İlgili Kategoriler
Ayar
Fiyat
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

40 gr bilezik

" araması için 81 sonuç listeleniyor

40 GR Bilezik

Geçmişten bugüne takılar, insanların günlük yaşamında belirgin bir yer edinir. Bu durum madenlerin değerinin anlaşılması ve kullanılmasıyla artarak büyüyen bir ilgiye dönüşür. İlginin odağında her zaman güzel görünmek de vardır. Takılar, her dönem her toplumda  günümüzde de güzel görünüm düşüncesi ile kullanılır. Takılar arasında göz alıcı modelleri ile öne çıkan bilezikler, sık tercih edilen aksesuarlar arasında yer alır. Kadın kullanıcıların bilezik tercih etme sıklığı erkek kullanıcılara oranla fazladır. Fakat ortaya konan sade modellerin çeşitliliği ile erkek kullanıcılar da bileziklere ilgi duymaya başlar. Bilezikler birçok farklı materyal kullanılarak tasarlanır. Bu materyaller arasında altın, popülerliğini geçen zamana rağmen korumayı sürdürür. Altının bu kadar popüler bir şekilde tercih edilmesinin birçok nedeni bulunur. Altının zor bulunan değerli bir maden olması, buna karşın kolayca şekil alabilmesi ve uzun yıllar güzelliğini koruması, nedenlerden bazılarıdır. Altın bilezik, özel günlerde ve en çok da nişan ve düğünlerde sıkça tercih edilen hediyeler arasında yer alır. Kadınların ilgisini çeken altın bilezik modelleri her geçen yıl çeşitlerine yenisini ekler. Altın bilezik, özel günler için şık bir hediye alternatifi olmanın yanında günlük kullanım için de tercih edilebilen birbirinden zevkli modeller barındırır. Belirli bir kültür ya da topluluğa ait olmayan altın kullanımı her ülkede kendine ayrı bir kitle oluşturmayı başarır. Bu durumun yanı sıra, birçok geleneğin kültürel motifleri de işçilik olarak altın bileziklerde gözlemlenebilen bir detaydır. Ayrıca, altın bilezik yalnızca hediye ya da takı olarak görülmemelidir. Altın sektör içerisinde değeri çoğunlukla yukarı seyreden bir madendir ve yatırım için başarılı bir araç olduğu söylenebilir. Bu sebeple seçim sürecini birçok farklı faktörü göz önüne alarak tamamlamalısınız. Özellikle yatırım için ayrıca önem taşısa da kullanım ve hediye için en  önemli detay bileziğin gramıdır. 40 gr bilezik, bu üç amaca da hitap edebilen bir tercihtir. Bu sebeple seçenekleri çeşitlendirilerek kullanıcıların beğenisine sunulur. Işıltılı bir görünüm oluşturmanıza yardımcı olacak, birbirinden şık modelleri ile altın bilezik çeşitleri Trendyol’da bulabilirsiniz. 

