilerin önüne geçilmesi için bu seçeneklerin kullanımı önem arz ediyor. Koruma haznesi ile tasarlanmış yenidoğan sünnet külodu operasyon geçirmiş bölgenin kumaşla olası bir temasını engelliyor. Bu sayede iltihap ve benzeri sorunların önüne geçilmiş oluyor. Ayrıca sünnet külodu 1 yaş seçenekleri ve diğer ürün çeşitleri çocukların yaşayacağı korkunun ilerde yaratabileceği olası bir travma da engellenmiş oluyor.

Öne Çıkan Bebek Sünnet Külodu Modelleri

Öne Çıkan Bebek Sünnet Külodu Modelleri

Koruma hazneli sünnet külodu 7 yaş modelleri delikli yapıda olması ise erkek çocuğuna bu zorlu dönemi atlatması için önemli avantajlar sağlıyor. Operasyon geçiren bölgenin hava alması iyileşme sürecinde çok önemli bir yer tutuyor. Uzman doktorlar operasyon geçiren bölgenin oksijen ile temas halinde olması gerektiğini sıkça dile getiriyorlar. Sünnet donu delikli yapısı sayesinde iyileşme süresini kısaltıyor ve çocuk için sağlıklı bir ortam yaratıyor. Tek delikliden bir kaç delikli yapıda olan farklı birçok model yer alıyor. Koruma hazneli ve delikli olanlar, bombeli yapısıyla erkek cinsel organına göre özel olarak tasarlanmış konforlu bir kullanım alanı yaratıyor. Ameliyat sonrası çocuğunuzun cinsel organında bir şişlik oluşma ihtimaline karşı bu gibi durumlarda çocuğunuzun sıkıntı yaşamaması için koruma hazneli modellerin bombesi oldukça geniş tasarlanıyor. Operasyon sonrası dönem, erkek çocukları için ameliyat anından çok zorlu geçiyor. Yürümek ve sosyalleşmek gibi alanlarda getirdiği zorlukların yanında ameliyat sonrası erkek çocuklarının yaşadığı büyük zorluklardan başında uyurken yaşadığı sıkıntılar geliyor. Bu ameliyatı geçiren erkek çocukları uyumakta zorluk çekebilir; çünkü uyuma esnasında istemeden yaptıkları pozisyonlarındaki değişiklikler neticesinde cinsel organları kumaşla temas edebiliyor ve bu olay sonunda acı duyabiliyorlar. Doğal olarak rahat ve konforlu uyku çekemiyorlar. Bu seçeneklerin plastik koruma hazneli yapısı sayesinde operasyon sonrası çocuklar rahat bir uyku çekiyorlar ve yataklarında özgürce hareket edebiliyorlar. Bombeli ve korunaklı tasarımı sayesinde operasyon geçiren bölgenin olası yorgan ve pike ile olan temasının önüne geçiliyor ve uyku bir kabus olmaktan çıkıyor. Tuvalet ihtiyacını gidermek sünnet olmuş erkekler için belli bir süre sıkıntı yaratabilir. Küçükler bu dönemde tuvaletlerini yaparken oldukça zorlanıyorlar. Giymiş oldukları kıyafetleri çıkarmak veya tekrar giymekte zorlanabiliyorlar ve çoğu zaman bunu sağlıklı bir şekilde yapamıyorlar. Bu ürünler tasarlanırken çocukların tuvaletlerini kolayca yapabilmeleri de göz önüne alınmış. Önden açılır çeşitleri ile bu alanda açıkça farklılık yaratıyor.

