placeholder
"

195 55 R16 Lastik

" araması için 942 sonuç listeleniyor

195 55 R16 Lastik Çeşitleri ile Sürüş Deneyimini İyileştir

Lastik çeşitlerinde genelde ilk üç hane taban genişliğini, sonraki iki hane yanak yüksekliğini, iki haneden sonra gelen “R” harfi var ise bu lastiğin radyal yapılı lastik olduğunu, “-“ işareti var ise bu lastiğin çapraz yapılı lastik olduğunu gösterir. Harften veya işaretten sonra gelen sayı ise jant çapını belirtir. 195 55 R16 lastik için bakılacak olursa: 195 mm taban genişliğinde, kesit yüksekliğinin kesit genişliğine oranının %55 olduğu, 16 inç radyal (radial) bir lastiktir. Tüm bu teknik özellikleriyle 195 55 R16 birçok açıdan sürüş deneyimini iyileştirir. Sağladığı sürüş hissiyatı ve yola tutunum ile zevkli bir sürüş deneyimi yaşarken güvenliğinizi düşünmek zorunda kalmazsınız. 195 55 R16 lastik fiyatlarını en avantajlı şekilde Trendyol’da bulabilirsiniz.

Radyal Lastik ile Yollar Daha Kolay

Radyal Lastik ile Yollar Daha Kolay

Tercih edilen lastiği en yüksek performansta en uzun süre kullanabilmeyi herkes ister. Birçok kullanıcı tarafından yapılan testler sonucunda farklı durum ve şartlara yönelik öneriler bulunur. Bu öneriler aracınızın modeline göre değişiklik göstermektedir fakat üzerinde durulan ortak nokta uzun zaman bu lastiği güvenli bir şekilde kullanabilmektir.Lastiğin alanının eksenine doğru radyal olarak yerleştirilerek dış lastik katmanının "kurma" yöntemiyle yapılmış olan radyal lastikler size yapım tekniği ve teknolojisiyle uzun süreli bir sürüş deneyimi sağlar. Kolay soğuyan ve daha az ısınan radyal lastikler esnek yapıya sahiptir. Bu esnek yapı sayesinde lastiğin zemin ile arasındaki temas alanı artarak yola tutunum oranını da artar. Radyal lastik teknolojisi birçok açıdan sizleri rahat ettirerek güvenli bir sürüş deneyimi sağar. Aynı zamanda radyal lastik türünün özelliklerinden biri olan aşınmaya karşı dayanıklılığıyla bu güvenli ve zevkli sürüş deneyimi uzar. Yüksek hıza dayanıklılık, daha iyi çekiş gücü gibi önemli özellikleriyle öne çıkan 195 55 R16 lastik modelleri Trendyol’da.

195 55 R16 Lastik Fiyatları

195 55 R16 Lastik Fiyatları

Aracınızı kullanırken lastiklerinizin kullandığınız mevsime göre uygunluğu sizin ve sevdiklerinizin güvenliği başta olmak üzere, lastiklerinizin ömrü ve yolda sorun çıkmadan sürüş yapmanız açısından önem arz eden bir konudur. Yola hakimiyetinizle beraber her koşula uygun olan çeşitleriyle de dikkat çekmektedir. “195 55 R16 yazlık lastik var mı?”, “Bu lastiği her mevsim kullanabilecek miyiz?” gibi sorular en çok sorulan sorular arasında yer almaktadır. Sunduğu ürün çeşitliliği ile 195 55 R16 lastikleri dört mevsim, yazlık ve kışlık olmak üzere farklı çeşit, fiyat ve markalarda geniş opsiyonlara sahip bir şekilde trendyol’dan tercih edebilirsiniz.

Her Koşulda Sizinle

Her Koşulda Sizinle

İster soğuk, buzlu ve zorlu havalarda olsun, ister yazın sıcağında olsun seçeceğiniz lastiğin koşullara uygun olması, üstün mühendislik anlayışıyla doğru teknolojiyle üretilmesi herkes açısından önemlidir. Özellikle yağmurlu ve buzlu havalarda yaşanılan başta kayma problemi birçok kullanıcının sorunları arasındadır ve lastik seçerken bu sorunu aşmak önemlidir. 195 55 R16 lastik yola sağladığı tutunum ile sorun yaşayacağınız konularda sizlere yardımcı olur. Lastiğinizin özelliği arabanızın yüksek hızlara çıkmasında ve yüksek hızlarda iyi bir sürüş deneyimi sağlaması açısından önemlidir. Hem zorlu yollarda hem de yüksek hızlarda lastiklerin aşınması ve sürekli masraf çıkarması lastik konusunda yaşanılan bir problemdir. Lastik seçimi yakıt kullanımını da etkileyen bir faktördür. Seçeceğiniz bu lastik modelinin daha düşük yuvarlanma direnci sayesinde daha az enerji kaybı yaşanır bu da daha az yakıt yakmak anlamına gelir. Hem aşınmaya karşı sağladığı direnç ile hem de daha az yakıt tüketimi sağladığı için 195 55 R16 lastik çevre ve bütçe dostu bir lastiği Trendyol’dan tercih edebilirsiniz.