"

Araç Kaplama Folyosu

" araması için 1834 sonuç listeleniyor

Araç Kaplama Folyosu

Araç Kaplama Folyosu İle Yeni Renk ve Yeni Stil

Araç sahipleri yeni bir araç satın alırken aracın teknik özelliklerinin yanı sıra rengi ve tasarımı gibi kişisel zevklerine hitap eden yönlerini de göz önünde bulundurarak araç seçimlerini yaparlar. Bir araç sahibi olmak uzun süreli bir yatırımdır ve otomobil sahipleri belirli bir zaman sonra bir yenilik isteyebilmektedir. Böyle durumlarda araçlarının iç dekorunu, bazı aksesuarlarını veya aparatlarını değiştirerek, koltuklarını kaplatarak veya son dönemlerde revaçta olan araç kaplama yöntemine başvurarak, bu değişiklik arzularını giderirler. Araç kaplama işlemleri aracın görüntüsünden, renginden memnun olmayan otomobil sahiplerinin veya araç boyasında oluşan hasarlar nedeni ile aracının görünümünü düzeltmek isteyen araç sahiplerinin taleplerine oldukça başarılı bir şekilde cevap vermektedir. Kaplama işlemi araç kaporta yüzeyinin herhangi bir boyanma işlemine alternatif olarak kaporta sacının tamamen folyo ile kaplanması işlemidir. Araç kaplama ticari araçlarda çok sık başvurulan bir yöntemdir. Aynı zamanda reklam giydirmeleri için yine bu yönteme başvurulmaktadır. Ancak son dönemlerde kişisel kullanımı da bir hayli popüler hale gelmiştir. Aracını yenilemek istemeyen, sadece görünümünde değişiklikler yapmak isteyen birçok otomobil sahibi bu yönteme başvurmaktadır. Kaplama işlemi ile bir araca istenilen görünüm sağlanarak araç özelleştirilebilir. Birçok otomobil sahibi kişisel dokunuşlar ile aracını özelleştirmek isteyebilir. Bir aracı aynı model ve renkteki diğer araçlardan ayıran herhangi bir kişisel ekleme ile araca kişilik kazandırmak mümkündür. Ancak kaplama yöntemi ile otomobil sahiplerinin araçlarına benzersiz bir karakter kazandırmaları mümkün hale gelmiştir. Aracın istenilen renkte bir araç kaplama folyosu ile kaplatılmasıyla kişiler, uzun süre kullandıkları ve benimsedikleri araçlarını yeni bir araçla değiştirmek zorunda kalmadan, yenilik hissini yaşayabilmektedir. Aracın yüzeyinde zamanla oluşmuş izler, çizikler, boya hasarları aracın güzelliğini bozmaktadır. Aracının boyası hasar görmüş bireyler araç yenilemek için ekstra bir bütçe oluşturmak durumunda kalabilir. Hasar görmüş araçları değer kaybetmiş olabilir. Bu gibi durumlarda araç folyo kaplama işlemi aracın orijinal renginde de yapılabilmektedir. Böylelikle araç ilk günkü gibi yeni bir görünüm kazanmaktadır. Folyo kaplama ile aracınızı istediğiniz renk ile kaplayıp aracınızın görüntüsünü ilk günkü gibi tazeleyebilir, aracınızdaki çizikleri kapatabilir veya aracınızı tamamen özelleştirebilirsiniz. Aracınızın modeline ve seçeceğiniz işleme göre araç kaplama folyo fiyatları değişkenlik gösterebilir. Kaplama işlemini yaptıracağınız servisi seçerken aracınızın ihtiyacına en iyi şekilde cevap verecek giydirme işlemi ve fiyat kriterlerini detaylı bir şekilde görüşmek bu konuda soru işaretlerini giderecektir.

Araç Folyo Kaplama ile Aracınıza Yepyeni Bir Görünüm Kazandırın!

