"

Süs Eşyaları

" araması için 100.000+ sonuç listeleniyor

Süs Eşyaları

Evlerinize Süs Eşyaları ile Yeni Bir Boyut Kazandırın

Evlerinize Süs Eşyaları ile Yeni Bir Boyut Kazandırın

Dekorasyon yaşam alanlarında oldukça önemlidir. Evin havasını değiştiren, farklı bir ambiyans yaratan dekorasyonun olmazsa olmazlarını süs eşyaları oluşturmaktadır. Özellikle değerli malzemeler kullanılarak üretilen bu eşyalar, mobilya ve evdeki diğer eşyaların tamamlayıcısıdır. Ev süs eşyaları dendiğinde akla pek çok eşya gelmektedir. Orta sehpada, tv ünitesinde, konsolda ve çok farklı mobilyalarda karşımıza çıkan bu eşyalar, evin her köşesine oldukça yakışmaktadır. Masanın bir köşesinde duran, mutfak tezgâhını süsleyen farklı aksesuarlar ile eve şıklık katılabilmektedir. Genel olarak değerli malzemelerden imal edilen bu eşyaların farklı versiyonları da bulunmaktadır. Farklı alanlarda kullanılan bu dekorasyon ürünleri sayesinde eve farklı bir hava gelebilmektedir. Sizler de alışılmışın dışına çıkarak kendinizi farklı hissedebilirsiniz. Özellikle salon süs eşyaları kategorisinde geniş bir ürün yelpazesi bulunmaktadır. Dekorasyon içinde bu objelerin yer alması aslında beklediğinizden de büyük etkilere sahip olacaktır. Özenle seçilmiş ve diğer mobilyalar ile uyum içinde olan aksesuarları satın almak daha iyi olacaktır. Biblo, vazo, kırlent, mumluk gibi aksesuarlar ile ev dekorasyonu da tamamlanacaktır. Aslında temin edeceğiniz bu aksesuarlar ile yüksek maliyetler gerektirmeden bir nevi evinizi yenilemiş olursunuz. Bilinçsiz ve diğer mobilyalar ile uyum içinde olmayan ürünleri tercih etmeniz ise gereksiz harcama yapmanıza sebep olacaktır. Alışveriş yapmadan evvel evinizin neye ihtiyacı olduğunu tespit etmek önemlidir. Gereksiz harcamalar yapmak yerine, bu sayede şık ürünlere sahip olmuş olursunuz. Alışveriş yapmadan evvel kategorimizi incelediğinizde geniş bir ürün yelpazesi göreceksiniz. Farklı maddeler kullanılarak imal edilen bu ürünlerin kimi nostaljik kimi de yenilikçi bir tarz yaratmanıza yardımcı olabilir. Odanıza estetik değer katacak ve ahenk içinde olmasını sağlayacak bu ürünler ile sizler de farklı bir atmosfere sahip olabilirsiniz. İşlevsel parçalar aynı zamanda günlük yaşamınızı daha kolay hale getirecektir. Biblolardan vazolara, dekoratif tepsilerden aynalara kadar tercih edebileceğiniz geniş ürün alternatiflerine kategori üzerinden ulaşabilirsiniz. Estetik değer katacak olan bu aksesuarlar ile aslında eviniz de misafirleriniz tarafından çok beğenilecek. Ancak odanın bel kemiği olacak olan baş aksesuarı seçmek ve yan parçaları buna göre tercih etmek gerekiyor. Göze çarpacak tek parça ve büyük bir objenin kenarlarına daha minimal boyutlar yerleştirilerek oldukça tarz bir yaşam alanı elde edilebilecektir. Diğer aksesuarların ise bu şekilde inşa edilmesi gerekir. Bulunduğu odayı ön plana çıkaracak temel bir obje seçimi ile başlayabilirsiniz. Bu anlamda çeşitlilik olarak tv ünitesi süs eşyaları sayılabilir. Televizyon izlerken dahi üniteye yerleştireceğiniz objeler ile görsel bir şölen meydana getirebilirsiniz.

