placeholder
"

Uyku Fili

" araması için 1714 sonuç listeleniyor

Uyku Fili Modelleri Trendyol'da!

Uyku Fili

Uykunun bebeklerin gelişim sürecine olan etkisi uzmanlar tarafından sıkça vurgu yapılan konular arasındadır. Uyku sırasında salgılanan Melatonin adlı büyüme hormonu, bebeklerin sağlıklı gelişiminde oldukça önemlidir. Yenidoğan bir bebek günde 12-14 saatlik bir uykuya ihtiyaç duyar. Bu süre bebeğin yaşı ilerledikçe azalsa da okul çağına gelene kadar günde en az 1 saat gündüz uykusu uyunması uzmanlar tarafından tavsiye edilir. Ayrıca gece uykusu da çocukların gelişim sürecinde büyük bir öneme sahiptir. Sağlıklı bir gelişim için olmazsa olmaz şey zamanında ve yeterli uykunun alınmasıdır. Son birkaç yılda uzmanların üzerinde durduğu bir diğer konu ise uyku arkadaşlarıdır. Bebekler uyku sırasında fiziksel anlamda gelişim gösterirken, uyku arkadaşları ile de duygusal anlamdaki gelişimleri de desteklenebilir. Bu nedenle uzmanlar, bebekler uyurken yanında bir uyku arkadaşının bulunmasının onlara faydalı olacağını ifade ederler. Uyku arkadaşı, bebekler uykudayken güven duygusu geliştirmelerini ve yalnız olmadıkları hissine sahip olmalarını sağlar. Bu da bebeğin uyku sırasında duygusal gelişimine ve bebeğinizin daha uzun bir uyku süreci geçirmesine yardımcı olur. Son zamanlarda en çok tercih edilen ve beğenilen uyku arkadaşı uyku fili ise bu kategorideki ürünlerin başında yer alır. Farklı şekil ve renklerde üretilen uyku arkadaşı filler bebeklerin uyku sırasındaki en sevimli dostu olur. Bu sayede bebekleriniz huzurlu bir uyku çekerken size de gönül rahatlığı ile dinlenme imkanı sağlanır.

Oyuncak Uyku Fili Nedir?

Uyku yastığı fil, oyuncak uyku fili, bebek uyku filleri, uyku oyuncağı fil gibi farklı isimlendirmeler ile karşınıza çıkan bu arkadaş, aslında bebeğinizin uyurken destek alabileceği bir yastık görevindedir. Fil uyku arkadaşı bebeklerin uyku sırasında rahat bir uyku sürebilmeleri için özel olarak tasarlanan harika bir uyku arkadaşıdır. Bu özel tasarım sırasında fil figür formu korunurken, dolgu malzemesi ve kullanılan materyaller ile tasarımın bebek fizyolojisine uygun hale getirilmesi sağlanır. İç malzeme özellikle aşırı doldurulmaz ve bebeğinizin yatış pozisyonuna göre kolayca şekil alabilecek yapıda bırakılır. Bu sayede bebeğiniz uyurken filin kol ve bacaklarını istediğiniz şekilde düzenleyerek bebeğin konforlu bir uyku süresini sağlayabilirsiniz. Kumaş ve kullanılan malzemeler farklılık gösterse de tüm uyku arkadaşı fil modellerinde yumuşak doku kendini gösterir. Yumuşacık filler bebeğinize sizin kucağınızda yatıyormuş hissi verir. Ayrıca yumuşak dokusu sayesinde uyku fillerini bebeğiniz için yenidoğan döneminden itibaren kullanabilmeniz mümkün olur. Bebeklerin ciltlerinde hassasiyete sebep olmadan gönül rahatlığı ile kullanılabilir. İç dolgusu olarak kullanılan polyester fiber dolgu malzemesi de bebeğinizin rahatlığı düşünülerek özel olarak seçilir. Bu dolgu malzemesi ürünlerin kolay şekil alması ve bebeğinizi vücut yapısına göre şekillenmesi ile kullanım kolaylığı sağlar. Ayrıca ürünlerin yumuşaklığını da bozmayarak bebeklerin rahatlığını destekler. Kullanılan tüm malzemelerde bebek cildinin hassasiyeti düşünülerek en uygun materyaller seçilmesine özen gösterilir. Gerek kumaş yapısı gerekse iç dolgu malzemesi ciltte tahrişe neden olmayacak özel materyaller seçilerek üretilir. Klasik peluş oyuncak formundaki modellerin yanı sıra yeni tasarımlar da uyku fili modelleri arasında yer alır. Bu sayede istenilen renk ve tasarımda uyku fili bulma imkanınız vardır.

