placeholder
"

Tüfek Dürbünü

" araması için 1507 sonuç listeleniyor

İlgi Çekici Tüfek Dürbünü Modelleri Trendyol’da!

Tüfek, ateşleme donanımına sahip uzun bir namludan oluşur. Genellikle avlanma sırasında kullanılan tüfeğin otomatik ve manuel türleri vardır. Dürbün ise uzakta bulunan cisimlerin yakındaymış gibi görünmesini sağlayan, bir çeşit yakınlaştırma işlemi yapan optik bir araçtır. Özellikle doğru nişan almanın amaçlandığı ateşli silahlarda kullanılır. Bir silindir borudan ve her iki ucuna da yerleştirilen birer mercekten oluşur. Cisim yönündeki mercek, objektif olarak adlandırılır. Çeşitli büyütme işlemleri için kullanılır. Tüfek dürbünleri farklı amaçlarla tercih edilebilir. Doğa gözlemi yapma, avlanma gibi faaliyetler sırasında tüfeğiniz için uygun bir dürbün kullanmayı düşünebilirsiniz. Uzağınızda bulunan nesneleri yanındaymış gibi görmeyi mümkün hale getirir. Ayrıca gözlemlediğiniz bir canlı, çok yaklaşmanız durumunda kaçabilir. Büyütme imkanı sunan bir ürün kullanarak bunu önleyebilirsiniz. Tüfek dürbünü avlanma, gözlem sırasında kolaylık sağlar. Hızlı odaklama ve mercek üzerinde buğu önleyici özellikleri vardır. Suya ve darbeye dayanıklıdır. Hassas nişan almak isteyenler için açı ayarı olan türleri de mevcuttur. Tüfek dürbünü red dot sayesinde aşağı yukarı ve sağ sol ayarı yapabilir, gezle arpacığı konumlandırmayı kolaylaştırabilirsiniz. Hedef üzerine odaklanan kırmızı nokta ile nişan almak daha kolay hale gelir. Dürbünlerin üzerinde kaplama bulunur. Bu kaplama sayesinde ışık yansımalarının önüne geçilir ve görüntünün netleşmesi sağlanır. Netleşen görüntü daha isabetli atışlar yapmanıza yardımcı olur. İhtiyacınıza uygun tüfek dürbünü modellerini Trendyol’da bulabilirsiniz.

İhtiyacınıza Uygun Tüfek Dürbünü Çeşitleri

İhtiyacınıza Uygun Tüfek Dürbünü Çeşitleri

Tüfek dürbünleri pek çok silah çeşidine uygun olarak üretilir. Yivli tüfekler, otomatik av silahları, pompalı av tüfekleri için kullanımı uygun olan pek çok farklı model vardır. Yivli tüfekler geriye doğru sıçrama yapar. Dürbünün bu darbeden zarar görmemesi için üretilen malzeme, bu darbeye uygun şekilde geliştirilir. Işıklı olmasından dolayı hedefinizi daha kolay alırsınız. Büyütme gücü, zoom kullandığınız modele göre değişiklik gösterebilir. Özellikle gece gözlemleri ya da av için tercih edebilirsiniz. Bazı ürünlerde lens kapaklı koruma mevcuttur. Tüfek dürbünü özellikleri amaca uygun olarak geliştirilir. Tüfek dürbünü genelde tek parça halinde satılır ve kolayca tüfeğe monte edilir. Dayanıklı bir tasarıma sahiptir. Mercek çapının büyüklüğü, görüş mesafesinin büyüklüğünü de doğrudan etkiler. Mercek çapı ne kadar büyükse o kadar geniş bir görüş sağlanır. İhtiyacınıza uygun bir ürün satın alırken bunlara dikkat etmek isteyebilirsiniz. Yatçılık, doğa ve kuş gözlemi, avcılık, doğa sporları,ve seyahatler için de rahatlıkla kullanabilirsiniz. Av için kullanacaksanız daha net ve isabetli nişan almanızı sağlar. Tüfek lazer dürbün hedefe doğrultulduğunda isabet alınan noktayı net bir şekilde gösterir. Bu sayede atış, nişan performansınızı zirveye çıkarabilir. Yeşil ya da kırmızı ışık yayan lazer dürbünü, ışıklarını oldukça uzak mesafelere kadar ulaştırabilir. Bu sayede en uzaktaki nesneleri bile tespit etmeniz kolaylaşır. Renkli lazer ışığı sayesinde hedefe odaklanmanız daha kolay olabilir. Hızlı odaklanma özelliği bulunur. Ayarlanabilir objektif, görüntü odaklama, parlama giderme ve yansıma önleyici özellikleri bulunur. Kaplamalı lenslerle net görüş sağlanır. Çok yönlü bir ürün olduğu için kampçılıkta, dağcılıkta ve mühendislikte kullanılabilir. Tüm tüfek modellerine kusursuz bir şekilde takılıp sabitlenebilir. Genellikle tek parça halinde satılır fakat tüfek dürbün aparatları da mevcuttur. Red dot ayakları, montaj rayları ve kızağı bunlardan bazılarıdır. Red dot sıfırlama için de bazı aparatlar edinebilirsiniz. Sıfırlama ayarı lazeri ise red dot takıldığında ya da gez ve arpacık ile nişan alındığında sıfırlama amaçlı kullanılır. Birçok tüfek dürbünü modeline Trendyol aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

