placeholder
"

Sıva Filesi

" araması için 69 sonuç listeleniyor
Files Turuncu Sıva I 50 Metre
KARGO BEDAVA
FilesTuruncu Sıva I 50 Metre
600 TL
Sepete Git
CM 160 G 4x4 Sıva Filesi 1x50 m
KARGO BEDAVA
CM160 G 4x4 Sıva Filesi 1x50 m
467,63 TL
Sepete Git

Sıva Filesi Modelleri ile Sağlam Sıvalar

Sıva filesi, yapılarda dış cephe levhaları üzerinde bulunan sıvanın daha dayanıklı hale gelerek çatlamasını engelleyen bir yapı malzemesidir. Yalıtım gereken yapıların iç ve dış cephelerinde, taşıyıcı malzeme olarak sıva filesi kullanılabilmektedir. Sıvaların içeriğinde kullanılan malzemelerden bir tanesi de alkali olmaktadır. Sıva filelerinin ise bu alkaliye karşı dayanıklı olması ve gerekli şartlarda koruma sağlaması gerekmektedir. Mantolama uygulamalarında kullanılan sıva fileleri birçok farklı açıdan avantaj sağlayan bir malzeme olmaktadır. Bu nedenle de özellikle mantolama işlemlerinde sıklıkla kullanılan sıva filelerinin kalitesine de gerekli özeni göstermek gerekir. Ülkemizde sıva filesi 160 gr olarak kullanılıyor olsa da farklı gramaj seçeneklerinden faydalanılan durumlar da yaşanmaktadır. Bu nedenle de nasıl bir sıva filesi uygulaması yapılacağına karar vermeden önce işlemin nasıl alana yapılacağının en iyi şekilde analiz edilmesi gerekir. Cam ipliğinden dokunan sıva fileleri, her türlü dışarıdan gelebilecek etkene karşı da dayanıklı olmaktadırlar. Aynı şekilde kaplama kalınlığının fazla olmasının sebebi de özellikle alkaliye karşılık maksimum seviyede koruma sağlıyor olmasıdır. Sıvaların zarar görmesinin en önemli nedenlerinden bir tanesi de farklı hava koşulları olabilir. Aynı şekilde, bu hava koşulları yapıların yalıtımına da büyük oranda zarar verebilmektedir. Sıva filelerinde uygulanılan özel bir kaplama sayesinde, sert hava koşullarından etkilenmemesi sağlanmaktadır. Sıva fileleri piyasaya sürülmeden önce ise, kullanımının maksimum seviyede olduğunun test edilmesi gerekir. Yapılan dayanım testleri sayesinde, bu sıvaların dışarıdan gelebilecek etkenlere ve alkaliye karşı dayanıklılığı test edilmektedir. Sıva filesi 3x3, 4x4, 4x5 ve 5x5 olmak üzere 4 farklı gözenek türüne göre kategorize edilebilir.

Sıva Filesi Çeşitleri

Sıva Filesi Çeşitleri

Sıva fileleri kullanım alanlarına, ağırlıklarına ve renklerine göre farklı çeşitlerde olabilmektedir. Bu nedenle de özellikle sıva filelerinin hangi alanda kullanacağı belirlenirse, en etkili fayda sağlayacak sıva filesinin sahibi olunabilir. Yapılarda, alçı malzemesinin çatlamasını önlemek için özellikle köşelerde ve farklı bir malzemeye geçiş alanlarında alçı sıva filesi kullanılabilmektedir. Alçı sıva filelerinin kullanımı sayesinde alçıların dış etkenlerden dolayı çatlamalar yaşamasının da önüne geçilmiş olur. Aynı şekilde, sıva filelerinin gramajlara göre farklılık gösterdiğinin de altını çizmekte fayda vardır. Ancak, ülkemizdeki sıva filelerinin kullanımına baktığımız zaman 160 gr sıva filesi en çok tercih edilen malzeme olmaktadır. Sıvanın korunması için oldukça etkili bir malzeme olan sıva filesinin gramaj tercihini yapmadan önce kesinlikle uzman kişilerden destek alınması gerekebilir. İşlemin uygulanacağı yapılarda yapılan yeterli analiz sonucunda sıva filesi için en doğru tercih yapılır. Taşıyıcı donatı malzemesi olan sıva filelerinin çeşitlerinden bir tanesi de metal sıva filesi olur. Metal sıva filelerinin tercih edilmesinde de alkali dayanımlı olmasının yanı sıra, malzemenin kalitesine gerekli özenin gösterilmesi gerekir. Bu aşamada, malzemeleri satın alıp daha önce kullanmış olan kişilerin yapmış oldukları yorumlar da incelenerek en güvenilir sıva filesini satın almak mümkün hale gelmektedir. Sıva altı filesi gibi birçok ürünü satın almadan önce kesinlikle gerekli araştırmaların yapılması, ürün incelemelerinin takip edilmesi gerekir. Sıva filelerinin kullanım alanları oldukça fazladır. Zemin ve tavan yalıtımlarında donatı taşıyıcı malzeme olarak görev yapan sıva filtreleri bu süreçte önemli kazanımlar elde edilmesine katkı sağlar. Gözenek özelliklerine göre sıva filtresini sınıflandırmak da mümkün olur. Malzemeyi seçerken de hangi gözenek özelliğinin yapılacak işe göre daha uygun olduğuna da karar verilmesi gerekir.

