placeholder
"

Zultanit Taşı

" araması için 158 sonuç listeleniyor

Doğal Zultanit Taşı Ürün Çeşitleri Trendyol’da!

Değerli doğal taş türlerinden biri olan ve farklı kullanım alanlarında kendine yer bulan zultanit taşı, sultan taşı olarak da bilinen oldukça nadir bir malzemedir. Son yıllarda popüler olmaya başlayan bu değerli taş, mücevher ve takı yapımında önemli bir yere sahiptir. Popülerliğinin artmasıyla birlikte son dönemlerde zultanit taşı nedir sorusunun sıklıkla sorulmaya başlandığı gözlemlenir. Önemli bir yeraltı madeni olan malzeme, manyetik enerjiyi bünyesinde toplar ve insan vücudunda süs olarak kullanılmak üzere takı tasarımlarında kullanılır. Madenin yaydığı ışıltı son derece dikkat çekici olduğundan takı seven kişilerin ve mücevher üretenlerin ilgisini çekmeyi başarır. Parıltılı ve boş bir görüntüsü vardır. Yarı saydamdır ve üzerine düşen ışığı değiştirme özelliği bulunur. Dayanıklı ve sert bir yapıya sahiptir. Taşın orjinal ve doğal olduğunu anlamak için bir uzmanın büyüteç ile inceleyip değerlendirmesi gerekir. Güvenilir ve bilindik yerlerden bu madeni alarak işinizi garantiye alabilirsiniz. Çünkü günümüzde bazı merdiven altı üretim yapan firmalar, taşların üzerine işlem yaparak ve onları boyayarak yanıltıcı ürünler sunabilir. Bu olumsuz durumun önüne geçmek için orijinal ve doğal olduğundan emin olduğunuz takıları tercih edebilirsiniz. Kolye, bileklik, yüzük ya da tesbih üretiminde kullanılan doğal taşların bazı belirleyici özellikleri bulunur. Çok çeşitli alanlarda kullanılan orijinal zultanit taşı, taşıdığı enerjiyle insan vücudunun enerji dengesini korumaya yardımcı olur. Özellikle orijinal sultan taşı madeni Türkiye’de sadece Muğla’nın Milas ilçesindeki oldukça eşsiz bir maden yatağında mevcuttur. Aynı zamanda Rusya sınırında yer alan Ural Dağları bölgesinde zultanit taşı kategorisine giren ancak farklı olan bir maden çıkarılır. Zultanit taşı Türkiye’ye özgüdür ve değerli bir madendir. Üzerine yansıyan renklerin değişimini sağlayan yapısıyla oldukça değerlidir ve dikkat çeken bir yapıya sahiptir. Dünya çapında da kedi gözü özelliği ile ayrıcalıklı bir madendir. Ticari olarak çeşitli şekillerde hazırlanarak özenle tasarlanan zultanit madeni fazlasıyla rağbet görür. Tüm dünyada saygın ve güvenilir markalar tarafından özenle seçilerek tasarımlarda kullanılır. Doğal ortamında çeşitli kimyasal ve fiziksel aşamalardan geçerek yüzyıllar boyunca değişim geçirir ve değerli bir maden haline gelir. Bu nedenle nadir olarak doğada kayaların boşluklarında sıkışmış olarak bulunur. Markalar dünya çapında bu madeni mücevherlerinde kullanmak için orijinallik testleri yapar. Görsel olarak hoş ve ışıltılı yapısıyla dikkat çeker. Trendyol ayrıcalığıyla doğal zultanit madenine hızlı ve güvenli bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Göz Alıcı Renge ve Parlaklığa Sahip Zultanit Taşı Ürünleri

