"

Unicorn Taç

" araması için 3677 sonuç listeleniyor

Unicorn Taç

Unicorn Taç

Unicorn, tekboynuz olarak da bilinen mitolojik bir kahramandır. Kafasının ortasından düz bir boynuz çıkar. Unicorn’un masumiyeti, saflığı ve ölümsüzlüğü temsil ettiği mitolojik kaynaklarda yer almaktadır. Günümüzde unicornlar bir masal kahramanı gibi anlatılsa ve fantastik hikayelerle hayatımızda yer alsa da milattan önce 5. yüzyıldan bu yana dilden dile efsaneleşen unicornların Orta Çağ’da zehirlere karşı etkili panzehirler olduğuna da inanılıyordu. Mitolojik kimliğinin yanı sıra hakkında anlatılan masalsı hikayelerle de dilden dile dolaşan unicorn efsanesi, Harry Potter gibi dünyaca ünlü kült filmlerde dahi yer almıştır. Aslen latince olan unicorn ismi ise tek anlamına gelen uni ve boynuz anlamına gelen cornus sözcüklerinin birleştirilmesiyle oluşmuştur.

Bu mitolojik kahraman unicorn’lar, günümüzde daha ziyade masalsı yanları ve masalsı hikayeleriyle dikkat çekmektedir. “Mucize” ve “masal” gibi terimlerle eşdeğer bir algıya sahip olan unicornlar her yaş grubu tarafından fazlasıyla sevilmektedir. Sihirli düşlerin yeryüzündeki bir yansıması olan unicornlar aksesuarlardan kıyafetlere, dekorasyon eşyalarından özel gün aksesuarlarına, parti temalarından okul eşyalarına kadar birçok alanda karşımızda çıkmaktadır. Yaşı ne olursa olsun unicorn temalı bir pastayla doğum günü mumunu üflemek isteyen birçok kişi bulunabilir. Unicorn taç modelleri de en dikkat çekici aksesuarlar arasında yer almaktadır. Bir doğum günü, pijama partisi ya da baby shower söz konusu olduğunda en çok tercih edilen tema olan unicorn teması, unicorn taç gibi aksesuarlarla daha renkli hale gelmektedir. Trendyol, birbirinden çeşitli unicorn taçlarla kullanıcılara hem oldukça çeşitli bir ürün skalası sunmakta hem de kampanyalı fiyatlarla bu renkli aksesuarlara daha uygun fiyatlara sahip olmanızı sağlamaktadır.

Çocukların ve Büyüklerin Unicorn Sevgisi

Birçok hikayenin, masalın ve mitolojik efsanenin baş kahramanı olan unicornlar; günümüzde de fazlasıyla dikkat çekmektedir. Bir çizgi filmde, fantastik bir filmde ya da bir masalda bambaşka hikayelerini görme şansı bulduğumuz unicornları bu sebeple kendimize çok yakın hissederiz. Pozitif duygular yaşatan ve masalsı hislerin baş kahramanı olan unicornlar, her yaştan kişinin dikkatini çekebilmektedir. Her yaştan kişi, kendisine pozitif bir duygu yaşattığı için unicorn temalı bir aksesuar kullanmak isteyebilir. Hal böyle olunca, unicornun yaşı olmayan temalardan biri olduğunu söylemek mümkündür. Çocukların masallarda dinlediği unicorna ilgi duymasının yanı sıra yaşı daha büyük kişiler de unicornun masalsı havasına kapılarak onun eşsiz dünyasına adım atmak konusunda hiçbir çekince duymamaktadır. Özellikle partilerde tercih edilen ve eğlenceyi daha da pozitif hale çeviren unicornlar, özel olarak tasarlanan aksesuarlarla birlikte daha da benzersiz hale gelmektedir. Bu mitolojik ve efsanevi kahraman unicornun ruhuyla donatılan bir parti, her yaş grubundan kişi için fazlasıyla dikkat çekicidir. Çünkü unicornlar, mucize ve masal algısını en güzel şekilde yansıtan kahramanların başında gelir. Unicorn renklerine sahip, rengarenk ve cıvıl cıvıl bir elbise bu tarz partilerdeki masalsı ve pozitif havayı daha da pekiştirir. Aynı şekilde unicorn aksesuarlar da bu ruhu pekiştirerek kendi kusursuz masalınızı oluşturmanıza yardımcı olur. Ortamda oluşturulan unicorn masalı havası da o pozitifliği fazlasıyla yansıtır. Unicorn boynuzlu taç, kendinizi bambaşka bir masalın içinde ve bambaşka bir dünyada hissetmenizi sağlayacaktır.

