İlgili Kategoriler
DAHA FAZLA GÖSTER
Marka
Renk
"

Mini Tuval

" araması için 949 sonuç listeleniyor
Bubu Mini Tuval (Tekli)
BubuMini Tuval (Tekli)
(5)
47,00 TL
15,10 TL
Sepete Git
Bubu Mini Tuval
BubuMini Tuval
(1)
19,90 TL
Sepete Git
Sonraki Sayfa

Mini Tuval

Resim yapmaya yeni başlayan yetişkinler ve çocuklar için, minimal çalışmak isteyen ressamlar için ya da daha ufak boyutlarda eserlere imza atmak isteyen, resim konusunda yetenekli kişiler için mini tuvaller son derece kullanışlıdır. Bir mini tuval almak için arayışa başladığınızda, dilediğiniz gibi resim yapabileceğiniz boş tuvallerden tutun da, ünlü ressamların yaptığı resimlerin işlendiği ya da klasik sayılabilecek İstanbul manzarası görsellerin üzerine resmedildiği hazır tuvallere kadar birçok çeşitle karşılaşabilirsiniz. Soyut veya somut, fark etmez; resim yapmanıza imkan sağlayan, mutfakların, salonların ve hatta banyoların son zamanlarda ki vazgeçilmezi mini tuvallerin kullanımı gittikçe artıyor.

Mini Tuval Üzerine Resim Sanatı

Dünyaca ünlü ressam Pablo Picasso’nun tarihe yön veren resimlerine gözünüz aşinadır. Genellikle, büyük boyutlarda tablolara yaptığı resimlerle akıllarda kalsa da, Picasso'nun mini tuval üzerine resmettiği birçok eser de vardır. Özellikle, günümüz resmine yön veren, minimalist tarzda resmettiği hayvan figürlerini biliyor olabilirsiniz. Mini tuval üzerine resmedilmişlerdir ve en önemli özellikleri, çizgisel bir yapıda olmalarıdır. Soyut resim sanatının bir parçası olan bu ünlü çalışmanın kopyaları, birçok evin duvarlarında kendine yer bulur. Farklı tarzlarda mini tuval çalışmaları karşınıza çıkabilir. Mini tuval üzerine resmedilmiş,ünlü ressamların eserlerinin birebir kopyalandığı çalışmalarla karşılaşabileceğiniz gibi, yetenekli ressamların ürünü olan özgün çalışmalara da rastlayabilirsiniz. Picasso ya da Gustav Klimt gibi ünlü ressamlardan etkilenen ve günümüzde bu tarz eserler üreten ressamlara da rastlanıyor. Başarılı ressamların resmettiği bu modern ve minimalist resimleri satın alarak, odalara, salonlara, mutfaklara ya da koridorlara, sanatsal bir dokunuş ekleyebilirsiniz.

Resim sanatı ile uğraşmak isteyenler ya da hali hazırda uğraşanlar için, mini tuval seçimi çok fazla rastlanan bir durum değildir. Genellikle, büyük boy, alışılagelmiş, 50x70 cm boyutlarında tuvaller satın alınır. Büyük ressamların bilindik eserlerinin büyük boyutlarda olması, belki de resim sanatına yeni başlayan kişileri bu şekilde yönlendirir. Fakat, unutmayınız ki, çok sık tercih edilmeseler de mini tuvaller, resim yapmaya yeni başlayanlar için farklı fırsat ve imkanlar sunar. Örneğin, mini tuvaller, resminizi daha erken bitirebilmenize olanak sağlayarak, bir sonraki resminiz için sizi cesaretlendirir. Resim yapmak zahmetli bir iştir; hele yeni başlayanlar için son derece caydırıcı olabilir. İnsan istediği ve dilediği resmi aktarabilmek için çaba sarf etmelidir. Büyük boy tuvaller böylesi bir durumda son derece sıkıcı olabilir. İlk seferinizde mükemmel bir resim de yapabilirsiniz fakat bu olasılık oldukça düşüktür. Bu sebeple, yeni başlayanlar için, mini tuval üzerinde çalışmak, verilecek en doğru karardır.

