Fiyat
Renk
Ürün Değerlendirmesi
Satıcı Tipi
"

Tüplü Isıtıcı

" araması için 13 sonuç listeleniyor
Bunlar da İlginizi Çekebilir

Tüplü Isıtıcı Hakkında Sık Sorulan Sorular

Tüplü Isıtıcı Ne Kadar Yakar?

Kış aylarında doğalgaz veya elektrik yakmak yerine pek çok kişi tüplü ısıtıcı kullanmayı tercih eder. Genellikle tüplü ısıtıcı her gün yakıldığında bir hafta boyunca yakıt tüketir. Bir haftanın sonunda gittikçe azalan tüpün içerisindeki gaz nedeni ile ısıtıcının da hacmi azalır. Eğer her gün günde 5 saat tüplü ısıtıcı kullanırsanız, bu tüp sizi bir hafta boyunca ısıtabilir. Diğer ısıtma tiplerine alternatif olarak geliştirilen tüplü ısıtıcı kamplarda ve iş yerlerinde kullanımı sıklıkla tercih edilir. Hem portatif olması hem de kolay taşınabilmesi nedeni ile tüplü ısıtıcı sıklıkla tercih edilen bir yakıttır. Bu tüplü ısıtıcıları her yere rahatlıkla taşıyabilirsiniz. Bittikçe tüpünü değiştirerek tekrardan ısıtma aracına sahip olursunuz.

Tüplü Isıtıcı Çeşitleri Nelerdir?

Genellikle bu tür tüplü ısıtıcılar, küçük ya da büyük tüplerin üzerine takılan aparatlarla oluşturulur. Tüpün içerisinde yer alan gazın yanması ile ısıtıcılar dışarıya alev veya LED ışık yayarak ısınmasını sağlar. Kapalı alanlarda kullanılabileceği gibi tüplü ısıtıcı çeşitleri açık havalarda da ideal bir ısıtma aracı olarak tercih edilebilir. Hem görsel açıdan hoş durması hem de kısa sürede mekanları ısıtması sebebiyle pek çok yerde karşınıza çıkabilir. Tüplü ısıtıcı almayı planlıyorsanız küçük veya büyük ebatlarda kendi mekanlarınızda en uygun modeli seçebilirsiniz.

Tüplü Isıtıcı Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Mekanlarınızı ya da evlerinizi ısıtmak için almaya karar verdiğiniz tüplü ısıtıcıları alırken tüp ile ısıtma aparatı arasındaki bağlantının hem sağlam hem uyumlu olmasına dikkat etmeniz gerekir. Ayrıca bu tüplerin ısıtıcı ile olan bağlantılarının sağlamlığı sayesinde tüpün gaz kaçırması ve olası bir kazanın önüne geçilmesi sağlanır. Bir diğer dikkat edilmesi gereken kısım da tüplü ısıtıcının boyutudur. Eğer küçük bir alanı ısıtmayı hedefliyorsanız, küçük tüplü ısıtıcı modellerini tercih edebilirsiniz. Açık hava ve büyük bir mekana sahipseniz ince aynı zamanda uzun tüplü ısıtıcı modellerini değerlendirebilirsiniz. Bu sayede doğru bir ısıtma taktiği ile tüpü idareli kullanmanız da mümkündür.