Unicorn Temalı Doğum Günü Tüyoları

Sunduğu masalsı ve mucizevi dünyayla her yaştan kişinin dikkatini çekmeyi başaran unicornların en çok kullanıldığı alanlardan biri doğum günü partileri olmaktadır. Özellikle çocukların önlerindeki uzun hayata attıkları yeni adımı kutladıkları en özel günlerini en efsane şekilde yaşamalarını sağlayan kahramanlar da unicornlar olmaktadır. Unicorn temasıyla bezeli kusursuz bir doğum günü partisi için de dikkat edilmesi gereken noktalar bulunur. Unicornun masalsı havasını yaşatmak için en küçük detaylara kadar itinayla düşünülmesi gerekmektedir. Öncelikle doğum günü partisi yapılacak mekanın genel olarak bu temaya uygun hale getirilmesi gerekmektedir. Fazlalık eşyalar bir süreliğine ortadan kaldırılmalıdır. Öncelikle işe bir masa dekorasyonuyla başlanmalıdır. Unicorn renkleriyle tasarlanmış bir masa örtüsüyle kullanılacak masa örtülmelidir. Bu örtünün yerlere kadar uzanması mekanda daha iyi bir bütünlük sağlamasına yardımcı olacaktır. Masa örtüsü tamamlandıktan sonra sıra, masanın üzerini dekore etmeye gelir. Doğum günü pastası, şüphesiz ki bir doğum günü partisinin en önemli itemidir. Unicorn havasını net olarak yansıtacak, mümkünse unicorn boynuzunun da yer aldığı bir pasta tercih edilmelidir. Partinin doğum günü çocuğundan sonraki en büyük kahramanı pasta masadaki yerini aldıktan sonra sıra unicorn desenli tabaklara, bardaklara, peçetelere ve çatallara gelir. Bu detayların her biri, ortamdaki masalsı havayı daha da pekiştirerek kusursuz görünmesini sağlayacaktır. Masanın üzerine unicorn desenli kurabiyeler yerleştirilmesi ve serviste kullanılacak pipetlere unicorn detaylarının eklenmesi oldukça dikkat çekici bir masa oluşturmanıza yardımcı olacaktır.

Masa dekorasyonundan sonra gelen en önemli detaylardan biri de duvarların dekorasyonudur. Çünkü alanı çevreleyen duvarlar, davetlilerin gözüne en çok takılan bölgeler olacaktır ve bu sebeple duvarlarda da unicorn ruhunun yaşatılması gerekir. Öncelikle doğum günü çocuğunun adının yazdığı bir pankartı unicorn renkleriyle süsleyerek masanın hemen arkasında yer alan duvara yerleştirmeniz gerekir. Böylece dikkat hem partinin masalsı temasında hem de doğum günü çocuğunda olacaktır. Sonrasında duvarlara gökkuşağı, unicorn boynuzu ve unicorn renklerinden kalpler yapıştırarak bu masalsı havayı daha da etkili kılabilirsiniz. Duvar dekorasyonuyla da unicorn havasını yakaladıktan sonra sıra zemin süslemesine gelir. Burada balonlardan faydalanarak bir unicorn denizi oluşturabilirsiniz. Unicornun pastel renklerinden oluşan balonları gelişigüzel bir şekilde partinin yapılacağı mekana serpiştirerek bir görsel şölen oluşmasını sağlayabilirsiniz. Doğum günü partisi mekanını kusursuz bir şekilde hazırladıktan sonra sıra doğum günü çocuğunun da kostümüyle o günü en kusursuz şekilde yaşamasına gelir. Unicorn taçlar bu noktada şahane bir son dokunuş olmaktadır. Her şey tamamlandıktan sonra bir kraliçeye tacını giydirir gibi doğum günü çocuğunun saçlarına unicorn tacı takarak günün onun günü olduğunu en güzel şekilde gösterebilirsiniz.

