placeholder
"

Beko Klima Kumandası

" araması için 482 sonuç listeleniyor
Beko Inverter Klima Kumandası
KARGO BEDAVA
BekoInverter Klima Kumandası
170,90 TL
Sepete Git

Beko Klima Kumandası

Beko Klima Kumandası

Dayanıklı tüketim ürünleri ve elektronik ürünler konusunda Türkiye’nin en köklü markaları arasında yer alan Beko, 1955 yılından bu yana faaliyetlerini tüm hızıyla sürdürüyor. Koç Holding’in kurucusu Vehbi Koç’un girişimciliği sayesinde temelleri atılan ve dönemin ünlü markalarından Bejerano ile gerçekleştirilen iş birliğiyle ortaya çıkan Beko markası, bugün yalnızca Türkiye’nin değil dünyanın en önemli isimlerinden biri olarak kabul ediliyor. Türkiye’nin dört bir yanında bulunan yetkili teknik servisleri ile kullanıcılara güven veren, yedek parça ve benzeri satış sonrası destek olanaklarıyla kullanıcıların takdirini kazanan marka, geliştirdiği ev tipi klima modelleriyle öne çıkıyor. İklimlendirme teknolojilerini yakından takip eden ve bu teknolojileri, dünyayla aynı zamanda kendi ürünlerine yansıtan Beko, hem ısıtma hem de soğutma işlemlerini başarıyla gerçekleştiren klima modelleriyle dikkat çekiyor. Son derece performanslı çalışan ve buna karşın yüksek enerji verimliliği sağlayan çözümler, A+++ enerji verimlilik sınıfına dâhil olabiliyor. Bu sayede modeller etkin olduklarında az enerji harcadıkları gibi kapalı konumda bulunduklarında da enerji tüketimlerini asgari seviyede tutuyor. Beko klima kumandası modelleri de tercih edilen klima çerçevesinde farklılık gösterebiliyor. Bu nedenle seçilen klimaların da, klimalara ait kumandaların da kullanıcılara neler sunduğunun öğrenilmesi yararlı olabiliyor.

Yüksek Performanslı Beko Klima Modelleri

Evinizin salon, oturma odası, yatak odası gibi alanlarına konumlandırabileceğiniz Beko klima modelleri, teknik özellikleriyle mevsim fark etmeksizin oda içerisinde ideal hava koşullarını oluşturmanıza katkıda bulunuyor. Soğutma ve ısıtma kapasiteleri, modelden modele değişiklik gösteren klimalar, sahip oldukları üretim teknolojileri doğrultusunda A++ ve A+++ enerji verimlilik sınıfında yer alıyor. İlgili verimlilik sınıfları, cihazların etkin kullanım esnasında hangi oranda enerji tüketebildikleri noktasında kullanıcılara fikir verebiliyor. Ancak bu noktada, klimaların, soğutma işleminden ziyade ısıtma süreçlerinde daha fazla enerji tüketebildiğini unutmamak gerekiyor. Enerji kontrolünü otomatik olarak yapabilen ürünler, oda içi sıcaklığa göre kendilerini bekleme konumuna alabilirken bu anlarda enerji sarfiyatını asgari seviyeye düşürebiliyor.

Beko klima kumandası kullanımı gerektirmeyen klima özelliklerinden biri ve birçok kullanıcıya göre en önemlisi, Ionizer teknolojisi oluyor. Geliştirilen en başarılı hava temizleme teknolojileri içerisinde yer alan ve odalardaki kötü kokuları azaltmak, alerjenleri toplamak ve yaşam konforunu artırmak gibi temel görevleri olan teknoloji, tüm bu işlemleri negatif iyon yaymak suretiyle gerçekleştiriyor. Kullanıcıların oda içerisindeki hava temizliğini ferahlık şeklinde algılamaları mümkün olurken oda içerisindeki oksijen miktarının artışı başta olmak üzere onlarca olumlu gelişme, Ionizer teknolojisiyle ortaya çıkıyor. Beko klima modellerinin odalara yaydığı temiz havayı var eden filtreler, kolayca çıkarılabiliyor ve temizlenebiliyor. Klimanın iç ünitesinden odaya yayılacak havanın yönü, oda içine yayılış hızı ve benzeri durumlar ise LG Beko klima kumandası modelleriyle rahatlıkla ayarlanabiliyor. Tercih edeceğiniz klimaya bağlı olarak birden fazla çalışma modu bulunan ve klimanın hava salınımının yapıldığı alandaki hareketli kanatçığın açısının özelleştirilebilmesi, özellikle klimanın tam karşısında bulunmak durumunda olanlara, klimadan gelen soğuk ya da sıcak havanın doğrudan ulaşmasını engelliyor. Zira klima, özellikle soğutma durumunda çalışırken cihazdan çıkan soğuk havaya uzun süre maruz kalınmaması, Beko klima kumandası kullanım kılavuzu içerisindeki maddelerde de öneriliyor. Bununla birlikte Beko Inverter klima kumandası ve simgeleri, Beko tarafından kullanım kılavuzlarında kapsamlı şekilde izah ediliyor.