Resim sanatı insanlığın ortak hobilerindendir. Kendinizi ifade etme yöntemi olarak da bilinen resim yapmak, insana huzur verir. Bir resmi bitirmek de, resim yapan için oldukça önemlidir. Tuvali bitmiş olarak görmek, insana huzur verir. Resim yapmaya yeni başladıysanız, minimal bir başlangıç yapabilir, cesurca boyayabileceğiniz bir mini tuval satın alabilirsiniz. Böylelikle sonuca daha erken varabilir ve cesaretinizi kırmazsınız. Mini tuvaller, kişinin, soyut resimler haricinde somut resimler de yapabilmesine imkan sağlar. Kareleme yöntemi ile başlangıç yapabilir, çizmek istediğiniz resmi ve tuvali aynı kare adetine bölerek, dilediğiniz manzara resmini mini tuval üzerine rahatlıkla aktarabilirsiniz. Ayrıca, evin küçük bireyleri için de oldukça yeterli olan mini tuval üzerine, çocuğunuz dilediği gibi boyama yapabilir. Böylece, çocuğunuzun resim ile olan ilişkisini küçük yaşlarda başlatmış olursunuz. Gelecekte kendine iyi bir hobi edinme şansı tanıdığınız çocuğunuzun ilk resmini, evinizde dilediğiniz yere asabilirsiniz.

Dekoratif Kullanımı ile Fark Yaratan Mini Tuval

Mini tuvaller eviniz için birbirinden farklı dekorasyon fırsatları sunar. Baskı, lateks tekniği ile yüksek çözünürlükte üretilenler, sulu boya kullanılarak imal edilmiş olanlar ya da hazır çerçeve ile satılan dekoratif mini tuval ürünleriyle piyasada karşılaşmanız mümkün. Ev dekorasyonunda hazır konsept mini tuvalleri tercih edebilir ya da dilerseniz kendi emeğinizle, boyadığınız boş tuvallerle konseptinizi kendiniz yaratabilirsiniz.

Hazır baskı olarak satılan mini tuvaller genellikle ikili, üçlü ya da dörtlü seriler olarak karşınıza çıkar. Bu mini tuvaller, ya bir bütünün parçaları şeklinde tasarlanmıştır ya da her biri sadece tek bir genel konsepte odaklanır. Örneğin, Eyfel kulesi, üç parçaya ayrılarak, üçlü mini tuvallerle temsil edilebilir. Yanyana ya da alt alta sıralandıklarında bir bütün elde edilen bu tuvallerin yanı sıra, Paris teması, şehrin farklı simgelerini içeren üç tuvalle de yansıtılabilir. Trendyol’dan hazır mini tuval seçenekleri arasından tarzınıza uygun olanlardan seçebilir ve evinizin dekorasyonunu tamamlayabilirsiniz. Salon, mutfak ya da çocuk odası için üretilen özel konsept baskılı hazır tuvallerden tercih edebilir ve duvarınıza asabilirsiniz. Mini tuvalleri, bir çivi veya vida yardımı ile istediğiniz zemine kolaylıkla tutturabilirsiniz. Oldukça hafif olması, mini tuvalleri evinizin duvarına rahatlıkla asmanızı sağlar. Ayrıca, küçük boyutlarda olması sayesinde dengesini rahatlıkla kurabilirsiniz. Küçük boyutları sayesinde, mini tuvalleri raflarınızda da güzel bir dekoratif aksesuar olarak tercih edebilirsiniz.

Bir diğer dekorasyon fikri ise, boş olarak satın aldığınız mini tuvallerin üzerine evinizin konseptine yakışacak renk tercihleriyle kendi tasarımlarınızı çizmek ve boyamak olabilir. Basit ama şık tablo tasarımları için mini tuvaller oldukça idealdir. Üzerine resim yaptığınız mini tuvalleri, uygun bir çerçeveyle tamamlayabilir, raf ya da duvarınızda kullanabilirsiniz. Mini tuva boyama, çocuklar için de oldukça keyifli bir aktivitedir. Boyamayı seven yavrunuz için, çocuklara özel üretilen mini tuvallerden alabilir, çocuğunuzun elinden çıkan kıymetli ürünü, onun odasında aksesuar olarak kullanabilirsiniz. Böylelikle, henüz okula gitmeyen, fakat duvarları çizmek için her fırsatı değerlendiren küçük çocuğunuz için hem keyifli bir aktivite yaratmış olursunuz, hem de ev dekorasyonunuza, çocuğunuzun elinden çıkan bir ürünle, güzel anılarınızı dahil etmiş olursunuz.

