placeholder
"

Yağlık

" araması için 6837 sonuç listeleniyor
vipgross 2li Damlatmaz Yağlık 1000ml
vipgross2li Damlatmaz Yağlık 1000ml
(589)
2li Damlatmaz Yağlık 1000ml
59,99 TL
Sepete Git
BTS Shop 2 Adet Cam Yağlık 500 ml
BTS Shop2 Adet Cam Yağlık 500 ml
(1918)
2 Adet Cam Yağlık 500 ml
39 TL
Sepete Git

Yağlık

Yağlık

Ev dekorasyonunda dikkat çekici dekoratif ürünlerden olan yağlıklar, Trendyol’da uygun fiyatlarla satışa sunuluyor. Daha çok mutfaklarda kullanılan yağlıklar, kullanışlılık açısından tercih edilmesinin yanında şıklığıyla da ortamı ısıtıp mutfaklara ve sunumlara hareket katıyor. Özellikle insanların zamanlarının bir kısmını ya da çoğunu mutfakta geçirdikleri düşünüldüğünde yağlık seçimi oldukça önem kazanıyor. Mutfakta şıklık arayanlar, tezgah üstü malzemelerden biri olan yağlık sirkeliklerin rengine, modeline ve kullanışlılığına dikkat ediyorlar. Türlerine göre yağlıklar, sadece yağ ve sirke için değil farklı sıvılar için de kullanılabiliyor. Damlatmaz ve sızdırmaz özelliklere sahip yağlıklar, kullanıma elverişli olması sebebiyle tercih ediliyor. Sunumlar için de estetik bir görünüm aracı oluyor. Cam, metal, porselen, seramik, granit, ahşap, bambu, bakır ve plastik ürünler, arzuya göre bir paket halinde çoklu olarak alınabiliyor. Yağlıklar, tekli olabildiği gibi set halinde, standlı, bambulu, farklı form ve desenlerde de olabiliyor. Çok çeşitli form ve renge sahip olduğu için sofra sunumlarına da şıklık katıyor.

Mutfakta sürekli kullanılan ürünlerden olan yağlıklar, Trendyol güvencesiyle sizler için bir araya getiriliyor. Trendyol sayesinde istenilen ürüne kolaylıkla ulaşılabiliyor. Farklı tasarımlarla üretilen metal, cam, bambu, ahşap, granit, bakır, seramik ve plastikten mamul ürünler, özel kampanya ve indirimlerle uygun fiyat seçenekleri sunarak mutfak ihtiyaçlarınıza cevap veriyor.

Yağdanlıklar Mutfakta Kolaylık Sağlıyor

Çoğu kişimutfakta hayatı kolaylaştıran dekoratif yağlık sirkelik modellerini tercih ediyor. Yağlıklar, ikili ya da arzuya göre üçlü setler halinde alınabiliyor. Setler sayesinde mutfaktaki yağlık ve sirkelik ihtiyacı aynı anda karşılanıyor. Bu yağlık modelleri, granit ya da ahşap tezgahlarla uyum sağlayacak şekilde dizayn edilebiliyor ve gün geçtikçe sunumların en önemli aksesuarlarından biri haline geliyor. Soğuk bir atmosfere sahip olan bir mutfak, yağlıklar sayesinde küçük dokunuşlarla renklendirilebiliyor. Mutfaklar, bu gibi mutfak gereçleriyle denge unsuru sağlanarak natürel bir görünüme kavuşuyor. Klasik ve modern tasarımlı yağlıklar mutfakların vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Yağlar ve sirkeler teneke yerine paslanmaz çelik özelliğine sahip metal, cam ve porselenlerde güvenle ve sağlıkla saklanıyor.