Otomobilleri yepyeni bir görünüme kavuşturan araç folyo kaplama prosedürü istenilen renk veya farklı desenlerdeki folyoların özel yapıştırıcılarla ve özel makineler yardımıyla deneyimli servis personelleri tarafından araç yüzeyine kaplanması ile gerçekleştirilir. Kaplama işlemi aracı güneşin zararlı ışınları veya asit yağmuru gibi dış etkilerden de koruyan bir yöntemdir. Genellikle araba folyo kaplama dayanıklılık süresi 10 yılı bulmaktadır. Araç folyo kaplama fiyatları ise kaplama malzemesinin menşei, kalitesi, özellikleri, yapılan kaplama işlemi gibi kriterlere göre belirlenmektedir. Ayrıca oto kaplama folyosu kalınlık, seçilen renk ve aracın boyutlarına bağlı olarak hesaplama yapılır. Otomobillerin kaputunu koruma, araç üzerine reklam giydirme, renk değiştirme, çizikleri yok etme gibi farklı ihtiyaçlara çözüm sunan oto folyo kaplama aracın görünümünde köklü değişiklikler yaratmaktadır. Yolda denk gelinen bazı araçların üzerinde görülen reklam kampanyaları, araç kaplama yönteminin basit bir örneğidir. Farklı renk, desen ve kalınlıktaki folyolar ile otomobilinizi baştan yaratmanız mümkündür. Bazı otomobil sahipleri araçlarının tavanına panoramik cam tavan görünümü vermek için araç tavan folyo kaplama işlemine başvururlar. Bu uygulama aracın üst bölümüne cam görüntüsü vererek estetik bir değişiklik sağlar. Kaliteli folyolar zorlu hava koşullarına dayanıklıdır ve esnek oldukları için kıvrımlı yüzeylere rahatlıkla uygulanırlar. Ayrıca hava kabarcığının oluşmasını engellemek için kaplama işlemi esnasında özel bir yöntem kullanılır. Farklı bir renk veya tasarıma geçilmek istendiğinde bir yetkili servis tarafından bu folyoların folyo çözücü solüsyonlar veya ısı yardımıyla sökülmesi oldukça kolaydır. Kişisel zevki için yenilik isteyenler veya aracında çizikler, boya hasarları meydana gelenler boyama işlemine göre biraz daha ekonomik olabilen bu yönteme başvurabilirler. Araç üzerinde yapılan boya işlemlerinin aracın değerini düşürmesi sebebi ile bazı otomobil sahipleri sonradan sökülebilen bu folyoları koruyucu bir yöntem olarak da tercih edebilmektedir. Koruyucu özelliği de ön plana çıktığı için her geçen gün trafikte daha fazla folyo kaplama araba görülmektedir. Ticari amaçlarla kullanılan araçlarda ise folyo kaplama aracın değerini korumak için başvurulan bir yöntemdir. Bir kaplama işlemi yaptırmak istediğinizde, renk seçiminizin yanı sıra, hangi tür folyo kullanılacağına da karar verirsiniz. Cast folyo çok ince ve çok esnek bir folyodur ve esnetilerek yüzeye yapıştırıldığında yüzeyden kalma yapmaması ile en çok tercih edilen folyolardan biri olarak kabul edilir. Bu malzeme yırtılma ve deforme olmaya karşı dayanıklıdır. Diğer bir seçenek yarı cast folyolardır ve uzun ömürlü düz yüzey malzemeleri olarak bilinir. Düz yüzey folyoları aracın spesifik bir bölümünde düz bir yüzeye yapılan giydirme işlemlerinde tercih edilmektedir. Seçeceğiniz folyo çeşidi de araba folyo kaplama fiyatları için belirleyici unsurlar arasında yer alır.

Araç Kaplama Folyo Fiyatları Nelerdir?