Mini Tuval Malzemeleri

Doğru mini tuval seçmeniz için bazı püf noktaları vardır. Bunlardan biri ve en önemlisi kaliteli bez seçimidir. İyi bir tuval bezi, gereği kadar boya emer, boya karşısında çatlama yapmaz ve boyanın renginde değişikliğe sebep olmaz. Kaliteli bir tuvalin çıtası sağlam olmalıdır. Çıta, kolay kolay kırılmamalı, sıcağa ve soğuğa karşı dayanıklı olmalı ve esneme yapmamalıdır. Bu özelliklerin yanı sıra, iyi bir tuval, boyayı kusmaz ve renkleri canlı gösterir. Tuval alırken bakılması gereken bir diğer nokta ise tuvalin şasesidir. Kalitesiz malzemelerden yapılan şaselerle karşılaşmanız mümkün. Genellikle, kapı artıklarından, budaklı ağaçlardan ya da neredeyse kalem inceliğinde yapılan bu şaselerden alınmasıyla, uzun uğraşlar sonucu yaptığınız tablolarda eğilmeler gözlemlenecektir.

Mini tuval alırken dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta, şasenin resminize zarar vermemesi için kenarlarının mutlaka frezelenmiş olmasıdır. Mini tuval seçiminde şövale de oldukça önemlidir. İyi bir şövalenin nasıl olduğunu anlamak için, şövalenin üretildiği ağacın türüne bakmak gerekir. Kayın ağacından üretilen şövaleler, oldukça sağlam ve kalitelidir, çok uzun süreli kullanıma uygundur. Astar ise tuvalinizin en önemli dokunuşlarından biridir. Astar olarak kullanacağınız plastik boya, resminizin gözeneklerini kapatarak boyanın zeminini pürüzsüz hale getirir ve güzel bir zemin hazırlar. Her boya zeminini zımparalayarak temiz bir düzey hazırlanır. Astarın üzerine bir kat beyaz boya atmak ise resmin rengini canlı gösterir. Bezin emme miktarı da ortaya çıkacak olan resim üzerinde önemli bir etkiye sahiptir. Resmin yapımı ile beraber, daha farklı detaylar devreye girer. Boya üzerinde kullanılacak olan yağ seçimi bu detaylardan biridir. Fırçanıza, tuvalinize göre yağ seçimi yapmalısınız. Yağ, zeminden emildiği zaman, renk azalacağı için, resimde kullanılacak boyanın parlaklığını etkiler. Renk ne kadar parlak ve iyi tonlarda olursa, resim kendini o kadar iyi gösterir.

Piyasada birçok boya markası ve boya çeşidi vardır. Bu boyaların tuval üzerine uygulanabilir olanları ise sınırlıdır. Mini tuval üzerine boyama yapmaya imkan sağlayan boyalar arasında tercih edilenler, akrilik ve yağlı boya çeşitleridir. Her ikisi de farklı amaçlar için kullanılır. Kimyasal yapıları farklı olduğundan, her iki boyadan alacağınız sonuçlar da farklıdır. Eğer resim yapmaya yeni başlıyorsanız, bu ikisi arasında seçim yapmakta zorlanabilirsiniz. Deneme yanılma yoluyla size en uygun olan boyayı satın alabilir ve mini tuval boyamanızı gönül rahatlığıyla yapabilirsiniz. Akrilik boya su bazlıdır, kolay kurur, çabuk silinir. Yağlıboya biraz daha farklıdır. Eğer mini tuval boyama için bir yağlı boya satın almak istiyorsanız, kaliteli ürün seçmelisiniz. Akrilik boyaya göre, kullanımı farklıdır. Akrilik boya su ile açılırken, yağlıboya yağ ile açılır. Yağlı boya tabloların özellikleri, renklerde derinlik sağlaması ve rengi canlı göstermesidir. Tuvalde renklerini iyi yansıtılması, canlı ve enerjik gösteren tablolar elde etmenizi sağlar ve evinizin ya da ofisinizin daha estetik gözükmesine yardımcı olur. Pigmentler organik,doğal ve sentetik durur. Boyanın renkleri, parlaklığı, pigmentasyonu ve kapatıcılığı kolay sürülebilmesini sağlar. Mini tuval çalışmalarında çok tercih edilmeyen bir boya türü olsa da, zaman zaman guaj boya kullanımına da rastlanabilir. Kaliteli bir guaj boyayı mini tuval çalışmalarınızda kullanabilirsiniz. Kaliteli boya seçimi sayesinde, çatlama ve renk kaybetme gibi sorunların önüne geçebilirsiniz. Mini tuval boyama teknikleri hakkında doğru bilgilendirme ile daha iyi sonuçlar elde edebilirsiniz.

