"

Çamaşır Sodası

" araması için 282 sonuç listeleniyor
Tex Sodamatik 600gr

TexSodamatik 600gr

60 TL
Sepete Git
Yumy Pür Sodamatik 700 gr

YumyPür Sodamatik 700 gr

59,90 TL
Sepete Git
Akdağ Kristal Çamaşır Sodası

AkdağKristal Çamaşır Sodası

39,96 TL
Sepete Git
Rahik-i Mahtum Çamaşır Sodası (1000 G)

Rahik-i MahtumÇamaşır Sodası (1000 G)

100 TL
Sepete Git
SaffHayat Çamaşır Sodası 500 Gr

SaffHayatÇamaşır Sodası 500 Gr

36,80 TL
Sepete Git
Yeşil İncir Çamaşır Sodası 750 G

Yeşil İncirÇamaşır Sodası 750 G

110,50 TL
Sepete Git

Temizlikte Yardımcınız Çamaşır Sodası Çeşitleri Trendyol'da!

Sodyum karbonat ve çamaşır sabunu gibi isimler ile de anılan çamaşır sodası çevre sağlığı ya da insan sağlığı için zehirli kimyasal maddelerden uzak bir şekilde ekolojik ve doğal bir temizlik malzemesi olduğu için sıklıkla tercih edilir. Ürünün içeriğinde sodyum karbonat, soda külleri ya da soda kristalleri bulunduran bir bileşimdir. İçeriğinde çok fazla kimyasal madde bulundurmadan çok zor olan kurumuş kahve, yağ, çay, çilek, kiraz, çikolata, gibi lekeleri bile çıkarabilme özelliğine sahiptir. Temizlik sodası alt katmanlarına hapsolan özellikle de beyazlarda oluşan kirlerin çok hızlı bir şekilde çözümlenip suya geçmesini ve çok kolay bir şekilde temizlenmesini sağlar. Yapısı değişkenlik göstermek ile beraber çoğu zaman tuza benzeyen irili ufaklı parçacıklardan oluşur ve toz şeklinde olur. Ürün sadece kıyafetlerin temizliğinde değil evin her alanında kullanılabilir. Ürünün az miktarda bile yakıcı bir etkiye sahip olabilir ve küçük çaplı tahrişlere sebep olabileceği ihtimali olduğu için çıplak el ile kullanılması yani cilt ile temas ettirilmesi pek önerilmez. Eldiven ile kullanılması ellerin tahriş olmaması için sağlıklı olur. Bu sayede ürün ile direk temas etmeyerek kullanımı güvenli hale getirebilirsiniz. Alerjik hastalığı olanlar gerekli önlemleri alarak bunları kullanması gerekir. İçeriğinde kimyasal madde bulunmayan temizlik malzemeleri yaşam alanlarını derinlemesine temizlenmesine yardımcı olur. Trendyol üzerinden seçenekleri inceleyerek kullanım amacınıza uygun ürünleri satın alabilirsiniz.

Hijyenik Ortam İçin Çamaşır Sodası Çeşitleri

Hijyenik Ortam İçin Çamaşır Sodası Çeşitleri

Ürünlerin ph değerinin 11 ve üzeri olması sebebiyle oldukça bazal bir yapısı vardır. Doğal bir temizleyici olduğu için de birçok faydası vardır. Faydaları için örnekler vermek gerekirse; içeriğinde klor maddesi bulunmadığından renkli kıyafetlerin renklerini soldurmaz ve hassas yapıdaki çamaşırları da yıpratmaz ve eskitmez. Kıyafetler ağır kimyasallardan elde edilen parfümlere maruz kalmadan derinlemesine temizlenir ve koku hassasiyeti ya da kokulara alerjisi olan bireyler için de herhangi bir reaksiyon oluşturmaz. Makinelerin rezistanslarında çoğu zaman deterjan kalıntıları oluşması ile bozulabilir bu durumun yaşanmaması için temiz bir kullanım gerekir. Bu ürünler ile çamaşır makinesi rezistanslarının ya da diğer parçalarının bu kalıntılardan temizlenmesi de mümkündür. Özellikle deterjan bölmesi soda ve su ikilisi ile kalıntı olmayacak bir şekilde halledebilirsiniz. Ürün aromatik yağ ve sıcak su ile birleştirilerek makinenin boş bir şekilde çalıştırılması ya da direk olarak makine içerisinin bu karışım ile bezler yardımıyla temizlenmesi halinde ise makinede var olan rahatsız edici kokular giderilebilir. Bu yaşamlarının uzun süreli temizliği oldukça önemlidir. Bu malzemeleri hakkında yazılan yorumları okuyarak detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Müşterilerin deneyimlerinden de anlaşılacağı çamaşır sodası özellikleri oldukça fazladır. Çok az miktarda kullanımında bile üst düzeyde etkili sonuç vermesi ile ev kadınlarının gözdesi durumuna gelmiştir. Özellikle bahar temizliği, bayram temizliği gibi dönem temizliklerde kadınlar çamaşır sodasının perdeleri arındırma, zorlu lekeleri çıkarma, yüzeyleri parlatarak derinlemesine temizleme ve kötü kokuları giderme gibi özelliklerinden faydalanır. Trendyol sayesinde kurumuş lekeler üzerinde dahi etkili olan ve üstün temizlik sağlayan bu ürünleri satın alabilirsiniz.

