Avantajlı Ürünler
Fiyat
Gece Görüşü
Kullanım Alanı
Model
Fiyat Geçmişi
Renk
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Tüfek Dürbünü

" araması için 784 sonuç listeleniyor

İlgi Çekici Tüfek Dürbünü Çeşitleri Trendyol’da!

Tüfek, ateşleme donanımına sahip uzun bir namludan oluşur. Genellikle avlanma sırasında kullanılan tüfeğin otomatik ve manuel türleri vardır. Dürbün ise uzakta bulunan cisimlerin yakındaymış gibi görünmesini sağlayan, bir çeşit yakınlaştırma işlemi yapan optik bir araçtır. Özellikle doğru nişan almanın amaçlandığı ateşli silahlarda kullanılır. Bir silindir borudan ve her iki ucuna da yerleştirilen birer mercekten oluşur. Cisim yönündeki mercek, objektif olarak adlandırılır. Çeşitli büyütme işlemleri için kullanılır. Tüfek dürbünleri farklı amaçlarla tercih edilebilir. Doğa gözlemi yapma, avlanma gibi faaliyetler sırasında tüfeğiniz için uygun bir dürbün kullanmayı düşünebilirsiniz. Uzağınızda bulunan nesneleri yanındaymış gibi görmeyi mümkün hale getirir. Ayrıca gözlemlediğiniz bir canlı, çok yaklaşmanız durumunda kaçabilir. Büyütme imkanı sunan bir ürün kullanarak bunu önleyebilirsiniz. Tüfek dürbünü avlanma, gözlem sırasında kolaylık sağlar. Hızlı odaklama ve mercek üzerinde buğu önleyici özellikleri vardır. Suya ve darbeye dayanıklıdır. Hassas nişan almak isteyenler için açı ayarı olan türleri de mevcuttur. Red dot sayesinde aşağı yukarı ve sağ sol ayarı yapabilir, gez ile arpacığı konumlandırmayı kolaylaştırabilirsiniz. Hedef üzerine odaklanan kırmızı nokta ile nişan almak daha kolay hale gelir. Ürünlerin üzerinde kaplama bulunur. Bu kaplama sayesinde ışık yansımalarının önüne geçilir ve görüntünün netleşmesi sağlanır. Netleşen görüntü daha isabetli atışlar yapmanıza yardımcı olur. İhtiyacınıza uygun tüfek dürbünü online seçeneklerini Trendyol’da bulabilirsiniz. Ayrıca tüfek dürbün ayağı çeşitlerine de göz atabilirsiniz.

İhtiyacınıza Uygun Tüfek Dürbünü Modelleri

İhtiyacınıza Uygun Tüfek Dürbünü Modelleri

Tüfek dürbünleri pek çok silah çeşidine uygun olarak üretilir. Yivli tüfekler, otomatik av silahları, pompalı av tüfekleri için kullanımı uygun olan pek çok farklı model vardır. Yivli tüfekler geriye doğru sıçrama yapar. Ürünün bu darbeden zarar görmemesi için üretilen malzeme, bu darbeye uygun şekilde geliştirilir. Işıklı olmasından dolayı hedefinizi daha kolay alırsınız. Büyütme gücü, zoom kullandığınız modele göre değişiklik gösterebilir. Özellikle gece gözlemleri ya da av için tercih edebilirsiniz. Bazı ürünlerde lens kapaklı koruma mevcuttur. Tüfek dürbünü özellikleri amaca uygun olarak geliştirilir. Tüfek dürbünü modelleri genelde tek parça halinde satılır ve kolayca tüfeğe monte edilir. Dayanıklı bir tasarıma sahiptir. Mercek çapının büyüklüğü, görüş mesafesinin büyüklüğünü de doğrudan etkiler. Mercek çapı ne kadar büyükse o kadar geniş bir görüş sağlanır. İhtiyacınıza uygun bir tüfek dürbünü satın al ırken bunlara dikkat etmek isteyebilirsiniz. Yatçılık, doğa ve kuş gözlemi, avcılık, doğa sporları,ve seyahatler için de rahatlıkla kullanabilirsiniz. Av için kullanacaksanız daha net ve isabetli nişan almanızı sağlar. Lazer model hedefe doğrultulduğunda isabet alınan noktayı net bir şekilde gösterir. Bu sayede atış, nişan performansınızı zirveye çıkarabilir. Yeşil ya da kırmızı ışık yayan lazer dürbünü, ışıklarını oldukça uzak mesafelere kadar ulaştırabilir. Bu sayede en uzaktaki nesneleri bile tespit etmeniz kolaylaşır. Tüfek dürbünü kullananlar, renkli lazer ışığı sayesinde hedefe odaklanmanın daha kolay olduğunu belirtirler. Hızlı odaklanma özelliği bulunur. Ayarlanabilir objektif, görüntü odaklama, parlama giderme ve yansıma önleyici özellikleri bulunur. Kaplamalı lenslerle net görüş sağlanır. Çok yönlü bir ürün olduğu için kampçılıkta, dağcılıkta ve mühendislikte kullanılabilir. Tüm tüfek modellerine kusursuz bir şekilde takılıp sabitlenebilir. Genellikle tek parça halinde satılır fakat tüfek dürbün aparatları da mevcuttur. Red dot ayakları, montaj rayları ve kızağı bunlardan bazılarıdır. Ayrıca tüfek dürbün kamerası da bulabilirsiniz. Red dot sıfırlama için de bazı aparatlar edinebilirsiniz. Sıfırlama ayarı lazeri ise red dot takıldığında ya da gez ve arpacık ile nişan alındığında sıfırlama amaçlı kullanılır. Birçok tüfek dürbünü modeline Trendyol aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

