İlgili Kategoriler
Cinsiyet
Marka
Renk
"

2 Tekerlekli Kaykay

" araması için 553 sonuç listeleniyor

2 Tekerlekli Kaykay

İki tekerlekli kaykay sokaklarda sörf yapmanızı sağlayan kullanışlı bir araçtır. Rengarenk görüntüsü ve havalı duruşuyla size sokaklarda tam bir sörf keyfi sunar. Sosyal medyada ve sokaklarda kendisine çokça yer bulan iki tekerlekli kaykaylar, yurt dışında olduğu gibi Türkiye’de de farklı modelleriyle herkes tarafından beğeni toplar. Tüm zamanların en iyi icatlarından olan kaykay 2 tekerlekli modelleriyle zihinlerde yeni bir algı yaratır. Klasik dört tekerlekli, düz tahtadan oluşan kaykay 2 teker üzerine tasarlanmış, ışıklı, havalı, renkli görüntülü iki tekerlekli kaykaylara yerini bırakmış durumdadır. Çağımızın farklı icatlarından biri olan iki tekerlekli kaykaylar havalı görüntüsü ve desenleriyle daha çok gençlerin ilgi odağı olsa da her yaştan insanın ilgisini çekebilecek bir araç olma özelliğine sahiptir. Ayrıca kaykay kadın veya erkek fark etmeksizin birçok insanın ilgi duyduğu bir araçtır. İki tekerlekli kaykay kullanıcıları farklı hareketler ve numaralarla kaykay üzerinde hünerlerini sergilerken ürünün farklı görüntüsüyle daha estetik ve havalı bir görüntü elde eder. 2 tekerlekli kaykay ışıklı modelleriyle de gözleri üzerinize toplar. Işıklı modellerindeki led ışıklar kaykayınıza görsellik katarken sizin görüntünüze ve kaykay üzerinde sergilediğiniz hareketlere de havalı bir duruş katar. Kaykay çok eskiden beri kullanılan bir eğlence ve spor aracıdır. Kaykay sürmek kasları çalıştıran bir aktivitedir. Bu sayede kaykay üzerinde eğlenirken kaslarınızı çalıştıran egzersizler de yapmış olursunuz. Klasik kaykaydan sıkılmış ve daha eğlenceli, daha farklı bir sürüş deneyimi istiyor olabilirsiniz. Klasik kaykay üzerinde yapılabilecek hareketlerin ve numaraların çok daha fazlasını yapmak, kaykay üzerinde daha fazla eğlenmek, daha estetik görünmek istiyorsanız tercihiniz iki tekerlekli kaykaylar olmalıdır. Kendiniz için harika bir hobi veya eğlence aracı olarak düşünebileceğiniz iki tekerlekli kaykaylar sevdiklerinizi çok mutlu edecek hediyeler de olabilir. Sevdiklerinizle hem eğlenip hem de yeteneklerini ortaya koyabilecekleri bu harika araçları yakınlarınıza hediye edebilirsiniz. Onların yeteneklerini izlerken ya da yeteneklerinizi birlikte ortaya koyarak eğlenebilirsiniz. Sosyalleşmek ya da tek başınıza açık havanın keyfini çıkarmak için kullanabileceğiniz kaykaylar hafta sonlarınızın veya boş zamanlarınızın vazgeçilmezleri olabilir.