Hediyelik Mini Tuval

Mini tuvaller ile sevdiklerinize sürpriz yapabilirsiniz. Yılbaşı, bayram, doğum günü, evlilik yıldönümü gibi özel günler için tasarlanan mini tuvaller, sevdiklerinize hediye edebileceğiniz son derece minimal ürünlerdir. Bir arkadaşınızın doğum gününde, onu önemsediğinizi hissettirebileceğiniz bu mini tuvaller, sizi sevdiklerinize yakınlaştırır. Çok sevdiğiniz bir fotoğrafı, baskı yöntemi ile bir mini tuval üzerine kopyalayabilirsiniz ve boyayarak eşinize sürpriz yapabilirsiniz. Çocuğunuzun çok sevdiği bir çizgi film kahramanını, bir mini tuval üzerine baskılanması için sipariş verebilirsiniz. Çocuğunuz, en sevdiği çizgi film kahramanını boyarken eğlenecektir. Çocuğunuz için mini tuval boyaları tercih ederken, çocuklar için özel üretilen ve kanserojen içermeyen boyalar arasında seçim yapmaya dikkat ediniz.

Hediye için mini tuval ararken, 3x3 boyutlarda bir tuval üzerine hayvan dostlarınızın resmedildiği, minimal boyamalara da rastlayabilirsiniz. Bir ressamın elinden çıktığı belli olan bu minik ama başarılı tuvallerden satın alabilirsiniz. Mıknatıs ile buzdolabınıza tutturabilirsiniz. Bir parmaktan daha kısa kenarlara sahip bu mini tuvaller, hediye beğenmekte zorluk çekenler için iyi bir alternatiftir. Ayrıca, tek bir figür üzerinde çalışmayı sevenler için de iyi bir alternatiftir. Resim yapmayı seviyorsanız, böylesi minimal çalışmalar yapmak, eğlenceli olacaktır.

Mini tuval almak için araştırma yapmaya başladığınızda, mini tuval setleri de dikkatinizi çekecektir. Bu setler içinde, mini şövaleler ve mini fırçalar yer alır. 10x10 boyutlarından tutun da 3x3 boyutlarına kadar, her türlü mini tuvale uygun şövaleler sayesinde uygun ortamı yaratabilirsiniz. 3 ayaklı olarak tasarlanan şövalelerin ahşap olan modellerinde çok farklı renk seçenekleri karşınıza çıkar. Ayrıca, mini tuvallere kolay resim yapmayı sağlayan, mini fırçalar da mini tuval boyama sırasında işinizi kolaylaştıracaktır.

Mini Tuval Fiyat Seçenekleri

Mini tuval fiyatları, şövalelere, tuval seçimlerine, ağacına, yapısına göre değişmektedir. Tuvallerin sağlamlığı, kalınlığı ve yapısı fiyatını belirleyen en önemli etkenlerdendir. Tuval ve bez seçimi resminizin ön plana çıkmasında, güzel ve kaliteli sonuçlar elde etmenizde oldukça etkilidir. Bunların arasına fırça ve boya seçimini de ekleyebiliriz. Tuval yapımında kullanılan iki ana elyaf türü vardır. Bu malzemeler, pamuk ve ketendir. Kenevir ve jüt gibi bazı özel lifler de tuval için kullanılabilen malzemeler arasında yer alır. Pamuk ekonomiktir ancak keten kadar güçlü değildir. Pamuğun gerilmesi kolay değildir. Keten daha uzun elyaflara sahip olduğu için daha sağlamdır ve zımbalanma sırasında yırtılma olasılığı daha düşüktür. Ketenin sert bir yapıda olması, resminizde kullandığınız boyaların daha dengeli olmasını ve dağılmamasını sağlar.

