placeholder
"

Araç Park Sensörü

" araması için 24382 sonuç listeleniyor
Niken Araba Park Sensörü
KARGO BEDAVA
NikenAraba Park Sensörü
975,44 TL
Sepete Git

Araç Park Sensörü

Araç Park Sensörü ile Kolay Park Yöntemleri

Parkınızı daha kolay hale getirmek amacıyla geliştirilmiş olan bir sistem olan park sensörleri, araçlara sonradan monte edilebilen bir yapıdan oluşuyor. Park edeceğiniz sırada aracınızın etrafında yer alan nesneler algılanır ve araç içerisinde olan sürücüye çeşitli sinyal seslerinde bulunulur. Bu sistemde dışarıda yer alan nesnelerin uzaklık konumuna göre sinayl seslerinin de şiddeti değişim göstermektedir. Araç park sensörü, hem güvenlik hem de konfor sağlayan yapısı ile kullanıcılarına rahatlık sağlıyor. Park etmede önemli bir rol oynayan bu sistemler, sürücüyü daha rahat hissettirmek amacı ile geliştirilmiştir. Bu sistem sayesinde aracınızın tamponunun hasar görmesini veya çizilmesini engelleyebilirsiniz. Sizlere aracın etrafında yer alan ve göremediğiniz nesnelerin bildirimini sunan sensörler, aracınızın arkasında da bir gözünüz olmasını sağlıyor. Gözünüzün erişemediği nesneleri görebilmenize imkan tanıyor. Sizleri uyarı sinyalleri sayesinde yönlendiren bu sistemler, yüksek oranda konfor sunması ile ön plana çıkıyor. Araçlarınızda kullanabileceğiniz bu sensörler, aracınızı park etme esnasında harcadığınız vakiti de azaltıyor. Az efor sarfederek ve zaman kaybı yaşamadan aracınızı dilediğiniz gibi park edebilirsiniz. Aynı zamanda sensörler, yakıt tüketimini de azaltmanızda önemli bir rol oynuyor. Özellikle araç park etmede sıkıntı yaşayan sürücüler için gözde haline gelen sensörler, tüm araçlar için uygun olarak geliştiriliyor. Konforunuzu arttırmak amacı ile orijinal park sensörü satın alarak montajını gerçekleştirebilirsiniz. Böylece rahat ve güvenli bir şekilde aracınızı park edebilirsiniz. Özel olarak geliştirilmiş teknoloji ile karşınıza çıkan park sensörler, geri geri giderken aracınızda herhangi bir sürtme problemi yaşamamak için üretilmiştir. Böylece küçük kazaların oluşumunu kolayca engelleyebilirsiniz. Kolayca sahip olabileceğiniz bir teknoloji olan park sensörleri, sorunsuz parklar gerçekleştirebilmenizde sizlere yardımcı oluyor. Her ne kadar yıllardır araba kullanan deneyimli sürücüler olsanız bile park esnasında aracınızın arkasında kalan nesneleri görmediğiniz için sıkıntı yaşayabilirsiniz. Sensörler, karşılaşabileceğiniz problemleri ortadan kaldırmak amacı ile geliştirilmiştir. Hem deneyimli hem de çaylak sürücüler için bir kurtarıcı olan park sensörleri, kalabalık ve dar alanlarda kolayca park yapabilmenize imkan tanıyor. Araç park sistemi sayesinde doğru hamleler gerçekleştirebilir ve aracınızın hasar almadan park edilmesini sağlayabilirsiniz. Gelişen teknoloji ile geliştirilen sensör sistemi, sizlere konforlu bir deneyim yaşatır.

