Avantajlı Ürünler
Fiyat
Ağırlık
Bellek Kartı Tipi
Fotoğraf Çözünürlük
Garanti Tipi
Güç Seçeneği
ISO
Fiyat Geçmişi
Renk
Video Formatı
Ürün Puanı
"

Canon 700D

" araması için 16 sonuç listeleniyor

Canon 700D

En İyi Performans Sergileyen Canon 700D

Amatör ve orta seviye kullanıcılar üretilmiş olan Canon 700D piyasadaki en çok tercih edilen ürünlerden biri. Canon’un dijital fotoğraf makinelerinde yaptığı devrimin çizgisinde ilerleyen model, sunduğu özellikler ve Canon güvencesiyle tüketici için sık tercih edilen ürünler arasında. Birçok blog kullanıcısı ve sosyal medyada hesap sahibi fotoğraf çekerken telefondan yararlanmak yerine DSLR makineler kullanmaya başladı. Diğerlerinin arasından sıyrılmanın önem kazandığı dijital çağda tanıtımlarda ya da paylaşımlarda kullanılacak fotoğrafların kalitesi de oldukça önemli. Sıradan bir telefon makinesi en iyi koşullarda bile parazitli bir görüntü verirken, 700D’de çektiğiniz fotoğraflar büyütülerek baskı alınsa bile parazit üretmemek için tasarlanmıştır. İyi bir fotoğraf makinesinin en büyük özelliği iyi bir sensöre ve lense sahip olmasıdır. Sensör, lensten gelen ışınların ne kadar iyi algılandığında etkili olurken, lens ise doğrudan kameraya gelen ışınları gören, kameranın gözüdür. Canon 700D fiyatları dikkate alındığında 18 megapiksellik sensörüyle fiyat performans açısından başarılı bir ürün. EF/EF-S lens yuvasına sahip olması sayesinde Canon’un ürettiği çoğu objektifle beraber kullanılabiliyor. Bu sayede geniş lens yelpazesi arasında kullanıcıların doğrudan ihtiyacını karşılayacak modelleri bulabilmek mümkün. Büyük sensör ve kaliteli lens birlikteliğiyle internette ön sıralara çıkaracak ve diğer içerik üreticilerinden ayrı bir yere getirecek adımı atabilirsiniz. Üstelik Canon güvencesi sayesinde yüksek kondisyona sahip cihaz uzun yıllar fotoğraf ve video ile ilgili tüm ihtiyaçları karşılayacak ve sorunsuz bir şekilde çalışacaktır. Kullanılan malzemeler sayesinde oldukça dayanıklı olan ürünleriyle Canon sektörün öncü markalarından biridir. Her sene çıkaracağı her kamera büyük bir merakla beklenir. Bu da sürekli yeni aksesuarlara ve yeni malzemelere ulaşmayı kolaylaştırır.

