"

Zinco

" araması için 38 sonuç listeleniyor
Zincomega 5 Mg Şurup 100 Ml
Hızlı Teslimat

Zincomega5 Mg Şurup 100 Ml

(77)
5 Mg Şurup 100 Ml
71 TL
Sepete Git
Berko Zinco Damla 30 ml

BerkoZinco Damla 30 ml

(369)
Zinco Damla 30 ml
85 TL
Sepete Git

Zinco Şurup ve Kapsül Çeşitleri Trendyol'da!

Zinco Faydaları

Beslenme şekli insan sağlığı için oldukça önemli bir yerdedir. Çünkü vücudun ihtiyacı olan vitamin ve mineraller gün içerisinde aldığımız besinlerden alınmaktadır. Ancak yeteri kadar alınmayan mineral ve vitamin eksikliği birçok sağlık sorununa neden olabiliyor. Çinko ise vücudun hastalıklarla savaşması ve yaraların daha hızlı iyileşmesi için önemli bir mineraldir. Çinko eksikliği bulunan kişilerde fazla saç dökülmesi, yaraların daha geç iyileşmesi ve sık sık hastalanma gibi sorunlar meydana gelebilmektedir. Çinko eksikliği oldukça yaygın bir durumdur. İnsan vücudu çinkoyu depolamadığından dolayı çinko eksikliği yaşamamak için düzenli bir şekilde içerisinde çinko bulunduran besinler tüketilmesi gerekmektedir. Yetişkin bireylerde ihtiyaç duyulan çinko; erkekler de 15mg, kadınlar da ise 12mg’dır. Çocuklar için ise bu 10mg ve 5mg arasındadır. İçerisinde çinko içeren besinler arasında deniz ürünleri, kuruyemiş, kırmızı et ürünleri, ıspanak, yeşil mercimek gibi besinlerdir. Fakat gastrointestinal hastalıklar, alkolizm ya da diyabet gibi kronik hastalıklar çinkonun emilimine engel olabilir. Bu tür sağlık sorunlarına sahip olan kişiler için doğal besinlerden alınan çinkolar yeterli olmamaktadır. Bundan dolayı bu kişiler içerisinde çinko bulunduran Zinco gibi takviyelere ihtiyaç duyabilir. Aynı zamanda Zinco, sindirimi kolaylaştırmak, çocuklarda meydana gelen büyüme geriliğinin görülmesini engelleme ve sağlıklı bir şekilde tat ve koku alımını da sağlamaktadır. Çinko eksikliğinin önüne geçen Zinco, soğuk algınlığı ile savaşarak bağışıklığı güçlendirir. Çinko eksikliğinin belirtilerinin gösterilmesi kesin olarak bir çinko takviyesi alınması gerektiğini göstermemektedir. Çünkü ortaya çıkan bu belirtiler, başka rahatsızlıkların belirtileri de olabilmektedir. Bundan dolayı çinko eksikliğinin kesin olarak tanısının koyulabilmesi için bir uzmandan yardım alınmalıdır. Zinco, insan sağlığı açısından oldukça önemli olan çinko elementinin içermektedir. Ancak Zinco takviyesi bazı ilaçlarla birlikte kullanıldığında bazı etkileşime girebilmektedir. Bundan dolayı Zinco takviyesi bir doktora danışarak kullanılmalıdır. Birçok kullanım alanına sahip olan Zinco, genel olarak bağışıklığın güçlenmesinde, kemik gelişiminde önemli bir role sahiptir. Önemli elementlerden biri olan çinko da güçlü bir bağışıklık sistemi için ihtiyaç duyulan elementlerden birisidir. Bazı besinlerde doğal bir şekilde yer alan ve kişilerin sağlığı için oldukça önemli olan bu mineral, demirden sonra insan vücudunda en çok bulunan bir elementtir.