Yeni nesil teknolojilere uyum sağlayan Beko klima modelleri, uzaktan yönetilebilir olmalarıyla da alışveriş listelerine girebiliyor. Wi-Fi bağlantısı aracılığıyla uzaktan kontrol edilebilen ürünler; açılıp kapatılabiliyor, cihazların çalışma modları değiştirilebiliyor ve oda içerisine yayacakları havanın sıcaklık derecesi belirlenebiliyor. Fakat klimaların temel özellikleri haricinde bulunan diğer kabiliyetleri uzaktan kumanda yardımıyla kişiselleştirilebiliyor.

Beko Klimalar, Uzaktan Kumandalarıyla Kolayca Yönetilebiliyor

Kurulum ve elektrik bağlantısı tamamlanan Beko klimaların çalıştırılmadan önce birtakım ön hazırlık işlemlerinin yapılması öneriliyor. Klimayı kullanacağınız odanın duvarlarının uygun olan bir bölümüne, klima uzaktan kumanda askısını takmanız tavsiye ediliyor. Kumandayı daima erişilebilir bir yerde muhafaza eden ve oldukça estetik görünen kumanda askısı, iç kısımlarındaki vida yuvalarına takılacak iki adet vida ile duvara sabitlenebiliyor. Genellikle AAA yapısındaki 1,5 volt değerindeki pillerle çalışan klima uzaktan kumandalarına, kumanda pil yuvasındaki artı/eksi kutupları dikkate alarak iki adet pil takmanız gerekiyor.

Bu işlemlerin ardından çalıştırılmaya hazır hâle gelen klimayı, kumandasından destek alarak kullanmanız mümkün oluyor. Beko klimaların iç ünitelerinde, genellikle sağ alt kısma konumlandırılan gösterge alanında, aynı zamanda kumanda algılayıcıları da bulunuyor. Bu nedenle klima kumandasını kullanırken kumandayı, ilgili alana doğru tutup kumanda üstündeki tuşlara basmanız öneriliyor. Aksi hâlde klima, çalışmaya başlamayacağı ya da kumanda aracılığıyla verdiğiniz komutları yerine getirmediği gibi kumanda, odanızdaki uzaktan kumandalı başka aygıtların çalışmasına/mod değiştirmesine sebep olabiliyor. Şayet kumandayı, klimanın algılayıcısına doğru tutmanıza rağmen işlevler yerine gelmiyorsa, klima üstündeki algılayıcı alanı temiz bir bezle silmeniz ve kumanda ile klima arasında engel teşkil edebilecek nesneleri kaldırmanız tavsiye ediliyor. Klimaların, kumanda ile yönetilebildiğinin göstergelerinden biri de kumanda tuşlarına bastığınızda, klimanın mini hoparlöründen gelen sinyal sesi oluyor. Klimanın, komutlarınıza tepki verip vermediğini anlamanız, bahse konu sinyal sesiyle olanaklı kılınıyor. Beko klima kumandasının pillerini birkaç aylık periyotlarda değiştirmeniz gerekiyor. Ayrıca üretici, klima kumandasına şarj edilebilir piller takılmamasını, kumanda uzun müddet kullanılmayacaksa kumanda içindeki pillerin çıkarılmasını tavsiye ediyor. Bunun yanında kumandanın uzun süreler boyunca sorunsuz çalışabilmesi için kumandayı yere düşürmemeniz ve güneş ışığı, kalorifer, soba ve benzeri yüksek ısı yayan, ısı bulunan alanlara konumlandırmamanız öneriliyor.

