İlgili Kategoriler
Avantajlı Ürünler
Cinsiyet
Fiyat
Renk
Spor Branşı
Kullanım Alanı
Kumaş Tipi
Fiyat Geçmişi
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Türkiye Forması

" araması için 65 sonuç listeleniyor

Beyaz Türkiye Forması ile Milli Maçlar Daha Heyecanlı

Pek çok kişinin üzerinde taşımaktan gurur duyduğu Türkiye forması giyen kişiye kendini güçlü hissettiren bir havaya sahiptir. Her zaman ve her koşulda kendimizi orijinal Türkiye forması içindeyken güçlü ve iyi hissederiz. Her forma kişinin farklı duygular yaşamasını sağlar. Herhangi bir forma giydiğimiz anda hemen o takımın ruhuna bürünürüz. Her şeyi kabullenir ve her şeye kucak açarız. Fakat bu lisanslı Türkiye formasında farklıdır. Türkiye forması bize çok daha yoğun ve farklı duygular yaşatır. Türkiye Milli Takım forması giymek diğer takım formalarını giymekten çok daha farklıdır. Çünkü biz Türkiye olarak çok büyük bir aileyiz ve bu formayı her giydiğimizde bu aileyi bir kez daha kucaklar ve kabul ederiz. Futbol, voleybol ya da basketbol hangi spor dalı olursa olsun neredeyse hepimizin ilk tercihi milli takım olacaktır. Birbirimize duyduğumuz güven ve bağlılık bizi ortak bir paydada yani Türkiye ev sahibi formasında buluşturacaktır. Keyifle ve heyecanla buluştuğumuz o futbol sahaları, ekran başından takip ettiğimiz voleybol maçları ve oynamaktan hiç usanmadığımız basketbolla iç içe dakikalar Türkiye forması ile daha da anlam kazanacaktır. Kırmızı ve beyaz renkleri ile bize her zaman bayrağımızı hatırlatan ve keyfimize keyif katan nostalji Türkiye forması erkek olsun kadın olsun ya da çocuk olsun pek çok bireyin sahip olması gereken bir formadır. Pek çok çeşitli kalıba ve modele sahip olan beyaz Türkiye forması pek çok farklı spor dalına da ait olarak ayrılmaktadır. Ağırlıklı olarak futbol formaları göz önünde olsa da Türkiye A Milli Takım forması tabi ki sadece futbol formasıyla kalmamaktadır. Pek çok farklı spor dalına ait formayı da bünyesinde barındırmaktadır. Aynı zamanda Türkiye deplasman forması da ayrıca bir ilgi görmektedir. Deplasmanda da kendimizi evimizde hissettiren kırmızı Türkiye forması kendinizi her daim ve her koşulda güçlü ve birlik içinde hissetmenizi sağlayacaktır. Türkiye deplasman forması ile milli takımı temsil etmek herkesin deneyimlemesi gereken bir onurdur. Tüm bunlara ek olarak formaların nefes alabilen kumaş özelliği sayesinde terleme sorunu büyük ölçüde rahatlayacaktır. Nefes alabilir kumaş sayesinde ter tutmaz bir yapıyla rahatça hareket edebilirsiniz. Böylece hareketleriniz sınırlanman ve özgürce hareket edebilir kendinizi sınırlandırmazsınız.

