İlgili Kategoriler
Taban Genişliği
Kesit Oranı
Yıl
Mevsim
Fiyat
Hız Endeksi
Yük Endeksi
Garanti Süresi
Fiyat Geçmişi
Araç Tipi
Satıcı Tipi
"

Traktör Lastiği

" araması için 273 sonuç listeleniyor

Traktör Lastiği Modelleri Trendyol'da!

Bahçe işlerinde ve tarlalarda kullanılan traktörlerin performanslarını tam olarak sergilemesi, lastiklerinin kaliteli olmasına bağlıdır. Traktör lastiği, normal araçlar ile kıyaslandığında daha büyük boyutlardadır. Aynı zamanda sürekli engebeli arazide kullanıldıkları için daha dayanıklı olmaları gerekir. Traktör lastiği ebatları modellere göre farklılık gösterir. Kullanım alanına göre boyut ayarlamasını kendiniz de yapabilirsiniz. Bu noktada dikkat etmeniz gereken ön ve arka kısmın dengeli bir duruş sergilemesidir. Traktör lastiği ölçülerini öğrenmek için üzerinde yazılan sayıların anlamlarını bilmek gerekir. Böylece ihtiyacınıza uygun ebatın hangisi olduğunu kolayca öğrenebilirsiniz. İlk sayı çapı, ikincisi genişliği, üçüncüsü ise tekerlek genişliğini göstermek için kullanılır. Yeni alacağınız ürünü bu ölçülere göre belirleyebilirsiniz. Dış lastik katsayısı da yeni bir ürün alırken dikkat etmeniz gereken noktalardandır. Bu sayının, modele göre değişmesinin nedeni, her aracın aynı amaçla kullanılmamasıdır. Bazı araçlar sadece tarla biçmede kullanılırken bazıları ise ağır yüklerin taşınmasında kullanılır. Bu nedenle traktör lastiği çeşitleri de ekstra özelliklere sahip olarak üretilerek her ihtiyaca uygun hale getirilir. Zorlu işler için kullanılan ürünlerde, çekiş gücü daha yüksektir. Çekiş gücünü artırmak için esas alınan zemin türleri; inişli çıkışlı, karışık çim ve oluklu olarak sınıflandırılır. Düz zeminlerin zarar görmemesi için lastiklerde çember tip tasarımlar yer alır. Engebeli araziler için olan traktör lastiklerinde ise tutunmayı sağlamak adına daha fazla girinti ve çıkıntı yer alır. Siz de kullanım alanına ve arazinin türüne göre farklı modeller arasından seçiminizi yapabilirsiniz.

Farklı Markalara Ait Traktör Lastiği Çeşitleri

Farklı Markalara Ait Traktör Lastiği Çeşitleri

Her lastik markasının farklı özelliklere ve ölçülere sahip modelleri vardır. Arabalarda olduğu gibi traktörler için de yazlık, kışlık ve dört mevsim modeller bulunur. Üretim yılı olarak da karşınıza 2018 ve 2021 arasında değişen seçenekler çıkar. Traktör ön lastik modellerinde daha az girinti-çıkıntı varken arka kısımda daha derin oyuklar yer alır. Her ne kadar arazi kullanımı daha yaygın olsa da düz yolda da lastiklerin yapısı önem kazanır. 6 ve 8 gibi farklı dış lastik katsayısına sahip modeller hem düz zeminlerde hem de arazide kolayca kullanılır. Satın aldığınız ürünlerin kalitesini uzun yıllar koruyabilmek için bazı bakım ürünlerini kullanmanız gerekir. Cila ve parlatıcı gibi ürünler dış görünümü koruyacağı gibi uzun ömürlü kullanım açısından da fayda sağlar. Aynı zamanda ara zincir gibi parçalar da tüm bağlantıları kolayca yapabilmeniz için ürün yelpazesinde yer alır. Kalın pimli ve paslanmaz yapıda olan bu ürünler, birinci sınıf kalitededir. Traktör iç lastiği, dış kısımda meydana gelen hasarlar sonucu zarar görebilir. Bu nedenle değişim yapmanız gereken durumlarda; 13.6-28, 7.50-16, 9-16 gibi farklı ölçüleri olan modelleri tercih edebilirsiniz. İç lastiklerde birinci kalite malzeme kullanılır. Lastik şişirmek için kullanılan hava kompresörünü de ihtiyaç durumunda satın alabilirsiniz. Ürünün hava basma mandalı ve hortum gibi parçalarla beraber satılması, kullanımını daha kolay hale getirir. Bu sayede traktör lastiğine hava basmanız gerektiğinde kısa sürede işlemi tamamlayabilirsiniz. Hava kompresörü sayesinde ön lastik 3 dakikada, arka ise 7dakikada şişirilir. Yedek parça ihtiyaçlarınıza uygun çok sayıda ürün arasından da istediğinizi tercih edebilirsiniz. Uzun ömürlü ve kaliteli yapıda olan bu parçalar, aracınızın tüm arazilerde kesintisiz bir performans sergilemesine yardımcı olur. Örneğin; döner lamba lastiği, tapa gibi parçalar değişim gerektiren durumlarda işinizi kolaylaştırır. Oyuncak traktör lastiği ile çocuğunuzun gerçek hayattan kesitler içeren oyunlar oynamasını istiyorsanız, lastikçi ve aksesuarlardan oluşan seti satın alabilirsiniz. Sette traktör ve çeşitli tamir aletleri yer alır. Çocuğunuz aracın kapağını açarak ya da dış kısmında bulunan lastikleri çıkararak eğlenceli anlar yaşayabilir.

