placeholder
"

35X50 Tuval

" araması için 1207 sonuç listeleniyor
Elif 35x50 Cm. Tuval 2'li Paket
Elif35x50 Cm. Tuval 2'li Paket
(812)
35x50 Cm. Tuval 2'li Paket
42 TL
Sepete Git
Südor Tuval 35x50
SüdorTuval 35x50
(80)
Tuval 35x50
24 TL
Sepete Git
Bafix Çerçeveli Tual 35x50
BafixÇerçeveli Tual 35x50
(129)
Çerçeveli Tual 35x50
34 TL
Sepete Git
Panda Profesyonel 35x50 Astarlı Tuval
PandaProfesyonel 35x50 Astarlı Tuval
(54)
Profesyonel 35x50 Astarlı Tuval
20 TL
Sepete Git

35x50 Tuval

Sanatın Tabloya Dönüşmesini Sağlayan Gereç: Tuval

Sanatın Tabloya Dönüşmesini Sağlayan Gereç: Tuval

Ressamlar özgün insanlar oldukları için her resim için farklı bir uygulama gerektiren işlemler yaparlar. Bu işlemleri yaptıkları yerler ise tuvallerdir. Bu tuvaller boyutlarına göre değişen çeşitlere sahip olabilir. Bu sebeple seçim yaparken genellikle kişiye özel veya isteğe bağlı olarak değişen ebatlar ile karşılaşabiliriz. Hazır tuval ölçüleri belirli bir aralıktaki ölçülerdir, bu sebeple tercih etmiş olduğunuz tuval öyküsünün bu aralıktaki ölçüye uygun olduğunu göz önünde bulundurunuz. Satın almak istediğiniz tuval ölçülerinin bu aralıktaki ölçüler olduğuna dikkat etmeniz gerekir, aksi halde özel bir tuval siparişi vermeniz gerekli olur. Sanatçılar kişiye özel birçok resim yaparlar ve bu resimlerin özel ölçülerle belirlenmiş tuvallerden olmasını tercih ederler. 35x50 tuval şekli dikdörtgen olduğu için tuval üzerine yatay veya dikey size bağlı olarak istediğiniz şekilde işlem yapabilirsiniz. Duvarlara daha çok yakışacağını düşünülen bu boyutlar çeşitli uzmanlar tarafından kararlaştırılmıştır. Tuvalin en önemli özelliği boya ile büyük bir uyumluluk içerisinde olmalıdır. Boyanın rengini tam anlamıyla verebilmesi için türlerinin iyi seçilmesi gerekir yağlıboya tuval için daha kalın bir kumaşa sahip olan daha kalın tuval tercih edilmelidir. Pamuklu keten kullanımı özellikle tuval yapımında tercih edilir. İşlenmesi kolay olan bir ürün olması ile yumuşak yapısı ve lifli yapısı sayesinde keten kumaştan daha ekonomik bir seçenektir. Güçlü ve dayanıklı bir yüzey sunan, emiciliği olan tuvaller tercih edilebilir. Resimde önemli olan doğal bir görüntünün sağlanması olduğu için tuval seçimi çok önemlidir. Uygun boyutta ve bütçenize uygun kalitede bir tuval seçiminize bağlı olarak yaptığınız resmi en çok etkileyen şey de tuval kumaşının dokusudur. Eğer tuvalinizin kaliteli bir dokusu ve kaliteli bir kumaşı var ise yapmış olduğunuz resimde renkler daha canlı ve daha güzel bir şekilde gözükebilir. Bu görüntüyü sağlayabilmek için de kaliteli bir tuval seçmek çok önemlidir. Çok amaçlı bir şekilde kullanılan tuvaller en yaygın haliyle ressamlar tarafından tercih edilir. Ancak artık günümüzde hobilerin arttığı ve boş zamanlarda insanlar sanatla ilgilenmek istedikleri için sıklıkla normal insanlar tarafından da tuval satın alınmaktadır. Bu sebeple de satılan tuvallerde boyutlarda farklılıklar ortaya çıkmaktadır. Farklı seçenekleri ve farklı boyutları bir arada göreceğiniz birçok ürün bulunmaktadır.