Sıva Filesi Kullanımında Öne Çıkanlar

Sıva Filesi Kullanımında Öne Çıkanlar

Yapılarda taşıyıcı elemanların birleştirme yerlerinde bazı durumlarda gerilmeler yaşanabilmektedir. Bu gerilmelerin önüne geçmek için de sıva filesi kullanımı son derece önemli olur. Dış cephe sıva filesi bu kapsamda yapı uzmanları tarafından en çok rağbet gören ürünler arasında sayılabilmektedir. Özellikle yapıların dış cephelerindeki sıva veya macunların oluşturduğu çatlaklar estetik olarak da kötü bir görünüme neden olabilir. Kötü görünüme neden olan bu etkenlerin ortadan kaldırılması için kullanılan sıva filelerinin kaliteli ve güvenilir olmasına da dikkat edilmelidir. Zemin uygulamalarında da zemine atılacak şap uygulamalarında takviye gerekebilir. Bu tip uygulamalarda takviye niyetiyle uygulanacak olan iç cephe sıva filesi, birçok farklı açıdan kullanışlılık sağlayacaktır. Cam ipliğinden dokunan bu sıva filelerinin sağlamış oldukları avantajların en iyi şekilde analiz edilmesi ve buna bağlı adımların atılması önemli olur. Ürünü kullanırken esneme miktarının %4 seviyesinden daha fazla olmamasına da özen gösterilmelidir. Sıva filesi teknik özellikleri ile birçok fayda sağlayan bir malzeme olduğundan dolayı hemen hemen her türlü aşamada sıklıkla kullanılmaktadır. Bu yüzden, sıva filesi çeşitleri arasından en doğru olan malzemeleri seçmek ve uygulamaya geçmek mantıklı bir eylem olacaktır. Bu çeşitler arasından özellikle renklerine göre bir kategorileştirme yapmak mümkündür. Turuncu sıva filesi satın almak isteyenlerin, üretici firmaların ürünlerini incelemeleri ve daha sonrasında renk haricinde gramaj tercihi yapmaları da önerilir. Yapacak olduğunuz işleme göre 75 gr sıva filesi ya da daha yüksek gramaja sahip 165 gr sıva filesi olan malzemeleri tercih edebilirsiniz. Alçı ve gaz betonların bloklarında yapılan işlemlerinde de yapılacak alana göre bir sıva filesi işlemi yapılabilir. Bu alanda yapılacak olan her sıva filesi işleminde öncelikli olarak uzman bir ekipten destek alınması da önerilir.

Sıva Filesi Modelleri Özellikleri ve Fiyatları

Sıva Filesi Modelleri Özellikleri ve Fiyatları

Zeminlerde uygulanan sıva filesi modelleri kadar tavan için ısı yalıtımı oluşturulmasında da sıva filelerinden çokça faydalanılmaktadır. Tavan sıva filesi kullanarak önemli oranda fayda sağlamak mümkündür. Sıva filesi modelleri arasında bir inceleme yaparken malzemelerin hangi standartları içeriyor olduklarını da incelemeniz faydalı olur. Öyle ki, sıva filesi bir ısı yalıtım malzemesi olduğundan dolayı CE normlarına uygun bir şekilde üretiminin yapılması gerekir. Bu süreçte, satın alma işlemini yapmadan önce bu standartları karşılayıp karşılamadığını öğrenmek, yapılan işlerden alınacak olan verimi de arttıran bir durum olur. Yapışkanlı sıva filesi ile özellikle bu alanda bir işlem yapacak olan kişilerin sıva filelerinin yapışkanının kalitesinin de kontrol edildiğinden emin olmaları önerilir. Sıva altı filesi satın almadan önce bütçelerini korumak için fiyat araştırmalarını detaylı bir şekilde yapan insanlar da bulunuyor. Bu noktada, sıva filesi fiyatları birçok farklı açıdan incelenen ve karşılaştırılması yapılan bir durum olmaktadır. Sıva filesinin fiyatları belirlenirken, kullanım alanları, gramajları ve diğer etkenler göz önüne alınarak bir belirleme yapıldığının da unutulmaması gerekir. Aynı şekilde plastik sıva filesi üretici firmaların da bu süreçte güvenilir olması ve kaliteli malzemeler üretiyor olmalarından emin olunmalıdır. Firmalar ve ürünleri hakkında yapılan araştırmalarda kullanıcıların yorumlarının incelenmesi, ürünün inceleme videolarının izlenmesi oldukça fayda sağlayan bir durum olmaktadır. Isı yalıtım malzemeleri arasından faydalı bir ürün olan sıva donatı filesi satın almak isteyenlerin izlemeleri gereken önemli bir süreç bulunmaktadır. Yapılardaki sıva ve macunların zarara uğramasını önleyen sıva filelerine Trendyol online alışveriş sitesi üzerinden ulaşabilir, hızlı sipariş adımlarını takip edebilirsiniz. Dilediğiniz ürün ya da ürün gruplarına ulaşmak tek tıkla artık çok kolay.