Geniş Kullanım Alanına Sahip Doğal Çamaşır Sodası

Geniş Kullanım Alanına Sahip Doğal Çamaşır Sodası

İsmi dolayısıyla yalnızca kıyafetlerin temizlenmesi için kullanılan bir formül gibi görünebilir ancak birçok alanda hijyeni sağlamak amacı ile kullanılır. Ürünlerin kullanım amacı sadece giysilerin yönelik değildir. Müşteriler pek çok alan da bu ürünleri tercih edebilir. Bulaşıkları yıkarken de rahatlıkla kullanabilirsiniz. Yemek sonrası çay bardaklarını, tencere ya da tavaları bu ürünler ile parlatarak güzel sonuçlar elde edebilirsiniz. Bulaşıklarda kullanma işlemi elde yapılacaksa küçük tahrişler oluşması ihtimali göz önünde bulundurularak eldiven kullanılması gerekir. Özellikle kaşık çatal ya da bıçak gibi hammaddesi çelik olan mutfak araç gereçleri parlatmak isterseniz bulaşık süngeri ile ovalanarak uygulanabilir. Elde kullanıldığı gibi bulaşık makinesi içerisinde kullanımında da bir sakınca görülmez. Fırınların, ocak gözlerinin ve ocakların demirlerinin yağlardan ve yemek artıkları için de su ile karıştırılarak kullanabilirsiniz. Küvet, lavabo ve duş başlıklarının temizliğinde de kullanılabilir. Ovma fırçası ile kullanımında kireç parçacıkları yüzeylerden kolay bir şekilde çıkarılabilir. Klozet ve tuvaletlerde fırça yardımı ile uygulanması sonucunda yine bembeyaz lekesiz bir görüntü ortaya çıkarır. Perdelerde de soda ile yıkanması durumunda kirlerinden tamamen arınmış ve açılmış bir görüntü ortaya çıkarır. Su ile çamaşır sodasının karışımına perdeler batırılır perdelerdeki hoş olmayan kokuları alır ve kirlerini suda çözer. Döşeme ve halıların diplerindeki toz, kalıntı ve kirlerin arındırılmasında da tercih edilebilir. Çamaşır sodası 5 kg halı yıkama işlemlerinde halı yüzeyine dökülerek bir fırça yardımı ile diplere yedirildiğinde diplerdeki kalıntı ve tozları çıkarır. Gün içerisinde birçok çöp attığımız çöp kutularında oluşan kötü kokuların giderilmesi için çöp kutuların yıkanmasında da kullanılır ve geride kötü koku bırakmaz. Bir diğer kullanım alanı ise gümüş takıların parlatılmasında kullanılmasıdır. Gümüş takılar su ile birleştirilen sodanın kullanımı ile parlaklık ve canlılık kazanır. Duvarlara çivi ile zarar vermek yerine çift taraflı bantlar kullanılarak bir şeyler sabitlenmiş ise ve tekrar çıkarıldığında da iz kalmış ise bunun çözümü de toz çamaşır sodası çeşitleridir. Ilık bir su ile karıştırılmalı ve erimesi beklenmelidir. İyice çözündüğünden emin olduktan sonra bir bez yardımı ile nazikçe bant izleri üzeri silinebilir. Bir süre silme işlemini uyguladıktan sonra bu izlerden eser kalmaz.