İki Tekerlekli Kaykay Modelleri

İki tekerlekli kaykayların waveboard denilen elektrikli olmayan modellerinin yanı sıra hoverboard denilen 2 tekerlekli kaykay elektrikli olan modeli de bulunur. 2 tekerlekli kaykayların klasik kaykay modellerine benzese de kullanılan malzeme, sürüş şekli, şekil farklılıkları, tekerlek yapısı, rahat kullanımı gibi özellikleriyle klasik kaykaylardan ayrılır. Hoverboard kaykayların tahtasının iki yanında sadece ayak konulması için tasarlanan olan bölgede zımparalar bulunurken klasik kaykay tahtalarının tamamında zımpara bulunur. 2 tekerlekli kaykaylarda zımparanın sadece ayak altındaki bölgede bulunması görüntüsünü çok daha estetik kılar. Waveboard kaykay iki tekerlekli esnek yapılı, klasik kaykaydır ve esneme çubuklarıyla kullanılır. İki tekerlekli elektrikli kaykay howerboardlar aküyle çalışır ve iki yanında elektronik olmayan 2 tekerlekli kaykay tekerleği gibi yine iki tane ama daha büyük tekerlekleri vardır. Sürüş için açma kapama tuşuyla çalıştırılıp öne ve arkaya hareketlerle eğlenceli bir sürüş sağlar. Her modelde değişen şekilde, ortalama 10 km hıza ulaşan bu 2 tekerlekli akülü kaykay, uzun şarj süreleri ile yakın mesafe gitmeniz gereken yerlere yürümek yerine kullanabileceğiniz alternatif bir araç olma özelliğine de sahiptir. Işıklı modelleriyle gösterişli bir görüntü sunan kaykaylar gençlerin özellikle ilgi gösterdiği modellerdir. Sürüş sırasında modele göre renkli ya da beyaz ışıkları ile dikkatleri üzerine toplar. Sokaklarda 2 teker üzerinde sörf yaparken ışığınızı sokaklara ve insanlara yansıtmak istiyorsanız ışıklı modellere muhakkak göz atmalısınız. Waveboard iki tekerlekli kaykay modellerinde tekerleklerin dönüş açıları değişiklik gösterir; bazı modellerin tekerlekleri 360 derece dönerken bazıları 180 derece dönme özelliğine sahip olur. Tekerleklerin dönüş açısı kaykay üzerinde yapılacak hareketlere göre seçilmelidir. Daha profesyonel kullanıcılar 360 derece dönen tekerlekleri tercih ederken başlangıç ve orta seviyede 180 derece dönen tekerlekler de rahat bir kullanım sağlar. 2 tekerlekli kaykayları sürmek için düz alanlar tercih edilmeli, hareketler ve kaykay numaraları içinse iç bükey alanlar kullanılmalıdır. Parklarda kaykay sürmek için yapılmış özel alanlarda yapacağınız hareketler daha profesyonel olur fakat o alanlar dışında da yine düz sokaklarda, düz alanlarda kaykayınızı özgürce kullanabilirsiniz. 

2 Tekerlekli Kaykay Nasıl Sürülür?

“2 tekerlekli kaykay nasıl sürülür, klasik kaykay sürmekten çok farklı mıdır?” sorularının cevabı olarak, iki tekerlekli kaykay sürmenin klasik kaykayın çok ötesinde bir sürüş zevki verdiği ve adeta sokakta sörf hissi yaşamanızı sağladığı söylenebilir. Elektronik olmayan iki tekerlekli kaykay sürerken 360 derece dönen tekerlekler ve tahtanın iki tarafını birleştiren burulma çubuğunun katkısı çok daha konforlu ve rahat bir sürüş deneyimi sunar. İki tekerlekli kaykay sürerken esnek kıyafetler giymeniz ve yine kaykay kullanmaya uygun ayakkabılar seçmeniz daha rahat hareket etmenizi sağlarken sürüş keyfinizi daha üst seviyeye taşır. Klasik 2 tekerlekli kaykay diyebileceğimiz hoverboardları sürerken öncelikle kaykayınızı gitmek istediğiniz yöne doğru çevirmelisiniz. Sonrasında ise sağ ayağınızı kullanıyorsanız sol ayağınızı, sol ayağınızı kullanıyorsanız sağ ayağınızı ön kısma koymalısınız. Ağırlığınızı öndeki ayağınıza verdikten sonra diğer ayağınızı kaykayın diğer tarafına koymalısınız. 2 tekerlekli kaykayın bükülen plastik özelliği sayesinde ayaklarınızla tahtasını bükerek kaykayınızın ilerlemesini sağlayabilirsiniz. İki tekerlekli elektronik kaykayları sürerken öncelikle çalıştırma tuşuna basıp kaykayınıza ayaklarınızı yerleştirmelisiniz. Ayaklarınızı öne ve arkaya doğru hareket ettirerek kaykayınızın hareketini sağlayabilirsiniz. Elektrikli iki tekerlekli kaykaylarda dönüş yapabilmek için dönmek istediğiniz yöne ağırlığınızı vermeniz yeterli olur. Elektrikli kaykaylar için dönüşleri sağlamak amacıyla haricen eklenebilen denge çubukları da kullanılabilir. İki tekerlekli kaykayları durdurmak için ise kaykayınızdan kontrollü şekilde atlamanız ya da çim gibi bir alana yönlendirmeniz gerekir. Durdurması daha kolay olan 2 tekerlekli kaykay elektrikli modeli için yine aynı şekilde durdurup kapatma düğmesine basabilirsiniz. Kaykay kullanmanın püf noktası pratik yapmaktır, bol pratik yaparak kendinizi geliştirebilir, siz de zamanla iki tekerlekli kaykay profesyonel sürüşlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Kaykay sürmek ne kadar kolay olsa da yaralanmalar vb. kötü durumlar yaşanmaması için muhakkak koruyucu  ekipman kullanılarak sürüş sağlanmalıdır. Kask, dizlik ve dirseklikler sizi olası kazalarda yaralanmalardan korur. Sürüşünüz sırasında koruyucu ekipmanlarınızı kullanmanız güvenli bir sürüş sağlarken size daha profesyonel bir görüntü katar. Ayrıca koruyucu ekipmanlarla daha güvende hissedeceğiniz için hareketlerinizi daha kusursuz sergilersiniz. 