Işıltılı ve Şık 40 GR Bilezik Çeşitleri

İhtişam ve güzelliği ile göz kamaştıran 40 gram bilezik modelleri, mega bilezik ve hasır bilezik olarak ikiye ayrılır. Her geçen gün farklı ilgi ve beğenilere hitap edebilmek adına yeni modelleri çıkan altın bileziklerin, severek takip edilen takılar listesinde zirvede olduğu söylenebilir. 40 gram hasır bilezik, sık tercih edilen bir model olmanın yanı sıra Türkiye’de kültürün parçası olarak da kendine yer edinir. Hasır bilezik, 0,3 milimetre kalınlığındaki altın tellerin örülmesi ve şekil verilmesi işlemi ile oluşur. Hasır bilezik kumaş gibi örülür ve tamamlanması 15 günü bulabilir. Hasır bileziğin yapımında herhangi bir makineye girme süreci mevcut değildir. Bu sebeple oldukça kıymetli el yapımı altın bileziktir. Elde örülen bilezikleri sağlamlaştırmak gayesiyle atölyelerde bilezikler dövülür. Sonrasında kilit kısmının ilave edilebilmesi için kaynak  yapılır. Kaynak işlemi geçiren hasır bileziklere bu kısmı örtmek amacıyla toka detayı eklenir. Bu toka çoğunlukla figür ya da değerli taşlar arasından tercih edilir. Toka detayı ürünün kalitesini artıran bir unsurdur. 40 gr hasır bilezik, sıra sayılarına göre değişiklik gösterir. İnce bir bilezik tercih etmeyi düşünüyorsanız, sıra sayısı az olan bilezik modellerini, daha kalın bir bilezik tercih etmeyi düşünüyorsanız, sıra sayısı fazla olan hasır bilezik modellerini inceleyebilirsiniz. Hasır bileziklerde en az 5 sıra sayısı bulunur. En çok 19 sıra sayısı bulunsa da özel tasarım hasır bilezikler de kullanıcıların beğenisine sunularak seçenekler çeşitlendirilir. Hasır bilezikler 8, 14 ve 22 ayar olarak tasarlanır. Çeşitli çiçek desenleri, taşlı, kemerli, kelepçeli modelleriyle hasır bilezikler, özellikle düğünlerde sık sık tercih edilen hediyeler arasında yerini korumayı sürdürür. 40 gram mega bilezik, hasır bilezik kadar yoğun işçilik içermeyen bir modeldir. Buna karşın mega bilezik de oldukça şık ve ihtişamlı bir görüntü sunar. Alım ve satımlarda diğer altın bileziklere nazaran değer kaybı azdır. Bu sebeple yatırım için tercih edilebilir. Özel günlerde ve özellikle düğünlerde hediye edilebilir. Geniş bir bilezik olduğundan günlük kullanım için sunduğu rahatlık kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Mega bilezik 8, 14 ve 22 ayar altından tasarlanan seçenekler barındırır. Çoğunlukla sade ve klasik tasarımlar içerir. Yatay ve dikey çizgilerden oluşturulan desenler mega bilezik için sık kullanılan detaylar arasındadır. 24 ayar 40 gr bilezik, yatırım için tercih edebileceğiniz bir modeldir. 24 ayar altın bilezik günlük kullanım için tavsiye edilmez. Bunun sebebi 24 ayar bileziğin saf altının oluşudur. Saf altın çizilme ve çarpmalara karşı daha hassastır. Diğer bileziklere nazaran daha kolay zedelenebilir. Özel günler için ya da sınırlı sürelerde kullanarak ve belirli aralıklarla temizleyerek ilk günkü gibi kalmasını sağlayabilirsiniz.

40 GR Bilezik Ölçüsü Öğrenirken Dikkat Edilecekler

Bilezik ölçünüzü öğrenmenin birkaç basit yolu bulunur. Halihazırda kullandığınız bir bileziğin çapını ölçerek kendi ölçünüzü bulabilirsiniz. Bileziği yatay olarak sabit duracağı bir yere koymanız gerekir. Bir cetvel aracılığı ile bileziğin iç kısmındaki en geniş alanı ölçebilirsiniz. Ölçüm sonucunda ulaştığınız sayı bileziğin çapıdır. Ölçüm sırasında elde ettiğiniz milimetre değerini, bilezik ölçü tablosunda bulabilirsiniz. Bu şekilde bilezik ölçünüzü kolayca öğrenebilirsiniz. Bileziği takma sırasında elinizin oluşturduğu şekle göre de ölçü hesabı yapılabilir. Tüm parmaklarınızı bilezik takacakmış gibi birleştirip bir ip ya da mezura yardımıyla elinizin geniş olan kısmını sarmanız gerekir. Mezura ile ölçüm yaptıysanız bulduğunuz ölçüyü not edip, sonrasında bilezik ölçüm tablosunda karşılık gelen değeri inceleyebilirsiniz. Eğer elinizi ip kullanarak sardıysanız, ipi bir cetvelin üzerine düz bir biçimde yerleştirerek de ölçebilirsiniz. Sonrasında aynı işlemi ip için de gerçekleştirmeniz mümkündür. Üçüncü olarak bileğinizin çevre ölçüsünü hesaplayarak bilezik ölçünüzü öğrenebilirsiniz. Bileğinizi bir ip yardımıyla sarıp, ipin iki ucunun birleştiği yerden kesmeniz gerekir. İki ucundan gergin bir şekilde tutup, cetvel yardımıyla ölçebilirsiniz. Bileğinizin çevre ölçüsünü bu şekilde bulabilirsiniz. Aynı işlemi mezura yardımıyla da gerçekleştirebilirsiniz. Elde ettiğiniz sayıları milimetreye çevirmeyi unutmamalısınız. Ayrıca, bilezik ölçüleri çoğunlukla her yerde aynı olmakla beraber tasarım ürünler için farklılık gösterebilir ya da farklı markalar arasında ölçü konusunda değişiklik yaşanabilir. 40 gr altın bilezik oldukça değerli bir takı olduğundan doğru ölçü ile tercih yapılmalıdır. Bilezik ölçüsü bulunurken sadece bilek ölçüsü üzerinden hareket etmek yanıltıcı sonuçlar doğurabilir. Bilek ölçüsünün yanında, bilezik elden takılan bir takı olduğundan el ölçüsü de önem arz eder. El ve bilek boyutu her insanda benzer orantıda olmayabilir. Bu sebepten ilk iki yolla ölçüyü teyit ettikten sonra karar vermek daha sağlıklı sonuç elde etmenize yardımcı olur.

