"

Taş Boyama Seti

" araması için 2243 sonuç listeleniyor

Taş Boyama Seti

Taş Boyama Seti

Taş boyama seti günümüzde bir hobi edinmek isteyen çoğu kişinin elinin altında olması gereken malzemeler haline geliyor. Gerek ilk defa bir hobi edinmek isteyen kişiler, gerekse hali hazırda bir hobisi olanlar taş boyama seti ediniyor. Çünkü bu sanatı yapmak hem oldukça kolay, hem de günlük hayatın stresinden uzaklaşmak için birebir. Taş boyama sanatının en büyük özelliği ise hayal gücünüzü, el becerilerinizi ve yaratıcılığınızı bir araya getirerek taşlar üzerinde boyamalar ve resimler yapma fırsatı vermesidir. Aynı zamanda taş boyama yaparak hem kendiniz için hem de sevdikleriniz için birçok ev dekorasyon ürünleri, dolap ve duvar süsleri ile tablolar gibi birçok ürün ortaya çıkartabilirsiniz. Çocuklardan yaşlılara, gençlerden orta yaşlılara kadar her yaşa hitap eden taş boyama sanatına set halinde satılan ürünler ile başlangıç yapabilirsiniz. Aynı zamanda sadece taş boyama fırça seti ve taş boyama kalem seti de uygun fiyatlarla Trendyol’da yer alıyor.

Hem Sanatsal Hem Dekoratif Ürünler Üretme İmkanı

Taşlar her ne kadar basit yapıdaymış gibi görünse de, taş üzerine çeşitli çizimler ve boyamalar yapıldığı vakit oldukça sanatsal ve dekoratif ürünler ortaya çıkarılabilir. Taşlarla hem kendi evinizi güzelleştirebilir, hem de çevrenize kendi ellerinizle yaptığınız güzel bir hediye verebilirsiniz. Diğer hobi ve sanatlara nazaran oldukça kolay ve uygun fiyatlı olan taş boyama sanatını ise herhangi bir kursa gitmeden bile öğrenebilirsiniz. Bazı taş boyama setlerinin içerisindeki şekiller ile kolayca taş üzerine transfer edebilir ya da internet üzerinden taş boyama eğitim videolarını izleyerek ve yazıları okuyarak kendi hayal gücünüzü taş üzerine uygulayabilirsiniz. Özellikle ilk defa bir hobi edinmek isteyenler de taş boyamayı tercih etmekte, hatta daha sonrasında taş üzerinde boyamayı öğrenince ahşap ve tuvaller üzerinde bu çizimleri ve boyamaları geliştirerek yeteneklerini ilerletme fırsatı bulabilirler. Ayrıca taş boyama sanatı çocuklarınız için de oldukça uygun bir hobi ve oyun haline gelecektir. Hem kolay ve öğretici, hem yaratıcılığını ilerletmesi için bir olanak, hem de uygun fiyatlı olması sebebiyle çocuklarınız için de taş boyama seti alarak birlikte hoş vakitler geçirebilirsiniz.

Değişik Renklerde Akrilik Boyalarla Boyanmaya Hazır Taşlar

Taş boyama seti içerisinde birçok farklı renkte su bazlı akrilik boya yer alır. Su bazlı olan bu akrilik boyalar diğer boyalara nazaran daha doğal bir yapısı vardır. Taş boyama haricinde ahşap üzerine ve tuvallere de uygulanabilir. Diğer boyalara göre uygulandığı alan üzerinde daha çabuk kurumakta ve dolayısıyla boyama işleminden sonra bekleme süresini azdır. Bu durum da diğer boya ürünlerine göre size daha pratik bir işlem sağlar. Bunun yanı sıra, hem taş hem de ahşap boyamak için en uygun boya çeşididir. Diğer boyalar su bazlı boya gibi taş üzerine uygulandığı vakit tam anlamıyla tutmaz ve hoş bir görüntü oluşturmaz. Ayrıca, su bazlı boyaların boyama yaparken kusurları da örten bir yapısı bulunur. Bütün bunların yanı sıra, tek tek satın alınan su bazlı boyalara nazaran set halinde alınan boyalar daha uygun fiyata denk geliyor. Bu sebeple taş boyama seti cebinize daha uygun bir seçenek haline gelecektir. Peki bu akrilik boya çeşitlerinin farkları nelerdir? Mat özellikli akrilik boyalar kusurları örtmek için birebirdir. Bu sebeple başlangıç aşamasında taş boyayacak olan kişiler için oldukça uygundur. Parlak akrilik boyalar ise taşlarınıza daha parlak ve canlı bir görünüm verecektir, fakat taşınızı boyarken küçük kusurları da belli edecektir. Bu sebeple taş boyama için en uygun su bazlı boyalar mat ve yarı mat özellikli akrilik boyalardır. Taş boyama işlemini bitirdikten ve boya kuruduktan sonra vernikle taşınızın üstünden geçtiğiniz vakit de zaten taşınızın renkleri parlak görünecek ve taşın üzerindeki boyayı koruyucu bir işlev görecektir. Bu sebeple setler içerisindeki boyalar da genelde mat veya yarı mat renklerde bulunur. Vernikler parlak, yarı mat ya da mat olabilir. Siz taşınızın nasıl görünmesini istiyorsanız verniği ona göre seçmelisiniz. Parlak vernik ile parlak taşlar, mat ve yarı mat vernikler ile daha mat bir taş elde edebilirsiniz.

