"

24 Ayar Külçe Altın

" araması için 148 sonuç listeleniyor

Hediyelik 24 Ayar Külçe Altın Çeşitleri Trendyol'da!

Dünyanın her noktasında kıymetli sayılan madenlerden biri de altındır. Altının içeriğine bir maddenin karışıp karışmadığını belirleyen unsur altının ayarıdır. %100 saf altın, 24 ayar altın içeriği olarak tanımlanmaktadır. 22 ayarın altında yer alan çeşitlerde ise %91.6 saf altın içeriği yer alır. Geriye kalan oranını ise diğer materyaller tamamlamaktadır. Doğada %100 saf altın bulunmaz. En saf olarak nitelendirilen altın çeşitlerinde dahi 0.1 oranında sapmalar gözlemlenmektedir. 18 ayar altında %75,14 ayar altında ise %58.5 oranında saf altın saptanmaktadır. Böylelikle altın çeşitlerinin içerisinde en değerli olarak sayılabilecek 24 ayar altındır. Altındaki her bir ayar altının bütününün 24’te birini ifade etmektedir. Eğer bir küpenin 24’te 22’si altın ise kalanı gümüş ile tamamlanmaktadır. Bu küpe ise 22 ayar olarak isimlendirilir. 10 gr 24 ayar altın özellikle yatırım için tercih edilmektedir. Düğünlerde hediyeleşmek içinde kullanılabilen bir ürün çeşididir.

24 Ayar Külçe Altın Değeri

24 Ayar Külçe Altın Değeri

Doğada serbest halde bulunan altın bir maden çeşididir. İşlenebilir özelliğiyle beraber parlak sarı bir renge sahiptir. Yüksek ısıyla beraber kaynatılarak eritme işlemi uygulanır. Dış etkenlerden fazlaca etkilenmemesi diğer metallerden onu ayıran en önemli detaydır. Doğal sarı rengini kaybetmeyerek kararmaması altını uzun süreli kullanılabilir kılıyor. Süs eşyalarından, ziynet eşyalarına kadar altının kullanım alanı oldukça geniştir. Son dönemlerde yatırım, takı, aksesuar olarak kullanılmaktadır. Bu sayede değerini koruyarak tüm dönemlerde en değerli maden olarak varlığını sürdürmektedir. Altının saf halinden eritilerek farklı gramajlarda yapılan çeşide ise külçe altın denir. 100 gr sertifikalı 24 ayar külçe altın güvenilir altın alışverişlerinde tercih edilmektedir. Özel sertifikası sayesinde gerçeklik değerini korumaktadır. Külçe alın çeşitlerine gramaj olarak bakıldığında birbirinden farklı ağırlıklara sahip olduğu gözlemlenmektedir. Ağırlığı kalıplarına göre değişen külçe altın, birbirinden farklı ayar özelliklerine göre temin edilmektedir. 24 ayar külçe altın alış satış için son kur fiyatlarını kontrol etmelisiniz.

24 Ayar Külçe Altın Kullanımı

24 Ayar Külçe Altın Kullanımı

24 ayar külçe altın, farklı gramaj ve boyutları ile tüketicilerin rahatlıkla temin edebilecekleri bir üründür. Üzerinde hiçbir işlem yapılmadığından genellikle yatırım amacı ile kullanılan modellerden biridir. Özellikle nakit parayı değerlendirmek isteyenler 24 ayar 40 gram külçe altın fiyatı için son kur fiyatlarına göz atabilir. Borsanın açılış ve kapanış saatlerine göre değişiklik olan bu altın fiyatları, anlık kur fiyatına göre hesaplanır. Özel külçe formu ile satışa sunulan bu ürün üzerinde herhangi bir işlem yapılmaz. Eğer daha düşük bütçeye sahip iseniz yatırım ya da hediyelik bir ürün olarak 24 ayar 30 gram külçe altın fiyatı size uygunluk sunabilir. Gr bazında fiyatlarda değişiklik yaşandığı için bütçenize uygun seçeneklerden temin edebilirsiniz. Yeniliklere ayak uydurularak farklı tasarım ve boyutlarda sunulan bu ürün seçenekleri kullanıcılar için satışa sunulur. 5 gr külçe altın 24 ayar fiyatı değerlendirilerek sizlerde evlerinizin kasalarında ya da bankalarda muhafaza edebilirsiniz.

24 Ayar Külçe Altın Modelleri Özellikleri ve Fiyatları

24 Ayar Külçe Altın Modelleri Özellikleri ve Fiyatları

Gram altın çeşitlerinin saflık değeri alım satım esnasında fiyatı belirleyen en önemli unsur olduğu için oluşan bu fark göz önünde bulundurulması gerekir. 24 ayar altın çeşidi genellikle altının değerinin odak noktasında olan tüketiciler tarafından tercih edilir. 24 ayar külçe altın fiyatları kur bazında değişiklik gösterir. Alım fiyatınız ile satış esnasında ki fiyatlar değişiklik gösterebilir. Bu bağlamda yüksek kar elde edebileceğiniz gibi hızlı alım satımlarda anlık ufak farklarda yaşamanız mümkün. 24 ayar külçe altın gram fiyatı ve hemen sipariş oluşturmak için Trendyol'a bakabilirsiniz.