Süs Eşyaları İle Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılması Gerekir

Süs Eşyaları İle Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılması Gerekir

Evin her alanında kullanılabilecek bu aksesuar ve objeler ile farklı bir atmosfer yakalamak da mümkündür. Örneğin; mutfak süs eşyaları incelendiğinde karşınıza da pek çok seçenek çıkacaktır. Düzenleyicilerden fincan takımlarına, baharatlıklardan pratik ev eşyalarına kadar kategori üzerinde pek çok ürüne ulaşabilirsiniz. Yine mutfağınızda boş kalan duvarlar var ise çerçeve, ayna, tablo asarak da şık bir görünüm elde edebilirsiniz. Özellikle kadınların çok fazla vakit geçirdiği alanlardan olan mutfaklara yerleştirilecek olan bu aksesuarlar ile renk renk, cıvıl cıvıl mutfaklarınız olacak ve işlerinizi zevkle yapabileceksiniz. Özellikle hayat kurtaran düzenleyiciler, dekoratif açıdan değerlendirildiğinde mutfak dolapları, mutfak masası gibi mobilyalar ile uyum içinde olabilmektedir. Dolap renkleri ya da elektronik eşya rengi gibi mutfakta öne çıkan renkler ile kombinler yapabilirsiniz. Bunların yanı sıra halı, perde gibi ev eşyaları ile de objeleri kombine edebilirsiniz. Dekoratif süs eşyaları kategorisi geniş ürünleri içinde almaktadır. Tercih edeceğiniz ürün dekorasyon stili ile örtüşmeli ve aynı zamanda dikkat çekici olmaktadır. Hem sizlerin estetik zevkini, hem de diğer mobilyaları ön plana çıkarak olan bu ürünler ile sizler de ilgi odağı olabilirsiniz. Dekorasyonda olmazsa olmaz renktir. Objeler kadar bu objelerin renkleri de önemli olmaktadır. %60 oranında oda rengine dikkat edilmeli, %30 ikincil ve aynı zamanda %10 da vurgu rengi tercih edilmelidir. Bu kombinasyona bir örnek verecek olursak örneğin oturma odasında bej renkli mobilyalar bulunuyor ve duvarlar da lacivert ise aksesuarlar mercan renginde olabilir. Ana objenin etrafında da yine mercan rengine yakın tonlar alt ürün olarak tercih edilebilir. Ayrıca nötr ya da üç farklı tonu tercih etmek de sakin bir kombinasyon yapmak için elverişlidir. Son yıllarda doğallığa yönelen artışla birlikte ahşap süs eşyaları çokça tercih edilmeye başladı. Mumluklardan sunum tepsilerine, avizelerden eşya raflarına kadar tercih edebileceğiniz çok farklı ürün seçenekleri bulunmaktadır. Farklı boyutlarda imal edilen bu ürünlerde genel olarak 1. sınıf suntalama malzeme kullanılmıştır. Ayrıca ladin ağacı kullanılarak da dekoratif ürünler imal edilmiştir. Duvar süs eşyaları ile duvarlarınız boş olmaktan kurtulur.

