"

Çilek Ağacı

" araması için 106 sonuç listeleniyor

Sağlıklı Çilek Ağacı Çeşitleri Trendyol’da!

Yaz aylarında yetişen bir meyve türü olan çilek, gülgiller familyasının cinslerinden oluşur. Çoğu meyvenin içinde bulunan çekirdek, bu meyvede istisnai olarak üzerinde bulunur ve meyve ile birlikte tüketilir. Tüketimi ise nisan ayında başlayarak yaz aylarının sonuna kadar devam eder. Ancak günümüzde her mevsimde meyve tezgahlarında bulunabilir. Nisan ve mayıs aylarında daha doğal yollarla üreyebilen çileği kış aylarında da raflarda bulabilirsiniz. Çilek ağacı saksıda, bahçede ve serada yetişebilen bir yer bitkisidir. Gerçek bir meyve olarak kabul edilmez. Yenen tarafın ortalama %50'lik kısmı çiçek tablası olarak kabul edilir. İçerisinde A vitamini, B6 vitamini, B12 vitamini ve C vitamini bulunur. Antioksidan bakımından oldukça zengindir. Yanı sıra demir, fosfor, kalsiyum, sodyum, magnezyum potasyum, selenyum ve manganez bileşenleri ile faydalı bir besin kaynağıdır. Çilek ağacı fidanı ilkbahar, yaz, sonbahar, kış mevsimlerinin her ayında dikilebilir. Akdeniz bölgesinde yaz aylarında dikilmesi daha uygundur. Fideler, meyvenin tohumlarından elde edilir. Çilek ağacı tohumu, meyvenin üzerinde bulunur ve yenebilen bir besindir. Bu meyvenin üretimini yapmayı düşünüyorsanız, tüm detaylarını eksiksiz öğrenmelisiniz. Sonra fide veya tohum çeşitlerini bulmalısınız. Trendyol bu bağlamda size onlarca seçenek sunar. Farklı cinslerdeki fideler sayesinde oldukça verimli üretim sağlayabilirsiniz. Verimliliği artırırken kaliteli ve lezzetli ürünler yetiştirebilirsiniz. Trendyol arama motoru yardımı ile tüm fide ve tohum çeşitlerini dilediğiniz gibi filtreleyebilirsiniz.

Lezzetli Çilek Ağacı Çeşitleri

Lezzetli Çilek Ağacı Çeşitleri

Ortalama 50 pistilin birleştiği çiçek tablası olan çilek, üzümsü meyveler grubuna girer. Dünyada 20'den fazla çeşiti bulunur. Bunların yanı sıra melez ve kültivarlar da bu grupta yer alır. Ancak dünya çapında ticarî amaçlı genellikle bahçe çileği olarak adlandırılan tür yetiştirilir. Dağ çileği ağacında yetişen ise diğer türlerden biridir. Boyutu normal çilek boyutundan daha küçüktür. Genelde patikaların kenarında, fındık bahçelerinde, dağlarda ve sulak alanlarda yetişir. Gölge seven bu türü yaprak altlarında bulmak mümkündür. Ağız içi yaralarına neden olan virüslere karşı insan vücudunu korur. Kan dolaşımını düzenler. Damar tıkanıklığı ve kalp krizi gibi hastalıklara karşı savaşır. Düşük şeker oranına sahiptir. Halk arasında yabani çilek ağacı da denir. Bu meyve ve türlerini sofrada taze tüketebileceğiniz gibi farklı şekillerde lezzetlendirerek tüketme imkanınız bulunur. Vitamin ve besin değerleri açısından zengin olması itibarıyla kullanım alanı oldukça geniştir. Taze haliyle tüketilen her besin gibi kurutulmuş haliyle de tüketime açık bir besindir. Taze hali reçel, marmelat, sos, meyve suyu, dondurma ve benzeri yiyeceklerin aromalandırma işlemlerinde kullanılır. Evinizde hazırladığınız kek, kurabiye, sütlü tatlı, tart ve diğer tatlı çeşitlerinde taze ve kuru halini kullanabilirsiniz. Kurutulmuş halini çay ve kahvelerinizin yanında tüketebilirsiniz. Bodur çilek ağacı cinsi, çileğin farklı bir türüdür. Gülgiller familyasından oluşur. Sonbahar ve yaz mevsimlerinde yetişen kırmızı renkli bir meyvedir. Ağacının gövdesi dikenli bir yapıya sahiptir. Halk arasında ahududu olarak da bilinir. Meyvenin bu cinsi nem derecesi yüksek iklimlerde yetişir. Aroması diğer türlerden farklıdır. İçerisine bulunan folik asit sayesinde obezite, diyabet ve kalp hastalıkları tedavisinde destekleyici bir besin değerine sahiptir. Altın çilek ağacı da çileğin türleri arasında yer alır. Güney Amerika anayurdu olarak bilinir. Ülkemizde daha çok Mersin'de yetişir. Bu türün bitkisi tohumundan üretilip kolaylıkla yetiştirilir. Nemli toprağı seven bir bitkidir. Bir kökten ortalama 3 kg mahsul elde edilir. Dünya üzerinde lif bakımından bilinen en zengin meyvedir. Diyabet ve idrar yolu enfeksiyonu tedavisinde destekleyici bir besindir. Antioksidan özelliği bulunur.