Tuvallerde dokuma büyük bir önem taşımaktadır. Dokuması ince olan bir tuval minimum dokuya sahiptir ve pürüzsüzdür. Tuvalin ince olması resmin pürüzsüzlüğünü, dokusunu belirtir. Keten bez ile yapılmış mini tuval, pamuktan yapılanlara göre daha ucuzdur; çünkü keten, resim harici de kullanım alanı oldukça geniş olan bir üründür. Profesyonel olan sanatçıların çoğu pamuklu tuval seçtiği için pahalı bir pazar alanı yaratmıştır. Resim tuvalinin zemini, boyanın ne kadar iyi yapışacağından, resmi tamamlarken ne kadar fırça darbesine ihtiyaç duyulacağına ve resmin nasıl görüneceğine kadar birçok faktörü belirler. Tuval bezi, düzlemin her bölgesinde aynı gerginlik derecesinde olmalıdır. Mini tuval fiyatları ise bu unsurları karşıladığı takdirde boyutlarına göre değişkenlik göstermektedir. Ekonominize uygun bir mini tuval setini Trendyol üzerinden rahatlıkla bulabilirsiniz.

Özenle Üretilen Mini Tuvaller Trendyol’da

Üzerine rengarenk resimler yapmanıza imkan sağlayan mini tuvaller, resim severlerin kullanımına sunulmadan önce bir dizi işlemden geçer. İşlem yapılmadan günler öncesinde, tuval üzerine astar uygulanır. Önce, tuvalin boyutları belirlenir ve boyutlara uygun çerçeve yapılır. Hangi türden bez kullanılacağına karar verilir, katlanabilmesi ve çerçeveyi sarabilmesi için çerçeveye göre daha büyük boyutlarda kesilir. Bu noktada, bezin, çerçevenin iki kenarını tam örtebilecek şekilde kesilmesi makbuldür. Tuval bezini çerçeveye kalıcı bir şekilde sabitlemek için tel zımba makinesine kullanılır. Çerçevenin pürüzsüz bir yüzeye sahip olması gerekir. Bu nedenle, çerçeve zımparalanmalı ve ardından verniklenmelidir. Gerçekten düzgün bir çerçeveye sahip bir mini tuval, kullanıcısı için önemlidir. Tuval bezi, çerçeveyi ortalayacak şekilde ayarlanır ve zımbalama işlemi hassasiyetle yapılır. Bu noktada tuvalin yırtılmaması önemlidir. Genellikle bir kısa kenarın zımbalanması ile tuval bezi, çerçeveye sabitlenir. Bez, zımbalanan kenarın karşı kenarından iyice gerilir ve sabitlenir. Köşelerdeki fazlalıkları içe gelecek şekilde, diğer iki kenar da özenle zımbalanır. Resim yapmaya uygun gerginlikte olduğuna karar verildikten sonra, fazla bez içe doğru özenle katlanır ve zımba yardımı ile sabitlenir. 4 köşede dikkatlice zımbalandıktan sonra tuval artık kullanıma hazırdır.

Birçok marka tarafından resim severlerin kullanımına sunulan mini tuvallere Trendyol aracılığı ile ulaşabilir ve ihtiyaç duyduğunuz mini tuvalleri kolayca satın alabilirsiniz. Eğer, resim yapmak ve bunun için bir mini tuval satın almak ya da sevdiklerinize bir mini tuval hediye etmek istiyorsanız, Trendyol’un size sunduğu ayrıcalıklardan faydalanabilir, bütçenize en uygun mini tuvali sepetinize ekleyerek kapınıza kadar ulaşmasını sağlayabilirsiniz.