placeholder
"

Tohumlu Kalem

" araması için 494 sonuç listeleniyor
SosyalBen Tohumlu Kurşun Kalem
SosyalBenTohumlu Kurşun Kalem
(18)
Tohumlu Kurşun Kalem
5 TL
Sepete Git

Tohumlu Kalem

Tohumlu Kalem

Yaşanılabilir yeşil bir dünyanın bugünü ve geleceği için yapılabilecek en faydalı eylemlerin başında şüphesiz ağaç dikmek geliyor. Artık tohumdan filize, filizden ağaca, ağaçtan ormana giden yola tek bir kalemle çıkmak mümkün olabiliyor. Doğaya zararsız geri dönüşümü olan malzemelerden çevreyle dost üretim sistemiyle sunulan tohumlu kalem ağaçtan geleni tekrar ağaca dönüştürüyor. Üstelik sadece ağaç da değil, rengarenk çiçekler, sarmaşıklar, en sevdiğiniz sebze ve meyveler kaleminizin ucundaki tohumlar sayesinde dünyayı kuşatıyor. Çevreci kurşun kalemler, tükenmez kalemler, uçlu versatiller, rollerlar yemyeşil bir dünyanın kapılarını aralayacak mucizeyi tekrar tekrar yaşatacak eşsiz tohumlar taşıyor. Ergonomik tasarımıyla keyifle kullanılan, yeşeren, çiçek açan kalemler kendisi tükendiğinde bile arkasında temiz, renkli, canlı bir dünyayı miras bırakıyor. Aldığınız tek bir kalem insanlığa nefes, gölge, yağış oluyor. Güvenli ödeme sistemi ve hızlı teslimat garantisi sunan Trendyol zengin tohumlu kalem seçenekleriyle en güzel yazı deneyimlerinizi gelecek nesillere bırakılacak yemyeşil bir dünya ile buluşturuyor.

Tohumlu kurşun kalemin üretiminde teknolojik ağaç kullanılıyor. Yani bu kalemlerin üretiminde insan ve çevre sağlığını tehlikeye sokan kimyevi maddelere mesafeli duran geri dönüşüm teknolojisinden yararlanılıyor. Kurşun kalemlerin üst sınırında suyla temas ettiğinde eriyen yarı şeffaf yeşil kapsüller yer alıyor. Bu küçük kapsül açması istenen bitkilerin tohumları ve az miktarda besleyici toprak içeriyor. Kalem toprağa dik açıyla saplanarak dikim tamamlandığında bir miktar sulanmaya ihtiyaç duyuyor. Düzenli bir şekilde sulaması yapılan kalemin arkasındaki tohumlar zamanla yeşermeye, filizlenmeye ve uzamaya başlıyor. Kurşun kalemler genel olarak bu yapıya sahipken, tohumlu tükenmez kalemlerin üretiminde biyolojik açıdan tabiatta çözünen bioplastik hammadde, geri dönüştürülmüş kâğıt ve içeriğinde zehirli madde barındırmayan mürekkep kullanılıyor. Tohumlar yazı ucunun ters yönündeki kapakta korunuyor. Kapağını açıp hazne içindeki tohumlar toprağa ekildiğinde yeşeriyor ve yaşam başlıyor. Tasarımı genelde büyük yeşil bir yaprak figürüyle tamamlanan tükenmezler, %80 daha az plastik içeren yapısı ve %100 geri dönüştürülmüş karton birleşimiyle takdir topluyor.

Tohumlu Kalem Tohum Çeşitleri

Tohumlu kalemler ağaç, çiçek ya da sebze tohumu taşıyabiliyor. Sarılı olduğu kraft kartonun üzerinde tohumun cinsi ve dikim süreci basit bir anlatımla resmediliyor. Bu sayede daha önce hiç yeşeren kalem deneyimi olmayanlar bile kolaylıkla bitki dikim işlemini ve bakımını kolayca başarabiliyor. Ağaç tohumları arasında çamlar, özellikle de karaçam tohumu sıklıkla tercih edilen seçenekler arasında yer alıyor. 10-15 yıl içinde 35-40 m boya erişebilen karaçam, çamgiller familyasında yaşlandığında derin çatlaklı, kalın koyu renkli kabuklara sahip gövdesiyle ayırt ediliyor. Ömürlerinin 100-1000 yıl arasında olduğu düşünüldüğünde hikayesinin çalışma masanızın üzerindeki küçük saksıya saplanan tek bir kalemden çıkan filizlerle başlayabileceğini düşünmek mucize gibi geliyor. Tohumlu kalem içinde gelen diğer ağaç türleri arasında sarıçam ve ladin bulunuyor. Uzun, budaksız, düz gövdesiyle tanınan sarıçam, bahçe düzenlemelerinde dört mevsim yeşil piramit formlu gövdesiyle sıklıkla tercih edilen ladin dikildiği saksıda on gün sonra ilk canlılık belirtilerini vermeye başlıyor.

