"

3 Boyutlu Kitap

" araması için 9365 sonuç listeleniyor

3 Boyutlu Kitap

3 Boyutlu Kitap

Çocukların kitaplara ilgisini artırmayı ve canlı tutmayı amaçlayan 3 boyutlu kitap çeşitleri, erken yaşta kitap okuma sevgisi kazandırıyor. Merak duygusunu geliştiren, doğa ve hayvan sevgisini aşılayan üç boyutlu kitap ürünleri, masallar başta olmak üzere pek çok farklı seçenek sunuyor. İç içe geçmiş sayfalar, çok katlı resimler sunan 3 boyutlu masal kitabı seçenekleri, ince motor becerilerini geliştiriyor, resimler ile metinler arasında bağ kurmayı kolaylaştırıyor. Doğada ve dünyanın farklı bölgelerindeki hayatı görsel olarak aktarmanın yanında çocukların hayal gücünü geliştiren 3 boyutlu çocuk kitapları, geleneksel masal ve hikâyelerin yanı sıra çağdaş öyküler de içerebiliyor. Hem hareketli, hem sesli kitaplar ise işitme duyusunu da hedefleyen daha karmaşık bir etki oluşturuyor.

Çocuk kitabı yayınlayan pek çok yayınevi küçük yaş gruplarındaki çocuklara özel 3 boyutlu hikâye kitabı seçenekleri sunuyor. Öğretici kitaplardan hikâyelere, masallardan boyama kitaplarına farklı üç boyutlu kitap ürünlerine Trendyol aracılığıyla ulaşılabiliyor. Trendyol’un geniş ürün yelpazesi içinde bebekler ve küçük çocuklara özel olarak hazırlanmış ve uzman yayınevleri tarafından yayınlanmış pek çok kitap yer alıyor. Üç boyutlu masal kitabı, boyama kitabı, çocuk kitapları, bebek kitapları almak isteyen aileler, seçkin yayınevlerinin denetiminden geçmiş, nitelikli ürünlere rahatlıkla erişilebiliyor. 3 boyutlu pop up kitap, okuma kitabı, sesli kitaplar, hareketli kitap gibi ürünleri uygun fiyatlar ve Trendyol güvencesi ile satın almak mümkün oluyor.

3 Boyutlu Tasarım, Etkileyici Dinamizm

Türkiye’de hareketli kitap olarak da adlandırılan 3 boyutlu kitap ürünleri, okuyucunun eliyle hareket ettirdiği sayfalar ya da sayfa açılınca otomatik olarak yerinden oynayarak yeni bir görsellik sunan bölümler içerebiliyor. Konusuna ve tasarımına göre farklı pek çok çeşidi olan bu özel kitaplar, hedeflediği yaş grubunun ilgisini çekecek özellikler sunuyor. Klasik iki boyutlu kitapların aksine katlama, açılma ve birleştirme gibi hareketler ile üç boyutlu bir görsellik sunan kitaplar, pop-up kitap adıyla da anılıyor. Son yıllarda yaygınlaşan ve giderek daha etkileyici bir görsellik sunan 3 boyutlu bebek kitapları bilindiği kadarıyla 800 yıl önceye kadar uzanıyor. Sadece çocukların değil yetişkinlerin de ilgi gösterdiği özel kitap seçenekleri, duyuları canlı tutuyor ve elde edilen tecrübenin çok daha kalıcı olmasını kolaylaştırıyor.

3 boyutlu bebek kitapları, erken dönemlerden itibaren çocukların dokunma ve görme duyularının etkileşimli biçimde gelişimine katkı sağlıyor. Bazı basit göz yanılgıları, perspektif hileleri ve şaşırtıcı sürpriz tasarımlar küçük çocukların gelişimini hızlandırıyor, kendilerini hikâyeye vermelerini kolaylaştırıyor. Bir yetişkin tarafından okunan ve onun müdahaleleri ile çok daha etkileyici hareketler oluşturan üç boyutlu hikâye kitabı çeşitleri, temel olarak üç boyutlu tasarıma ve hareket etmeye dayanıyor. Klasik kitapların iki boyutlu ve durağan yapısına göre çok daha dikkat çekici tasarımlara sahip olan üç boyutlu hikâye kitabı ürünleri, en karmaşık olayların dahi basit hareketlerle anlaşılmasını sağlıyor. Söz ve hareketin uyumu sayesinde kitaplar çok daha anlaşılır oluyor ve oldukça eğlenceli okuma saatleri geçirilebiliyor.