Kullanışlı Sünnet Külodu Seçenekleri

Kullanışlı Sünnet Külodu Seçenekleri

Önden açılır sünnet külodu sayesinde çocuğunuz kolaylıkla külodunu açabilir ve tuvaletini yaptıktan sonra da aynı külodu kullanıma devam edebilir. Tuvalet sonrasında ise idrar artığı nedeniyle ameliyatlı bölgenin kumaşla temasından kaynaklı sorun yarattığı gerçeği ile sıkça karşılaşılıyor. Bu donların yapısı sayesinde hassas bölgenin kumaşla teması sıfıra indirgeniyor. Bu ürün yaşanılacak olası tüm problemleri engellemeyi başarıyor. Bazı erkeklerin bu dönemlerde etek giydirildiğine sıkça rastlanıyor. Tabii ki de bu yapılırken erkeklerin rahatça tuvalete çıkabilmeleri, rahat hareket edebilmeleri; uzun lafın kısası sünnet sonrası külot modelleri acılı dönemi konforlu geçirmeleri için ideal bir seçim olabilir. Fakat erkek çocuğunun etek giymeye ikna edilmesi bazen zor olabiliyor ve doğal olarak erkek çocukları etek giymeyi istemeyebiliyorlar. Etek giydirilmesi sonucunda erkek çocuklarında bazı özel travmatik durumlara da rastlanabilir. Bu ürünler özel tasarımlı korunaklı yapısı sayesinde ameliyatlı bölge her koşula uygun koruma sağlıyor ve hiçbir erkek etek giymek zorunda kalmıyor. Sert ve dar pantolonlarda kullanılması önerilmediği gibi rahat bir pijama ile gönül rahatlığı ile bu parçalar kullanılabilir. Bebek yaşta bu operasyonu geçirmiş olmanın kolaylıkları olduğu gibi getirdiği bazı zorlukları da var. Doğal olarak bebeklerin hareket imkanı küçük yaşlara göre kısıtlı oluyor. Emekleyen ve tuvalet ihtiyacını yetişkinler gibi gideremeyen bebekleriniz için parçaların kullanımı bu noktada önem arz ediyor. Bebekler tuvaletlerini bezlerine yaparlar ve yürüyemez; emeklerler. Erkek bebeklerin cinsel organları, emeklediklerinden dolayı sürekli yerle temas halindedir. Kendilerini dış etkenlerden korumakta acizdirler ve bu yönleriyle bakıma muhtaçtırlar. Bezli bebek sünnet külodu sayesinde ameliyat olmuş çocuğunuz güvenle yerlerde gezebilir ve rahat bir uyku çekebilir. Ayrıca kolayca açılır olması ile kullanım rahatlığı da sağlıyor.

Beğenilen Bezli Sünnet Külodu Çeşitleri

Beğenilen Bezli Sünnet Külodu Çeşitleri

Bebekler tuvaletlerini bezlerine yaparlar. Bu noktada ürünlerin delikli tasarımının işlevselliği ön plana çıkıyor. Delikli yapısı sayesinde bölgenin oksijenle temasını sağladığı gibi bebeğinizin olası bir idrar atma durumunda da rahatlık sağlıyor. İdrarının rahatça deliklerden akabilmesine olanak sağlayarak konfor alanı sağlıyor. Sünnet yaşı 2 ile 7 arasında değişkenlik gösteriyor. Fakat tıbbın gelişmesi ile artık küçük yaşlarda da operasyon geçirebilir. Son zamanlarda 0 ila 2 yaş arasında da bu ameliyatı olan bebeklere sıklıkla rastlanır. Bu yeni dönemi üretici firmalar gözden kaçırmamış ve bir çözüm yolu üretmiş. Her yaşa uygun ürüne rastlamanın mümkün olduğu günümüzde, yeni doğan bebekler için sünnet külodu çeşitleri de üretiliyor. Bezli sünnet külodu seçenekleri arasından yeni doğmuş ve sünnet olmak zorunda kalmış yavrunuz için özel kumaşlarda üretilen seçenekleri ile karşınıza çıkıyor. Sünnet derisinde şişlik, morarma ve idrar yaparken zorlanma gibi hassas bölgenin basit kumaşlarla temasından kaynaklı çıkabilecek sorunlarla karşılaşmamanız için; %100 doğal kumaştan üretiliyor ve plastik koruma haznesi ile maksimum koruma sağlıyor. İki yandan kolayca açılabilir cırt cırtlı yapısı sayesinde kullanımda rahatlık sağlıyor. Ayrıca kalın cırt cırt yapısı ile de yırtılmalara karşı dayanıklı olup, özel emici kuvveti ile de maksimum idrar emilimi sağlayarak müşterisinden tam not almayı başarıyor. Bu ürünler üretilirken son derece sağlıklı kumaşlardan yararlanılıyor. %100 pamuklu yapısı yeni sünnet olmuş erkeklerin derilerinin nefes almasına olanak sağlıyor. Ayrıca esnek yapısı sayesinde rahat hareket etmelerine de imkan sağlıyor. %100 doğal kumaştan üretilmiş olmaları anti- alerjik özellikte olmalarını da beraberinde getiriyor. Hassas bir cilde sahip yavrunuza böylesi doğal kumaşlardan üretilmiş ürünlerden giydirerek iyileşme süresini maksimum konfor ve rahatlıkta atlatmasını sağlayabilir ve geceleri kaliteli bir uyku çekmesine olanak sağlayabilirsiniz.