Ağaçların filiz hallerinin saksıda serpilip geliştiği bir yılın sonunda balkonda büyük bir saksıya ya da doğrudan bahçede güneş gören bir alana aktarılması tavsiye ediliyor. Metrelerce uzayabilen çeşit çeşit sarmaşıklar da kaleminizde birkaç tohumla muhafaza edilip toprakla buluşacağı anı bekleyen bitki türleri arasında yer alıyor. Çalışma masanızın üzerindeki birkaç kalemle akşam yemeğinin salatasını hazırlayabilmek de mümkün. İnanması zor görünse de yemyeşil marullar, rokalar, maydanoz, nane ve dereotları bu tohumlardan türetilebiliyor. Et yemeklerinde kullanabileceğiniz kekik, şifa topu turp, kahvaltıda tüketeceğiniz yeşil biberler hep kaleminizi sapladığınız saksılarda yetişiyor. Fesleğen tohumlu kalem sayesinde top gövdeli fesleğenler hem yeniyor hem de nefis kokusuyla mest ediyor. Bu arada üreticiler tarafından çiçek sevenler de unutulmuyor. Çiçek tohumlu kalem sayesinde pembe tonlarındaki cazibesiyle büyüleyen akşam sefaları, sarı, turuncu, mor, beyaz, pembe renk çeşitliliğiyle karanfiller, pembe ve beyazın dansıyla şenlenen kahkaha çiçekleri, volanlı eteklerini savuran kadife çiçekleri dünyayı donatıyor. Bunlara ilaveten menekşe ve lavantayı da içeren zenginliğe sahip tohumlu kalem çeşitleri Trendyol’un eşsiz koleksiyonunda doğanın mucizelerini yaşam alanlarınıza taşımak için bekliyor.

Tohumlu Kalem Ekimi Sürecinin İncelikleri

Tohumlu kalem sayesinde yeni bitkilerinize kavuşmanın iki yöntemi bulunuyor. İlki geri dönüşümlü malzemeden üretilen kurşun kalemin kısalıp kullanılamayacak boyuta ulaştığında kapsül kısmı toprak altında kalacak şekilde saksıya gömülmesi oluyor. Küçülmesini bekleyemeyip hemen bitkilerine kavuşmak isteyenler dikim işlemini kalemi kullanmadan önce de yapabiliyor. Çünkü dikim işleminden 24 saat sonra kalemi topraktan çıkarıp kullanmaya devam edilebiliyor. Zira kalemin arkasındaki şeffaf kapsül bu süre zarfında çoktan suyla erimiş, tohumları da toprakla buluşmuş oluyor. Dikim alanı olarak sevdiğiniz bir saksı modelinin küçük ve orta boyları yetiyor. Evinizin, ofisinizin dekorasyonuna uyan beğendiğiniz hemen her saksı modeli rahatlıkla bu iş için kullanılabiliyor. Uygun ürünler yoksa bardak, artık kullanmadığınız bir kupa ya da evdeki atık kaplardan boyayarak dönüştürdüğünüz bir saksı da hazırları kadar iş görebiliyor. Toprağın özellikle taşsız ve yumuşak olmasına dikkat edilmesi öneriliyor. Çünkü toprak içinde bulunan taşlar filizlenmeyi ya engelliyor ya da geciktiriyor. Tohumlu kalem arkasında bulunan yeşil kapsül en az 2 cm gömülü kalacak şekilde toprağa saplanıyor.