Türkiye Formasının Asil Renklerini Üzerinizde Taşıyın

Türkiye Formasının Asil Renklerini Üzerinizde Taşıyın

Türk olmanın verdiği haklı gururu yansıtan Türkiye formasını üzerimizde taşımak hepimiz için her daim heyecan verici olacaktır. Futbol maçlarında, voleybol maçlarında ya da basketbol maçlarında hiç fark etmeksizin her türlü spor müsabakasında tercih edilebilir olan Türkiye forması oldukça rahat bir kullanıma sahiptir. Basketbol Türkiye forması kolay kullanımı sayesinde size zorluk çıkarmayacaktır. Bu formayı her yerde ve her zaman giymek isteyeceksiniz. Kendinize en uygun beden ve model seçimi ile tamamlanmış hissedeceksiniz. Kolay nefes alabilen kumaş ile terleme hissini yaşasanız bile bunu vücudunuza hapsetmek zorunda kalmayacak kaliteli kumaş ile rahatsız hislerden uzak duracaksınız. Türkiye formalarının temizliğinde pek çok farklı yöntem bulunmaktadır. En çok tercih edilen yöntemlerden birisi olan ise çamaşır makinesi ile yıkama yöntemidir. Çamaşır makinesi ile yıkama yöntemi oldukça pratik ve hızlı bir yöntemdir. Fakat bunlara ek olarak formanın makinede yıkanacağı zaman ters çevrilerek makineye konulması forma üzerinde yer alan baskıların ya da yazıların daha uzun süre dayanmasını sağlayacaktır. Böylece uzun süre kullanabileceğiniz bir formanız olacaktır. Tüm bunlara ek olarak formaya ütüleme işlemi yapmak kumaşı yıpratabilir. Bu konuda da dikkatli olmakta fayda vardır. Eğer ki ütüleme işlemi yapılacaksa da forma mutlaka ters çevrilmelidir. Forma üzerindeki baskılara ütü makinesi değdiği anda baskılar eriyecek ve ütü makinesinin tabanına yapışacaktır. Bu da formanın yapısında aynı zamanda da görüntüsünde bozulmaya ve formanın kullanılamayacak hale gelmesine neden olacaktır. Bir başka temizlik yöntemi olarak da sıcak su yerine soğuk su tercih edilebilir. Soğuk su ile yıkamak kumaşı yıpratmayacak ve renklerin solmasını engelleyecektir. Böylece forma eski bir görünüme bürünmeyecek aksine renkleri daima canlı bir görünümde kalacaktır. Bu sayede de uzun süre kullanım sağlayabilirsiniz. Tüm bu yöntemlere ek olarak bir de elde yıkama yöntemi vardır. Elde çamaşır yıkamak eski bir yöntem olarak görülmektedir. Aynı zamanda da zahmetli bir yöntem olarak kabul edilmektedir ve pek çok kişi tarafından tercih edilmemektedir. Fakat çamaşırları elde yıkamak kıyafetlerin kalitesinin daha da uzun süre iyi bir şekilde gitmesini sağlayabilir. Su ve deterjan yardımı ile elde çamaşır yıkama işlemi gerçekleştirilebilir. Leke bulunmayan çamaşırları elde yıkamak fazla zor bir yöntem değildir fakat lekeli çamaşırlar için aynı şeyi söylemek biraz zordur. Oldukça değerli olan Türkiye deplasman formasının temizliği için bu yöntem göz önünde bulundurulabilir.

Türkiye Forması ile Ruhunuzu Yansıtın

Türkiye Forması ile Ruhunuzu Yansıtın

Türkiye forması bütünüyle incelendiğinde Türkiye’yi içtenlikle yansıtan bir formadır. Geçmişten günümüze kadar her forma modelinde Türkiye’yi yansıtan motifler ve desenlere yer verilmiştir. Rengini genel olarak bayrak renginden almış olması ve üzerinde yine bayraktan alınan hilal ve yıldızın bulunması Türkiye’yi yansıtmayı noktasını kolaylaştırmaktadır. Günümüzdeki halinde düz kırmızı zemin üzerine biraz daha açık tonda bir kırmızı şerit ve onun üzerine beyaz baskı ile hilal ve yıldız şeklinin yer aldığı Türkiye milli forması oldukça etkileyici bir görünüme sahiptir. Hem kadın hem de erkek bireyler için modelleri bulunan forma kişilere pek çok çeşitlilik sunmaktadır. Geniş beden aralığına sahip olan formalar herkese ulaşılabilirlik sağlar. Her mevsim giyilebilen bir kumaşa sahip olan Türkiye forması hareket halinde dahi olsa da bireyin kuru ve serin kalmasına yardımcı olur. Ter tutmayan kumaş sağlıklı bir gün geçirmeniz için özenle üretilmiştir. Farklı spor dalları için özel olarak üretime geçilen formalar arasında bisiklet sporu ile uğraşan bireyler için de formalar yer almaktadır. Bisiklet sporu için olan Türkiye bisiklet forması vücuda yapışan ve vücudu saran bir kesime sahiptir. Genellikle yarım kollu modelde olan bu forma her açıdan performans odaklıdır. Dar kalıptan üretilmiş olan Türkiye bisiklet forması v yaka modeli ile boyun kısmını açıkta bırakarak sizi spor esnasında sıkmaz ve rahatlık hissi sağlar. Diğer tüm formalarda olduğu gibi bisiklet formaları da teri dışarı atma özelliğine sahiptir. Spor esnasında oluşan terleme vücuttan atılmak zorundadır. Bisiklet forması nefes alan yapısı ile hızlı koruma sağlayacak ve spor esnasında sizi rahatsız edecek herhangi bir durumun oluşmasını büyük oranda engelleyecektir. Bisiklet formalarında normal forma tarzından farklı olarak önde boydan boya bir fermuar yer almaktadır. Formada yer alan fermuar kilitlenebilir özelliğe sahiptir. Vücudu saran kumaş terletmez ve vücuda yapışarak sizi rahatsız etmez.

