placeholder
"

Tahta Silgisi

" araması için 659 sonuç listeleniyor

Tahta Silgisi

Tahta Silgisi

İşte, okulda ya da gündelik yaşamda anlatım ve aktarım için kullanılan yazı tahtası, silgi ve tebeşir-kalem gibi ürünler işlevselliği ile öne çıkar. Yazı tahtalarına ister eski usül tebeşirle ister marker kalemle bir şeyler çizin bunun yüzeyi kirletmeden düzgün bir şekilde temizlenmesi için özel tasarımlar gerekir. Silgi her yazı tahtası kullanıcısının olmazsa olmaz araçlarından biridir. Eski dönemlerden beri sıklıkla tahta silgisi yapımında keçe tercih edilir. Temizlemeye yarayan tarafı keçe, tutacakları ve sırt desteği sert materyaller kullanılarak imal edilen klasik tasarım ergonomik oluşu ile popülerliğini korumaya devam eder. Tutacakları sayesinde elinizden kaymadan kolayca yazıları temizleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Okullarda, iş yerlerinde ve işletmelerde yazı ve resim amacıyla kullanılan tahtaların temizliğinde kullanılan işlevsel bir üründür. Zaman içerisinde gelişen yazı tahtası anlayışıyla paralel olarak farklı türleri de ortaya çıkar. Beyaz ve akıllı tahtalarda kullanılan modelleri üretilir. Mıknatıslı modeller tahta ve kenarlarında yer alan metallere tutunarak düşme sorununu ortadan kaldırır. Keçe, plastik ve eva gibi farklı maddelerden üretilen onlarca farklı çeşidi bulunur. Özellikle çocuklara eğitim veren anaokulu ve ilkokullarda tercih edilen desenli ve farklı dizaynlara sahip çeşitleri de vardır. Emoji, gülen yüz, baykuş, mouse gibi farklı tasarımları ve canlı renkleri ile bu modeller çocuğun ilgisini çekerek derse olan dikkatini artırır. Dikkat çekici ve eğlenceli tasarımların yanı sıra iş toplantısı ve yaşça daha büyük kişiler tarafından tercih edilen sade tasarımlar ve klasik modeller de bulunur. Farklı renk seçenekleri ile silgileri tekli ya da set halinde satın alabilirsiniz. Kullan-at ürünler ve ağzı değiştirilebilir modeller bulunur. Değiştirilebilir silme kısmı olan ürünlerde yedek silecek tasarımı da genellikle bulunur. Yaptığınız işe ve hitap ettiğiniz kişilere göre modele, kullandığınız tahtaya göre de ürün çeşidine karar verebilir, uygun fiyatlarla Trendyol’dan satın alabilirsiniz.

Tahta Silgisi Seçiminde Önemli Detaylar

Evinizde çocuklarınızın odası, mutfağınız ya da başka bir alanda; ofisinizde ya da toplantı salonlarında; okul ve dershanelerde; restoran ve kafelerde kullanılan yazı tahtalarının birçok çeşidi bulunur. Bunların hangi materyalden yapıldığı, üzerine ne ile yazı yazıldığı ve özellikleri silgi seçiminde önemi olan detaylardır. Örneğin mıknatıs tutucu metal kaplanmayan bir kara tahta üzerinde mıknatıslı silgi işlevini yerine getiremez. Bu nedenle kullandığınız tahtanın özelliklerini bilmeniz en doğru silici ürünü seçerken işinize yarar. Keçeli tahta silgisi özellikleri ve tahtanın yapısı birbiri ile uyumlu olmalıdır. Desen, renk ve tasarım seçimi kişiye bağlı olmasına rağmen dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunur. Örneğin iş toplantılarının düzenlendiği bir şirkette hayvan desenli bir silgi kullanılması yapılan işin profesyonel görünmesine engel olabilir. Herkesin ciddiyetini koruduğu bir ortamda yersiz görünür. Bu nedenle tasarımın yapısı ve rengi kullanım alanı ile doğrudan ilişkilidir. Yazı tahtaları laminant, melanin, duralit, porselen ve PVC gibi farklı materyallerden üretilir. Akıllı tahtalar üzerine projektör ile yansıtma yapıldığı için aynı zamanda bir perde görevi görür ve beyaz renklidir. Üzerine marker kalem ile yazı yazılır. Günümüzde çoğunlukla kullanılan beyaz tahtalar marker kalemle boyandığı için buna uygun silgiler tercih edilir. Mıknatıs özellikli olanların arkasında tutunmayı sağlayan çelik bulunur. Mıknatıs özellikli silgiler bu tarz metal akşamlara yapıştığı için not kâğıtlarının tutturulmasında da kullanılır. Tahtanın ölçüsü ile seçeceğiniz silginin boyutu da uyumlu olmalıdır. Çocukların kullanımı için alınan küçük çaplı boyama tahtaları için genellikle daha ufak ve hafif silgiler tercih edilir. Kullandığınız tahtaya uygun silgi ürünlerini Trendyol’dan temin edebilirsiniz.

