placeholder
"

50X70 Çerçeve

" araması için 14085 sonuç listeleniyor

50x70 Çerçeve

Çerçeve Nedir?

Çerçeve Nedir?

Resim, fotoğraf veya sergilenmek istenen birçok farklı özelliğe sahip ürünlerin saklanmasına imkan veren çerçeveler insanlar tarafından uzun yıllardır kullanılmaktadır. İnsanlık tarihi ile eş değer olan çerçeve kullanımı her kesimden birey tarafından en değerli objelerini saklamak ve daha iyi gösterebilmek için kullanılmışlardır. Sergilenmek istenen objeyi hem koruyan hem de sergilenen ürünün kendini göstermesinde etkilidirler. Diğer yandan resim yapan sanatçılar için sanat eserlerini yaparken de kolaylık sağlamaktadır. İç ve dış mekanların daha güzel görünmesine olanak sağlayan çerçeveler birçok alanda sergilenebilme fırsatına sahiptir. Birçok farklı materyalden farklı kalınlıkla üretilen çerçeveler farklı boyutları ile istenen her türlü ürüne kolaylıkla uyum sağlayabilmektedirler. En sık bilinen şekilleri ile yuvarlak veya kare olarak bilinen çerçeveler bizlerin zevk ve ihtiyaçlarına göre farklı şekillere de sahiptirler bu sayede istenilen objeyi kolaylıkla sergileme şansı bulabilmekteyiz. Örneğin aşkı temsil eden kalp şeklindeki çerçeveler veya daha farklı görünüme sebep olan diğer geometrik şekiller de sıklıkla kullanılmaktadır. 50x70 çerçeve iç ve dış mekanlarda duvarlarda birçok objenin sergilenmesine olanak sağlamaktadır. Birçok farklı maddeden imal edilen bu çerçeveler ortamda bulunan mobilyalar, duvarın rengi ve yapısı gibi birçok değişkeni göz önüne alarak uyumlu olanı seçilir ve sizlere kullanım imkanı sunmaktadır. Çerçeveler günümüzde birçok farklı meslek grupları tarafından üretilmektedir. En sık kullanılan maddeler arasında ahşap gelmektedir. Ahşabın birçok türü bu çerçevelerin üretiminde kullanılmaktadır. Kullanıcıların beklentileri ve zevkleri doğrultusunda üretilen bu çerçeveler ince el işçiliği ile işlenmektedir veya daha parlak ve canlı görünümlere sahip olabilmeleri için cila veya renkler ile farklı renklerde sunulmaktadır. Diğer yandan metalden yapılan çerçeveler de ahşap çerçeveler kadar ilgi görmektedir. Değerli taşlar ile bezenmiş çerçeveler tarih boyunca sarayların veya devlet dairelerinin duvarlarını süslemiştir. Metal ve alüminyumdan yapılan çerçeveler ise okul tahtalarını duvara sabitlemek için kullanılmaktadır. Plastik çerçeveler ise iş yerlerinde ve fabrikalarda duyuruları veya önlemleri bildiren levhaları duvarda sabit bir biçimde tutmaya yaramaktadır. Ayrıca neme karşı daha yüksek dayanıklılığa sahip olan plastikten imal edilmiş çerçeveler dış mekanlarda kolaylıkla kullanılabilmektedir. 50x70 dekoratif çerçeve ile iç ve dış mekanlarınızdaki duvarlarınızı ister fotoğraflarınız ile isterseniz de sizlerin zevkine uygun seçtiği tablolar ile süsleyebilir, ortamın havasını değiştirebilirsiniz.

