İlgili Kategoriler
DAHA FAZLA GÖSTER
Marka
"

Çelik Burunlu Iş Ayakkabısı

" araması için 1641 sonuç listeleniyor
Sonraki Sayfa

Çelik Burunlu İş Ayakkabısı

Çalışanların ayaklarına ağır nesneler düşme riski bulunan tüm işyerlerinde iş ayakkabısı kullanımı zorunludur. Bu ayakkabıların hangi firmalarda zorunlu olacağı iş güvenliği uzmanları tarafından belirlenir. Ağır işler yapan sanayi kuruluşlarında iş güvenliği uzmanı çalıştırmak zorunludur. Bunun dışında hangi firmalarında iş güvenliği uzmanı çalıştıracağı da devlet tarafından belirlenir. Firmalarda çalışan iş güvenliği uzmanları çalışanlar için sağlıklı bir ortam oluşturmaktan sorumludur.

İş güvenliği uzmanları tarafından uygun görüldüğü durumlarda iş ayakkabılar fabrikalarda kullanılır. Özellikle ağır nesnelerin bulunduğu işyerlerinde ayak parmakları son derece savunmasız kalır. İş ayakkabılarının diğer ayakkabı türlerinden ayrılmasını sağlayan özelliği ise burun kısmının parmakların ezilmesini önleyecek şekilde sert metal malzemelerden üretilmesidir. Bu malzemeler için genellikle çelik tercih edilir. Bu nedenle iş ayakkabıları halk arasında çelik burunlu ayakkabı olarak da bilinmektedir.

İş Güvenliği İçin İş Ayakkabısı Kullanımı Önemli

Ağır sanayi fabrikalarında çok sayıda ağır nesne ile çalışılır. Bu nesneler çalışma sahasında vinç ya da forklift gibi araçlarla taşınır. Ağır yüklerin taşınması sırasında zaman zaman meydana gelen hatalar iş güvenliği açısından risk oluşturabilir. Bu gibi durumlarda alanda bulunan tüm personellerin koruyucu ekipmanlar kullanıyor olması pek çok durumda ciddi yaralanmaları engelleyebilir. Özellikle insan kaynaklı hatalar yüzünden çok sayıda kişi hayatını kaybediyor ya da sakat kalıyor.

İstatistiklere göre dünyada her yıl 300 milyona yakın iş kazası meydana geliyor. Bu kazaların %10’a yakın kısmı ölüm tehlikesi taşırken geri %30’luk bölümü de el ve ayak gibi uzuvların kaybı ile sonuçlanıyor. Bu gibi kazalar sonucunda ciddi hasarlar almamak ve sakatlık yaşamamak için iş ayakkabısı kullanmak önem arz ediyor. Bu nedenle her geçen gün hen dünya çapında hem de ülkemizde firmalar iş güvenliğine daha çok önem veriyor.

İş Ayakkabısı Hangi Özelliklere Sahip Olmalı?

İş ayakkabısı çeşitleri farklı özelliklere sahiptir. Çelik burunlu iş ayakkabısı özellikleri seçilen modele göre de değişiklik gösterebilir. Öncelikli olarak kaliteli bir iş ayakkabısının ani darbe ve şok direnci yüksek bir metalden üretilmiş olması gerekir. Metal kullanımı ayakkabının sadece burun kısmında bulunur. Tüm ayakkabıyı kaplayacak şekilde metal kullanımı mantıklı değildir. Ayağın arka bölümleri iş kazasında düşük riske sahip olduğu gibi tüm ayağı kaplayacak şekilde metal malzeme kullanımı ayakkabıyı taşınamayacak kadar ağır yapabilir.

İş ayakkabısının görevini beklendiği gibi yerine getirebilmesi için ani darbelerde ezilmeyen bir metal malzemeden üretilmesi gerekir. Bu malzemeler darbe direnci yüksek metaller olarak bilinir ve iş ayakkabılarının üretim standartlarına uygun olabilmesi için kullanılması zorunludur. Bu noktada belirlenen metal ve alaşım serilerini kullanmayan üreticilerin iş ayakkabısı üretmesi mümkün değildir. Trendyol üzerinden standarlara uygun ve kaliteli iş ayakkabıları rahatlıkla satın alınabilir.

