İlgili Kategoriler
DAHA FAZLA GÖSTER
Marka
Renk
"

Süs Taşları

" araması için 3863 sonuç listeleniyor

Süs Taşları Çeşitleri ile Evini Dekore Et

Süs taşları, dekoratif amaçlı kullanılan ve diğer taşlardan renk ve doku olarak farklı olan taşlardır. Bu taşların kullanım alanı dekorasyon yapılan herhangi bir yeri süslemek olabilir. İç ve dış mimaride sıklıkla kullanılan süs taşları, bahçe düzenlemesinden ev içi duvar süslemesine kadar her alanda kullanılabilir. Ayrıca bazı meslek gruplarının da kullandığı bir yapı malzemesidir. Örneğin, çiçekçiler, saksı tasarımı ve aranjman yapımında süs taşlarından yararlanır. Doğal bir malzeme olduğu için kullanıldığı mekana ferah ve natürel bir hava katabilir. Farklı renklerde karşınıza çıkan bu taşların boyutları da farklıdır. Yuvarlak ve basık yapıda olan taşlar köşeleri oval ve üzeri pürüzsüz olarak karşınıza çıkar. Bu taşlara dolomit adı verilir. Dolomitlerin birbirinden farklı renkleri bulunur. Renk farklılığının yanı sıra desen farklılığı da olabilir. Beyaz dolomit taşlar peyzaj yapımında en sık kullanılan taşlardır. Bununla beraber bordo, sarı çizgili, benekli, siyah dolomit taşlar da mevcuttur. Özellikle bahçe düzenlemesinde son derece şık duran dolomitleri bitki diplerinde ya da yol kenarlarında kullanabilirsiniz. Ayrıca bu taşlar şehir planlamasında da sıklıkla görülebilir. Park düzenlemesinde ve otoyol kenarlarında kullanılır. Bunun sebebi dayanıklı ve uzun ömürlü bir taş olmasıdır. Ayrıca yeşil bitkiler ile uyum sağladığı için de çok tercih edilen taş türü olarak karşınıza çıkar

Süs Taşları Çeşitleri

Süs Taşları Çeşitleri

Dekorasyon ve mimaride fark yaratmak amacıyla kullanılan “Süs taşları nelerdir?” diye merak ediyor olabilirsiniz. Hacim olarak diğer taşlara göre daha büyük olan dolomit taşların dışında doğal, küçük süs taşları da bulunur. Diğerlerine kıyasla minik olan bu süs taşları dekoratif obje yapımında sıklıkla kullanılır. Canlı sukulent ve kaktüslerin olduğu teraryumlar bu minik taşların kullanımı için oldukça uygun objeler arasında yer alır. Süs çakıl taşı teraryum yaparken işinize yarayacak ve görsel bir şölen yaratacak taşlar arasında. Ayrıca teraryuma ekeceğiniz bitkilerin kolayca büyümesi için ponza taşı kullanabilirsiniz. Bunun haricinde toprak tonlarında farklı renklere sahip olan dalaman çakılı da hoş bir tercih olabilir. Başka bir dekoratif obje çeşidi de akvaryumdur. Akvaryumlar hem hobi olarak balık beslemek için hemde dekor için kullanılır. Daha şık akvaryumlara sahip olmak istiyorsanız renkli süs taşları kullanabilirsiniz. Renkli süs taşları canlı renkleri sayesinde akvaryuma canlılık katacaktır. Ayrıca balıkların keyifle yüzmesini sağlayabilir. Farklı kullanım alanına sahip olan bu taşlar süs duvar, saksı, peyzaj taşları oldukları için yapı malzemesi olarak da kullanılır. İç ve dış cephelerde duvarlarınızı süsleyecek olan bu taşlar farklı ve modern bir tarz yaratmanıza imkan verir. Ev içinde TV ünitesi arkası, mutfak dekorasyonu, balkon dekorasyonu, şömine dekorasyonu için kullanabilirsiniz. Her köşeye ayrı bir hava ve ayrı bir doğallık katacaktır. Ayrıca iş yerlerinizin dekorasyonunda da kullanabilirsiniz. Cafe yada restoran işletmeleri ile ofis içi dekorasyonda şık bir tercih olacaktır. Dış mekanda ise bahçenizde patika belirlemek için ya da bitki ve havuz kenarlarında kullanabilirsiniz. Çiçek yetiştirmeyi seven ve bu tür uğraşları olan biriyseniz ektiğiniz çiçeklerin saksılarına süs taşları çeşitleri arasından uygun olanları koyabilirsiniz. Duvar dekoru yaparken taşları dizmek biraz zahmetli olabilir. Bundan dolayı farklı alternatiflere yönelebilirsiniz. Basit bir şekilde dekor oluşturmak istiyorsanız yapıştırma süs taşları tercih edebilirsiniz. Kendinden yapışkanlı bu taşlar güçlü yapıştırıcıları sayesinde kullanıldığı alana sıkıca tutunarak uzun süre kalabilir. Bu özellikleri sayesinde hem dilediğiniz taş dekorunu yapabilir hem de zahmetsiz bir şekilde işinizi tamamlayabilirsiniz.