Resim İçin İhtiyacınız Olan 35x50 Tuval

Resim İçin İhtiyacınız Olan 35x50 Tuval

İnsanlar evlerde daha verimli vakit geçirebilmek için sevdikleriyle beraber resim yapmaya başlamışlardır. Özellikle de yağlı boyanın kolay bir şekilde tuvale aktarılmasından dolayı bir şekilde birçok resim duvarları süslemeye başlamıştır. Sizler de hobi amaçlı resimle ilgilenmeye başladıysanız tuval seçiminde seçici olmanız gerektiğini bilmeniz gereklidir. 35x50 tuval büyük bir ihtimal hobi amaçlı gerçekleştirmiş olacağınız resmin tuval ihtiyacını karşılar. Ölçülerin bu kadar önemli olmasının sebebi de duvarlarda daha estetik bir şekilde tuvallerin yer kaplamasındandır. Bu tuvallerin ölçüleri altın orana en yakın olabilecek şekilde seçilmektedir. Bu sebeple çizimlerinizi daha net ve daha güzel bir şekilde ön plana çıkaracak olan ölçülere yönelebilirsiniz. Tuvali kullanacağınız ev ortamının sıcaklığı ve nem seviyesi de çok önemlidir. Gerekli koşulları sağlamanız dahilinde pamuklu tuvaller hobi amaçlı işinizi görebilirler. Eğer ilk tuvalinizi satın alıyorsanız bu ölçü sizin için gerekli olabilecek büyüklüktedir. Fakat uygulama yapacağınız yüzeyin yağlı boyaya uygun bir yüzey olup olmadığına karar vermeniz gereklidir. Unutmayın ki tuval ağırlığı arttıkça kalite de artmaktadır. Pamuk hafif olduğu için fiyat açısından da idealdir. En yaygın olarak kullanılan tuval türleri, keten tuvaller ve pamuk tuvallerdir. Bunların arasından en uygun fiyatlı olanı ise pamuklu tuvallerdir. Keten tuval ise daha dayanıklı bir yüzey sunar ve daha sert bir yüzeye sahiptir. Ayrıca keten liflerden oluştuğu için pamuktan daha doğal bir görüntüye sahiptir. Hobi amacının dışında biraz daha ileriye yönelik olarak bu model tuvali tercih edebilirsiniz. Bunun dışında yine keten tuvaller çok uzun ömürlüdürler, genleşmeye nemlenmesine ve bir üzülmeye çok dayanıklıdırlar. Dokusu ve estetik bir görüntüsü sayesinde de boyayı daha iyi çekerler. Kalınlık ve incelik sizin istediğiniz bir şey olduğu için de tuvalin inceliğine ve kalınlığına siz belirleyebilirsiniz. 35x50 tuval ölçüleri için pamuklu ve keten birçok farklı kumaştan tuval ile karşılaşabilirsiniz. Eğer daha ince bir tuval kumaşı arzuluyorsanız bu özelliği sağlayan ürünlere yönelebilirsiniz. 35x50 tuval 8mm inceliğinde bir kumaşa sahip olursa ortalama bir kalınlık olduğu için ilk defa başlayacaklar için idealdir.