Araç Park Sensörü Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Araba park etmek bazen hem deneyimli hem de deneyimsiz olan sürücüler için işkence olabiliyor. Yüksek teknoloji ile geliştirilmiş olan park sensörleri, aracınızı doğru hamleler eşliğinde park edebilmenizde sizlere yardımcı oluyor. Kalabalık ve küçük sokak aralarında bile rahatça aracınızı park etmenizi sağlayan bu sistemler, aracınızın hasar almasını engelliyor. Özellikle, park etmenin köşe kapmaca oyunundan farkının kalmadığı büyük şehirlerde, geri geri giderken herhangi bir kaza ile karşı karşıya kalmamanız amacı ile sensörlerinizi kullanabilirsiniz. Dar bir alana aracınızı yerleştirirken dikkat gerekiyor. Bu dikkat ve konsantrasyonu sizlere kazandıracak olan park sensörleri, aracınızı çarpmadan yerleştirebilmenizi sağlar. Stres yapmadan araç parkını gerçekleştirebilmeniz için geliştirilmiş olan araç park sensörü kameralı ve sesli sistemleri ile devrinin ilerisinde bir ürün olarak karşınıza çıkıyor. Sizlere hem görüntülü hem de sesli uyarlarılarda bulunan bu ürünler, aracınızı az sayıda hamleyle yerleştirebilmenizi sağlar. Birbirinden farklı avantajlı özellikleri ile sürücülerin beğenisi kazanan park sensörleri, otomobil ve yakın çevresinde yer alan nesneler arasındaki mesafenin hesaplanması ile çalışan bir sistemdir. Sürücüyü görüntülü ve sesli olarak bildirimde bulunan bu ürünler, gelişmiş bir donanımdan oluşuyor. Bu ürünleri dilerseniz hem araçlarınızın ön kısmında hem de arka kısmında tercih edebilirsiniz. Aracınızı herhangi bir yere çarpma veya sürtme korkusu yaşamadan direkt olarak park edebilmenizi sağlar. Rahat bir kullanım stiline sahip olan bu sistem, aracınızla nesne arasında yaklaşık olarak bir metre alan kaldığında uyarma sensörlerini devreye sokar. Yeni model arabalarda standart olarak bulunan bu özellik, sonradan da takılabilme özelliği ile tüm araçlara hizmet vermeye devam ediyor. Park sensörlerinde bulunan ultrasonik dalga teknolojisi, aracınız için ek güvenlik sağlıyor. Bazı sensör modellerinde iç dikiz aynasında kullanabileceğiniz bir kamera bulunuyor ve kamera sayesinde arka kısımda gerçekleşen her şeyi gözünüzle takip edebiliyorsunuz. Akıllı park desteği (IPA) ile donatılmış olan park sensörleri, aracınızı park haline getirirken sizlere yardımcı olmaya devam ediyor. Araç kameralı park sensörü, tüm araçlara monte edilebilen ürünler olarak karşınıza çıkıyor. Gelişmiş teknolojisi ile karşınıza çıkan ürünlerin araç yapınıza uygun olup olmadığını kontrol etmeniz gerekiyor. Doğru şekilde monte edildiğinde sizlere büyük rahatlık sağlayacak olan sensörler, park esnasında gerilmeden ve stres yaşamadan park etmenize yardımcı olmak amacı ile üretilmiştir.