Kullanışlı Tüfek Dürbünü Modelleri

Kullanışlı Tüfek Dürbünü Modelleri

Doğa gözlemi, avcılık gibi pek çok alanda tüfek dürbünleri kullanılır. Uzaktaki nesneleri görmek için bir dürbüne ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu ürünler yapılan kaplama sayesinde su ve sis geçirmez yapıya sahiptir. Bu kaplamayla mercekte buğulanma ve yansıma olmaz. Tüfeğe sonradan kolayca montaj yapabileceğiniz tüfek üzeri dürbün, avcılık için son derece kullanışlıdır. Darbelere karşı dayanıklı olduğu için doğada rahatlıkla kullanabilirsiniz. Böylece tüfeğin geri tepme darbesinden dayanıklı gövdesi sayesinde etkilenmez. Lensler çoklu kaplamaya sahip olduğu için ışık yansımaları önlenir ve hedef daha net görülür. Lensler hedefe oldukça hızlı odaklanır. Daha isabetli nişan alımı için lazer dürbün tercih edebilirsiniz. Yeşil ya da kırmızı ışıklı lazer dürbünler, orta ve uzun menzilli hedefler için yüksek düzeyde doğruluk sağlar. Red dot kullanarak hedefi keskinleştirebilir, isabetli atış başarınızı artırabilirsiniz. Uzaktan izlediğiniz hayvana yaklaşmanız durumunda kaçabilir. Dürbün kullanarak bunu önleyebilirsiniz. Özellikle gece doğada olmayı seviyorsanız tüfek termal dürbün işinizi kolaylaştırabilir. Işığın kaybolduğu karanlık ortamlarda çıplak gözle görüş mümkün olmayabilir. Karanlık ortamlarda gözlem yapmayı sağlayan yüksek teknoloji ürünleri bulunur. Gece vakti ya da karanlık ortamlarda çevreyi görmeyi sağlayan cihazlardır. Görüntüleme yöntemi olarak gözle görülmeyen ısıyı kullanan ve görüntüyü ısı enerjisi olarak gösteren termal büyütücüler, aynı zamanda gece görüş kamerasıdır. Isıdan oluşan enerjiyi renkler ve şekiller şeklinde gösterir. Sıcak bölgeleri açık renk, soğuk bölgeleri ise koyu renk ile belirtir. En soğuk ısıya sahip bölgeyi mavi, en sıcak bölgeyi ise kırmızı ışık olarak yansıtır. Böylece hareketi ısı haritası görüntüsü olarak görmenizi sağlar. Böylece gece hareket eden ya da duran herhangi bir şeyi görebilirsiniz. İstediğiniz tüfek dürbünü modelini incelemek için Trendyol’a göz atabilirsiniz.

İlgi Çekici Tüfek Dürbünü Modelleri Trendyol’da!

İlgi Çekici Tüfek Dürbünü Modelleri Trendyol’da!

Tüfek dürbünleri, tüfeğin geri sekme darbesinden etkilenmemek için kaliteli ve sağlam malzemelerden üretilir. Yivli tüfekler genelde geri seker. Bu sekme sonucu yüksek basınç meydana gelir. Bu yüzden genellikle alüminyum alaşım ya da tam metal döküm kullanılarak yapılır. Lenslerin su ve sis geçirmemesi, ışığın yansıma yapmaması için kaplama yapılarak üretilir. Bütün bunlar tüfek dürbünü fiyatları üzerinde etkilidir. Üretimde kullanılan malzemenin kalitesi yükseldikçe ürünün fiyatı da artabilir. Sağlam ve kaliteli malzemeden üretilen ürünleri uzun yıllar kullanabilirsiniz. Bu ürün için üretilen bazı aparatlar da vardır. Taşıma kılıfı, ray, lazer dürbün bunlardan bazılarıdır. Bu aparatlar yapacağınız aktiviteyi tamamlayabilir. Mercek çapı geniş olanlar, geniş bir görüntü ve rahat bir görünüm sağlar. Bazı ürünlerde mercek parlamasını engelleyen petekler vardır. Rahat bir görüntü için tercih edeceğiniz ürünün mercek çapının geniş olmasına dikkat edebilirsiniz. Kolay montaj edilir ve kullanılır. Yan montajla tüfeğinize çok çeşitli aparatlar da takabilirsiniz. Büyütme oranları dürbünün modeline göre değişiklik gösterebilir. Bu noktada ürün açıklamalarını inceleyerek ihtiyacınız olan seçeneği bulabilirsiniz. Kırmızı ve yeşil nişangah ışıklı lazer büyütücüleri kullanarak isabetli atış oranınızı artırabilirsiniz. Hedefi kırmızı ya da yeşil ışıkla gösteren lazer dürbünler sayesinde daha net atışlar yapabilirsiniz. Bir termal dürbün edinebilir, böylece karanlık ortamlarda etrafınızda olan biteni izleyebilirsiniz. Tüfek dürbünü ne kadar sorusuna cevap bulabilir, daha evvel ürünü satın alan ve deneyimleyen kişilerin paylaştığı yorumları okuyabilirsiniz. Özel filtreleme seçeneklerinden yararlanabilir, bütçenize uygun bir fiyat sıralaması yapabilirsiniz. Çok satan ya da beğenilen ürünleri görebilirsiniz. Tüfeğinize uygun tüfek dürbünü modellerine Trendyol’dan ulaşarak sipariş oluşturabilirsiniz.