İlgili Kategoriler
Fiyat
Fiyat Geçmişi
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Ara Makas

" araması için 412 sonuç listeleniyor

Profesyonel Kullanıma Uygun Ara Makas Çeşitleri Trendyol’da!

Kadın ya da erkek, herkesin sıklıkla uğradığı yerlerin başında kuaförler gelir. Etrafınızda saç kesimi işlemini evinde yapan kişileri de görmeniz mümkündür. Uzamış ve formu bozulmuş saçlarınızı daha düzgün ve şekilli bir hale getirmek için kesim yapılması gerekir. Bu işlemlerin yapılabilmesi için belli başlı araç gereçlere ihtiyaç duyulur. Bunların başında ise ara makaslar gelir. Normal günlük kullanım haricinde özel olarak tasarlanan bu ürüne kuaförlerde ya da berberlerde sıkça rastlamanız mümkündür. Düzeltme ya da kısaltma işlemi yapıldıktan sonra yoğunluğu azaltmak ve şekil vermek için ara makas kullanılır. Sadece gür ve kalın tellerde değil, yoğunluğu daha az olan saçlarda da kullanılır. Daha düzgün, orantılı ve şekilli durmasını sağlar. Kabarmaların önüne geçer ve kafa derisinin hava almasına yardımcı olur. İşlem sırasında kullanılacak ara makas saç tipinize göre seçilir. Genellikle kıvırcık, yoğun ve kalın tellere sahip kişilerde tercih edilir. Bunun yanı sıra daha düzgün ve sakin bir görünüme kavuşması açısından önemli bir taktiktir. İnce telli ve yoğunluğun az olduğu kişilerde kullanılması uygun olmayabilir. Bunun sebebi ise halihazırda var olan saçlarınızın daha da az görünmesine ve sönük bir görüntü oluşturması ihtimalidir. Basit gibi görünse de aslında oldukça dikkatli yapılması gereken bir kesim yöntemidir. Çünkü yanlış ve fazla sayıda kesim işlemi yapılması saçınızın yoğunluğunu azaltacağı gibi şeklinin de bozulmasına neden olabilir. Bu nedenle profesyonel birinden yardım almak ve kontrollü bir şekilde uygulama yapmak gerekir. Aksi takdirde tekrardan uzamasını beklemeniz gerekebilir. Beğenilen ekipmanlar farklı boyutlarda ve üzerinde bulunan diş aralıklarına göre çeşitlere ayrılır. Her saç tipinde aynı ürün tercih edilmeyebilir. Bir de kesme işlemi yapılırken belirli sırayla yapılırsa eğer daha doğru ve düzgün sonuçlar elde etmiş olursunuz. Kesim yapılacak modele göre ıslak ya da kuru işlem yapılması gerekebilir. Fakat yoğunluğu fazla ve gür bir yapıya sahipse genellikle ıslak kesimleri tercih etmeniz önerilir. Özellikle olduğundan dolgun bir görünüme sahip olan kıvırcık saçların şekillendirilmesi sırasında bu ürünler oldukça fazla işlevsel hale gelir. Trendyol üzerinden satın alabileceğiniz kaliteli ve dayanıklı ekipmanlarla dilediğiniz saç kesimine kısa süre içerisinde ulaşabilirsiniz.