Kitabın sayfaları arasına gizlenen kimi tasarımlar sayfalar hareket ettikçe açığa çıkıyor ve hikâyede önemli roller üstleniyor. Katmanlar halinde tasarlanmış sayfaların arasındaki ekstra çizimler ve konular, sayfanın ya da kitabın döndürülmesi, arada kalan kağıdın çekilmesi ya da sayfanın yavaşça çevrilmesi ile yeni bir görsellik oluşturuyor. Sahne kurgulaması yöntemi ile olayın geçtiği mekanın tasvir edilmesi söz konusu olabildiği gibi, değişik hareketler yoluyla olayın anlatımı da tercih edilebiliyor. Farklı derecelerle açılan pop-up kitaplar, bu derecelerin içinde değişik sahne ve olay tasarımları sunuyor. 90 derece açılan kitaplar dik bir açıyla dar sahneler oluştururken, 180 derece açılan tasarımlarda yüzeye yayılan bir dünya canlandırması gerçekleştiriliyor. 360 derece açılarak yuvarlağı andıran bir yapı oluşturan hareketli kitaplar ise çok daha etkileyici bir görsellik sunabiliyor. Farklı açıların yanı sıra değişik katlama yöntemleriyle de farklı türlerde 3 boyutlu hikâye kitabı tasarımları yapılabiliyor. Akordeon ya da yelpaze formunda açılan kitaplar olduğu gibi, açılarak daire şeklinde bir sahne oluşturan seçenekler de bulunuyor.

Dinozorlar, Robotlar ve Klasik Masallar

3 boyutlu çocuk kitapları Türkiye’de de uzun zamandır biliniyor ve yaygın olmasa da çocuklara ulaşıyor. 1990’lı yıllarda pek çok örneği bulunan bu kitaplar, oyuncak ile kitap arası formları ile büyük ilgi görüyor. Çocuk yayıncılığının gelişmesi ve güçlü yayınevlerini ortaya çıkması ile birlikte bebekler için üç boyutlu kitaplar dizisi gibi pek çok ürün ortaya çıkıyor. Aileler çocuklarına kitap okuma alışkanlığı kazandırmak için 3 boyutlu pop-up kitap, okuma kitabı, sesli kitaplar, hareketli kitap ve benzeri pek çok ürünün yardımına başvuruyor. 3 boyutlu anatomi kitabı, hayvanlar kitabı, insan vücudu kitabı, dinozor kitabı gibi farklı yaş gruplarından çocukların ilgisini çekecek seçenekler tercih listelerinin ilk sıralarında yerini alıyor.

Bebekler ve çocuklar dokunabilecekleri, gözlemleyebilecekleri, hareketli ve bazen sesli bu özel kitapları ilgiyle takip ediyor. Çocukların boyut algısını ve el göz koordinasyonunu da geliştiren bebek 3 boyutlu kitap çeşitleri, erken çağlardan itibaren çevre ile doğru biçimde iletişim kurmalarına yardımcı oluyor. Küçük yaş gruplarındaki çocukların her dönem ilgisini çeken dinozorlar ve robotlar hareketli kitaplar tarafından da konu ediliyor. Hikâye kitabı olarak tasarlanan ürünlerde üç boyutlu tasarımların yanı sıra maketler de bulunuyor. Üç boyutlu kitap örnekleri, dinozor kitabı gibi yaygın seçenekler de içeriyor. Milyonlarca yıl önce yaşamış dinozorlar ya da henüz keşfedilmemiş robotlar, çocukların hayal dünyalarını geliştirmelerine katkı sağlarken, bazı kitapların yanında olayların kahramanları oyuncak olarak veriliyor. 3 boyutlu masal kitabı çeşitleri, belirlenmiş olay örgüsü içinde ilerlerken çocukların önüne görevler koyabiliyor. Benzer biçimde tasarlanan robot kitapları da bilim ve teknoloji dünyasının ilginç konularını çocuklara anlatmayı başarıyor. Üç boyutlu masal kitabı, boyama kitabı, çocuk kitapları, bebek kitapları arasında yüzyıllardır kuşaktan kuşağa anlatılan evrensel masallar da bulunuyor. Uyuyan Güzel’den Bremen Mızıkacıları’na, Pinokyo’dan Kurbağa Prens’e, Peter Pan’dan Hansel ve Gretel’e dünyaca ünlü masalların üç boyutlu tasarlanmış versiyonları büyük ilgi görüyor.