Vücutta eriyen ilaç çevresi koruyucuları gibi ağaç hammaddeli yeşil renkli kapsüller de suyla birlikte toprağın altında zamanla eriyor. Dikim işlemi tamamlandıktan, yeteri kadar yüzeyin toprak içine gömüldüğünden emin olduktan sonra saksı içine yaklaşık 1 çay bardağı kadar can suyu verilerek, güneş alan bir yere konuyor. Takip eden günlerde toprağı sürekli nemli kalacak şekilde düzenli olarak sulanıyor. İkinci dikim yönteminde ise tükenmez kalemlerin haznesinde saklanan tohumlar kapak açılarak çıkarılıyor. Yeni ortamına alıştırabilmek için bir gün boyunca su dolu bir bardakta bekletiliyor. Sonrasında kâğıt bir havlu üzerine alınan tohumlar saksıdaki toprağın üzerine aralıklı olarak bırakılıyor. Üzerine 4-5 mm toprak dökülerek nazikçe düzeltiliyor ve yine can suyu verilerek dikim işlemi nihayetleniyor. Tercihen cam önü ya da balkon gibi güneş alan, oksijeni bol bir mekânda düzenli olarak sulanan tohumlar 10-28 gün arasında filizlenip yeşeriyor. 1 yıl içinde gerekli olgunluğa ulaşan bitkilerin saksı değişim zamanı da gelmiş oluyor. Takip eden yıllarda bitkinin türüne ve ihtiyaçlarına uygun olarak büyük saksılarda ya da bahçede bakımı sürdürülüyor. Bu bitkilerin bakımında özellikle ilk aylarda toprağını sürekli nemli tutmak önem arz ediyor. Karanlık, gölge, soğuk sevmeyen bu bitkiler oksijen, güneş ışığı ve suyun verdiği güçle canlanıp coşuyor. Size de toprağa diktiğiniz kaleminizin sunduğu mucizelerin keyfini ve bereketini sürmek kalıyor.

Tohumlu Kalem Hediyelik Seçenekleriyle Hatıralar Hep Canlı

Tohumlu kalem genellikle teknolojik ağaçtan üretilmiş bir gövde ve üst kısmında tohumları saran çam özünden yapılmış yeşil yarı şeffaf kapsülden oluşuyor. Doğayı koruma konseptine uygun tasarıma sahip geri dönüşümlü karton ceplerle korunan bu kalemler günümüzde özel zarflar, not kartları ve süslemelerle fonksiyonel hediyelik objeler arasında öne çıkıyor. Kaliteli malzemesi, işlevsel yazı deneyimi ve şık sunum seçenekleriyle beğeni toplayan bu armağanlar yeşil bir çevre için seferberliğin de sembollerini içeriyor. Daha fazla teşvik etmek için de geri dönüştürülebilen kraft zarfların üstünde dikim ve bakım önerileri mutlaka yer alıyor. Bitki yetiştirmeyi ilk kez deneyimleyenler bile kolaylıkla talimatları izleyerek başarılı olabiliyor. Yeni ofis açan arkadaşınızın işlerine uğur getirmek, mezun olan kardeşinize tatil anılarını yazmak, emekli olan babanıza bulmacalarını çözmek için bir kutu tohumlu kalem hediye etmek onlar için olduğu kadar evren için de en güzel hediyelerden biri oluyor. Böylelikle sizden sevdiklerinize, onlardan da doğaya sunulan bu anlamlı hediyelerle hatıralar hep göz önünde canlı kalıyor.

Tohumlu kalemlerin ve koruyucu ceplerinin üstüne dilediğiniz baskılar yapılabiliyor. Üstelik üzerine istediğiniz ismi yazdırmak, logo, slogan işleterek özelleştirmek seçenek yelpazesini genişletiyor. İsimli tohumlu kalem sayesinde kutlama yapmak, anmak, gönül almak kolaylaşıyor. Ayrıca baskılı tohumlu kalem yaptırarak çalışanları, müşterileri, tedarikçileri ve potansiyel kitlesiyle buluşturabilen firmalar bilinirlik, devamlılık ve sosyal sorumluluk hedeflerine tek hamleyle ulaşabiliyor. Bunun için aklınızdaki kalem tasarımını renkleriniz, logonuz, firma adınız ve sloganınızla buluşturmak yetiyor. Firmanız adına özelleştirilen kaliteli endüstriyel bir ürün yeşil çevre algısıyla bütünleşerek akıllara kazınmış oluyor. Örneğin yeni kurulan şirketiniz için kurumsal kimlik yapılanmasında kartvizit, internet sitesi, sosyal medyanın etkin kullanımı gibi girişimlerin yanı sıra bu tarz promosyon hediyelerle yapılan jestler markalaşma yolculuğunuzu destekliyor. Toplantı, etkinlik, organizasyon, davet gibi sosyal ortamlar da isimli, baskılı kalemleri iş ağınızla buluşturmak için faydalı birer zemin teşkil edebiliyor. Bu ince düşünceniz, yerli yabancı davetlileriniz sayesinde dünyanın her yerinde tohumlu kalem fikriyle fiziken de çiçekler açıyor.

