Canon 1300D

Geçmişten bugüne fotoğraf çekmek birçok insan için tutkuyla sürdürülen hobiler arasında yer alır.Teknolojinin günümüzde gelişmesiyle doğru orantılı olarak icat edildiği günden bu yana farklı özelliklerde bir çok marka farklı modeller ile karşımıza çıkar. Fotoğrafçılık aynı zamanda profesyonel olarak da yapılan meslekler arasında yer alır. Bu alana ilgi duyan amatör ve profesyoneller kendi ihtiyaçları doğrultusunda özel makineleri, araç gereçleri ve aksesuarları tercih ederler. Anı yakalamak, güzel kareler elde etmek ve bunu insanlarla paylaşmak güzeldir. Canon, fotoğraf tutkunlarının tüm bu ihtiyaç ve taleplerini göz önüne alarak yıllardır üretimlerini sürdürür. Doğanın eşsiz güzelliklerinden ve canlı renklerinden ilham alınarak üretilen son teknoloji makineler fotoğraf severlerin beğenisine sunulur. Her ihtiyaca hitap eden ayrı ayrı özellikli modeller markanın ürün skalasında bulunur. Örneğin; Canon 1300d ile birbirinden özgün fotoğrafları 18.0 megapiksel çözünürlük ile rahatlıkla çekebilirsiniz. Her geçen gün ürün gamına daha yenilikçi ve full teknoloji ile donatılmış modeller eklemeyi amaçlayan marka, bu amaç doğrultusunda hızla ilerler. Canon 1300d kullanımı oldukça basit bir makinedir. İhtiyaç duymanız halinde, makine ile birlikte gelen detaylı kullanım kılavuzundan faydalanarak fotoğraf çekmeye başlayabilirsiniz. Megapiksel, çekilmiş olan bir fotoğraf karesinde bulunan bir milyon adet küçük noktayı ifade eder. Söz konusu modelde toplam 18.7 megapiksel bulunur. Ancak etkin piksel sayısı 18.0 megapikseldir. Piksel fotoğraf kalitesi konusunda tek başına bir şey ifade etmez. Makinenin ışık duyarlılığı, lens yapısı, enstantane ve ISO değerleri (ışığa duyarlılık) gibi değişkenler de fotoğraflarınızın ve çekim deneyiminizin kalitesini etkiler. Dijital makinelerde bulunan sığ alan derinliği sayesinde nesneleri dilediğiniz gibi güzel ve bulanık bir arka plan önünde çekebilirsiniz. Nesnelerin ön plana çıkmasını sağlayan bu özellikle portre çekimlerinde oldukça başarılı sonuçlar elde etmenizi sağlar. Makinenin menü dilleri arasında Türkçe’nin de dahil olduğu 25 dil bulunur. Gezi, etkinlik, davet gibi bulunduğunuz her mekanda anı ölümsüzleştirmek için kullanabileceğiniz fotoğraf makinesi modellerini kapsar.Hareketli zamanlar için saniyede 4 kareye kadar hızlı çekim kapasitesi ile size yüksek bir çekim kalitesi sunan ürünü sayfalarımızda inceleyebilirsiniz.