Kullanışlı Tüfek Dürbünü Seçenekleri

Kullanışlı Tüfek Dürbünü Seçenekleri

Doğa gözlemi, avcılık gibi pek çok alanda tüfek dürbünleri kullanılır. Uzaktaki nesneleri görmek için bu ürüne ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu ürünler yapılan kaplama sayesinde su ve sis geçirmez yapıya sahiptir. Bu kaplamayla mercekte buğulanma ve yansıma olmaz. Tüfeğe sonradan kolayca montaj yapabileceğiniz tüfek üzeri dürbün, avcılık için son derece kullanışlıdır. Darbelere karşı dayanıklı olduğu için doğada rahatlıkla kullanabilirsiniz. Böylece tüfeğin geri tepme darbesinden dayanıklı gövdesi sayesinde etkilenmez. Lensler çoklu kaplamaya sahip olduğu için ışık yansımaları önlenir ve hedef daha net görülür. Lensler hedefe oldukça hızlı odaklanır. Daha isabetli nişan alımı için lazer çeşitleri tercih edebilirsiniz. Yeşil ya da kırmızı ışıklı lazer dürbünler, orta ve uzun menzilli hedefler için yüksek düzeyde doğruluk sağlar. Red dot kullanarak hedefi keskinleştirebilir, isabetli atış başarınızı artırabilirsiniz. Uzaktan izlediğiniz hayvana yaklaşmanız durumunda kaçabilir. Dürbün kullanarak bunu önleyebilirsiniz. Özellikle gece doğada olmayı seviyorsanız tüfek dürbünü tavsiye edilir. Işığın kaybolduğu karanlık ortamlarda çıplak gözle görüş mümkün olmayabilir. Karanlık ortamlarda gözlem yapmayı sağlayan yüksek teknoloji ürünleri bulunur. Gece vakti ya da karanlık ortamlarda çevreyi görmeyi sağlayan cihazlardır. Görüntüleme yöntemi olarak gözle görülmeyen ısıyı kullanan ve görüntüyü ısı enerjisi olarak gösteren termal büyütücüler, aynı zamanda gece görüş kamerasıdır. Isıdan oluşan enerjiyi renkler ve şekiller şeklinde gösterir. Sıcak bölgeleri açık renk, soğuk bölgeleri ise koyu renk ile belirtir. En soğuk ısıya sahip bölgeyi mavi, en sıcak bölgeyi ise kırmızı ışık olarak yansıtır. Böylece hareketi ısı haritası görüntüsü olarak görmenizi sağlar. Böylece gece hareket eden ya da duran herhangi bir şeyi görebilirsiniz. İstediğiniz tüfek dürbünü modelini incelemek için Trendyol’a göz atabilirsiniz. Tüfek dürbünü indirim fırsatlarından faydalanarak ihtiyacınız olanları alabilirsiniz.