Bilinçli Gelin ve Damatların Yeni Tercihi Tohumlu Kalem Davetiye

Son yıllarda tohumlu kalemler özel gün kutlamalarında konuklara hatıra olarak ikram edilen obje ve aksesuarlar içinde en anlamlı alternatifler arasında yer alıyor. Yeşil bir canlıyla taçlandırılan bu özel günler gerçek anlamda ölümsüzleştiriliyor. Nişan, nikah, düğün gibi özel gün davetiyelerinde bu çiçek açan kalemleri özelleştirerek benzersiz davetiyeler tasarlanabiliyor. Tohumlu kalem davetiye isme özel geri dönüşümlü zarf içinde gelin ve damadın davetlilere özel yazdığı metine iliştirilen kalemle birlikte gönderiliyor. Geleneksel alışkanlıklara atıfla tıpkı yüzüklerde olduğu gibi kalem gövdesine de gelin ve damadın adı, özel günün tarihi işleniyor. Son olarak paket çiftin zevkine uygun olarak çiçek, kurdele, boncuk gibi süslemelerle bezenerek dağıtıma hazır hale getiriliyor. Benzer şekilde davet sonrası hatıra olarak tohumlu kalem nikah şekeri ikramı da bilinçli çevreci çiftler arasında yaygınlaşıyor. Klasik şeker, çikolata, lavanta kesesi gibi ikramlar yerine ulvi amaçlarla dağıtılan bu hediye davetlileri de mutlu ediyor. Gelinle damadın isimlerinin, güzel mesajlarının ve tarihin yazdığı yeşeren kalemlerle davet sonrası dikilen her yeşil sayesinde kutlamalarınıza tabiat da katılmış oluyor.

Nişan, kına, nikah, düğün gibi özel organizasyonlarınıza eşlik eden tohumlu kalem, sonrasında ilk çocuğunuzu kucağınıza aldığınızda da müjdeyi bildirmenin en özel yöntemleri arasına giriyor. Evde ya da hastanede yeni doğan için kutlamaya gelenlere şık giydirilmiş büyük sepetler içinde hatıra olarak sunulan tohumlu kalem bebek hediyesi sayesinde onlarca bitki de bebeğinizle birlikte büyüyor. Dünyalarının her zaman çiçek bahçesi gibi olmasını dilediğiniz dostlarınızla buluşturduğunuz çiçek açan kalemler en güzel teşekkür şekillerinden biri oluyor. Ayrıca son dönemlerin gözde kutlamalarından doğum öncesi müstakbel anneye destek olunan, moral verilen, hediyelerle renklenen ve bebeğin gelişine ön kutlama niteliğinde olan “baby shower” partilerinde anne de gelen yakınlarına hatıra olarak tohumlu kalem jestiyle karşılık verebiliyor. Tüm bu özel günlerin yanı sıra tohumlu kalem eşliğinde yapılan şık davet şekli büyük toplantı, etkinlik ve organizasyonlarda da rağbet görüyor. Böylelikle sizin için özel olan her gün, çevre ve dünya için de oksijen, nefes, gölge, belki yağmur oluyor.