Tuval Alacakların Dikkat Etmesi Gereken Özellikler

Tuval Alacakların Dikkat Etmesi Gereken Özellikler

Tuval için seçmiş olduğunuz ölçülerin resminiz ile uyumlu olması da önemlidir, eski zamanlardan beri belli çerçeve kalıplarına göre üretilen ürünler söz konusudur. Bu ürünlerden biri de 35x50 tuvaldir. Bu oran yeni başlayan ve resim yapmak isteyen insanlar için uygun bir orandır. Dikkat etmeniz gereken önemli noktalardan biri olan kumaş türü tuval özelliğine göre değişiklik göstermektedir. Bu sebeple de belirli kalıpların dışına çıkmak isterseniz daha başka kumaş türlerine de geçiş yapmak zorunda kalabilirsiniz. Profesyonel çalışmalar için ince bir kumaş her zaman daha iyi bir seçenektir ancak kalın bir kumaş da her zaman hatayı daha az gösterir. Tercih edeceğiniz tuvalle harikalar yaratmak için öncelikle kumaş kalınlığını iyi belirlemeniz gerekiyor. Piyasada görmüş olduğunuz birçok tuvalin kalınlığı ve inceliği testlerine bakabilirsiniz. İncelik daha profesyonellerin seçebileceği bir özellik olduğu için de hobi amaçlı bir tuval satın alıyorsanız kalın ürünlere yönelmeniz sizin için daha risksizdir. Bunların dışında resim adayları ve öğrencilerin çalışması için üretilmiş olan hazır panel şeklinde olan astarlanmış tuvaller de bulunmaktadır. Bunlar uzun ömürlü tuvaller olmadıkları için sadece öğrencilerin çalışmaları için kullanılan tuvallerdir. Aslında hazır duvarlar hem öğrenciler için hem de resim sanatına yeni başlayan hobi amaçlı resimle uğraşmak isteyen adaylar için de çok önemlidir. Çünkü bunlarda hata oranı daha azdır. Sizin çalışmalarında uyumlu olacak duvar boyutlarıyla güzel resimler yapmaya başlayabilirsiniz. Genelde kurslarda görülen resim eğitimi boyunca kullanılan tuvaller daha farklıdır. Bu tuvallerde neredeyse hata yapma oranı daha yüksek olduğu için kullan at tuval denilen pano tuvaller daha çok tercih edilir. Bunun dışında da hassas işler ve ağır dikkat gerektiren işlerde kullanılmak için satın alacağınız tuvaller daha büyük bir değişkenlik gösterebilir. Portre çalışması yapıyorsanız özellikle de 35x50 çerçeve tuval üzerinde daha özenli hareket edebilirsiniz. Tuval satın alırken dikkat etmeniz gereken bir diğer önemli özellik ise tuvalin boyutundan ziyade tuvalin çerçeve kalitesidir. Bazı tuvaletlerde çerçeveler tahtanın dışında başka bir maddeyle yapılmış olabilir. Genel olarak bütün duvarlarda çerçeveli tahtadır. Kumaş parçasının tutunduğu bu çerçeve kısmı genellikle dış kısımdan görünmez. Ancak sanatçıları ve sizleri ilgilendiren en önemli husus bu çerçeve tahtalarının kalınlığıdır. İnce bir tahta tercih ederseniz bu durumda daha modern bir tablo ortaya çıkmış olur.