Hoverboard için Denge Çubuğu

İki tekerlekli kaykayların Hoverboard denen elektronik modellerini kullanırken yönlendirme yapmak biraz zor görünebilir. Yeterli pratik yapılıp profesyonel bir seviyeye ulaşana kadar kaykay kullanıcılarının yaşadığı sorunlardan biri iki tekerlekli kaykayları yönlendirmek ve dengede kalmaktır. Yönlendirmeyi ve dengede kalarak sürüş yapmayı kolaylaştıracak bir araçla 2 tekerlekli elektronik kaykay kullanmak daha keyifli bir hale gelebilir. Kaykayınızla gezintiniz sırasında daha az yorulmak istiyor olabilirsiniz. Eğer öyle ise kaykayınıza haricen bir denge çubuğu ekleyebilir ve kaykayınızı kol gücüyle yönlendirmenin keyfini yaşayabilirisiniz. Bu çubukları kaykay aksesuarları arasında rahatlıkla bulabilirsiniz. Denge çubukları nasıl kullanılır? Denge çubuğu, kaykayın tam ortasında bulunan ve kaykayın iki tekerleğini birbirine bağlayan yatay çubuğa kelepçe şeklinde bir halka ile bağlanacak ayrı bir dikey bir çubuktur. Kaykaya bağladıktan sonra 360 derece dönen kulpunu el tutamaklarından tutarak çevirebilir ve kaykayınızı kolaylıkla yönlendirebilirsiniz. Denge çubuklarının boyları ayarlanabilir özelliktedir. Bu sayede hem kaykay kullanmaya uygun yaştaki çocuklarınız hem siz aynı dengede kullanabilirsiniz. Ayrıca gençlerin boy değişimleri özellikle ergenlik döneminde hızlı olduğu için uzayan boylarına göre ayarlanabilir olması denge çubuğunun işlevselliğini artırır. Denge çubuklarının elinizle tutup yönlendirmeniz için tasarlanmış tutamakları ergonomik tasarıma sahiptir ve rahatlıkla kavrayıp kaykayınızı yönlendirmenizi sağlar. El tutamakları yumuşak bir malzemeyle kaplıdır ve ellerinize zarar vermez. 360 derece dönen kulpu çok fazla güç sarfetmeden rahatça döndürülebilir tasarıma sahiptir. Tek tuşla çalıştırdığınız iki tekerlekli kaykayınızı denge çubuğuyla rahatça yönlendirirken ufak gezintilerinizin keyfini çok daha yukarılara çıkartabilirsiniz. Metal malzemeden üretilen denge çubukları rahatlık, konfor, ergonomik tasarımın yanı sıra kaykayınızın görünümüne de uyum sağlayabilmesi için çeşitli renklerde üretilir. Kaykayınızın rengine, desenine uygun şekilde istediğiniz denge çubuğunu pek çok ürünü ve aksesuarlarını rahatça bulabildiğiniz Trendyol’da bulabilirsiniz. Denge çubuğunuzu kaykayınızın rengiyle kombin bir renk alıp havalı görüntüsüne farklılık katabilirsiniz. İstediğiniz desende stickerları kaykayınıza ve denge çubuğunuza yapıştırarak farklılıklar katmanız mümkündür. Trendyol’da yerli yabancı markaların bulunduğu birçok seçenek arasından zevkinize ve bütçenize en uygun olan iki tekerlekli kaykaylar ve denge çubuklarını bulabilir ve keyifli gezintilerinize hemen başlayabilirsiniz.