Akrilik boyanızı yüzey üzerinde kullanmak içinse birçok yöntem bulunur. Kuru fırça, seyreltme, noktalama, yıkama, baskılama, sıçratma ve daha birçok tekniği su bazlı boya ile yapabilirsiniz. Taş boyama sanatı seti malzemeleri oldukça kapsamlı ve işinizi görecek bütün malzemeleri barındırdığı için, hobinize istediğiniz yerde ve zamanda başlayabilirsiniz. Ayrıca taş boyama seti fiyatları ise uygun fiyatlarla ve kampanyalarla Trendyol'da sizi bekliyor.

Setinizin İçinde Bulunan Taşları Boyamaya Uygun Ebatta Fırçalar

Taş boyama için fırça seçimi de oldukça önemli bir noktadır. Çünkü sahip olacağınız taş her ne kadar büyük olursa olsun, yine de büyük bir tuvalde ya da ahşapta kullanılacak bir fırçayı kullanmamalısınız. Küçük boy taşlar için fırça da oldukça ince ve taşa rahatça boyama yapabileceğiniz büyüklükte olmalıdır. Bu sebeple taş boyama sanatına başlamadan evvel malzemeleri tek tek satın almak yerine, set halinde satın almak daha mantıklı bir seçenek olacaktır. Çünkü bu setin içerisinde taşa uygun fırça bulunur. Bazı taş boyama setlerinde sadece set içerisindeki taşa uygun bir fırça bulunurken, bazılarında ise birkaç tane fırça bulunur. Eğer aldığınız ya da almayı düşündüğünüz taş boyama setinde yalnızca tek fırça varsa, taş boyama fırça seti de almanız gerekebilir.

Akrilik Boyayla Uğraşmak İstemeyenlere Keçeli Kalem Bulunan Taş Boyama Setleri

Bazı taş boyama setlerinde fırça ve akrilik boya yerine keçeli kalemler bulunur. Keçeli kalem kullanmak da taş boyama için uygun bir malzemedir. Özellikle yeni başlayanlar ya da taş üzerine detaylı çizim yapmak isteyenler (insan ve hayvan figürü gibi) tarafından tercih edilmekte. Orta ve küçük boy doğal taşlar için özellikle keçeli kalemler oldukça uygundur, çünkü detaylı figürler daha kolay bir şekilde taş üzerine çizilir. Genel olarak keçeli kalem bulunan taş boyama setlerinde ise farklı renklerde birçok keçeli kalem bulunur ve siz de aralarından istediğiniz renkte ya da renklerde keçeli kalemle doğal taşlarınızı boyayabilirsiniz. Taş boyama setinin haricinde de taş boyama kalemi seti de ayrıca satıldığı için, fırça bulunan taş boyama seti haricinde de kalem setinden satın alabilirsiniz ve setinizdeki malzemeleri genişletebilirsiniz.

Daha Pratik Bir Taş Boyama Deneyimi İçin Çeşitli Şekiller

Bazı taş boyama setlerinde ise çeşitli şekiller bulunur. Özellikle taş boyama sanatına yeni başlayacak olanlar ve çocuklar için şekillerin bulunduğu taş boyama setleri oldukça iyi gelecektir. Çünkü şekillerle birlikte ilk başta taşı boyamak, hayal gücünden boyamaya nazaran daha kolay olabilir. Örnek olarak, mandala şekilleri ya da hayvan figürleri bulunan taş boyama setleri bulunur. Mandalaya ilgi duyanlar ya da çocukları için hayvan figürlü şekillerin olduğu bir taş boyama seti almak hem sizin için hem de çocuklarınız için uygun bir seçim olacaktır. Taş boyamada ilerlediğiniz vakit ve kendi yaratıcılığınızı kullanma zamanınızın geldiğini düşündüğünüz zaman ise içerisinde hazır figürler bulunmayan taş boyama setlerini de edinebilirsiniz.