Yağdanlık modellerinin kullanışlı olabilmesi için kapağının ve daralan ağzının tasarımı oldukça önemli. Sıkı kapama tekniği ile özel olarak tasarlanan ürünler, kapaklarıyla sızdırma yapmadan ve hava almadan içine konulan gıdayı muhafaza ediyor. Yağ ve sirkelerin kontrollü bir şekilde dökülmesine imkan sağlıyor. Yağı kullanırken damlatmıyor, sızdırmıyor ve etrafa bulaştırmıyor. Bu sayede yemeklere ve salatalara yağ, sirke ve sos kolay bir şekilde dökülürken tezgahları, masaları ya da dolap içlerini kirletmiyor. Yağlar ve diğer sıvılar için koruyucu özellik gösteriyor. Kaliteli yağlıklar, özellikle zeytinyağında görülen acı tat oluşumunun önüne geçerek uzun süre kullanım sağlıyor. Ürünler yalnızca zeytinyağı, çiçek yağı ya da sirke için değil salata sosları, tahin, pekmez, bal, süt, limon suyu ve nar ekşisi gibi akışkan ürünlerin de konulabilmesine imkan veriyor. Ölçekli yağlıklar sayesinde yağ miktarının ölçülmesi kolaylaşıyor. Su bardağı, çay bardağı, yemek kaşığı vesaireye gerek kalmadan ürünün dışında bulunan ölçekle yiyeceklere konulacak yağ miktarı kolayca belirlenebiliyor.

Her Zevke Göre Yağlık-Sirkelik Modelleri

Günümüzde cam yağlıklar, sağlıklı olması sebebiyle güvenle kullanılıyor. Tasarımlarına ve kapak özelliklerine göre çeşitli türleri bulunuyor. Sağlık açısından en çok tercih edilen ürünler arasında borosilikat cam ürünler yer alıyor. Bor ürünlerinin kullanılmasıyla elde edilen borosilikat cam, ısıya ve kimyasallara karşı daha dayanıklı olması sebebiyle yağlık üretiminde kullanılıyor. Bu şekilde üretilen yağlıklar, camı aside ve çizilmeye karşı koruyarak yansıtma özelliğini artırıyor ve mutfaklarda cam eşyalara parlaklık kazandıran bir ürün olarak ortaya çıkıyor. Son derece sağlıklı olan borosilikat cam, ısıya dayanıklı bir ürün olması sebebiyle direkt ocakta ateşe temas edebiliyor. Şık ve zarif tasarımlı metal başlığa ve kolay açılıp kapanabilen kapağa sahip olan borosilikatürünler, sağlıklı olmasının yanında pratik bir kullanım sunuyor. Cam şişesi ve ateşe dayanıklı cam metal kapağı bulunanlar bulaşık makinesinde yıkanabiliyor. Üzerinde yer alan ölçekler sayesinde kullanım miktarı belirleniyor. Yağlık, sütlük, ölçü kabı yahut isteğe göre sürahi amacıyla da kullanılabiliyor. Camdan yağlıklar, şeffaf olmaları sebebiyle içine konulan malzemeyi gösteriyor ve mutfağa ya da sofra sunumlarına sıcaklık ve şıklık katıyor.

Bambu yağdanlık, çevreye duyarlı, geri dönüştürülebilir bir ürün olarak mutfaklarda güvenle kullanılıyor. Uzak Doğu’da çok yağış alan bir iklimin simgesel bitkilerinden olan bambu, fotosentez sırasında benzer boyutlardaki bitkilere oranla %35 daha fazla oksijen üretiyor ve diğer bitkilere nazaran dört kat daha fazla karbondioksit emiyor. Bambu ürünleri, çevre dostu olması sebebiyle daha çok talep ediliyor ve bu sayede endüstriyel bambu ormanlarının sayısı artıyor. Bambu ormanları ise doğanın temizlenmesine katkıda bulunuyor. Bu döngü, özellikle mutfak ürünlerinde kullanımın yaygınlaşmasını sağlıyor. Diğer ürünlere nispetle çevreye daha duyarlı bambu ürünler yağlıklarda da sıklıkla kullanılıyor. Sağlıklı olmasının yanında vakumlu bambu kapaklar, fonksiyonel ağız yapısı sayesinde damlatma ve sızdırma derdini ortadan kaldırıyor.

Bambu yalnızca kapak ya da tıpa şeklinde kullanılmayıp mutfak trendine uygun olarak cam yahut porselen yağlıkların yerleştirildiği standlarda ve tabaklarda da kullanılıyor. Yağlık kapaklarıyla birlikte bütün bir görünüm sunan bu stand ve tabaklar, mutfaktaki yahut yemek masalarındaki estetik zevki de yansıtıyor.