Müşteri Yorumlarıyla Çamaşır Sodası Avantajları

Müşteri Yorumlarıyla Çamaşır Sodası Avantajları

Kristal çamaşır sodası kullanım alanları sadece kıyafet değil de mutfak gereçleri, banyo, renkli ve beyazlar, bulaşıklar, halı, kilim ve battaniye gibi birçok alanın ve eşyaların temizliğinde kullanılması ve içeriğinde de çok fazla ağır kimyasal madde bulundurmaması gibi özellikleri ev kadınları için oldukça büyük bir avantaj sağlar. Her bir alan ve her bir eşya için farklı farklı ürün temin etmek yerine tek bir ürün ile bütün alanları mükemmel bir şekilde temizleyebilmek avantajlı bir durumdur. Temizlik rutinlerinde genellikle çamaşır sodası kullananlar kıyafetleri beyazlatma konusunda çok etkili olduğunu ve bu performansının makinede yıkama ya da elde yıkamaya göre herhangi bir değişiklik göstermediğini her iki yıkamada da etkisinin görülebilir derecede olduğunu belirtmişlerdir. Hatta müşteriler yalnızca beyazlık konusunda değil yumuşaklık konusunda da oldukça başarılı olduğu ve yumuşatıcı madde kullanımına gerek kalmadan kıyafetleri yumuşacık yaptığı konusunda da geri bildirimlerde bulunur. Tüm bunların yanı sıra çamaşır makinesinde kullanıldığında makine parçalarında kireci de önleyerek makinenin ömrünü uzatır. Yerleri silerken de kullanılabildiği ve hatta yüzeyler üzerinde tozlardan eser bırakmadığı şeklinde izlenimler de bulunur. Zehirli kimyasal maddeler içermediğinden dolayı bebeklerin kıyafetlerinin yıkanırken kullanılmasında da herhangi bir sakınca görülmez. Hatta bebek kıyafetleri kimyasal parfüm içermeyen sabun ile yıkandığında bebeklerin sağlığı için sorun teşkil etmez. Deri ürünlerdeki lekelerin çıkarılması şeklinde kullanımı da oldukça yaygındır. Deri kumaş ile kaplanmış sandalyelerin silinmesi tozlarının alınmasında, deriden imal edilmiş olan çanta ve cüzdanların yüzeylerinin temizlenmesinde, deri ayakkabıların ve botların çamurlarının temizlenmesinde ya da deri kumaştan imal edilmiş montlarda oluşan lekelerin çıkarılmasında kullanılır. Çoğu müşteri tarafından deri yüzeylerde aylar süren leke çıkarma çabasının sonlandırılması açısından da oldukça ilgi görür. Yünler için yün sodası kullanan bireyler ise hijyenin uzun süreli olmasından dolayı son derece mutlu olur. Uzun süreli hijyen için ürün çeşitlerini inceleyerek güvenle Trendyol’dan satın alabilirsiniz.

Çamaşır Sodası ile Derinlemesine Temizlik

Çamaşır Sodası ile Derinlemesine Temizlik

Temizlik yapılırken içeriğinde tehlikeli ve zararlı kimyasal maddeler bulunduran ürünler hem temizliği yapanların hem de ortamda bulunan bireylerin sağlığına zarar verebilir. Özellikle temizlik yapılacak olan alanda küçük yaşta çocuklar da yaşıyorsa çocuklar her yere dokunabileceği için kimyasal maddeler onlar için tehlikelidir. Sağlık açısından zararsız bir temizlik için içeriğinde zararlı kimyasal maddeler bulunmayan ve ekolojik, doğal temizlik dendiğinde akla gelen doğal çamaşır sodası içeriğinde kimyasal madde bulundurmadığı için bireylerin sağlığına özellikle de solunum yollarına zarar vermez. Küçük çocuklar ve bebekler gün içerisinde evin her köşesinde bulunabilir. Kimyasal maddeler ile temizlenen bir ev içerisinde her yere temas edebilir ve ağır kimyasal maddelere maruz kalabilir. Çocukların ve bebeklerin bu zararlı kimyasallara maruz kalmamaları için ev temizliğinde ve çocukların kıyafetleri yıkanırken doğal olan çamaşır makinesi sodası tercih edilebilir. Mutfakta yemekler hazırlanırken çok sık bir şekilde neredeyse tüm malzemeler için kullanılan kesme tahtalarının temizliğinde de kimyasal madde kullanımı tehlikeli olabilir. Kesme tahtaları için de doğal etkiye sahip çamaşır sabunu kullanılabilir. Doğal sabun yardımı ile kalıntı olmadan doğal bir şekilde temizlenen kesme tahtaları yemekleri hazırlarken kimyasal kalıntıların yemeklere geçip geçmemesi gibi bir şüpheye yer vermeden hazırlanmasında etkili olmaktadır. Yemeklerin pişirildiği diğer bir alan olan fırınlarda ve bu fırınların iç kısımlarında bazen yemek yapımı sonrasında aşırı miktarda yağ birikimi olabilir. Temizlemesi zor olan yerler tam olarak kirden arındırılmış olmamasından dolayı yağ birikintileri oluşabilir. Bu yağlar zamanla kalıp haline gelebilir ve temizlenmesi zor bir hal alabilir. Sodyum karbonat yani doğal soda zorlu yağ kirlerini bile kolay bir şekilde çok fazla uğraş gerektirmeyen ürünler ile ekstra kimyasal maddeler kullanmaya gerek kalmadan bütün yemek kalıntılarını ve kurumuş kalıplaşmış yağ lekelerini çıkarır. Bu ve buna benzer ürünlerin etkili çözüm vermesi için suyla karıştırılması önerilir. Kanalizasyon tıkanıklığının giderilmesi için de gidere bir bardak sabun dökülür, kısa bir süre sodanın gideri temizlemesi beklenir ve arkasından da bol miktarda su ile durulanır. Bu adımların izlenmesi ile kullanılan soda sayesinde bu tıkanıklık giderilebilir. Siz de Trendyol üzerinden markalarının fiyat avantajından yararlanarak çamaşır sodası satın alabilirsiniz.