Yenilikçi ve Çarpıcı Canon 1300D Modelleri

Dijital fotoğraf makineleri aradığınız özelliğe bağlı olarak oldukça fazla çeşitliliğin olduğu bir alandır. Siz de Canon’un ürün gamında bulunan, birbirinden dayanıklı ve canlı çekim sağlayan modeller arasından ihtiyacınıza uygun olan ürüne rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Düşük ışıkta bile olağanüstü çekimler yapmanızı sağlayan ISO 100-6400 değerleri arasında geniş bir ISO hassasiyet aralığı bulunur. ISO değeri ışığa duyarlılığı ifade eder ve bu değer arttıkça ışığa duyarlılık artış gösterir. 100-6400 değerleri arasında olan bu ISO hassasiyet aralığı, istenirse 12800’e kadar da genişletilebilir. Canon 1300d özellikleri; Wifi bağlantısı sağlayabilmesi, NFC teknolojisi ile android akıllı telefonlara bağlanma teknolojisi, 18.0 gibi yüksek bir megapiksel değeri, düşük ışıkta bile oldukça net ve gerçekçi fotoğraflar çekebilmesi, 1080p kalitede full hd sinematik çekimler sağlayan kadrajı olarak özetlenebilir. Saniyede üç kareye kadar çekim yapabilme özelliği ile özel anları asla kaçırmazsınız. DSLR özellikli makineler ile arka fonu bulanıklaştırma suretiyle etkileyici portreler çekebilirsiniz. Görüntü depolama SD kart, SDHC kart ya da SDXC kart ile sağlanabilir. Çekilebilecek maksimum film uzunluğu yaklaşık 30 dakikadır. 4 gb alanı, Canon 1300d 60fps de birbirinden farklı çekim modları vardır. Otomatik akıllı sahne, flaşsız, portre, spor, gece, film, manel, manzara gibi çekim modları ile hemen hemen her alanda rahatlıkla kullanım sağlayabilirsiniz. Modelin görüntü işlemcisi DIGIC 4+ türüdür. Bu işlemci sayesinde görüntüleri tam olarak gördüğünüz gibi gerçekçi ve net bir biçimde çekebilirsiniz. Daha sonra, modelin LCD ekranında çektiğiniz fotoğrafları geniş ve iyi bir görüntü kalitesi ile inceleyebilirsiniz. LCD ekran sayesinde fotoğrafta beğenmediğiniz ayrıntılar var ise bunları düzelterek yeniden çekim yapabilirsiniz. Beğenmediğiniz fotoğrafları tek tuş ile rahatlıkla silebilirsiniz. Yedi düzeyde ayarlanabilen parlaklık düzeyi ile yüksek gün ışığında fotoğrafları görebilmek için parlaklık ayarını artırabilirsiniz. DSLR olan makinelerin çoğunda video çekim özelliği bulunur. Bu modelde de sinematik videoları rahatlıkla çekebilirsiniz.

Birbirinden Dayanıklı Canon 1300D Malzemeleri

Sahip olmak istediğiniz dijital aletlerin üretildiği malzemelerin kalitesi, size kolay ve uzun süreli bir kullanım sağlar. Dayanıklı malzemelerden üretilmesi, olası çarpma ve darbelere karşı dayanıklı olmasını sağlar. Çektiğiniz fotoğrafları anlık olarak görebilmeniz için tasarlanmış dijital ekranın üretildiği malzeme darbelere karşı dayanıklıdır. Yüksek çekim kalitesi sunulan üründe yaptığınız çekimleri wifi bağlantısı ile istediğiniz ortamlara anında aktarabilirsiniz. NFC özelliğini kullanarak direkt olarak android telefonlarınıza bağlanabilirsiniz. Makineniz ile video çekimleri de yapmak istiyorsanız bu özelliğe sahip modellere yönelmenizde fayda vardır. Canon 1300d incelemesinde en fazla ön plana çıkan özellik, modelin full HD kalitede sinematik çekimler yapabilmesidir. Ayrıca modelin internet bağlantısı avantajı diğer öne çıkan özelliklerinden biridir. Böylece yaptığınız çekimleri hızlıca ve anında istediğiniz ortamlarda paylaşabilirsiniz. Ürünün gövdesi karbon fiber/fiberglas ve polikarbonat reçineden üretilmiştir. Yaklaşık 485 gram ağırlığında olan ürün, hafifliğiyle ön plana çıkar. Modelin taşıma işlemi mutlaka çanta ile yapılmalıdır. Makine bir adet şarj edilebilir li-iyon pil ile çalışır. Pil göstergesi 4 seviyedir. Pil bitmesi durumunda kolayca şarj edilebilir. Fotoğraf makineleri oldukça hassas parçalar olduğu için, mutlaka çantasında muhafaza edilmesi gerekir. Böylece ürünleri çarpma, ısı, su ve darbe gibi dış etkenlerden korumuş olursunuz. Davet, düğün, etkinlik ya da gezi gibi özel zamanlarda anı ölümsüzleştirmek için kullanacağınız bu ürünler kolay kullanımı ile kesinlikle yüksek bir çekim kalitesi sunar. Ürün üzerinde bulunan tuşlar sayesinde, dijital ekran üzerinden istediğiniz ayarları kolaylıkla yapabilir, beğenmediğiniz fotoğrafları makine hafızasından silebilirsiniz. Zoom tuşları ile gerekli yakınlaştırmaları yaptıktan sonra istediğiniz objeyi rahatlıkla fotoğraflayabilirsiniz. Özel günlerinizde ya da doğa ile başbaşa olduğunuz bir günde birbirinden güzel fotoğrafları HD kalitede çekebilirsiniz. 1300d modelinde bir fotoğraf severin ihtiyaç duyabileceği bir çok özellik bir arada uygun fiyat garantisi ile sunulur.