İki Tekerlekli Kaykay Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Iki tekerlekli kaykaylarda en dikkat edilmesi gereken nokta, burulma çubuğu denilen ve kaykayın tam ortasından geçen yatay çubuktur. Burulma çubuğunun  esnek ve dayanıklı olması iki tekerlekli kaykaylar için olmazsa olmazdır. İki tekerlekli kaykaylarda dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise tekerleklerinin yapısıdır. Yeni başlayanlar için yumuşak yapılı tekerlekler tavsiye edilirken profesyonel iki tekerli kaykay kullanıcıları için daha güçlü, sağlam ve sert yapılı tekerlekler tavsiye edilir. Taşıma kolaylığı açısından kaykayın hafif olması da önemlidir. Elektronik olmayan modeller oldukça hafifken elektronik modeller daha ağırdır. Teknik özelliklerine bakarken kaykayın kendi ağırlığı da ihmal edilmemelidir. Kaykay üzerindeki hareketlerinizin profesyonelleşmesine göre kaykayınızın ağırlığı da önem kazanır. Kaykayınızın ağırlığı kadar ağırlık taşıma kapasitesi de önemlidir. Her modelin özelliklerine göre taşıma kapasitesi değişir. Kaykayınızı alırken kendi vücut ağırlığınıza uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Aksi takdirde kaykayınızdan verim almanız ve rahatlıkla kullanabilmeniz mümkün olmaz. Her kaykay kullanıcısının yeni başlayan, orta ve profesyonel seviye kullanıcı olmasına göre beklentileri farklılaşır. Pratiklerle profesyonelleştikçe değişen beklentilerinize uygun kaykaylar tercih etmelisiniz. Öğrenme seviyesinde kullanımı daha kolay kaykaylar tercih ederken 2 tekerlekli kaykay profesyonel seviyesinde dönme ve kayma özellikleri ile önem taşır hale gelir. Profesyonel kullanıcılar için artık kaykayın kullanımının kolay öğrenilebilirliği değil ne kadar hızlı döndüğü, kaykay hareketlerine ne kadar uyum sağladığı, yerden ne kadar hızlı kalktığı önem kazanır. Estetik ve dikkat çekici duruşunun yanı sıra bir kaykayda aranan özellikler yeni başlayan, orta veya profesyonel seviye fark etmeksizin sağlamlıktır. İki tekerlekli kaykaylar çarpmalara karşı dayanıklıdır. Waveboard adı verilen kaykaylar kullanım şekli gereği esnek yapıya sahip plastikten üretilmiş olduğundan çarpma gibi durumlarda hiçbir şekilde zarar görmez. İki tekerlekli kaykaylar çizilmeye de oldukça dayanıklıdırlar. Ayrıca iki tekerlekli kaykay elektrikli model kaykaylar için akü kapasitesi ve şarjının ne kadar uzun kullanıma uygun olduğuna da dikkat edilmelidir. Uzun süre kullanılabilmesi sürüş keyfinizin yarıda kesilmemesi için önem arz eder. Ürün bataryalarının orijinalliği  ve TSE onaylı olması da önemli bir faktördür.