Hediyelik Süs Eşyaları

Hediyelik Süs Eşyaları

Hediye süs eşyaları sevdikleriniz için de tercih edilebilecek hediye alternatiflerinin başında gelmektedir. Dekorasyonun yanı sıra sevdiklerinizin işini kolaylaştıracak ve günlük yaşamda sizleri hatırlamalarına yardımcı olacak hediyeler tercih edebilirsiniz. Küçük süs eşyaları kategorisinde de binlerce ürün yer almaktadır. Çok büyük boyda aksesuarların çevresine minimal boyutta olanları sıralayabilirsiniz. Son yıllar minimalizm akımları ev dekorasyonuna da yansımıştır. Evlerin küçük olması eşyaların da bu oranda küçülmesi anlamına gelmektedir. Biblo dikiş makinesinden, ahizeli telefona, bilyelerden polyester bebeklere kadar pek çok ürün alternatifine sahip olabilirsiniz. Bakır süs eşyaları da oldukça kıymetli olmaktadır. Eskitme tarzı ile uyum sağlayacak olan bu ürünler güğüm gibi geleneksel ürünler olmakla birlikte cam ile bütünleşen bakır süsler de bulunmaktadır. Masa üstü süs eşyaları da mutfak, yemek ve çalışma masalarını süslemektedir. Servislikler ve sunumluklar ile çerezlikler çok süslü yapılmakla birlikte dekoratif amaca da hizmet etmektedir. Örneğin; alt figüründen oluşan lokumlukları sehpa ya da masa üzerine yerleştirebilirsiniz. Günlük yaşamda ve ihtiyaç halinde de lokumluk görevi görmeye devam ederler. Evlerde ve iş yerlerinde şık bir ortam yaratılmasını sağlayacak olan bu ürünler ile birlikte zarifliği iç mekânlara taşıyabilirsiniz. Karakterlerin ya da önemli isimlerin heykelleri ile birlikte ortama doğallık kazandıracak olan ürünler de bulunmaktadır. Tek boyuttan ziyade farklı boyutları karma hale getirmek daha yararlı olacaktır. Şekil ve boyut olarak ihtiyaçlarınızı sıralayabilirsiniz. Bu doğrultuda tek parçanın yanı sıra çok parçalı ürünlere yönelebilirsiniz. Evinizde hem etkili, hem de profesyonel bir görünüm için tercih edebileceğiniz bu modeller aynı zamanda kitaplar ve kırlentler ile değişik bir atmosfer yaratmanızı sağlayabilir. Farklı genişlik ve yükseklikler ile birlikte doku ve katmanların da harmanlanmasına yardımcı olabilirsiniz. Vintage ve modern tarzı da bir araya getirebilirsiniz. Ev dekorasyonu ve seçilecek olan ürünler aslında sizlerin kişiliğini yansıtmaktadır. Müziğe tutkunuz varsa bunu yansıtmak ile birlikte değerli madenlerden hoşlanıyorsanız bakır olanları tercih edebilirsiniz. Kişisel zevklerinizi sergilemenizi sağlayacak olan modeller arasından karar vermek hiç de kolay olmayacak.

Süs Eşyaları İle Evinizde Farklı Bir Atmosfer Yaratın

Süs Eşyaları İle Evinizde Farklı Bir Atmosfer Yaratın

Evde bulunan eşyaların ve renklerin psikoloji ile doğrudan etkili olduğunu biliyor musunuz? Tercih edeceğiniz bu ürünler tarzınızı yansıtmakla ve evinizi süslemekle kalmayıp psikolojinize de doğrudan etki etmektedir. Son yıllarda cam süs eşyaları sıklıkla tercih edilen modeller arasındadır. Ürün çeşitliliği de cama kolay şekil verilebildiği için zor olmamaktadır. Örneğin; cam bir kutuyu mumluk olarak kullanabileceğiniz gibi içine takılarınız da koyabilirsiniz. Ayrıca gümüş ya da gold renk ile süslenmiş olarak yer alan modeller daha şık bir görünüm ortaya koyar. Cam püskülden oluşan şamdanlar, mumluklar, şekerlikler çokça tercih edilen ürünler arasında yer almaktadır. Aynı zamanda semazen, nar, dekoratif şişe gibi ürünlere de kategori üzerinden erişebilirsiniz. Oda süs eşyaları ile evinizde bulunan her oda şenlenecek. Mutfak ve salonun yanı sıra yatak odası, çocuk odası ve hatta banyolarda dekorasyon yapmak için dahi çok farklı ürünler bulunmaktadır. Tabi bu aksesuarların tercihinin yanı sıra evde yerleştirilmesine de dikkat edilmelidir. Kalıpların dışına çıkarsanız başarılı bir görünüme de imza atmış olursunuz. Bu ürünlerin asıl görevi mekânların tamamlanmasıdır. Bu sebeple ürün seçimi doğru yapılmalıdır. Evlerde olmazsa olmaz mobilyalar bulunmaktadır. Bunların belirli görevleri olsa da tek başlarına bir anlam ifade edememektedir. Aynı tonlarda bir tablo, bir ayna, bir çerçeve ile eşyalar daha zengin durabilir. Mekânı zengin hale getirmek için örneğin; salonda perdenin karşısında bulunan boş duvara perde renginden bir tablo yerleştirilebilir. Banyo süs eşyaları da geniş bir yelpazede sunulmaktadır. Banyoların genel olarak dar olması sebebi ile karmaşık bir görünüm yaratmamak adına dar fakat uzun objeler tercih edilmektedir. Banyo mobilyaları, lavabolar, fayanslar vb. dikkate alınarak şık havluluklar, mumluklar, ürün organizerleri tercih edebilirsiniz. Tercih edebileceğiniz düzenleyiciler aynı zamanda banyonuzun daha kullanışlı olmasını sağlayacaktır. Araba süs eşyaları olarak da farklı ürünler bulunmaktadır. Özellikle erkekler için araçların temiz olması çok önemlidir. Hem aracı temiz gösterecek, hem de düzenli bir görünüm sunacak olan parçaların yanı sıra direksiyon önüne, arka cama vb. yerleştirilerek olan aksesuarlar ile aracınızı da keyifli hale getirebilirsiniz.