Renkli ve Beyazlar İçin Yıkama Sodası Seçenekleri

Renkli ve Beyazlar İçin Yıkama Sodası Seçenekleri

Yıkama sodası hijyen için oldukça doğal ve içeriğinde herhangi bir zararlı kimyasal madde bulundurmayan bir ürünüdür. Doğal olması sayesinde giysilerin kumaşlarına zarar vermez ve onları eskitmez. Özellikle beyaz renkli kıyafetler üzerinde gözle görülür bir şekilde değişim vardır. Renkler ilk günkü parlaklığına kavuşur. Beyazlarda oluşan kirleri, lekeleri söküp alır ve bunun yanı sıra beyazların ilk günkü kadar yeni, tazelenmiş şekilde görünmesini sağlar. Etkisi yalnızca beyazlarda sınırlı değildir ve renkliler için çamaşır sodası kullanıldığında da kıyafetlerin renklerinde solma yapmadan derinlemesine çıkarır. Kumaş kalitesini koruyan ürünler çamaşırları soldurmadığı gibi dokularında ipeksi şekilde yumuşak bir etki oluşturarak kıyafetleri kullanan bireylerde de yumuşaklık ve hijyen hissi yaratır. Çamaşır makinesinin hem deterjan bölmesine hem de yumuşatıcı bölmesine kirlilerin yoğunluğuna ve kirlilik seviyesine göre belirlenen bir ölçütte eklenerek kullanılabilir. Çamaşır makinesinin rezistans adı verilen parçalarında kireç oluşumunu da engellenir. Beyazlar için çamaşır sodası lavanta gibi güzel kokulu yağlar ile birlikte kullanıldığında çamaşır makinesinin kireci ile birlikte kötü kokuları giderilir ve geride temizlik hissi veren ferah ve lavantadan kaynaklı hoş bir koku bırakır. Kötü kokularının giderilmesi amacıyla yalnızca çamaşır makinelerinde değil buzdolaplarında da kullanılır. Yine hafif ılık bir suya katılıp çözünmesi beklenir ve çözüldükten sonra ise bir bez yardımı ile içerisi boşaltılan dolap güzelce silinir. Bu işlem sonucunda yalnızca kötü kokular değil dolap içerisindeki lekeler de giderilir. Aynı işlemi dondurucularda, bulaşık makinesinde ve aspiratör temizliğinde de uygulanabilir. Sert bir yapıda olan suyun yüksek oranda yumuşamasını sağladığı gibi kıyafetlerdeki kirleri de yumuşatarak görünümün de etkili sonuçlar vermesini sağlar. Makinede yıkanması mümkün olmayan kış boyunca kullanılmış olan battaniyeleri, hazır alınan yastık ve yorganları, minderleri ve küçük yolluk paspasları yıkamada da etkisini gösterir. Bu şekilde makineye sığmayan ve makinede yıkanması mümkün olmayan ev eşyaları sıcak suya çamaşır sodası 1 kg karıştırılarak ve eldiven kullanımı ile elde yıkanabilir. Halılar yıkanırken de ilk olarak halıların ıslatılmasından sonra soda dökülerek halılar fırçalanır ve halı diplerindeki kalıntıların yüzeye çıkarılması sağlanır.