50x70 Çerçeve Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

50X70 Çerçeve Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Çerçeveler bizler için dekoratif özelliğe sahip olmasının yanı sıra birçok farklı alanda kullanılmaktadır. Resim tablolarının tamamlayıcısı olarak görülen çerçeveler resmi dış zararlara karşı korumakla kalmayıp diğer yandan resmin kendini daha iyi gösterebilmesine olanak sağlamıştır. Resim tablolarının kalitesini bir defa daha arttıran çerçeveler resimlerin kendini tam manası ile kendini göstermesine yardımcı olmaktadır. Fotoğrafların ise sergilenmesinde ise fotoğrafların daha iyi bir şekilde muhafaza edilmesinde büyük rol oynamaktadır. Özellikle hava kirliliği, böcekler, ışık ve nemden korunmalarında büyük rol oynayan çerçeveler bizler için manevi değere sahip olan fotoğrafların kullanılmasında önemli rol oynamaktadırlar. Çerçeveler sahip oldukları özelliklere göre birbirlerinden ayrılmaktadır. Boyut çerçevelerin birbirinden ayıran temel etkenlerden biri olarak bilinmektedir. Fotoğraf ve resimlerin sahip oldukları boyutlara göre çerçevesini seçebilirsiniz veya duvarlarınızın boyutuna göre veya mekanınızın genişliğine göre seçiminizi yapabilirsiniz. Büyük çerçeve 50x70 ile iç ve dış mekanlarınızda birbirinden farklı özelliklere sahip tablolarınızı sergileyebilir, veya büyüttüğünüz aile fotoğrafınızı sergileyebilirsiniz. Tel şeklindeki çerçeve sayesinde büyük küçük birçok fotoğrafı sergileyebilir, altlarına notlar yazarak anılarınızı hatırlamanıza yardımcı olabilirsiniz. Çerçeveler farklı renk ve üretildikleri hammaddeler ile birbirlerinden ayrılmaktadırlar. Sizler de mekanlarınızdaki diğer eşyalar ve duvar renginiz ile uyum sağlayacak bir çerçeveyi seçebilirsiniz. Aliminyum çerçeve 50x70 dış mekanlardaki metalik görünümü ile sizlerin sergilemek istediği ürün ile uyum içerisinde olabilir, dayanıklı oluşu ile dış mekanlarda sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz. 50x70 metal çerçeve ile farklı metal görünümleri ile fark yaratabilirsiniz. Kırılmaz özelliği sayesinde darbelere ve çizilmelere karşı yüksek bir dayanıklılığa sahiptir, böylece daha uzun süreli bir kullanım imkanına sahip olabilirsiniz. 50x70 ince çerçeve ile resimlerinizin veya fotoğraflarınızın kendini daha fazla göstermesine imkan sağlayabilirsiniz. Farklı maddelerden yapılan ince çerçeveler şık ve zarif duruşları ile duvarlarınızda çok yer kaplamaz, resmi duvar ile bütünleşmiş bir şekilde görünmesine imkan sağlayabilirsiniz. Çerçeveler farklı fiyat aralıklarına sahiptirler. Her kesimden kullanıcı için uygun fiyatlarda çerçeve bulmanız oldukça kolaydır, farklı işçilik örnekleri ve kullanılan hammaddeler çerçeve fiyatlarını doğrudan etkilemektedirler. Ayrıca kullanılan hammaddenin kalınlığı ve türü fiyatları doğrudan etkilemektedir.

Niçin Çerçeve Kullanmalıyız?

Niçin Çerçeve Kullanmalıyız?