Hobi Olarak Resim Sanatı ile Uğraşmak İçin Doğru Tuval Seçimi

Hobi Olarak Resim Sanatı ile Uğraşmak İçin Doğru Tuval Seçimi

En çok satılan tuvaller arasında olan hazır pano şeklindeki tuvaller sıklıkla tercih edilir. Öğrencilerin ve yeni resme başlayan insanların bu duvarları tercih etmesinin bir diğer sebebi de çok uygun fiyatlardan karşımıza çıkmakta olmalarındandır eğer hobi amaçlı bir şekilde resim sanatına girmek ve resim yapmak istiyorsanız 35x50 tuval seti satın alarak tüm ihtiyacınız olan girişleri bir arada karşılayabilirsiniz. Bu tuvaletlerin içerisinde genellikle fırçalar da dahildir. Yeni resim sanatına başlayan bir insan seçmiş olacağı fırçalarla yanlış sonuca varmaması için onlara en uygun ölçülerde olan fırçalar ve en uygun ölçülerde olan tuval seçenekleri bu paketin içerisinde yer alır. Son zamanlarda insanların hobi amaçlı olarak tuval satın almaya ve resim yapmaya başlamasıyla da bu tuvaletlerine yoğun bir ilgi gözlenmektedir söz konusu olan bu ilginin kaynağında daha verimli bir şekilde boş zamanların geçirilmesi amaçlıdır. İnsan sağlığı için çok önemli bir aktivite olan resim, insanların kafalarını dinlendirdiği için de boş zamanlarında tercih ettikleri bir yoldur. Bu sebeple de son zamanlarda hobi amaçlı olarak çok sık bir şekilde resme yönelmektedirler. Özellikle de hafta sonlarını daha eğlenceli ve daha iyi bir şekilde geçirmek için sevdiklerinizle veya çocuklarınızla beraber olacak şekilde resim yapabilirsiniz. Tuval üzerindeki ilk denemeleriniz için de muhakkak ki söz konusu olan her detayı bilmenize gerek yok. Bunun dışında tuval setleri ile ihtiyacınız olan gerekli şeylere sahip olarak bir eser ortaya çıkarabilirsiniz. Daha tatlı ve verimli bir hafta sonu için de bu fikir çok göz alıcı olabilir. Çocuklarınızın da zihinsel ve bedensel bir aktivite olan bu etkinliğe katılması ile daha zevkli bir hafta sonu sizleri bekliyor. Seçimlerinizde tercih edeceğiniz ürünlerden fırça, tuval ve de resim için gerekli araçlar da bu setin içerisinde olabilir. Bunun yanında son zamanlarda ortaya çıkan çizilmiş tuvalleri satın alarak boyamak daha iyi bir sonuç almaya sebep olabilir. Böylelikle daha iyi bir şekilde elinizde çerçevesi çizilmiş olan bir ürün kalmış olabilir.

Farklı Ve Kolay Resim Yapabileceğiniz Hazır Tuval Çeşitleri

Farklı Ve Kolay Resim Yapabileceğiniz Hazır Tuval Çeşitleri

Son zamanlarda en sık tercih edilen çerçeve ince çerçevelerdir. Daha modern bir görüntü için ince çerçeveli bir tuval tercih edilebilir. Sizler yapmış olduğunuz çalışmaya uyumlu olması için klasik bir parça resmediyorsanız daha kalın bir tahta tercih edebilirsiniz. Bunun dışında daha modern bir resim ortaya çıkaracaksanız çok ince olan tahta kenarlı tuvaller önceliğiniz olabilir. Modern bir görüntü arzulayan ve daha sıradışı tablolar için bu şekilde tercih yapabilirsiniz. Baskı tuval olarak bilinen astarlı tuval aslında çatı etrafına getirilmiş gerilmiş bir kumaş parçasını ifade eder. Daha sağlıklı ve daha kolay bir şekilde resim yapabilmek için hazır bir şekilde bastırdığınız resminizi tuvale aktarabilirsiniz. Bu şekilde üzerine sadece boyama yaparak resminizi oluşturabilirsiniz. Pres tuval 35x50 ile bu tekniği kullanarak harikalar yaratabilirsiniz. Söz konusu baskı tekniği ile profesyonel ve amatör olan tüm insanlar resmi daha kusursuz bir şekilde tuval yüzeyine aktarmış olurlar. Burada dikkat edilmesi gerekli olan en önemli husus bezin yani kumaşın kalitesidir. Çünkü eğer kalitesiz bir kumaş tercih ederseniz büyük bir ihtimalle tuval bezinin malzeme yapısı gereği arka kısma boyu aktarmak söz konusu olabilir. Boya kalitesini ve görüntüsünü de düşüren bu sebeple kaliteli kumaş tercih etmeniz gereklidir. Astarlı ve %100 pamuk bir kumaş boyayı arkaya aktarmayacaktır. Renklerin daha kaliteli ve daha canlı bir şekilde görünmesi için tuval üzerine basının yapılması sırasında da dikkat etmeniz gereken özellikler vardır. Baskıdan çıkarmış olduğunuz tuvalimizi her tür boya ile boyayabilirsiniz yağlı boya, sulu boya, akrilik boya veya herhangi bir boya kalemi ile bile istediğiniz desenleri renkleri tuvale aktarabilirsiniz. Tempera boyalar için üretilen Tempera tuvalleri sizler için ideal olabilir, kullanılabilir. Eğer yağlı boyayla bir işlem yapacaksanız bu duvar yüzeyinin akrilik ve yağlı boya için uygun olan universal tuval olması gereklidir. Hem akrilik hem de yağlı boya için uygun olan bu tuval modeli ile daha uygun bir işlem yapabilirsiniz. Pamuk tuvaller ise çok büyük hacimli resimler yapmak için ideal olan tuvalet çeşitlerindendir. Desenli tuval 35x50 ile hafta sonları çocuklarınızla sevdiklerinizle çok kolay bir şekilde resim ile ulaşabilirsiniz özellikle de küçük çocukların keyifli bir şekilde vakit geçirmeleri ve resim sanatına bir adım daha yaklaşa bilmeleri için bu hazır hat satılan desenli duvarlar birer zeki aracına dönüşebilir.