3 boyutlu anatomi kitabı, hayvanlar kitabı, insan vücudu kitabı, dinozor kitabı gibi daha bilimsel ve merak uyandırıcı eserler de tercih listelerinin ilk sıralarında yer alıyor. Çocukları oldukça eğlenceli biçimde bilim ile tanıştıran ve meraklarını gidermelerini kolaylaştıran bu kitaplar, zengin görsel yapıları ile de öne çıkıyor. Okul öncesi çocuklar için ya da ilköğretime devam eden çocuklar için farklı düzeylerde kitap seçenekleri geliştiriliyor. Dünya genelinde milyonlarca satan önemli üç boyutlu eserlerin Türkçeleri de rahatlıkla bulunabiliyor.

Her Yaşa Uygun Kitap Seçenekleri

Üç boyutlu kitap örnekleri, dinozor kitabı ya da robot hikâyeleri yanında sayısız konu ve tasarım seçeneği sunuyor. Başlangıçta yetişkinler için tasarlanan ve daha çok bilimsel amaçlarla tercih edilen pop-up kitap seçenekleri, zaman içinde evrilerek bugünlere geliyor. Uzun yıllar farklı teknikler ve yöntemlerle tasarlanan ve çok özel baskı teknikleri ile son şekli verilen hareketli kitap ürünleri, uzun bir süre gezegen ve yıldızların pozisyonlarını içeren astronomi kitapları ile kendini gösteriyor. Orta Çağ manastırlarında dini takvimi doğru biçimde takip etmek için özel hareketli kitaplar tasarlandığı biliniyor. Yetişkinler için bilim ve teknoloji ağırlıklı bu seçeneklerin ardından, 19. yüzyıl sonlarından itibaren çocuklara yönelik özel tasarımlar gündeme gelmeye başlıyor. Pinokyo, Çizmeli Kedi, Alice Harikalar Diyarında gibi klasik masallar hareketli kitaplar olarak büyük yaygınlık kazanıyor. Yetişkinler için bilimsel kitaplardan, bebekler ve çocuklar için masal kitaplarına doğru evrilen bu özel kitaplar, sesli, hatta görüntülü unsurları da içeren ürünler sunuyor. Oyuncak ile kitap kavramları uyumlu bir bütün oluştururken, çocuklar kitaplarda anlatılan hikâyeleri kendi zihin dünyalarında geliştiriyor ve hayal güçleri ile yeniden yazabiliyor.

İlk örnekleri Avrupa’da ortaya çıkan bu özel kitapların bilimsel eğitime ciddi katkı sağladığı ve teknolojik gelişimin önünü açtığı da söyleniyor. Bebek 3 boyutlu kitap seçeneklerinden başlayarak her yaşta zeka ve yaratıcılığı geliştiren bu önemli kitaplar, özel setler halinde de satın alınabiliyor. 3 boyutlu kitap seti satın almak isteyenler, klasikleşmiş masal kitaplarını tercih edebildikleri gibi, daha güncel ve bilimsel ürünlere de yönelebiliyor. Bebekler için üç boyutlu kitaplar dizisi, içerdiği çok özel tasarımlarla kusursuz kitap seçenekleri sunuyor.