Çerçeveler bizler için aynı zamanda anılarımızı koruyan kalkanlar olarak görev yapmaktadırlar. Resimlerin yanı sıra bizlerin birçok mutlu gününün hatırası konumunda olan fotoğraflar bizlerin ve aile tarihimizin yegane görsel hafızalarını oluşturmaktadır. Aynı zamanda bir sanat olarak icra edilen fotoğrafçılık ile birbirinden farklı insan, doğa ve mekan fotoğraflarına ilgi birçok kesim tarafından ilgiyle karşılanmaktadır. Günümüzde fotoğraf bizler için çok daha basit bir durum haline gelmiştir. Akıllı cihazlarımızın kameraları ile çektiğimiz fotoğraflar telefon hafızalarımızı doldurmaktadır. Eskiye oranla fotoğraflarımızı evlerimizin odalarında sergilemek yerine sosyal medyaları tercih etmekteyiz. Ancak basılı durumdaki bir fotoğrafın bizler için daha yüksek anlam içerdiği bilinmektedir. Özellikle aile yadigarı olarak sahip olduğumuz fotoğraflar bizler için büyük anlam taşımaktadır. Aile büyüklerimizin evlilik fotoğrafları belki onlara ait olan tek fotoğraf konumundadır ve bunları korumak istemekteyiz. Bu yüzden çerçeve kullanımı bizlerin anılarını muhafaza etmeye ve bu anıları daha etkin bir biçimde sergilememize olanak sağlamaktadır. Çerçeveler sizlere ait olan bu anıların kolaylıkla saklanmasına imkan verebilmektedir. Özel günlerinizde çektirdiğiniz fotoğraflarınızı veya ailenizden size kalan fotoğrafları 50x70 cam çerçeve ile uzun ömürlü olarak saklayabilirsiniz. Cam sayesinde fotoğraflarınızı evinizin en sık kullanılan duvarına asabilir duvar ile bütünleşmesine imkan verebilirsiniz. Cam arasına yerleştirilen fotoğraflarınız uzun yıllar boyunca başta gün ışığı olmak üzere birçok zararlı etkiden kolaylıkla korunabilmektedir. Duvarlar boş alanlardır ve birçok kullanıcı duvarlarına bir anlam kazandırmak istemektedir. Anılar ile süsleyeceğiniz veya sizin çizdiğiniz bir resmin duvarınızda sergilenmesi duvarlarınızın daha hoş bir görünüme sahip olmasına yardımcı olacaktır. Örneğin 50x70 çerçeve ahşap modelleri ile çizdiğiniz veya satın aldığınız kanvas tablolarınızı daha belirgin bir biçimde göstermenize olanak sağlayacaktır. Fotoğraf ve resimlerin değerlerinin daha fazla anlaşılabilmesi için çerçeve kullanımı büyük önem taşımaktadır. Fotoğraf ve resminizle uyumlu bir çerçeve sizlerin bu ürünlerin daha fazla kendini gösterebilme imkanı vermesine yardımcı olacaktır. Hediyelik bir eşya olarak çerçeveler sizlerin ve sevdikleriniz ile ortak anıları sergilemesine imkan sağlamaktadır. Örneğin ailenizin toplandığı eve 50x70 yatay çerçeve ile aile üyelerinin resimlerini kolaj haline getirebilir ailenizin ortak hafızasının canlı kalmasına yardımcı olabilirsiniz. Sevgiliniz veya eşiniz ile geçirdiğiniz güzel günlerin fotoğraflarını bir araya getirerek kalp şeklindeki çerçevelere yerleştirebilir veya ayrı yerlerde iseniz birbirinizi hatırlamanız için aynı çerçeve modelini kullanarak hatıralarınıza sahip çıkabilirsiniz.

Tablolarımız İçin Çerçeve Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Tablolarımız İçin Çerçeve Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Resim tabloları etrafımızda bulunan birçok objenin, insanın veya bir olayın kesitinin farklı teknikler ile birçok farklı yüzey üzerine işlenmiş halidir. Resim sevgisi birçok kesimden insan tarafından ilgiyle takip edilmektedir. Mekanlarımızı güzelleştirmek için tablolara ihtiyaç duymaktayız, aynı zamanda kendi çizimlerimiz varsa da onlar ile duvarlarımızı süslemek isteriz. Bir tablo her ne kadar sanat eseri taşısa da en az yapılması kadar sergilenmesi de büyük önem taşımaktadır. Doğru bir seçim ile tablolar kendilerini bir defa daha güzelliklerini sergileme imkanı bulmaktadırlar. Bazı belirli kurallar ile resimlerimiz için uygun nitelikte tabloları kolaylıkla seçebilmekteyiz. Tablolar için doğal bir görünüm elde etmek istiyorsanız ahşap nitelikteki çerçeveler sizler için iyi bir seçenek olacaktır. Klasik bir çerçeve olan ahşap modeller özellikle mekanlarına rüstik bir hava katmak isteyen kullanıcılar için iyi bir seçim olacaktır. Özellikle resim ve çerçeve arasındaki kontrast uyumunu sağlayabilmek için ahşap modellere göz atabilirsiniz. Daha renkli tonlara sahip resimler daha koyu renkli ahşap türdekiler ile tam bir görünüme kavuşurken; daha soluk renklere sahip tablolarınız için açık renkli ağaçlardan işlenmiş çerçeveleri seçebilirsiniz. Ahşap türler daha fazla işçiliğe sahip veya sade görünümleri ile mekanlarınıza uygun bir seçim yapma şansı vermektedir. Bu sayede birçok kullanıcı mekanın genel kullanım durumunu ve eşyaları baz alarak bir seçim yapabilmektedir. Renklere göre çerçeve seçimi özellikle fotoğrafların sergilenmesinde bizlere büyük kolaylık sağlamaktadır. Birçok mekana kolaylıkla uyum sağlayan renklerin seçimi ile mekanlarınıza farklı bir hava katabilirsiniz. 50x70 siyah ve beyaz çerçeve modelleri ile mekanlarınızın havasını kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Siyah renk daha çok açık renge sahip fotoğraflar ile uyumludur ve fotoğrafın daha ciddi görünmesine yardımcı olabilir. Diğer yandan beyaz çerçeveler daha koyu tonlara sahip fotoğrafların ön plana çıkmasına yardımcı olmaktadır. Siyah renk ile fotoğraf veya resimlerinize daha zarif bir görünüm kazandırabilir, açık renkli duvarlarda resimlerinizin daha fazla dikkat çekmesine imkan verebilirsiniz. Sadelikten hoşlanıyorsanız beyaz renk sizler için daha isabetli bir seçim olabilir. Ayrıca evinizin mutfağı veya oturma odanız gibi günlük kullanılan mekanlara daha iyi uyum sağlamaktadır. Diğer yandan siyah ve beyaz renklerin kombinasyonu ile duvarınızda farklı bir görünüm kazandırabilirsiniz, renk karşıtlığı ile daha dikkat çekici bir görünüm sağlayabilirsiniz.

