İlgili Kategoriler
Tip
Fiyat
Renk
Fiyat Geçmişi
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Bambu Tarak

" araması için 139 sonuç listeleniyor

Bambu Tarak Modelleri ile Sağlıklı Saçlar Trendyol'da!

Hem erkekler hem de kadınlar için çok önemli bir konu olan saç bakımı için kullanılmakta olan birçok farklı ürün bulunmaktadır. Bunun yanı sıra saçlarınızın istediğiniz görüntüye ulaşmamış olması güven problemi yaşamanıza neden olabilecek ciddi bir sorun olarak ele alınmaktadır. Saçlarınızın sağlıklı gözükmesi için dikkat etmeniz gereken etkenlerden ilki ve en önemlisi tararken hassas davranmanız gerektiğidir. Saçların yıpranmadan sağlıklı kalması için tarama işlemini doğru kullanmak da çok önemlidir. Saçlar tarama esnasında uçlardan ve boylardan başlayarak dipten uca taranmalıdır. Az taranmış saçlar daha fazla kırılmaya neden olduğu için taramaya saçların en hassas bölgelerinden başlamak gerekir. Saçlarınızı her gün değil gün aşırı tarayarak güçlenmesini teşvik etmeniz gerekmektedir. Bambu saç tarağı yaklaşık 3 ila 4 yıl içerisinde tamamen olgunlaşan tropikal bir bitki olan bambudan üretilmekledir. Kimya, kâğıt, gıda, inşaat ve mobilya üretimi gibi birçok alanda kullanılmakta olan bambu son yıllarda kozmetik sektöründe de yaygın bir kullanıma sahiptir.

Bambu Tarak Kullanmanın Faydaları

Bambu Tarak Kullanmanın Faydaları

Subtropikal ve tropikal iklimlerde yaygın olarak yetiştirilmekte olan bambu bitkisi pek çok alanda faydalar sağlayan bir bitki olarak bilinmektedir. Çoğunlukla bol su bulunan akarsuların yakınında yetişmekte olan bambu köklerin oluşturduğu geniş ağ sayesinde su kolayca taşınır, bu sayede bitki hızla büyür ve toprağın erozyona karşı direnci artar. Bambu, antioksidanlar ve biyoaktif bileşenler açısından zengin bir bitkidir. E vitamini, C vitamini, flavonoidler, fenoller, bambu filizlerinde bol miktarda bulunan antioksidanlardır. Çinko, bakır, demir, manganez ve selenyum bambuda bol miktarda bulunan mikro besinlerdir. Bu elementler sürgünlerde bulunur ve hayati biyokimyasal reaksiyonlarda bir yardımcı faktör haline gelir. Bambu lifinin doğal anti bakteriyel özelliği, yapısında bulunan bir madde ile sağlanmaktadır. Enine kesitindeki delikler bambuya yüksek nem ve hava geçirgenliği sağlamaktadır. Bambunun şifalı bir bitki olduğu ilk kez 10.000 yıl önce Hindistan'da fark edilmiştir. Antik çağlarda geleneksel Asya tıbbının önemli bir parçası olan bambu, uzun yıllardır alternatif tıpta yaygın olarak kullanılmaktadır. Hint geleneklerinde bambudan yapılan ürünlerin zayıf kemiklere, kıvırcık saçlara, kırışıklıklara, kusmaya, kanlı akıntıya, öksürüğe ve soğuk algınlığa iyi geldiği bilinmektedir. Bambu tarak özellikleri arasında da insan sağlığına iyi gelen ve hassas bir cilde sahip olanlar tarafından da kullanılabilmesini mümkün hale getiren donanımlar bulunmaktadır. Bambu özleri, bambu sirkesi, bambu tuzu, bambu kömürü gibi sağlıkla ilgili sorunları tedavi etmek için çeşitli seçenekler kullanılmaktadır. Bambunun yetişkinlerdeki psikofizyolojik etkilerinin araştırıldığı bir sistolik ve diyastolik kan basıncını düşürdüğü saptanmış, EEG görüntülerinde beyin dalgası değişiklikleri gözlemlenmiş ve kaygı ve stres gibi bozukluklara iyi geldiği görülmüştür. Dolayısıyla bambudan üretilmiş herhangi bir ürünü kullanmak kullanıcıların kendilerini çok daha sakin ve iyi hissetmelerini sağlamaktadır.