Bambu yağlık sirkelik, cam olabildiği gibi arzuya göre porselen olarak da üretiliyor. Şık tasarımlı porselen yağlıklar sadece doğal kaynaklı hammaddelerden üretiliyor. Kendine has beyazlığını kimyasal boyalardan değil, kullanılan hammaddelerden alıyor. 1400°C civarında pişirilerek üretilen porselenler, ışık geçirgenliğine sahip sağlıklı bir ürün olarak yüzyıllardan beri mutfaklarda güvenle kullanılıyor. Tat ve koku sindirmeyen, yüksek ısılarda üretilmesi sebebiyle mikrop barındırmayan, sert ve dayanıklı bir yüzeye sahip olan porselenler, kolayca yıkanarak sağlıklı ve temiz bir kullanım olanağı sunuyor. Sürekli el altında bulunan bir ürün olan yağlıklar, porselenle zarif ve göz zevkine hitap eden mutfak gereçlerine dönüşüyor. Porselen yağdanlıklar, sade beyaz renkleriyle mutfakları ve sunumları zarifleştiriyor. Bambuyla uyumu sayesinde şık tasarımlar oluşturmanın yanında geri dönüştürülebilir ham maddeleri ile çevreye duyarlı ürünler olarak piyasaya sunuluyor.

Siyah yağdanlıklar, özellikle antrasit mutfaklarda sevilen bir dekoratif ürün olarak ön plana çıkıyor. Zigzag desenli, yazılı, fileli, mermer görünümlü ve çok çeşitli türleriyle mutfaklara modern bir izlenim katıyor. Kare, yuvarlak ve oval formlu yağlıklar tek olarak kullanılabildiği gibi siyah ve beyazın uyumlu birlikteliğinin metal stand ile bir araya getirildiği ikili ürünler sayesinde daha kullanışlı oluyor. Bu ürünlerin bazılarının üzerinde içine konulacak yağın türüne göre isimleri yazılı bulunuyor. Örneğin zeytinyağının konulacağı yağdanlığın üzerinde zeytinyağının adı yazabiliyor ve üzerinde zeytin ağacı desenleri yer alabiliyor. Cam yağdanlıklarda füme, kırmızı, mor, beyaz ve benzeri renk seçenekleri de tercihe sunuluyor.

Metal yağdanlıklar; püskürtme özelliğine sahip sprey yağlık şeklinde olabildiği gibi normal akıtma özelliğine de sahip olabiliyor. Püskürtme özelliğine sahip metal ürünler, özellikle kilo vermek isteyen bireyler için tercih sebebi haline geliyor. Paslanmaz çelikten üretilmiş bu ürünler; yağı, sirkeyi ve sosları uzun süre muhafaza ederken sağlam yapıları sayesinde kırılma ya da çatlama gibi özellikler göstermiyor. Bu nedenle ürünler, son derece kullanışlı ve dayanımı kuvvetli bir malzeme olarak ön plana çıkıyor. Mutfaklarda ve sunumlarda işlevsel aksesuarlar olarak kullanılan bu gereçler, modern bir çizgi yakalamak isteyenlerin tercihi haline geliyor. Paslanmaz çelik sayesinde ürünler dayanıklılık kazanıyor ve içine konulan malzemeyi uzun süre muhafaza ediyor. Metal görünümleriyle mutfaklarda yer alan ankastre ürünlerle uyum gösteriyor. Metal yağlıklar, dayanıklılığı sebebiyle uzun ömürlü, pratik ve kolayca silinebilme özelliği açısından avantajlar sağlıyor. Ayrıca paslanmaz çelikten imal edildiği için suya karşı dayanıklı olarak biliniyor.

Sprey yağlıklar, özellikle kilo kontrolü yapanlar ve yağ kullanımını minimuma indirmek isteyenler içi tercih sebebi haline geliyor. Bunlar plastik ya da metal kapaklı olabiliyor. Plastik olanlar hafif olmaları sebebiyle tercih ediliyor. Bulaşık makinesinde kolayca yıkanabiliyor. Püskürtme mekanizması metal, şişesi dayanıklı cam olanlar, şeffaf olması sebebiyle içerisindeki yağı ve sosu gösteriyor. Paslanmaz çelik özelliğine sahip metal ürünler, sağlık açısından da yararlar sağlıyor. Yağlıklar, kontrollü bir şekilde kullanım sağladığı için alıcılarını memnun ediyor.