İş Ayakkabısı Çeşitleri

İş kazaları sürekli gerçekleşme potansiyeline sahip olduğu için iş ayakkabılarının da sürekli kullanılması gerekiyor. Bu nedenle yaz aylarında ve kış aylarında sadece ayağı koruyan değil aynı zamanda mevsim koşullarına uyum sağlayan bir ayakkabı gerekli oluyor. Personellerin çalışırken kullanacakları bu ayakkabılar yazlık, kışlık, spor, bilekli gibi farklı seçeneklerle sunuluyor. Sıcak iklimlerde çalışan ya da fabrika ortamı son derece sıcak olan personellerin çalışma sırasında rahat etmesi için yazlık çelik burunlu iş ayakkabısı seçenekleri değerlendirilebilir.

Tam tersi şekilde sürekli dış mekanlarda ya da soğuk iklimde çalışan personeller için de çalışma ortamında güvenliğin ve konforun sağlanması için sıcak tutan kışlık çelik burunlu iş ayakkabıları değerlendirilebilir. Bu iş ayakkabıları personelin firmaya girdiği andan çıktığı ana kadar ayağında olmalıdır. İşe geliş ve gidiş süresini kapsamadığı için ayakkabı seçimi yapılırken iş ortamının koşullarına göre karar vermek en doğrusudur.

Geniş ve Çeşitli Ürün Yelpazesi

Her üründe olduğu gibi iş ayakkabılarında da çeşitlilik önemli. İş ayakkabısının kaliteli ve güvenilir olduğu kadar iyi bir tasarıma da sahip olması gerekir. Bir iş ayakkabısında kaliteli görünüm üzerindeki detaylar ve malzeme kalitesinden anlaşılır. Özellikle tozlu ve zorlayıcı ortamlarda çalışmak için kullanılan bu ürünlerin kumaşları renk solmasına dayanıklı olacak şekilde yapılır. Bu şekilde pek çok ortamda uzun süre boyunca kullanılmasına rağmen tasarımını kaybetmez.

Tasarımlarda pek çok ağır çalışma ortamında önemli olan fosforlu detaylara yer verilir. Bu detaylar karanlık ortamlarda bile üzerine düşen ışığın çok büyük bir kısmını yansıtma özelliğine sahiptir. Bu şekilde çok karanlık ortamlarda bile çalışanların fark edilmesini sağlar. Çalışanların iş kıyafetlerinde de bulunan bu detayların ayakkabılarda da bulunması destekleyici niteliktedir.

Spor İş Ayakkabıları İle Yüksek Hareket Kabiliyeti Elde Etmek Mümkün!

İş güvenliği için metal burunlu iş ayakkabılarının kullanımı her ne kadar önemli olsa da pek çok sektörde çalışanların rahat hareket edebilmesi gereklidir. Özellikle ağır işlerde çalışanları normalden fazla yoran ayakkabılar personel performansının önemli oranda düşmesine sebep olur. Bu nedenle sportif özelliklere sahip iş ayakkabıları özellikler yoğun tempo gerektiren işlerde önemlidir. Bu tarz işlerde çalışan personeller için yüksek hareket kabiliyetine sahip ve daha hafif malzemelerden üretilmiş spor çelik burunlu iş ayakkabısı tercih edilebilir.

Spor iş ayakkabıları aynı zamanda yoğun tempo durumunda çalışanın ayaklarının terlemesini önlemek için esnek ve rahat hava alacak şekilde tasarlanır. Bu şekilde personellerin konforu üst düzeyde tutulur. Bu durum da çalışanların uzun süreler boyunca çalışması gerektiği durumlarda bile yorgunluktan minimum düzeyde şikayetçi olmasını sağlar.