Türkiye bisiklet formasının kış mevsimi için kışlık kalıbı da mevcuttur. Spor yapacağınız mevsime göre kışlık ya da yazlık tercihinizi yapabilirsiniz. Giydiğimiz anda heyecanımızı katlayan ve bize gurur aşılayan bu forma ile pek çok farklı modele sahip olabilirsiniz. Her farklı forma çeşidini giymeyi deneyimledikçe var olan heyecanınızı katlayabilirsiniz. Pek çok çeşide sahip olan Türkiye forması üzerinde Türklüğü simgeleyen birçok desen ve motif taşır. En bilinen çeşitlerden olan düz kırmızı forma oldukça rahat bir kullanıma sahiptir. Kırmızı rengini şanlı bayrağımızdan alan Türkiye forması yine bayrağımızdan aldığı ay yıldız simgesi ile bize her zaman cesaret aynı zamanda güç verecektir. Düz kırmızı zemin üzerine beyaz ay yıldız simgesine sahip olan bu forma oldukça asil bir görünüme sahiptir. Aynı zamanda beyaz zemin üzerine kırmızı bir şeride sahip olan Türkiye milli takım forması oldukça şık ve karizmatik bir duruşa sahiptir. Göğüs hizasında bulunan kırmızı şerit üzerinde yer alan beyaz hilal ve yıldız formanın sahip olduğu şıklığı ve karizmatik duruşu ikiye katlamaktadır. Tüm bu modeller dışında da Türkiye’yi yansıtan renklerden biri olan turkuazın da Türkiye formasında kullanılması ortaya oldukça hoş ve göze hitap eden bir görüntünün çıkmasını sağlamıştır. Turkuaz Türkiye forması Türkiye’nin yansıması olan rengin formaya aktarılması ile ortaya çıkmıştır. Turkuaz Türkiye’nin sahip olduğu pek çok güzelliği simgelemektedir. Bu güzellikler arasında eşsiz doğa ve denizler de yer almaktadır. Akdeniz sahillerinin sahip olduğu turkuaz rengi Türkiye ile özdeşleşmiştir. Tüm bunlara ek olarak bir de Türk kelimesinin Fransızca dilinde söyleniş şekli turkuaza oldukça benzemektedir. Bu nedenlerden dolayı turkuaz rengi Türkiye için oldukça önem arz eden bir renktir. Turkuaz Türkiye forması sol göğsünde Türk bayrağı bulundurur. Bu da formaya oldukça şık ve gurur verici bir görüntü kazandırır. Nokta nokta desen ile oluşturulmuş olan forma omuz kısımların yaklaştıkça beyaz renge bürünmektedir. Formanın alt kısımları daha yoğun bir turkuaza sahip olmakla birlikte oluşan bu görünüm kişiye rahatlama sağlar. Yaka kısmında ve yanlarda kırmızı şeritler bulunmaktadır. Bütün olarak bakıldığında oldukça etkileyici bir görünüme sahip olan turkuaz Türkiye forması ile her daim gururu yaşayabilir ve yaşatabilirsiniz. Kadın, erkek, yetişkin ya da çocuk herkesin sahip olmak istediği Türkiye forması çeşitleri arasından kendinize en uygun olanı bulmanız ve bu gururu onurla taşımanız size büyük bir keyif sağlayacaktır.