Plastik yağlıklar, sadece yağın konulması için olarak değil süt, meyve suyu ve diğer sıvıları saklamak için de kullanılabiliyor. İkili kilit sistemleri, güvenli sızdırmaz kapakları ve gerçek ölçekleri sayesinde kolay kullanım sunuyor. Gıda temasına uygun, pe poliethilen ham maddesinden üretilen, sıkarken sıçrama yapmayan ve sıktıktan sonra eski şeklini kolayca alan yağlık şişeleri, bpa içermeyen özelliğiyle gönül rahatlığıyla kullanıma elverişli bir imkan sunuyor. Kaliteli plastikten mamul bu yağlıklar, hafiflikleri ve şık tasarımları sayesinde rahatça kullanıma olanak sağlıyor. Dayanıklı olan ürünler, isteğe göre karışık renk ve desen çeşitliliği ile her zevke hitap etmeyi başarıyor. Plastik yağdanlıkların üzerindeki ölçek metresi ile kullanılan miktar kolayca görülebiliyor. Şeffaf rengi sayesinde yağ ve sirkenin kolayca ayırt edilmesini sağlıyor. Arzuya göre yağlık yerine başka amaçlarla kullanılıp içine süt, meyve suyu gibi sıvılar konduğunda buzdolabında saklanabiliyor. Mikrodalga ve elektrikli fırında kullanıma uygun olmayan plastik ürünler bulaşık makinesinde kolayca yıkanabiliyor.

Farklı Yağdanlık Çeşitleri

Yağlıklar kullanışlılığı açısından olduğu kadar tasarımlarıyla da ön plana çıkıyor. Cam, porselen, metal, bakır, seramik, granit ve plastik yağdanlık çeşitleri, tasarımlarıyla farklı zevklere hitap ediyor. Yağlıklar; oval formlu, bombeli, şişe görünümlü, ölçekli ve benzeri birçok şekle sahip olabiliyor.

Metal, cam, bambu veya ahşabın bir araya geldiği ürünler mutfak trendleri arasında çokça yer alıyor. Örneğin ince metal kapaklı, kare formlu cam ürünlerin bambu ya da kayın ağacından üretilmiş standların içerisine konulduğu tasarımlar oldukça ilgi görüyor. Cam galon yağlıklar, farklı tasarımlarıyla mutfaklara estetik bir görünüm katıyor. Mutfaklar için yemek yapımında en çok hava ve su sızdırmayan, inox-alüminyum özellikli akıllı kapaklara sahip olan yağlıklar elverişli oluyor. Birinci sınıf camdan üretilen şişenin kaymamasını sağlamak için cama parmakların oturacağı özel bir şeklin verildiği ürünler kullanışlılık açısından ön plana çıkıyor.

Borosilikat camlı ürünler, bambu tıpaları ve zemine oturdukları standları ile yalnız mutfaklara değil sunumlara da estetik bir görünüm veriyor. Metal standlı yağlıklar, sirkeliklerle birlikte tuzluk-biberlik olarak dörtlü set halinde sofralar için özel olarak tasarlanan ürünler son derece pratik bir çözüm sunuyor. Ürünler, sağlıklı camdan üretilmeleri ve elektrolize kaplama kapakları sayesinde yağ, sirke, limon suyu gibi gıdaları koruyup muhafaza ediyor. İnce uzun uçlu olarak tasarlanan ağız kısımları ve kapakları ile yağlıklara farklı bir yorum katıyor. Bir bütün halinde tasarlanan bu ürünler sunumlara şıklık kazandırıyor. Paslanmayan ve kararma yapmayan metal standlar, uzun yıllar kullanımı kolaylaştırıyor. Tezgah üstü ya da sofra sunumlarında çok amaçlı, pratik ve dekoratif özelliği ile ön plana çıkıyor. Altında bulunan döner standlı mekanizma sayesinde istenildiği yöne dönebilen beş ya da daha fazla parçalı tasarımlar, baharatlıklarla birlikte kullanım kolaylığı sağlıyor. Bakalit kapaklı cam ürünler, baharatlıklarla birlikte setimetal sepet içerisinde dörtlü set halinde kullanılabiliyor. Sofralarda yağlıkların, sosların ve baharatların bir arada bulunmasına yarayan bu tarz ürünler, tasarımları sayesinde avantajlı hale geliyor. Bulaşık makinesinde yıkanma özelliğine sahip olmadıklarından elde yıkamaya uygun olarak satışa sunuluyor.