Araçlarda hasarlı torpido ve göğüs görünümü de araç içi folyo kaplama tekniği ile yenilenebilmektedir. Aracın marka ve modeli fark etmeksizin bu işlem yapılabilmektedir. Araç içlerinde oto folyo veya karbon kaplama filmi kullanılarak aracın içi yenilenebilmektedir. Ayrıca araç içi kaplama folyosu sadece eskimiş yüzeyler için değil, kişisel tercihe göre aracın görünümünü özelleştirmek için modifiye amaçlı da kullanılabilmektedir. Karbon filmler ile aracın kabin iskeletine üç boyutlu görünüm kazandırılabilir. Torpido kaplama malzemesi olarak folyo, karbon filmler, maun veya deri malzemeler kullanılabilmektedir. Aracınızın içine yaptıracağınız uygulamalarda araç folyo fiyatları yine malzeme ve renk seçiminize göre değişiklik gösterebilmektedir. Uygulama alanları ise gösterge paneli, havalandırma çerçeveleri, kapı kolları, kol destekleri, oto teyp çerçevesi ve vites kutusu çerçevesi olabilmektedir. Bir diğer opsiyon araç şeffaf folyo kaplama işlemidir. Araç içine uygulanabileceği gibi tüm araç şeffaf folyo ile kaplanabilmektedir. Bu sayede aracınızın orijinal boyası korunur. Darbe, çizik ve güneş ışınlarına karşı üstün koruma sağlayan bu yöntem sayesinde aracınız uzun yıllar değer kaybetmeden yeni görünümünü korur. Şeffaf folyo araç kaplama uzun yıllar dayanıklıdır ve istenildiği zaman çıkarılabilmektedir. Otomobilinin renginden ve görünümünden memnun olan bazı otomobil sahipleri kişisel zevklerine hitap eden araç tavan folyosu seçeneklerini tercih ederler. Bazen panoramik cam tavan görünümü sağlamak bazen de sadece aracın tavan bölümünde renk değişimi yaparak otomobile özgün bir görünüm kazandırmak için bu yönteme başvurulmaktadır. Tavan kaplama işlemlerinde kullanılan malzeme, aracın tavan ölçüleri, seçilen renk veya desen gibi faktörler araç tavan folyo kaplama fiyatları belirlenirken etkili olan faktörlerdir. Araç kaplama işlemlerinde renk kartelası da oldukça geniş olabilmektedir. Mat renkler, parlak renkler, metalik veya desenli renkler, yanar döner olarak da bilinen bukalemun renkler, krom, kadife gibi birçok alternatif mevcuttur. Bazı durumlarda araç folyo kaplama kaporta boya işlemlerine göre daha ekonomik olabilmektedir. Seçeceğiniz araç kaplama folyosu renkleri yaptırmak istediğiniz oto folyo kaplama fiyatları üzerinde belirleyici unsurlardan biri olmaktadır. Aracınızın kaplama alanı büyüklüğü, cast, yarı cast veya düz yüzey folyoları arasından kullanılacak malzeme, malzemenin menşei, malzemenin dokusu ve rengi araba kaplama folyosu fiyat tablosu oluşturulurken bakılacak faktörlerdir..

Araç Folyo Kaplama Çeşitleri Nelerdir?