Bağcıklı ve Bağcıksız Seçenekler

Farklı ayakkabı modellerinde olduğu gibi çelik burunlu iş ayakkabısı modellerinde de bağcıklı ve bağcıksız modeller bulunur. Bağcıklı modeller ayağı daha iyi kavrayarak yüksek tempo sırasında daha yüksek konfor sağlar. Bu sayede sürekli olarak hareket halinde olan kişilerin daha kolay yürümesi ve yürürken yorulmaması sağlanır.

Bağcıksız modeller ise kolay giyilmesi ve ayağın rahat etmesine yönelik olarak tasarlanır. Bu modeller sürekli olarak aktif hareket halinde olan çalışanlar için uygun değildir. Bağcıksız modeller gün içinde az hareket eden çalışanlara özel üretilmektedir. Bu gibi durumlarda ayakkabının ayağı çok iyi kavraması gerekmez. Bağcıksız modeller esnek kumaş olabileceği gibi yapışkanlı da olabilir. Yapışkanlı modeller de pratik kullanım imkanı ile bilinmektedir.

Kışlık İş Ayakkabıları İle Mevsime Ayak Uydurun

Ağır işlerin yapıldığı pek çok tesiste açık alanlar ve kapalı alanlar içe içe bulunur. Bu durum nedeniyle personeller sık sık açık alanlarla temas ederler. Buna ek olarak sürekli olarak dış mekanda çalışan pek çok personel de özellikle inşaat sektöründe faaliyet gösterir. Bu personellerin soğuk kış aylarında etkilenmemeleri ve hasta olmamaları için iş ayakkabılarının mevsim şartlarına uygun olması önemlidir. Gün içinde yaklaşık olarak 8 saat boyunca personellerin ayağında bulunan ayakkabıların kış aylarında personellerin üşümesine engel olması gerekir.

Kışlık çelik burunlu iş ayakkabısı seçenekleri çalışma şartları gereği sürekli olarak soğuk ya da açık alanlarla temas halinde olan çalışanlar içindir. Çalışanların ayaklarını iş kazalarına karşı korumaya ek olarak soğuk iklime karşı da korur. Bu şekilde çalışma sırasında konfor sağlayarak çalışan memnuniyetini de üst düzeyde tutmayı sağlar.

Çelik Burunlu Çizme Seçenekleri

Mezbaha, soğuk hava deposu, balıkçı teknesi gibi yerlerde çalışan personellerin çizme kullanması gerekir. Bu durum sürekli olarak su ile temas edilmesinden kaynaklanır. Uzun saatler boyunca hem soğuk hem de ıslak zeminde çalışan personellerinde ayaklarının bu süreçte su ile temas etmemesi gerekir. Bu nedenle su geçirmeyen uzun ve korumalı çizmeler için de çelik burunlu seçenekler üretilir. Özellikle çalışma ortamında iş güvenliğini tehdit edecek kadar ağır ekipmanlar bulunan ve çizme kullanması zorunlu olan personeller çelik burunlu iş çizmelerini kullanabilir.

Soğuk ve yüksek nemli ortamda çalışırken personelin ayaklarının üşümemesi de önemlidir. Bu noktada iş güvenliği açısından korumaya sahip olan çizmeler aynı zamanda soğuk havaya da dayanacak şekilde tasarlanır. İç yüzeylerinde yüksek oranda sıcak tutan polyester ve yün benzeri malzemeler kullanılır. Bu sayede soğuk çalışma şartlarında çalışanın ayakları sürekli sıcak tutulur.

Kışlık İş Ayakkabısı Kadar Yazlık İş Ayakkabısı da Önemli

Firmalarda tek tip iş ayakkabısı kullanımı önemli sorunlara yol açabilir. Özellikle kış aylarına uygun soğuktan koruyucu iş ayakkabılarının yaz aylarında da personel tarafından kullanılması önemli şikayetlere sebep olabilir. Kış şartlarına göre tasarlanmış bu ayakkabılar sıcak havalarda yeteri kadar havalanmaz ve bu nedenle rahatsızlık verir. Personellerin konforlu bir şekilde çalışmalarını sağlamak için yaz aylarında ve sıcak çalışma ortamlarında hava alan yazlık çelik burunlu iş ayakkabısı tercih etmek gerekir.