Klimanızı bir sigortaya bağlı şekilde kullanıyorsanız, klima çalıştırma öncesinde sigortayı açık konuma getirmeniz gerekiyor. Beko klima kumandasını kullanarak güç simgesi olan tuşa basarak klimayı çalışır konuma getirmeniz mümkün oluyor. Bu işlemin ardından hem klimanın ilgili bölmesinde bilgilendirme LED’leri yanıyor hem de klima kumandası üstündeki LCD ekranda, klimanın çalışma durumunu bildiren veriler çıkıyor. Mod seçim işlemleri, kumandayla yapılabiliyor. Tercih edilen klima modeline bağlı olmak üzere pek çok çalışma modu seçilebiliyor. Temel çalışma modlarından biri olan soğutma modu, odanın, hedeflenen sıcaklık derecesi çerçevesinde soğutulmasına, ısıtma modu ise kullanıcıların, odalarını istedikleri sıcaklıklara getirebilmelerine yardım ediyor. Bazı Beko klima modellerinde bulunan otomatik çalışma modu ise kullanıcıların hayatını kolaylaştırıyor. Belirlenen sıcaklık değerleri doğrultusunda odanın sıcaklığını, üzerindeki sensörler vasıtasıyla algılayan klimalar, fan hızı ve sıcaklık değerlerini yöneterek, odanın hedeflenen sıcaklık değerlerine ulaşmasını mümkün kılıyor. Kullanıcıların çoğu zaman klima kullanma nedenleri arasında yer alan ve özellikle yoğun olduğu durumlarda, bireyler açısından hayli rahatsız edici hâle gelen nem, Beko klima modelleri ve klima kumandalarıyla ortadan kaldırılabiliyor. Şayet oda içi sıcaklıktan memnunsanız ancak içerideki havanın daima temiz kalmasını arzu ediyorsanız, klima kumandası üzerinden fan modunu seçmeniz yeterli oluyor. Oda sıcaklığını aynı bırakıp içerideki havanın sirkülasyonunu sağlayan çalışma modu, az kişinin olduğu odalarda değerlendirilebiliyor.

Kumanda ile Soğutma ve Isıtma İşlevlerini Değiştirmeniz Mümkün

Modlar, kumanda üzerindeki, birbirini takip eden dairesel iki ok şeklindeki simgeli tuş aracılığıyla seçilebiliyor. İlgili butona her basıldığında mod değişimi gerçekleşiyor ve fan modu, nem giderme modu ve otomatik çalışma modu kolayca ayarlanabiliyor. Aşağı ve yukarı yönlü tuşlar, oda sıcaklığının değiştirilmesine, klimanın derecesinin ayarlanabilmesine olanak verirken yanlarında artı ve eksi bulunan üç kanatlı fan simgeli tuş, fan hızının farklılaştırılabilmesine imkân tanıyor. Sıcak yaz aylarında odanızı, Beko klima modelleri aracılığıyla serinletmek istiyorsanız, klimanızı uzaktan kumandayla çalıştırdıktan sonra üzerinde kar tanesi simgesi bulunan soğutma tuşuna basmanız gerekiyor. Kumandanın LCD ekranına yansıyan “soğutuyor” ibaresi, ilgili modun çalıştığını ifade ediyor. Odanızın ulaşmasını istediğiniz sıcaklığı, kumandadaki aşağı ve yukarı yönlü tuşları kullanmanız öneriliyor. İlgili tuşlara her basışınızda oda sıcaklık değeri 1 santigrat derece artıyor ya da azalıyor. İlgili tuşlardan yardım alarak oda sıcaklığını, 18 ila 30 santigrat derece arasında tutmanız mümkün oluyor. Bu aşamada Beko, uzaktan kumanda göstergesindeki sıcaklık değerini, odanın hâlihazırdaki sıcaklık değerinin altında biri sayıya getirmenizi tavsiye ediyor. Ayrıca markanın, klimanın soğutma modunda uzun süre çalışması durumunda, ön pano ve yatay kanatlar üzerinde yoğuşma olabileceği noktasında bir uyarısı bulunuyor. Böylesi durumlarla karşılaştığınız takdirde klimayı bir süre dinlendirmeniz ve ürünlerin kullanım kılavuzlarındaki yönergeleri takip etmeniz yarar sağlayabiliyor.

Eğer odanızın mümkün olan en kısa sürede mümkün olduğunca soğutulmasını arzu ediyorsanız, klima kumandası üzerinden seçebileceğiniz hızlı soğutma özelliğini etkinleştirmeniz gerekiyor. 30 dakika boyunca çok yüksek fan hızında ve sıcaklık değeri 18 santigrat derece olacak şekilde çalışan klimanın hızlı soğutma özelliği, kar tanesi simgesine basılması ve ardından “Hızlı” tuşuna dokunulmasıyla devreye giriyor. Bunun sonucunda klima kumandasının ekranında “PO” şeklinde bir sembol ortaya çıkıyor. İlgili modu devre dışı bırakmak için derece ayarı, fan devri, mod değişimi tuşlarına basılması yeterli oluyor. Isıtma modu devredeyken kullanılamayan hızlı soğutma modu, her Beko klima modelinde bulunmamakla birlikte yeni nesil klimaların birçoğunda bu özelliğe rastlanabiliyor.

Soğuk kış aylarında, odanızı kısa sürede ısıtmayı hedefliyor, bu doğrultuda Beko’nun imzasını taşıyan klimalara yatırım yapmayı planlıyorsanız, Beko klima kumandası modelleriyle seçebileceğiniz ısıtma modları, beklentilerinizi karşılayabiliyor. Klimayı, kumanda üstündeki güç tuşuna basarak çalıştırdıktan sonra güneş simgesi bulunan “Isıt” tuşuna dokunarak ilgili modu etkinleştirebiliyorsunuz. Kumandanın LCD ekranında sıcaklık derecesinin hemen üzerinde “Isıtıyor” ibaresi görülebiliyor. Odanızın ulaşmasını istediğiniz sıcaklığı ayarlamak için soğutma işlemleri sürecinde kullandığınız tuşlardan destek almanız, sıcaklık değerlerini ve fan hızını değiştirmeniz bekleniyor. Soğutma işleminin tam tersi şekilde klimanın sıcaklığını, oda sıcaklığının üstünde bir değere getirmeniz bekleniyor. Aksi durumda klima sık sık dinlenme sürecine girebiliyor ve netice itibarıyla odayı arzu edilen sıcaklık değerlerine getirmek mümkün olmayabiliyor. Bunların yanı sıra Beko’nun, klimanın ısıtma işlemleri sürecinde dikkat etmenizi istediği birkaç unsur bulunuyor. Klimanın, ısıtma modunda çalıştığı anlarda iç ünitenin hava akımını yönlendirmesini sağlayan alt kanatların açısının, en alt konuma ayarlanması tavsiye ediliyor. Yine klima, ısıtma modunda çalıştığı esnada oda sıcaklığı istenilen dereceye geldiğinde, iç ünite fanı çalışmaya devam edebiliyor ve bu sırada klimadan sıcak hava yerine ılık hava gelebiliyor. Bu ılık hava, oda sıcaklığını kısa sürede düşürüyorsa, klimanın çalışma sıcaklığını daha üst bir değere getirmeniz öneriliyor. Eğer odanızı, çok kısa sürede ısıtmayı planlıyorsanız, soğutma modunda bulunan hızlı soğutma özelliği sizleri bekliyor.

Klima Kumandasını Kullanarak Odanızdaki Nem Dengesini Koruyun

Kullanıcıların hem kış hem de yaz aylarında en çok şikâyet ettikleri durumların başında, odalardaki yüksek nemlilik geliyor. Beko klima çeşitlerinin birçoğunda bulunan nem alma modu, kullanıcılara odalarındaki nem dengesini korumaları noktasında yardımcı olabiliyor. İlgili mod etkinleştirildiğinde odadaki nem alınarak özellikle odaların belirli bölgelerinde oluşabilecek küflenme giderilebiliyor. İlgili mod çalıştığı sırada odadaki nem düzeyinin en uygun seviyeye getirilebilmesi için ortam sıcaklığı, klima tarafından belirleniyor. Klimanın nem alma fonksiyonunu aktif hâle getirmek için öncelikli olarak klimayı, uzaktan kumandadan destek alarak çalıştırmak gerekiyor. Bunun akabinde mod seçim tuşuna basılarak kumanda ekranındaki mod döngü göstergesinde, su damlası simgesi çıkması sağlanıyor. İlgili simge çıktıktan sonra kumanda ekranında da “nem al” ifadesi beliriyor. Nem alma modu etkinken oda içi sıcaklık ayarı, kumandanın ekranın görünmüyor ve bu durumda özellikle bir işlem yapılması gerekmiyor. İlgili mod, oda sıcaklığını otomatik olarak ayarlayabildiği için çalışma sürecini, klimanın teknik özelliklerine bırakmak icap ediyor. Nem açısından yoğun mekânlarda yaşanıyorsa bu modun sık sık seçilip oda veya odalardaki nem dengesinin en uygun seviyelere getirilmesi tavsiye ediliyor.