Teknolojinin Fotoğrafı Canon 700D’den

Canon 700D özellikleri incelendiğinde kullanılan DIGIC 5 görüntü işleme teknoloji hemen dikkati çekiyor. Canon’un kaliteli fotoğraf çekimleri için özel olarak tasarladığı sistem, bütün diğer Canon makinelerinde de bulunuyor. ISO değerleri baz alındığında 100 ve 12800 arasında ideal fotoğraf çekimi şartlarıyla karşılaşılıyor. Ayarları değiştirerek 25600’e kadar çıkarılabilen ISO sayesinde neredeyse kapkaranlık ortamlarda bile çekim yapabilmek mümkün. Eğer kullanıcılar yüksek ISO değerlerinde çekim yapmak istemiyorsa harici flaş kullanarak çekimlerini gerçekleştirebilirler. Kamera menü ekranından kontrol edilebilen harici flaş için aynı zamanda flaş pozlama odaklaması yapılabilmektedir. Bu sayede kullanılan her parça üzerinde hakimiyet ve kontrol kullanıcı da olur. Aynı zamanda flaş kilidi özelliği de bulunan makine Ex serisi Speedlite flaşlar, e-ttl 2gibi flaşlarla uyumludur. Flaşları Canon 700D üzerinden uzaktan kontrol edilebilmektedir. Aynı zamanda kablosuz çoklu flaş desteği özelliği ile birden fazla flaşın kullanımı mümkün olmaktadır. Ekran olarak cihazda değişken açılı clear view LCD 2 ekran kullanılmıştır. Bu sayede farklı çekim koşullarına göre ekran istenilen yöne çevrilerek kontrol sağlanabilir. Ekranın aynı zamanda dokunmatik olması kullanıcıların hızlı bir şekilde ayarlamalar yapabilmesine olanak tanımaktadır. Bir adet Li-iyon pil ile çalışan Canon 700D batarya diğer tüm Canon makineleriyle uyumludur. Aynı zamanda Canon 700D body üzerinde USB bağlantısı için bir yuva, HDMI için mini çıkış ve harici mikrofon girişi için kullanılan jak girişi vardır. Fotoğraf ve videoları SD, SDHC veya SDXC tipi hafıza kartlarına kaydeden cihaz için ImageBrowser Ex, Digital Photo Professional gibi yazılımlar geliştirilmiştir. Kullanıcılar çektikleri görüntüleri bu yazılımlarda görüntüleyebilir, düzenleyebilir ve basabilir. Ücretsiz olarak Canon’un internet sitesinden sunulan bu yazılımlar aynı zamanda tüm süreç boyunca markanın müşterilerine sunduğu avantajlar arasındadır. Canon 700D inceleme sırasında dikkat çeken bir diğer özellikle de otuz dakikaya varan video kaydı. Uzun etkinlik görüntüleri, vloglar çekmek için oldukça ideal bir özellik olmasıyla beraber FULL HD olarak 24, 25 ve 30 kare çekim yapılabilmektedir. Yüksek hızlı karelerde 1280 x 720 çözünürlüğünde 50 ve 60 kareye kadar video kaydı yapılabilmektedir. Dikkat çekici, slow motion hareketli görüntüler oluşturmak için oldukça yeterli bir çözünürlüktür. Bir diğer seçenek de daha az yer kaplayan 640 x 480 çözünürlük seçeneğidir.

Canon 700D Fotoğraf Çantanızda Bulunması Gerekenler Malzemeler

Piyasaya en hâkim markalardan biri olan Canon her sene piyasaya sürdüğü yeni ürünlerle müşterilere yeni alternatifler yaratmaktadır. Canon 700D lens seçenekleri de bu doğrultuda oldukça fazladır. EF/EF-s tip tüm lenslerle uyumlu bir şekilde kullanılabilmektedir. Geniş açı, tele, zoom gibi lens seçeneklerine sahip olan marka için aynı zamanda çeşitli aksesuarlar da bulunmaktadır. Tüm Canon makinelerinde aynı olan lens takıp çıkarma sistemi bu cihazda da geçerlidir. Lens yuvasının yanındaki tuşa basarak lensi döndürmeye başladığında lens kolayca çıkacaktır. Takarken de lensin ve kamera gövdesinin üzerinde bulunan beyaz çizgileri birbirine denk getirip kırmızı çizgiye doğru çevirmeniz yeterlidir. Klik sesi çıktığında lens kilit sistemi çalışmış demektir. Makineniz güvenle kullanılmaya hazırdır. Parasoley çekim yapılacak alan dışından lense gelen ışıklara karşı önleminizi alabilirsiniz. Aynı zamanda kullanım sırasında darbelere, toza karşı da koruma sağlar. En çok kullanılan fotoğraf aksesuarlarından biridir. Her lensin çapına uygun bir model vardır. Lensler için kullanılan diğer aksesuarlar arasında filtreler vardır. Canon lensler için birçok uygun filtre türü bulunmaktadır. Her fotoğrafçı ve fotoğraf meraklısının çantasında olması gereken filtrelerin başında ND, Polarize filtreler gelmektedir. Polarize filtreler özellikle ışığın yansıdığı, kırıldığı durumlarda kullanılır. İstenmeyen ışınları engelleyerek daha kaliteli ve kontrollü fotoğraflar çekilebilmesini sağlar. Aynı zamanda lensin ucuna takıldığı için, lens merceği için bir koruma katmanı olarak da işlev görür. ND filtreler ise ışığın yüksek miktarda olduğu ortamlarda lensten kameranın gövdesine daha az ışık girmesi için yine lensin önüne takılan filtrelerdir. Bu sayede istenen pozlama ayarı daha rahat yapılabilir. Eğer ND filtre kullanılmayacaksa ISO düşürülür, diyafram arttırılır. Diyaframın arttırılması gövdenin içindeki diyaframın daha çok ışık geçirmesine sebep olacağı için fotoğraftaki alan derinliği ve görüntü kalitesi kaybolur. ND filtrenin takılması bu parametreler üzerinde daha rahat kontrol kurmaya izin verir. Bir diğer önemli filtre de makro lens yerine kullanılabilen makro filtrelerdir. Çapları lenslere göre değişmekle birlikte, önlerine takıldıkları lense ekstra zum özelliği vererek objelerin çok yakından fotoğraflanabilmesini sağlarlar. Normalde lenslerin yaklaşamayacakları kadar küçük objeleri çok daha büyük bir şekilde fotoğraflamak makro lens sayesinde mümkündür. Canon 700D hafıza kartı olarak SD kartlardan faydalanılması aynı zamanda günümüzde çoğu bilgisayarda SD giriş yuvası bulunduğu için ekstra bir dosya aktarım aracına gerek duyulmamasını sağlamaktadır. Kart okuyucu cihazlara gerek duyulmaması gereksiz kablo kalabalığının da önüne geçer. Bu sayede hem çantanızda hem de çalışma masanızda daha yer kaplanır. Hem Mac hem de Windows bilgisayarla uyumlu bir şekilde çalışabilen kartlar sayesinde istediğiniz zaman istediğiniz yerden dosyalarınıza ulaşabilirsiniz.