Setinizin En Önemli Malzemesi Olan Doğal Taşlar

Her setin içerisinde boyamak için farklı boyutlarda doğal taşlar bulunur. İster büyük boy, ister orta büyüklükte ya da ufak taşlar, kendi zevkinize ve isteğinize göre doğal taş bulunan bir taş boyama seti edinebilirsiniz. Bu taşlar, kumsaldan ya da yeşillik alanlardan elde edilmiş doğal taşlar olacaktır ve boyamaya hazırdır. Taş boyama için en uygun taşlar ise çakıl taşlarıdır. Bu taşlar çeşitli boylarda ve doğal renklerde olabilir. Tek tek alındığı vakit bazen yanlışlıkla bahçe ve saksı taşı alınabilir ve bu taşlar da boyama için uygun değillerdir. Çünkü taş boyama için en uygun taşlar pürüzsüz, dayanıklı (dağılmayan) ve hiçbir boyasal işlem görmemiş olmaları gerekiyor. Bu sebeple taş boyama seti halinde olan doğal taşlardan almanız hem doğru taşlara sahip olmanızı, hem de set halinde alacağınız için daha uygun fiyata bu malzemelere ulaşmanızı sağlar.

İsteyene Taş Boyama Fırça Seti, İsteyene Taş Boyama Kalem Seti

Taş boyama sanatını hali hazırda yapmakta olanlar ve fırçaları ya da kalemleri ayrıca set halinde almak isteyenler için de buna uygun taş boyama setleri bulunur. Tek başına fırçaları ya da kalemleri almak daha maliyetli olacağından, çeşitli boyda fırçalar ve çeşitli renklerde keçeli kalemler bulunan bu setleri daha uygun fiyatlara edinebilirsiniz. Taş boyama kalem seti ve taş boyama fırça seti olarak uygun fiyatlarla Trendyol'da bulabilirsiniz.

Taş Boyama Setinin Olmazsa Olmaz Malzemeleri

Taş boyama setlerinde farklı ürünler bulunabilir. Bu sebeple kendinize ve cebinize en uygun taş boyama setini seçmeniz gerekiyor. Taş boyama seti kategorisinde size en uygun seti seçmek için ise bazı püf noktalar vardır. Bunlardan ilki, bu sanattaki seviyeniz. Eğer ilk defa bu hobiye girişecekseniz ya da çocuklarınıza bir hobi edindirmek istiyorsanız, öncelikle içerisinde çeşitli şekiller bulunan bir taş boyama seti almanız tavsiye edilir. Bu setler genelde başlangıç için üretilir ve birçok farklı temada şekiller bulunur. Hayvan figürleri, mandala şekiller ve daha nicesi, hangisi ilginizi seçiyorsa ondan almanız başlangıç seti için uygun olacaktır. Bu setlerin içerisinde doğal taş, boya ve fırça ya da keçeli kalem bulunur. İster boya ve fırça bulunanı seçin, ister keçeli kalem bulunan seti; daha orta ve ileri seviyede bulunanlar için seçenekler çoğalmakta. Bazı setlerde büyük boy ya da küçük boy taşlar bulunur. Başlangıç ve orta seviyede olanların orta büyüklükte ya da büyük boy taşlar bulunan setleri seçmeleri daha uygun olacaktır. Çünkü taşın boyutu ufaldıkça, üzerinde çalışması da aynı oranda daha detaylı olmaya başlayacaktır ve zorlaşacaktır. Bu yüzden hevesinizin kırılmaması için ilk başlarda içerisinde büyük boy taşlar olan setleri tavsiye edilir. Satışta olan her bir taş boyama setinde taşların büyüklüğü de yazar ve bazı setler kampanya dahilindedir. Bu yüzden kolaylıkla kendinize uygun bir seti edinebilirsiniz.

“Elimde taşlar ve boyalar var, fakat yeni fırçaya ihtiyacım var” ya da “taşlar var ama sadece kalemlere ihtiyacım var” diyorsanız, size uygun taş boyama fırça seti ve taş boyama kalem seti de fırsatlarla Trendyol’da bulunmakta. Bunun yanı sıra, akrilik boya setleri de ayrıca satılıyor. Zaman zaman bazı ürünlerde kampanyalar oluştuğu için istediğiniz taş boyama setini kolaylıkla elde edebilirsiniz.