Saç Tipine Uygun Ara Makas Modelleri

Saç Tipine Uygun Ara Makas Modelleri

Saç kesiminin sonunda uygulanan, şekil vermek ve yoğunluk azaltmak için kullanılan yöntem olan ara makas canlandırıcı etkiye sahiptir. Estetik bir görüntü elde etmek ve kafa derisinin rahatlamasını sağlamak adına yapılan bu işlem için kullanılan aletler son derece kullanışlıdır. Beğenilen kullanışlı ekipmanın klasik modellerden farkı üzerinde bulunan dişleridir. Genellikle kuaför ara makası olarak bilinen bu ürünü, dilerseniz evde kendiniz de kullanabilirsiniz. Kullanım esnasında dikkatli ve kontrollü ilerleyerek daha doğru bir sonuç elde etme imkanı bulabilirsiniz. Teknik ve beceri gerektiren bir yöntem olması nedeniyle daha çok profesyoneller tarafından yapılması uygun görülür. BU ekipmanların üzerinde bulunan dişlerin farklı boyutları ve aralıkları bulunur. Kılların yoğunluğuna ve tipine göre ara makas modelleri arasından seçim yapılır. Dişlerin seyrek olduğu, yoğun miktarda seyrelme sağlayan ekipmanlar görünümünüzde köklü değişimler yapmak adına kullanılır. Genellikle kısa ve yoğun saç tiplerinde sıkça kullanılan bir üründür. Bununla birlikte kalın telli, gür ve kıvırcık kişilerde de aynı tipte gereç kullanılır. Model üzerindeki dişlerin daha açık olanlarında ise hafif, küçük dokunuş ve seyreltme gerektiren durumlarda tercih edilir. Bunun nedeni ise halihazırda kesilen saçın yoğunluğunun az olmasıdır. İnce telli ve seyrek saçlarda tercih edilmesinin sebebi budur. Bu sebeple doğru kesim işlemi sonrasında modelin iyi analiz edilip, kesim işleminin ona uygun yapılması önemli bir noktadır. Kesim izlerinin azaltılması, kat geçişlerinin daha düzgün olması ve uçların daha oval bir görünüm elde etmesi için de yine bu işlemden yaptırabilirsiniz. Bu konu birçok kişi için önemlidir ve şekil almayan, biçimsiz ve doğru şekilde kesim yapılmamış bir modelle mutlu olmak pek mümkün olmayabilir. Önce kendiniz için doğru modeli tercih ederek işe başlayabilir ve daha sonrasında ise doğru tekniklerle kesme yada düzeltme yaptırabilirsiniz. Son olarak da kaliteli ekipmanlar ile rötuş yapılarak bitirici dokunuşun yapılmasını sağlayabilirsiniz. Basit gibi görünse de oldukça önemli ve dikkat gerektiren bir işlemdir. Doğru ürün ve uygulama ile alınacak sonuçların sizi memnun etmesini sağlayabilirsiniz. Kaliteli ekipmanları sadece kesim işleminden sonra değil, belirli periyotlarla saçlarınızın şeklini düzeltmek için de kullanabilirsiniz. Özellikle kısa saç ara makas gerektiren modellerin başında gelir. Aynı zamanda perçem ya da kahkül kullanıyorsanız da belirli zamanlarda bu ekipmanlarla kesim işlemi yaptırabilirsiniz. Her iki durumda da minik dokunuşlar yaparak eskisi gibi bir görünüm elde edebilirsiniz. Radikal değişimler haricinde bu tarz uygulamalar saçınızın her daim modern ve havalı görünmesini sağlar. Sizlere ekstra çaba harcamadan rahat bir biçimde şekil vermek kalır. İhtiyacınıza uygun modeller arasından seçim yapmak ve satın almak için Trendyol üzerinden alışveriş yapabilirsiniz.

Çeşitli Avantajlarıyla Ara Makas Modelleri

Çeşitli Avantajlarıyla Ara Makas Modelleri

Saçın tutamlar halinde alınarak seyreltilmesini sağlayan bu ürünlerin sağladığı birden çok fayda bulunur. Şekil vermekte zorlanan kişiler için oldukça önemli bir işlem niteliği bulunan bu yöntem ile kolay tarama sağlayabilir, hacim kazandırabilir ve yoğunluğunu azaltabilirsiniz. Bu işlem sadece kadınlara hasmış gibi gözükse de ara makas erkek bireyler için de kullanılan bir tekniktir. Dış görüntünüzü sağlıklı ve canlı bir hale getirmek için kesim işlemi yaptırabilirsiniz. Hava almayan kafa derisi, dökülme, kepek ve daha kolay yıpranmaya meyilli olur. Seyreltilen yoğunluk sayesinde kafa deriniz hava alır ve sağlıklı hale gelir. Dökülmelerin önüne geçtiği için de oldukça sağlıklı bir görünüm sağlar. Gür, kalın telli ya da kıvırcık bir saça sahipseniz eğer şekil verme konusunda zorluk yaşıyor olabilirsiniz. Yoğunluğun fazla olduğu kişilerde kısa süre içinde yağlanma görülür. Kolay şekil vermek ve yağlanmanın önüne geçmek için kesim işlemi uygulamanız gerekir. Bu sayede kabarık, şekil almayan ve biçimsiz görüntü gibi sorunlardan kurtulmuş olabilirsiniz. Güçsüz, cansız ve biçimsiz görünen saçlar için uygulanabilecek basit ama etkili yöntemlerden biri olan bu işlem ile rahat bir nefes alabilirsiniz. Doğru yöntemle yapılan profesyonel ara makas uygulandığı takdirde ekstra bir uğraşa gerek kalmadan uzun süre rahat bir kullanım sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda saç tellerinin birbirinden daha kolay ayrılmasına yardımcı olduğu için tarama konusunda da büyük bir rahatlama sağlar. Doğru bir yöntemle kesim uygulaması yapılırsa eğer çok daha gür ve sağlıklı bir görüntüye kavuşursunuz. Boy ve uç kısımlarına yapılması uygun olan bu yöntemi, deriye yakın kısımlara yaptırmak tavsiye edilen bir işlem değildir. Uzama hızını yavaşlattığı gibi sert ve minik saçların ortaya çıkmasına neden olur. Islak saçın tutamlar halinde alınarak uygulandığı bu işlemin kontrollü ve uygun şekilde yapılması oldukça önemli bir detaydır. Bu hususta sizler de profesyonel birinden yardım alabilir ya da kendiniz önceden bu işlemi yaptıysanız Trendyol’dan alacağınız kaliteli ekipmanlar ile işinizi halledebilirsiniz.

Ergonomik Tasarımı ile Ara Makas Çeşitleri

Ergonomik Tasarımı ile Ara Makas Çeşitleri

İnceltme ekipmanı olarak da bilinen ürünler, basit bir yöntem gibi gözükse de aslında oldukça dikkatli kullanılması gereken bir alettir. Saçın mevcut hacmini ve şeklini değiştirmeye yarayan bu ürünü kullanırken öncelikli olarak doğru analiz yapılması gerekir. Yıkandıktan sonra kesim işlemi yapılır. Sonrasında bitirici dokunuşlar için ara makas yaptırmak oldukça önemli bir adımdır. Kalın telli, gür ve yoğun bir saç tipine sahipseniz sık dişli bir ürünü kullanmanız uygulamadan yüksek düzeyde verim almanıza yardımcı olur. Bu sayede kat geçişleri yumuşak ve şekil vermesi kolay bir hal alır. Ara makas kullananlar tarafından yapılan geri dönüşlerde, işlem sonrası çok rahat şekil verildiği yönünde yorumlarla karşılaşabilirsiniz. İnce telli ve seyrek saçlarda da yine kesim uygulaması yapmak mümkündür. Stilinizi iyileştirmek ve güzelleştirmek adına aralığı geniş makasları tercih edebilirsiniz. Bu sayede oldukça az tel eksilterek kabarmayı önleyebilirsiniz. Anlaşılacağı üzere burada belirleyici unsur sizin saç tipinizdir. Yüzünüze ve kesim şeklinize uygun yöntemlerle işlem uygulanır. Gerekli gördüğünüz hallerde ise kısa modellerde ya da kahkül kullanımı gibi durumlarda düzeltme amaçlı olarak aynı işlem tekrarlanabilir. İşlemi uygularken ürünü tutuş şekliniz ve saçın kesim pozisyonu da oldukça elzem bir konudur. Genellikle tutamlar halinde alınır, yukarıya doğru çekilir ve işlem o şekilde uygulanır. Sonra karıştırma işlemi yapılarak yoğunluğu ve şekli el yordamıyla kontrol edilir. Bu şekilde gerekli görülen alanlarda işlem tekrarlanarak devam eder. Çok fazla diplere yaklaşmadan orta ve uç kısımlarında yapılması oldukça güzel sonuçlar almanızı sağlar. Saç şekillendirme ve yoğunluk konusunda sorun yaşıyorsanız eğer ara makas tavsiye ve yorumlar kısmını inceleyerek ürün hakkında detaylı bilgiyi Trendyol'dan alabilirsiniz.

Kullanımı Kolay Ara Makas Çeşitleri ve Yorumları

Kullanımı Kolay Ara Makas Çeşitleri ve Yorumları

Saç bakımı konusu, dış görüntüyü etkileyen ve en çok zaman harcanan uğraşlardan biridir. Doğru kesilmiş, şekil alan ve kabarmayan saçlara sahip olmak için yapılması gereken birkaç küçük dokunuş bulunur. Öncelikle bakımlarınızı ihmal etmeyip, düzenli aralıklarla evde ya da dışarıda besleyici uygulamalar yaptırabilirsiniz. Çünkü nemini kaybetmiş ve yıpranmış bir saç oldukça uğraştırıcı olabilir. Sonra yüz hattınıza ve tarzınıza uygun bir kesim yaptırarak ikinci aşamayı da tamamlamış olabilirsiniz. Oldukça havalı, sağlıklı ve gür saçlara sahip olmak istiyorsanız kesim işleminde bu ekipmanlardan destek alabilirsiniz. Kendinizi özgüvenli ve rahat hissedeceğiniz kesim modelleri ile rahat edebilirsiniz. Bu işlemi yaptıran kişilerin memnuniyetini görmek için ise ara makas yorum kısmını inceleyebilirsiniz. Makas izleri, küt gelen katlar ve ayrık kahküller gibi sorunların önüne geçmek için kullanılan bu yöntem ile başarılı sonuçlar elde edebilirsiniz. Saçın görüntüsünü yumuşatmak, oldukça dolgun ve hacimli göstermek adına yapılan bu işlem sayesinde şekil vermek kolaylaşır. Kesim izlerini ve küt kalan yerleri de bu işlemle pürüzsüz hale getirebilirsiniz. Kısa ve uzun her türlü modele uygulanabilen bu işlemi sadece kadınlar değil erkekler de sıkça kullanır. Hatta bazı erkeklerin bıyık ve sakallarında dahi bu yöntemle inceltme ve düzeltme yaptığı görülür. Tarak, kesme makası ve ara makasın bir arada olduğu setler, saç ve sakal kesimi için gerekli tüm ihtiyaçlarınızı karşılar. Fiyat olarak da oldukça uygun rakamlara sahip olabileceğiniz bir üründür. Çok amaçlı bir kullanıma sahip ara makas online alışveriş imkanlarıyla müşterilerin beğenisine sunulur. Uygun fiyat ve geniş ürün yelpazesi sayesinde aradığınız ara makası da Trendyol üzerinden rahatlıkla bulabilirsiniz.