Bambu Saç Tarak Modelleri ve Özellikleri

Bambu Saç Tarak Modelleri ve Özellikleri

Saç bakımı hem kadın hem de erkekler için en önemli bakım konularından biridir. Saç bakımı esnasında dikkat edilmesi gereken en önemli faktörlerden biri ise kullanılan taraklardır. Fırçalar ve taraklar sadece saçları aydınlatmakla kalmaz, aynı zamanda saçı kökten uca taradığınızda saç derisinin ürettiği doğal yağın saç boyunca eşit olarak dağılmasına da yardımcı olur. Bu doğal yağ aynı zamanda saçlarda koruyucu görevi görerek saçın daha az hasar görmesini sağlar. Dolayısıyla saçlar için koruyucu bir kalkan olduğunu dile getirmek mümkündür. Bu nedenle saçta kullanılan ürünlerin yanı sıra doğru fırça ve tarağı kullanmak saç sağlığı için çok önemlidir. Yanlış tarak ve fırça seçimi ile saçlarınıza zarar verebilir ve dış etkenlere karşı daha dayanıksız hale gelmelerine neden olmak mümkündür. Ancak tercihinizi bambu tarak seti gibi saç tipiniz için uygun olan ürünlerden yana yapmak kısa süre içerisinde saçlarınızın eski sağlığına kavuşmasını sağlayacaktır. İnsan doğası saç köklerine fayda sağlayan yağlar üretmektedir. Ancak yanlış ürün ve tarak kullanımı saç köklerinde meydana gelen yağın yeşil şekilde dağıtılmasını engelleyeceği için saçların normalden çok daha güçsüz ve sağlıksız gözükmesine neden olabilir. Bu noktada ben bu saçları kullanmanın saç köklerinde meydana gelen ve faydalı olan yağı eşit miktarda saça dağıttığını ve böylelikle saçların çok daha güçlü olmasını sağlayacağını dile getirmek mümkündür. Bunun yanı sıra bambu saç tarağı saç köklerine masaj yapmakta ve bu durum kan dolaşımının hızlanarak saçların daha hızlı uzamasını sağlamaktadır. Saçların beslenmesini ve rahatlamasını sağlayan, elektriklenmeyi önleyerek kırılma gibi problemlere bir engel teşkil eden bambu dişli tarak hem kadın hem de erkek kullanıcılar tarafından tercih edilmektedir. Yoğun olarak kullanılmakta olan plastik ve metal taraklar saç derisine büyük bir hasar bırakmaktadır. Bambu taraklar ise çok daha yumuşak olmaları sebebiyle saç derisine zarar vermezler ve saç dökülmesinin büyük oranda azalmasını sağlarlar. Bambu fırça ile saçınızı fırçaladığınızda plastik veya metal fırçalara göre daha az saç çıkmasının nedeni de budur. Bambu saç fırçalarının her geçen gün daha yaygın bir kullanıma sahip oluyor olmasının sebebi plastik ya da metal fırçalara göre saçları daha az yoluyor olmasıdır. Bu durumda bambu saç fırçası kullanımı ile kısa süre içerisinde saçlarınız eskisinden çok daha parlak ve gür bir görüntüye kavuşacaktır. Bambu fırçanın tercih edilmesindeki en büyük nedenlerden biri diğeri ise kullanılmasıyla birlikte besleyici yağları saça emerek saçın kuru bölgelerine dağıtarak saçı dengelemesidir. Saç derisine Hafif masaj sayesinde kan dolaşımını sağlıyor olması yeni saç üretimi konusunda da büyük bir başarı sağlamaktadır.

Tarak Kullanımı Esnasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tarak Kullanımı Esnasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saçınızı bambu tarak ile taramak, saç derisine giden kan dolaşımını artırarak saçınıza parlaklık ve sağlıklı bir görünüm kazandırır. Saç tipinize göre geniş yüzeyli ve yoğun kısımlara sahip bir bambu fırça tercihi yapmak kullanım esnasında büyük avantajlar sağlamaktadır. Saçın iyi bakılması için saç tipine uygun ürünler kullanılması da oldukça önemlidir. Saçın sağlıklı görünmesi için saç yapısındaki keratin, pigment ve yağların düzenli olarak beslenmesi gerekir. Saç şekillendirme ürünleri ve tarama işlemleri de saç bakımı açısından önemlidir. Saç tipine göre düzenli olarak kullanılan maskeler, vitaminler ve şampuanlar saça gerekli nemi ve besin desteğini vererek daha canlı olmasını sağlar. Saç bakım rutininizin temel adımlarından biri olan saçınızı taramak, sağlıklı saçların olmazsa olmaz ön koşullarından biridir. Bambu tarak kullananlar kısa süre içerisinde saçlarının çok daha güzel hale geldiğini dile getirmektedir. Kimyasal boyama ya da ısı işlemleri zaman içerisinde saçların parlaklığını ve sağlıklı görüntüsünü kaybetmesine neden olmaktadır. Ancak bambu tarak kullanımı sayesinde saç köklerinde bulunan yağ saça eşit şekilde dağıtılmakta ve bu durum saçların uzun süre boyunca sağlıklı bir görüntüye sahip olmasını sağlamaktadır. Bunun yanı sıra düz, dalgalı ya da kıvırcık tüm saç tipleri için kolaylıkla kullanılabilecek olan bambu tarak modelleri estetik bir görüntüye sahip olmaları sebebiyle de yaygın olarak tercih edilmektedir. Bambu tarak çeşitleri kafa derisinde egzama ya da hassasiyet gibi problemler yaşayanlar için de uygundur. Hassas tarak uçları sayesinde kafa derisine zarar vermez ve meydana gelen hassasiyetin kısa süre içerisinde ortadan kalkmasını sağlar. Bambu tarak fiyatları ise ürünlerin özellikleri ve tasarım esnasında dikkat edilen çeşitli etkenler dolayısıyla değişkenlik göstermektedir. Tüm ürünlere Trendyol üzerinden göz atabilirsiniz.