"

Z Bar

" araması için 3582 sonuç listeleniyor

Z Bar Modelleri ile Verimli Egzersiz Saatleri

Her gün kullandığımız vücudumuzu sağlıklı ve zinde tutmanın bir çok yolu vardır. Bunlar çeşitli spor dalları, sağlıklı beslenme, meditasyon, yoga gibi aktivitelerdir. Vücut geliştirmede bu yollardan biridir. Vücuttaki kasların gelişimini sağlayarak, ihtiyaç olduğunda daha verimli kullanımını sağlar. Sadece sağlıklı ve zinde olmak için değil, bazen hobi olarak bazen ise profesyonel amaçlarla vücut geliştirme tercih edilebilir.

Z Bar

Z Bar

İster profesyonel olun ister amatör, sağlıklı ve güçlü kaslara sahip olmak istiyorsanız birtakım araçlar kullanmanız gerekecektir. Bu araçlardan bir tanesi de Z bardır. “Z bar nedir?” sorusunun cevabı ise vücut geliştirme antrenmanlarında kullanılan işlevsel bir araçtır. İsmini Z şekline benzeyen tutma yerlerinden alır ve halterin farklı bir versiyonudur. Aynı zamanda Z bar halter olarak da bilinir. Z barın ne işe yaradığı da sıkça merak edilen sorular içerisindedir. Z bar, düz bar yerine kıvrımlı yapısıyla eklemleri zorlamaz, bileklerdeki yükü hafifletir ve daha doğal bir pozisyon yakalamanızı sağlar. Z barın faydaları ise ön kol bölgesindeki biceps brachii, brachialis, brachioradialis kaslarını çalıştırmasıdır. Brachialis kasının gelişmesi, kollarınızın daha iri ve geniş görünüm kazanmasına yardımcı olurken bileklerinizi de güçlendirir. Z bar kullanımı oldukça basittir, öncelikle duruşunuzu dik tutmanız, kol ve bacaklarınızı omuz genişliğinde açmanız gerekir. Avuç içleri yukarı bakacak şekilde Z bar tutulur ve dirsekler sabitlenir. Nefes vererek, bar ön omuz hizasına kadar kaldırılır, nefes alarak aynı şekilde indirilir. Siz de sağlıklı bir vücut ve güçlü kollar istiyorsanız, avantajlı ürünleri ve set seçenekleri ile Z bar modellerini Trendyol’da bulabilirsiniz.

Z Bar Fiyatları

Z Bar Fiyatları

Evde vücut geliştirmek hakkındaki en büyük endişelerden bir tanesi, spor aletlerinin bütçeye uygunluğudur. Z bar hakkında da bu tarz endişelere sahip olabilirsiniz ama Trendyol’daki çeşitli ürün seçenekleri ile cebinize zarar vermeden istediğiniz görünümü elde etmeniz mümkündür. Z barın ve ağırlık plaklarının kilogramları, ürünün set halinde olup olmaması, ölçü farkları, marka farkları ve yapımda kullanılan maddeler (metal z bar, krom kaplamalı vs.) fiyatı etkileyen etkenlerdir. Z bar çeşitleri de aynı doğrultuda şekillenmektedir; metal Z bar, 25 mm Z bar, 22 mm Z bar ya da 120 cm Z bar gibi seçenekler bulunmaktadır. Milimetre olarak verilen Z bar ölçülerinde dikkat edilmesi gereken nokta, elinizde halter ağırlığı varsa onlarla uyumlu olup olmamasıdır. Elinizde ağırlık plakları yok ise Z bar setlerini tercih ederek ağırlık plaklaklarıda edinebilirsiniz. Santimetre olarak belirtilen uzunluk ise çoğunlukla 120 cm’dir dolayısıyla fiyatları çok etkilememektedir. Z bar ağırlıkları da kilosuna göre farklı fiyat seçenekleri ile sunulur. Sizin tercihiniz ne olursa olsun Trendyol’da bütçenize uygun Z barlara anında ulaşabilirsiniz. Farklı marka ve özelliklerde bir çok ürün ile seçeneklerinizi kolayca değerlendirebilir, ürün yorumları ile daha sağlıklı kararlar verebilirsiniz.

Trendyol Farkı ile Z Bar Setleri

Trendyol Farkı ile Z Bar Setleri

Günümüzde birçok insan spor yapmak için spor salonlarını tercih etmektedir. Ama evde sporu tercih edenlerin sayısı da azımsanmayacak düzeydedir. Ev ve spor salonu arasındaki donanımlı spor aletleri farkını Trendyol’un Z bar seti seçenekleri ile kapatabilir, farklı kombinasyonlardaki set seçenekleri ile bütçenizi aşmadan istediğiniz görünüme ve forma kavuşabilirsiniz. Z Bar ağırlık setleri 10 kilogramdan başlayıp, 100 kilograma kadar çeşitlilik göstermekte olup, antrenmanlarınızın yoğunluğuna veya bütçenize göre ihtiyacınıza yönelik olanı seçebilirsiniz. Örneğin; halter çalışmalarına yoğunluk vermek istiyorsanız ya da evde dambılınız varsa halteriniz yoksa Z bar halter setlerini tercih ederek, Z barın yanında düz halter barına da sahip olursunuz. Böylece ihtiyaçlarınızı karşılamış ve set avantajlarından faydalanabilirsiniz. Z bar halter setleri çoğunlukla; Olimpik Düz Bar, Z Bar ve farklı kilolarda ağırlık plakaları içerir. Z bar dambıl setlerini tercih edecek olursanız, halter setindeki her şey ile beraber dambıl barları da eklenmiş olacaktır. Siz de Trendyol farkı ile seçeneklerinizi değerlendirip seçiminizi kolayca yapabilirsiniz.