Rengarenk Uyku Arkadaşı Fil Çeşitleri

Uyku arkadaşı filler kumaş yapısı ve boyutları ile farklılık gösterir. Her kullanıcının zevkine hitap edebilmek için model seçenekleri oldukça fazla tutulur. Uzun ve kısa tüylü kumaştan üretilen ürünler bulunabildiği gibi tamamen tüysüz ancak yumuşak yapıdaki kumaşlardan üretilen modeller de bulunur. Uyku arkadaşım peluş fil kumaş yapısı olarak yumuşaklığı ile en çok tercih edilen modeller arasında yer alır. Oyuncak üretiminde oldukça sık kullanım alanı olan peluş kumaşlar, hava geçirme özelliğine sahip olması nedeniyle de bebek grubu ürünlerde tercih edilir. Bu özelliği peluş kumaşların bebek cildine uyumlu olarak kullanılabilmesini sağlar. Uyku arkadaşı fil mavi, sarı, yeşil gibi pek çok renk seçeneği ile üretilir. Kız bebekler için ise uyku arkadaşı pembe fil oldukça ilgi çeker. Uyku fili pembe renk seçeneği ile hem kız bebeklerin dikkatini çeker hem de görsel anlamda oldukça şık durur. Tüm bu renk seçeneklerinin yanında, fillerin orjinal gri rengine sadık kalan modeller de bulunur. Gri modeller görünüm olarak adeta minyatür birer gerçek fil görünümündedir. Peluş uyku filleri yalnızca bebeklik döneminde değil, sonrasında da çocuğunuzun en yakın arkadaşı olabilecek kadar uzun ömürlü kullanıma sahiptir. Kolay yıpranma ve yırtılma yapmayacak sağlamlıkta kumaş ve dolgu malzemelerinden üretilir. Bu sayede uzun yıllar kullanılabilir. Çocuklar yalnızca uyku sırasında değil günlük hayattaki oyunlarında da peluş uyku arkadaşı filleri ile oyun oynayabilirler. Peluş filler kolay yıkanabilir özellikleri ile de dikkat çeker. Makinenizin 30 derecelik kısa programında yıkayıp dilediğiniz bir yere sererek kurumasını sağlayabilirsiniz. Bu sayede defalarca tertemiz bir şekilde gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Makinede bozulma yapmaz. Ancak dolgu malzemesinin tek bir bölgeye toplanması gibi durumlarda el ile kolayca iç dolgusunu her yerine dağıtıp yeniden ürüne eski formunu kazandırabilirsiniz.