Sağlığın Korunmasında Zinco Etkisi

Sağlığın korunması ve sağlığın önemli görevlerini yerine getirebilmesi açısından çinko önemli bir yerdedir. Çinko eksikliği, genel olarak sarı nokta olarak bilinen adıyla makula dejenerasyonu, görme kaybına neden olmasından dolayı önemli bir sağlık sorunudur. Genetik olarak, sigara ya da sağlıksız beslenme ile ortaya çıkan bu rahatsızlığın en önemli sebebi çinko eksikliğidir. Ergenlik döneminden itibaren vücudun ihtiyaç duyduğu çinkonun karşılanmaması halinde görme kaybına neden olabilmektedir. Bu yüzden gözün sağlıklı bir şekilde görme fonksiyonuna devam etmesi için yeterli seviyede çinko alımı önemlidir. Yine Zinco, çinkonun eksikliği sonucunda etkilenen bağışıklık sistemini de etkilemektedir. Bağışıklığın düşmesi, kişinin daha kolay bir şekilde hasta olması ve vücudu zararlı etkenlerden koruyamamasına neden olmaktadır. Bundan dolayı hastalıklardan daha iyi bir şekilde korunmak için besinlerden alınamayan çinko seviyesini Zinco ile almak ile mümkündür. Vücudun sağlığı için büyük bir öneme sahip olan çinko, eksik olduğu takdirde özellikle gelişim çağında olan kişiler için ciddi sorunlara yol açabilmektedir. Yetişkin bireylerde ise çinko eksikliği, büyüme de olmasa da hücrelerin yenilenmesinde sorunlara neden olabilmektedir. Bağışıklığın bozulmasına bağlı olarak ortaya çıkan rahatsızlıklar, hastalık sürecini daha ağrılı ve zor atlatılmasına neden olabilir. Bu tür sıkıntıların temelinde çinko eksikliği yer almaktadır. Ayrıca çinko eksikliği iştahsızlığa da neden olabilmektedir. Bu sorun hem çocuk, hem de yetişkin kişilerde beslenmeye bağlı olarak birçok durumun meydana gelmesine neden olabilir. Saç dökülmesine de neden olan çinko eksikliği, hem kadın, hem de erkeklerde görülen bir durumdur. Saç dökülmesinin temelinde sağlıksız beslenme ve yetersiz mineral olduğu görülmektedir. Zinco’da içerisinde bulundurduğu çinko sayesinde saç köklerinin güçlenmesini sağlamaktadır. Düzenli olarak Zinco kullanımı, artan saç dökülmelerini azaltır ve engeller. İnsan vücudunda çinkonun eksilmesi sonucunda sindirim sistemi de etkilenmektedir. Bu durum sindirim sisteminin ya daha hızlı ya da daha yavaş çalışmasına neden olur. Bu da ishal ya da kabızlık gibi sorunlarını meydana getirir. Hızlı ve sürekli olan ishal vücutta sıvı kaybına neden olduğu için ölümü beraberinde getirebilmektedir. Bu durumun önüne geçmek için de Zinco ile çinko eksikliği giderilebilir. Birçok faydası bulunan Zinco, ayrıca cilt sağlığında da etkilidir. Ciltte oluşan sivilce ya da yaralar, bu mineral ile azalmaktadır. Zinco takviyesi almak isteyenler için öncelikle uzman onayı önemlidir.