Yüksek Kullanıcı Memnuniyeti ve Canon Güvencesi

Canon 700D yorum ve incelemeleri gösteriyor ki ürün birçok başlangıç ve orta seviye kullanıcı için ideal özelliklere sahip. Hem fotoğraf hem de video çekimleri için sahip olduğu özelliklerle birçok tüketicinin ortak ihtiyaçlarını karşılıyor. Günümüzde internet platformlarında 1080p Full HD, yaygın olarak kullanılan çözünürlüktür. Canon 700 D'nin sunduğu kalite de tam olarak bu referansa karşılık gelmektedir. Video çekimlerinde hareketli nesnelere odaklanmayı kolaylaştıran Movie Servo AF sistemi sayesinde fluya düşmeden sürekli net çekimler yapabilmek mümkün. Onun dışında AL Focus, tek çekim, AL Servo gibi farklı otomatik odaklama ayarları da makinede mevcut. On metreye kadar tahmin edilebilir AF özelliği de dikkat çeken bir başka özelliktir. Videolarda yayın kalitesini arttırmak için yerleşik veya harici mikrofonla ses kaydı alınabilir. 3,5 mm standart jack girişinden faydalanılabilir. Kameranın içinde yer alan öğrenme kılavuzu ise yeni başlayanlar için her zaman ulaşabilecekleri bir rehberdir. Canon 700D kullanımı oldukça kolay ve diğer Canon ürünleriyle benzer bir yapıdadır. Fotoğrafçılığa yeni başlayanlar için bile kısa sürede alışmak ve manuel modlarda kullanmak mümkündür. Otomatik modların dışında farklı diyagram, enstantane ayarları da bulunmaktadır. Pozlama kontrolü sayesinde otomatik modlarda çekilen fotoğraflar daha başarılı ve doğru olarak pozlanır, detaylar kaybolmadan fotoğraflar çekilir. Tamamen manuel kullanmak isteyenler için bütün parametrelerle değiştirerek çekim yapmak için manuel mod bulunmaktadır. Kullanım sırasında farklı ve yaratıcı tekniklerin kullanılabilmesi için fotoğraf filtreleri de mevcuttur. Böylece grenli siyah beyaz fotoğraflar, oyuncak kamera veya minyatür efekti filtreleri sayesinde farklı çekimler yapılabilmektedir. Otomatik beyaz ayarı özelliği her fotoğrafınızın doğru renklerde çıkması için kullanılabilir. Beyaz ayarı temelde var olan ışık kaynağına göre kameranın renk algılama sistemini tanımlayarak renklerin gerçekte olduğu gibi fotoğraflanmasına yarayan ayarlardır. Bunun yanında eğer farklı bir beyaz ayarı yapılmak istenirse, bir adet manuel beyaz ayarı kaydetme seçeneği de bulunmaktadır.