Göz Alıcı Renge ve Parlaklığa Sahip Zultanit Taşı Ürünleri

Madencilik ve mücevher tasarımı alanları geliştikçe bulunan madenler de artarak değer kazanır. Özellikle son dönemlerde popülerlik kazanan ve değeri anlaşılan zultanit, takı üretiminde sıklıkla tercih edilir. Güneşin ya da ışığın kristaller içinde yolculuğu ile çeşitli renkleri görebilmek mümkündür. Yeşil tonları, kırmızı, açık pembe ve sarı gibi uçuk renkleri gözlemlemek olasıdır. Renk aralığı olarak pembeden yeşile değişen yapıda olan zultanit yani sultan taşı, çeşitli takıların taşları için oldukça ideal ve parlak yapıdadır. Zultanit ismini Osmanlı sultanlarından alır. O zamanlar çok nadir olduğundan değerli ve sultanlara layık olan bu eşsiz malzeme, dönemin sultanlarına ait mücevherlerdeki benzersiz ışıltıdan ilham alınarak isimlendirilir. Büyüteç yardımıyla gerçek zultanit taşı içindeki kristal parlaklığı ve özel kristalize yapı dışarıdan iç yüzey kısmında gözlenebilir. Zultanit ürününe halk arasında çeşitli faydalar yüklenir ve yaygınlaşan bir şekilde kabul görür. Değerli taşların insan enerjisini dengelediği ve düzene soktuğu düşünülür. Doğal zultanit, ruhsal ve zihinsel olarak iç enerjiyi olumlu yönde etkiler. Anksiyete, kaygı bozukluğu ya da öz güven problemlerine iyi geldiği yönünde düşünceler mevcuttur. Kişinin sakinliğini ve dinginliğini sağladığı yönünde halk arasında kabul gören bir görüş vardır. Negatif enerjiyi emerek güven artırma özelliği olduğu bilinir. Kişinin enerjisine göre renk değiştirdiği ve auranın yaydığı titreşimlere uygun olarak kristal yapıdan ışığın geçmesiyle değişik tonlara büründüğü söylenir. Doğal zultanit taşı güneş ışığında parlak yeşil tonlarda iken loş ışıkta ise pembe, mor gibi bir renge bürünür. Doğada renk değiştirme özelliğine sahip nadir seçenekler arasına girer. Bu nedenle tüm dünyada ve özellikle Türkiye’de büyük rağbet görür. Türkiye’de yoğun olarak çıkarıldığından popülerliği oldukça fazladır. Osmanlı sultanlarının anısına zultanit adıyla isimlendirilen bu malzeme, tüm dünyada ilgi görür. Aynı zamanda kedi gözü özelliğiyle dikkatleri üzerine çeker ve kıymetli seçenekler arasında yer almayı başarır. Zultanit ürününde kedi gözüne yani tek bir ışık bandının parlak yüzey boyunun ortaya çıkması olayına rastlanır. Paralel ışık yansıması olayının sonucu olarak ortaya çıkan ve kedi gözü denilen bu özellik, değerli ürünlerde nadiren görülür. Kedi gözü özelliği bu eşsiz malzemenin kıymetini artırır. Mohs sertlik skalası denilen malzemenin sağlamlık kapasitesini belirleyen ölçekte 6.5 - 7 arasında değer alır. Sert olmasına rağmen maden yer altından çıkarılırken özel keski yardımıyla özenle çıkarılır. Bunun nedeni ise zarar görmeden çıkarılan her bir parçanın işlem görebilecek düzeyde olmasını sağlamak olur. Takıya entegre edilen maden, sonrasında sağlamlığını korur ve hafif çarpma ya da düşme gibi durumlardan etkilenmez. Trendyol’da aradığınız her türlü doğal ürüne rahatlıkla ulaşabilir, ihtiyaçlarınıza uygun seçenekler arasından sipariş verebilirsiniz.