Oda içerisindeki havanın sürekli döngü hâlinde olmasını ama oda sıcaklığının değişmemesini istiyorsanız, Beko klima modellerindeki fan modu sizin için uygunluk gösteriyor. Klima kumandası aracılığıyla kolayca seçebileceğiniz mod, klimayı çalıştırdıktan sonra mod ayar tuşuna basarak ayarlanabiliyor. Üç kanatlı fan simgesi kumanda ekranına gelip ekranda “fan” ibaresi belirdiğinde, ilgili mod etkinleşmiş oluyor. İlgili mod aktifken fanın dönüş hızını ayarlamanız mümkün oluyor. Bunun yanında, fan modu etkinken dış ünite kompresörü çalışmıyor ve oda içerisindeki hava devridaim yaparak klimanın iç ünitesi tarafından yine ortama salınıyor.

Yeni nesil Beko klima modellerinde bulunan Ionizer teknolojisi, klima kumandası aracılığıyla etkinleştirilip devre dışı bırakılabiliyor. Isıtma, soğutma ve nem alma gibi modlarda çalışmasının sonrasında klimanın iç ünitesinde oluşabilecek nemi, klimanın kapatılmasının ardından kurutan Ionizer teknolojisi, klimanızın uzun süre boyunca ilk günkü performansında çalışmasını mümkün kılıyor. İlgili teknolojinin yaydığı negatif iyonlar, istenmeyen mikro parçacıkları ortamdan uzaklaştırmayı başarıyor. İlgili teknolojinin devreye girmesi için Beko uzaktan kumanda üstündeki “Ion/Temizlik” tuşuna bir süre basmanız gerekiyor. Yalnızca klimanın kapalı konumundayken çalışan bu işlev, kumanda üzerindeki açma kapama tuşuna dokunarak klimanızı kapatmanızın akabinde devreye girerek temizlik işlemine başlıyor. İlgili işlevi devre dışı bırakmak ve klimanızın kapandıktan sonra bir temizlik işlemine başlamasını önlemek için işlevi etkinleştirirken kullandığınız tuşa bir süre basarak ekrandaki temizlik simgesinin ortadan kaybolana kadar beklemeniz tavsiye ediliyor. Şayet klimadaki Ionizer özelliğinin kendiliğinden devreye girmesini istiyorsanız, cihazların kullanım kılavuzunda belirtilen yolları takip etmeniz ve otomatik temizlik özelliklerini, kumanda yardımıyla açmanız öneriliyor. Klimanızı kapalı konuma getirdikten sonra çalışmaya başlayan ve 30 dakika boyunca temizlik işlemini gerçekleştiren Ionizer teknolojisi, klimanın yatay kanadının hafif aralık kalmasını sağlıyor ve iç ünite fanı, düşük hızda çalışmayı sürdürüyor. Bu noktada klimanın tam kapanmadığıyla ilgili bir endişeye kapılmamanız ya da klima kanadını elle kapatmaya çalışmamanız bekleniyor. 30 dakikalık temizlik işleminin ardından klima tamamen kapalı konuma geliyor ve fan motorları tamamen duruyor.

Klimanın temel çalışma özelliklerin yanı sıra Beko’nun iklimlendirme çözümlerinde yer alan saat, zamana bağlı çalışma ve benzeri özellikler de uzaktan kumanda üzerinden yönetilebiliyor. Eğer klimanızın kumandası, bir biçimde arızalandıysa ve yeni bir kumanda almayı düşünüyorsanız, Beko klima kumanda fiyatları oldukça erişilebilir aralıklarda seyrediyor. Ancak satın alım sürecinde klima kumandasının, kullandığınız klimayla uyumlu olup olmadığını tespit etmeniz gerekiyor.

Siz de odanızın sıcaklık değerlerini dilediğiniz gibi değiştirmeyi hedefliyor, odanızın iç hacmine uygun klimanızın özelliklerini, eksiksiz şekilde yönetebilmek istiyorsanız, sahip olduğunuz klimayla uyumlu Beko klima kumandası modellerini inceleyebilir, size en uygun çözümü Trendyol’a özel avantajlı fiyatlarla satın alabilirsiniz.