Çocuk kitapları 2-3 yaş grubu aktivite kitaplarından ilköğretim çağındaki sınıflara dönük dikkat ve zeka geliştirici ürünlere pek çok farklı seçenek içeriyor. Daha küçük yaş grubu çocuklar için 3 boyutlu boyama kitabı ürünleri de bulunuyor. Boyanabilir plastik malzemeden kabartma olarak tasarlanan 3 boyutlu boyama kitabı çeşitleri, özel keçeli kalemler ve bantlar ile set halinde de satın alınabiliyor. 3 boyutlu Orman Kitabı gibi küçük yaş grubu kitapları hayvan görüntüleri ile sesleri arasında eşleştirme yapmayı kolaylaştırıyor. 3 boyutlu Orman Kitabı ile benzer nitelik taşıyan ve eğitici özelliklerle eğlenceyi buluşturan sayısız seçenek göz çarpıyor.

Biraz daha büyük yaş gruplarındaki çocuklar için geliştirilen üç boyutlu ürünler ise sayısal ve sözel zekayı geliştiren bir yapı sunuyor. Vahşi hayvanların etkileyici fotoğraf ve görseller ile yer aldığı kitaplar oldukça ilginç hikâyeler sunarken, matematik çalışmalarından labirent bulmacalara, çözüm aranan dedektif öykülerinden sudoku egzersizlerine pek çok aktiviteye 3 boyutlu olarak ulaşılabiliyor. Sevilen çizgi karakterlerin kitapları da üç boyutlu seçenekleriyle çocukları gözde kitapları arasında yer alıyor. Dünyaca ünlü çocuk klasiklerinin üç boyutlu versiyonları yoğun olarak tercih edilirken, 3 boyutlu ilk etkinlik kitabım, hikaye kitabı fiyatı ile kolayca satın alınabiliyor.

4D Kitap Seçenekleri ve Avantajları

3 boyutlu kitap seti satın almayı düşünenler çok daha yoğun bir etkileşim sunan 4 boyutlu kitap seçeneklerine de yönelebiliyor. Dijital ve akıllı teknolojilerin yoğun olarak yer aldığı bu ürünler, mobil aplikasyonlar ile eş güdümlü olarak okunabiliyor. Vahşi hayvanların üç boyutlu modellerinin yer aldığı kitaplar, sesli anlatımlar ya da özel görüntülerle zenginleştirilebiliyor. Uzay, gezegenler ve Güneş sistemi gibi konular da 4D kitapların gündemine geliyor. 3 boyutlu modellerin yer aldığı kitaplar, akıllı cihazlar yoluyla artırılmış gerçeklik görselliği ile buluşuyor. Gerçekçi animasyon tasarımları ile yeni evrenin kapılarını açan çocuklar, özel ses ve video deneyimleri ile çok daha etkili bir öğrenme sürecine girebiliyor.

Kitaplar ile birlikte gelen 4D kartlar insan vücudunu daha yakından tanımayı kolaylaştırırken, 3 boyutlu modeller verimli bir öğrenme süreci sağlıyor. Metin, ses ve görüntünün yanı sıra özel uygulamalar ve mobil cihazlar yoluyla artırılmış gerçeklik özellikleri de ön plana çıkıyor. İnsan vücudu ve vahşi hayvanların yanı sıra uzay ve bilim konuları da bu türdeki kitapların öncelikli konuları arasında yer alıyor. 3 boyutlu ürünlerde uzay ve gezegenler ile ilgili önemli bilgiler verilirken, ücretsiz olarak yüklenebilen uygulamalarla mobil cihazların etkili biçimde kullanılması mümkün oluyor. İster uzay, ister hayvanlar, isterse insan vücudu olsun hemen her konuda yenilikçi teknolojiler ile güçlendirilmiş kitaplar büyük beğeni topluyor. Canlanan Kitaplar gibi serilerde yer alan pek çok kitap, mobil aplikasyonlar kullanılarak canlandırılıyor ve 3 boyutlu modeller üzerinde çalışılırken devreye giren sesli anlatımlar yoğun bir bilgi akışı sağlıyor.