Çocuk Odalarında Unicorn Dekorasyonu

Çocukların hayal gücü sınırsızdır. Ebevenyler de çocuklarının hayal dünyasının geniş olmasının yaratıcılık açısından oldukça faydalı olduğunun bilincindedir. Çocukların hayal dünyalarının en çok gelişmesini sağlayan alan ise odaları olarak görülmektedir. Çocuklar gece uykuya dalmadan önce bu odayı görmektedir ya da oyun oynarken en çok zaman geçirdikleri yer odaları olmaktadır. Bu iki aksiyon da hayal kurmaya en müsait anlardan ikisidir. Unicorn da hakkında anlatılan efsaneler ve masallarla hayal gücünü en çok çalıştıran kahramanların başında gelir. Masumiyet, mucize ve sihir gibi kavramları bünyesinde barındıran unicorn; çocuklara birçok açıdan güzel hayaller kurma imkanı tanır. Çocuk odalarında unicorn dekorasyonu da birkaç küçük dokunuşla kusursuz bir hale gelebilir. Öncelikle unicorn temalı bir oda tasarlanacak ise, mobilyalar beyaz renkte seçilmelidir. Böylece diğer aksesuarlarda kullanılacak unicorn renkleri, mobilyalar arasında kaybolmayacaktır. Beyaz mobilyalar odaya yerleştirildikten sonra sıra perde seçimine gelir. Perdeler, unicorn renklerinden biri üzerinden seçilmelidir ama tek renk olmalıdır. Pembe bir tül üzerine şeker mavisi bir fon tercih edebilirsiniz. Böylece hem göz yormayan hem de odanın genel dekorasyonuna uygun bir perde seçimi yapmış olursunuz. Perdeden sonra sıra halı seçimine gelir. Perdede kullanılan renklerden biri, halıda da tercih edilebilir. Bu, odanın dekorasyonunda bir bütünlük oluşmasını sağlayacaktır. Halıdan sonra çocukların uyumadan önce en çok hayal kurduğu yer olan yatakta kullanılacak nevresim takımı seçimi başlar. Burada üzerinde küçük unicorn boynuzları olan sade bir nevresim takımının yanı sıra kocaman bir unicornun resmedildiği daha hareketli bir nevresim takımı da tercih edebilirsiniz. Nevresim takımı tercihi de yapıldıktan sonra unicorn ya da unicorn boynuzu şeklindeki bir abajur ile masalsı ve soft bir ışıkla çocuğunuzun odasını aydınlatabilirsiniz. Aksesuar seçimlerinde de bu masalsı havayı yaşatmak için duvarlara unicorn silüetlerinin resmedildiği tablolar asabilir, duvarları unicornun pastel renkleriyle boyayabilir ve pastel renkte gökkuşakları ile odayı renklendirebilirsiniz. Son olarak çocuğunuzun kendisini bir masal kahramanı gibi hissetmesi için çeşit çeşit unicorn taçları da şifonyerin üzerine yerleştirebilirsiniz.