Farklı Materyallerden Üretilen Süs Eşyaları

Farklı Materyallerden Üretilen Süs Eşyaları

Ev dekorasyonunun olmazsa olmaz parçaları olan objelerin farklı alanlarda kullanıldığını söylemiştik. Genç odası süs eşyaları ile çocuklarınızın da odaları şenlenebilir. Özellikle ergenlik dönemlerinde çocuklarınız en çok vakti odalarında geçirir. Ders çalışma ve genelde toplumdan kendilerini soyutlayarak odalarında müzik dinledikleri, ya da internette dolaştıkları bir ortamdır. Bu ortamdan kasveti uzaklaştırmak ve onlara farklı renklerden oluşan bir dünya sunmak keyif almalarını sağlayacaktır. Ayrıca renklerin başarı üzerindeki etkisi de incelenmelidir. Dinginlik verici renkler, göz yormayacak ve ilgi alanlarını yansıtacak olan objeler tercih edilmelidir. Biblo süs eşyaları evlerde yeri çok büyük olan ürünlerdir. TV ünitesi, masa ya da konsol ile duvarlara asılacak raflar içine yerleştirilen çeşitli şekil ve boyutlarda biblolar bulunmaktadır. Sevdikleriniz için tercih edebileceğiniz gibi bu tarz ürünleri dekoratif amaçlı da tercih edebilirsiniz. Oldukça zarif tasarımları ile dikkat çeken bu ürünler hediye edilen kişinin yüzünde de tebessüme sebep olacaktır. Dostlarınız ve sevdikleriniz için tercih edeceğiniz bu ürünler ile hem onların yaşam alanlarını şenlendirmiş, hem de sizleri hatırlamalarına vesile olabilirsiniz. Modern tasarımları ile çeşitli motiflerin işlendiği bu modellerde modern ya da klasik evlere yerleştirildiğinde uzun süre kullanılabilecektir. Hayat kurtarıcı olan bu modeller aynı zamanda kendinizi farklı bir ortamda hissetmenize de yardımcı olacaktır. Son zamanlarda mermer süs eşyaları en çok rağbet göre modeller arasında sayılabilir. Mermere farklı şekiller vermek sureti ile hazırlanan bu ürünlerin mermer görünümlü olanları da vardır. Mermer görünümlü orta sehpası, yemek masası gibi mobilyalar üzerinde de şık ve tamamlayıcı bir görünüm elde edilebilir. Mermer kullanılarak imal edilen şamdanlar, banyo takımları, saatler, tabaklar çokça tercih edilen ürünler arasındadır. Dekorasyon ve heykelcilik sektöründe kullanılan mermer ile kaliteli ve dayanıklı ürünler imal edilmektedir. Özellikle çocuklara zarar vermeyecek alanlarda kullanılan bu ürünlerin parlak olanları da bulunmakta ve ışığı yansıtmaları sebebi ile ortamım daha aydınlık görünmesine yardımcı olmaktadır. Nostaljik bir görünüm kazanmak için gümüş süs eşyaları tercih edilebilir. Filler, masa süsleri, kadehler, fincan setleri, heykeller vb. çokça tercih edilmektedir. Ayrıca gümüş ham madde kullanılarak imal edilmese dahi gümüş renginde olan ürünler de ev dekorasyonunda tercih edilmektedir. Yine son yılın modası koltuk ve masa kenarlarında gümüş rengi motifler kullanılmasıydı. Gümüş aksesuarlar ile bu eşyaları da tamamlayabilir ve şık bir görünüm elde edebilirsiniz.