Çerçeve Bakımı Nasıl Yapılır?

Çerçeve Bakımı Nasıl Yapılır?

Farklı maddelerden imal edilen çerçeveler resim ve fotoğraflar başta olmak üzere bizler için özel anlama sahip olan birçok objenin özelliğini kaybetmeden muhafaza edilmesine imkan vermektedir. Çağlar boyunca güzelleştirmek ve korumak için kullanılan çerçeveler aynı zamanda estetik görünümleri ile resimlere, fotoğraflara veya sahip olduğu diğer objelere daha fazla anlam kazandırmaktadır. Çerçeveler birçok farklı materyalden üretilmektedirler, kullanıcılar estetik kaygılar veya kullanım amaçları doğrultusunda çerçevelerinin hangi materyalden imal edildiğine dikkat etmektedirler. Sahip olduğumuz çerçeveler evlerimizin duvarlarında veya mobilya üstlerinde bizler için değerli olan objeleri muhafaza etmektedirler. Daha uzun süreli kullanıma sahip olmanız için her türden materyalden çerçevenin belirli bakıma ihtiyacı vardır. İlk olarak ahşaptan imal edilmiş çerçeveler ham türde veya işlenmiş türde bulunmaktadırlar. Bazı modelleri farklı türde boya taşırken bazıları ise vernikli bir biçimdedir. Ahşap temizliğinde gereğinden fazla su kullanmak ahşabın deforme olmasına ve kabarmasına sebep olmaktadır. Bu yüzden temizlik yaparken hafif nemli bir bez ile temizleyebilirsiniz. Tamir etmek istediğiniz ahşap çerçeveleri tamirata başlamadan önce resimden veya fotoğraftan ayırmalısınız. Daha sonra sahip olduğu boyayı veya cilayı zımpara veya gerekli solüsyonlar ile çıkarıp dilerseniz boyayabilir dilerseniz tekrardan vernikleyebilirsiniz. Boya yapmak istiyorsanız yapılan zımpara sonucunda ortaya çıkan talaşları ve tozları temizlemeniz gerekmektedir aksi halde boyanızın dalgalı bir görünüme sahip olmasına sebep olmaktadır. Metal çerçeveler aha dayanıklı yapıları ile birçok mekanda kullanılmaktadır. Özellikle ciddi bir görünümü temsil eden metal çerçeveler devlet daireleri gibi mekanlarda tercih edilmektedirler. Mat ve parlak yapıları ile istenilen ortama göre seçim yapılabilme şansı vermektedir. Metal çerçeveler dayanıklı olmalarına karşın düzenli olarak bakım ihtiyaç duymaktadırlar. Her ne kadar dayanıklı olurlarsa olsunlar metaller için en büyük problemlerden biri renklerinin solup renklerinin kararmaya başlamasıdır. Özellikle ortamın neminden büyük ölçüde etkilenen metal çerçeveler limon tuzu veya elma sirkesi ile hazırlanmış ılık sularda kolaylıkla eski renk ve parlaklarına sahip olabilmektedirler. Metal ve ahşabın yanı sıra elektrik ile çalışan 50x70 ışıklı çerçeve LED ışıklardan oluşturulmuştur. Yeni nesil çerçevelerden olan bu model özellikle LED bakımına ihtiyaç duymaktadır.

