placeholder
"

Yaş Hurma

" araması için 203 sonuç listeleniyor
Ravza Sukkari Yaş Hurma 500 gr
RavzaSukkari Yaş Hurma 500 gr
54,90 TL
Sepete Git
hurma kervani Yaş Sukkari Tabak Hurma 500gr
hurma kervaniYaş Sukkari Tabak Hurma 500gr
(78)
Yaş Sukkari Tabak Hurma 500gr
70 TL
Sepete Git
Divan Sukkari Yaş Hurma 3 Kg
KARGO BEDAVA
DivanSukkari Yaş Hurma 3 Kg
375 TL
Sepete Git
Labanh Sukkari Yaş Hurma 550 gr
LabanhSukkari Yaş Hurma 550 gr
(43)
Sukkari Yaş Hurma 550 gr
53,49 TL
Sepete Git

Yaş Hurma Çeşitleri ile Lezzetli Meyveler

Mineral ve vitamin deposuna sahip hurma, farklı çeşitleri ile de oldukça sevilen bir meyve türüdür. Anavatanı Kuzey Afrika ve Arabistan yarımadası olan hurma, ülkemizde de Akdeniz Bölgesinde ve Güney Anadolu Bölgesi’nde yetiştirilmektedir. Tarihi ve varlığı binlerce yıl öncesine dayanan yaş hurma, faydaları ile de mutlaka tüketilmesi gereken bir üründür. Yaş hurma kurusu da farklı çeşitlerde farklı içeceklerle birlikte tüketilmektedir. Yetiştirildiği bölgeye göre farklılık gösteren yaş hurma çeşitleri, o bölgenin adıyla anılmaktadır.

Yaş Hurma Çeşitleri

Yaş Hurma Çeşitleri

Farklı bölgelerin yaş hurmaları, hem yapıları ile hem de lezzet itibari ile birbirinden ayrılmaktadır. Medine yaş hurma çeşitleri, bütün yaş hurma çeşitleri arasında oldukça popüler olan ve en çok tercih edilen yaş hurma çeşididir. Aynı zamanda Arap ülkelerinde ravtana, sukkeriye, berhi, hulva gibi türleri de üretilmektedir. Medine hurması yanında Kudüs hurması, Tunus hurması, sukkari hurma ve İran hurması da diğer hurma çeşitleri arasında en çok tercih edilenlerdir. Genellikle ramazan aylarında tüketilen hurma yaş, kuru ve taze olmak üzere farklı çeşitlere sahiptir. Ülkemizde genellikle tercih edilen İran taze yaş hurma çeşitlerini her yerde kolaylıkla bulabilirsiniz. Yaş hurmanın yanında kurutulmuş yaş hurma da lezzeti ile çay ve kahvelerin yanına eşlik eden besinlerden biridir.

Yaş Hurma Faydaları

Yaş Hurma Faydaları

Taze yaş hurma faydaları ile içerisinde bulunan vitaminler ile de çeşitlilik göstermektedir. Bol miktarda lif içeren yaş hurma A, C, B1, B2 vitaminlerinin yanında yüksek miktarda nişasta, glikoz, ve mineraller içeren tatlı lezzetli bir meyvedir. Yaş hurma çeşitli faydaları ile doğum yapmış bayanlara özellikle tavsiye edilen bir üründür. Rahim adalelerini kuvvetlendirmeye yarayan yaş hurma, doğumun kolay geçmesine yarar sağladığı gibi süt miktarını artırması ile de kullanılması gereken bir besindir. Doğum sancısını da azaltmasının yanında doğum sonrası kanamaları da önlemeye yardımcı olur. Kaybedilen enerjiyi doğal ve dengeli bir şekilde kazanmaya yarayan yaş hurma, kansere karşı da koruyucu besinlerden biridir. Sinir sisteminin düzenli çalışmasına yarar sağlayan yaş hurma, özellikle süt ile birlikte tüketilirse rahatlatır ve sakinlik verir. Kana kolay karışması sebebiyle yorgun ve bitkin düşenler için enerji ve dinçlik vermesi ile kullanılan bir besindir. Yaş hurmanın cilde faydaları da oldukça fazla olmakla birlikte cilt hücrelerini yenileme özelliği ile dikkat çekmektedir. Kırışıklıklara da faydalı olan yaş hurma, cildi fazla yağdan arındırarak daha genç ve taze görünmesine katkıda bulunacaktır.

Yaş Hurma Fiyatları

Yaş Hurma Fiyatları

Lezzeti ile her daim tüketilen hurma, vitamin ve mineral deposu olması ile de çok değerli besinlerden biridir. Her gün sabah 3 adet hurma yemenin faydaları oldukça fazladır. Bağırsaklara faydalı olan hurma, günlük enerji ihtiyacınızı da karşılayacaktır. Kahve yanında da tüketilen yaş hurma çeşitlerini ister ceviz, badem gibi kuruyemişlerle isterseniz doğal içecekleriniz de kullanabilirsiniz. Yaş hurma kalori değeri ile de diyet listelerinde yer alan besinlerden biridir. Yaş hurma fiyatları, üretildiği bölgeye, kalitesine, yaş, kuru, taze olmasına göre farklılık gösterecektir. Aynı zamanda çikolatalı yaş hurma çeşitleri de lezzetinin yanında fiyatın değiştiği hurma çeşitlerindendir. Evde kendiniz de kolaylıkla yapabileceğiniz bu lezzetli hurmayı mutlaka denemenizde yarar vardır. Aradığınız çeşitlikle yaş, kuru ve taze hurmaları uygun fiyatlar ile Trendyol’da bulabilirsiniz.