Kalem Tohumlar Sayesinde Doğa Bilinciyle Yetişen Nesiller

Tohumlu kalem sayesinde çiçek, sebze ve ağaçların canlanıp, yeşerip, gelişmesine şahitlik etmek, özellikle de bakım işini üstlenmek tıpkı evdeki evcil hayvanın bakımına katkıda bulunmak gibi çocuklara sorumluluk bilinci aşılamakta önemli rol oynuyor. Bir canlının hayatından sorumlu olmak, düzenli gözlemleyip ihtiyaçlarına cevap vermek karakter gelişimine önemli katkılar sağlıyor. Hayatta güzel şeylere ancak emek harcanarak erişilebileceğinin dersini veriyor. Yeterince emek verilip sabredildiğinde küçücük bir tohumdan kocaman ağaçlara ulaşılabileceğini öğretiyor. Her şeye hazır kavuşmayı değil, üstünde çalışarak, kafa yorarak, özenle yaklaşarak edinmeyi aşılıyor. Her istediğini anında hazır olarak karşısında bulamayacağına, bazı şeyleri sabır, istikrar ve özenle elde edebileceğine örnek teşkil ediyor. Hemen her gün filizlenen tohumunun gelişimini takip eden çocukta bir canlıdan ve onun hayatını sağlıklı, sürekli idame ettirmekten sorumlu olma bilincini geliştiriyor.

Ekilen bitki ister ağaç, isterse çiçek olsun gelişimin tüm safhalarını dikkatle izlemek gözlemci yanını eğitiyor. Çevresinde olan bitene, doğaya, canlılara bilinçli bir gözle, farkındalıkla yaklaşmasını sağlıyor. Uygun saatte veya miktarda sulama yapmadığında, çiçek açmadığında zamanlamanın, günlük programa uymanın önemini kavrıyor. Tohumlu kalem aracılığıyla farklı bitkileri ve özelliklerini tanıyor. Tohumdan ormana giden yolda yetişkinliğine kadar sürecek faydalı alışkanlıklar kazanıyor. Topluma bugünün tohumlu kalem kullanıcılarının geleceğin orman kurucuları olacağı ümidini veriyor. Çeşit çeşit çiçekleri, sebzeleri ve ağaçları tüm büyüme macerası ve gereksinimleriyle öğrenmelerini sağlıyor. Bin bir emekle bir ağacın yetişmesini gözlemleyen, bizzat emek sarf eden çocuk kazandığı bilinç, edindiği eşsiz tecrübeyle ergen ve yetişkin çağlarında doğaya zarar verme konusunda temkinli davranıyor.. Hatta yeterince sorumluluk sahibi olarak yetişen çocuklar ileride bilinçli birer ebeveyn oluyor.

Tohumlu Kalem Fiyatları

Üreticiler özel bakım gerektiren nazlı bitkiler yerine kolay yetişen, hızla büyüyen, tohum veren bitkilerin tohumlarını özenle seçerek kalemlerle buluşturuyor. Zira tohumlu kalem kullanımıyla bitki yetiştiriciliği yapmak değil, doğaya zarar vermemek, bir canlının yetişmesini keyifle izlemek, çevre bilincinin gelişmesine katkı sunmak amaçlanıyor. Doğadan yüzyıllardır alınanları geri verebilme çabasının bir parçası olarak evlerin, ofislerin, bahçelerin donanması hedefleniyor. Üstelik bunu da yıllarca ağaç keserek ya da doğaya zararlı plastikler kullanılarak üretilen, sık kullanılan endüstriyel ürünlerden kalemlerle yapıyor. Yeşeren, çiçek açan, canlandıran kalemlerle sürece şahit olan bilinçli nesiller yetiştirmek kolaylaşıyor. En geç bir ay içinde emeklerinizin karşılığını veren bu canlılar en sabırsız olanların bile yüzünü güldürüyor. Ekilen onlarca ağaç biri için gölge, kuraklığa çare, dünyaya taze nefes oluyor.

Tohumlu kalem çeşitleri ergonomik kullanım rahatlığı, kaliteli üretimin sağladığı yazma keyfi yanında makul fiyatlarıyla da dikkat çekiyor. Bedeli günlük kullanım alışkanlığı yaygın olan diğer kalemlerle benzer olsa da, değeri çevreye duyarlılığının manevi katkısıyla yükseliyor. Bu çok fonksiyonlu kalemle derslerinizi, işlerinizi, notlarınızı, belki resimlerinizi tamamlarken rengarenk çiçekler, sebzeler, ağaçlar ellerinizde hayat buluyor. Siz de daha güzel, temiz, yeşil yarınlar için Trendyol’un birbirinden şık tohumlu kalem alternatifleri arasından kendiniz, sevdikleriniz için beğendiklerinizi seçebilir, avantajlı, indirimli fiyatlar ve kampanyalardan yararlanarak bolca edinebilirsiniz. Kaliteli yazı deneyiminin yanında bırakacağınız değerli yeşil mirasın huzurunu yaşayabilirsiniz.