Canon 1300D Ürünleri Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Model tercihi yaparken ihtiyaç duyduğunuz özelliklere sahip bir makineyi almak çok önemlidir. Dijital ürünleri tercih ederken dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar ön plana çıkar. Alacağınız ürün bir fotoğraf makinesi ise hangi amaç ile aldığınızı öncelikli olarak belirlemeniz gerekir. Full dijital bir ürün arıyorsanız DSLR (digital single lens reflex) olan yani objektifi değiştirilebilen dijital makineleri tercih etmeniz gerekir. Çünkü günümüzde filmli makinelerin kullanım alanı oldukça kısıtlıdır. Canon DSLR 1300d, NCF teknolojisi sayesinde android özellikli telefonlarla anında paylaşım yapabilir. Bu tip teknolojik çözümler sizin için önem arz ediyor ise, makinenizi seçerken bu özellikleri dikkate almanızda fayda bulunur. Ayrıca internete bağlanabilen, Wifi bağlantısı yapabilen modeller de ilginizi çekebilir. Canon 1300d’de bulunan Wifi sertifikası sayesinde resimlerinizi wifi üzerinden paylaşabilir aynı zamanda da fotoğraf makinenizi yönetebilirsiniz. Eğer portre çekimi için de kullanacağınız bir makine arıyorsanız, DSLR makinelerde bulunan nesnenin ya da kişinin arkasında kalan alanı bulanıklaştırma özelliği oldukça işinize yarar. Lens seçimi de önemli noktalardan biridir. Çünkü lens seçimi fotoğraflardaki alan derinliği konusunda en önemli belirleyicidir. Küçük nesneleri yakından ve büyük olarak çekmek istiyorsanız makro lensleri, uzakta yer alan bir objeyi çekmek için ise tele lensleri tercih edebilirsiniz. İç mekanlarda ya da dar alanlarda çekim yapacaksanız geniş açı lensleri kullanmanızda fayda vardır. Portre çekimi gibi daha standart çekimler için kullanabileceğiniz Canon 1300d lens aralığı 18-55 mm düzeyindedir. Bu lens aralığı size çok amaçlı bir çekim deneyimi sunar. Eğer hem yakın planlı hem de uzak planlı çeşitli çekimler yapmayı hedefliyorsanız, Canon 1300d çift lens özelliği ile sizin için ön plana çıkan bir model olur. Model tercihi yaparken zoomlama seçeneğinin ne olduğuna da dikkat etmek gerekir. Optik zoomlama mercek ile yapıldığı için yakınlaştırma yaptığınızda görüntüde herhangi bir bozulma meydana gelmez. Dijital zoomlama makinede bulunan yazılım ile yapıldığı için yakınlaştırma sırasında bir miktar bozulma olabilir. Fotoğrafçılığa yön veren marka, her geçen gün ürünlerine kattığı yeni teknolojiler ile trendleri belirleyen bir konumdadır.