Herkesin sahip olmayı istediği bir araba vardır. Hayalini kurduğumuz arabaya sahip olduğumuzda ise onu mümkün olan en iyi şekilde korumak isteriz. Yeni otomobil sahipleri son zamanlarda uygulama kolaylığı nedeni ile de pek sık tercih edilen araç kaplama işlemlerine yönelmektedir. Şeffaf malzeme ile kaplama opsiyonu da sunan kaplama çözümleri aracı dış etkilerden korumak için uzun ömürlü ve etkili bir yöntemdir. Kullanılan şeffaf araç kaplama folyosu ince bir malzeme olduğu için aracın dış görünümüne herhangi bir etkide bulunmuyor. Aracının rengini beğenen ve değiştirmek istemeyenler için uygulanan araç kaplama şeffaf folyo ile yapıldığından, araç yeniliğini ve değerini korurken dışardan herhangi bir görüntü farklılığı da oluşmamaktadır. Otomobil folyo kaplama ile birlikte araç yenileme anlayışı yeni bir boyut kazanmıştır. Araçların renkleri değiştirilerek istenilen stil hızla yakalanabilmekte veya çizikler kapatılabilmektedir. Araçlar kişisel zevklere göre yeniden tasarlanıp, süslenebilir hale gelmiştir. Böylelikle trafikte her gün görmeye alışkın olduğumuz aynı model araçların, eşsiz yeni örnekleri ile yollara farklı renkler ve farklı stiller yansır olmuştur. Her geçen gün yola çıkan yeni stiller görmek mümkün hale geliyor. Alışılan tonlardan farklı olarak hemen dikkatleri üzerine çekmeyi başaran renkli krom araç kaplama folyosu farkını hemen ortaya koyan yeni stillere verilebilecek en iyi örneklerden biri. Trafikte her gün onlarca gri araç görülmekte ancak gri araç kaplama folyosu farklı tonlarda mat ve parlak grilerle otomotiv dünyasının griyle ilişkisini bir adım ileri taşımaktadır. Ayrıca araçlara tümden veya bölgesel olarak uygulanabilen desenli araç kaplama folyosu tekdüze bir tasarım anlayışı ile yetinmek istemeyenler için yeni bir kapı aralamaktadır. Farklı tekstil ürünleri ile giyim sektöründe hemen hemen her kıyafet kategorisinde karşılaşabildiğimiz kamuflaj desenleri artık araçlar da giyebilmektedir. Araç kaplama folyosu kamuflaj desenler seçenekler arasında yerini almaktadır. En çok tercih edilen diğer araç kaplama folyosu siyah mat ve parlak seçenekleri olmaktadır. Her ne kadar siyah araba en yaygın olarak kullanılan ve en çok gördüğümüz araba renklerinden olsa da araç kaplama folyosu mat siyah seçenekleri bu genellemelerin dışına çıkmaktadır. Dikkat çekmeyi ve fark yaratmayı seven renkli kişilikler ise araçlarını hologram araç kaplama folyosu ile kaplatmayı tercih etmektedir. .

Araç Folyo Kaplama ile Aracınız Stilinizi Yansıtsın

Folyo kaplama işlemleri ile birlikte günümüzde araçların renkleri değiştirilebilmekte ve otomobiller bilindik tasarımların dışına çıkılarak, farklı desenler ile süslenebilmektedir. Otomobiller kişilerin kişisel zevklerine ve stillerine hitap edecek şekilde yeniden dizayn edilmeye başlanmıştır. Bazı araçlarda bölgesel folyo kaplamalar yapılarak araca tamamıyla benzersiz, özgün bir görünüm kazandırılmaktadır. Eskimiş, çizilmiş, rengi solmuş veya darbe almış araçlar kaplama işlemi ile ilk günkü kadar yeni görünmektedir. Kişinin isteğine göre seçilen renk veya desendeki folyolar ince bir işçilik, özel yapışkan ve makinelerle araca giydirilmektedir. Kişisel zevklere uygun hemen hemen her renk, her ton bulunmaktadır. Ayrıca parlak veya mat folyo seçenekleri ile yeni kıyafetleri araçlara giydirilmektedir. Kaplama işlemi yapılırken kaliteli araç kaplama folyosu seçimi uygulamanın uzun ömürlü olması ve yırtılmaların meydana gelmemesi için önemlidir. Cast, yarı cast ve düz yüzey folyosu olarak ayrılan folyo türlerini farklı markalar adı altında bulmak ve kişisel zevklerinize ve tercihlerinize göre seçim yapmak mümkündür. Oto kaplama son yıllarda büyük ilgi görmektedir. Yenilik ve değişiklik arzusuna başarılı bir şekilde cevap vermekte aynı zamanda aracın orijinal yüzeyini dış etkilerden korumaktadır. Araç farları için tasarlanan far film folyoları ile araç farları yeni stil ile uyumlu hale getirilebilir. Farlar şeffaf ve renkli kaplama malzemeleri ile kaplanarak aracın yeni stiline uyumlanmaları sağlanır. Ayrıca otomobil fabrikalarının bir seçenek olarak sunmadığı favori renklerinizi veya favori renklerinizin size hitap eden spesifik tonlarını kaplama yöntemi ile arabanıza kazandırmak sizi mutlu edebilir. Doğal otomobil renklerini de kapsayan kaplama folyosu seçenekleri olduğu gibi simli araç kaplama folyosu gibi kişisel taleplere cevap veren farklı seçenekler de vardır. Sabah evden çıktığınızda en sevdiğiniz rengin en canlı tonu ile aracınızın sizi bekliyor olduğunu görmek basit bir kaplama işlemi ile mümkün hale geliyor. Aracınızın renginden sıkılmış olabilirsiniz ve biraz yenilik yapmak isteyebilirsiniz. Kaplama işlemi ile aracınıza istediğiniz görünümü kazandırarak onu özelleştirebilir, daha kişisel bir varlığa dönüştürebilirsiniz. Zevklerinizi ve stilinizi yansıtan renkler veya desenler ile aracınıza yeni bir kimlik kazandırabilirsiniz. Bir kaplama folyosu emektar ve yaşlı aracınıza yeniden hayat verebilir.