Eşsiz Tasarımları ile Göz Kamaştıran Zultanit Taşı

Eşsiz Tasarımları ile Göz Kamaştıran Zultanit Taşı

Kristal yapıdaki zultanit, özel ışık kırılmaları nedeniyle ışıltılı ve yoğun parlak bir madendir. İç yapısı yarı saydam olduğundan kristal yapı özel mücevher büyüteçleri yardımıyla güneşe tutularak incelenir. Bu büyüteçler sayesinde mücevher uzmanları ve maden bilimciler tarafından değerlendirilen doğal malzemenin gerçek olup olmadığı kolayca anlaşılır. Hatta bu alanda uzman olan kişiler ilk bakışta bile doğal madenin orijinal olup olmadığını hemen anlayabilir. Dışı boyanarak kamufle edilmiş normal bir taşa zultanit görüntüsü vermek ise oldukça zordur ve boyalı yüzey az bir ısıyla bile doğal olmadığını hemen belli eder. Ekonomik olması için sentetik zultanit taşı, çeşitli kimyasal işlemler ile yapılmaya çalışılır. Bu tür işlemlerde zultanite ait mineraller uygun koşullarda laboratuvar benzeri yerlerde bir araya getirilerek yapılır. Doğal zultanite madencilikte oldukça nadir rastlanır. Renk değişimi özelliği sayesinde çokça beğenilen ve tercih edilen seçeneklerdendir. Kızıl, kahve ve sarı gibi farklı tonların yansıması ile eşsiz bir görünüme de sahip olabilir. Bu nedenle ayırt etme sürecinde renk konusu gözetilmez ve madenin içindeki kristal yapı incelenir. Çeşitli aksesuarlarda bu renk değişim özelliği yaygın olarak tercih edilir. Son yıllarda tüm dünyada popülerliği ve değeri bilinmeye başlanır. Doğal ışığa göre yansımalar ve renk değişimleri gözlenir. Ancak yapay ışıkta açık renkler arasında yer alan beyaz ve açık yeşil gibi tonlara bürünür. Yüzeye vuran ışığın geliş açısı ve miktarı gibi parametrelere göre farklı tonlara dönüşür. Mücevher, tesbih, takı ve aksesuar gibi çeşitli nesnelerin yapımında değerli ve doğal bir malzeme olarak tercih edilir. Işıltısı ve kedi gözü özelliği ile öne çıkan madene yuvarlak, küre ve damla gibi şekiller verilir. Böylece zultanitin göz alıcı yapısı ortaya çıkar. Zultanit taşı takılar 19. yüzyılda Osmanlı sultanlarının kullanımından bu yana fazlasıyla sevilen ve kullanılan aksesuarlar arasındadır. Kaynağından nazikçe çıkarılan bu madenler, zarar gelmeden ve aşırı işlem görmeden kullanılır. Bu sayede doğallığı korunur. Halk arasında kişiye öz güven verip motivasyon sağladığı yönünde görüşler mevcuttur. Zihin açıklığı sağladığı, pozitif ve olumlu yönde yaşamı tetiklediği düşünülür. Trendyol aracılığıyla doğal zultanit aksesuarlarını zevkinize göre satın alabilirsiniz.

Her Keseye Uygun Zultanit Taşı

Her Keseye Uygun Zultanit Taşı

Zultanit taşı fiyatları Türkiye’de çıkarılan bir maden olduğu için dış ülkelerdeki satışa göre oldukça uygundur. Tüm dünyada ilgi gören bu eşsiz doğal madene sadece belli bölgelerde rastlandığından bazı özel üretim yapan markalar ürünlerine yüksek değer biçebilir. Ancak tesbih yapımı gibi Anadolu topraklarına özgü olan ve maneviyatı bulunan aksesuarlar, bu değerli taşlarla tasarlanmış olsa bile herkesin ulaşabileceği fiyat aralıklarına sahiptir. Maneviyatı yüksek olan aksesuarlarda kullanım için bu taşın seçilmesinde taşın çeşitli özellikleri etkili olur. Halk arasında madenin pozitif enerji verdiği, kişiyi rahatlattığı, öz güven sağladığı ve dik duruş kattığı gibi görüşler oldukça yaygındır. Eski dönemlerde de sultanların zultaniti güzel enerjiyi ortaya çıkarmasından dolayı tercih ettiği söylenir. Dış görünüş olarak oldukça güzel olan bu taşın maneviyat açısından da kişilere iyi hissettirdiği düşünülür. Çakra açan yapısı olduğu ve vücut enerjisini dengeleyerek kişiyi dingin hale getirdiği gözlemlenir. Oldukça uzun süre yer altında kalarak oluşan bu taş, belli katmanlarda yer alır. Ham zultanit taşı piyasada nadir bulunur ve herhangi bir işlem görmemiş yapısıyla karşınıza çıkar. Evde aksesuar, dekorasyon için kullanılan bir süs eşyası olarak tercih edilebilir. Evin içinde iyi enerji sağladığı için dekorasyonda ham hali öne çıkar. Kristal yapısı evin içinde hoş bir ışıltı kaynağı sağlar. Işığın geliş açısına göre çeşitli renklere bürünerek dekorasyonda eşsiz bir parça olur. Renk değişimleri her dekorasyona uygun soft tonlar barındırır. Kristal yapısı şık ve göz alıcı bir görünüm ortaya çıkarır. Bu sayede özellikle salon gibi alanlarda dekoratif bir öge olarak kullanılabilir. Trendyol’da ham madeni kampanya dönemlerinde oldukça indirimli fiyatlar üzerinden sipariş oluşturabilirsiniz.