Süs Eşyaları Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Süs Eşyaları Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Balkonlar da rahatladığımız alanlardan bir tanesidir. Özellikle günlük yaşamın stresinden bunaldığımızda çıkıp hava aldığımız, akşamları aile üyelerimiz ile çayımızı yudumlayarak sohbet ettiğimiz alanlar olan balkonların dekorasyonunda da tercih edilecek pek çok ürün alternatifi bulunmaktadır. Balkon süs eşyaları olarak renkli saksılar, minderler, masalar tercih edilebilir. Özellikle küçük bir balkona sahipseniz tercih edeceğiniz ürünlerin minimal olması ve ortama farklı bir hava katması önemlidir. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte bu ürünler farklı özellikler ile donatılmıştır. Işıklı süs eşyaları karanlık ortamları aydınlatırken gece lambası olarak da tercih edilmektedir. Fotoğraflarınızdan oluşan ışıklı bir objeyi yatak odanızda gece lambası olarak kullanabileceğiniz gibi aydınlatma olarak da tercih edebileceğiniz daha pek çok ürün bulunmaktadır. Mumluklu modeller de yine farklı renk ve boyut mumlar ile ışıktan yararlanmanıza yardımcı olacaktır. Süs eşyaları firmaları tarafından imal edilen bu ürünler farklı malzemeler kullanılarak kaliteli ve uygun fiyat seçenekleri ile birlikte sizlere sunulmaktadır. Metal süs eşyaları uzun ömürlü olmaları ve kırılmaz olmaları sebebi ile de tercih edilmektedir. Fakat metal olan eşyalar tercih edilirken kenarlarının törpülenmiş olması, özellikle çocuklu aileler için sivri kenarların tercih edilememesi önemlidir. Dekorasyon tercihlerini kişisel zevkleriniz ve modaya uygun olacak şekilde yapabilirsiniz. Metal malzeme kullanılarak kaynak yapılması sureti ile pek çok ürün imal edilmiştir. Mumluklar, metal adamlar, biblolar, yapraklar, tepsiler, tel kafesler bu ürünlere örnek gösterilebilir. Ayrıca geri dönüşüm kampanyaları ile atık metal malzemelerden imal edilen süs eşyaları da bulunmaktadır. Süs eşyalarının yapımında kullanılan malzemelerden bir tanesi de seramiktir. Seramik süs eşyaları hem hafif, hem de uygun maliyeti ile dikkat çekmektedir. Kalıplar ile hazırlanan bu ürünler de geniş bir ürün yelpazesi bulunmaktadır. Vazolar, aynalar vb. süs eşyalarında kullanılan seramik pek çok avantaja da sahiptir. Kolay yapışan ve kuruyan yapısı ile şekil vermenin de kolay olduğu bu malzeme ile birlikte daha pek çok ham madde kullanılarak imal edilenler ürünler bulunmaktadır. Evlerde farklı bir ambiyans yaratacak, yorgunluğunuzu atabileceğiniz bu aksesuarları tercih ederken ürün çeşitliliğini de göz önünde bulundurabilirsiniz. Aynı ürüne ait farklı renkler de kategori üzerinde mevcuttur. Süs eşyaları modelleri ile evinizde sevdiğiniz tarzları yaşatabilirsiniz. Trendyol üzerinde yer alan objelere göz atarak indirimli ve uygun fiyatlar ile temin ederek ev dekorasyonunuza katkıda bulunabilir ve bulunduğunuz ortamları daha yaşanabilir hale getirebilirsiniz.