Bunların yanı sıra, taş boyama seti ile sahip olduğunuz malzemeleri (fırçalar, boyalar ve keçeli kalemler), sadece taş boyamada değil, aynı zamanda ahşap, kağıt ve plastik gibi birçok ürüne uygulayabilirsiniz. Bu sebeple taş boyama setinde bulunan ürünler size kısıtlı bir kullanım alanı sunmaz. Uygun fiyatlı ve çeşitli yelpazede kullanılabilen bu setler ile taş boyama hobisine giriş yaptıktan sonra, istediğiniz her türlü boyama sanatı için de kullanabilirsiniz. Ayrıca, taş boyama sanatı da hali hazırda resim ve ahşap boyama gibi birçok hobi ve sanatsal alanın da bir başlangıcı niteliğindedir. Bu sebeple taş boyama sanatı hem çizim ve boyama sanatına giriş hem de evinize dekoratif ürünler hazırlamak için mükemmel bir hobidir. Çocuğunuza da bu sanatı öğreterek hem bir el işi öğreterek hayal gücünü geliştirmesine yardımcı olabilir, hem birlikte kaliteli vakit geçirebilir hem de çocuğunuzun yeteneklerini öğrenerek geliştirmesini sağlayabilirsiniz.

Taşları boyadıktan sonra ise çeşitli materyaller ile taşınızı süsleyebilir ve daha güzel bir ev dekorasyonu ürünü ya da hediyelik eşya ortaya çıkartabilirsiniz. Örnek olarak, ince kare bir ahşap yüzey üzerine yapıştırılan boyanmış taşlar ile hoş bir tablo edebilirsiniz. Bir diğer örnek ise, fanus içerisine yerleştirilen boyanmış taşların ev dekoratif ürünü olarak sıkça kullanılmasıdır. Taş boyama sanatı ile hem hayal gücünüzü geliştirebilir hem de uygun fiyat ve kendi emeğiniz ile ortaya şık ev dekorasyon ürünleri çıkartabilirsiniz. Trendyol sitesine ya da uygulamasına girerek en uygun fiyata ve kampanyada olan taş boyama setlerine, taş boyama fırça setlerine ve taş boyama kalem setlerine ulaşabilir, kendinizin ve sevdiklerinizin en basit ve düşük fiyatlı malzemeleri olan bu hobiye başlaması için ilk adımı atabilirsiniz.

Taş Boyama Sanatı İçin Bazı Püf Noktalar

Taşınızı boyamadan evvel mutlaka su bazlı akrilik boyanızı sulandırın. Bir kaba kullanacağınız boyayı, diğer bir kaba ise suyu koyun ve fırçanız ile önce az bir boya alın, sonrasında suya batırıp boyanızı inceltin. Eğer bu işlemi uygulamazsanız, yapacağınız boyamadan sonra sanki sulu boya ile çalışmış gibi bir görünüm olacaktır. Çünkü su bazlı boyalar içerik olarak yoğun bir boya türüdür ve inceltilmesi gerekebilir. Bu sebeple, taş boyama setinizde ufak boy su bazlı boyalar olsa dahi, uzun zaman işinizi görecektir. Taşa zemin uygulamak içinse öncelikle taşınıza iki kat zemin boyayabilir, sonra üstüne çizimlerinize geçebilirsiniz.Su bazlı boya diğer boyalara göre en çabuk kuruyan boya çeşididir. Boyama işleminden sonra 12 saat ila 1 gün arasında boyama yaptığınız ürün tamamen kuruyacaktır. Taşınızın boyasının daha kolay ve çabuk kurumasını isterseniz, üzerine kurutma makinesini açarak bunu sağlayabilirsiniz.

Beyaz taşlar bulunan taş boyama setlerini kullanırsanız, taşınızı boyarken çizimleriniz daha çok belli olur. Eğer setinizdeki taşlar farklı renkteyse, zemine ilk başta beyaz boya uygulayarak da bunu elde edebilirsiniz.

Su bazlı akrilik boya üstünüze sıçradıysa, boya kurumadan evvel sivri uçlu bir malzeme ile boyayı kazıyarak kıyafetinizi temizleyebilirsiniz. Yalnız dikkat, kurumadan evvel bu işlemi yapmalısınız yoksa kalıcı lekeler bırakabilir. “Taş boyama sadece ev dekoratif ürünlerinde mi kullanılır?” sorusu merak edilen konulardan biridir. Taş boyama ile çeşitli takılar ve anahtarlıklar üretenler bile var, bu yüzden taş boyama sizin yaratıcılığınıza ve hayal gücünüze bağlıdır. Fikir almak için internette biraz dolanmak bile taş boyayarak ne kadar çok çeşitli ürünleri üretebileceğinizi gösterecektir. Keçeli kalemler ile taş boyama uygulaması oldukça kolay ve kalıcıdır. Bu sebeple taş boyama setlerinde çoğunluk bu iki üründen birisi bulunur. Sulu boya da kullanılabilir ama su bazlı boya ya da keçeli kalem kadar taş üzerinde etkisi bulunmaz. Siz de taş boyama setlerini satın alarak taşlarınızı dilediğiniz gibi boyamaya hemen başlayabilirsiniz.