Traktör Lastiği Modellerinin Özellikleri

Traktör Lastiği Modellerinin Özellikleri

Traktör arka lastiğinde kalite önemli bir detaydır. Kalitesiz ürünler, kolayca aşınarak kullanılamaz hale gelebilir. Aynı zamanda traktörün kullanımı sırasında zemine tutunamayarak istenmeyen kazaların yaşanmasına da yol açabilir. Traktör lastiği markalarına ait modellerde, sağlam ve dayanıklı bir gövde yapısı bulunur. Kullanım alanınız değişse de lastiklerin performansında herhangi bir azalma meydana gelmez. Ön tekerleklerde naylon kord gövde yapısına sahip ürünlerin kullanım ömrü oldukça fazladır. Kaymayı önleyen dişler, mevsim şartlarına da kolayca uyum sağlar. Engebeli arazilerde sık karşılaşılan sorunlardan biri, taş ve farklı nedenlerle meydana gelen darbelerdir. Darbeleri önleyen güçlü gövde yapısı sayesinde ekonomik bir kullanım olanağı da sağlayabilirsiniz. İnce, radyal, dar, geniş traktör lastiği modelleri arasından seçiminizi yaparken aralarındaki farkları bilmelisiniz. Radyal modeller, yüksek çekiş gücü ile dikkat çeker. Bunun yanı sıra viraj alma ve frenleme anlamında da oldukça başarılıdır. Uzun mesafeli yollarda bile az ısınması da radyal modelleri cazip kılan diğer bir etkendir. Traktör römork lastiği, ön ve arka kısımlar kadar önemlidir. Özellikle sık sık çok ağır yükleri taşıyanlar, tercihini kaliteli ürünlerden yana yapmalıdır. Aynı zamanda ön ve arka lastiklerin taşıma kapasitelerinin üzerine çıkılmaması da son derece önemlidir. Traktör lastiği havuz yapımı amacıyla da kullanılır. Evinizin bahçesinde bir peyzaj çalışması yapmak istiyorsanız; istediğiniz genişlikte olan bir ürün satın alarak, dekoratif amaçlı kullanım şansı elde edebilirsiniz. Masa, sehpa ya da farklı süsleme işlemleri için de bu ürünleri kullanabilirsiniz.

Trendyol’da Bütçenize Uygun Traktör Lastiği Fiyatları

Trendyol’da Bütçenize Uygun Traktör Lastiği Fiyatları

Traktör lastiği fiyatları; modele ve özelliklere göre farklılaşır. Beğendiğiniz bir modelin aracınız için uygun olup olmadığından emin değilseniz, satıcıya soru sor seçeneğini kullanarak aklınıza takılanları sorabilirsiniz. Geniş filtreleme seçenekleri de traktör desenli lastik ve diğer modeller arasından; markaya, taban genişliğine, kesit oranına, mevsim türüne ve jant çapına göre uygun ürüne ulaşmanızı kolaylaştırır. Kullanıcı yorumları ve puanlamaları, kararınızı kolay vermek için incelemeniz gereken alanlardır. Örneğin; sizinle aynı model traktörü olan bir kişinin tercihinin hangi lastikten yana olduğunu öğrenerek, hangi ürünü satın almanız gerektiğini kolayca anlayabilirsiniz. Bir ürünün ürün puanlamalarında üst sıralarda yer alması, diğerlerine göre daha fazla beğenildiğini gösterir. Traktör çim, çapa lastiği gibi farklı kullanım alanlarına sahip ürünlerde, uygun fiyat seçeneklerinden yararlanarak bütçenizi daha tasarruflu şekilde kullanabilirsiniz. Bütçenize uygun seçeneklere ulaşmak için düşük fiyattan yükseğe doğru sıralama yapabilirsiniz. Kampanya ve indirim dönemleri de maliyetlerinizi azaltmanız için idealdir. İstediğiniz modeli favorilerinize ekleyerek ya da ürün için bildirim oluşturarak, fiyat düşüşlerinden anında haberdar olabilirsiniz. Uzun süre kalitesini koruyan ve değişim gerektirmeyen ürünler, sizi bakım ve onarım masraflarından da korur. Lastiğinizin uzun ömürlü olmasını sağlayan bakım ürünlerine de Trendyol güvencesiyle sahip olabilirsiniz. Uygun fiyata yüksek kaliteye sahip olarak, arazinizi kısa sürede biçebilir; zamandan ve yakıt tüketiminden tasarruf sağlayabilirsiniz. Kolay hareket imkânı kazanan traktörünüz; biçme, çapa gibi işlemlerde daha yüksek performans sergiler. Bu sayede birim alandan aldığınız verim de artar. Aynı zamanda mahsulünüzün ihtiyacına uygun işlemleri daha hızlı yaparak toprağın verimini de artırabilirsiniz. Trendyol, çiftçilerin ve tarımla uğraşan herkesin traktör lastiği ihtiyacında yanındadır. Farklı ebatlarda olan ürünler için siz de Trendyol’dan hemen siparişinizi verebilirsiniz.