Yapay Çilek Ağacı Modelleri

Yapay Çilek Ağacı Modelleri

Bitkilerin bazıları yaşam alanlarınızı süslemek amacıyla kullanılır. Günümüzde yapay olarak satışa sunulan bitkiler bulunur. Geneli dekoratif amaçlı kullanılan ürünlerdir. Bu ürünlerden biri saksıda çilek ağacıdır. Ürünün boyu saksı ile birlikte 100 santimetre uzunluğundadır. Eni ise maksimum 45 santimetre genişliğindedir. Saksının içerisinde 1.5 kg dolamit beyaz taş bulunur. Taşların arasından yapay fidanın gövdesi yukarı doğru uzanır. Gövde çevresinde yeşil yapraklar yer alır. Yapraklar arasında 2,5 santimetre boyutunda kırmızı renkli yapay çilekler bulunur. Dekore etmek istediğiniz alanları bu ürünle güzelleştirmek isterseniz bu bağlamda Trendyol'dan yararlanabilirsiniz. Trendyol'da satışa sunulan bir diğer yapay dekorasyon ürün ise minyatür çilek ağacı ismiyle site içerisinde yer alır. Minyatür olan ürün doğal taştan oluşur. Çilek kuvars olarak bilinen taştan üretilir. Minyatür olması sebebiyle 11 santimetre uzunluğu bulunur. Eni sadece 4 santimetre genişliğindedir. Yaşam ağacı diye de isimlendirilir. Yüzyıllardır birden fazla kültüre ev sahipliği yaptığı bilinir. Kozmik alemler olarak adlandırılan üç alemin arasındaki bağın sembolü olarak kabul edilir. Kozmik alemde yeraltı ve gökyüzü ile temasının sürekli olduğu söylenir. Evinde bulunduran kişiye sevgi, şans ve bereket getirdiğine inanılır. Bunların yanı sıra yenilenme ve canlılık sembollerini içinde bulundurur. Trendyol, yapay çilek ağacı modelleri kapsamında müşterilerine sayısız seçenek sunar. Sunulanlar arasında yapay çilek ağacı adı altında farklı ürünler bulunur. Farklı renklerde ve farklı boyutlarda dekoratif modellere kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Trendyol'da yer alan bazı dekor ürünler el emeği ile üretilir. Tasarımla ilgilenen müşterilerin el emeği ile üretilen modelleri tercih ettiği bilinen bir gerçektir. Dekoratif ağaçlar dışında çorap, poster, mum ve hediyelik oyuncak ayı gibi yılbaşı konseptli ürünleri de bu başlık altında bulabilirsiniz.

Çilek Ağacının Avantajlı Fiyatları

Çilek Ağacının Avantajlı Fiyatları

Çilek ağacı çeşitleri, farklı cinslerdeki ağaçlardan, fidelerden ve tohumlardan oluşur. Her doğal üründe olduğu gibi bahsi geçen ürünlerin faydalı besin değerleri bulunur. Tarımla ilgili olan çiftçiler, verimli mahsul elde etmek için toptan satıcılar arasından birini tercih edebilir. Bu sayede kaliteli fidelere uygun fiyata sahip olurlar. Verimli üretim sağlayan fideler arasında onlarca çilek fidesi seçeneği bulunur. Bu meyvenin farklı cinslerinden birini tercih edebilir ya da tüm farklı cinslerdeki çilek ağacına sahip olabilirsiniz. Hobi olarak çeşitli meyveler yetiştiren müşteriler için de seçenekler bulunur. Mağazalarında perakende fide satışı yapan satıcıları inceleyebilirsiniz. Fide üretimini de kendi yapmak isteyen müşteriler ise cins çileklerin tohumlarını satın alabilir. Bu sayede fideleri dilediğiniz sayıda tohumdan yetiştirebilirsiniz. Biyolojik ürünler dışında yapay çilek ağaçları aynı başlık altında yer alır. Yapay dekorasyon ürünleri farklı boy ve renk standartlarına sahiptir. Bakıma ihtiyacı olmayan yapay bitkilerin kullanımı oldukça kolaydır. Sararma ve solma gibi dezavantajları yoktur. Dekoratif olarak hoş bir görüntü sunar. Evinizin mutfak, salon ve yatak odası olmak üzere tüm odalarınızda kullanıma uygundur. Doğal taşlardan oluşan ürünü ise çalışma masası, TV ünitesi ya da konsollar üzerinde dekore edebilirsiniz. Çilek ağacı fiyatları Trendyol'da çeşitlilik ve satıcılara göre değişir. Fide, tohum veya dekoratif amaçlı satılan ürünlerin her birini farklı satıcıların mağazalarında görüntüleyebilirsiniz. Bünyesindeki mağazalar arasında farklı fiyat seçeneklerini filtreleyebilirsiniz. Satıcı puanı, değerlendirmeler ve yorumlardan faydalanarak kendiniz için en uygun ürünü seçebilirsiniz. Trendyol'da hızlı teslimat yapan satıcıları tercih edebilir, sipariş verdiğiniz ürünün 24 saat içerisinde kargoya verilmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca fiyat performans ve fotoğraflı yorumları birçok müşteriye seçim yapma konusunda yardımcı olur. Trendyol üzerinden kendinize en uygun fiyat avantajını seçerek alışverişinizi güvenle tamamlayabilirsiniz.