İdeal Kullanım İçin Canon 700D’den Çözümler

Canon 700 D'de kaçırılmaması gereken anları yakalayabilmek için saniyede beş kareye kadar çekim yapılabilir. Tek seferde ise arka arkaya yirmi iki seri çekim yapmak mümkündür. Otomatik zamanlayıcı özelliği de bulunan kamerada geri sayım özelliği kullanılarak fotoğraf çekilebilir. Cihazda fotoğraflar JPEG ve RAW formatlarında hafıza kartına kaydedilir. Video kaydında ise MOV formatı kullanılır. Otuz dakikaya kadar uzayabilen video kayıtları 4gb boyuta kadar tek seferde alınabilir. Canon 700D şarj aleti ve boyun askısıyla beraber gelir. Boyun askısı sayesinde dış çekimlerde makine boyun veya omuza asılarak kullanılabilir. Doğa yürüyüşleri sırasında kaçırılmayacak görüntüleri yakalamak isteyenler için oldukça kullanışlı olan boyun askısı aynı zamanda cihazınızı güvenle taşıyacaktır. Yayın kalitesine ulaşmak isteyenler için Canon 700D mikrofon seçenekleri mevcuttur. Daha kaliteli ses kayıtları videoları da daha izlenebilir ve profesyonel hale getirir. Sıradan, kamera üzerinden alınan seslerde konuşmacıların sözleri tam olarak anlaşılamayabilir. Ortam sesleri, en ufak kirli sesler doğrudan kameraya yansır. Bunun önüne geçmek için mikrofon kullanmak doğru bir tercih olacaktır. Canon 700D tripod ile beraber kullanılarak görüntünün sabit olması da sağlanabilir. Hem ses hem de görüntüde yapılan bu ufak düzenlemeler aslında izleyiciye çok daha profesyonel bir şekilde yansıyacaktır. Hareketli kameralarda sürekli titreşim hissi verilmesi izleyenleri rahatsız edebilecekken, sabit bir kamera konuşan kişiye ya da kamera önündeki objeye odaklanmasını sağlar. Video da olduğu kadar fotoğraf çekimlerinde de yararlanılabilecek tripod çok daha rahat bir çekim ortamı oluşturur. Özellikle tele lenslerin kullanıldığı uzak çekimlere sarsıntıyı sıfıra indirmek çekilen görüntünün çok daha net bir şekilde çıkmasına yardım edecektir. Canon 700D çekim modları sayesinde istediğiniz fotoğrafı rahatlıkla çekebilirsiniz. Fotoğraf ve video çekimlerini özel modlar arasında hareketli görüntülerin çekilebildiği spor modu, ışığın az olduğu ortamlarda çekim yapmaya yarayan gece portresi modu, odaklanılan kişiye göre pozlama ayarı yapılan portre modu, doğa fotoğrafları çekerken kullanılması için tasarlanan manzara fotoğrafı modu gibi modlar bulunmaktadır. Sadece otomatik modda kullanımla bile daha birçok farklı ayar yapılarak ideal fotoğraf çekim için uygun düzen sağlanabilir. Manuel olarak ayarlandığında yaratıcılık konusunda özgür bırakan Canon 700D çekim ayarları her tür kullanıcıya hitap etmektedir. Renklerin algılanışı yorumlama olarak bilinen resim stili ayarları da yine her zamanki gibi Canon’un alışılageldik portre, standart, manzara, siyah beyaz seçenekleriyle sunulmuştur. Bunun yanında özel kullanıcı ayarları için de üç adet boş slot vardır. Böylece kullanım sırasında hoşunuza giden renk ayarlarını kaydederek sonraki kullanımlarınızda tekrar ondan faydalanmak mümkün olmaktadır. Daha çok yeni başlayan kullanıcılar için olan hazır ayarlar, aynı zamanda aniden yakalanacak bir görüntüde vakit kazandırarak her türlü fotoğrafçının hızlı çekim yapmasını sağlamaktadır. Fotoğraf gibi objelerin ve canlıların hareketlerinin yakalandığı bir sanatta saniyelerin önemi çok büyüktür. Hazır mod ayarlarının dışında seri çekim özelliğinden de faydalanıldığı takdirde fotoğraflanmak istenen konu birçok kez çekilerek en iyi fotoğrafa bir adım daha yaklaşılır. Özellikle dış çekimlerde yağmur, rüzgâr, toz gibi doğal iklim koşulları da göz önüne alınmalıdır. Kameraya hasar vermemek için yağmurlu günlerde kameraya yağmurluk giydirmek ve mümkün olduğunda bir şemsiyenin altında durmak cihazın ıslanmasının önüne geçmek açısından oldukça gereklidir. Rüzgâr daha çok sesli çekimlerde etki ederken eğer harici mikrofon kullanılacaksa, mikrofonun ucuna windshield takıldığı takdirde seste rüzgârın uğultusu ve dip gürültüsü engellenebilir. Rüzgârlı hava koşullarında eğer kamera önünde konuşmacı biri varsa yaka mikrofonu kullanmak sesleri daha kaliteli almak için oldukça faydalı olacaktır. Aşırı tozlu havalarda, rüzgâr özellikle lens merceğine tozların gelmesine sebep olabilir. Çiziklerin oluşmasını önlemek adına lensin önüne filtre takmak mantıklı bir tercih olacaktır. Böylece sürekli lens kapağını kapatmak zorunda kalmaz ve istediğiniz zaman hemen fotoğraf çekmeye hazır olursunuz.