Klasik Tahta Silgisi Modelleri

Yüzyıllardan beri insanlığın ders anlatırken, bir işle ilgili bilgi verirken ve tanıtım yaparken kullandığı kara olarak bilinen fakat siyah ve yeşil renge sahip tahtaların üzerinde tebeşir kullanılır. Bu tebeşirlerle yazılan yazıların ve çizilen resimlerin iş bittikten sonra silinerek temizlenmesi ve yeniden kullanılması için ise özel siliciler kullanılır. Keçe kumaşının tırtıklı yapısı sayesinde kaygan yüzeydeki pürüzleri tamamen temizlemeye yarayan bu siliciler kara tahta silgisi olarak adlandırılır. Elle yapılan silme işlemi esnasında silici kumaşın yani keçenin katlanmaması için arkasından destek veren düz bir yüzeyden olur. Çoğunlukla dikdörtgen ve oval olan bu desteklere eklenmiş tutucu kısmın var olduğu modeller de sık kullanılan tasarımlar arasındadır. Ele tam olarak oturmasını ve kolay bir şekilde temizleme işleminin yapılmasını sağlayan bu tutma sapı destek yüzeyine 90 derece dik olacak şekilde sabitlenmiş bir haldedir. Kara tahtalar eski dönem ürünleri olduğundan dolayı üzerinde ya da kalem koyma alanında çelik kullanılmaz ve mıknatıslı silici ürünler bu modeller için tercih edilmez. Kara tahta günümüzde okullardan kalkarak yerini akıllı ve beyaz tahtaya bırakmış olmasına rağmen farklı alanlarda da kullanımı devam eder. Nostaljik görünümü ile birçok kafe, restoran ve işletmede ya da evde konsepte uygun olarak kullanımı devam eder. Dekorasyona katkı olarak ayaklı ya da duvara sabitlenen modellerin yanı sıra kara tahta duvar kâğıdı ve yapışkanlı rulolar da tercih edilir. Tebeşir kullanılarak yazı yazılan bu ürünlerin temizliğinin yapılabilmesi için özel olarak üretilen silgiye ihtiyaç duyulur. Sıradan bir bez ile tebeşir temizlenmeye kalktığında yeterli verim alınamaz ve yüzey tamamen tozla kaplanır. Bu nedenle tırtıklı yapısı ile öne çıkan keçe kumaşın tercih edilmesi gerekir. Sıradan bir keçe parçasını saklamak ve temizleme işleminde kullanmaz zor olacağı için bu tarz tahta kullanıcıları özel üretimli silgileri tercih eder. Kara tahta kullanıcıları için özel üretilen birçok renge sahip ürünlere Trendyol’dan ulaşabilirsiniz.