Kış ayları bittikten sonra çalışanların kullandıkları kışlık iş ayakkabıların rafa kaldırılması gerekir. Bu süreçten sonra sıcak havalarda kullanmak üzere çalışanın konforunu önemli oranda arttıran yazlık iş ayakkabıları personellere ulaştırılmalıdır.

Çelik Burunlu İş Terlikleri

Çalışma şartlarında yüksek tempolu işler yapmayan ancak ağır yüklerin düşme riskiyle karşı karşıya olan çalışanlar için ayakkabı yerine terlik seçenekleri bulunuyor. Çelik burunlu iş terlikleri çalışanlara ekstra konfor sağlamanın yanında olası iş kazalarında çalışanlarında ayak parmaklarını korur.

Çelik burunlu iş terlikleri özellikle yüksek hareket kabiliyetine ihtiyacı olmayan çalışanlar için önerilir.

Çalışma Ortamında Hafif İş Ayakkabısı Çok Önemli

İş ayakkabısı kullanımı sakatlık gibi durumlara yol açabilen iş kazaları için çok önemli olsa da kullanımı belirli durumlarda can sıkıcı olabilir. Özellikle kalitesiz malzemeler ve çelikler kullanılarak üretilen iş ayakkabıları son derece ağır olabilir. Bu gibi durumlarda ağır iş ayakkabıları çalışanların hareket kabiliyetini kısıtlar ve kısa sürede yorulmasına sebep olur. Bu gibi durumlarla karşılaşmamak için yüksek kaliteli ve hafif çelik burunlu iş ayakkabısı tercih edilmelidir.

Çalışanlar ile yapılan anketler sonucunda pek çok işçinin ağır iş ayakkabılarından şikayetçi olduğu anlaşılıyor. Bu tip ağır ayakkabıların çalışanları kısa sürede yorması iş motivasyonunu düşürüyor. Yine işçilerin ağır iş ayakkabılarına bağlı olarak kısa sürede yorulması iş odağını da olumsuz etkiliyor. Bu durum işyerlerinde iş kazalarının yaşanma riskini de önemli ölçüde arttırıyor. Bu nedenle iş ayakkabıların hafif seçeneklerin değerlendirilmesi önem arz ediyor. Trendyol ile hafif ve kaliteli iş ayakkabıları arasından en uygun seçeneği değerlendirmek mümkün.

Ortopedik İş Ayakkabısı

İş ayakkabıları tasarımları gereği ağır olabilir. Bu durumun üzerine ortopedik açıdan kötü tasarımlar da eklenince ayakkabılar önemli sorunlara yol açabilir. Özellikle uzun vadede ortopedik sorunlar görülebilir. Buna ek olarak ortopedik rahatsızlıkları bulunan çalışanlarda kısa süre içinde de önemli ağrılar görülebilir. Bu ağrıların engellenmesi ve uzun vadede çalışanların ortopedik sorunlar yaşamaması için iş ayakkabılarının tasarımı uyumlu olmalıdır. Fabrikada çalışan bir personel günde ortalama 10.000 adım atmaktadır. Yıllık olarak bakıldığında personelin aynı iş ayakkabısı ile milyarlarca adım atması muhtemeldir. Bu süreçte atılan her adımda personelin ortopedik sağlığının bozulmaması için kalite standartlarına uygun olarak üretilmiş konforlu bir iş ayakkabısı tercih edilmesi gerekir.

Ortopedik çelik burunlu iş ayakkabısı çalışanların daha az yorulmasını sağlar ve uzun vadede ortopedik sağlığı korur. Aynı zamanda kısa vadede de işçilerin ayakları ile daha iyi uyum sağlayarak ağrı ve şişlik oluşumunu engeller. Bu nedenle iş ayakkabısı satın almadan önce ortopedik özelliklerine de bakılması önemlidir. Trendyol üzerinden yapacağınız iş ayakkabısı alışverişlerinizde pek çok ortopedik iş ayakkabısı seçeneğinden size en uygun olanı tercih edebilirsiniz.