Unicorn Taçlar ile Çocuk Modası

Unicornlar masal dünyasında olduğu kadar moda dünyasında da ilgi odağı haline gelmiştir. Hal böyle olunca özellikle çocuk kıyafetleri söz konusu olduğunda çeşit çeşit unicorn kıyafetlere ulaşmak oldukça mümkündür. Bilhassa doğum günleri ya da çocuk etkinliklerinde unicorn teması oldukça sık kullanıldığı için buna özel üretilen unicorn temalı kostümler ve kıyafetler de bulunur. Genellikle kız çocukları tarafından tercih edilen unicorn temalı kıyafetler, küçük kız çocuklarının kendilerini bir masal prensesi gibi hissetmesini sağlar. Unicorn tişörtler, günlük hayatta rahat bir jean üzerine kombin edilerek kullanılabilir. Günlük elbiselerde unicorn kullanımı ise pastel unicorn renklerinin bir gökkuşağı gibi bir araya gelmesiyle oluşturulur, elbisenin yaka detayında ya da etek uçlarında unicorn boynuzlarına da yer verilebilir. Bunun dışında unicorn pantolon ve etekler söz konusu olduğunda da sıkça kullanılmaktadır. Unicorn renkleri ya da desenlerine sahip pantolon ve etekler, düz renk tişörtler ile kombin edilerek sihirli bir dokunuş yapılabilir. Özel günlerde ise daha çok unicorn temalı kostümler kullanılmaktadır. Tamamen unicorn renklerinden oluşan şifon yada tül elbiseler, doğum günü çocuğunun kendisini özel hissetmesini sağlar. Giyilen kıyafet ne olursa olsun unicorn taçlar ve saç aksesuarları, kombin edilen kıyafetin en önemli tamamlayıcısı olarak görev almaktadır. Günlük kullanımda daha sade, özel günlerde daha gösterişli unicorn taçlar kombinin vazgeçilmez parçalarından biri olacaktır. Unicorn bebek tacı da bebeklerin masalsı bir dünyaya adım atmasını sağlamaktadır. Trendyol, birbirinden çeşitli unicorn taçları ve saç aksesuarı seçeneklerini kullanıcıların beğenisine sunmaktadır.

Baby Shower Partilerine Unicorn Dokunuşu

Bir bebeğin dünyaya gelişi, en büyük mucizelerden biridir. Bu mucize güne hazırlanırken yapılan kutlama olan baby shower partilerinde de unicorn teması, en çok kullanılan parti temaları arasında yer alır. Masalsı ve mucizevi hikayesiyle dikkat çeken unicornlar, bir bebeğin dünyaya geliş mucizesinin kutlanacağı keyifli günlerde de yerlerini almaktadır. Bu mucize günü daha da özel ve kusursuz kılmak için bazı detaylara dikkat edilmesi gerekir. Öncelikle ikram edilecek yiyecekler, bu masalsı havayı desteklemelidir. Unicorn bir pasta, unicorn renklerinde kurabiyeler, şeker hamuruyla unicorn şekli verilmiş yiyecek süslemeleri bu keyifli günün masalsı havasının yansıtılmasına yardımcı olacaktır. Misafirlere ikram edilecek içeceklerde de küçük oyunlarla unicorn rengini yakalamanız, partinizin havasını daha da değiştirecektir. Partinin gerçekleştiği mekana bir unicorn maketi yerleştirerek maketin misafirlerin maketin üzerine doğacak çocuğunuz için güzel dileklerini yazmalarını sağlayabilirsiniz. Bu, çocuğunuza gelecek gösterebileceğiniz özel bir anı ve hediye de olacaktır. Ya da unicorn baskılı zarflar ve not kağıtlarıyla hazırlayacağınız bir “temenni havuzu” oluşturabilir ve misafirlerinizin doğacak çocuğunuz için gelecek temennilerini ileride ona göstermek üzere bir sandıkta saklayabilirsiniz. Gelen misafirlere verilecek küçük unicorn şeker keseleri, unicorn şeklinde sabunlar ya da unicorn taçlar hazırlayabilirsiniz. Bu hediyelerle birlikte misafirleriniz için tam anlamıyla unutulmaz bir gün olmasını ve güne dair hatırayı daima yanlarında taşımalarını sağlayabilirsiniz. Böyle bir organizasyon söz konusu olduğunda günün kahramanı anne adayının saçlarında da unicorn taç eksik olmamalıdır. Bu, o günün kimin günü olduğunu en güzel ve en masalsı şekilde konuklara gösterecektir.