Gelişmiş Sistemi ile Araç Park Sensörü

Yüksek teknoloji ile geliştirilen araçlarda kullanılan park sensörleri aracınızın hem ön kısmında hem de arka kısmında kullanabileceğiniz ürünlerdir. Aracınızı doğru hamleler ile park alanına yerleştirebilmeniz için geliştirilmiş olan bu sistemler, dijital ekranları ile sizlere kolaylık sağlıyor. İçerisinde yer alan dört adet sensör sayesinde park işlemlerinizi kolaylaştıran sensör modellerinde sesli olarak ikazlar bulunuyor. Dijital ekranlı araç park sensörü ses ikazlı 4 sensörlü yapısı ile kullanıcılarını etkilemeye devam ediyor. Oldukça teknolojik olan bu ürünler, farklı renk seçenekleri ile karşınıza çıkıyor. Aracınızın rengine göre park sensörünüzün de rengini belirleyebilirsiniz. Kırmızı, beyaz ve siyah gibi renk seçenekleri ürünler arasında yer alıyor. LED bir ekrandan oluaşn bu ürünler, ekran üzerinden park işlemlerinizi takip edebilmenizi sağlıyor. Sesli olarak ikazda bulunmasıyla park etmenizi kolaylaştıran bu ürünlerin kullanımı sürücünün deneyimli olup olmamasına bağlı değildir. Aracınızın içerisinden göremeyeceğiniz kör noktaların görülmesini sağlamak amacı ile geliştirilmiştir. Hem görüntülü hem de sesli olarak ikaz sağlayan bu ürünler, aracınızı park etmeyi büyük oranda kolaylaştırır. Konfor sağlayan sistemi ile ön plana çıkan araç sensörleri, dijital LED ekran üzerinden nesneler ve aracınız arasında ne kadar mesafe kaldığını görebilmenizi sağlar. Tüm marka ve model otomobillerde kullanım için uygun olan bu ürünler, tasarımları ile minimal bir görünüm sağlar. İstediğiniz araba modelinde kullanabileceğiniz sensör modelleri 12 V geri vites ile uyumlu olarak çalışma prensibi gösterir. Uzun bir kablo sistemine sahip olan gösterge ekranını dilerseniz torpidoya dilerseniz dikiz aynasna veya araç içerisinde istediğiniz başka bir noktaya montajlayabilirsiniz. Araba park sensörü içerisinde yer alan dijital ekran, sürücülerin gözünü almadan kullanabileceği LED yapıdan oluşan sistemlerdir. Yansıma yapmadan kullanılabilen bu ürünlerde ses sistemleri kademeli olarak artış gösterir. 3 farklı kademeden oluşan ses uyari sistemi, mesafeye göre artış gösterir. Renkil ekran üzerinden takip edebileceğiniz park sisteminde ise metraj gösterge sistemi bulunuyor. Bu sistem hem sağ hem de sol yönleri metraj olarak algılama ve gösterme özelliğine sahiptir. 40 Hz ultrasonik frekans ile çalışan ürünler, yüksek teknoloji ile geliştirilmektedir. 0.2 ve 1.5 metre arasındaki mesafeyi algılama özelliğine sahip olan görüntülü araç park sensörü, mesafe arttırma özelliğine sahiptir. -30 derece ve 80 derecede çalışabilme özelliği gösteren ürünler 12 Volt’luk çalışma sistemiyle karşınıza çıkar.

Kolay Kullanımı ile Araç Park Sensörü

Araç park etmede önemli bir role sahip olan park sensörleri elektromanyetik veya ultrasonik olmak üzere iki farklı modelden oluşuyor. Elektromanyetik yapıdan oluşan sensörlerde, sensörün oluşturduğu manyetik alan içerisine giren nesneler algılanır ve buna bağlı olarak ses bildirimi oluşur. Bunun yanı sıra ultrasonik yapıdan oluşan sensörler ise ses sinyallerinin tekrar dönme aralığı ile birlikte çevredeki nesnelerin algılanmasını sağlamaktadır. Park sensörlerinde devreye girme modu genel olarak bir metre mesafeden sonra gerçekleşir. Aralıklı olarak sinyal sesleri ile uyaran bu sistem, aracınızı daha rahat bir şekilde park etmenize imkan tanır. Sensörlerde, temas edilebilecek olan nesne ve araç arasındaki mesafe azalırsa duyacağınız sinyal sesinin aralığı da buna bağlı olarak kısalma gösterir. Araç geri park sensörü ile birlikte geri geri giderken arkanızda herhangi bir nesne olup olmadığını kontrol etmenizi sağlar ve olası kazaların oluşumu engellenir. Bu sistem sayesinde aracınızı dar alanlarda rahat bir şekilde park edebilirsiniz. Sürücülerin hayatını kolaylaştıran bir teknoloji olan park sensörleri, durmanız gereken bir nokta olursa sizleri ikaz sesi ile sürekli bir şekilde uyarır. Bu uyarı sesini sabit olarak duymanız, aracınız ve nesne arasındaki mesafenin yaklaşık olarak 25-30 cm olduğunu göstermektedir. Geri çıkışlarda kullanılan park sensörleri aracınızı geri vitese taktığınız durumda devreye girmektedir. Sensördeki uyarı sesleri 1.5 metre uzalıkta olan nesnelerin tespit edilmesi ile başlar. Kesik kesik sesli ikazların mesafe azaldıkça sürekli hale geldiğini duyabilirsiniz. Engele daha çok yaklaştıkça daha sık çalmaya başlayan sistem aracınızın koruması için geliştirilmiştir. 1.5 metre aralığından başlayan ikaz sistemi gittikçe şiddetlenen bir yapıya sahiptir. Araç ön park sensörü de aracınızın önündeki nesne ile mesafeyi ölçebilmenizde sizlere yardımcı olur. Mesafe ve sensörlerin ses şiddeti arasında bir ters orantı bulunmaktadır. Mesafe kısaldıkça sesin şiddetinde artış yaşanır. Kolay bir kullanım ve basit bir montajlama işlemine sahip olan sensörler, aracınızın tesisatına zarar vermeden kullanabileceğiniz ürünlerdir. Aracınızın orijinalliğini bozmayacak olan bu ürünlerin beslemesini aracınızdaki vites lambalarından artı ve eksi kabloları ile alır. Ortalama 22mm bir çapa sahip olan bu sistemler, aracınızın tamponu ile bir bütün gibi görünüyor. Araç park sensörü tavsiye ve değerlendirmelerini okuduğunuzda sürücülerin sensörlerden ne kadar memnun kaldığını görebilirsiniz.