Dilediğiniz Boyutta Uyku Arkadaşı Fil

Uyku arkadaşım fil boyutları da oldukça çeşitlidir. Mini el boyutunda fil modelleri mevcut olduğu gibi jumbo olarak tarif edilen büyük boyutlarda ürün modelleri de bulunur. Çocuğunuzun yaşına veya ölçülerine uygun boyutlarda ürün seçenekleri bulmanız mümkündür. 15, 25 cm gibi küçük boyutlardan 90 cm gibi devasa boyutlara kadar pek çok uyku fili ürün grupları arasında yerini alır. Uyku arkadaşı fil 65 cm boyutundaki modelleri bu ürün grubunda en çok tercih edilenlerdir. 65 cm modeller boyut olarak her yaş grubuna rahatlıkla uyum sağlayabilecek bir ortalamada olduğundan, ebeveynlerin en çok tercih ettikleri modeller arasına girer. 15 ve 25 cm olan küçük modeller genellikler uyku sırasında değil de günlük oyun arkadaşlığında daha çok tercih edilir. 90 cm boyutundaki uyku arkadaşı filler büyük çocukların uyku arkadaşı olmak için uygundur. Bu modeller aynı zamanda bebeklerde anne yanı yatağı görevinde de kullanılabilir. 90 cm boyutundaki bu uyku arkadaşı filler anne yanı yatağı olmaya çok uygundur. Bebeğinizi filin gövdesine yatırıp filin ayaklarıyla sırt bölgesini destekleyerek bebeğinizin konforlu bir uyku deneyimi yaşamasına yardımcı olabilirsiniz. Bu sayede bebeğiniz sizin yanınızda, yumuşacık uyku arkadaşı içerisinde güvenle ve huzurla uyur. Uyku arkadaşı filler bunlar gibi daha pek çok güzel özelliği bünyesinde barındırır. Siz de kullandıkça bu özelliklerin farkına varır ve kullanım kolaylıklarından yararlanabilirsiniz.

Yeni Uyku Fili Tasarımları

Uyku fili modellerinde klasik peluş tasarımların dışında yeni model seçenekleri de kullanıcıların beğenisine sunulur. Yeni model seçeneklerinde temel özellik doğallık ve fonksiyonellik olarak düşünülür. Bu amaçla pek çok uyku arkadaşı fil üretilmeye devam edilir. Özellikle doğal ipliklerden üretilen amigurumi uyku arkadaşları bunlar arasında oldukça popülerdir. Amigurumi uyku fillerinin en önemli özelliklerinden biri %100 pamuk iplerden örülüyor olmasıdır. Üstelik tüm örgü işlemleri tamamen el emeği ile yapılır. Kullanılan tüm malzemelerin bebek ve çocuk cildine uyumluluğuna özen gösterilir. Bazı modellerde örme gözler kullanılırken, bazı modellerde güvenli kilit özelliğine sahip boncuk gözler kullanılır. Bu sayede bebeğinizin uyku arkadaşıyla güvenli bir şekilde oynayabilmesi sağlanır. Dolgu malzemesi olarak genellikle silikon boncuk elyaf kullanılır. Sık İğne tekniği ile örülen amigurumi uyku filleri, bebeklerin kolay deforme edemeyeceği ürünlerdir. Kirlendiğinde düşük ayarda, çamaşır makinesinde rahatlıkla yıkanabilir. Bu şekilde uzun yıllar kullanıma uygun ürünlerdir. Amigurumi uyku arkadaşı fillerin boyutları da modellere göre farklılık gösterir. Her model ve boyutta ürüne göre fiyat seçenekleri de değişiklik gösterir. El emeği olarak üretilen amigurumi uyku fillerinde her şey bebek ve çocuk sağlığı ve güvenliği temele alınarak üretilir. Bu amaçla hemen her amigurimi uyku arkadaşı filde doğal içerikli pamuklu ya da bambudan ipler kullanılır. Pamuklu ve yumuşak yapısı ile uyku sırasında bebeğinize hoş bir dokunuş sağlar. Amigurumi uyku arkadaşı filler ile bebekler huzurlu bir uyku deneyimi yaşarlar.