Unicorn Temalı Pijama Partisiyle Eğlenceye Yepyeni Renk

Pijama partileri hem konforlu, hem rahat hem de sınırsız şekilde eğlenceli olmasıyla en çok tercih edilen parti türlerinden biridir. Gösterişli ve rahatsız kıyafetler yerine içinde kendinizi rahat hissettiğiniz pijamalarınız ile eğlencenin tadına doyarsınız. Unicorn, pijama partilerinde de fazlasıyla tercih edilen bir tema olarak öne çıkmaktadır. Birkaç küçük dokunuşla unicorn temalı pijama partinizi kusursuz hale getirebilirsiniz. Öncelikle misafirlerinize pijama partisinden beklenecek şekilde konforlu bir alan oluşturmanız gerekir. Mekanı kocaman bir yatağa çevirmek için yerin bir bölümüne önce süngerler, sonra unicorn renklerinden birine sahip bir çarşaf yerleştirebilirsiniz. Sonrasında unicorn renklerine sahip çeşit çeşit, kocaman yastıklarla bu süngeri daha da rahat ve keyifli hale getirebilirsiniz. Oluşturacağınız bu devasa yatağa battaniyeler yada yorganlar da yerleştirmeniz gerekir. Seçeceğiniz battaniye ya da yorganlar, unicorn boynuzu resmedilmiş şekilde olabilir. Böylece yumuşacık battaniyeler yada sıcak yorganlar da partinin ruhunu yansıtacaktır. Bu devasa yatağın dışında kalan bölgeye ise unicorn renklerinde konfetiler ve balonlar serpiştirerek misafirlerinize bir gökyüzünde uyuyormuş hissi verebilirsiniz. Temel parti dekorasyonunu tamamladıktan sonra misafirlerinize ikram edeceğiniz yiyeceklere geçebilirsiniz. Bir pijama partisinin olmazsa olmazlarından biri patlamış mısır ve film ikilisidir. Bu geleneği unicorn temalı patlamış mısır kovalarınız ile masalsı bir deneyime çevirebilirsiniz. Tatlı atıştırmalıklar da pijama partilerinin olmazsa olmazları arasında yer alır. Unicorn imgeleriyle süslenmiş donut ya da cupcakeler de masalsı temasıyla dikkatleri çekecek pijama partinize katılan misafirlerinizi fazlasıyla memnun edecektir. Misafirlerinize yiyeceklerini ikram edeceğiniz tabakları da unicorn renkleri ya da desenlerinde tercih edebilirsiniz. Aynı şekilde bardakları, pipetleri ve peçeteleri de unicorn renkleri ya da desenleriyle tercih ederek pijama partinizde bir bütünlük oluşturabilirsiniz. Duvar süslemelerinde de neon unicornlar tercih edebilirsiniz. Böylece ışıklar kapandığında tüm oda tam anlamıyla bir masal dünyasına dönüşecektir. Parti mekanıyla ilgili tüm detayları tamamladıktan sonra bu sihirli gecede giyeceğiniz kıyafet seçimine geçebilirsiniz. Minik unicornlarla bezeli, unicorn renkleriyle bir gökkuşağı gibi tamamlanan, unicorn boynuzu detaylı ya da önünde kocaman bir unicorn baskısı bulunan pijamalar tercih edebilirsiniz. En önemlisi de gece boyu saçlarınızı süsleyecek unicorn boynuzlu taç seçimi de o geceyi sizin için özel ve daha da masalsı kılacaktır. Unicorn taçlarla kendi sihirli dünyanızın prensesi olabilirsiniz.

En Güzel Unicorn Taçlar Trendyol’da

Unicorn taçlar ya da saç aksesuarları oldukça çeşitlidir ve kendi zevkinize en uygun aksesuarı bulmak, her zaman düşünüldüğü kadar kolay olmayabilir. Kullanıcılar kendilerine “iyi hissetmek için unicorn taç satın al” dediğinde hem en uygun fiyatlı olanı hem de zevklerine en uygun olanı bulma hedefiyle yola çıkarlar. Unicorn taç fiyatları konusunda en uygun seçeneği araştırmaya başlayan kullanıcılar, Trendyol’da hem istedikleri çeşitleri hem de kampanyalı seçeneklerle istedikleri uygun fiyatı bulabilirler. Siz de partilerinize renk katmak ya da gün içinde kendinizi bir masal dünyasında hissetmek istiyorsanız en güzel unicorn taçları Trendyol’da bulabilirsiniz.