Mıknatısla Tutunan Tahta Silgisi Seçenekleri

Mıknatıs demir, nikel, kobalt ve çelik gibi farklı metalleri manyetik alan üreterek çeken ve magnetten cüzdanlara varana kadar pek çok eşyada kullanılan bir materyaldir. Akıllı ve beyaz yazı tahtalarının kalem konulan alt uzun kenarına, çerçevesine ve arkasındaki desteğe tutunabilen mıknatıslı silgi modelleri de bu kullanışlı malzemeden faydalanılarak daha işlevsel özellikler kazanır. Sadece temizlemeye değil aynı zamanda yüzeye tutunmaya da yarayan bu manyetik tahta silgisi sayesinde işlemlerinizi daha kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Marker kalemle yazılan yazıları silerken, elinizin altında kolay ulaşabileceğiniz bir yerde tutabilir ve hatalarınızı anında düzeltebilirsiniz. Mıknatıslı tahta silgisi kullanılan yüzeye tutunduğu için kâğıt ve not asacağı olarak da değerlendirilebilir. Hem keçe hem de mikrofiber kumaş temizleyici yüzeyine sahip olan modellerde mıknatıs kullanılan çeşitler de vardır. Kolay kullanım avantajı sunan ve ürünün kaybolmasını önleyen mıknatıslı tasarımlar kullanılan malzemenin yanı sıra tasarımları ile de farklılaşır. Pembe, sarı, mavi gibi canlı renklerden birini yada siyah ve beyaz gibi klasikleşen tonları bulabileceğiniz gibi desenli ve şekilli olarak da karşınıza çıkar. Dikdörtgen, köşeleri verevli, dairesel ya da oval kesime sahip ürün seçenekleri sayesinde kullandığınız ürün hem gözünüze hitap eder hem de elinize tam oturan ergonomik tutuş imkanı yaratır. Mıknatıslı yüzey genellikle silici kısım ile tutucu bölüm arasına yerleştirildiğinden ötürü elinize gelen fazlalık bir parça bulunmaz ve kullanım esnasında sizi rahatsız etmez. Dilerseniz mıknatıslı tutucuyu, yedek temizleyicilerle değişim yaparak devamlı kullanım imkânı yakalayabilirsiniz. Mıknatıslı ürün seçeneklerine Trendyol’dan ulaşarak işlevsel ve kaliteli modellere sahip olabilir, işlemlerinizi hızlı ve pratik bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Teknolojiye Uyumlu Tahta Silgileri

İlerleyen teknoloji hayatın her alanında değişim yarattığı gibi eğitimde kullanılan materyalleri de etkiler. Önceki neslin aşina olduğu kara tahta ve tebeşir ikilisi yerini akıllı tahta ve kalemlere bırakır. Değişmeyen ise silgi kullanımının gerekliliğidir. Akıllı tahtalar özellikleri gereği özel kalemlerle kullanılabilir ve gerçekte yazı yazılmada dahi görüntünün bu şekilde yansıtılmasını sağlayabilir. Bu özelliklerine rağmen bu tarz beyaz ve perde görevi gören akıllı tahtalarda marker kalemler ile yazım işlemi devam eder. Bilgisayardan renk değiştirmek, kalınlık ayarlamak ve seçim yapmak uzun sürdüğünden dolayı özellikle eğitimciler iz bırakan kalem kullanımına devam eder. Akıllı kalemlerin arızalanması ya da hızlı olmak adına kullanılan siyah ve kırmızı gibi farklı renklerdeki marker kalemlerin kalıntıları ise bu işe uygun olan silgilerle temizlenir. Akıllı tahta silgisi hem keçe hem de mikrofiber yüzeyli olabilir. Çoğunluğu manyetik alana sahip mıknatıslı ve tutunma özelliğine sahip bu temizleyici ürünlerin akıllı tahtayla kullanımı sorun yaratmaz. Tahtanın dokunmatik olarak akıllı kalemleri algılama gücüne zarar gelmemesi adına bu iş için üretilen modeller tercih edilmelidir. Beyaz tahta silgisi olarak da geçen modeller gönül rahatlığı ile yüzeydeki yazıları temizlerken kullanılabilir. Keçe ve mikrofiber ağızları, plastik ya da eva tutacakları sayesinde uzun süre kullanılabilirler. Keçe kullanıldıkça sıkışarak incelir ve bir süre sonra işlevini yerine getiremez. Bu durumda yeni bir silgi kullanabilir ya da ağzı tıpkı mikrofiber kumaşta olduğu gibi değiştirilebilir özelliktekilere yönelebilirsiniz. Farklı renk, şekil ve desen seçenekleri arasından hangisine ihtiyacınız olduğunu belirlerken tahta silgisi yorumları ve özelliklerini inceleyerek, kolay karar verebilirsiniz.