Emzikli Uyku Arkadaşım

Diğer bir uyku fili modeli ise emzikli olan tasarımlara sahiptir. Bebeklerin elle kavrayacağı boyutlarda olan bu ürünler, silikon emziği ile birlikte tasarlanır. Oyuncağın ağız kısmında bulunan emzik, bebeklerin kullanıma uygun sağlıklı silikon malzemeden üretilir. Damak dostu olarak tanımlanan silikon emzikler, bebeklerin uykuya kolay dalmasına da yardımcı olur. Ayrıca kullanım dışı zamanlarda saklamak amacıyla emzik başlığı da bulunur. Bebeğinizin emzik emmediği zamanlarda emzik başlığını kapatarak ürünün hijyenik olmasını sağlayabilirsiniz. Hem emzik bölümü hem de peluş fil kısmı yıkanarak temizlemeye uygundur. Ayrıca emzikli kısım sterilizatör ile temizlenmeye de uygundur. Bebekler yumuşacık peluş oyuncağa sarılırken emzik emerek kolayca uykuya dalabilirler. Ürün ayrıca emziklerin kaybolma sorununu da ortadan kaldırır. Peluş oyuncağa monte halde bulunan emzik bebeğinizin bıraktığı yerde kolayca fark edilebilir. Peluş emzikli uyku filleri bebeğinize hem emziği sevdirecek hem de uyku alışkanlığı kazanmasına yardımcı olacak bir üründür. Peluş kısmında kumaş yapısı yine bebek cildine uyumlu olarak seçilir. Bu sayede ilk doğduğu günden itibaren bebeklerde kullanıma uygundur. Peluş bölümde dolgu malzemesi olarak elyaf tercih edilir. Ürünler bebeğin ya da çocuğun kolay kavrayabilmesi için çok sıkı doldurulmaz. Yine tüm uyku filleri gibi bu tasarımdaki modeller de uzun süreli kullanıma uygundur. Kolay deforme olmayacak ürünlerdir. Ancak uzmanlar emzik kullanımının 2 yaşından sonra azaltılması ve 4 yaşına kadar da bırakılmasını tavsiye ederler. Bu nedenle bu yaştan sonra emzik bölümü çıkarılarak peluş oyuncak olarak ürünün kullanılmasına devam edilebilir. Bu sayede bebeğinizin emzik alışkanlığını bıraksa dahi uyku fili ile arkadaşlığına devam edebilir. Emzikli uyku filleri fonksiyonel anlamda ebeveynler için de ikisi bir arada özelliği ile tercih sebebi olur. Tek bir peluş oyuncakla iki özelliği bir arada kullanabilme imkanı sağlar. Emzikli uyku arkadaşı fillerin farklı renk ve model seçenekleri bulunur.

Set Halinde Uyku Filleri

Uyku filleri tek başına satın alınabildiği gibi set halinde sunulan model seçenekleri de mevcuttur. Bebe yatmaz uyku fili bir arada bulunan ikili setler kullanıcılar tarafından çokça tercih edilir. Setlerdeki bebe yatmazlar da bebekler için özel olarak tasarlanır. Bebe yatmaz olarak ifade edilen bebek oturtma minderleri, bebeklerin 4. aydan itibaren başlaması gereken oturma alıştırmalarında oldukça yardımcı ürünlerdir. Bebeklerin bu alıştırmalar sırasında güvenliğini sağlamak önemli bir konudur. Bebe yatmaz bu iş için özel olarak tasarlanır. Oturma bölümünün alt kısmında bulunan minder bebeğin yumuşak bir zemine oturmasını sağlar. Ayrıca bebeklerin ayaklarını geçirecekleri ayak bölümlerinin bulunması, bebe yatmaza oturan bebeğin devrilmeden durabilmesini sağlar. Yine bu amaca hizmet eden yumuşak sırt bölmesi sayesinde bebeğinizin sırtı eğilmeden dik oturabilmesi sağlanır. Bebe yatmazlar küçük bir tekli koltuk görünümündedir. Böylelikle bebeğinizin ilk oturma deneyimleri kendi kişisel koltuğunda gerçekleşebilir. İç malzemede 1. kalite dolgu malzemeleri kullanılarak ürünün sağlamlığı sağlanır. Bebe yatmazların alt minderleri çıkarılabilir özelliktedir. Bu özellik sayesinde minder hem yıkanabilir hem de farklı alanlarda kullanılabilir. Minder çıkarılarak bebe yatmaz direkt olarak koltuk üzerinde kullanılabilir. Bu sayede siz koltukta otururken bebeğiniz de yanınızda oturabilir. Bebe yatmaz bebek minderleri 4. aydan itibaren bebeğinizin tamamen tek başına oturabileceği 9. aya kadar sorunsuzca kullanılabilir. Bu dönemler oturma alıştırmalarının yapıldığı ve henüz bu alışkanlığı geliştiremeyen bebekler için dikkatli olunması gereken dönemlerdir. Bu nedenle bebe yatmaz oturma minderi bebeğinin güvenliğini düşünen ebeveynler tarafından tercih edilir. Bebe yatmazlar bebeğin oturmaya alışma döneminin sorunsuz ve güvenli bir şekilde atlatılmasında en büyük yardımcınız olur.