Benzersiz Işıltısıyla Öne Çıkan Zultanit Taşı

Benzersiz Işıltısıyla Öne Çıkan Zultanit Taşı

Madencilik alanında diaspor adı verilen yapıya sahip zultanit, takı ve süs eşyası yapımında kullanılır. Diaspor; madencilikte kullanılan, alüminyum bazlı olan, renk değiştiren ve ışıltı saçan yapıdaki taş çeşitlerine verilen isimdir. Nadir bulunan bir güzellikte olması ve sınırlı kaynakta yer alması nedeniyle oldukça kıymetlidir. Kolay kolay değerini kaybetmeyecek kadar güzel olan malzeme, Türkiye topraklarından dünyaya açılan benzersiz bir madendir. Türkiye’deki zultanit yatağı en yoğun madenin bulunduğu tek bölgedir. Muğla’nın belli bölgelerinden çıkarılan bu değerli taş, uzun yıllar birikme ve sıkışma sonucu meydana gelir. Nadir gözlenen maden, eşsiz kristal yapısı ile özellikle takılarda kullanılmak için tercih edilir. Zultanit taşı ne kadar değerli olsa da tüm dünyada yeni yeni popüler olmaya başlar ve adından son yıllarda söz ettirir. Yurt dışına özellikle Avrupa ve Amerika’ya gönderilmesi ile eşsiz ışıltıyı cezbedici bulan takıseverlerin dikkatini çekmeyi başarır. Ev eşyalarının süslemesinin yanı sıra; yüzük, kolye, küpe taşlarında kullanılması ve tesbih üretiminde büyük yere sahip olması ile zultanit günlük hayatın içinde de oldukça aktif kullanılmaya başlanan bir madendir. Ham zultanit taşı fiyatı oldukça kıymetli olmasından dolayı yüksek olabilir. Ancak Türkiye içinde uygun fiyata satılan bir madendir. Türkiye’ye özgü olduğu için yurt içinde popülerliği yüksektir. Sevdiklerinizi mutlu etmek için alabileceğiniz eşsiz güzellikte bir hediye seçeneğidir. Hediye alternatifleri arasında öne çıkan bu maden, kendine özgü bir yapıya sahiptir. Farklılığı ile hediye edilen kişiyi oldukça mutlu eder. Trendyol üzerinden hem ham hem de işlem görmüş bu madene güvenle ulaşabilirsiniz.