Araç Kaplama Folyosu Çeşitleri, Özellikleri ve Fiyatları

Otomobilinizi aynı model ve renkteki diğer otomobillerden ayıran en büyük özelliği, taşıdığı kişisel dokunuşlarınızdır. Kişisel dokunuşlar ile aracınızı özelleştirmek, yeni bir görünüm kazandırmak isteyebilirsiniz. Kaplama yöntemi ile otomobilinize benzersiz bir karakter kazandırmanız mümkün hale gelmiştir. Farklı renk, desen ve kalınlıktaki folyolar ile otomobilinizi baştan yaratabilirsiniz. Otomobil fabrikalarının bir seçenek olarak sunmadığı favori renklerinizi veya birbirinden farklı sıra dışı tonları arabanıza kazandırmak için aracınızı istediğiniz renkte bir folyo ile kaplatabilirsiniz. Trendyol’da farklı marka, tür, renk ve çeşitlilikte yer alan folyolar ile otomobil sahipleri araçlarını kendi zevklerine yeniliyor. Aracınızın orijinal boyasının dış etkenlerden korunması, renginin değiştirilmesi, boya hasarlarının ve çiziklerin saklanması veya spesifik bölümlerine yapacağınız renklendirmelerle otomobilinize yeniden hayat verebilirsiniz. Folyo kaplama ile aracınızı istediğiniz renk ile kaplayıp aracınızın görüntüsünü ilk günkü gibi tazeleyebilir, aracınızdaki çizikleri kapatabilir veya aracınızı tamamen özelleştirebilirsiniz. Aracınızın üst bölümüne cam görüntüsü vermek için tavan folyolarını tercih edebilirsiniz. Aracınızın iç kabininde gösterge paneli, havalandırma çerçeveleri, kapı kolları, kol destekleri, oto teyp çerçevesi ve vites kutusu çerçevesi gibi bölümlerine karbon kaplama folyolarla üç boyutlu bir görünüm kazandırabilirsiniz. Dilerseniz, aracınızı şeffaf folyo ile kaplatarak aracınızı dış etkilerden koruyabilir, değerinden ve yeniliğinden yıllar sonra bile ödün vermemesini sağlayabilirsiniz. Yenilikçi araç folyo kaplama işlemi sayesinde yollarda görmeye alışkın olduğumuz aynı model araçların, özgün yeni örnekleri görülmektedir. Otomobil folyo kaplama ile birlikte araç yenileme anlayışı yeni bir boyut kazanmıştır. Araçların renkleri değiştirilerek istenilen stil hızla yakalanabilmekte veya çizikler kapatılabilmektedir. Aracınızın rengini değiştirmek veya dış etkenlerden korumak için Trendyol’u ziyaret ederek farklı marka ve renklerdeki folyolara en uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz. Birbirinden güzel araç kaplama folyosu sarı, mavi, beyaz, kırmızı ve daha birçok rengi keşfedebilir, avantajlı fiyatlardan yararlanabilirsiniz.