2 Tekerlekli Kaykay Fiyatları

İki tekerlekli kaykay alırken her üründe olduğu gibi fiyatları da alıcılar için önemli bir noktadır. Herkes alacağı ürünün uygun fiyatlı olmasını her şeyden önce performansının fiyatına değer olmasını arar. İki tekerlekli kaykay alıcıları da kaliteli ürünü uygun fiyata almak ister. 2 tekerlekli kaykay fiyatları modeli, markası, kullanım özellikleri, renkleri gibi birçok parametreye göre değişiklik gösterirken elektronik olmayan kaykayların elektrikli iki tekerlekli kaykaylara göre daha uygun fiyatlı olduğu görülür. Her ne kadar fiyatlar arasında farklılıklar olsa da bütün kaykay kullanıcılarının zevkine ve bütçesine uygun modelleri bulması için Trendyol geniş ürün skalasını uygun fiyatlarla kullanıcılara sunar. İndirimlerle çok daha uygun fiyatlar sunan Trendyol her kaykay kullanıcısının bütçesine hitap eder. Uygun fiyatlarıyla sevdiklerinizi mutlu ederken de bütçenizi zorlamayacak hediye seçeneği olarak iki tekerlekli kaykayları düşünebilirsiniz. Ayrıca bazı iki tekerlekli kaykay markalarının kutu içeriğinde taşıma çantaları bulunur. Taşıma çantaları kaykayınızı kullanmadığınız zamanlarda saklamak, korumak ve sürüş alanına giderken kaykayınızı taşımanızda büyük kolaylık sağlar. Taşıma çantasının kutu içeriğine dahil olduğu paketlerle ekstra masraf yapmadan ürününüzü korur ve kolayca taşımanın keyfini yaşarsınız. Yine bazı iki tekerlekli kaykayların koruyucu ekipmanlarını da barındıran kutu içeriklerine sahip olduğu görülür. Koruyucu ekipmanları hediye olan ya da kutu içeriğinde koruyucu ekipman bulunan 2 tekerlekli kaykayları tercih ederek bütçenizi korurken güvenli sürüş keyfinin keyfini çıkarabilirsiniz. Aksesuarlarının hediye edildiği kampanyalar da kullanıcıların yoğun olarak ilgi gösterdiği kampanyalar olma özelliğine sahiptir. Ürünlerin orijinalliği hem 2 tekerlekli elektronik kaykay hem elektronik olmayan iki tekerlekli kaykay için büyük önem arz eder. Kalitesiz malzemeden üretilmiş kaykaylar aksamlarının kırılması, çıkması gibi durumlarda ciddi yaralanmalara sebebiyet vereceğinden kaliteli malzemeden güvenilir markalardan kaykay alışverişi yapılmalıdır. Ayrıca kaykayınızı uzun süre güvenle ve keyifle kullanmak için kaliteli kaykaylar tercih etmeniz gereklidir. Zevkinize ve bütçenize uygun olan kaliteli malzemeden üretilmiş kaykayı bulduktan sonra size sadece güvenle eğlencenin keyfini sürmek kalır.

Trendyol’da İki Tekerlekli Kaykay

Türkiye’nin en çok tercih edilen online alışveriş sitesi Trendyol her kategoride ihtiyaç duyduğunuz her ürünü sizlere sunduğu gibi iki tekerlekli kaykay alışverişlerinizde de ilk adresiniz olmak için mükemmeldir. Kullanıcılarının memnuniyetini her zaman çok önemseyen Trendyol kaykay fiyatları konusunda da kullanıcılarını memnun etmek için çalışır. Trendyol 2 tekerlekli kaykay için birçok markanın birçok modelini uygun fiyatlarla siz kullanıcılarına sunar. Yerli ve yabancı her markanın her modelden, her renkten, her desenden iki tekerlekli kaykay çeşitlerini bulabileceğiniz Trendyol bu ürünleri satın almış kullanıcıların değerlendirmelerini de okumanızı sağlayan bir sisteme sahiptir. Ürünü incelemeye başladığınızda ürünün fotoğraflarını ve ürünle ilgili bilgileri ayrıntılı bir şekilde bulurken o ürünü satın almış kullanıcıların yorumlarını ve yıldızlama sistemiyle değerlendirmelerini birebir görme imkanına sahip olursunuz. Ürünü ayrıntılı inceleyip satın alma aşamasına geldiğinizde indirimli fiyatlara satın aldığınız ürüne ve kampanya dönemine göre kampanyalar eklenerek uygun fiyata ürününüzü satın almanın keyfini yaşarsınız. Sipariş anından teslim anına kadar ürününüzü siparişlerim bölümünden takip edebilir ve olabilecek en kısa sürede iki tekerlekli kaykayınızla yaşayacağınız sürüş keyfine kavuşabilirsiniz. Kaykayınızın tesliminden sonra da Trendyol yanınızdadır. Memnun kalmadığınız takdirde iade şartlarına uygun olarak 14 gün içinde çok kolay ve ücretsiz bir şekilde kaykayınızın iadesini yapabilirsiniz. Kaykayınız adınıza faturalı bir şekilde teslim edilir. Trendyol ürününüzün size ulaşması aşamasında hiçbir zarar görmemesi için paketleme konusunda özenli davranır. Paketiniz size güvenli ve hızlı şekilde ulaştırılır. Kaykayınız faturasıyla ve markaların ürünleri için sunduğu garanti belgesiyle birlikte gönderilir.

Yukarı Çık