Takılardaki Işıltılı Tasarımları ile Dikkat Çeken Zultanit Taşı

Takılardaki Işıltılı Tasarımları ile Dikkat Çeken Zultanit Taşı

Işıltılı formu nedeniyle zultanit madeni çıkarılmaya başlandığı ilk dönemlerden bu yana mücevher yapımında aktif olarak kullanılır. Takılarda yaygın olarak tercih edilen maden, içeriğindeki küçük tanecikli kristaller ile orijinal yapısını belli eder. Kolye, küpe ya da bileklik gibi takı tasarımlarında tercih edilen maden, hediye için ideal bir seçenek olur. Güzel ve parlak yapısıyla ilgi gören bu taş, bulunduğu takıları bir adım ileriye taşıyarak değerini artırır. Kırmızı zultanit taşı takı tasarımlarına zarafet ve şıklık katar. Kırmızı renk, eşsiz zultanit ışıltısıyla birleştiğinde ortaya hiçbir mücevherde gözlenmeyen bir görüntü çıkarır. Takılarda zarafeti ve canlılığı tercih ediyorsanız bu madenden üretilen ürünleri satın alabilirsiniz. Büyük ya da küçük taşlı takı tasarımları arasından zevkinize uygun ürünü bulabilirsiniz. Zultanit taşı set olarak satılan ürünler de mevcuttur. Kolye, küpe ve bileklik setini bu nadir maden ile tasarlayıp sunan yerlerden kendiniz ya da sevdikleriniz için satın alabilirsiniz. Set olarak hazırlanan seçenekler, uyumlu bir görüntü ortaya çıkardığı için sıkça tercih edilir. Arkadaşlarınıza hediye etmek için bu göz alıcı setlere yönelebilirsiniz. Ürünün renk değiştiren yapısından yararlanarak kombinlerde avantaj elde edebilirsiniz. Kıyafet kombini yaparken takılarınız ile fark yaratabilirsiniz. Soft kahve ya da bej kıyafetlerde kırmızı zultanit madeninden üretilen takı modellerini tercih ederek tarzınızı ortaya koyabilirsiniz. Nude renk kıyafet çeşitleri ile takıları ön plana çıkarmak ise modada oldukça sık uygulanan bir yöntemdir. Nude tonlarla takılarınızın rengini ve parlaklığını ortaya çıkarıp tüm gözleri üzerinize toplayabilirsiniz. Trendyol’da istediğiniz özelliklere sahip göz alıcı parçalara kolayca ulaşabilirsiniz.

Doğal Zultanit Taşı Ürün Çeşitleri Trendyol’da!

Doğal Zultanit Taşı Ürün Çeşitleri Trendyol’da!

Takı tasarımlarında kullanımı dikkat çeken maden, aynı zamanda tesbihlerde de sıklıkla tercih edilir. Özellikle Muğla çevresine yapılan gezilerde dikkatleri üzerine çeken zultanit tesbih çeşitlerini görebilir, bu tarz aksesuarlardan alarak bölgedeki bu özel ve nadir taşı tanıtabilirsiniz. Günümüzde İnternet üzerinden herkesin rahatlıkla ulaşabileceği bu ürünler, Trendyol’da sizleri bekler. Kolaylıkla ulaşabileceğiniz ve güvenle satın alabileceğiniz ürünler, birbirinden farklı tasarımlarıyla göz doldurur. Zultanit taşı özellikleri dikkat çekicidir. Maden, oldukça eşsiz ve nadir olması açısından fazla talep görür. Doğal zultanit; kedi gözü özelliği taşır. Ayrıca kristal yapısının büyüteç ile gözlemlenmesi, renk değiştirmesi ve parıltılı olması dikkatleri üzerine toplar. Bu özellikleriyle sahte olanlarından ayrılır. Satın alım sürecinde güven veren satıcılardan destek almak ve alınan ürünü özenle muhafaza etmek gerekir. Aşırı nem ve kirden uzak yerlerde, mümkünse mücevher kutusunda ya da bir takı kesesinin içinde saklamak ideal olur. Böylece nem, toz, kir gibi unsurlardan uzakta güvenli bir şekilde uzun yıllar boyunca muhafaza edilen takılar, sorunsuz bir kullanım imkanı sunar. Taşın özel mücevher toz bezleriyle temizlenmesi tavsiye edilir. Çizilmelere ve kırılmalara karşı korumak amacıyla dikkatli kullanım gerçekleştirmek gerekir. İstenmeyen problemlerin önüne geçmek için uygun şekilde muhafaza etmek ve kullanırken düşme, çarpma ve çizilme durumuna karşı özenli olmak önemlidir. Satın alma sürecinde mağaza ve ürün yorumlarına göz atarak kendiniz için uygun olan seçeneği kolayca bulabilirsiniz. Uygun fiyatlı seçenekler arasından istekleriniz ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda doğru tercihi yapabilirsiniz. Müşteriler tarafından yapılan tarafsız yorumlar ürünü almadan önce fikir sahibi olmaya yardımcı olur. Trendyol’da zultanit taşı yorum bölümlerine göz atarak daha önce ürünü satın alıp kullananların görüşlerini inceleyip güvenli alışveriş deneyimi elde edebilirsiniz.