40 GR Bilezik Çeşitleri Seçimi Sırasında Dikkat Edilmesi Gereken Bazı Noktalar

Altın bilezik tercih ederken göz önünde bulundurulması gereken hususlar vardır. Bunlardan ilki, bileziği edinme amacıdır. Hediye etmek amacıyla tercih ediyorsanız, işçiliği fazla olan ve detay içeren görkemli modelleri inceleyebilirsiniz. Günlük yaşamda kullanım amacı ile tercih ediyorsanız kollarınızla bir eylem gerçekleştirmenize mani olmayacak modeller arasında seçim yapmanız daha sağlıklı olabilir. Eğer altın bileziği bir yatırım düşüncesi için temin edecekseniz, en sade ve işçiliği en az olan modeli tercih etmeniz daha çok kazanç sağlayabilir.  Bu durumun birkaç sebebi vardır: Öncelikle, altın bilezikte bir desen oluşturmak oldukça zahmetli ve uzun süren bir iştir. Bu sebeple bileziğe işçilik payı eklenir. Ek olarak, desen oluşturma işlemi sırasında altının gramında kayıplar olabilir. Örneğin; 20 gramlık bir altın bileziğin tasarımı sırasında 2-3 gramlık altın kaybı yaşanabilir. Bu da yatırım yapmak isteyen biri için istenmeyen bir durumdur. Ayrıca, işçiliği fazla olan altın bileziklerin satım işlemi sırasında işçilik için ödenilen payı geri alamayabilirsiniz. Yatırım için sade modellere yönelmek daha kazançlı bir seçim olabilir. Dikkat edilmesi gereken bir başka nokta altının ayarıdır. Altın bilezikte kaliteyi belirleyen temel unsur ayardır. Örneğin; 22 ayar altın bileziğin yapısıyla daha düşük ayara sahip bir bileziğin yapısı farklılık gösterir. 22 ayar bilezik %91.6 altın oranına sahiptir. Daha düşük ayarlarda bu oran %30'lara kadar düşer. %30 altın oranına sahip bileziğin yapısına farklı materyaller karıştırılır. Bu durum bileziğin kalitesini belirler. 22 ayar 40 gr bilezik esnek bir yapıya sahiptir, kalitelidir ve kolayca hasar görmez, hafif darbeler sonucu kırılmaz. Daha düşük altın oranına sahip bileziklerde kırılmaya varan olumsuz sonuçlar doğabilir.

40 GR Bilezik Bakımı Yapmanın Püf Noktaları

Takılar, özellikle de bilezikler, özel bakım isteyen aksesuarlardır. Diğer madenlerden yapılan takıların aksine altın bilezikler kolayca kararma yaşamaz. Ancak zaman içerisinde kullanma ve saklamadan kaynaklı olarak deformasyonlar ortaya çıkabilir. Beyaz altın ürünlerde sararma, sarı altın ürünlerde ise kararma görülebilir. Böyle durumlarda evde yapabileceğiniz bazı bakım yöntemleri aracılığıyla altın bileziğinizi parlatabilir, şık görünümünü koruyabilirsiniz. Bu yöntemlerden ilki, kaynamış su kullanarak bileziği parlatmaktır. Öncelikle bir kabın içerisine su koyup kaynatmanız gerekir. Sonrasıda su kaynadığında suya bulaşık deterjanı döküp karıştırmalısınız. İki dakika karıştırdıktan sonra, bileziği kaynayan suya bırakmanız gerekir. Su ılımaya başladığında bileziği çıkarıp, bir diş fırçası yardımıyla temizleyebilirsiniz. Son olarak durulama yapmanız gerekir. Böylece bilezik hem parlamış hem de kirlerinden arınmış olur. Bulaşık deterjanı ile bileziklerinizi temizleme ve parlatma konusunda oldukça başarılı sonuçlar elde edebilirsiniz. Bir kase ılımış suya bir çay kaşığı bulaşık deterjanı ekleyerek karıştırabilirsiniz. Altın bileziklerinizi bu karışım içerisinde 15 dakika bekletip diş fırçası ile nazik dokunuşlarla fırçalamanız gerekir. Duruladıktan sonra kurulamayı unutmamalısınız. Ayrıca, daha parlak bir görünüm için normal su yerine sodyum içermeyen maden suları da tercih edebilirsiniz. Bir diğer parlatma yöntemi olarak amonyak ve beyaz sabun karışımını kullanabilirsiniz. Bu karışım için bir litre su içerisine rendelenmiş bir fincan beyaz sabunu dökmeni gerekir. Bir fincan amonyak ekleyip bu karışımın içerisinde bileziklerinizi 40-45 dakika aralığında bekletmeniz gerekir. Sonrasında bileziklerinizi soğuk su ile durulayıp durulama işlemi sonrasında yumuşak bir havlu yardımıyla temizleyebilirsiniz. Bu yöntemleri özellikle sade ve şık görünümüyle göz alan 40 gram işçiliksiz bilezik için kullanabilirsiniz. İşçilik barındıran modeller daha fazla detay ve işleme barındırdığından evde yapılan bakım yöntemleri tavsiye edilmez. Çünkü temizleme işlemi için kullanacağınız malzemeleri durulamakta güçlük çekebilirsiniz. İnce detaylara sahip bileziklerin bakımı için kuyumculardan yardım alabilirsiniz.