Zinco Formları

Zinco, içerisinde çinko bulunduran bir üründür. Çinko eksikliği bulunan kişilerin tedavisinde ya da çinko eksikliğinin önlenmesinde kullanılmaktadır. Çinko takviyesi olan Zinco, şurup, hap, tablet, kapsül şeklinde bulunan bir mineraldir. Zinco şurubu genel olarak hap yutmakta zorlanan kişiler ya da çocuklar tarafından tercih edilmektedir. Zinco ürünlerini karaciğer ve böbrek ya da buna benzer bir rahatsızlığı bulunan kişilerin doktora danışarak kullanması önerilmektedir. Zinco tablet, günlük mineral ve vitamin ihtiyacının karşılanması amacı ile kişilerin beğenisine sunulmaktadır. Gün içerisinde herhangi bir saat diliminde alınabilen Zinco tablet ile ihtiyaç duyulan vitamin ve mineral karşılanmaktadır. Aç ya da tok karnına kullanılabilen Zinco tablet ya da kapsül formu, çiğnemeden bir bardak su ile çiğnemeden içilebilmektedir. Şurup formunda bulunan Zinco ürünü ise kutunun içerisinde yer alan pipet yay da kaşık ile içilebilmektedir. Çinko eksikliği tedavisi gören yetişkin kişiler, kapsül formundaki Zinco ürünü için önerilen günde 1 kapsüldür. Çinko emilimi bozukluğu tedavisi gören kişiler için ise günde 2 ya da 3 kapsül önerilmektedir. Wilson hastalığı tedavisi gören yetişkinler için ise günde 3 kapsül önerilir. İlaç içerisinde laktoz bulunduğundan dolayı laktoz intoleransı bulunan kişilerin kullanmadan önce doktoruna danışması gerekmektedir. Zinco ürünleri mutlaka kişinin doktorunun önerdiği dozda ve şekilde kullanılmalıdır. Yine doktora danışılmadan doz seviyesi değiştirilmemelidir. Zinco ürünü kullanılırken alkol tüketimi sınırlandırılmalıdır. Çünkü alkol, çinko eksikliğine neden olmakla birlikte ilacın etkisini engelleyebilmektedir. Çocuklar için farklı yaş aralıklarına göre doz farklılığı göstermektedir. Zinco’nun iyi bir şekilde emilmesi için ürün, tahıllar, keten tohumu gibi lifli gıdalar ile birlikte kullanılmamalıdır. Çünkü bu gıdalar çinko emilimini azaltmaktadır. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde ise gerek duyulursa Zinco kullanılabilir. Ancak doktora danışılmadan kullanılmamalıdır. Zinco ürünlerinin bazı yan etkileri de bulunmaktadır. Alerjik reaksiyon olarak döküntü, eller ve ayaklarda şişme, nefes almakta zorluk yaşama ya da baygınlık gibi durumlar meydana gelebilmektedir. Ayrıca mide bulantısı ya da kusma, baş dönmesi, halsizlik, baş ağrısı, karın ağrısı gibi hafif yan etkileri de bulunabilir. Bu yan etkilerden biri görüldüğü takdirde doktora danışılmalıdır. Çinko eksikliği ve ishal gibi sorunların tedavisinde kullanılan Zinco şurubun kullanılmasında dikkat edilmesi gerek noktalardan birisi de uzun süre alındığı takdirde bakır eksikliğine neden olmasıdır. Zinco içerisinde yer alan bir maddeye ya da çinko tozuna karşı alerjisi bulunan kişiler bu ürünü kullanmamalıdır. Kullanıldığı takdirde birçok sağlık sorunlarına ya da ölüme neden olabilir. Bundan dolayı bu gibi durumların önüne geçmek için bir doktora danışılması gerekmektedir.

Zinco Çeşitleri

Zincomega balık yağı ürünü düzenli bir şekilde beslenemeyenler kişilerin yöneldikleri ürünlerden birisidir. Balık yağı, sağlık açısından birçok faydası bulunan yağlı balıklardan elde edilen bir yağdır. Genellikle Zincomega balık yağı ton balığı, somon ve orkinos gibi yağ asitleri açısından zengin olan balık çeşitlerinden elde edilmektedir. İçerisinde hem omega3 yağ asitlerini ve D vitamini bulunduran balık yağı takviyesi hem çocuklar tarafından, hem de yetişkinler tarafından tercih edilmektedir. Balık yağı, içerisinde bulundurduğu D vitamini ile kemiklerin gelişmesi ve güçlenmesinde önemli bir role sahiptir. Omega3 eksikliği öğrenme güçlüğü, büyüme geriliği, cilt sorunları, unutkanlık, eklem ve kemik hastalıkları gibi sorunlara neden olmaktadır. Bu sorunlardan kullanabilmek için de sağlıklı ve dengeli bir şekilde beslenilmeli ve omega 3 yağ asitleri vücutta yeteri kadar bulunmalıdır. Bunu besinlerden alamayanlar için Zincomega balık yağı önerilmektedir. Zincomega balık yağı diyabet, obezite, astım gibi sorunların tedavisinde de kullanılabilir. Balık yağı hem yetişkinler, hem de çocukların sağlığı açısından birçok faydaya sahiptir. Çocuklar için sağlıklı bir şekilde büyüme ve gelişme göstermelerinde önemlidir. Ayrıca kan ve damar hastalıklarına karşı da koruma gösteren balık yağı, kalpte ritim bozukluğu, hipertansiyon gibi sağlık sorunlarına karşı koruyucu özellik gösterir. Hafızanın gelişmesinde de büyük etkiye sahip olan balık yağı, özellikle yaşlılıkta doktora danışılarak kullanılmalıdır. Yaşlanmayla birlikte D vitamini ve kalsiyum eksikliği meydana gelir. Bu eksiklik de bireylerde kemik kaybına neden olur. Balık yağı takviyesi ile vücudun ihtiyacı olan vitamin ve minerallerin alınması sağlanır. Göz sağlığında da etkisi bulunan balık yağı, göz hastalıklarının önüne geçmektedir. Yeterli düzeyde omega 3 alamayan kişilerde göz hastalıklarına yakalanma oranı daha yüksektir. Bundan dolayı, düzenli bir şekilde balık yemeyen ya da balık yemekten hoşlanmayan kişiler için balık yağı tercih edilebilir. Zincomega balık yağı hap ya da çiğneme tableti gibi farklı şekillerde yer alabilmektedir. Balık yağı kullanımı doktor tavsiyesine göre kullanılmalıdır. Çocuklar ve yetişkinler tarafından düzenli bir şekilde kullanılması gereken balık yağı takviyesi, birçok hastalığın tedavisinde kullanılabilen bir üründür. Depresyon, dikkat eksikliği, göz sağlığı, Alzheimer gibi beyin merkezli olan sağlık sorunlarının tedavisinde oldukça etkilidir. Yüksek tansiyonun da dengelenmesinde etkili olan Zincomega balık yağı, böbreklerin de görevini sağlıklı bir şekilde sürdürmesine olanak sağlar. Gerek duyulan balık yağı fiyatları, seçilen ürünün kapasitesi, içerdiği vitamin ve minerallere göre değişiklik göstermektedir. Ancak genel olarak kişinin vücudunun ihtiyacı olan vitamin ve minerali karşılayacak olan balık yağı, farklı fiyat aralıklarında bulunarak her kesimden kişinin sağlığında etkili olacaktır.

Zinco ve Sağlık

Yine iştahsızlık, bebeklik döneminden itibaren çoğu insanda görülebilen bir sıkıntıdır. Özellikle çocukluk zamanlarında görülen bu sorun hem yapısal, hem de çocuğun sevdiği yemeği daha çok yemek istemesinden dolayı görülmektedir. Bu sorun için bir doktorun kontrolü altında takviyeler ile çözülmesi tercih edilebilir. Aynı zamanda yeteri kadar yemek yememek hem halsizliğe, hem de fazla kilo kaybına neden olabilir. İştahsızlığından sebepleri olarak grip, kabızlık, mide sorunları, enfeksiyon, kaygı, panik atak, şeker hastalığı, stres, hormonal dengesizlikler gibi sorunlar dışında birçok sebep olabilmektedir. Zinco iştah açıcı şurup, özellikle çocuklarda meydana gelen yeme bozukluğu sorununda doktor kontrolü altında verilen bir ilaçtır. Ürünün içerisinde yer alan çinko ile lipid ve protein, metabolizma da önemli bir etkendir. Yeme bozukluğunun düzelmesinde ve vitamin kaybının önüne geçmek için kullanılan Zinco iştah açıcı şurup, doktor kontrolünde alınmalıdır. Çinko zehirlenmesi çok fazla görülmese de ağır bir metal olan çinko dikkatli olarak alınmalıdır. İştah açıcı şurup, çinkoya karşı hassasiyeti olan kişiler tarafından kullanılmamalıdır. Aynı zamanda zinco şurubu kullanan kişilerde gaz birikmesi ve mide yanması gibi sorunlar meydana gelebilir. İştah açmak için doğal yollar işe yaramıyorsa Zinco iştah açıcı şurup takviyesi sağlanabilir. İlacın kullanımına kesinlikle bir doktor karar vermelidir ve doktor kontrolü altında tedaviye devam edilmelidir. Bebeklerde ve çocuklarda sık olarak görülen sorunlardan bir tanesi gaz sancısıdır. Hareketlerin kısıtlı olmasından ve beslenme şekline göre oluşan gaz sancısı rahatsız vericidir. Bu gaz sancısından kurtulmanın yollarından birisi de Zinco gaz damlasıdır. İçerisinde rezene, melisa, kimyon, badem yağı ve çinko yer almaktadır. Rezenenin iştah açma ve gaz giderme gibi özellikleri göze çarpmaktadır. Bebeklerin sindirim sisteminden kaynaklanan gaz sancısına yardım olması için içerisinde doğal içerikler bulunan Zinco gaz damlası kolay kullanımı ile gaz sancısının yok olmasını sağlar. Doğal içeriğe sahip olan Zinco gaz damlası sıklıkla tercih edilen bir üründür. Neredeyse her eczanede yer alan gaz damlasının fiyatı sahip olduğu 30 ml boyutu ile oldukça uygun fiyatlıdır. Zinco gaz damlasının herhangi bir yan etkisi olmamakla birlikte doktorun bilgisi olmakla birlikte günde 4 kez kullanılabilmektedir.

Zinco ve Cilt Etkisi

Zinco krem ise cilt sağlığı için oldukça önemlidir. İçerisinde bulunan çinko ile ciltte bulunan birçok sorunun iyileşmesinde etkilidir. Genelde akne tedavisinde, ciltteki kızarıklıklarda, lekelerde, güneş yanıklarında ve pişiklerin tedavisinde kullanılır. Ayrıca cildin yağ dengesini sağlamasında da etkilidir. Özellikle egzamanın tedavi edilmesi sırasında rahat bir şekilde tercih edilebilir. Ciltte birçok sebepten dolayı lekeler meydana gelmektedir. Bu, birçok kişinin ortak sorunlarından birisidir. Güneşten dolayı meydana gelen lekelerden kurtulmak için kullanılan Zinco krem tavsiye edilen ürünlerden birisidir. Ayrıca cilt tonunu da eşitleyen bu krem birçok görevi üstlenmektedir. Üründe ana madde çinko olmasına rağmen içerisinde cildin beslenmesini sağlayan ve cildin nem ihtiyacını karşılayan Zinco krem, içerinde paraben buldurmamaktadır. Yaz aylarında güneşten dolayı sık sık meydana gelen yanıklar için de oldukça etkili bir üründür. Zinco kremin kullanımı oldukça kolaydır. Ciltte sorun yaşanan bölgeyi iyice temizledikten sonra kremi ince bir tabaka haline gelecek şekilde uygulanabilir. Krem, göz ile temas ettiği takdirde bol su ile iyice yıkanmalıdır. Eğer Zinco krem yüze uygulanacak ise ciltteki makyaj kalıntılarının iyice temizlenmesi gerekmektedir. Aynı zamanda bebeklerde sık sık görülen pişik sorununda da etkilidir. Kremin doktor kontrolü altında kullanıldığı takdirde herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Düzenli ve sağlıklı bir yaşam için beslenme şeklimiz oldukça önemlidir. Bunun için de beslenme şeklimize dikkat etmemiz gerekmektedir. Ayrıca gün içerisinde tükettiğimiz besinlerden almamız gereken vitamin ve mineral seviyeleri bulunmaktadır. Ancak bu her zaman mümkün olmayabiliyor. Bu durum da tükettiğimiz besinler sayesinde almamız gereken vitamin ve mineralleri alamamamız ile sonuçlanabilir. Bundan dolayı takviyelere ihtiyaç duyulabilir. Ürünün sağladığı etkiler düşünüldüğünde fiyatı yüksek değildir. İnsan vücudunun sahip olduğu sağlıklı yaşam şeklini sürdürülebilir kılmak için hücre ve enerji üretimi önemlidir. Bunun için vücudun ihtiyaç duyduğu besin, vitamin ve minerallerin yeterli ölçüde alınması oldukça önemlidir. Birçok sağlık sorununun tedavisinde kullanılan Zinco, aynı zamanda eksikliği ile de birçok soruna neden olabilen bir mineraldir. Zinco’nun fiyatları sahip olduğu forma ve doza göre farklılık göstermektedir. Sağlığınıza olumlu katkı sağlayacak bu ürüne Trendyol üzerinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Zinco Ne İşe Yarar?

Zinco, çinko içeren kapsül ek gıdadır. Vücudun bağışıklık kazanmasını destekler. BU noktada pek çok farklı işe yarar. Vücudun alması gereken çinkoyu destekler. Vücuttaki mineral emilimini dengeli seviyeye getirebilir. Vücudun mineralleri olması gerektiği kadar alması için takviyede bulunabilir. Bakır birikmesinin önüne geçerek pek çok farklı hastalığın tedavisinde de kullanılır. Bağışıklığı desteklerken hastalıklara karşı koruyucu bir bariyer oluşturabilir. Son derece işe yarayan zincoyu uzman bir doktora danışarak ne ölçüde kullanacağınızı sorabilirsiniz. Ayrıca bu noktada alerjen bir etkinizin de olup olmadığını öğrenmeniz gerekir. Zinconun yararlı ve güçlendirici etkisi ile kendinizi daha da sağlıklı hissedebilirsiniz.

Zinco Şurup Kaç Gün Kullanılır?

Zinco şurup günde 5 ya da 10 mililitre şeklinde kullanılır. Doktorların öngördüğü ve onayladığı miktarlardan fazla almamak gerekir. Zinco, çinko eksikliği görülen pek çok farklı vakada tedavi amaçlı kullanılan bir şuruptur. Bağışıklıkta da son derece önemli bir görevi vardır. Kullandıktan kısa bir süre sonra kendinizi kuvvetli ve daha sağlıklı hissetmeniz mümkündür. İçeriğinde çinko minerali bakımından zengin etken maddeler bulunur. Vücuttaki çinko emilim hızını ve miktarını arttırabilir. Bu sayede bağışıklıkta görev alan çinkonun vücutta yeterli düzeye gelmesi sağlanabilir. Uzman görüşüne danışarak her yaştan birey bu zinco şuruplardan içebilir. İshal ve kusma gibi hastalıkların tedavisinde de zinco şurup tüketimi mümkündür.

Zinco Nereden Alınır?

Zinco tablet veya şurup ürünlerini Trendyol’dan alabilirsiniz. Uzmanınızın da yönlendirmesi ile zinco kullanımını doğru bir şekilde yaparak sağlığınızın kuvvetlenmesini sağlayabilirsiniz. İçeriğindeki multi vitamin ve çinko minerali ile vücudun daha kuvvetli olmasını sağlayabilir. Bunun yanı sıra hastalıkların da tedavisini sağlamada önemli bir rolü vardır. Vücutta bakteri üremesini engelleyerek ishal ve benzeri rahatsızlıkların da tedavisinde çinko önerilir. Zinco kullanarak gerekli enerjiyi de fazlaca depolayabileceğiniz mineral emilimini sağlarsınız. Trendyol’dan aldığınız Zinco şurup veya hapları önerilen dozlarda gün aşırı kullanabilirsiniz. Uzman görüşü almak, kullanım öncesinde faydalı olabilir. Hap şeklinde kullanamıyorsanız şurup içimi de uygundur. Belirtilen dozları aşmayıp önerilere uyarak kaliteli deneyim yaşayabilirsiniz.