Doğru Hamleler için Araç Park Sensörü

Sürücülerin daha rahat olmasını sağlamak amacı ile her geçen gün yeni bir teknoloji üretiliyor. Konforlu sürüşün keyfini çıkarabilmek ve aracınızı kolayca park edebilmek amacı ile hem ön hem de arka tampona yerleştirilebilen park sensörleri buluuyor. Sürücülerin stres yapmadan park edebilmelerini sağlamak amacı ile geliştirilmiş olan bu ürünler, aracın ön veya arka tarafında gözünüzün erişmediği nesneleri algılamak için üretilmiştir. Aracı park etmeden önce, park alanının araç için uygun olup olmadığına dikkat etmek gerekiyor. Hemen arkasından sensörler sayesinde aracınızı alana kolayca yerleştirebilirsiniz. Sesli olarak yönlendirmelerde bulunan ve Türkçe konuşan araç park sensörü LED ekranlı 4 sensörlü yapısı ile sizlere kolaylık sağlıyor. Araç arkasında veya önünde bulunabilecek yaya, taşıt, hayvan veya herhangi bir nesnenin algılanmasını sağlıyor. Araç çevresinde olan nesnelerin tespit edilmesine yarayan bu ürünlerin yaz ve kış sürekli olarak problemsiz şekilde kullanılabilmesi için temizliğinin düzenli aralıklar ile yapılması gerekiyor. Aksi takdirde içi toz dolan sensörler algılamada yanıltıcı sonuçlar verebilir. Kir birikmesi sonucu etrafta cisimleri algılayamayan sensörler, çeşitli kazaların oluşumuna yol açabilir. Park sensörlerinizi kullanırken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar bulunuyor. Bunlardan biri, sensörlerden önce aracın park alanı için uygun olup olmadığını kontol etmektedir. Ardından sensörler yardımı ile alana giriş sağlayabilirsiniz. Park sensörleri, araç ve nesneler arasındaki mesafeyi hesaplarak sizlere çeşitli bildirimlerde bulunuyor. Özel olarak geliştirilmiş bir donanım ile karşınıza çıkan bu ürünler, sizleri hem görsel hem sesli ikazlar eşliğinde uyarıyor. Aracınızın ön veya arka kısmındaki tamponlara yerleştirilen dedekörler sayesinde çalışma mekanizması gösteren bu ürünler, ses dalgaları veya elektromanyetik alan etkisi ile çalışma prensibi gösteriyor. Araç park sensörü fiyat ve performans açısından değerlendirildiğinde oldukça uygundur ve kullanıcılarına kolaylık sağlaması ile bilinir. Ses dalgalarının aracın etrafında yer alan cisimlere çarparak geri dönmesi ile çalışma mekanizması gösteren bu sensör modelleri, nesnelerin ne kadar uzakta olduğunu ölçer. Bu ölçüm de ses dalgalarının geri dönüş süresi ile hesaplanmaktadır. Bu hesaba uygun olarak sensörler sizlere uyarı sinyalleri verir. Elektromanyetik yapıdan oluşan sensörler ise arabanın etrafında manyetik bir alan oluşturarak nesneye yaklaştığınızda uyarı sinyali oluşturarak aracınızın çarpma ve çizilme olasılığını azaltıyor. Araç içi kamera ve park sensörü ile birlikte güvenli ve rahat şekilde aracınızı park edebilirsiniz.

Araç Kullanımını Kolaylaştıran Araç Park Sensörü

Deneyimli veya deneyimsiz bir sürücü olsanız bile park tüm kullanıcılar için zorlu bir aşamadır. Aracınızı doğru hamleler ile birlikte belirlediğiniz alana yerleştirebilmek amacıyla araç içerisinde yer alan kamera ve park sensörlerini kullanabilirsiniz. Konforlu bir park için tercih edebileceğiniz bu ürünler sonradan da tüm marka ve modeldeki araçlara monte edilebilmesi ile kullanıcılarını memnun bırakıyor. Başlı başına gelişmiş bir teknoloji olan bu ürünler, kolayca araçlarınıza entegre edilebilme özelliği taşıyor. Aracınızı çarpma ve çizme tehlikesi yaşamadan basit manevralar ile park edebilirsiniz. Avantajlı özellikleri ile ön plana çıkan araç kameralı park sensörü, ultrasonik ve elektromanyetik yapıları ile kullanıcılarına kolaylık sağlıyor. Ekolokasyon yöntemi ile çalışan ultrasonik sistemler, önleyici yapısı ile aracınızın hasar almasını engelliyor. Hava şartları veya çevre koşulları fark etmeksizin çalışmaya devam eden bu sistemler, araç için tehlike oluşturabilecek nesnelerin belirlenmesini sağlıyor. Güvenli bir park için tercih edebileceğiniz bu sistemlerin arka modelleri, geri vitesin devreye girmesi ile birlikte etkin hale geliyor. Park etme işleminiz esnasında kaza yapma olasılığınızı en aza indirgeyen bu ürünler, her ortam koşulunda çalışmaya devam ediyor. Gece veya gündüz olması fark etmeksizin istediğiniz zaman aracınızı kolayca park edebilirsiniz. Özellikle yağmurlu veya karlı gibi hava koşullarında aracınızı daha rahat bir şekilde park edebilmenize imkan tanır. Birbirinden farklı avantajları bulunan bu ürünler, orijinal görünümleri ile aracınızın görüntüsünü bozmaz. Monte edildiği zaman aracınızın orijinal parçaları üzerinde herhangi bir zarar oluşturmaz. Araba park sensörü nasıl takılır sorusunun cevabı ise kablo bağlantıları sayesinde ikaz lambaları arasında bağlantı kurularak montajlama işlemi gerçekleştirebilir. Ürünün araç dışında başk bir kablo bağlantısı bulunmaz. Estetik açıdan göz zevkini bozmadan kullanabileceğiniz bu ürünler, yağmur ve çamur gibi etkenlerden zarar görmeden kullanabileceğiniz sistemlerdir. Farklı renk seçenekleri bulunan park sensörlerini tampon renginize uygun olarak boyayabilirsiniz. Mikrosensör yapısı ile bildirimler sağlayan bu sensör sistemleri uzun yıllar kullanılabilir ürünlerdir. Sağladığı pek çok faydalı özellik ile rahat park etmeyi sağlayan araba park sensörü fiyatları ve modellerini Trendyol üzerinden inceleyebilir ve kolayca satın alabilirsiniz.