50x70 Çerçeve Satın Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

50x70 Çerçeve Satın Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Anılarımızın veya estetik zevklerimizin belirleyicileri konumunda olan resim ve fotoğrafları sergilememize veya korumamıza imkan sağlayan çerçeveler bizlerin kullanımları açısından büyük öneme sahiptirler. Aynı zamanda duvarlarımızın boş kalmasını önleyen ve daha anlamlı bir hale gelmesine yardımcı olmaktadırlar. Doğru bir çerçeve resim ve fotoğraflarımızın daha farklı bir görünüme sahip olmasına yardımcı olmaktadırlar. Bu yüzden hem kendimiz hem mekanımız hem de sahip olduğumuz fotoğraf ve resimler için seçim yaparken birçok detayı göz önünde bulundurmamız gerekmektedir. Bu sayede bu değişkenler için daha isabetli bir seçim yapmamıza olanak sağlamaktadır. İlk olarak çerçevenizin mobilya üstü veya duvar için uygunluğunu düşünmeniz gerekmektedir. Bunun için iç veya dış mekanınızın durumunu gözden geçirmelisiniz. Sahip olduğunuz mekan küçükse kullanılacak çerçevenin büyük olmaması gerekmektedir. Diğer yandan boş duvarlar mekanınız açısından eksik hissetmenize sebep olabilir bu yüzden duvar çerçeveleri hem yerden tasarruf etmenize olanak sağlayacaktır hem de duvarlarınızın boş durmasını engelleyecektir. Ayrıca duvarınızdaki resim veya fotoğraflar ile ortama ilk defa girecek biri hakkında kendiniz hakkında ipuçları verebilirsiniz. Örneğin; 50x70 altın çerçeve ile ortamınızda ciddi bir hava estirebilir, daha ağır bir görünüme sahip olduğunuzu hissettirebilirsiniz. Resminiz veya fotoğrafınız için çerçeve seçerken sahip olduğunuz bu ürünlerin boyutları sizler için seçimde önemlidir. Tam olarak oturmayan veya gereğinden fazla büyük çerçeve kullanımı sergilemek istediğiniz ürünün kendini göstermesine engel olarak daha kötü bir görünüm elde etmenize sebep olacaktır. Tuhaf bir görünümden kaçınmak için 50x70 boş çerçeve kullanabilirsiniz. Örneğin küçük fotoğraflarınızı kolaj haline getirmek istiyorsanız çerçeve arkasına koyacağınız uyumlu bir arka fon ile hem fotoğraflarınızın görünümünü güzelleştirebilir hem de bu boyuttaki bir çerçeveyi rahatlıkla kullanabilirsiniz. Seçim sırasındaki bir diğer etken ise sahip olduğunuz mekanın nasıl bir görünüme sahip olduğudur. Birçok kullanıcı iç ve dış mekanlarını kendi zevkleri doğrultusunda modern, geleneksel veya pastoral olarak düzenlemektedirler bu yüzden seçilen çerçevenin bu noktada ortamın genel uyumunu bozmaması gerekmektedir. Kendi zevkinize uygun bir stil belirleyerek çerçevenizi bu şekilde seçebilirsiniz. Ortama uyum sağlamayan bir ürün sizlerin göz zevkini ve ortamın ahengini bozabilir. Sizlerin kullanım şekline veya durumuna göre çerçevenizin sahip olacağı hammaddeyi belirlemeniz yüksek önem taşımaktadır. Örneğin aynalı çerçeve 50x70 daha narin bir yapıya sahiptir ve olası darbelere karşı dayanıksızdır. Sık kullanılan alanlarda daha uygun fiyatlı çerçevelere yönelebilirsiniz. Sizler de daha fazla çerçeve modeline göz atmak için Trendyol’u ziyaret edebilirsiniz.