Türkiye Forması Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Türkiye Forması Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Türkiye forması seçerken dikkat edilmesi gereken pek çok nokta vardır. Bunlardan ilki formanın ne amaç ile alındığıdır. Örneğin forma hatıra kalması için alınıyor olabilir. Eğer ki forma böyle bir amaç doğrultusunda alınıyorsa efsane olarak görülen 2002 Türkiye forması gönül rahatlığı ile tercih edilebilir. Çok tercih edilen 2002 Türkiye forması göğsündeki dikdörtgen şekilde bulunan Türk bayrağı ile hoş bir tarz yaratmaktadır. Ya da mümkün ise imzalı Türkiye forması da hatıra saklamak için mükemmel bir seçenektir. Bunun dışında günlük kullanım ve halı saha maçlarında giymek için tercih edilecek olan formalarda ise kumaş oldukça önemlidir. Hareket halindeyken üzerimizde bulunan kıyafet vücut sağlığımız için oldukça önemlidir. Terlemek sağlıklı bir eylemdir fakat teri vücudumuza hapseden kıyafetler giymek pek de sağlıklı bir davranış olarak ele alınamaz. Bu nedenle tercih ettiğimiz kıyafetlerin hangi kumaştan yapıldığına, içinde neyden ne kadar barındırdığına oldukça dikkat etmek gerekmektedir. Tüm bunların dışında forma seçimi yaparken kullanacağımız spor dalı da seçimimiz için önemlidir. Çünkü her spor dalının kendine özgü forma türü ve modeli bulunmaktadır. Bu nedenle öncelikle hangi spor dalı için forma alacağımıza sonrasında ise o spor dalına ait olan formalar arasından hangi modelde olan formayı alacağımıza karar vermeliyiz. Türkiye forması alırken göz önünde bulundurulması gereken şeylerden birisi de formayı kullanacak kişinin yetişkin mi yoksa çocuk mu olduğudur. Formalar çocuklara göre ayrı üretilmekte ve yetişkinlere göre de ayrı üretilmektedir. Aynı zamanda bu noktada cinsiyet de devreye girmektedir. Türkiye formasını giyecek kişinin cinsiyetine göre tercihler değişebilir. Kadın Türkiye forması ya da erkek Türkiye forması şeklinde formaları ayırmak gerekebilir. Tüm bu dikkat edilmesi gereken şeylere ek olarak formayı giyeceğimiz mevsim dönemi de önemli bir etkendir. Eğer ki formayı kış mevsim süreci için alıyor isek uzun kollu Türkiye forması tercih edebiliriz. Böylece kışın soğuk havalarda da alınan uzun kollu Türkiye forması rahat bir şekilde kullanılabilir.

Aksi takdirde formayı yaz mevsim süreci için alıyor isek yarım kollu bir Türkiye forması gayet işimizi görecektir. Bu koşullara dikkat etmediğiniz sürece aldığınız Türkiye formasını rahat bir şekilde kullanmanız zor bir hal alacaktır. Yukarıda saydığımız pek çok koşulu göz önünde bulundurarak size en uygun olan Türkiye formasını seçebilirsiniz. Türkiye milli takımı Türkiye’yi uluslararası turnuvalarda ve dmaçlarda temsil etmiş olan bir futbol takımıdır. Türkiye milli futbol takımı ilk maçını 26 Ekim 1923 yılında oynamıştır. Türkiye milli takım forması pek çok kez değişiklik geçirmiştir. Şu ana kadar toplam on üç adet farklı Türkiye milli futbol takım forması oluşturulmuştur. Genel olarak ağırlıkta kırmızı ve beyaz renklerin hâkim olduğu Türkiye milli takım formaları ortaya konmuştur. Kırmızı ve beyaz renginin ağırlıkta olmasının en büyük sebebi kırmızı ve beyazın bayrağımızın renkleri olmasıdır. Aynı zamanda Türkiye’yi temsil eden renktir kırmızı rengi. Tüm yıllara ait formaların ortak en önemli özelliği ise ay ve yıldızı göğüslerinde barındırmalarıdır. Formalar arasında sadece iki sezon formalarının renkleri kırmızıdan farklıdır. İlki iki bin on altı ile iki bin on sekiz yılları sezonu Türkiye milli takım formasıdır. Bu formanın rengi turkuaz ağırlıktadır. Formanın omuz kısmından aşağı doğru inildikçe formaya turkuaz rengi hakim olmaktadır. Turkuaz rengi Türkiye’yi temsil eden bir diğer renk olarak bilinir. Turkuaz rengi Türki’nin Akdeniz kıyılarını simgeleyen mavinin en güzel tonlarından birisidir. Turkuaz milli takım forması da en az diğer milli takım formaları kadar ilgi görmüş ve sevilmiştir. Bir diğer farklı renge sahip olan sezon ise iki bin on sekiz ile iki bin yirmi sezonlarıdır. Bu sezonda ise Türkiye milli takım forması beyaz renk ağırlıktadır. Çoraplar dahil tüm takıma hakim olan beyaz renk formaya ağır bir duruş ve asillik katmıştır. Komple beyaz rengin hakim olduğu milli takım formasının tam olarak göğüs hizasında kırmızı bir şerit yer almaktadır. Ve bu şeridin üzerinde beyaz baskı ile Türk bayrağı görülmektedir. Yakasında da kırmızı şerit detayı olan beyaz milli takım forması oldukça tarz bir duruşa sahiptir. Eski tarihlere ait milli takım formalarına bakacak olursak farklı desenle ve tarzla karşılaşırız. En eski milli takım forması olan bin dokuz yüz doksan altı ile bin dokuz yüz doksan yedi sezonuna ait olan forma tamamen kırmızı bir modeldir. İki omuz bölgesinde de üç adet kalın çizgi bulunmakta ve bu çizgilerin altında da üç adet ince şekilde siyah çizgiler yer almaktadır.