Bilekli İş Ayakkabısı

Ayakkabı modellerinde önemli olan bilek bölümü iş ayakkabılarında da önemli. Kısa ve uzun bilekli seçenekleri bulunan iş ayakkabıları için farklı seçenekler bulunuyor. Genellikle kısa bilekli modeller tercih edilse de uzun bilekli tercihlerin ayak bileği bölgesine alınan ani darbelerin önemli bir kısmını emdiği biliniyor. Bu nedenle personellerin çalıştığı sektöre bağlı olarak bilekli modellerin tercih edilmesi daha mantıklı olabilir.

Özellikle inşaat sektöründe düşme ya da bir yerden atlama gibi durumlarda karşılaşma riski yüksektir. Bu gibi durumlarda çalışanların ayak bilekleri ani darbeler almak durumunda kalır. Ani darbelerden ayak bileklerini koruyarak kırılma ve çatlak gibi durumları engelleyen bilekli iş ayakkabısı modelleri ekstra güvenlik sağlar.

Çelik Burunlu Deri İş Ayakkabısı Çeşitleri

Çelik burunlu iş ayakkabılarında deri malzemeler kullanılabilir. Bu deri malzemeler genellikle suni deri olarak seçilir. Deri kullanımının birden fazla avantajı bulunur. Ayakkabıya su geçirmeme özelliği kazandıran deri aynı zamanda soğuk havalara karşı da koruyucudur. Buna ek olarak yine deri sayesinde şık görünen bir iş ayakkabısı da üretilebilir. Bu şekilde yöneticiler ile sürekli temas halinde olan personeller şık görünümlerinden ödün vermeden güvenlik önlemi almış olurlar.

Spor ayakkabı ya da günlük ayakkabı görünümünde olan bu modeller özellikel hafif malzemelerden üretildiğinde gün içinde yorulmadan ve sıkılmadan kullanılabilir.

Çelik Burunlu Süet İş Ayakkabısı Çeşitleri

İş ayakkabısı üretilirken sıklıkla süet malzemeler tercih edilir. Süet malzeme su geçirgenliği konusunda başarılı olmasa da pek çok konuda bir iş ayakkabısının ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Özellikle düşük maliyetli olması iş ayakkabılarının maliyetini düşürmeye yarar. Buna ek olarak iş ayakkabısının spor bir ayakkabıdan farksız görünmesini sağlar ve ayakkabıyı günlük kullanıma da uygun kılar.

Süet malzemeler su geçirgenliği konusunda deri malzemeler kadar başarılı olmasa da rüzgar ve soğuk geçirgenliğinde son derece başarılıdır. Süet malzemeden üretilmiş iş ayakkabıları ile soğuk çalışma ortamlarında ve özellikle kış dönemlerinde üşümeden çalışmak mümkündür. Buna ek olarak süet malzemeler ayakkabıya ekstra esneklik kazandırarak personelin hareket kabiliyetinin de artmasını sağlar.

Kampanyalı Fiyat Seçenekleri

Çelik burunlu iş güvenliği ayakkabısı çeşitleri farklı ürünler ile Trendyol üzerinden satışta! Birbirinden farklı modellerle her türlü ihtiyacı karşılamaya yönelik ürünler online alışveriş imkanıyla sunuluyor. Yüksek konfor, uzun ömürlü malzeme kalitesi, yüksek koruma seviyesi gibi parametrelerin dikkate alındığı ürünlerin hepsi farklı özelliklere sahip. Özelliklerine göre fiyatları da değişiklik gösteriyor.

Çelik burunlu iş ayakkabısı fiyatları ayakkabının işlevine göre değişiklik gösteriyor. Yüksek koruma ve yüksek konfor özelliklerinin hepsini bir arada bulabileceğiniz pek çok iş ayakkabısında kampanyalı fiyatlardan yararlanın. Ürün kataloğuna göre sürekli olarak güncellenen ve yenilenen fiyatları kampanyalı şekilde yakalamak için takip etmeyi unutmayın.