Üstün Temizleme Gücüne Sahip Tahta Silgileri

Günümüzde çoğunlukla beyaz ve akıllı tahtalar kullanıldığı için bunların kaygan yüzeylerini leke bırakmadan temizleyen silgilerin üretimi hız kazanır. Son dönemde temizlik adına birçok alanda kullanılan antialerjik mikrofiber kumaşlardan üretilen silgi modelleri de bunların arasındadır. mikrofiber tahta silgisi iplikli ve aralıklı dokusu sayesinde uzun süre yenilenmeye ve temizlenmeye ihtiyaç duymadan yazıların silinmesi amacıyla kullanılabilir. Dayanıklı yapısı ile öne çıkan mikrofiber kumaşın kullanıldığı bu modellerin pek çok avantajı bulunur. Genellikle yumuşak dokulu sünger ve eva gibi malzemelerden üretilen sırt kısmına cırt bantlar ile sabitlenen mikrofiber kumaştan meydana gelir. Cırt bantlar sayesinde fazla kirlendiğinde ve işlevini tam yerine getirmediğinde kumaşı sökerek makinede ya da elde yıkayabilirsiniz. Silginin sırt kısmı sabit kalmakla beraber sadece kumaş kısmından oluşan yedek setleri de bulunur. Bu yedek setlerden edinerek kirlendiğinde silici yüzeyi saniyeler içerisinde değiştirerek işinize devam edebilirsiniz. Yedek ürünleri kullanırken de kirlenenleri yıkayıp, kurutabilirsiniz. Bu yedekleme sistemi sayesinde hem işinizden geri kalmaz hem de ekstra masraf yapmaktan kurtulursunuz. Yumuşak dokusu ve üstün temizleme gücü ile öne çıkan bu silgi modellerinin mıknatıs özelliği gösterenleri de bulunur. Metale tutunabilen bu ürünler sayesinde silgiyi her daim gözünüzün önünde yani yazı tahtası üzerinde tutarak kaybolmasını engelleyebilir, hızla ulaşarak vakit kazanabilirsiniz. Yumuşak sırt kısmı ve temizleyici mikrofiber kumaşı ile bu ürünler kırılmalara karşı da dayanıklıdır. Tasarımları sayesinde yere düşseler dahi kırılmaz ve önemli bir işin ortasındayken sizi yarı yolda bırakmaz. Mikrofiber silici parçaları düşük derecede tek başına makineye atılabilir ya da ılık su ve sabunla elde yıkanabilir. Özellikle dershane ve okul gibi çok fazla silgi bulunan yerlerde değiştirilebilir ağızlı bu modeller oldukça kolaylık sağlar. Siz de birçok insanın tercih ettiği, yeni teknoloji mikrofiber tahta silicilere Trendyol’dan ulaşarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