40 GR Bilezik Bakımı Yaparken Dikkat Edilmesi Gereken Bazı Noktalar

Tüm takılar gibi bilezikler de oldukça hassas yapıya sahiptir. Bu sebeple temizlik ve bakımı özenle yapılmalıdır. Bileziklerin uzun süre parlak ve temiz kalmalarını sağlamak için bakım işlemi sırasında dikkat edilmesi gereken bazı faktörler bulunur. Dikkat edilmesi gereken faktörlerden ilki, bakım süresinin sıklığıdır. Evde gerçekleştirilen altın bilezik parlatma işlemi çok sık yapılmamalıdır. Uzun aralıklı periyotlarla bu yöntemler tercih edilmelidir. Bir diğer dikkat edilmesi gereken husus bakımın yapıldığı mekandır. Altın bileziğin bakımı banyoda ve özellikle lavaboda yapılıyorsa giderler kapatılmalıdır. Aksi takdirde beklenmeyen bir aksilik sonucu hem altın takı zarar görebilir ya da giderde kaybolabilir hem de bu sebeple banyo giderinde problem oluşturabilir. Bazı bileziklerin üzerine süsleme ve beğeni toplama amacıyla değerli taşlar da eklenir. Eğer altın bilezikte değerli taşlar bulunuyorsa, kaynar su ile temasından kaçınılmalıdır. Altın bilezikler için tercih edilen bu değerli taşlar çoğunlukla hassas bir yapıdadır. Bu sebeple kaynar su ile temas ettiğinde kopabilir ya da çatlayabilir. Ek olarak, temizleme ve bakım işlemi için tercih edilen malzemeler özenle seçilmelidir. Aksi halde çizilmeler meydana gelebilir. Sert peçeteler, kağıt havlular altın bileziğin çizilmesine sebep olabilir. Yumuşak dokuya sahip ürünler tercih edilmeli ve kurulama işlemi bileziğe bastırmadan yavaş bir biçimde yapılmalıdır. Durulama işlemi için kullanılan su ılık olmalıdır. Bunun yanı sıra, temizleme işlemi sırasında tercih edilen diş fırçaları özenle seçilmeli, fırça yumuşak ve ince uçlu bir yapıda olmalıdır. Her bilezik ayrı ayrı temizlenmeli ve bakım işlemi gerçekleştirilmelidir. Özellikle takılarınız arasında belirgin bir yer edinme potansiyeline sahip 40 gram enli bilezik için ayrı bir zaman ayırmanız gerekir. Diğer bilezik modellerine nazaran daha geniş yapıda olan bu bilezik modeli, göz alan tasarımı ile bu ilgiye değebilir.