Tatil dönemlerine özel okuma setleri, okul öncesi ve sonrası için çok faydalı eğitici kitaplar, aktivite kitapları, sesli kitaplar ve daha pek çok özel tasarım ürün kitap okumayı çok daha eğlenceli bir hale getiriyor. Gelişen teknolojinin yardımıyla eğitim süreçlerinin yüksek dikkat ve üstün performans ile tamamlanmasına hizmet eden özel kitap tasarımları, gelişmiş zeka oyunu seçenekleri de sunuyor. Beyin aktivitesini artıran özel bulmacalar, dikkat geliştirme testleri, zeka geliştirici oyunlar, özel puzzle modelleri ve daha bir çok üç boyutlu ürün, çocukların sağlıklı gelişimi açısından kilit rol üstleniyor. Küçük yaş grupları için gelişime fayda sağlayan üç boyutlu ürünler yanında, ilköğretim çağındaki çocuklar için öğretici pek çok seçenek de bulunuyor. Üç boyutlu olarak geliştirilen özel İngilizce setleri, ilköğretim öğrencileri için hem konu anlatımları içeriyor, hem de dilsel gelişim için tecrübe kazanma olanağı tanıyor.

3 Boyutlu Modeller ve Fiyat Seçenekleri

Dinamik tasarımlar sunan özel kitaplardan üç boyutlu ve sesli kitaplara, etkileşimli eğitici setlerden eğlenceli zeka oyunlarına pek çok ürün Trendyol güvencesiyle satın alınabiliyor. Bu özel ürünlerin fiyatları kitabın tasarımına, içeriğine, sayfa sayısına ve dijital özelliklerine göre değişiyor. Çocukların büyük bir ilgiyle takip ettiği ve hayal güçleriyle dahil olduğu masal ve hikâye kitabı seçenekleri, değişik fiyat düzeyleri ile kullanıcılara ulaşıyor. Çocuk yayıncılığı sektörü özel uzmanlık isteyen ve çok dikkatli olunması gereken bir kategori olduğundan, satın alınacak çocuk kitaplarının detaylı biçimde incelenmesi tavsiye ediliyor. Kalitesi bilinen, güvenilir yayınevlerinin çocuk kitapları daha sağlıklı ve güvenli tercihler sunabiliyor.

Kas, sinir ve iskelet sistemlerini görsel olarak anlatan ya da solunum, sindirim ve boşaltım sistemlerini çok özel tasarımlarla öğreten kitaplardan, okuyanları uzayda yolculuğa çıkaran teknolojik seçeneklere sayısız ürün seçeneği arasından kusursuz seçimler yapılabiliyor. Tarih öncesi çağlarda yaşanan olaylardan, Güneş Sistemi ve gezegenlerin pozisyonlarına, dinozorların yok oluş öykülerinden bugün yaşayan ilginç hayvanlara hemen her türlü bilgi etkileyici ve dikkat çekici yöntemlerle çocuklara aktarılıyor. Avrupa’nın en popüler masalları başarılı çizimler ve eşsiz anlatım özellikleri ile öne çıkarken, hareketli sayfalardaki çok özel tasarımlar göz dolduruyor. Gezegenlerin yerlerini gösteren hareketli tablolardan, vahşi hayvanların görseller ile seslerini eşleştiren 4D kitaplara; erken çağda çocukların ince motor özelliklerini destekleyen tasarımlardan ilköğretim çağı çocuklarının zeka gelişimine katkıda bulunan setlere sayısız ürün arasından seçim yapılabiliyor. Üç boyutlu ürünleri setler halinde almak hem çocukların ilgisinin devamlı olmasını kolaylaştırıyor, hem de daha uygun fiyat seçenekleri sunabiliyor.

Hareketli, sesli ve mobil cihazlarla etkileşimli modeller daha verimli bir öğrenme süreci sağlayabiliyor. Klasik masal ve hikâye kitaplarının 3 boyutlu olarak tasarlanmış versiyonları da büyük ilgi görüyor. Çocuklar için üç boyutlu eğitici ürünler satın alırken, yaş grubuna ve ürünün içeriğine dikkat edilmesi tavsiye ediliyor. Trendyol’un geniş ürün yelpazesi içinde Türkiye’nin en bilinen yayınevlerinin eşsiz kitaplarına ve üç boyutlu çeşitlere kolayca erişilebiliyor. Trendyol’un özel kampanya ve indirim fırsatları sayesinde yüksek kaliteli içerikler oldukça makul fiyatlarla kolayca satın alınabiliyor.