Araç Folyo Kaplama Ömrü Ne Kadardır?

Folyo kaplama, aracınızın görüntüsünü kişiselleştirmek ve farklılık yaratmak amacıyla tercih edebileceğiniz bir üründür. Arabanızın hem içinde hem de dışında kullanabileceğiniz farklı özelliklere sahip malzemelerden oluşur. Estetik ve modern bir görüntü kazandırmak için arabanızı özel tasarım folyolarla kaplayabilirsiniz. Araç folyo kaplama malzemesinin ömrü yapısına ve kullanım şekline göre minimum 2-3 yıl arasındadır. Bu süre zarfında estetik görüntüsünü korur. Dayanıklılığını ve dolayısıyla folyonun ömrünü etkileyen konulardan bir diğeri de hava koşulları, güneş ve dış etmenlerdir. Garajda veya araba örtüsüyle koruma altına alınan ürünlerin kullanım süresi daha uzun olabilir. Aynı zamanda folyonun uygulaması yapılırken profesyonel yardım alınırsa ve işin uzmanları tatbik ederse hem görüntüsü hem de sağlamlığı da daha kalıcı bir hâle gelir. Bu sayede arabanız her zaman modern ve estetik çizgilere sahip olur.

Araç Kaplama Folyosu Nasıl Yapılır?

Araç kaplama folyosu yapılırken farklı yöntemler denenebilir. LED görünümlü farlara sahip olmak istiyorsanız bu özellikleri taşıyan folyo ürünleri arabanıza uygulayabilirsiniz. Bu tip malzemeler küçük bir alana yapıştırılacağı için tek başınıza yapabilirsiniz. Ayrıca arabanın ön, yan ve arka bölümlerine farklı bir etki yaratmak amacıyla özel tasarım kaplamaları da tercih edebilirsiniz. Bu tip ürünler tek tek kesilmiş hâlde gönderilir. Zevkinize göre istediğiniz şekilde yapıştırarak arabanızı kişiselleştirebilirsiniz. Daha geniş yüzeylerde veya aracın iç bölümlerinde folyo kullanmak istediğinizde teknik servislerden destek alma şansınız olur. Böylece işlem hem daha kısa sürede hem de sorunsuz bir şekilde tamamlanır. Araç kaplama sırasında ürünün özelliğine göre ihtiyaç duyabileceğiniz malzemeler; temizlik solüsyonu, maket bıçağı, eldiven, kesme bandı, ısı tabancası olarak sayılır. Uygulama yerine göre bu malzemelerden bir veya birkaçını bulundurmanız yeterlidir.

Araç Kaplamaya Kaç Metre Folyo Kullanılır?

Araç kaplama için gereken folyo miktarı yaratmak istediğiniz etkiye ve kullanım amacınıza göre değişir. Folyo malzeme her marka araçla kullanabileceğiniz bir kaplama çeşididir. Renk ve görüntü olarak pek çok farklı modeli bulunur. Stop lambası, ayna, araç arkasına yapıştırılan özel yazı ve resimler gibi alternatifleri vardır. Arabanızın eski ve yıpranmış yerleri kaplamak için bu işlemi yapacaksanız farklı şekillerden oluşan sticker benzeri kaplama türlerini kullanabilirsiniz. Ama otomobilinizin tamamını yeni bir görünüme kavuşturmak istediğinizde yaklaşık olarak 20 m2 folyo gerekir. Bu miktar ürünle, arabanıza yeni ve modern bir hava verebilirsiniz. Söz konusu ürün, uzun ömürlü olması sebebiyle kullanıcıların tercih ettiği özelliklere sahiptir. Arabanızın her zaman güzel görünmesini sağlayan pratik ve uygulaması kolay bir çözümdür. Folyo sayesinde otomobilinizin tarzınızı yansıtmasını sağlayabilirsiniz.