İndirimli Fiyatlarıyla 40 GR Bilezik Çeşitleri Trendyol’da

40 gr bilezik fiyatı, birçok farklı kritere göre belirlenir. Altın bileziğin fiyatını etkileyen en temel faktör altın sektöründe yaşanan değişimlerdir. Altın fiyatı farklı faktörlere bağlı olarak sık sık değişiklik gösterir. Bu sebeple altın bilezik fiyatları da bu fiyat değişimi ile paralel olarak farklılık gösterebilir. Fakat fiyatı etkileyen tek faktör bu değildir. Fiyat değişikliğinde oldukça etkili olan bir diğer unsur ise işçilik maliyetidir. Altın bilezikler birçok farklı işlem geçirdikten sonra kullanılan haline kavuşur. Değerli bir madenden tasarlanan bu bileziklerin üzerine eklenen her detay fiyatına yansıyabilir. Tasarım ve detay içeren bilezikler, işçilik maliyetleri eklendiği için daha yüksek fiyat seçeneklerine sahip olabilir. Bu durumun yanı sıra, altın bileziklerin üzerine eklenen değerli taşlar da fiyat aralığının değişmesinde oldukça etkili bir role sahiptir. Bu taşların cinsi ve büyüklüğü de farklı fiyat seçeneklerinin oluşmasına sebep olabilir. Bir diğer etkili nokta bileziğin gramıdır. Bileziğin gramı arttıkça fiyatı da doğru orantılı olarak artar. Sade bir tasarım içeren, üzerinde değerli taş bulunmayan, detay işçilik gerektirmeyen ve ince yapıda bilezikler, daha fazla detay içeren bilezik modellerine nazaran uygun fiyat seçeneklerine sahip olabilir. Trendyol’un sunduğu interaktif ortam sayesinde kullanıcı yorumlarını okuyabilir, karar verme sürecini hızlandırabilirsiniz. İstediğiniz bilezik modeline bütçeniz dahilinde erişebilmek için birçok farklı seçenek incelemeniz gerekebilir. Geniş ürün yelpazesi sunan Trendyol’un farklı filtreleme ve sıralama özelliklerini kullanarak çok kısa sürede aradığınız bileziğe kolayca ulaşabilirsiniz. Beğendiğiniz bilezikleri favorilere ekleyerek indirim ve kampanyalardan haberdar olabilir, cazip fiyat seçenekleri barındırdan Trendyol ile alışverişin keyfini doyasıya yaşayabilirsiniz.

40 GR bilezik Nereden Alınır?

Altın ya da beyaz altın seçenekleri bulunan 40 gr bilezik modellerini Trendyol üzerinden satın alabilirsiniz. Gram olarak sıkça tercih edilen bilezikler, motif ve desenleri nedeniyle de rağbet görür. Bilezikleri günlük olarak ya da özel günlerde kullanabilirsiniz. Hem yatırım yapmak hem de aksesuar olarak kullanmak isterseniz, 40 gr bilezik modellerini tercih edebilirsiniz. Pek çok yaş grubuna hitap edecek modelleri olan 40 gr bileziklerde burma detayları mevcuttur. Her yöreye has motif ve çeşitleri üretilen 40 gr bilezikleri hediyelik olarak da düğün takısı olarak tercih edebilirsiniz. İlgili tasarımlara Trendyol ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

40 Gr Bilezik Hangi Kıyafet İle Kombin Olur?

40 gr olarak üretilen bilezik modelleri, günlük hayatta kullanabileceğiniz takılardır. Bunun yanı sıra özel günlerinize de şıklık katacak olan 40 gr bilezik modellerini; düğün, nişan, kına, söz ve bebek mevlitlerinde de kullanabilirsiniz. Abiye elbise modelleriyle uyum sağlayacak olan altın bilezikler, her renk abiye ile kullanılabilir. Bunun yanı sıra ikili takım olarak kullanılan kombinlerde de altın bilezikler tercih edilebilir. Kıyafetin rengini daha iddialı gösterecek olan 40 gr bilezikler, abiye çantaçeşitlerine de uyum sağlar. Genç-yaşlı pek çok kadının ilgisini çeken bilezikleri her kombininizde tercih edebilirsiniz. Ayrıca eşine veya sevgilisine hediye almak isteyen beyler de 40 gr bilezik modellerini değerlendirerek partnerlerini mutlu edebilirler.

40 Gr Bilezik Modelleri Nelerdir?

40 gr bilezik modelleri ayar açısından farklılık gösteren modellere sahiptir. Bunun yanı sıra tasarım olarak da birbirinden farklı olan seçenekler mevcuttur. Burma modeli bileziklerde en çok kullanılan ve sevilen modeldir. Çift burma veya mega burma olarak tasarlanan altın bilezik modelleri gençlerin de dikkatini çeker. Kelepçe, künye veya bileklik olarak tasarlanan bilezik çeşitleri, gramaj olarak da her bütçeye hitap eder. Özel günlerinizde kullanmak için tercih edebileceğiniz iddialı modellerde taş detaylarını da bulabilirsiniz. Swarovski ya da pırlanta ile süslenen 40 gr bilezikler ile davetlerde dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz.