Renk
Fiyat
Boya Ağırlığı
Fiyat Geçmişi
Tip
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Ahşap Vernik

" araması için 867 sonuç listeleniyor
Enboya CAM CİLA
Kargo Bedava

EnboyaCAM CİLA

250 TL
Sepete Git
Cadence Taş Vernik 120 ml
Bugün Kargoda

CadenceTaş Vernik 120 ml

(653)
Taş Vernik 120 ml
119 TL
Sepete Git
Bianka Bıenca sıvı cam 500 gr
Kargo Bedava

BiankaBıenca sıvı cam 500 gr

675 TL
Sepete Git
Dyo PARKE VERNİĞİ PARLAK 0,75 LT

DyoPARKE VERNİĞİ PARLAK 0,75 LT

194 TL
Sepete Git
Polisan Politex Parlak Vernik
Kargo Bedava

PolisanPolitex Parlak Vernik

259,90 TL
Sepete Git
Polisan Politex Parlak Vernik
Kargo Bedava

PolisanPolitex Parlak Vernik

259,90 TL
Sepete Git
Polisan Politex Parlak Vernik
Kargo Bedava

PolisanPolitex Parlak Vernik

259,90 TL
Sepete Git
Polisan Politex Cam Cila Parlak
Kargo Bedava

PolisanPolitex Cam Cila Parlak

279,90 TL
Sepete Git

Dayanıklı Ahşap Mobilyalar İçin Ahşap Vernik Çeşitleri

Birçok insan evinde en az bir parça ahşap mobilyaya sahip olmaktan hoşlanır. Ağaç mobilyalar sadece güzel görünmekle kalmaz, metal ya da plastiğe kıyasla daha doğal bir his yaratır. Aynı zamanda malzemenin dayanıklı olması da çoğu kullanıcı tarafından tercih sebebi haline gelir. Bununla birlikte, ahşabı evlerde günlük kullanım için pratik hale getirmek adına vernik gibi bir son kat uygulamak gerekir. Ev sevdiğiniz mobilya parçalarını korumak ve daha dayanıklı hale getirmek için bir ya da iki kat ahşap vernik uygulamanız tavsiye edilir. İyi bir cila ahşabı süslerken aynı zamanda su geçirmez hale getirir. Böylece kullanım ömrünü ve sağlamlığını artırmış olur. "Ahşap vernik ne işe yarar?" sorusuna kısaca, mobilya ile dış ortam arasında bir koruma katmanı sağlar, cevabı verilebilir. Genellikle ağaçtan yapılan ürünler muadillerine göre daha pahalı olabileceği için bu tip malzemeler kullanarak onları koruduğunuzdan emin olmak önemlidir. Vernik uyguladıktan sonra mobilyanın kullanım ömrünü uzatarak darbelere karşı dayanıklı hale getirebilirsiniz. Ahşap vernik, ağaçtan yapılan herhangi bir mobilyanın ayrılmaz bir parçasıdır. İster küçük el sanatları yaratın ister bir noktada mobilyanızın geri dönüşümü ile ilgilenin, son dokunuşu bu malzeme ile yapmanız gerekir. Genellikle şeffaf olsa da ahşap vernik renkleri de olan bir malzemedir. Hangi eşyanın üzerinde kullanacağınıza ve nasıl bir işlem yapmak istediğinize karar verdikten sonra mat ya da ahşap parlak vernik çeşitlerini inceleyebilirsiniz.

Ahşap Vernik Kullanmanın Avantajları

Ahşap Vernik Kullanmanın Avantajları

Ahşap vernik çeşitleri kullanmak kullanıcıya birtakım faydalar sunar. Eşyanın daha temiz kalmasını kolaylaştırması ile hijyenik olarak da faydalı özellikler sunan malzeme, günlük hayata pratiklik katması ile öne çıkar. Doğal ağaçtan üretilen eşyaların çok küçük gözenekleri bulunur. Gözenekler, yüzeyde kir birikmesine neden olabilir ve bu alan da bakterilerin gelişmesi için mükemmel bir yer haline gelir. Bu tip istenmeyen durumların önüne malzemeyi kullanarak kolay bir şekilde geçebilir, yüzeyin gözeneklerine herhangi bir parçanın girmesini engelleyebilirsiniz. Üzerinde cila olmayan mobilya, havadaki nemi emerek eşyanın şişmesine neden olabilir ve daha sonra kuruduğunda büzülerek şekil bozuklukları oluşturabilir. Ahşabın bu genişleme ve büzülme süreci bölünme, çatlama ya da deformasyon gibi durumlara neden olarak estetik görüntüsünü bozabilir. Suyun nüfuz etmesini engelleyen bir tabaka oluşturan malzeme ile mobilyanın uğrayabileceği deformasyonları yaşanmadan engelleyebilirsiniz. Aynı zamanda eşyanın üzerine yanlışlıkla su ya da herhangi bir içecek dökerseniz kolay kolay ıslanmasının da önüne geçebilirsiniz. Malzeme aynı zamanda masa üstlerindeki çizikleri ya da aşınmaları önlemek için de kullanılır. Ahşap vernik çeşitleri mobilyanın içerisine su ya da nem geçmesini engellediği gibi çizilmelere karşı da daha dayanıklı hale gelmesini sağlar. Masa, üzerinde vakit geçirilen bir eşya olduğu için cila gibi malzemeler ile daha sağlam hale getirilerek yaşanabilecek küçük kazalara karşı korumalı hale getirilmesi oldukça önemlidir. Ahşap vernik çeşitleri ile evlerinizde farklı dekoratif alanlar yaratabilir, tarzınızı eşyalarınız aracılığı ile dışarı yansıtabilirsiniz. Parlak ya da mat ahşap vernik çeşitlerini kullanarak eşyalarınızı dilediğiniz görünüme kolay bir şekilde sokabilir, dilediğiniz parlaklıkta sergileyebilirsiniz. Aynı zamanda renkli ahşap vernik çeşitlerini kullanarak mobilyanın muhteviyatını daha çarpıcı bir hale getirebilirsiniz. Ürünleri incelediğinizde kahverengi ya da siyah gibi klasik renklerin yanı sıra lacivert, mavi, bordo, turuncu, turkuaz ya da pembe gibi ezberleri bozan tonlar da olduğunu görebilirsiniz. Evlerinizde dilediğiniz tasarımı yapmanıza imkân tanıyan malzeme, renk seçeneklerinde sunduğu çeşitlilik ile de kullanıcılarına avantaj sağlamayıı başarır. Trendyol'da bulunan, kalitesi belirli bir standardın üzerinde olan ahşap vernik markaları arasından istediğiniz renkteki malzemeyi satın alabilirsiniz.

Ahşap Vernik Çeşitleri

Ahşap Vernik Çeşitleri

Mat, iç cephe, yalıtım, astar, dış cephe, yardımcı ürünler, sprey, endüstriyel ve renkli gibi çeşitli tiplerde olan ahşap vernikler her türlü ihtiyacı karşılayacak şekilde çeşitlendirilir. Sprey ahşap vernik çeşitleri, işlemin daha kolay yapılmasını sağlaması ile öne çıkar. Sprey başlık sayesinde tek bir sıkımla cilalama işlemine başlayabileceğiniz ürün, pratik kullanımından dolayı pek çok kişi tarafından tercih edilir. Ahşap vernik boya genellikle kadife ya da sentetik fırça yardımıyla uygulansa da sprey başlıklı olanlar işlemin daha süratli bir şekilde bitirilmesini sağlar. Ahşap zımpara vernik yüzeyin daha pürüzsüz ve bütün hale gelmesine yardımcı olur. Yanmaz, suya dayanıklı ahşap vernik çeşitleri ise daha çok dış mekanlarda kullanılır. Ahşap veranda vernik olarak da isimlendirilen ürünler, dış ortamda bulunan eşyaların daha dayanıklı ve sağlam hale gelmesini sağlar. Ahşap vernik dış mekan malzemeleri, özellikle bahçeli ya da verandaya sahip olan evlerde oturan kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilir. Ahşap vernik ceviz ya da meşe gibi farklı malzemelerden üretilen mobilyaların üzerine de uygulanabilmesi ile günlük hayata pratiklik katan bir malzemedir. Eşyaların dışında ürünlere göz attığınız takdirde ahşap parke verniği gibi zeminler üzerinde kullanılmak üzere tasarlanan malzemeler de olduğunu görebilirsiniz. Ahşap veranda vernik de aynı şekilde hem dış mekanlar hem de zemin üzerinde kullanılan bir ürün olma özelliği gösterir. Su bazlı vernik çeşitleri, insan sağlığına zarar verecek bileşenlerden ayrıştırılması ile öne çıksa da yağlı olanlar daha etkili sonuçların elde edilmesine yardımcı olabilir. İki seçeneğin de iyi performans sergilediği malzeme, parlak ve mat olmak üzere iki kategoriye ayrılır. Zeminin ya da uygulayacağınız mobilyanın nasıl bir görünüme sahip olmasını istiyorsanız yarı matın da bulunduğu seçenekler arasından bir seçim yapabilirsiniz.

Trendyol'da Ahşap Vernik Fiyatları

Trendyol'da Ahşap Vernik Fiyatları

Ahşap vernik uygulandığı yüzeye, markasına, miktarına ya da açıcısına göre kendi içinde çeşitli kategorilere ayrılır. Ürünler arasında gezindiğinizde beyaz, şeffaf, yeşil, gri ahşap vernik gibi farklı renk seçeneklerine sahip olan ürünler olduğunu görebilirsiniz. Aynı zamanda 2.5 litre ya da 1 kg ahşap vernik gibi çeşitli miktarlardan satışa sunulan ürünler ile de karşılaşabilirsiniz. Ahşap cila vernik çeşitleri sahip olduğu çeşitlilik sayesinde herkesin aradığını kolay bir şekilde bulabileceği seçenekler içerir. Kullanmayı düşündüğünüz alanın özelliklerini göz önünde bulundurarak seçenekler arasından bir tercihte bulunabilir, gereksinimlerinizi kısa süre içinde karşılayabilirsiniz. Ahşap cam vernik ya da parke malzemesi gibi seçenekleri içeren malzemeler geniş bir ürün yelpazesi ile karşınıza çıkar. Sahip olduğu ürün çeşitliliğinden dolayı ahşap vernik fiyatı büyük bir aralıkta dağılma özelliği gösterir. Her bütçeye hitap eden fiyat seçeneklerine sahip olan malzemeler arasından aradığınızı bütçe zorlamayan alternatifler arasından bulabilirsiniz. Farklı gereksinimleri karşılayacak şekilde çeşitli özellikler ile formüle edilen malzeme, profesyonellerden evdeki eşyalarını geri dönüştürmek isteyen kullanıcılara kadar herkesin kullanabileceği bir üründür. Ahşap vernik, mobilyadaki doğal ahşap rengini artırmak ve kir, güneş ışığı ya da suya karşı korumalı hale getirmek için ekstra bir katman oluşturur. Böylece malzemeyi kullanmak mevcut herhangi bir ürünün doğal görünümünün daha sağlam ve canlı hale gelmesine yardımcı olur. İsteğe göre renkli malzemelerle mobilyayı dilediğiniz hale de getirebilirsiniz. Sprey ya da fırça yardımıyla kolay bir şekilde uygulanabilmesi sayesinde herkesin kullanabileceği bir malzeme olan ahşap vernik, mobilyaların ihtiyaç duyduğu bakımı elde etmesine de yardımcı olur. Trendyol'da bulunan onlarca markanın yüzlerce seçeneği arasından istediğiniz özellikleri barındıran malzemeye kısa süre içinde erişebilir, eşyalarınızın potansiyelini daha iyi bir şekilde ortaya çıkarabilirsiniz.