Set Haline Uyku Fili Fiyatları

Bebe yatmaz ve uyku fili tek tek satın alınabilir ürünler olsa da birlikte set halinde kombinle alımlarda çeşitli avantajlar sağlanmaktadır. Hem set halinde alımlarda fiyat uygunluğu hem de birbirine uyumlu ürünler almak isteyenlere kolaylık sağlanır. Bebe yatmaz ve uyku fili bir arada bulunan setler renk seçeneği konusunda oldukça zengindir. Bebeğinizin uyku fili ile aynı renklerde ya da uyku filine uyumlu renklerde ürün seçenekleri mevcuttur. Pembe, mavi gibi kız ve erkek bebeklere itap eden renklerin yanında sarı, yeşil, gri gibi unisex renkteki ürünler de modeller arasında yer alır. Ayrıca futbol tutkunu babaların hoşuna gidecek takım renklerinde bebe yatmazlarla kombinlenen uyku fili renkleri de bulunur. Hemen her takımın renklerini taşıyan bebe yatmazlar bu renklere uyumlu uyku arkadaşı fil ile kombinlenerek sizlerin beğenisine sunulur. Bunların yanında araba ya da prenses gibi figürlere benzer tasarımlarda bebe yatmazlar ile set halinde sunulan uyku filleri de mevcuttur. Bu sayede bebeğinizin çok seveceği renk ve tasarımlı model seçenekleri bulmanız mümkün olur. Canlı renkler bu dönemlerde bebek gelişiminde de etkili olduğundan renk seçeneklerinin fazlalığı bir avantaj sağlar. Model ve renk seçeneğinin fazlalığı ile bebeğinizin büyürken yaşayacağı her deneyimde onun için en doğru seçeneği bulmanız mümkün olur.

Bebe yatmaz ve uyku fili kullanım açısından da kolaylık sağlayan ürünlerdir. İki ürün grubu da yıkamaya uygun olarak üretilir. Bebe yatmazlar bebeklerin mama yedirilmesi gibi zamanlarda da kullanılabilir ürünler olduğundan yıkanabilir olması ayrıca önemlidir. Mama dökülmesi gibi durumlarda ürün bez ile temizlenebilir ya da çamaşır makinesinde yıkamaya uygundur. Herhangi bir sebeple lekelenen bölgeler silinme ya da yıkanma sonucu kolaylıkla temizlenir. Kaliteli kumaş yapısı ürünün kalıcı leke bırakmasını önler. Uyku filleri de bebeğin sürekli temas halinde olduğu ürünlerden olduğundan temizliği önemlidir. Ancak bu ürünler de bebe yatmazlar gibi makine de ya da elde istenilen şekilde yıkanıp tekrar tekrar kullanılabilir. Bu sayede ürünlerinizi uzun yıllar güvenle kullanabilirsiniz.

En Uygun Uyku Arkadaşı Trendyol’da!

Tüm bu kullanışlı özellikleriyle bebeğinize özel olarak tasarlanan uyku filleri uygun fiyat seçenekleri ve Trendyol’a özel indirimlerle sizleri bekliyor. Siz de vakit kaybetmeden uyku fili kullananlar tarafından yapılan gerçek yorumları inceleyebilir ve uyku fili fiyatları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken sayfayı inceleyip beğendiğiniz ürünü sepetinize eklemek. Haydi siz de Trendyol’da yer alan birbirinden renkli pek çok uyku arkadaşı fil arasından seçiminizi yapın, Trendyol sayesinde beğendiğiniz kaliteli uyku arkadaşı file evinizden çıkmadan kolayca ve güvenle sahip olun.