Canon 1300D Makinelerin Bakımı

Fotoğraf makinesi gibi hassas, teknolojik ve küçük cihazların bakımı titiz davranılması gereken bir konudur. Bir kere alıp, ihtiyacınız doğrultusunda uzun yıllar kullanabileceğiniz ürünleri temiz tutmanız fayda olacaktır. Modellerin iç aksamları tozlandığında nemli ve temiz bir bez ile silinir ve ardından tamamen kuru kalması sağlanır. Dijital aletlerin sağlığı açısından tamamen kuru kullanılması, ıslak yüzeylerden uzak tutulması ve su ile temas etmesi önlenmelidir. Canon 1300d modelini kullanmak oldukça basittir. Dilerseniz makine ile gelen detaylı kullanım kılavuzunu inceleyebilirsiniz. İster fotoğrafçılıkta yeni olun, isterseniz de uzun yıllar fotoğraf ile uğraşmış olun, bu modelde size hitap edecek olan özelliği hemen bulursunuz. Fotoğraf makineleri oldukça hassas ürünler oldukları için taşırken mutlaka çanta kullanılması gerekir. Bu nedenle Canon 1300d çanta modellerini inceleyebilir, zevkinize uygun olan ürünü seçerek belli bir bütçe ayırarak aldığınız Canon’u güvenli bir biçimde taşıyabilirsiniz. Ya da direkt olarak çanta ile birlikte kampanyalı olarak satışa sunulan modellere yönelebilirsiniz. Objektif ve lensin lekelenmiş olması riskine karşın her çekim öncesinde kuru bir bez yardımı ile güzelce silinmesi gerekir. Böylece büyük efor sarf ederek çekmeye çalıştığınızın fotoğrafların lenste bulunan lekeler yüzünden kötü çıkmasını engellemiş olursunuz. Canon eos 1300d modeli görüntü işleme hızı ile ön plana çıkan bir üründür. Saniyede 4 kare çekebilen ürünün hareketli çekimlerde kullanımı oldukça pratiklik sağlar. ISO konusu, yani ışığa duyarlılık, az ışık altında ya da gece yapılan çekimlerde büyük önem arz eder. Bu nedenle ISO değeri yüksek olan ürünleri tercih etmekte fayda bulunur. 1300d modelinde 1280’e kadar genişletilebilen yüksek bir duyarlılık aralığı bulunur. Böylece düşük ışıkta bile oldukça doğal ve gerçekçi resim ve videolar çekebilirsiniz. Yüksek zoom kalitesi ile çekmek istediğiniz objeleri istediğiniz kadar yakınlaştırabilirsiniz. Görüntüde herhangi bir bozulma gerçekleşmez. Çekim konusunda sınırsız bir özgürlük sunan makine ile, birbirinden kaliteli sinematik videolar çekmeniz de mümkündür.

Canon 1300D Modellerin Fiyatları Nasıl Şekillenir?

Ürün fiyatları belirlenirken belli başlı özellikler ön plana çıkar. Söz konusu ürün fotoğraf makinesi olduğunda, üretimde harcanan efor, iş gücü, geliştirme için yapılan arge çalışmaları, mercek yapısı, makinenin üretiminde kullanılan malzeme gibi değişkenler fiyatın oluşmasında oldukça etkilidir. Yüksek kalite bir ürüne erişmek istiyorsanız tabi ki belli bir bütçeyi göze almak gerekir. Dünya markası olan Canon’un tüm ürünleri en yüksek teknoloji ile üretilen, kaliteli ve trend ürünlerdir. Canon 1300d fiyatları makineye eklenen her yeni teknolojide farklılaşır. Ürünün yüksek çözünürlüklü fotoğraf sunması, gece az ışıklı ortamlarda bile net görüntü elde edebilmesi gibi ekstra özellikleri fiyatın oluşmasında oldukça etkilidir. Markanın modellerine ilişkin fiyat bilgilerini detaylı bir biçimde sayfalarımızda inceleyebilir, ihtiyacınız doğrultusunda filtreleme seçeneklerini kullanabilirsiniz. Makine ile birlikte tamamlayıcı aksesuarlar olan tripot, makinenin çizilmesini ya da darbe almasını engellemek için dayanıklı kılıf, dijital ekranın çizilmesini engellemek için ekran koruyucu gibi diğer Canon parçaları arasında ihtiyacınıza göre tercihler yapabilirsiniz. Bütçenize ve ihtiyacınıza uygun ürünleri belirlerken diğer tüketicilerin fikirleri size yardım edebilir. Canon 1300d yorumlarını inceleyebilir, modelin ön plana çıkan özellikleri ile sizin ihtiyacınız olan özellikleri kıyaslayarak rahatlıkla karar verebilirsiniz. Canon 1300d kullananlar en çok ürünlerin internet ve android telefonlar ile bağlantı kurabilmesinden hoşlanır. Tüm bu özellikler düşünüldüğünde ise modelin tam bir fiyat/performan ürünü olduğu rahatlıkla söylenebilir. Canon 1300d aksesuarları da sayfalarımızda, fotoğraf tutkunlarının beğenisine sunulur. Ekran koruyuculardan, makine çantalarına, makine kılıflarından, yedek pillere kadar birçok yardımcı ürün uygun fiyatlarla satışa sunulur. Az ışıkta bile güzel bir çekim kalitesi sunan yüksek ISO değerleri, ürünün fiyatına etki eden unsurlardan biridir. Modellere eklenen her yeni özellik, geliştirme ve parça maliyeti yaratabildiği için bu değişkenler ürün ücretlerine yansıyabilir. Burada önemli nokta olan sizin, ihtiyaç duyduğunuz özellikleri karşılayabilecek doğru ürüne ulaşmanızdır. Markanın, konu modeli fotoğraf tutkunlarının tüm ihtiyaçları gözetilerek geliştirilir.

Trendyol’da Canon 1300D Modelleri

Türkiye’nin en fazla tıklanan internet alışveriş portalı olan Trendyol’da teknolojik çözümler çok çeşitlidir. Fotoğraf makinesinden, makine çantası ve aksesuarlarına kadar birçok fotoğrafçılık ürünü sayfalarımızda yerini alır. Yerli ve yabancı birçok firmanın ürünlerine ev sahipliği yapan Trendyol’da, Canon marka fotoğraf makinelerine sayfalarımızda yer alan filtreleme seçeneklerini kullanarak rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Berrak bir görüntü için, geniş ve parlak bir ekran sunan Canon 1300d 4k teknolojisi ile teknoloji severlerin ilgi odağı olur. 4k ile birlikte çekmiş olduğunuz fotoğraf ve videoların gerçekliği sizi şaşkınlığa sürükler. Fotoğraf sanatında devrim yaratacağınız Canon marka fotoğraf makinelerini Trendyol’dan güvenle satın alabilirsiniz. Canon 1300d nasıl kullanılır konusunda soru işaretleriniz bulunuyor ise, ürün ile birlikte iletilen detaylı kullanım kılavuzunu inceleyebilir, deneme çekimleri yapabilirsiniz. Dijital fotoğrafçılık alanında bir devrim yaratan Canon DSLR 1300d uygun fiyatlar ile sayfalarımızda yerini alır. Trendyol satışa sunduğu ürünlerin çeşitliliği ve kalitesiyle ürün çeşitliliği açısından birçok alternatife ulaşmanızı sağlar. Tüketicilerin bütçesini de gözeterek oldukça makul fiyatlar ile ürünleri satışa sunar. Bu noktada ihtiyacı doğru bir biçimde belirlemek çok faydalıdır. Makinede hiç kullanmayacağınız özelliklere ekstra ücretler ödemek yerinde bir satın alma kararı olmaz. Markanın 1300d modeli sizin tüm ihtiyaçlarınız gözetilerek geliştirilmiştir. Düşük ışıkta yüksek kaliteli fotoğraf çekimi, yüksek megapiksel değerleri ve full HD video çekimi ile bulunmaz bir parçadır. Beğendiğiniz ürünleri sepete ekleyerek, makinenizi tamamlayıcı ek diğer ürünleri de görebilir ve ihtiyacınız doğrultusunda satın alabilirsiniz. Makine kılıfları ve makine çantalarına da sayfalarımızdan ulaşabilirsiniz. Son olarak sepetinizdeki ürünleri tekrar inceleyerek, birbirleri ile uyumlarını inceleyebilirsiniz. Satın alma adımına geçtiğinizde tek tıkla işleminizi güvenli bir biçimde tamamlarsınız. Hızlıca elinize ulaşacak ürünlerinizi keyifle kullanır ve birbirinden güzel fotoğraflar çekerek özel günlerinizi ve anılarınız ölümsüz hale getirirsiniz.