100 Gr Külçe Altın Çeşitleri Sizleri Bekliyor

Altın, değerli taşlar arasında rahatlıkla ulaşılabilen taşlar arasında yer almaktadır. Farklı gramajlar ile satılabilen altınlar farklı fiyatlardan alıcı bulurken, külçe altınlar da sıklıkla tercih edilmektedir. Külçe altınlar genel olarak 100 gramdan başlarken, külçenin üretim yılı ve saflığı fiyatların değişmesine neden olmaktadır. 100 gr külçe altın genel olarak yatırım amaçlı tercih edilen değerli taşlardan olurken, aynı zamanda düğün, nişan, kına gibi özel gecelerde de takılabilen ürünlerdir.

100 Gr Külçe Altın Çeşitleri

100 Gr Külçe Altın Çeşitleri

100 gr külçe altın boyutları 47x27 mm olarak hazırlanırken net ağırlıkları 100 gramdır. Dikdörtgen olmaları nedeniyle dikkat çeken külçe altınlar saflık değerlerine göre 995 veya 999 değerlerine sahip olabilir. Ayarlarına göre de değişkenlik gösteren külçe altınlar farklı gramlarda satışa çıkarılabilirken, yurt içi veya yurt dışı olarak da temin edilebilir. 100 gr külçe altın çeşitleri arasında 22 ayar en yüksek ayara sahip altın değeri olurken, içerisinde %91,6 oranında altın barındırır. 18 ayar içerisinde %75 oranında altın bulundururken, 14 ayar altın %58,3 oranında altın barındırması ile değişken fiyatlar gösterebilir.

100 Gr Külçe Altın Özellikleri

100 Gr Külçe Altın Özellikleri

Külçe altınlar gerek kesimleri gerekse saflık derecelerine göre değişkenlik göstermektedir. Saf altın binde 999,9 oranında altın bulundururken, daha düşük ayarlar altınların özelliklerinin değişmesine neden olmaktadır. 100 gram 24 ayar külçe altın, saf altından oluşması sebebiyle kullanıcılar tarafından en fazla tercih edilen külçe modelleri olurken, standart olarak dikdörtgen kesim tercih edilmektedir. Kesim farklılıkları kullanıcıların tercihlerine göre değişiklik göstermektedir. Standart kesim olan dikdörtgene ek olarak yuvarlak, üçgen ve kare kesimler de bulunabilir. 100 gr sertifikalı 24 ayar külçe altın, özellikleri bakımından farklılık göstermemesine karşın belirli kurum veya kuruluşlar tarafından onaylanan altınlardan oluşmaktadır. Farklı firma ve markalar tarafından hazırlanan ve paketlenen külçe altınlar standart ebat ve boyutlara sahip olsalar da paketleme konusunda farklılıklar gösterebilir. 100 gr külçe altın modelleri genel olarak kesimlerine ve paketlemelerine göre değişkenlik göstermektedir. Dikdörtgen kesimlerde karton kutular tercih edilebilirken aynı zamanda özel kumaşlarla hazırlanan tabanların PVC’ler ile kaplanması ile de çeşitli modeller bulunabilir. 100 gr külçe altın ölçüleri klasik olarak 47x27 olmasına karşın yuvarlak, kare ve üçgen kesimlerde ölçüler farklılıklar gösterebilir. 100 gr külçe altın ebatları genel olarak külçelerin kesimleri ile belirlenmektedir.

100 Gr Külçe Altın Fiyatları

100 Gr Külçe Altın Fiyatları

100 gr külçe altın özellikleri genel olarak standart olmasına karşın paketleme değişkenlik gösterebilir. Bazı firmalar satışları kartonlar içerisinde yaparken, bazı firmalar PVC kaplamalı özel kutular ile satışları yapmaktadır. Altın kullanımının dünya genelinde son derece yüksek olması nedeniyle diğer değerli taşlara göre çeşitliliği daha fazladır. 1 gramdan başlayan satışlar 1 kiloya kadar çıkabilirken ayarlarına göre de 22, 18 ve 14 ayar altınlar kendi aralarında farklı özellikler göstermektedir. 100 gr külçe altın fiyatları markaların fiyatlandırma politikalarına göre de değişebilirken, altın fiyatı üzerine markalar ve firmalar tarafından koyulan kar payları fiyatların değişkenlik göstermesine neden olmaktadır. Bazı markalar kar paylarını daha düşük tutarken, bazı markalar kar payını daha yüksek tutmaktadır. Ürünler arasındaki fiyat farklılıkları kar payları ile belirlenirken aynı zamanda sertifikalı ürünler de farklı fiyatlardan alıcı bulmaktadır. Kurum ve kuruluşlar tarafından sertifikalı olarak satışa çıkarılan külçe altınlar daha yüksek fiyatlardan satılabilirken sertifikasız satışa çıkarılan külçe altınlar daha düşük fiyatlardan alıcı bulabilmektedir. Külçe altınlar aynı zamanda saflık ve ayar bilgilerine göre değişken fiyatlardan alıcı bulmaktadır. 100 gr külçe altın yorumlarını Trendyol'da inceleyebilir ve 100 gr külçe altın satın almak için tüm çeşitleri Trendyol’da bulabilirsiniz.