Dikkat Çeken Sünnet Külot Avantajları

Dikkat Çeken Sünnet Külot Avantajları

Operasyon sonrası dönemde en çok dikkat edilmesi gerekenler birisi de temizliktir. Sünnet olanlar tamamen iyileştikten sonra sünnet bölgesini sık sık sabunlu su ile yıkayıp kurulaması gerektiği genital bölge temizliğinin aşılanması için mutlaka öğretilmelidir. Özellikle şişman olanlarda genellikle cinsel organ vücut içerisinde durduğundan bu bölgede pislik toplanır ve çocuğun rahatsızlanmasına sebep olabilir. Bu sebeple sünnet külotları tek kullanımlık üretildiği gibi bazı modellerinde 10 kereye kadar yıkanabilme özelliği ile göze çarpıyor. Bu özel modellerde plastik bölme çıkabiliyor. Böylece kumaş kısmını ayrı plastik bölmeyi ayrı yıkayabiliyorsunuz. Kullan at sünnet külotları tek adet satıldığı gibi birden çok adet seçenekleri ile de satılıyor. Sünnet külodu çeşitlerinde bazı tasarımsal farklılıklar da ön plana çıkıyor. Bu modellerde sade olanlarının yanında farklı şekiller kullanılmış tasarımlarla da çeşitlilik sağlanıyor. Küçük yaşlarda oyun oynamak çocukların önemli etkinliklerinden biridir. Bu nedenle sünnet sonrası dönemi kolay şekilde atlatabilmeleri için üretici firmalar farklı yollar deneniyor. Ürünlerin bombeli bölümlerinde çocuğunuzun hareket imkanını kısıtlamayacak şekilde araba ve aslanlı sünnet külodu gibi motifler kullanılarak tasarımsal farklılıklara yer veriliyor. Bir nebze de olsa korkularının önüne geçilmesi ve çocuğunuzun bu süreci iyi şekilde atlatılması için üretilmiş bu eğlenceli modeller de müşteriler tarafından sıkça tercih edilenler arasında yerini buluyor. Sünnet külodu bedenleri genellikle yaşlarına göre ayrılıyor. Yeni doğmuş bebekler 0- 2 yaş kategorisinde değerlendiriliyor. 2 ila 5 yaş aralığında, 5 ila 8 yaş aralığında ve 8 yaş üstü sınıflandırılmış ürün bedenleri arasından seçim yapabiliyorsunuz. Bazı firmalar ise bedenler konusunda hassas davranmış. S, M, L, XL olarak ayırdığı bedenleri belirli yaş kategorisinde değerlendirmiş.

Bütçenize Uygun Sünnet Külodu Fiyatları

Bütçenize Uygun Sünnet Külodu Fiyatları

1 ila 4 yaş arasındakiler için S; 4 ila 7 yaş aralığı için M; 7 ila 10 yaş aralığı için L; 10 ila 12 yaş aralığı için ise XL bedenleri uygundur. Sünnet külodu büyük beden ise XL olarak tanımlanır. Ayrıca bazı başarılı firmalar sünnet külodu bedenleri arasındaki ayrımı kiloları kullanarak yapmış. Ürün bedenleri açıkça markalara ve ürünlere göre farklılık gösterdiğinden ürünü satın almadan yaş aralığına veya kilo ağırlığına dikkat etmeniz gerekiyor. Sünnet olanların yaşları 0 ila 10 yaş aralığında olduğundan yorum yapan müşterilerin çocukların ebeveynleri olması dikkat çekiyor. Sünnet külodu tavsiye edenlerin bazıları seçim yaparken küçük bebeğinizin kilo aralığına denk gelen bedeni değil de bir beden büyük almanızı öneriyor. Yeni doğan ve sünnet olmuş küçük yaştaki bebekler için önden açılır modellerden alanlar ise memnuniyetini dile getiriyor. Beklediklerinden çok kullanışlı ürünlerle karşılaştıklarını söyleyen müşteriler üretici firmalara olan memnuniyetlerini sıkça dile getiriyorlar. Hem bebeklerinin rahatlıkla kullandıklarını ifade ediyorlar hem de bir ebeveyn olarak mutlu olduklarını belirtiyorlar. Ayrıca sünnet olmuş çocuklu ailelere %100 pamuklu ürünleri tavsiye ediyorlar. Sünnet külodu fiyatı bebeğinizin veya çocuğunuzun yaşına, külodun yapıldığı ana malzemesine, adetine ve markalara göre değişiklik gösteriyor. Birçok markanın ürünlerine Trendyol'dan kolayca ulaşabilir, aradığınız ürünü rahatlıkla bulabilir ve hızlıca satın alabilirsiniz. Eğer bunlardan satın almak istiyorsanız Trendyol'un size sunduğu seçeneklerden faydalanabilir, sizin için uygun olan çeşitleri sepete ekleyerek kapınıza gelmesini sağlayabilirsiniz. Trendyol güvencesi ile güvenle kullanabileceğiniz ürünler içinde her yaş grubunda kullanabileceğiniz çok sayıda seçenek bulunuyor. Sünnet külodu yorumlar ve önerilerini dikkate alarak yavrunuza uygun ürünü rahatlıkla satın alabilirsiniz.