Süs Taşları Fiyatları

Süs Taşları Fiyatları

Süs taşları fiyatları taşın türüne, boyutuna ve rengine göre değişmektedir. Ayrıca taşlar kg ile ölçeklendirerek satılır. Bu şekilde her marka kendi taşlarına farklı fiyatlar biçer. Taşları kullanacağınız alan ne kadar büyükse ihtiyaç duyduğunuz taş o kadar fazla olur. Dolayısıyla maliyetleri de o kadar fazla olacaktır. Süs taşları seçerken özelliklerini göz önünde bulundurmanızda fayda var. Bazı taşlar kolay kırılabilir iken bazıları dayanıklı ve sert yapıdadır. Ayrıca bazı taşların renkleri doğal ve kalıcı iken bazı taşların renkleri yapay ve kolayca solan türden olabilir. Akvaryum gibi suya maruz kalacak olan yerlerde kullanacaksanız boyasız taşları tercih etmelisiniz. Süs taşları arasında değerli olan ve doğal olan taşlar da var. Örneğin kehribar, ametist, oltu taşı, lületaşı, lal taşı bunlardan bazıları olarak sayılabilir. Bu süs taşlarının özellikleri diğerlerine göre farklıdır. Çünkü takı yapımında da kullanılan bu doğal taşların insan enerjisi üzerinde etkisi olduğuna inanılır. Süs eşyası yapımında ise lületaşı ve oltu taşı ağırlıklı olarak kullanılır. Bu taşlar oyulması basit ve kolay şekil alabilen taşlar olduğundan tercih edilir. Süs taşlarının bu kadar çeşitli ve fazla olması kullanım alanlarının da fazla olmasına neden olmuştur. Görüldüğü gibi ev dekorasyonundan takı malzemesine kadar her alanda kullanılabilirler. Taşlar arasındaki fiyatlar da aynı şekilde çeşitlilik gösterir. Bir taşın bulunma olasılığı ne kadar az ise fiyatı da o kadar artır. Çünkü dünyadaki her şey gibi taşlarda da az olanın değeri her zaman daha fazla olur.

Süs Taşları Trendyol’da

Süs Taşları Trendyol’da

Süs taşları renkleri ile de dikkat çeker. Tek renk sade taşların yanında birden çok renge sahip çizgili taşlar da bulunur. Bu taşlar dekor yaparken evinizin tarzına en uygun olanı seçme imkanı verir. Özellikle salon, oturma odası, mutfak gibi yerlerde duvar boyası ile uyumlu taşlar tercih etmek bir bütünlük sağlayacaktır. Süs beyaz taş çeşitleri her ne kadar sıklıkla tercih edilse de bazalt, granit gibi koyu renk taşlar da oldukça popülerdir. Bu taşlar sert ve dayanıklı oldukları için tercih edilir. Taşlar dekor yapma amacıyla kullanıldığı gibi başlı başına dekoratif obje olarak da değerlendirilebilir. Örneğin, oniks taşı göz alıcı süs eşyaları yapımında kullanılır. Bu süs eşyaları meyve ve hayvan figürleri olarak karşınıza çıkar. Bunun haricinde havan, tokmak gibi ufak tefek mutfak eşyalarının da bu taştan yapıldığını görebilirsiniz. Oniks taşı insanlar üzerinde faydalı etkiler yaratan bir taştır. Bu etkilerin en bilineni stresle mücadele ve pozitif düşünce alanında ortaya çıkar. Ayrıca topraklama yapabilen bir taş olduğundan negatif enerjiyi kişiden uzaklaştırır. Bu yüzden bu taşı üzerinizde ya da evinizde bulundurmanız hem şık bir görüntüye hem de kişisel faydaya neden olacaktır. Süs taşlarının bir başka çeşidi ise kokulu taşlar olarak karşınıza çıkar. Kokulu taşlar özel olarak hazırlanan ve genellikle hediye edilmek üzere üretilen taşlardır. Bu taşları kendiniz ve sevdikleriniz için alabilirsiniz. Gül, zambak, melek gibi figürlerle üretilen bu taşlara birbirinden güzel kokular eklenir. Bu sayede hem hediye olarak verebilir hem de kendi evinizin havasını değiştirmek maksadı ile kullanabilirsiniz. Süs taşları kullanım alanları taşların özellikleri, rengi, dokusu ve boyutlarına göre değişir. Bundan dolayı süs taşlarını kullanmak istiyorsanız öncelikli olarak hangi amaç ile kullanacağınızı belirlemelisiniz. Daha sonra ise en uygun taşı kolaylıkla bulabilirsiniz. Siz de dekorasyon, süsleme ve peyzaj için birbirinden güzel süs taşları arıyorsanız Trendyol üzerinden hemen sipariş verebilirsiniz.

Yukarı Çık