Keçe Tahta Silgisi Temizleme Önerileri

Hangi silgiyi kullanıyor olursanız olun bir noktada onu temizlemeniz gerekir. Sürekli olarak partiküllere, boyaya ve toza maruz bırakılan ürünler bir noktadan sonra işlevini yerine getiremez hale gelir ve yüzeyi temizlemek yerine daha da kirli yapabilir. Bu tarz nedenlerden ötürü hangi silginin nasıl temizlendiğini bilmeniz uzun süreli ve uygun kullanım açısından önemlidir. Tebeşir tahta silgisi denilince insanların aklına genellikle bir çeşit temizleme yöntemi gelir. Eski dönemlerden beri kullanılan bir yere vurarak tozunu azaltmak temizleme açısından işe yaramasına rağmen bazı sıkıntıları da beraberinde getirir. Silkeleme esnasında açığa çıkan toz ortamda bulunan çocukların ve öğretmenin sağlığını tehlikeye atar. Astım, hapşırma ve akciğer rahatsızlıklarına davetiye çıkaran bu yöntemden uzak durulması önerilir. Onun yerine ılık suya batırılarak keçenin temizlenmesi ve kuruyana kadar kullanılmaması gerekir. Sabun kullanılması önerilmez. Sabun artığı keçeden iyi temizlenmezse kullanım esnasında tahtanın kayganlaşıp, üzerine yazı yazılma özelliğini kaybetmesine neden olur. Marker kalem kullanılan tahtaları silmeye yarayan ürünlerin temizliğinde ise kimyasal ürünler tercih edebilirsiniz. Tebeşir gibi toz bir yapıda değil mürekkepli olduğundan dolayı bu tarz ürünlerin bulaşık deterjanı, sirke ve limon gibi çözücülerle temizlenmesi gerekir. Tahtaya zarar vermemek için yine tamamen kurumadan kullanılmaması gerekir. Fazla sıcak su silme yüzeyine zarar vereceği, soğuk su temizlik işleminde yetersiz kalacağı için her daim ılık su kullanılmalıdır. Mümkünse ürünün tutacak kısımlarına suyun değdirilmemesi gerekir. Fazla ıslanması durumunda temizleyici yüzey ve tutucu yüzey arasındaki yapışkan çözülerek kopabilir. İster plastik ister eva olsun tutacak ve mıknatısın suya temasından kaçınmalısınız. Doğru kullanım ve temizlik ile uzun süre dayanan kaliteli tahta silgilerini Trendyol’dan seçerek alışverişinizi tamamlayabilirsiniz.

Ekonomik Tahta Silgisi Fiyatları

Kırtasiye ürünleri arasında yer alan ve işyeri, ev ve işletme gibi farklı alanlarda bulunan tahtaların düzgün bir şekilde temizlenmesine yarayan silgilerin fiyatı genellikle makul olduğundan alıcısını zorlamaz. Yine de kendi aralarında özellikleri ve malzemeleri açısından fark bulunur ve bu durum fiyatlarına da yansır. Hem keçeden kara hem beyaz tahta silgisi fiyatları ile mikrofiber olanlar arasında fark bulunur. Silici kısmın keçe ya da mikrofiber oluşu fiyatı etkilediği gibi sırt kısmında kullanılan malzeme, boyut ve tutunma özelliği de maliyete etki eden faktörler arasında yer alır. Örneğin ekstra mıknatıs kullanılarak üretilen bir model ile sadece keçe ve plastikten üretilen bir silgi arasında malzeme miktarından dolayı fiyat farkı meydana gelir. Ürünlerin satış fiyatına etki eden unsurlardan biri de set içeriğidir. Tekli ve çoklu satılan modeller arasında adet miktarından dolayı değişim yaşanır. Çoklu setler genellikle aynı anda birçok siliciye sahip olmayı sağladığı için dershane ve okul gibi çok sayıda ihtiyaç olan yerlerde, tekli ürünler ev ve işletmelerde tercih edilir. Anaokulu, kreş gibi kurum alışverişlerinde ya da evde çocuğuna alan ebeveynlerde genellikle desenli modellere yönelim görülür. Hayvanlı tasarımlar, canlı renk ve dizaynlarla oluşturulan eğlenceli modellerin imalatındaki işçilik ve boya kullanımı da değerine etki eder. Sağlığa zararlı olmayan materyallerle ağır kimyasallar içermeyen ve tamamen geri dönüştürülebilir malzemelerden imal edilen modeller bulunur. Özellikle küçük çocukların bir şeyleri ağzına götürme merakından dolayı bu tarz ürünler onların bulunduğu alanlarda sıklıkla tercih edilir. Tekli ve çoklu ürünlerin yanı sıra yazı tahtası ve kalem gibi parçalarla beraber sunulan silgi setlerine de ulaşabilirsiniz. İhtiyacınız olan tüm modelleri Trendyol’da bulabilir, indirimli fiyat avantajı ile sahip olabilirsiniz.