Saf beyaz porselenden imal edilen, gıda temasıyla tamamen uygun olan, tat ve koku sindirmeyen çoklu takımlar, bambu ve beyaz porselen uyumu ile mutfaklara şıklık katıyor. Üfleme camdan el işçiliği ile üretilen sızdırmaz vakumlu bambu kapaklı ürünler oldukça ince bir işçiliğe sahip olup şık ve zarif bir görünüm sunuyor. Hafif yapısı ile konforlu bir mutfak deneyimi yaratıyor. Ahşap tabanlı granit görünümlü yağlıklar, granit mutfak tezgahlarıyla uyum içinde bir atmosfer yaratıyor. Granit tezgahlı mutfaklarda tezgah renklerine uygun ürünler seçilebiliyor. Çeşitli renk seçeneklerinin yer aldığı granit yağlıklar tekli olarak kullanılabildiği gibi üçlü set halinde de kullanılabiliyor. Geleneksel tasarımlı bakır yağlıklar sağlıklı olmasının yanında mutfaklara ve sofralara zarafet katıyor.

Yüzlerce çeşit yağlık sirkelik setinin yer aldığı Trendyol’da her zevke uygun pek çok tasarım mevcut. Trendyol sayesinde Roma mitolojisindeki aşk ve güzellik tanrıçası Venüs, şık yağlık tasarımlarıyla sofralara güzellik katmaya devam ediyor. Venüs formundaki cam ürün; mantar tıpalı, sızdırmaz özelliğiyle mutfaklarda şık ve zarif bir kullanım sunuyor.

En Kaliteli Yağlıklar Trendyol’da

Trendyol’da her isteğe göre farklı form ve boyutlarda, renk ve desenlerde yağlıklar bulunuyor. Ürün çeşitleriyle mutfakta kullanışlılığın yanında şıklığı ve zarafeti arayanlar için pek çok seçenek sunuyor. Sağlıklı ve kaliteli ürünleri bir araya getiren Trendyol’da farklı tasarımlarda üretilen metal, cam, bambu, ahşap, granit, bakır, seramik ve plastikten mamul yağlıklar, uygun fiyatlı olarak alıcılarını memnun etmeyi başarıyor. Yağlık sirkelik fiyatları oldukça makul seviyelerde tutuluyor. Trendyol’un avantajlarla dolu alışveriş dünyasında her mutfağa ve sunuma göre sızdırma yapmayan, kilitli kapaklı, mantar tıpalı, tek ya da set halinde satışa sunulan ürünler kaliteyi uygun fiyatlı almayı sağlıyor.

Gıdayla direkt temas eden yağlıklar, insan sağlığına zarar vermeyecek şekilde üretiliyor. Kaliteli malzemeden üretilen gereçler, geri dönüştürülebilir özellikleri sayesinde hem insan sağlığına hem de çevreye duyarlı ürünler olarak ön plana çıkıyor. Isıya dayanıklı paslanmaz çelikten üretilen metal, porselen, borosilikat camdan gibi dayanıklı malzemeden imal edildiği için mutfakta uzun ömürlü kullanım sağlıyor. Yağlıklar kullanışlı olmasının yanında dekoratif olarak da bulunduğu ortama estetik bir görünüm veriyor. İkili ya da üçlü olarak tasarlanan ürünlerin yanında yağ ve sirke ile beraber baharatlık olarak çoklu kullanıma imkan veren ürünler, kullanım ve sunum açısından kolaylık sağlıyor.

Trendyol güvencesiyle mutfağınız için en kaliteli ve sağlıklı ürünlere kolaylıkla ulaşılabiliyor. Sunumlarınız uygun fiyatlı yağlıklar sayesinde daha şık hale geliyor. Trendyol, özel kampanya ve indirimlerle alıcılarına uygun yağdanlık fiyatları sunarak onları memnun etmeyi başarıyor. Dönemsel indirimlerle ve kampanyalarla oldukça makul fiyata mal olan yağlıklar alıcılar için pek çok avantaj sağlıyor. Siz de Trendyol’un alım kolaylığı sağlayan indirimli ürünlerinden yararlanmaya hemen başlayın.