Türkiye Forması Nerede Satılır?

Türkiye forması, genellikle beyaz zemin üzerinde kırmızı renkli şeritler veya detaylar bulundurur. Ürünlerin tasarımı modele göre değişir fakat Türk bayrağındaki renklere sadık kalınır. Tasarım üzerinde ayrıca milli takım logosu, futbolcuların numaraları ve sponsor logoları da yer alır. Türkiye milli takımının formaları, milli maçlarda ve uluslararası futbol turnuvalarında giyilir. Kırmızı ve beyaz renklerin kullanımı ile tasarlanan forma, Türk futbolcuların milli takımı temsil ettiğinin semboldür. Milli maçlarda ülkeyi temsil etmek için giyilen milli takım formasına Trendyol’dan ulaşabilirsiniz. Farklı model, beden ve tasarımlardaki formaları inceleyebilir, karşılaştırabilir ve zevkinize uygun olanı satın alabilirsiniz.

Türkiye Forması Çeşitleri Nelerdir?

Türkiye milli futbol takımının formaları çeşitli tasarımlarla satışa sunulur. Ana forma olarak satılan ürünlerin ön kısmında genellikle milli takım ve sponsor marka logosu yer alır. Alternatif forma, ana tasarımdan farklı bir modele sahiptir. Çeşitli desen ve detaylar içerir. Kaleci forması, kaleciler için özel olarak tasarlanır diğer modellerden farklı bir renkte olur. Kaleciler için üretilen modeller parlak renklere ve detaylara sahip olur. Özel turnuvalar veya etkinlikler için tasarlanmış olan modeller de bulunur. Bu tasarımlar, milli takımın katıldığı özel etkinliklerde kullanılmak için üretilir. Hem oyuncular hem de taraftarlar için çeşitli beden seçeneği imkanı sunar. Farklı markalar tarafından üretilir ve satışı gerçekleştirilir. Milli takım maçları sırasında giyilir ve taraftarların takıma olan desteğini gösterir.

Çocuklar İçin Türkiye Forması Var Mıdır?

Türkiye milli futbol takımının çocuklar için özel olarak tasarlanmış formaları bulunur. Bu giysi, her bedene uygun olacak şekilde üretilir. Çocuk ve bebekler için uygun olan bedenler de mevcuttur. Çocuklar için üretilen bu tasarımlar genellikle küçük bedenlere sahiptir. Çocukların rahatlıkla giyebileceği şekilde tasarlanır. Bu tasarımlar, çocukların milli takımı desteklemeleri ve idol olarak gördükleri oyuncular gibi hissetmeleri için özel olarak üretilir. Beyaz zemin üzerinde kırmızı şeritler veya detaylar bulunan bu formaların her modeli için farklı beden aralığı bulunur. Çocuklar için üretilen Türkiye forması ana, alternatif tasarım ve kaleci konsepti olmak üzere üç farklı modele ayrılır. Yetişkinlere özel olarak üretilen formalar ile benzerler. Bu modelleri, kişisel zevk ve beğenilere göre seçebilirsiniz.