Kolay Şekil Alan Saçlar İçin Ara Makas

Kolay Şekil Alan Saçlar İçin Ara Makas

Normal saç kesim makasından farklı bir tasarıma sahip olan ara makasın üzerinde belirli aralıklarda dişler bulunur. Bu dişler sayesinde saçın bir kısmının kesilmesi yani seyreltilmesi sağlanır. İnceltme olarak da bilinen bu işlem, yoğunluğu azaltmak ve şeklini düzeltmek için kullanılır. Düzgün hatlara sahip, orantılı bir modele sahip olmak için sizler de saç tipinize uygun bir yöntemle ara makas işlemi yaptırabilirsiniz. Estetik, havalı ve yumuşak geçişlere sahip bir model her zaman kolay şekil alır. Aynı şekilde perçem ve kahkül kesimlerinde de bu inceltme ya da seyreltme yöntemini kullanabilirsiniz. İki parmak arasına tutamlar alınarak yapılan bu inceltme işlemi sayesinde kabarık, şekil almayan ve biçimsiz saçların önüne geçebilirsiniz. Doğru şekilde yapılmaz ise kötü sonuçlarla karşılaşmak da mümkündür. Bu nedenle kontrollü ve profesyonel şekilde yapılması herkes açısından oldukça uygun olur. Birden fazla çeşidi bulunan bu ürünü satın alırken dikkat edilmesi gereken birkaç önemli detay bulunur. Saç tipinize, tellerin kalınlığına ve kesim modelinize uygun bir ürün kullanılması güzel sonuçlar almanızı sağlar. Diş aralıkları ve boyutlarına göre farklı modelleri bulunan ara makas kampanya dönemlerine denk gelirseniz oldukça uygun fiyatlarla bu ekipmanlara sahip olabilirsiniz. Set halinde satın alabileceğiniz paket içerisinde tarak, ara ve kesme makası bulunur. İster evinizde isterseniz profesyonel salonlarda kullanım için oldukça uygundur. Bu hazır setlerden satın alarak kesim ve şekillendirme için gerekli olan tüm ürünlere tek seferde sahip olabilirsiniz. Defalarca satın almak zorunda kalmayacağınız için ise maddi olarak tasarruf etmenizi sağlar. Genellikle paslanmaz çelik malzemeden üretilen bu tipteki ürünleri Trendyol üzerinden bir defa satın alarak uzun süre kullanma imkanı bulabilirsiniz.

Avantajlı Ara Makas Fiyatları

Avantajlı Ara Makas Fiyatları

Saç kesiminin önemli aşamalarından biri olan inceltme işleminde ara makasa ihtiyaç duyabilirsiniz. Farklı boyutlara ve diş aralıklarına sahip bu ürünün fiyatları da özelliğine ve işlevine göre değişkenlik gösterir. Aynı zamanda üretildiği materyaller de yine satış rakamlarını etkiler. Örneğin; plastik kasaya sahip olan ürün ile çelik kasaya sahip ürünün maliyetleri farklı olduğu için satış fiyatları da farklılık gösterir. Sık ve seyrek diş aralıklarına sahip ürünler de yine kendi içerisinde rakamsal değişkenlik gösterir. Bunun sebebi ise her makasın kullanıldığı saç tipinin ve kullanım şeklinin aynı olmamasıdır. Bu sebeple satın alma işlemi yapmadan önce doğru ürüne karar vermeniz açısından büyük önem taşır. Tek tarafında diş olan modeller ile çift yönlü diş bulunanlar da yine farklı işlevlere sahiptir. Boyut olarak da büyük ve küçük olarak satın alabileceğiniz ara makas indirim zamanlarında çok uygun fiyatlara satılır. Kısa modellerde, bıyık ve sakal gibi yerlerde kullanmak için orta boy bir ürün almanız yeterli olurken; uzun ve gür saçlar için büyük ebatta bir ara makas çeşidi satın alabilirsiniz. İndirim ve kampanya dönemlerinde yapılan fiyat avantajlarından faydalanmak isterseniz eğer set halinde satılan hazır paketleri de tercih edebilirsiniz. İçerisinde tarak, kesme makası gibi ürünlerin bulunduğu bu setler her bütçeye uygun fiyat avantajları sunar. Tekli alım yaparsanız eğer ara makas fiyatları çoklu alımlara nazaran oldukça yüksek meblağlara gelmiş olur. İhtiyacınız ve bütçeniz doğrultusunda yapacağınız alışverişinizi bu şekilde oldukça düşük fiyatlara getirme imkanı bulabilirsiniz. Geniş ürün yelpazesine sahip, her bütçeye uygun fiyat seçenekleri bulunan ve kolay alışveriş yapabileceğiniz Trendyol üzerinden satın alma işlemlerinizi yapabilirsiniz.