35x50 Tuval Fiyatları Modelleri Özellikleri ve Fiyatları

35x50 Tuval Fiyatları Modelleri Özellikleri ve Fiyatları

Farklı amaçlara yönelik üretilen ürünler genellikle de değişen fiyat kategorilerinde karşımıza çıkar. Boyutlarına ve ebatlarına göre değişkenlik gösteren tuvaller alıcısına göre değişkenlik göstermektedir. Öğrenciler için olan veya hobi amaçlı olarak insanlar tarafından satın alınan tuvaller ile profesyonel amaçlı satın alınan tuvaller arasında büyük farklılıklar vardır. Bu sebeple de satın alırken hangi amaçla satın aldığınızın büyük bir önemi vardır. Eğer ki profesyonel amaçlı olarak satın alıyorsanız seçmiş olduğunuz tuvalde üst rakamları görmeniz çok doğaldır. 35x50 tuval fiyatları hobi amaçlı kullanımlar için uygun rakamlardan karşımıza çıkar. Boş zamanlarınızı değerlendirmek için seçeceğiniz bir model ile diğer modellerde fiyat farklılıkları söz konusu olabilir. Söz konusu olan bu farklılıklardan dolayı da seçim yaparken özenli ve dikkatli olmalısınız. Sizin seçimlerinize uygun olan markaların ürünleri ile ideal olan tuvale ulaşmanız mümkün. Kullanım amacına en uygun olan ürün de sağlıklı koşullar ile bir araya getirildiğinde güzel bir tablo haline dönüşebilir. Bu sebeple de özenli bir şekilde seçmiş oluşturduğunuz bu tabloların özellikle de en iyileri ile alışverişte bulunabilirsiniz. Tuval özellikle de resme anlam ve boyut kazandırdığı için dikkate değer bir şekilde incelemenizde fayda var. Uzmanlar tarafından daha özenli ve profesyonel seçeneklerin kullanıldığı fark edilir bu sebeple de bu ürünlerin alıcıları ile normal klasik anlamda pamuk ve ketenden olan tuvallerin alıcıları farklılık gösterebilir. Sizler de kullanım amacınıza göre değişen ve şekillenen pek çok farklı modelde tuval ile karşı karşıya gelebilirsiniz. Özellikle de ressam adayı olan öğrencilerin boyutlar konusunda tercihleri arasında olan 35x50 tuval ebatı ideal olan ebat olabilir. Değişen ve farklılaşan tuvalet işleri ile istediğiniz tarzda bir tuval satın alabilirsiniz. Tuval satın alırken de dikkat etmeniz gereken ve özel hale getirip etmeniz gereken noktaları belirlerseniz, alışverişiniz daha kolay gerçekleşir. Söz konusu olan bu farklılıklar fiyat farklılıklarına da sebep olabilir tercih edeceğiniz bölümün ile satın almak isteyeceğiniz ürün arasında fiyat farklılıkları olması halinde bütçenize en uygun olan seçimi yapabilirsiniz. Geniş bir fiyat aralığı uzun olduğu için sizlere istediğiniz fiyattan istediğiniz ürünü satın alabilirsiniz. Güvenli alışverişin adresi Trendyol üzerinden daha fazla ürün seçeneğine erişim sağlayabilirsiniz. .