Her Bütçeye Uygun Tüfek Dürbünü Fiyat Seçenekleri

Her Bütçeye Uygun Tüfek Dürbünü Fiyat Seçenekleri

Tüfek dürbünleri, tüfeğin geri sekme darbesinden etkilenmemek için kaliteli ve sağlam malzemelerden üretilir. Yivli tüfekler genelde geri seker. Bu sekme sonucu yüksek basınç meydana gelir. Bu yüzden genellikle alüminyum alaşım ya da tam metal döküm kullanılarak yapılır. Lenslerin su ve sis geçirmemesi, ışığın yansıma yapmaması için kaplama yapılarak üretilir. Bütün bunlar tüfek dürbünü fiyat seçenekleri üzerinde etkilidir. Üretimde kullanılan malzemenin kalitesi yükseldikçe ürünün fiyatı da artabilir. Sağlam ve kaliteli malzemeden üretilen ürünleri uzun yıllar kullanabilirsiniz. Tüfek dürbünü kampanya olanakları sayesinde istediğiniz seçeneğe cazip fiyatlarla sahip olabilirsiniz. Bu ürün için üretilen bazı aparatlar da vardır. Taşıma kılıfı, ray, lazer dürbün bunlardan bazılarıdır. Bu aparatlar yapacağınız aktiviteyi tamamlayabilir. Mercek çapı geniş olanlar, geniş bir görüntü ve rahat bir görünüm sağlar. Bazı ürünlerde mercek parlamasını engelleyen petekler vardır. Rahat bir görüntü için tercih edeceğiniz ürünün mercek çapının geniş olmasına dikkat edebilirsiniz. Kolay montaj edilir ve kullanılır. Yan montajla tüfeğinize çok çeşitli aparatlar da takabilirsiniz. Büyütme oranları dürbünün modeline göre değişiklik gösterebilir. Bu noktada ürün açıklamalarını inceleyerek ihtiyacınız olan seçeneği bulabilirsiniz. Kırmızı ve yeşil nişangah ışıklı lazer büyütücüleri kullanarak isabetli atış oranınızı artırabilirsiniz. Hedefi kırmızı ya da yeşil ışıkla gösteren lazer modeller sayesinde daha net atışlar yapabilirsiniz. Bir termal dürbün edinebilir, böylece karanlık ortamlarda etrafınızda olan biteni izleyebilirsiniz. sunulan seçeneklerin detaylarını ve çeşitli özelliklerini öğrenmek için daha evvel ürünü satın alan ve deneyimleyen kişilerin paylaştığı tüfek dürbünü yorum ve değerlendirmeleri okuyabilirsiniz. Çok satan ya da beğenilen ürünleri görebilirsiniz. Tüfeğinize uygun tüfek dürbünü modellerine Trendyol’dan ulaşarak satın alabilirsiniz.

Tüfek Dürbünü Modelleri Nedir?

Uzakta bulunan cisimlerin yanınızdaymış gibi görünmesini sağlayan ve doğru nişan almanıza olanak tanıyan optik kalitesi yüksek çok sayıda tüfek dürbün çeşidi bulunur. Silindir boru ve her iki ucuna yerleştirilen mercekten oluşan bu ürünler; büyütme işlemleri için tercih edilir. Avlanma ve gözlem sırasında büyük kolaylık sağlayan özel üretim seçenekler de mevcuttur. Bazı tasarımlar düz renk iken bazıları desenli yapıları ile dikkat çeker. Tüm modeller, ergonomik kullanıma ve pratik deneyime uygun şekilde dizayn edilir.

Tüfek Dürbünü Ne İşe Yarar?

Tüfek dürbünü modelleri hem suya hem de darbelere karşı yüksek dayanıklılık gösterir. Bu ürünler; hassas nişan almak isteyenlerin tercihi halindedir. Tüfek dürbünü gez ve arpacığı kolaylıkla konumlandırmaya yardım eder. Aşağı yukarı, sağ ve sol ayarı yapma imkanı vardır. Hedef üzerinde odaklanan kırmızı nokta ile nişanı hızlı bir şekilde alabilirsiniz. Üzerindeki kaplama, ışık yansımasının önüne geçerek görüntünün net ve pürüzsüz hale gelmesini sağlar. Görüntüleri netleştirerek isabetli atışlar yapmanıza olanak sunar. Pek çok silah çeşidine uygun üretilir. Otomatik av silahları, pompalı av tüfekleri ve yivli tüfekler için son derece idealdir. Dürbün darbelerden zarar görmemesi için özel olarak dizayn edilir. Işıklı olmasından dolayı hedefinizi kolayca almanızı sağlar. Sağlam ve dayanıklı tasarım yapısı ile uzun ömürlü kullanım deneyimi yaşatır.

Tüfek Dürbününün Gece Görüşü Var Mıdır?

Av için kullandığınızda net ve isabetli nişan almanıza olanak sağlayan tüfek dürbünü modellerinin gece görüşü sunan seçenekleri mevcuttur. Gece görüş dürbünü modelleri; en uzaktaki nesneleri bile kolaylıkla tespit etmenizi sağlar. Işık yansımasını önleyebilir. Hem su hem de sis geçirmez. Aynı zamanda kaplama kalitesi de yüksektir. Gece net görüş imkanı sağlayan bu ürünler; çok yönlü kullanım avantajı sunar. Dağcılık, kampçılık ve mühendislikte kullanılabilir. Tüfek modellerine pratik ve rahat şekilde takıp sabitlenebilir. Genellikle tek parça halinde satılan bu ürünün farklı aparatları da bulunur. Bu sayede hedefi büyüterek zoom yapabilirsiniz.