Bütçenize Uygun Çamaşır Sodası Fiyatları

Bütçenize Uygun Çamaşır Sodası Fiyatları

Tamamen doğal bir şekilde üretilen ve doğal bir içeriğe sahip olan taş çamaşır sodası ev kadınları arasında sıklıkla tercih edilir. Tercih edilmesinin başlıca nedenlerinden biri çamaşırları en ince ayrıntısına kadar temizlemesi ve canlı bir görünüme kavuşturmasıdır. Çıkarılması oldukça zor yağ, çay, kahve, kan, çikolata, çamur, çilek, nar, kiraz, boya, mürekkep, makyaj, deodorant ve ter gibi lekeleri kıyafetlerin üzerinden kolay bir şekilde yok etme özelliği ile bireyler için kolaylık sağlar. Özellikle kadınların dönemlik bir şekilde bahar ve kış dönemlerinde temizliklerini yaparken çok şikayet ettikleri durum tül perdelerini kokulardan ve kirlerden arındırmak da zorluk yaşamalarıdır. Özellikle mutfakta bulunan perdeler sürekli yemek yapılan bir ortamda olduğu ısıya ve yemek kokularına maruz kaldığı için kısa bir sürede diğer perdelere oranla çok fazla kirlenir. Sodalar yumuşatıcı, köpürtücü ve parlatıcı özelliği ile hem normal perdeleri hem de stor perdeleri zehirli kimyasal maddelere maruz bırakmadan doğal bir şekilde içeriğine hapsolan tozlardan, kokulardan ve kirlerden arındırır. Banyo temizliğinde de oldukça etkili olan sabun sararmış derz dolgulara uygulandığında derz dolgularındaki sarılığı gidererek oldukça beyaz bir görünüm oluşturur, küvetlerde ve lavabolarda oluşan lekelerin üzerine uygulandığında da bu lekeleri giderir ve duşa kabin camlarını da parlak bir şekilde derinlemesine temizler. Ham maddesi gümüş olan eşyaların parlatılması konusunda da büyük oranda etkilidir. Gümüş takılar özellikle de gümüş kolye, küpe ve bileklikler her zaman ilk alındığı şeklinde ve parlaklığında kalsın istenir. Gümüş eşyalar parlatılmak ve ilk alındığı durumuna döndürülmek isteniyor ise belirli bir ölçüde hafif ılık su ile birleştirilen soda içerisinde bekletilebilir ya da sodaya batırılan bir fırça yardımı ile işlerinizi halledebilirsiniz. Ürün dezenfektan özelliği ile uygulanan yüzeylerdeki mikropları, virüsleri ve zararlı hücreleri etkisiz hale getirmektedir. Gün içerisinde sık sık temas edilen alanlarda kullanılabilir ve temas halinde bölgelerde oluşabilecek zararlı hücrelerin bireylere bulaşmaması için bölge soda yardımı ile dezenfekte edilebilir. Çamaşır sodası fiyatları kilogramına ve yapısına göre değişiklik göstermektedir. Çamaşır sodası markalarını Trendyol’dan inceleyerek uygun fiyata bu ürünlerinden satın alabilirsiniz.

Çamaşır Sodası Ne İşe Yarar?

Çamaşır sodası; lekelerin hızlı bir şekilde temizlenmesinde son derece büyük fayda sağlayan bir hijyen ürünüdür. Su ile temas ettikten sonra lekelerin kolay bir şekilde giderilmesine yardımcı olur. Aynı zamanda çamaşır makinesinde yumuşatıcı görevi görmesinden dolayı da sıklıkla kullanılan bir temizlik malzemesidir. Temizlik amacıyla kullanılmasının yanı sıra yumuşatıcı görevi görmesi de fayda sağladığı alanlar arasında yer alır. Çamaşır makinesinde kullanılmasının haricinde ev içerisinde yer alan zor mobilyaların da temizlenmesinde tercih edilebilir. Söz konusu ürünler hem kolay hem de kısa sürede hijyen sağlamasından her evde tercih edilen bir temizlik ürünüdür.

Çamaşır Sodası Nasıl Kullanılır?

Çamaşır Sodası Nerelerde Satılır?

Çamaşır Sodası Nerelerde Satılır?

Çamaşır sodası çeşitleri, pek çok alanda kullanılır. Bu noktada üretim yapan çok sayıda marka vardır. Son derece etkili ve pratik kullanımlı bu ürünleri Trendyol üzerinden satın alabilirsiniz. Toz haline satın alabileceğiniz çamaşır sodasının miktarlarını kendi ihtiyaçlarınıza göre belirlemelisiniz. Bu noktada kendi kullanımınız için uygun olan çamaşır sodası miktarını satın almalısınız. Satın alma aşamasında ürün içeriğine, miktarına ve kullanım amacına uygun olmasına dikkat edilmelidir. Bu sayede sorun yaşanmadan kısa sürede pratik bir hijyen sağlayabilmeniz mümkün olur. Trendyol üzerinden seçenekleri inceleyip dilediğiniz çeşidi kolayca satın alabilirsiniz.