Canon 700D Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

İyi bir fotoğraf makinesi bazen tek başına yeterli olmaz. Daha rahat ve gelişmiş kullanım için mutlaka çeşitli aksesuarlarla desteklemek gerekir. Canon 700D aksesuar olarak mutlaka alınması gereken bir diğer ekipman da battery grip’tir. Hem tutuş rahatlığı hem de gelişmiş pil ömrü sunan ekipmanda özel tuşların konumları sayesinde fotoğraf çekimleri gerçekleştirmek çok kolay olmaktadır. Aynı zamanda stabilizasyon da sağlayan ekipman daha net fotoğraf çekmek için oldukça yardımcıdır. Tripoda bağlanabilir olması ve kameranın alt kısmını çiziklerden koruması da diğer avantajlarıdır. Portre çekimleri için özellikle kullanılan bir ekipmandır. Canon 700D ayarları yapması oldukça kolay bir makinedir. Dokunmatik ekranda kolayca menüde gezilebilir ve gerekli ayarlar değiştirilebilir. Yedi adet parlama düzeyi bulunan dokunmatik ekranın aydınlığı şartlara göre değiştirilebilir. Böylece karanlık ortamlarda ekranın gereksiz parlaması ve yansımasının önüne geçilebileceği gibi, aşırı aydınlık ortamlarda da ekran parlaklığı açılarak daha kolay görüntüleme sağlanabilir. Birçok Canon kullanıcısı ideal renk ayarı için birbirlerine tavsiyeler vermektedir. Diğer kullanıcıların deneyimlerinden faydalanarak alternatif renk stilleri oluşturabilmek ve farklı şeyler denemek mümkündür. Modlar arasında geçiş yapmak için deklanşörün yanındaki yuvarlak butonu çevirmek yeterlidir. Pentamirror vizörde çekim sırasında halihazırda aktif olan bütün ayarlar görünebilir. Otomatik odaklama bilgileri, pozlama ayarı, flaşla ilgili bilgiler, beyaz dengesi ayarı ve kalan pil kullanım süresi gibi birçok bilgi yer alır. Canon 700D ve daha birçok teknolojik ürüne Trendyol’dan ulaşabilir, kolayca sipariş verebilirsiniz.